PROVINCIAAL NIEUWS Weekenddiensten Acht jaar voor kindermoord geëist Roofoverval BEURSOVERZICHT in Amsterdam Xaferffag 12 apffl 1503 Pagina 9 Terneuzen Axel Sluis Vluchteling neergeschoten Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen WEER KANON GEBULDER AAN SUEZKANAAL ASTRONAUTEN VOOR TWEEDE AMERIKAANSE MAANREIS AANGEWEZEN Schietgrage jongeman gearresteerd Vrachtauto- chauffeur reed door na dodelijk ongeluk INTERNATIONALS FLAUW Schlp gezonken na aanvaring voor Scheldemond LOOD VAN BENNEKOM VRIJ Slachtoffer koolmonoxyde overleden Bejaarde religieuze omgekomen Idee beloond ÖE VKIJE ZEEUW1 Twee maal een botsing op hetzelfde kruispunt Gisteren heeft op het kruis punt Guido Gezellestraat-Frede- rik van Eedenstraat tot twee maal toe een aanrijding tussen auto's plaats gehad, waarbij veel schade ontstond. 's Morgens om half negen reed H. O. M. B. uit Terneuzen over de Guido Gezellestraat richting Axel. Uit de tegenovergestelde richting kwam T. A. V. uit Clin- ge met een personenauto, die op de kruising linksaf wilde slaan om de Axelsestraat op te rijden. Tengevolge van de botsing die da;arbij ontstond waren beide auto's total loss. 's Namiddags om kwart voor drie kwamen twee personen auto's, bestuurd door G. P. V. uit Terneuzen en L. J. P. uit Gent met elkaar in botsing om dat zij gelijktijdig ditzelfde kruispunt opreden. Ook hier ontstond schade aan beide auto's. Officiële opening Elopak Op 13 mei zal de Noorse minis ter van handel de fabriek van Elopak Nederland n.v. aan de Mr. F. J. Haarmanweg 44 offi cieel openen. Eerste steenlegging "Maandag a.s. om 11 uur wordt op de hoek van de Dokweg en het Wilgenplantsoen de eerste steen gelegd voor de bouw van 4 kleuterscholen en een lagere school. Ruilbeurs Vandaag kunnen de verzame laars van sleutelringen, speldjes, sigarenbandjes, munten, lucifers merken enz. weer terecht in „De Sluis" in de Dijkstraat voor de maandelijkse ruilbeurs. Zoals gebruikelijk is de toe gang vrij, terwijl er tevens een verloting wordt gehouden. Lezing over de vrijmetselarij Op uitnodiging van de commis sie ter verbreiding der beginselen van de vrijmetselarij, hield de heer Henry Knap, redakteur van het dagblad „Het Parool", in de benedenzaal van hotel „Rotter dam" een voordracht over doel en wezen der vrijmetselarij. In wezen, aldus spreker, is de mens in de duizenden jaren ge schreven geschiedenis, die wij kunnen overzien, niets veran derd. Zijn behoefte aan het bele ven van de verwantschap met de door hem ongekende, maar wel geweten scheppende kracht, wek te in hem godsdienstige gevoe lens en verlangens, die hij op, grof weergegeven, tweeërlei wij ze bevi-edigde, door de dienst des woords, of door de dienst der handeling. De dienst des woords bracht de grote godsdiensten (jodendom, christendom, islam, boeddhisme) voort, de dienst der handeling o.a. het Egyptisch Dodenboek, de Mithrasdienst en de Eleusinische mysteriën. In de inwijdingsmysteriën TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oranje straat 25, tel. 011502445. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr E. C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 01150 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 01150'2060. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12 12.30 u. wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts G. A. M. Vermeulen, He rengracht 13, tel. 011502004. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 01155—1777. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts G. A. M. Vermeulen. (Zie voor adres en praktijkuren onder Terneuzen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Stationsstraat 10 te Axel, tel. «155—1488. trachtte men door het dramatise ren van de verhouding tussen de mens en het hogere, het geheim, te komen tot een gevoelsmatige vereenzelviging van de mens met dit hogere. Terwijl de dienst des woords God zocht en in woorden poogde uit te drukken, zocht het mysterie het goddelijke. De overwinning van het chris tendom deed de mysteriediensten verdwijnen, tot de gothiek (on geveer 1200 n. Ch.) de romaanse bouwkunst kwam aflossen. De bouwmeesters der gothische ka thedralen in zuid-Engeland, Frankrijk en het Rijndal voelden hun ambachtelijke kunst als een goddelijke opdracht, die zij be naderden met een rituaal ter in wijding van wie aan de bouw ging deelnemen. In de bouwhutten (loges) der kathedralen zijn deze ritualen, naar ons het regius ma nuscript en het cooke manuscript, beide uit ongeveer 1400, leren, geregeld toegepast. In deze ritua len herleefde de oude dienst, der handeling, het inwijdings-my- sterie, na een slaap van 900 jaren. De orde van vrijmetselaren on der het Grootoosten der Neder landen, in 1756 opgericht, neemt geen vrouwen aan tot lid, aange zien haar bouwsymboliek van specifiek manlijke aard is en zij van het wekelijks op vertrouwe lijke voet verkeren van mannen en vrouwen complicaties zou moeten verwachten, die zij wenst te vermijden. Lid kan men uitsluitend wor den door aanmelding bij een loge, voorgedragen door een meester vrijmetselaar. Kent men er geen, dan kan men de voorzittend meester der loge vragen bij een meester vrijmetselaar tot dit doel te worden geïntroduceerd. Nie mand wordt ooit uitgenodigd toe te treden. De oude voorschriften luiden, dat wie wordt aangeno men moet zijn: een man van goe de naam. Voor het lidmaatschap bestaan geen financiële beletse len. Een zekere graad van alge mene ontwikkeling en geestelijke belangstelling is nodig. Wie uit de orde wil treden, kan dat doen door het sehrijen van een bedank brief. Henry Knap, die de vrijmetse larij schetste als-„tegelijk nuch ter "en romantisch, een kind van de middeleeuwen, maar vooral toch óók van het cultuuroptimis me van de 18de eeuw", beant woordde na de pauze vragen. Nationale dodenherdenking Ter gelegenheid van de natio nale dodenherdenking op zon dag 4 mei a.s. zal bij het Poolse monument aan de Oranjestraat een korte plechtigheid worden gehouden. Het programma hiervoor luidt als volgt: 19.55 uur: De genodigden komen bijeen in het stadhuis. 19.56 uur: Vertrek van het stad huis in een stille tocht naar het Poolse monument. 19.58 uur: Kranslegging door de burgemeester. 19.59 uur: Last Post. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Bloemleggmg door verenigingen en schoolkin deren. Daarna terugkeer naar het stadhuis waar een kopje koffie wordt geserveerd. Voorlichtingsavond A.N.W.B. In hotel „Central" te Sluis vond een voorlichtingsavond plaats van de A.N.W.B. Burge meester P. F. van Hootegem sprak een welkomstwoord tot de niet talrijk aanwezigen en wees hierbij op de contacten die er bestonden tussen gemeentebestu ren en de A.N.W.B., vooral op het gebied van bewegwijzering en verkeersvoorlichting. Ook in Sluis zullen binnen afzienbare tijd nieuw verlichte blauwe bor den worden gemonteerd. Voor de peuze lichtte de heer v. d. Waal uitvoerig de verschil lende taken van de A.N.W.B. toe, vooral het systeem van de '-eiscredietbrieven die vooral in het buitenland een zeer grote service aan de leden verlenen. Verder was er, met behulp van films en dia's een goede voor lichting over rijden in bergland, de wegenwacht, de bevordering van de verkeersveiligheid en de toeristische service van deze or ganisatie. en kleine tentoonstel ling van de vele uitgaven van de bond was aanwezig, waarbij de meeste aanwezigen zich in de pauze persoonlijk lieten voorlichten. Acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstelling van de rege ring heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank gisterochtend tegen de 25-jarige Hilversumse plaatwerker J. H. J. M. geëist wegens moord op zijn 21 maanden oude zoontje Hans Verdachte die volledig bekende had zijn zoontje op wie hij erg ge steld was met zijn beide handen gewurgd. M. had dit gedaan om dat door het gedrag van zijn vrouw, die een paar keer met een barkeeper