PROVINCIAAL NIEUWS Gemeenteraad van Hoek ZIIIDD0RPE KLAAGT OVER EEN GROOT GEBREK AAN RECREATIE Rus op ontwapeningsconferentie Zeebodem sluiten voor alle militaire activiteit Terneuzen Axel Breskens AGENDA - Hoek Sluis Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Westdorpe Zaamslag Roemeen: Opheffing Navo en Warschaupact Voormalige directeur van Grundig veroordeeld Vrijdag 4 april 1969 DE VETTE 7F.ETTW Pagfna In 1928 laadde „De Hoop" een Japans schip Naar aanleiding van het be- rifcht „Zeldzame vlag in de ha ven", waarin vermeld werd dat in 1924 wegens een staking in de Rotterdamse haven twee Ja panse schepen naar Terneuzen kwamen, wordt ons van de zijde van de N.V. „De Hoop" gemeld dat deze firma in 1928 de „Chi- fiku Maru" 12.000 ton gevel steen laadde met bestemming New York. Het is dus ruim 40 jaar inplaats v.n 45 jaar geleden dat een Japans schip Terneuzen aandeed. Schoenhandel Jan Riemens aanmerkelijk uitgebreid Zonder er veel ruchtbaarheid aan te hebben gegeven heeft de heer J. A. Riemens (Lange Kerk straat 14) zijn schoenhandel aan merkelijk uitgebreid. Deze uitbrei ding betekent een speciale afdeling herenschoenen, waarvan het ons overbodig lijkt er bij te vermelden dat, evenals dit in de damesafde ling het geval is, de laatste model len te kust en te keur de klanten ter beschikking staan. Al# men even de vier ruime eta lages wegdenkt, zou men denken niet in een winkel, maar in een modern Beiers ingerichte woon kamer te zijn. De heer Riemens heeft n.l. geen toonbank laten Installeren. „Op deze manier krijgt men veel meer de indruk van goe de relaties tegenover elkaar, dan van koper tot winkelier", zo merk te de heer Riemens hierover op. Met de Paasdagen in zicht heeft hij, en ziin smaakvolle etalages ge tuigen daarvan, een aparte kollek- tie schoenen voor alle leden van het gezin bijeengebracht, die een kijkje in de Lange Kerkstraat zeker de moeite waard zijn. In zijn idee van een speciaal- schoenenzaak, is de heer Riemens bijzonder goed geslaagd. Zoals we reeds opmerkten wilde hij er niet vee! ruchtbaarheid aan geven, des ondanks zond»n diverse relaties fraaie bloemstukken. Internationaal voetbal in Zuidersportpark Zaterdagmiddag a.s. zullen als voorgaande jaren Engelse klubs een bezoek brengen aan Terneu zen en andere plaatsen. Bij de v.v. Tern. Boys komt een sterk jeugdelftal uit Londen op bezoek, Cottington FC. De Tem. Boys beschikken over een goed jeugdelftal van spelers tus sen de 1821 jaar, zodat het zeker de moeite waard zal zijn een wandeling naar het Zuider sportpark te maken om getuige te zijn van deze internationale ontmoeting. Ook twee elftallen van het zomeravond voetbal, n.l. MOC '65 en Mistrappers, treden aan tegen Engelse clubs. KANAAL TERNEUZEN-GENT ZEEVAARTNIEUWS Van woensdag 2 april (na 15 u.) tot donderdag 3 april (tot 15 u.) Bestemd voor Terneuzen: 2 april: Wolanda, 300 dwt (Ned.) Slawno, 3124 dwt (Pool) 3 april: Turquoise, 945 dwt (Frans) Utvik, 14.450 dwt (Noor) Gasselte, 310 dwt (Ned.) Ardglen, 1338 dwt (Eng.) Lady Serena, 361 dwt (Eng.) Voor Sluiskil: 3 april: Baltysky 66, 1865 b.r.t. (Rus) Storington, 5015 dwt (Eng.) Vertrokken van Terneuzen: 2 april: Bree-Helle, 1000 dwt (Ned.) 3 april: Grimaldi, 1060 dwt (Deen) Gepasseerd naar Gent: 2 april: Marconi, 896 dwt (Ned.) Shozen Maru, 36.600 dwt (Jap.) Don Carlos, 1334 dwt (Zweed) Falco, 984 dwt (Ned.) Twee Gezusters, 1090 clwt (Ned.) Albert V., 535 dwt (Ned.) 3 april: Wedlooper, 907 dwt (Ned.) Edison, 800 dwt (Ned.) Mascotte, 600 dwt (Ned.l Portrieux, 5250 dwt (Frans) Herma Martens, 873 dwt (W.