LUXURY LENGTH 25 King Size Hans van Z. naar ziekenhuis overgebracht Booivoor televisienieuws in gebruik DE VRTTE ZEEUW Donderdag 10 april 1969 Betrapt bij uitgeven valse dollars Stakingsdreiging busbedrijven Limburg opgeheven Een Rembrandt gestolen DE RONDE VAN BELGIE Zege voor Wim Dubois Dienstweigering in opdracht van moeder Boze bakkers in Friesland Brandbom geworpen naar villa Eindhovens burgemeester Er Is een nieuwe wereld van filtersigaretten. De fascinerende wereld van Luxury Length. Veel langer dan King Size. 100 mm. lang I Het wereldmerk Peter Stuyvesant geeft als Europa's bekendste filtersigaret de toon aan: daarom is er ook in Nederland Peter Stuyvesant Luxury Length, de "Gouden Peter Stuyvesant". In de luxueuze lengte van 100 mm. Geniet van de superlange, elegante Peter Stuyvesant in zijn gouden verpakking. Koop vandaag nog de "Gouden Peter Stuyvesant", U geniet zoveel me'e'r. 20 Luxury Length 1.75 De filtermarkt groeit, en groeit snel. En om aan de steeds stijgende vraag van de kwaliteitsbewuste roker te voldoen, is Peter Stuyyesant nu in 25 King Size verpakking. In de befaamde kwaliteit van Europa's bekendste filtersigaret Peter Stuyvesant nu 5 sigaretten méér. Peter Stuyvesant u geniet zoveel méér. 25 King Size 1.75 A iiiiliilfflliiiMlifflffliifffll 4 Woensdagmiddag zijn door de rijkspolitie te Best op heterdaad betrapt bij het uitgeven van valse dollarbiljetten de 31-jarige F. O. uit Eindhoven en de 41-jarige H. T. zonder vaste woonplaats. De biljetten vertegenwoordigden 'n waarde van 20 en 50 dollar. In het buitenland zijn soortgelijke biljetten in omloop gebracht. Op de beide gearresteerden werd 25.000 aan Nederlands geld ge vonden dat in beslag genomen werd. De arrestaties vonden plaats tijdens een routine-onder zoek in hotels en logementen. De Limburgse commissie van goede diensten die optrad in het geschil tussen zes Limburgse autobusondernemingen en de werknemersorganisaties over de nieuwe c.a.o. voor het streekver voer, is tot de slotsom gekomen dat de Limburgse chauffeurs recht hebben op de tussen de centrale organisaies overeenge komen loonsverhoging van 6,8 pet plus de extra toeslag (die neerkomt op 33 per maand) om het verschil in beloning tussen de chauffeurs in het streekvervoer en die in het stadsvervoer te overbruggen. Een schilderij dat wordt toe geschreven aan Rembrandt, is dinsdag gestolen uit de woning van een octrooideskundige in Parijs. Het tamelijk kleine schilderij beeldt een stel kaartspelers uit, die worden gadegeslagen door een vrouw. De gedetineerde Hans van Z. is woensdag met spoed van het huis van bewaring overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Utrecht. De tot levenslange ge vangenisstraf veroordeelde meer voudige Utrechtse moordenaar heeft woensdag gepoogd zichzelf van het leven te beroven. Dit heeft het hoofd van het ar rondissementsparket in Utrecht, mr. W. H. Overbeek, desgevraagd aan het A.N.P. bevestigd. Omtrent de toestand van Hans van Z. kon hij geen nadere mede delingen doen. Naar verluidt zou zijn toestand zorgwekkend zijn. Hans van Z. verbleef sinds zijn veroordeling in het huis van be waring aan het Wolvenplein in Utrecht, waarheen hij werd ge bracht na zijn langdurig verblijf in de psychiatrische observatie kliniek in Utrecht. Hij verbleef nog in het huis van bewaring in verband met zijn selectering. Zoals tijdens het proces tegen