PROVINCIAAL NIEUWS B.T.W. werpt schaduwen vooruit Het Noordstraat- hoekje-van- Terneuzen no naar de vlakte VAN DER SLOOT De afsluiting van het Volkerak Israëlische luchtaanval Bezorgdheid over Belgische prijsontwikkeling 18-jarige jongen sloeg vader neer met een bijl Arts gedood die ges» sohiild bad aas dosd patiënt DE VRIJE ZEEUW Donderdag 17 april 1969 Terneuzen KANAAL TERNEUZEN-GENT Breskens Goes Jaarvergadering „Schuttevaer" Hulst Schoondljke Vergadering gemeenteraad Sluiskil Feestavond fanfare Westdorpe Zware schade na oproer in gevangenis van Bari Staking in Italiaanse overheidsdiensten Impuls Disconto Feest op Koninginnedag Hoewel het gemeentebestuur, instellingen enz. voor de viering van koninginnedag een belang rijke steun aan dè samenwer kende personeelsverenigingen te Terneuzen geven, die voor de vijfde maal dit feest verzorgen, zal er ook dit jaar een loterij plaats hebben, waarvan de trek king op de avond van de 26e april op de markt zal worden gehouden. De dag wordt geopend met een optocht van een groot aan tal kinderen die van de Zuid- landschool op versierde fietsen naar de markt zullen trekken. Tevoren heeft het tamboer- en pijperkorps „Irene" reeds de re veille geblazen. Met medewerking van de Ha- dino's uit Amsterdam zal ver volgens eveneens op de markt (Advertentie) Met bekende hoekie-van-Terneuzen de gevaarlijke inrit van de tiange Kerkstraat, dat menig auto mobilist voor problemen stelde Vroeger en dan spreken we van zo'n enige tientallen jaren geleden werd dit pand be woond door K. Hamelink, han delaar in tabak, sigaretten en sigaren alsmede spuitwater (l'eau de Spa). Voor de afbraak van dit pand was op de hoekgevel nog de naam „Sumatra" te lezen. Nadien heeft ,,'t Parapluiehoekje" er een textielzaak in gevestigd ge- had. Slopershamers maken met dit brokje Terneuzen korte metten om ruimte te maken voor een modern winkelpand van de modeschoenen zaak van de Fa. Van der Sloot, die dit hoekje bij zijn nieuwe zaak trekt. Intussen kunt U voor al uw mode-, steun- en gemakschoenen terecht in het noodpand Kersstraat 4 (tus sen De Gruyter en Boerbooms. En U krijgt er nog 10 KORTING op de koop toe, tijdens de verbou wing- U bent welkom hij SCHEEPVAARTBEWEGING ven dinsdag 15 april (na 11 uur tSt woensdag 16 april (tot 11 u.) Bestemd voor Terneuzen: 15 april: Chraznow, 3350 dwt (Pool) Anna Brodin, 16.760 dwt (Zw.) Gew Hill, 1360 dwt (Eng. 16 april: .Jelci II. 4650 dwwt (Pool) Anna Sietas, 700 dwt (W.-Dld( Albert, 690 dwt (W.-DId) Voor Sas van Gent: lij april: Harry Merchant. 610 dwt (Eng.) Herman Grave, 720 dwt (W.-Dld) Gepasseerd naar Gent: 15 april: Falco, 984 dwt (Ned.) Vralmash, 4270 dwt (Rus) Silverfalcon, 1940 dwt (Eng.) Susan, 620 dwt (Ier) 16 april: Frauke Danz, 500 b.r.t. (W.-Dld) Horation, 280 dwt (Eng.) Stevensnaus, 575 dwt (Deen) Kühlungsborn, 500 dwt (W.-Dld) Bara, 723 dwt (Ned.) Bonaire, 550 dwt (Ned.) Neutrom. 590 dwt (Ned.) Frema, 275 dwt (Ned.) Barken, 1240 dwt (W.-Dld) Vertrokken van Terneuzen: 15 april: Aegir, 270 dwt (Ned.) 16 april: Geisha, 2300 dwt (Noor) Gepasseerd van Gent: 15 april: Falco, 984 dwt (Ned.) Tambo, 8043 dwt (Frans) Trihill, 700 dwt (Ned.) SSike Flint, 480 dwt (W.-Dld) Amethyst, 2319 dwt (Eng.) Metco, 1020 dwt (Noor) Ma D„ 700 dwt (Ned.) Aima II, 659 dwt (W.-Dld) Don Juan, 1334 dwt (Zweed) (ADVERTENTIE) fcltorgen is hij jarig. Wat moet ik geven?" iibon Is altijd raak een kindervoorstelling worden gegeven. Aansluitend op deze voorstel ling volgt een korte show door de harmonie met drumband en majorettes. De morgen wordt besloten met een. optreden van het tamboer-, pijper- en trom petterkorps „Kunst en Genoe gen" uit Leiden, dat in 1966 op het wereldmuziekconcours te Kerkrade de hoogste onderschei ding ontving. 