-Dld) Sandon, 940 dwt (Zweed) Linde, 1080 dwt (Ned.) Hendrika Maria, 800 dwt (Ned.) Nordkyn, 1820 dwt (W.-Dld) Gepasseerd van Gent: 2 april Milo, 1330 dwt (Eng.) Costas, 555 dwt (Deen) Mari Ann, 950 dwt (Ned.) Gerd Staerke, 650 dwt (Deen) Elke Frese, 1025 dwt (W.-Dld) Grete Hauschildt, 700 dwt (W.-Dld) André K., 530 dwt (W.-Dld) Frendo, 540 dwt (Noor) 3 april: Falco, 984 dwt (Ned.) Instrumentale examens 1969 Stichting Terneuzense Muziekschool Piano le graad: Nancy Donze (cum laude), Els Muller (cum laude), Petra Fraanje, Ella d: Pooter, Clement v. d. Bulck, Ro nald de Dreu, Margreet Abra- hamse, Tom Jumelet, Gabien de Lange. Piano 2e graad: Ella Swets, Tngrid Koulen, Heieen Boer (cum laude). Gecommitteerde: Mevr. L. van Spengen te Rotterdam. Er wer den geen kandidaten afgewezen. Gitaar le graad: Lydia Strak, Hendrik Boland, Aletta Abra- hamse, Vi.tor Sudsinsky, Henk Ruissen (cum laude). Akkordeon le graad: Dianne Timmer. Fluit 3e graad: Carla Meyers (summa cum laude). Fagot le graad: Jan Tollenaar. Hobo 2e graad: Herman Brc ;- poel. Saxofoon le graad: Elinda Dooms (cum laude). Klarinet 2e graad: Ger de Lan ge (cum laude). Trompet le graad: Guus Ver meulen. Mare Koulen, Rob IJse- baert, Kees Verthage, Henk Ver- hage. Harmonium le graad: Peter van Gorssel, Rinus Siereveld, Ellie Siereveld, Lenie de Ligny, Carlo Lantsheer (cum laude). Slagwerk le graad: Vera Man- naert. Gecommitteerde: J. v. D'ik te Tilburg. Er werden geen kandi daten afgewezen. De vioolexamens zullen gehou den worden op een nader te be palen datum. Renoeming Met ingang van 1 aug. 1969 is mej. J. N. J. H. Oosters, onder wijzeres aan de huishoudschool het Molenkwartier, benoemd tol directrice aan de huishoudschool te Fijnaart. Autobotsing Op het kruispunt Buitenlust zijn twee pesonenauto's met el kaar in botsing gekomen. Een oersonenauto, bestuurd door me vrouw M. V.J. uit Breskens, had op een uitvoegstrook een tweetal lifters uitgelaten waar na zij weer de weg op wilde rij den. Hierbij lette zij niet vol doende op het achteropkomend verkeer. Een personenauto be stuurd door P. de D. uit Bres kens reed op de zijkant van de auto. Mevr. M. V.J. liep 'n hoofd wond op en werd nadat dokter v. d. Maas eerste hulp verleend had naar het ziekenhuis te Oost burg overgebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Proces-verbaal De rijkspolitie in Breskens heeft tegen een ingezetene pro ces-verbaal opgemaakt wegens valsheid in geschrifte, gepleegd bij het aanvragen van een uit kering inzake de wet werkloos heidsvoorziening. Afscheid kleuterleidster Mevr. FockeVerschoor heeft officieel afscheid genomen als hoofdleidster van de kleuter school Wilhelmina te Breskens. In zijn openingswoord dankte de voorzitter mevr. Focke voor het vele werk dat zij de afgelo- oen 11 jaar voor de school heeft gedaan. Namens de ouders werd door HEDEN Terneuzen: Diepenbrockhof, Modelwoning aangekleed door Woninginrichting Eigen Haard. Dagelijks geopend; 's zondags gesloten. Terneuzen: Café „Florida", Dijkstraat 2, 7.30 uur: Paas- kaarting. ZATERDAG 5 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „The Great Race". Zuidersportpark, 2.30 uur: Tern. Boys JeugdelftalCot tington FC, uit Londen. Café „De Beurs", Nieuwstr. 