Hans van Z. reeds bekend werd, levert de plaatsing van deze ge detineerde nogal moeilijkheden op. Naar verluidt heeft Hans van Z. al tweemaal eerder een zelf- De Belg Roger de Vlaeminck, de broer van Eric, heeft woens dag de derde etappe gewonnen. Patrick Sercu werd tweede. Eric de Vlaeminck bleef in het bezit van de blauwe leiderstrui. De winnaar reed de 230 km van Genk naar Oostende in 5 uur, 59 minuten en 20 seconden. De uitslag luidt: 1. R. de Vlaeminck (B.) 5.59.20 met bon. 5.58.50 2. Sercu (B.) 5.59.27 met bon. 5.59.12 3. Reybrouck (B.) 5.59.27 4. Haezeldonck (B.) z.t. 5. Steegmans (B.) z.t. 6. Verbeeck (B.) z.t. 7. Ottenbros (Ned.) z.t. 10. Steevens (Ned.) z.t. 11. Dolman (Ned.) z.t. 12. Van der Horst (Ned.) z.t. 18. Jan Harings (Ned.) z.t. 24. Zoontjes (Ned.) z.t. 25. Vianen (Ned.) z.t. 26. Buckacki (Ned.) z.t. 31. Wim Schepers (Ned.) z.t. 37. Poortvliet (Ned.) z.t. 48. Den Hartog (Ned.) z.t. 72. Nijdam (Ned.) z.t. 79. Duyndam (Ned.) z.t. De Zeeuwse beroepswielrenner Wim Dubois heeft woensdag in Diksmuide (B.) een criterium over 150 km gewonnen. Pü ver sloeg in de sprint vier vlucht- makkers van wie Leen de Groot beslag legde op de tweede plaats. De kopgroep legde de afstand af in 3 uur en 47 minuten. Matje Gerrits toonde zich de snelste van het peloton, dat 40 seconden na de winnaar finishte. Eddy Merckx, die zich in ker- miskoersen voorbereidt op de klassieker Parjjs-Roubaix, die zondag wordt verreden, eindigde op de 38e plaats in dezelfde tijd als Gerrits moordpoging gedaan. De eerste keer op 3 april 1963. Omtrent het motief van de eerste zelfmoord poging, gepleegd vóór de reeks moorden waarvoor hij tot levens lange gevangenisstraf werd ver oordeeld, is nooit iets bekend ge worden, ook niet uit de psy chiatrische rapporten. Ook zou Hans van Z. zich een week vóór het proces van het leven hebben willen beroven in de psychiatrische observatiekli niek. Mr. Overbeek verklaarde gisteravond dat hem daarvan niets bekend was. SLAAPTABLETTEN Volgens een woordvoerder van het ministerie van justitie heeft Hans van Z. teveel slaaptabletten ingenomen. Hij kon niet verkla ren hoe hij aan deze slaaptablet ten is gekomen. Het is hem niet bekend wie hem geregeld in het huis van bewaring bezoekt en de slaaptabletten heeft kunnen ver strekken. Het wordt uitgesloten geacht dat de slaaptabletten in het huis van bewaring zijn ge geven. Als medische preparaten worden verstrekt, gebeurt dat op vaste tijdstippen. Voorraad vor ming wordt onmogelijk geacht. Hans van Z. was gisteravond nog niet bij bewustzijn. De direk- teur van het huis van bewaring heeft de direkteur van het ge vangeniswezen en de officier van justitie, mr. W. H. Overbeek, gis termiddag van de zelfmoordpo ging van Hans van Z. op de hoog te gesteld. De familie Koolmees, druk bezig met het bouwen van een nieuw nest. Het mooie weer van de laat ste dagen zal hier wel niet vreemd aan zijn. De 18-jarige Erik Whitehorn, die in opdracht van zijn moeder geweigerd had zich voor militaire dienstplicht aan te melden, is door een federaal gerechtshof in San Francisco schuldig bevon den aan dienstweigering. Hij kan tot 5 jaar gevangenisstraf worden veroordeeld. Eriks moeder, mevr. Evelyn Whitehorn, had tevergeefs ge tracht de juridische verantwoor delijkheid voor de weigering op zich te nemen. Zij beweert dat haar zoon, als minderjarige, geen stemrecht heeft, en niet