's Middags draait op de markt het rad van avontuur, omlijst door het optreden van het ma- jorettenpeloton „De Goldstars" en het eerste Roosendaalse ma- jorettenpeloton met muzikale medewerking van „De Leutige Krabben". Tegelijkertijd zullen de be jaardencentra worden bezocht door „Kunst en Genoegen" en „Irene", In Terneuzen-zuid maakt de harmonie met de majoretten- groep een rondwandeling. De atletiekvereniging „Schel- desport" organiseert in de mid daguren wedstrijden in het zui dersportpark. Het avondprogramma begint met lampionoptochten, waarna op de markt een afscheidsshow wordt gegeven, waaraan alle korpsen hun medewerking ver lenen. Op de begroeide pier zal een vuurwerk het einde van deze feestdag aankondigen. Kleuters in het verkeer In de kleuterschool „De Spring plank" aan de Oranjestraat zal op dinsdag 22 april a.s. een ouderavond worden gehouden. Behalve de verkiezing van enkele nieuwe leden in de oudercom missie zal er ook een tentoon stelling worden gehouden van de „werken" van de kleuters. De hoofdinspekteur-korpschef van de Terneuzense gemeentepolitie, de heer E. Hubregtsen, zal aan de hand van een diaserie een in leiding houden over „de kleuter in het verkeer". Afscheid burgemeester Burgemeester Eekhout van Breskens zal op donderdag 1 mei a.s. in een bijzondere raadsver gadering officieel afscheid nemen van zijn gemeente. Deze vergadering begint om 14.30 uur. Het burgemeesterschap zal daarna voorlopig worden waar genomen door wethouder W. C. van der Hooft. Het bestuur van de koninklij ke schippersvereniging „Schut tevaer" heeft besloten de andere Nederlandse organisaties op het gebied van de Rijn- en binnen vaart te benaderen met het doel gezamenlijk een wetenschappe lijk onderzoek te laten instellen naar de gevolgen voor de bin nenscheepvaart van het plan „Spoor naar '75", dat onlangs door de Nederlandse spoorwegen werd gelanceerd. De voorzitter van „Schutte vaer", mr. J. C. W. van Dam, heeft dit woensdagmiddag in Goes meegedeeld op de 120e al gemene vergadering van zijn vereniging, waarop tal van voor stellen op het technische gebied van de binnenschipperij de aan dacht vragen. Tevoren had hij het spoorweg plan „Spoor naar '75" en de daarin vervatte eerste fase „spoorslag '70" een mooi stuk werk en een prachtig plan ge noemd, maar tevens opgemerkt dat bij bestudering door mensen van de binnenvaart de inhoud er van als te eenzijdig wordt ge zien. Een doorlopend spoorwegnet van hoge frequentie en vrije ba nen, die een jaarlijks voordeel van 55 a 60 miljoen gulden zou den opleveren, getuigt van een visie waarmee iedereen het eens is, zo sprak mr. Van Dam, maar als men op basis van de spoor wegplannen zou uitrekenen het wachten van binnenschepen voor spoorbruggen kost en in de plan nen zou verwerken, dan zou het voordelige saldo een nadelig sal do worden. Wegens de thans aanwezige spoorbruggen kan met dit plan niet worden volstaan. Het vormt een bedreiging voor de binnenscheepvaart, als er niet voor vrije kruisingen zou wor den gezorgd, het liefst door mid del van tunnels onder de water wegen voor de treinen, aldus mr. Van Dam. Heropening Hema Burgemeester Molthoff zal op vrijdag 25 april a.s. om 14.30 uur het bedrijf van de firma Borgh- stijn (Hema) heropenen. Reeds om 13 uur zal de winkel voor de genodigden toegankelijk zijn. Om 14 uur zal de heer J. Th. Borghstijn, directeur Hema te Hulst, de burgemeester en de heer M. G. Weijer, algemeen di recteur van de N.V. Hema, ver welkomen, waarna deze de ope ningshandelingen zullen verrich ten. In de raadsvergadering van Schoondijke had waarn. burge meester J. de Feijter weinig waardering voor de wijze waarop de tweede kamer heit wetsont werp tot gemeentelijke herinde ling in Zeeuws-Vlaanderen had behandeld. Van het oorspronke lijke ontwerp kwam niet veel terecht en het enige dat we nu nog kunnen doen, is de nieuwe bestuurlijke vorm