was uitgeweest, zijn jongen een ellendig leven tege moet zou gaan en hij hem dit wou besparen, aldus luidde verdach- te's verklaring voor zijn ver schrikkelijke daad. Zelf was M. op 16 november van het vorig jaar naar de politie gegaan. Hij had gezegd: „Ik kom aangifte doen van moord. Ik heb mijn zoontje vermoord. Ik heb 't met mijn handen gedaan. Het ligt in de auto die voor de deur staat". En inderdaad trof de recherche eht lijkje in de voor het politie bureau staande auto van M. aan. Tussen verdachte en zijn 20- jarige vrouw was enkele dagen voor de fatale datum onenigheid ontstaan omdat de vrouw 's nachts heel laat thuis was ge komen. Zy had omgang met een vriendin die M. niet beviel. De vrouw had verteld uit te zijn ge gaan in Kortenhoef en met een andere man te zijn meegeweest. Verdachte had toen het dreige ment geuit dat als zij nog één keer zou weggaan als hij het kind zou vermoorden. „Het kind hoort bij beide ouders op te groeien. Het mag niet zo'n jeugd krijgen als ik heb gehad", zo had M. vol gens zijn vrouw gezegd. Op de 15e november vroeg een vriend aan verdachte of hij wist dat zijn vrouw het met een ander hield. Thuis vertelde M. zijn vrouw hetgeen de vriend had ge zegd. Zij gaf toe de avond tevoren met de andere man te zijn uitge gaan. „Wij zijn met z'n vieren uit uit geweest, meer niet". Zo ver klaarde zij gisterochtend ter zit ting. Tussen de barkeeper en haar was verder niets voorgeval len, antwoordde zij op een na drukkelijke vraag van de presi dent. Wel was er een beetje ge vrijd. De vrouw vertelde dat M. niet huiselijk is. Hij zit «lke avond in de kroeg. Zij wilde ook wel eens een verzetje. Omdat het haar ver veelde was zij met haar vriendin en een zuster naar Kortenhoef gegaan waar zij kennis had ge kregen aan de barkeeper. In de nacht van de 15e op de 16e had M. het plan om zijn zoontje te doden uitgedacht. De volgende morgen had hij eerst zijn vrouw en haar zuster naar de kapper ee- bracht en was toen met Hans naar het gemeentelijk sportpark gereden waar hij nog een tijdje met hem had gespeeld. Op een gegeven moment dacht hij: „Nu moet er maar een einde aan ko men,'' en had hij zijn zoontje ge wurgd. „Ik dacht, mijn huwelijk loopt kapot en ik wil mijn kind de gestichten besparen", aldus verdachte, die zelf op jonge leef tijd zijn ouders had verloren en in pleeggezinnen en gestichten was opgevoed. M. werd in het psychiatrisch rapport een zeer gesloten natuur genoemd die sprak over het kind als zijn bezit waarover hij eigen machtig kon beschikken. Toen hij zijn daad pleegde was hij sterk verminderd toerekenbaar. De raadsman vond gezien de achter grond en het motief van de daad de geëiste straf bepaald te zwaar. Hij pleitte voor een uiterste cle mentie in deze vreemde en uiterst verbijsterende zaak. De rechtbank doet op 25 april uitspraak. De Amsterdamse politie maakt jacht op twee mannen, die gister avond om 20.25 uur een roofover val hebben gepleegd op een assu rantiekantoor in de Johannes Ver meerstraat 25 te Amsterdam. Een kantoorbediende wérd met een ijzeren staaf neergeslagen. Zijn toestand is zeer ernstig. De beide overvallers gingen er vandoor in een rode auto, merk Taunus 12M of Volkswagen 1500 met het ken teken HT 0548. De politie heeft de stad afgezet. Nader blijkt dat de neergeslagen man geen employé van het over vallen kantoor is, maar een voor bijganger. De man had het raam van het kantoor zien open staan en wilde kijken wat er aan de hand was. Hij kreeg toen een stuk ijzer naar het hoofd gegooid. De man is overgebracht naar een zie kenhuis. In Oost-Berlijn is donderdag nacht een vluchteling, die de muur tot op 50 meter genaderd was, door Oostduitse grenswach ten neergeschoten. Westduitse politiemannen zagen het slacht offer op de grond liggen. Zij konden door het duister niet zien of het man of een vrouw was. Woensdag is in Berlijn ook een vluchteling neergeschoten. Tf ANA AT TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING van donderdag 10 april (na 15 u.) tot vrijdag 11 april (tot 15 u.) Bestemd voor Terneuzen 10 april Juv, 350 dwt (W.