25 Sowjet-Unie niet van plan weer in te grijpen in Tsjecho-Slowakije LUXURY LENGTH King Size Jan Janssen, Lucien Aimar en anderen geschorst JAN JANSSEN WINT RONDE VAN MAJORCA Vrijdag 4 april 1969 UK VRIjE ZFW/W Chinees commentaar Sowjet-Unie eist garanties Visum beperkingen opgeheven SPORT VIA TELEVISIE EN RADIO OP TWEEDE PAASDAG 20 Luxury length 1.75 25 King Size 1.75 Pagina -jjf 45a In Moskou is donderdagavond vernomen dat de Sowjet-Unle niet van plan is opnieuw in Tsjecho- Slowakije in te grijpen. Wanneer echter de Tsjechoslowaakse auto riteiten hun taak niet kunnen ver vullen of zich daartoe niet in staat achten, zal de Sowjet-Unie op de meest geschikte manier optreden, aldus de zegsman. De drie ministers van buiten landse zaken in Praag, de federale, de Tsjechische en de Slowaakse, hebben over de betogingen van 28 maart donderdag verklaard dat „het aantal anti-Russische verkla ringen die in het openbaar zijn ge uit in grote menigten, een aanwij zing is voor georganiseerde acties van rechtse extremisten en mis dadigers. Het gevaar dat deze provocaties zich herhalen bestaat nog steeds". De ministers wekken de ordebewaarders op energiek In te grijpen en nieuwe betogingen te verhinderen. Het persbureau Nieuw-China heeft donderdag de betogingen „een verontwaardigd protest tegen de fascistisch-militaire bezetting van het land door de kliek afval lige revisionisten" genoemd. Het verwijt de Prawda de betogers ..schurken" te hebben genoemd en hun gerechtvaardigde strijd een provocatie. „Het Tsjechoslowaak se volk is een hevige striid begon nen tegen het kolonialistische be wind van de nieuwe Sowletrussi- sche revisionistische tsaren. De dag zal komen waarop het Tsje choslowaakse volk de kliek Sow- ietrussische revisionistische afval ligen aan de galg zal zien benge len", aldus Nieuw-China. Volgens zegslieden heeft de Sowiet-Unie deze week aan de Tsjechoslowaakse leiders door Semjonov een brief laten overhan digen waarin van Praag garanties geëist werden dat de toestand in de hand gehouden zou worden. Het Sowietrussisrhe leger zou anders de Tsiechoslowaakse autoriteiten gaan bilstaan om verdere anti- Sowjet-Russische demonstraties neer te slaan. Wanneer beide maatregelen zouden falen, zou het Sowjetrussische leger de verant woordelijkheid voor het herstel van de orde op zich nemen. Tsjecho-Slowakije heeft naar mededeling van de staatssecreta ris voor buitenlandse zaken Vaciav ideskot de visumbeperkingen voor buitenlandse journalisten en stu denten opgeheven. Nieuwe instruc ties in die zin zijn doorgegeven aan de Tsjechoslowaakse diploma tieke vestigingen in het buiten land. Omdat hij na afloop van de rit CavaillonHyères in de etappe wedstrijd ParijsNice niet heeft voldaan aan de voorschriften, die staan vermeld in het anti- doping reglement, is Jan Janssen door de Franse wielrenfederatie voor een maand geschorst. Uit het officiële communiqué dat don derdagmorgen in Parijs werd uit gegeven, kon niet worden opge maakt welke overtreding Janssen tegen anti-doping wetgeving pre cies heeft begaan. De schorsing gaat in op 8 april, wat inhoudt dat de Tour de France-winnaar niet zal kunnen starten in de kassieke ParijsRoubaix, die op zondag 13 april wordt gere den. Lucien Aimar kreeg we gens dezelfde overtreding een identieke straf. Van der Vleuten die niet op de dopingscontrole was verschenen, is voor drie maanden uitgesloten. „De Vleut" zal daardoor niet kunnen mee doen aan de ronde van Frank rijk, die op 27 juni in Roubaix begint. Ton Vissers, de ploeglei der van Van der Vleuten, zal echter proberen de schorsing on gedaan te maken. „Wij waren maar even te laat op de controle" aldus de tegenwoordig in Bra bant wonende Rotterdammer „en ik vind het niet juist dat ze Jos zo straffen. Ik ga volgende week naar Parijs om te protesteren. Ik heb het voordeel, dat ik meteen nadat de dokter geweigerd had de controle alsnog te verrichten „jullie zijn te laat en er moet regel zijn", zei hij proces-ver baal heb laten opmaken. Nu