met vertrou wen tegemoetzien en meewer ken aan een bestuurskrachtig gebied, zij het dan zonder enige andere gemeenten. Wethouder P. Toussaint kon zich hierbij aansluiten en meen de dat de catastrophe voor Oost Zeuws-Vlaanderen nog harder was aangekomen dan voor het westelijk deel. De heer Vercruijsse wilde nog verder gaan en een brief sturen aan de eerste kamer, maar de raad voelde daar niet veel voor omdat dit de bestaande chaos nog groter zou maken. Medewerking zal worden ver leend aan een verzoek van het bestuur van de r.k. school Sint Clemens voor aanschaffing van nieuwe leermiddelen en de aan leg van centrale verwarming. Aan het einde van de verga dering deelde de voorzitter mee dat er geruchten in de gemeen te gaan als zou er geen aanslui ting op het aardgasnet komen. Niets is minder waar. De be sprekingen verlopen vlot en aan het einde van dit jaar zullen de eerste aansluitingen worden ge realiseerd. Programma Koninginnedag Het oranjecomité Sluiskil heeft het programma voor de viering van koninginnedag sa mengesteld. Het begint met een aubade om 9 uur 's morgens op het plein van de openbare school. Er wordt gezongen door de kin deren van de kleuterscholen en de lagere scholen. Na dit onder deel staat er voor de leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 van de lagere scholen een speurtocht door het dorp op het programma. De bij de speurtocht behorende spelen worden dit jaar op het sportterrein aan de Drostlaan gespeeld. Voor de leerlingen van de laagste klassen en de kleuter scholen zal 's morgens in het pa tronaat een goochelaar optreden. Tevens zijn deze kinderen in de gelegenheid gratis in de speeltuin te spelen, 's Middags worden er kastiewedstrijden gespeeld door gemengde ploegen van de drie lagere scholen op het sportter rein. Direct daarop volgt een voetbalwedstrijd tussen een ploeg, bestaande uit de Sluiskilse onderwijzers, en een veteranen- ploeg uit de bevolking. Om half vijf 's middags volgt de prijsuit reiking op het plein van de open bare school, 's Avonds om half acht wordt de dag besloten met een lampionoptöcht. Hieraan zal evenals bij de andere activiteiten medewerking worden verleend door de Sluiskilse drumband. Teneinde aan de nodige financiën te komen zal in de komende week een lijstcollecte worden' gehou den. Zomerfestival 1969 De leden van de „Bonte Avond Club" uit Sluiskil zijn weer be zig met de voorbereiding van het zomerfestival, dat in augustus zal plaats vinden. Teneinde aan de nodige con tanten te komen hebben de or ganisatoren een voorjaarsloterij op touw gezet onder het motto „Zet 69". De trekking zal 19 april a.s. plaatsvinden. Er zijn fraaie prijzen te winnen. De fanfare „Sluiskil" organi seert op vrijdag 18 en zaterdag 19 april a.s. voor leden en donateurs ontspanningsavonden in de nieuwe zaal van het verenigings gebouw aan de Nieuwe Kerk straat. De fanfare, die sinds vo rig jaar nieuw leven is ingebla zen, zal eerst een concert ten ge hore brengen. De Bac zal het ver dere programma verzorgen. Jubilarissen Zaterdag en zondag 10 en 11 mei zal de afdeling Westdorpe van het N.K.V. 18 vijftig-, 40- en 25- jarige jubilarissen huldigen. Het revuegezelschap Koos van de Velde uit Amsterdam zal in „Concordia" een feestvoorstelling verzorgen en op zondag 11 mei zal van tot 13 uur een receptie worden gehouden. Het oproer in de gevangenis van Brescia, die voor een deel door de gevangenen is bezet, was woensdag nog niet bedwongen. De politie heeft een kordon om 't gebouw gelegd. In de loop van dinsdagnacht bleven de opstan dige gevangenen de politie uit schelden. Zij stichtten brandjes. Ook verzochten zij de kranten de motie te publiceren, die zij naar de Italiaanse procureur-generaal hebben gezonden. Dit verzoek is ingewilligd. Men hoopte dat de gevangenen naar hun cellen terug zótiden