18: Dansen met orkest. Nieuwediepstr. 101, 7 uur: Opening Bar en Discotheek. Othene: 7 uur: Prijskaarting. ZONDAG 6 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 2 en 8 uur: „The Great Race"; 5 uur: „De koning der Zuid zee". MAANDAG 7 APRIL 2de Paasdag) Terneuzen: Luxor-Theater, 2 en 8 uur: „The Great Race"; 5 uur: „De koning der Zuid zee". DINSDAG 7 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „The Great Race". Benedenzaal Hotel „Rotter dam", 8 uur: Voordracht Hen ry Knap. (Commissie ter ver breiding der beginselen van de vrijmetselarij.) mevr. Verduijn 'n antieke helm ketel aangeboden. Burgemeester J. Eekihout sprak namens het gemeentebestuur en overhandigde een boekenbon. Na de pauze werden een drie tal films vertoond welke het werk op de kleuterschool weer gaven. Geslaagd Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het kandidaatsexamen akker- en weidebouw: de heer A. J. Rie mens, alhier. •Beoordeling werkstukken boomfeestdag 1969 Deze week werden de werk stukken beoordeeld die gemaakt waren door de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scho- 'en uit Sluis t.g.v. de nationale boomfeestdag '69. Het ingelever de werkstuk was een knipplaat die gekleurd en opgezet moest worden. De beoordeling ge schiedde door mevr. T. Kapsen- gergLindenberg en mej. T. v. Hootegem. Het resultaat was: R.K. jongensschool: 5e klasse: Dierik Louwage; 6e klasse Ron- ny du Pré. R.K. meisjesschool: 5e klasse: Christa van Vooren; 6e klasse: Gertrude Rooze. Chr. nationale school: 4e klas se: Kees Westerweele; 5e klasse: Jac. van Hal; 6e klasse: Ina Ver- hage. Openbare school: 4e klasse: Hannie Vermeulen; 5e klasse: Ellen Leer; 6e klasse: Peter Ver sprille. Eerste steenlegging Maandagmiddag zal de eerste steen worden gelegd van de nieuw te bouwen vleugel van .Rozenoord" te Sluis. Dit zal gedaan worden door mej. Ria Brakman, dochter van de oud- voorzitter van de stichting „Ro zenoord". Na afloop biedt het bestuur van „Rozenoord" aan de genodigden een receptie aan in 't jeugdgebouw van de Herv. Kerk te Sluis. Vergadering gemeenteraad De raadsvergadering stond in het teken van de herindeling. De plaatselijke V.V.V. had de bevolking aangespoord aanwe zig te zijn en velen hadden aan die oproep gehoor gegeven. De zaal was versierd met bloemen en de gemeentevlag en een mi niatuurbeeld van Jantje van Sluis stond voor de raadstafel opgesteld. In zijn openingswoord sprak de burgemeester er zijn grote voldoening over uit, dat alles zo gunstig was verlopen. Bestuur lijk komen er in Zeeuws-Vlaan- deren natuurlijk veranderingen en daarmee zullen we in de toe komst rekening moeten houden. Hij sprak de hoop uit dat de be volking van Retranchement met die van Sluis zou uitgroeien tot een homogeen geheel. Na afloop van de raadsverga dering was er een onofficiële zitting waaraan ook door de aanwezigen werd deelgenomen. De heer J. P. J. Wage opende als oudste raadslid de rij van sprekers en bracht dank voor de vele activiteiten die het co mité had verricht. De heren Van Hal, De Mil- liano en De Broek spraken in gelijkegeest en spraken de wens uit dat de toekomstige burgemeester van Sluis, als de tegenwoordige officieel op pen sioen gaat, dezelfde strijdbaar heid en liefde voor de gemeente Baltisky 67, 1865 b.r.t. (Rus) Marconi, 896 dwt (Ned.) Electron, 650 dwt (Ned.) GrpU Krönke. 825 dwt (W.