beschuldigen ze Jos naar aanleiding van vermoedens en dat is fout. Hij heeft dit seizoen in België al een paar controles ondergaan twee keer meen ik en er werd nooit wat gevon den. Dat is maar goed ook, want in het contract met de renners staat dat ze er meteen uitvlie gen als ze worden betrapt op het gebruik van stimulerende mid delen. Van der Vleuten blijft echter normaal voor ons rijden. Hier kan hij echt niets aan doen. Het is eerder mijn schuld omdat ik me op weg naèr de controle in de weg vergiste en daardoor te laat kwam. Ik heb echter goede hoop dat het allemaal nog in orde komt". Jan Janssen heeft in Palma hij rijdt momenteel in de ronde van Majorca ontkend stimule rende middelen te hebben ge bruikt. „Tijdens de ronde van Sardinië", zo verdedigde de Ne derlandse Tour de France-win naar zich, „heb ik een influenza opgelopen. De dokter heeft mij medicijnen voorgeschreven. Die heb ik uiteraard gebruikt, maar verder heb ik niets geslikt". ROOZENBURG: Gistermorgen is op de werf van Verolme op Roo- zenburg de! heksectie aan de mammoettanker Esso Cambria gelast. Hier het sluitstuk van 185 ton in de takels voor de montage. De 255.00 dwt tanker zal op 10 mei worden tewatergelaten. Jan Janssen heeft donderdag de vijfde ronde van Majorca op zijn naam gebracht. In de vijfde en laatste etanoe over 175 km met start en finish in Palma eindigde de Tour de France-winnaar ais tweede achter de Belg Van Schil, die in de slotfase een kleine voor sprong opbouwde. De uitslag van de laatste etappe was o.a.: 1. Van Schil (B.) 4.48.35' 2. Janssen (Ned.) 4.49.29; 3. Lasa (Sp.); 4. Julia (Sp.); 5. Soave (Sp allen in dezelfde tijd als Janssen. Het eindklassement luidt: 1. Jan Janssen (Ned.) 19.03.43 2. Silloniz (So.) 19.0413 3. Rarisatto (It.) 19.04.43 4. Gonzales Linares (Sp.) z.t. 5. Perurena (Sp.) 19.0519 6. Soave (Sp.) 19.05.38 7. Lasa (Sp.) 19.06.08 8. Mendiburu (Sp.) z.t. 9. Galera (Sp.) z.t. 10. De Rosso (It.) z.t. 23. Van Schil (B.) 19.08.34 Het NTS-sportprogramma, dat maandag 7 aoril (tweede Paas dag! van 19.03 tot 19.56 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, houdt zich bezig met de volgende evenementen: de voetbalwedstrijden Felje- noordSnarta, Haarlem SW en HVC—Vitesse; de zesdaagse in Rotterdam; de internationale motocross in Bergharen; de nationale autoraces op het Circuit van Zandvoort; de jnternationalo zeilwedstrij den in LoosArecht. Langs de Lijn In het NRU-sportprogramma Langs de Liin (14.3017.00 uur, Hilversum II) zal naast sport ook aandacht worden besteed aan de verkeersdrukte op de weg door middel van een verbinding met de verkeerscentrale van de rijks- Dolitie in Driebergen. In Langs de Lijn onder meer de volgende onderwerpen: de voetbalwedstrijden Feije- noordSnarta, Holland Sport DOS, De GraafschapEx celsior, HaarlemSVV en Middelburg—DESK; de nationale autoraces in Zandvoort; het Niloc-zaalhandbaltoumooi in Amsterdam; de paardenkoersen op Duin- digt en in Sapoemeer; het nationaal kampioenschap schaken in Leeuwarden; het nationaal kampioenschap dammen in Apeldoorn. Samenstelling en regie: Roel Rengers PEIER SniYHIT Er is een nieuwe wereld van filtersigaretten. De fascinerende wereld van Luxury Length. Veel langer dan King Size. 100 mm. lang I Het wereldmerk Peter Stuyugsar-.t geeft als Europa's bekendste filtersigaret de toon aan: daarom is er ook in Nederland Peter Stuyvesant Luxury Length, de "Gouden Peter Stuyvesant". In de luxueuze lengte van 100 mm. Geniet van de superlange, elegante Peter Stuyvesant in zijn gouden verpakking. Koop vandaag nog de "Gouden Peter Stuyvesant". U geniet zoveel me'e'r. PETER STUYVESANI De fïltermarkt groeit, en groeit snel En om aan de steeds stijgende vraag van de kwaliteitsbewuste roker te voldoen, is Peter Stuyvesant nu in 25 King Size verpakking. In de befaamde kwaliteit van Europa's bekendste filtersigaret Peter Stuyvesant nu 5 sigaretten méér. Peter Stuyvesant u geniet zoveel méér. jsiniroiwii

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5