keren, als zij hun voorstel in de krant hadden ge lezen. Ook in andere Italiaanse ge- (ADVERTENTIE). „Wat geef ik aan een tiener cadeau?" Een platenbon is altijd raak vangenissen blijft de onrust aan houden. In die» van Florence, Udine, Reggio Nell' Emilia en Padua hebben de gevangenen be togingen gehouden uit solidari teit met hun lotgenoten in Turijn en Milaan, In de gevangenis van Bari, waar de opstand dinsdag nacht werd bedwongen, is de schade groot. Het dak, dat in brand is gestoken, dreigde in te storten. De nieuwe keukeninrich ting en de provisiekamer zijn vernield en enkele werkplaatsen zijn zwaar beschadigd. De Italiaanse vakverbonden hebben een voor zaterdag uitge roepen staking van 24 uur bij de openbare diensten goedgekeurd. De vooruitzichten op overeen stemming ter elfder ure met de regering worden gering geacht. Als de staking plaats vindt, zal ook het spoorwegverkeer van zaterdag zeven uur tot zondag zeven uur voor het grootste deel stil liggen. JERUZALEM: Vrouwelijke Is raëlische militairen zijn inge schakeld in de strijd tegen gueril- la-activiteiten. Hier twee meis jes doende met identiteitscontrole in de Israëlische hoofdstad. (ADVERTENTIE) ,Ze houdt van muziek. Dus Een platenbon Is altijd raak Indien onvoorziene gebeurte nissen de gang van zaken niet verstoren, zal op vrijdag 25 april te circa 11.30 uur de veertiende en laatste caisson in het sluitgat van het Volkerak tot zinken wor den gebracht. Op één der daarop volgende dagen zal dan de afslui ting van het Volkerak een feit worden, als alle in de tot zinken gebrachte caissons ingebouwde stalen schuiven kunnen worden neergelaten. Met een aantal ge nodigden zal de minister van ver keer en waterstaat, drs J. A. Bak ker, de invaar- en afzinkmanoeu- vre van de laatste caisson bijwo nen aan boord van het hiervoor gereserveerde m.s. „Pieter Ca- land". Twee Israëlische straalvlieg tuigen hebben woensdag Arabi sche stellingen aan de overzijde van de rivier de Jordaan met bommen bestookt, nadat Israëli sche troepen waren beschoten in het gebied ten zuiden van het meer van Galilea. Dit heeft een Israëlische militaire woordvoer der meegedeeld. Hij zei, dat mortiervuur van de oostelijke oever van de Jor daan 's morgens vroeg werd gericht op de dorpen Yaacov en Neve Ur. Een bazookgranaat werd afgevuurd op Israëlische troepen bij het dorp Beit Yossef. Israëlische troepen beantwoord den het vuur en twee Israëlische straalvliegtuigen werden op de Arabische geschutsstellingen af gezonden. De Belgische centrale raad voor het bedrijfsleven heeft in zijn jongste maandnotitie over de economische ontwikkeling be zorgdheid uitgesproken over de prijsontwikkeling in België. De prijzen, die vorig jaar over het al gemeen vrij stabiel waren geble ven, zijn in beweging gekomen en alleen al in maart is het index cijfer van de consumptieprijzen met bijna 0,0 punt gestegen tot 108,58. Deze evolutie is ten dele een weerspiegeling van de opgaan de conjuntcuur en er spelen ook structurele factoren mee, aldus de centrale raad en men vraagt zich ook af, of er zich niet reeds een zekeTe prijsaanpassing aan het voltrekken is met het oog op de invoering van de b.t.w. op 1 janu ari a.s. De Belgische minister van eco nomische zaken, Leburton, sprak in dit verband deze week in de kamer van volkvertegenwoor digers over een psychose. Hij kondigde aan dat de overheid met de verschillende sectoren van het economische leven contact zal opnemen. Zij wil zoveel moge lijk door overreding en onder handelingen de ontwikkeling in goede banen houden, maar er wordt ook gedacht aan een her vorming van de prijzencommis- sie, versterking van de prijscon trole en zo nodig aan bijzondere prijsmaatregelen. Het maandoverzicht van de Bel gische centrale raad verklaart voorts, dat de economische ex pansie zich in