-Dld). NUMANSDORP: Ir. G. Swier (links), dir. rijkswaterstaat, en ir. J. Volkers, hoofd Deltadienst, tonen aan de hand. van een ma quette hoe het Volkerak deze maand met behulp van twee landhoofd- en twaalf doorlaat- caissons zal worden afgesloten. De afdamming van het Volkerak hangt ten nauwste samen met de afsluiting van het Haringvliet in 19 76. zou opbrengen als de heer Van Hootegem had gedaan. Vanuit de raadszaal sprak na mens de V.V.V. en de onderne mers de heer G. Buskens, die aan het eind zijn woorden op rijm had gezet. Tijdens de officiële raadszit ting werd o.m. besloten om de politieverordening te wijzigen. Hierdoor wordt het mogelijk voor personen ouder dan 18 jaar om vuurwerk te kopen. Binnengekomen was een plan van de Ned. Heide Maatschappij voor een nieuw sportveld in c'e Zuiddijkstraat hetgeen 78.000 gaat kosten. Voor deze aanleg moet dan een pachtovereen komst met de heer R. Wemaer ontbonden worden, waarvoor 'n bedrag van 9541,46 nodig is. Het goedgekeurde plan kan die nen als basis voor verdere on derhandeling die uiteindelijk tot realisering moeten leiden. In principe werd besloten om de bouw van een gymnastiek lokaal op te dragen aan de ge- bouwen- en installatiemaat schappij P.V.B.A. te Gent, onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat toestemming wordt verleend door de inspecteur van het lager onderwijs en dat de firma zijn prijsopgave van ƒ294.760 hand haaft. Dezelfde uitdrukkelijke voorwaarde werd gesteld bij het principebesluit om de sloop van het parochiehuis te gunnen aan- Leenhouts' Aannemingsbedrijf te Sluis. Geslaagd Donderdag slaagde te Rotter dam voor het examen apothe kers-assistente mej. M. de Buck. Paaszangdienst Op de eerste Paasdag 's avonds 7 uur wordt in de Geref. kerk weer een Paaszangdienst gehou den. Voorgangers hierin zijn ds. A. T. Deinum, herv. predikant en ds. C. Zwaan, geref. predi kant. Medewerking wordt verleend door een koor o.l.v. mej. C. de Blaey en de harmonie o.l.v. de heer J. Meijers. Het orgel wordt bespeeld door de heer J, J. Haak. Nieuwe brandspuit De zorgen om de brandspuit in Zaamslag behoren tot het ver leden. De nieuwe brandspuit is gearriveerd. Binnenkort zal deze officieel aan het brandweerkorps worden overgedragen en zal het publiek een demonstratie hier mee kunnen zien. DODELIJK VERKEERSONGEVAL De 30-jarige S. Duerink uit Uden is woensdagavond laat in Wijchen om het leven gekomen toen hij met zijn personenauto op de aanhangwagen van een trac tor reed. De aanhangwagen was volgens de politie vermoedelijk niet geheel volgens de normen verlicht. „De tweede kamer heeft met het wetsontwerp voor de her indeling abortus gepleegd zodat er nu een miskraam geboren is". Dit was de conclusie van een korte beschouwing die loco- burgemgester J. v. d. Peijl gis teravond in de raad hield naar aanleiding van de behandeling van het wetsontwerp. Overigens zeide hij wel namens de gehele raad te mogen spreken, ver heugd te zijn, dat de gemeente Hoek bij Terneuzen zal worden gevoegd. Vooropgesteld, dat een zelfstandig Hoek te prefereren zou geweest zijn, zeide hij de nieuwe gemeente zonder wan trouwen tegemoet te willen treden. Het hoogste punt van de bouw van 't bejaardencentrum „Vrem- dieke" werd woensdagmorgen bereikt. B. en W. waren van deze gebeurtenis getuige en de voorzitter deelde mee, dat in het najaar de eerste pensiongas ten zich in dit mooie