-Dld.) 11 april Götenburg, 640 dwt (W.-Dld) Lindholm, 580 dwt (Deen) Rede Terneuzen Viator, 36.650 dwt (Noor) Voor Sluiskil 10 april: Kylebank, 1648 dwt (Eng.) Voor Sas van Gent: 10 april Adolph Flint, 470 dwt (W.-Dld.) Gepasseerd naar Gent 10 april Seabreeze, 670 dwt (Ned.) Jacinth, 900 dwt (ng.) Don Carlos, 1334 dwt (Zweed) Ina Lehman, 816 dwt (W.-Dld.' Per, 525 dwt (Deen) 11 april Fylrix. 930 dwt (Eng.) Tro, 2260 dwt (Noor) Aase Hoy, 430 dwt (Deen) Anne Suhr, 560 dwt (W.-Dld.) Vertrokken van Terneuzen 10 april Regina, 540 dwt (W.-Dld.) Lubox, 850 dwt (Ned.) Hollandia, 400 dwt (Ned.) Juv, 350 dwt (W.-Dld.) Gepasseerd van Gent: 10 april: Waren, 840 dwt (O.-Dld.) Shosen Maru, 36.600 (Japan) Noava Hermosa, 1100 dwt (Sp.) Olna Firth, 780 dwt (Eng.) Estetor, 674 dwt (W.-Dld) Edmy, 573 dwt (Noor) Vaterland, 985 dwt (W.-Dld.) Myfem, 650 dwt (Ned.) Falco, 984 dwt (Ned.) 11 april Don Carlos, 1134 dwt (Zweed) Sapphire, 1660 dwt (Eng.) Lanrick, 1125 dwt (Eng.) Corona, 650 dwt (W.-Dld.) Jacinth, 900 dwt (Eng.) Aan het Suez-kanaal is vrij dagmiddag weer een artillerie duel losgebarsten, volgens Egyp' te nadat de Israëliërs met tank- geschut het vuur hadden ge opend op Egyptische stellingen in het gebied van Kantara. In Tel Aviv was eerder be kendgemaakt dat een Israëlische militair vrijdagmiddag bij Port Taufik gewond was geraakt door vuur van Egyptische sluip schutters, die al eerder op de dag actief waren geweest. Voorts waren de Egyptenaren in navolging van de Israëliërs begonnen, via luidsprekers de overkant van het kanaal met leuzen te „bombarderen". Volgens de Egyptische radio is het artillerieduel na twee uur geëindigd. Aan Israëlische kant waren drie tanks, twee pantser wagens en zes trucks kapotge schoten. De Egyptische troepen hadden geen verliezen geleden, terwijl onder de Israëliërs ver scheidene doden en gewonden waren gevallen. Dit is door Tel Aviv tegengesproken. Het was het tweede artillerie- duel in 24 uur. De commandant van het V.N.-waarnemerskorps, luitenant-generaal Odd Bull, meldde vrijdag het hoofdkwar tier in New York dat volgens acht observatieposten Israëli sche troepen donderdag het eerst hadden geschoten. Vier posten hadden meegedeeld dat de Egyp tenaren waren begonnen. Een waarnemingspost was volledig verwoest en drie waren er be schadigd, maar er waren geen slachtoffers gevallen. Israël dien de donderdag bij de veiligheids raad een klacht in over „groot scheepse aanvallen" van Egypti sche troepen in de kanaalzone met de vermelding dat de Israë liërs in de meeste gevallen het vuur niet hadden beantwoord. Ook vrijdag zei Israël, dat de Egyptenaren waren begonnen. HILVERSUM: Vanavond zal de NCRV op Nederland 2 het Farce Majeur programma uitzenden, dat tevens ingezonden is naar het televisiefestival te Montreux. Op de foto: de medewerkers in oer staat, zoals zij zullen optreden in het programma. Het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart (Nasa) heeft don derdag drie marine-officieren aangewezen als bemanning van de Apollo-12, die de tweede lan ding op de maan moet uitvoeren. Het zjjn Charles Conrad, Ri chard Gordon en Alan Bean. De tweede maanvlucht moet vier tot zes maanden na de eerste lan dingspoging op de maan, met de Apollo-ll, plaatsvinden. De lan cering van de Apollo-ll staat voor juli op het programma. Volgens de Nasa ligt het in de bedoeling de Apollo-12 in een ander gebied te laten landen en ook meer wetenschappelijke in strumenten te laten meenemen dan haar voorganger. De 38-jarige Conrad wordt commandant van de Apollo-12. Hij is reeds tweemaal eerder in de ruimte geweest, met de Gemini- 5 in 1965 en met de Gemini-11 in 1966. De 39-jarige Gordon maakte ook deel uit van de Gemini-11- bemanning. De 37-jarige Bean krijgt in de Apollo-12 zijn ruim- tedoop. De