de maanden febru- GRENSVOLK door Jakob Schopmanj 23 De overmoed, waarmee men te werk ging, verslechterde gaan deweg dë verstandhouding tus sen de dorpsbewoners en de grensbewakers, die zich verplicht voelden om toe te slaan. En de grensbewaker Jan Kempen kreeg daarbij de reputatie een „felle" te- zijn. Annemarie van Dorenkamp bemerkte, dat haar omgang met de grensbeambte haar dorpsgenoten onwelgevallig begon te worden. Men gedroeg zich terughoudend tegenover haar en menigmaal werd een gesprek abrupt afgebroken, als zij zich toevallig in de nabijheid vertoonde. Men had haar al eens laten doorschemeren, dat een Wald- kerks meisje zich niet met dat ambtenarenvolk diende af te ge ven, en vooral niet met iemand als Jan Kempen, die de dorpe lingen achterna zat als 'n hond het wild. Die stemming ten opzichte van Kempen in Waldkerk was niet helemaal ongegrond. Kempen mocht in de dagelijkse omgang een joviaal man zijn, in de dienst ontwikkelde hij een grote eer zucht. Niet uit de grensstreek zelf afkomstig beschouwde hij smokkelen als een misdaad, als diefstal ten nadele van de staat, aan welke hij trouw gezworen bad. De Waldherkers dachten daar anders over. Zij vonden het maar dwaasheid, dat dezelfde goederen ineens aanmerkelijk in prijs verschillen, als ze over de denkbeeldige streep van de grens gebracht waren, en dat de staten, die verantwoordelijk voor dergelijke toestanden waren er zo streng op toezagen, dat ze in stand gehouden werden. Smok kelen beschouwden ze als een avontuur, als een gokje, waarbij men kon boffen, maar ook met tegenslagen te kampen had. En tenslotte, de meesten hadden het niet breed en konden enige bij verdiensten goed gebruiken. Juist die laatste omstandigheid deed een vijandige gezindheid ontstaan tegen de overmatige ijver van dienstkloppers. Annemarie bleef tamelijk on verschillig tegenover de gevoe lens, die men Jan Kempen en haar toedroeg. Zij vond, dat nie mand iets op haar levenswandel kon aanmerken, en vulde het grootste deel van de dag met het naaien van kledingstukken, waarvoor ze niet al te veel en aan sommigen helemaal niets vroeg. Juist het laatste jaar waren overal langs de grens de smok- kelhutten als paddestoelen uit de grond opgeschoten. Zij lagen uit gezaaid over het eenzame land. Daarnaast waren aan de grote grenswegen echter ook flinke winkels verrezen, op de gevel waarvan de eigenaars met grote letters hun waren aanprezen: Koffie, tabak en koloniale wa ren. Dergelijke zaken hadden 'n opvallend drukke omzet. Hier kwamen de kleine luiden uit stad en land van over de grens om een pondje koffie, wat thee, wat boter en nog enige artikelen te halen. Wanneer ze de helft daarvan onder hun kleren ver stopten beleefden ze al 'n groot avontuur en als ze veilig en wel weer thuis waren, dan proefden ze nog de nasmaak van het bier, de kaas en de koek, die ze dank zij hun kleine smokkel voor een koopje in Holland genoten had den. De grensbewakers keken op dergelijk slag lieden niet al te scherp toe. Men liet hen rustig gaan, als de kleren maar niet al te opvallend uitpuilden van de meegedragen goederen. Maar an ders was het met het „grootbe drijf" gesteld, dat de hoofdwe gen vermeed en zijn „handels wegen" dwars over heide en veld, door struikgewas en bos sen had uitgestippeld. De be roepssmokkelaars kwamen niet overdag, maar wachtten als licht schuwe nachtdieren op de duis ternis. Des te donkerder het was, des te liever was het hun. En wind en weer schuwden ze niet. Eerder was de storm een bond genoot. Die floot een lied over de glooiende vlakte en de heu vels, als zij eenzaam en volhar dend zwijgzaam en ingespannen met zware pungels op hun rug hun weg zochten. Die raasde over alles heen, als er takjes kraak ten en het kiezelzand onder hun voeten knerpte. Die maakte hen onhoorbaar, als zij eens enkele