„Een boeiend duel met wisselend spelbeeld" Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt u gerust! Trainer Mïchels: Opstelling van BalsVasovic en Danielsson blijft onzeker Spartak Trnava aangekomen Maak nu direkt een afspraak met ons voor KLEUREN-TV of (zwart/wit) en onze pijlsnelle service-dienst zorgt er voor dat U zondag a.s. Cruijffie. in kleur ziet scoren. Dat is genieten op z'n best Nu dus vlug RADIO DE KOCK bellen of liever, kom even naar de zaak dan zullen wij U de volledige PHILIPS TV-serie in kleur en zwart/ wit laten zien en voor U demonstreren. U zit er dan zondag goed (in vorm) bij (1—0!). Pijlsnel in service - goed in service 1 PïEÖV—s lEKe voorlichting PHILIPS UNIVERSEEL KLEUREN TV: ƒ2500, Terneuzen - Noordstraat 107 - Telefoon 4255 KALVERENDIEF GEPAKT OPLICHTER AANGEHOUDEN "zaiei'uag x» apru xwui# >urrVRi j E"ZEETl7vr Pagina" 7 Kijkgeld betalen moeten we allemaal Dat staat In de wet. Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zot Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan Zestien spelers heeft trainer Rinus Michels om zich heen ver zameld in hotel Duinoord aan de Wassenaarse Slag, waar Ajax zich voorbereidt op de eerste ont moeting voor de halve finales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen tegen Spartak Trnava. Zestien speler?, de ge bruikelijke kern geen man meer dus ondanks de opgelopen blessures van Danielsson, Bals en Vasovic en de voorjaarsgriep van Muller, die zich woensdagavond openbaarde. Betekent het dat Michels meent zondagavond in het Olympisch stadion over al zijn spelers te kunnen beschikken? Michels: „Zeker is het niet dat iedereen kan spelen, hoewel allen medisch in orde zijn bevonden. Maar ik heb tenslotte 16 man tot mijn beschikking. Het probleem met de blessures van Danielsson, Vasovic en Bals is dat zij wel hebben gelopen, ook hebben ge traind, maar daartussen en een Europacupwedstrijd ligt een hele wereld. Zaterdag komt dokter Rolink, zoals de gewoonte is dat is geen bijzondere maatregel ook naar hier. Een definitieve beslissing over spelen of niet spelen zal mogelijk pas zaterdag avond, misschien ook pas zondag morgen worden genomen". NIET LICHTZINNIG De spelers zelf legt de affaire met de blessures toch een zekere geestelijke druk op. Het onmis kenbare voordeel is, dat de, zoals later bleek, geforceerd optimis tische stemming van vóór de wedstrijd tegen Benfica niet aan wezig is. Pronk: „Er wordt na tuurlijk veel over gepraat. Als je de jongens ziet, is het minste wat je doen kunt vragen hoe het er mee gaat. Daardoor word je steeds weer op de werkelijkheid gedrukt en dat houdt weer in dat wij, ook al zouden wij willen, ge woon niet lichtzinnig kunnen denken over de wedstrijd". COMMENTAAR GEBLESSEERDEN De geblesseerden zelf zijn te rughoudend. Danielsson: „Ik voel mij een beetje sloom. Ik kan er eigenlijk weinig over zeggen; lopen gaat wel goed, maar ik weet gewoon niet of ik helemaal in orde ben. Dat zal bij'de training blijken". Bals: „Wij hebben opdracht gekregen niet meer over de bles sures te praten. Gisteren heb ik getraind, dat ging wel. Het be langrijkste was dat ik weer op twee benen kon staan". Vasovic: „Donderdag heb ik weer getraind. Het ging niet erg best. Met die enkel kan ik wel lopen, maar ik weet niet hoe het gaat als er een bal bijkomt. Dat moet blijken als wij zaterdag aan het trainen zijn. Met zo'n bles sure kun je nooit zeggen: ik ben 100 pet in orde, of 80 of 20. Spelen wil ik natuurlijk, maar daarover kan mijnheer Michels alleen maar oordelen. De dokter kan zeggen dat Vasovic medisch gezien is hersteld, maar ik zelf alleen voel of ik pijn heb. Ik moet bij een duel beoordelen of ik er fel of voorzichtig in ga. Wanneer je niet honderd procent bent, be staat de kans dat je een keer je been terugtrekt, wanneer je het eigenlijk vooruit moet steken. Maar wij hebben nog twee da gen". MICHELS: „BOEIEND DUEL" Trainer Michels zal vandaag en morgen de kwaliteiten van Spartak Trnava met zijn spelers doornemen. „Het is een goede ploeg, maar wij zijn niet kans loos. Ik reken op een boeiend duel met een wisselend spelbeeld. Op de belangrijkste drie punten van voetbal: techniek, taktiek en conditie, is Spartak een volwaar dige ploeg. Het gehele elftal is technisch zeer goed, er zijn zelfs duidelijke uitblinkers bij. Hun conditie is sterk. Taktisch spelen zij modern, maar het lijkt wat gewaagd. In de wedstrijden dat ik hen