zonder haar toestemming een kontrakt mag sluiten of trouwen, en daar om ook niet zonder haar toestem ming zich mag laten inschrijven voor de dienstplicht. De Friese bakkersbond hield woensdagmiddag in Leeuwarden haar algemene ledenvergadering waar ook de minimumbroodprijs ter sprake kwam. De vergadering besloot een telegram te sturen naar de voorzitter van de tweede kamer en naar staatssecretaris drs. Van Son (economische za ken) van de volgende inhoud: „De Friese bakkersbond in alge mene ledenvergadering bijeen is het maandenlange wachten op de minimumprijs moe. Verwacht evenwel dat de in de tweede ka mer aangenomen motie-Krosse spoedig op redelijke wijze ge realiseerd wordt. Heeft nog ver trouwen in democratie hoewel dit thans wel erg op de proef wordt gesteld". Naar de villa van Eindhovens burgemeester ir. H. Witte is in de nacht van maandag op dinsdag een geïmproviseerde brandbom geworpen. De „bom" bestond uit een fles met een vluchtige vloei stof en een lont. De tot nu toe on bekende dader heeft de fles waarschijnlijk met brandende lont tegen de muur gegooid op het aan de achterzijde van de villa gelegen terras, waarna de bom ontplofte. De schade aan glas en gordijnen is niet groot. Omtrent het motief van de aan slag tast men in het duister. Het snelle zeegaande motor jacht „Seanews", speciaal ge bouwd en uitgerust voor het maken van televisie- en film opnamen, zowel onder als boven water, is dinsdag door de eiger naar, cameraman Jacques de Gier, in de haven van Scheve, ningen officieel in gebruik ge nomen. Het motorschip, met een leng te van 14 meter, een breedte van 3,80 meter en een diepgang van 1,20 meter, heeft dubbele schroe ven en roeren en heeft op drie kwart van het vermogen een actieradius van 500 zeemijlen. Aan boord bevinden zich voor het onder water filmen perma nent een 16 mm filmcamera en twee 1000-watt schijnwerpers, die geschikt zijn om tot op een diepte van tweehonderd meter te filmen, alsmede perslucht- duikapparatuur, een recorder met hydrofone voor geluidsop namen, echolood en een indica tor. In de bodem van het schip is een venster aangebracht voor observaties in ondiep en helder water. De „Seanews", het eerste schip dat speciaal voor televisie- en filmopnamen in Europa werd gebouwd, is tijdens de proefpe riode gebruikt, onder meer voor het maken van kleurenfilms van de vegetatie op de bodem van de Noordzee, en van verdronken dorpjes in de Oosterschelde bij Zierikzee. Bij deze laatste op namen ontdekte de filmploeg on der meer de toren van het kloos ter „Weldamme", dat in 1421 bij de St. Elisabethsvloed verdronk. De heer De Gier, die Neder lands vertegenwoordiger is van „Visnews", de grootste nieuws- filmproducent ter wereld, die in ongeveer tachtig landen meer dan 130 televisiestations bedient, waaronder de N.T.S., heeft voor de komende maanden twee be langrijke opdrachten aanvaard, Hij gaat voor „Visnews" en de N.T.S. de sluiting van de Lau- werszee, eind mei van dit jaar, filmen en aansluitend daarop het plaatsen van het onderwa terlaboratorium bij Helgoland. Dit laboratoriupi wordt gebouwd voor rekening van het biolo gisch instituut van Helgoland en het Duitse laboratorium voor lucht- en ruimtevaart van het Duitse ministerie voor weten schappen. PETER STUYVESANT PETER ,N -tóassstója ÜPF RICH CHOICE TOBACCOS KING SIZE

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4