minuten uitbliezen in een be- SQkutte hoek en een hoestbui niet altijd onderdrukken konden. Des te wilder de wind te keer ging, des te veiliger voelden zich de smokkelaars. Bij grenspaal 216 oefende „Kromme Graad" 't bedrijf uit van smokkel-logement en win kel. Aan de uiterlijke bouwval, afgedekt met plaggendak, zou men niet gezegd hebben, dat het inwendige volgestouwd was met een hoeveelheid waren, die een klein kapitaal vertegenwoordig den. Kromme Graad was een populair man. Niet in het minst omdat hij ook zijn waren op crediet leverde en in ruil voor het vertrouwen slechts een aan deel in de winst bedong. Dat de uitvoer soms mislukte en zijn debiteuren dan achter slot en grendel terecht kwamen, deerde Kromme Graad niet. Hij schreef de vordering als een verliespost af, wat zijn grote omzet wel kon lijden. Z'n vrouw, de door de zon bruin gebrande dikke Marie, hielp hem bij het sorteren van de waren. Daarenboven had ze de last van zeven kinderen, die haar tussen de balen koffie, meel en suiker voor de voeten liepen. Maar zij had een opvoe dingssysteem ontwikkeld, waar bij de zorgen haar niet over het hoofd konden groeien. Ze was kwistig met het uitdelen van repen chocola en sinaasappels om ihaar spruiten zoet te houden en als deze er ook al eens op be trapt werden, dat ze zich zelf heimelijk voorzagen, dan speel de ze niet op. Het was haar -1 genoeg, wanneer de zeven te vreden schenen met 't leven en niet moord en brand schreeuw den. (Wordt vervolgd). ari en maart heeft voortgezet. De buitenlandse handel heeft een nieuwe sterke impuls gekregen: in februari en maart is de totale import, in vergelijking met de eerste maanden van 1968, met 12,1 gestegen en de totale ex port met 19,1 De industrie heeft het produk- tietempo versneld. De voorraden afgewerkte produkten zijn afge nomen en er is een aanhoudende stijging van bestellingen, vooral van buitenlandse. Ook de opslor ping van de werkloosheid gaat in versneld tempo voort. De Belgische geld- en kapitaal markten blijven, evenals de in ternationale, gekenmerkt door verkrappingsverschijnselen en oplopende rentevoeten. Vrees voor ongewenste kapitaaluitvoer en oververhitting van de binnen landse conjunctuur heeft een aantal landen, waaronder België, begin april tot nieuwe disccm- toverhogingen gebracht. De Bel gische centrale raad voor het be drijfsleven gelooft echter, dat de economische expansie ohdanks conjunctuurafremmende maatre gelen in de Verenigde Staten en enige Europese landen stevig ge noeg is om zich in de komende maanden te handhaven. Men zou echter wel op toenemende finan cieringsmoeilijkheden kunnen stuiten. Naar pas nu bekend Is geworden heeft de 18-jarige C. van T. in het afgelopen weekeinde tijdens een huiselijke twist in Ridderkerk zijn vader met een bijl neergeslagen en ernstig verwond. Een gapende wond moest in het ziekenhuis wor den gehecht. De jongen was van mening dat- het optreden van zijn vader thuis gevaar opleverde voor zijn moe der en zuster. In het gezin waren al eerder moeilijkheden geweest. De jongeman, die kort na de uit barsting door de Ridderkerkse po litie werd aangehouden, wordt vandaag voorgeleid voor de offi cier van justitie, verdacht van po ging tot zware mishandeling. Het politieonderzoek nam twee dagen in beslag. Een woedende menigte van 2000 mensen heeft dinsdag in de Indiase stad Patna een arts gedood en iri diens ziekenhuis alles kort en klein geslagen. Twee uur lang koelden de In diërs hun woede in de mening ver-' kerend, dat de arts door een in jectie schuld had aan de dood van een geliefd ingezetene van Patna." De man was aan een hartaanval gestorven, toen hij tussenbeide kwam bij een twist tussen een arts en een andere patiënt. (ADVERTENTIE) Cadeau per post: Een platen boo In

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2