aan het werk zag, zijn zij niet echt onder druk geweest. Het team van Spartak Trnava. Op de foto achterste rij v.l.n.r.: Hagara, Kozinka, Brunovsky, Ja- rabek, Kuna, Zlocha, Geryk en Adamec. Voorste rij v.l.n.r.: Far- kas, MartinkovicDobias, Hr-u- secky, Svec, Fandl en Kabat. Spartak speelde sterk aanvallend, zoals wij het ook doen. In de com petitiewedstrijden moet de ploeg natuurlijk wel. Zij staan boven aan, hebben de punten nodig, maar het gevolg is wel dat de verdediging meer „open" wordt, zodat zelfs een tegenpartij met maar slechts een paar aanvallers in de spits gevaarlijk kan zijn. Maar ik neem aan, dat Spartak, hoewel zij niet de rijke interna tionale ervaring bezitten, in Am- serdam tegen ons wat voorzich tiger zal spelen. Ik reken er ten minste op dat zij voor ons bang genoeg zullen zijn om geen gro te risico's te durven nemen". „Ik verwacht een open strijd" was vrijwel alles, wat Jan Hucko, de trainer van Spartak Trnava na de aankomst gistermiddag op Schiphol over de komende strijd tegen Ajax wilde zeggen. Hij was overigens wat verbaasd over de berichten dat er vijf spelers van zijn ploeg lichte blessures zouden hebben. „Iedereen is gezond" was een van de verdere uitspraken van deze in het gezelschap van zijn superieuren bepaald niet spraakzame Tsjech. Ook uit de spelers was geen woord los. te krijgen, maar dat kwam voorna melijk doordat geen van hen een westerse taal beheerst. Spartak is met 15 spelers naar ons land gekomen. Het totale ge zelschap bestaat echter uit 32 personen want behalve spejers en bestuurders van Spartak waren ook de andere spelers van het Tsjechisch elftal, dat woensdag in Rotterdam tegen Nederland uitkomt, en de bondsofficials met het toestel meegekomen. Zondag nog, direkt na de wed strijd tegen Ajax, zullen de vijf Spartak-kandidaten voor de na tionale ploeg zich: bij hun vrien den voegen, die in het Strand- hotel in Zandvoort logeren. Het oponthoud op Schiphol, waar de Tsjechen werden ver welkomd door de Ajax-bestuur- ders Jaap van Praag en Jaap Or- dijk en stadion-commissaris Hans Tetzner, duurde kort. Want men wilde eerst naar het motel in La ren, daar eten en vervolgens om kwart over acht onder het kunst licht van het Olympisch stadion gaan trainen. Om kwart over acht omdat dat de aanvangstijd van AjaxSpartak is. Hoe de eventuele opstelling van Spartak zondag zal zijn, kon Jan Hucko nog niet zeggen. „Dat wordt waarschijnlijk pas zondag beslist". AJAX-SPARTAK U ziet het béter op PHILIPS T.V. Ratio jOjUswatunoffl^hebt II eorVir.Ê Zwart/wit-tv koopt- ulgens de fabrikanten van kinderwagens gaat de verkoop nog altijd op rolletjes, ondanks de geboortebeperking. De Utrechtse politie heeft de 20-jarige veehandelaar N. uit Waverveen in verzekerde bewaring gesteld. De jonge man heeft bekend de laatste maanden elf kalveren met eer totale waarde van ruim ƒ2.200 op veemarkten in Rotter dam, Zwolle en Utrecht te hebben gestolen. De politie kwam de dief op het spoor toen donderdag twee veehandelaren aangifte deden van diefstal van enkele kalveren. Eén van hen kon later de kalverendief aanwijzen, omdat hij> had bemerkt kort daarvoor zijn gestolen kalf op de Utrechtse veemarkt te hebben gekocht. Uit het eerste onderzoek is gebleken dat de dief de ontvreemde kalveren direct weer doorverkocht. Deze handelingen zijn hem ten slotte noodlottig geworden. Het onderzoek wordt nog voort gezet. Op het station Hollands Spoor in Den Haag heeft de spoorwegrecherche de 53-jarige classificeerder C. G., zon der vaste woon- ofverblijfplaats, aangehouden, die ervan verdacht wordt zich sinds augustus vorig jaah in een aantal plaatsen in het land aan oplichting te hebben schuldig ge maakt. De man was in augustus j.l. niet van proefverlof teruggekeerd in de Kruisberg waar hij een straf uitzat wegens een 35-tal gevallen van oplichting. Uit een voorlopig verhoor is gebleken dat de man een nog onbekend aantal malen gereflecteerd heeft op adver tenties waarin kosthuizen werden aangeboden. Hij ging er dan heen, sliep er 'n nacht en probeerde er achter te komen, wat voor kostbare zaken als tv-toestellen of bankstellen de bewoners niet bezaten. Hij bood hun aan daar voor te zor gen als hij wat handgeld meekreeg. Tot nu toe is komen vast te staan, dat hij deze wijze om aan geld te komen me' succes heeft toegepast in Ede, Amsterdam, Utrecht, ,H> t lem en Den Haag.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7