politie in Leeuwarden heeft donderdagmiddag de 13-jarige scholier O. S. gearresteerd, die woensdagavond vanuit een school met een geweer enkele schoten loste op twee voetgangers en enkele ramen van het Stadszie kenhuis. De jongeman, die normaliter in een inrichting verblijft waar hij geplaatst is op last Van de kin derrechter, was met vakantie in Leeuwarden. Tegenover (ie poli tie verklaarde hij dat hij langs een regenpij k het tien meter hoger gelegen platte dak van de school had weten te bereiken, waarna hij zich via een luik toegang tot de school had ver schaft. Daar had hij een repe teergeweer gepakt uit het in een ruimte van de school opgeslagen arsenaal van een schietvereni ging. „Om ze aan het schrikken te maken" had hij op twee voor bijlopende vrouwen geschoten en vervolgens op de ramen van het ziekenhuis. De Rotterdamse politie zoekt naar een vrachtwagenchauffeur betrokken bij een verkeersonge luk, dat vrijdagmiddag het leven kostte aan de 46-jarige fabrieks arbeider B. Lourens uit Rotter dam. Deze kwam bjj een val met zijn bromfiets in de Rochussen- straat onder de aanhangwagen van de vrachtauto. De chauffeur stopte, boog zich over het slacht offer en stapte weer in zijn vrachtauto en reed weg. Het slachtoffer is spoedig na het on geluk overleden. Getuigen van het ongeluk ver klaarden dat enkele particulie ren in personenaut's een achter volging inzetten. Het is tot dus ver niet bekend of de heer Lou rens is gevallen door een botsing met de vrachtwagen. De stemming voor de inter nationale waarden is gisteren bij de opening merendeels zwak tot flauw geweest. Hierop maakte Kon. Olie een uitzondering. Dit fonds was vast op circa 196, na een opening van 195,30, en een voorgaand slotniveau van 193,50. Het publiek nam in deze hoek wat stukken uit de markt, daarbij goed gestimuleerd doordat Kon. Olie donderdag in Wallstreet een dollar was opgelopen. Met de overige internationale waarden was het minder goed tot droevig gesteld. Vooral Unilever en AKÜ moesten het ontgelden. Volgens de beurs moeten de le kwartaal cijfers 1969 van Unilever niet be moedigend zijn. Dit had aanbod in deze hoek tot gevolg, hetwelk pas op een sterk verlaagd niveau kon worden geplaatst. Unilever daalde van 122,70 tot 121,60 (125,20). AKU verging het niet veel beter. Ook hier werd 't aan bod pas op een verlaagd niveau opgenomen. De koers van AKU daalde van 119,50 tot 118,10 (120,60). Hoogovens was een halve gulden lager op 114,80. Het groot opgezette jaarverslag van 't Philipsconcern ontging de beurs zeer zeker. niet. Men acht de groeimogelijkheden voor Philips beslist aanwezig doch verwon derde er zich over, dat Philips in het jaarverslag praktisch niets heeft medegedeeld over de af deling computers. Het Philips- aandeel kon zich niet herstellen van de forse koersreaotie van donderdag. De koers schommelde rond de 184,80 (185,80). De han del in de hoofdfondsen verliep zeer kalm. Hoewel de omzet van donder dag in Wallstreet lang niet zo groot was als die van woensdag bereikten de koersen er toch weer een hoger niveau. Dit van wege de gunstige resultaten van vele Amerikaanse maatschap pijen en de wil van Amerika de oorlog in Vietnam liefst zo snel mogelijk te beëindigen. Van de cultures was HVA flauw met een koersverlies van circa vier punten of 90%. Amster dam Rubber kon zich iets ver beteren tot 55%. De scheepvaart sector was merendeels iets ge makkelijker. De staatsfondsen- markt gaf voor enkele leningen een licht koersherstel te zien. In Deli Drukkerij werd weer eens geen notering opgemaakt i.v.m. een te verwachten commu niqué. Zoals bekend hebben de combinatie De Volkskrant/Het Parool en De Telegraaf reeds een bod uitgebracht op de aandelen Deli Drukkerij waarvan de Tele graaf op 140 pet. Gisteren deden deze aandelen echter reeds 170 pet. De beurs acht hetv00r moge lijk dat een derde gegadigde zich met een bod op aandelen Deli Drukkerij zal melden. Gedurende het verdere beurs- verloop konden enkele inter nationale waarden zich wat her stellen. Philips kwam op 185,70, Hoogovens op 113,80, Unilever deed 122,40, AKU 118,90 en Kon. Olie 196. KLM was goed prijs houdend op 247,20. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week moest AKU deze beursweek ruim vier gulden prijsgeven. Hoogovens daalde circa 2, Philips en Kon. Olie waren aan de vaste kant doch Unilever was zwak. KLM steeg circa 10 gulden. In de le periode verbeterde Mosa 15 punten op gunstige per- Voor de Scheldemond, 5 mijl ten noorden van het lichtschip „Noordhinder", is vrijdagochtend bij dichte mist het Zweedse schip „Brasilia" van 8.444 ton in aan varing gekomen met het Spaanse schip „Alfonso Tercero" van 692 ton. De Spanjaard is gezonken, de Zweed heeft geen schade. De „Brasilia" heeft gemeld, dat hij alle opvarenden van de „Al fonso Tercero" heeft opgepikt. Beide schepen waren op weg naar Rotterdam. De Spanjaard had 18 man aan hoont spectieven. Bührmanm steeg T» Ned. Ford 9, Gist-Broc. en Syn- ress ieder 5, Industr. Mij. Zut- phen 20, Bergoss 18 en V.R.G. T punten. Billiton-2 en Wessanen gingen ieder f 1,50 omhoog. Simon de Wit gaf 15, Kempkes 9, Naarden 6, Fokker en Wereld haven ieder 5 punten prijs. Vette- winkel was 10 punten lager niet af te komen. Amev en Bols waren gemakkelijker. Cindu en Van deï Grinten daalden ieder f 2. Nat. Nederlanden steeg 15 pun ten. De 22-jarige Nederlandse foto graaf Lood van Bennekom, die sinds april vorig jaar wegen* mensensmokkel in een Oostber- lijnse gevangenis zat opgesloten, is vrijdag op vrije voeten ge steld. Van Bennekom heeft zijn straf van twee jaar en negen maanden niet uitgezeten. Een lid van de Nederlandse militaire missie haalde Van Bennekom vrijdagmiddag in Oost-Berlijn af. Ruud Sternau, evenals Lood van Bennekom tot twee jaar en negen maanden gevangenisstraf veroordeeld, werd op 20 maart vervroegd in vrijheid gesteld. Een week later was Sternau een van de getuigen in de zaak tegen de kelner J. H. en de koopman Gerrit K., die zich voor de Am sterdamse rechtbank moesten verantwoorden wegens verduis tering van paspoorten, waaron der die van Van Bennekom en Sternau. Na zijn ontslag uit de gevan genis zei Lood van Bennekom dat hij niet wist in welke Oost- berlijnse gevangenis hij samen met Ruud Sternau heeft gezeten. Hij had eerst donderdagmiddag gehoord dat hij vrijdag zou wor den vrijgelaten. Waarom men hem drie weken langer dan Sternau had vastgehouden, wist hij ook niet. De 63-jarige vader van Lood van Bennekom heeft vrijdag op zijn zoon gewacht in het gebouw van de Nederlands* militaire missie in West-Berlijn. Vader en zoon worden zaterdag middag om 15.00 uur per vlieg tuig in Amsterdam verwacht. De 82-jarige H. G. W. Harm- sen, die tezamen met zijn echt genote de 88-jarige G. Harmsen- Jansen in zijn woning aan de Nassauhaven in Rotterdam als gevolg van koolmonoxyde buiten bewustzijn werd aangetroffen, is donderdagavond in het Haven ziekenhuis overleden. De toe stand van de vrouw, die naar de St. Clara-stichting werd overge bracht, is ernstig. Vrijdagmorgen is de 70-jarige religieuze mej. M. H. van Duyn- hoven uit Heeze in haar woon plaats door een personenauto aangereden en dusdanig gewond dat zij ter plaatse overleed. Het slachtoffer liep met een andere zuster links van de weg. Op een gegeven ogenblik begaf zij zich naar rechts waarop zij door de tegemoetkomende auto werd ge grepen. De plaatsvervangend secreta ris-generaal bij het ministerie van defensie (marine), de heer P. Dregmans, heeft vrijdagmor gen bij de bewapeningswerk- plaatsen van de koninklijke ma rine in Den Helder een beloning van 14.000 uitgereikt aan de heer B. Malkus. Dit is de hoogste beloning, die ooit by de marine werd gegeven. De heer Malkus kreeg het be drag voor een idee, dat een in grijpende en kostenbesparende verbetering aan het mijnenveeg- tuig betekent

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3