tehuis zul len vestigen. Overigens zal Hoek op 30 april, de zestigste verjaardag van de koningin op ouderwetse wijze de bloemetjes weer eens buiten zet ten. De raad tastte hiervoor voor 1000 gulden in de buidel en deed dit met graagte. Het Oranje-co mité heeft het feestprogramma reeds samengesteld. Voor het vierde gedeelte van het bestemmingsplan „Loven- polder" gaf de gemeente haar fiat voor de grondaankoop ten bedrage van 180.000 gulden. In principe is al deze grond reeds verkocht. Er kunnen 268 wonin gen op worden gebouwd. De me dewerking van de grondeige naren noemde de voorzitter fan tastisch. B. en W. reppen zich om ook het vijfde gedeelte in Het merendeel van de 870 zie len tellende bevolking van Zuid- dorpe weet met zijn vrije tijd geen raad. Er heerst ontevreden heid over het grote gebrek aan recreatie. Met uitzondering van een biljartclubje kent Zuiddorpe geen verenigingen op het gebied van Sport en ontspanning. Ge meentesecretaris R. Cone zegt het treffend: „De bevolking van Zuiddorpe boven de vijftien jaar is een vergeten groep. Dat is al vele jaren zo. We doen echter ons best om wat meer leven in de brouwerij te brengen. Maar dat kost geld, veel geld. Gelukkig hebben zich in deze gemeente nogal wat mensen van buiten ge vestigd. Deze import, dit nieuwe bloed kan de bevordering van het verenigingt leven alleen maar ten goede komen." Een van de grootste problemen in Zuiddorpe is het op touw zet ten van gepaste ontspanning en vrijetijdsbesteding voor de be jaarden. Een vijfde van de bevol king is 65 jaar of ouder. In het on langs uitgebrachte rapport van de katholieke raad voor maatschap pelijk werk „Wij samen vormen Zuiddorpe" wordt de vinger ge legd op de oorzaak van het re creatietekort: in het verleden werd er niets of nauwelijks iets gedaan voor de ontspanning van jeugd en bejaarden. Het huidige gemeentebestuur is op de goede weg met het verlenen van subsi die aan de jeugdraad 500) en aan de bejaardenbond (f 200 plus ƒ150 in de reispot). Het is een pril begin. Het is te hopen dat el> zowel voor de jeugd als voor de bejaarden sooedif iets meer van de grond komt. Een stap in de goede richting is de nieuwe speel tuin in het uitbreidingsplan die afgelopen zaterdag feestelijk is geopend. Maar er moet nog veel meer gebeuren, aldus de heer Cone. „Er moet hier een dorpscen trum komen met als het even kan een soorthal. De gemeente heeft de plannen hiervoor in studie, maar niemand weet of en zo ja wanneer die gerea'iseerd zullen worden." Dat zegt de heer P. van Dongen (de 70-jarjge voorzitter van de bond van bejaarden). „Er worden hier per jaar zes bals pe geven in het parochiehuis. De zaal daar is er helemaal niet ge schikt voor. Verder vertonen we er films voor de jeugd. Ook al een krappe bedoening. Nee, zo'n dorpshuis zou een grote uitkomst betekenen voor het verenigings leven. Nu blijft het bij bescheiden noeingen om er no°- iets van te maken. De laatste tijd worden er inderdaafj meer dingen voor de bejaarden gedaan dan enkele jaren geleden. We hebben nu om d3 veertien dagen een kaartmid- dag en elke woensdagmorgen krijgen de bewoners van het be jaardencentrum gymnastiek. Volgende week, op 10 april, wordt een film over Zeeland ge draaid en op 12 juni is er speciaal voor de vrouwen een voorlich ting over bloemschikken." Zijn leeftijd is voor de heer Van Don gen geen beletsel om lid van de Zuiddorpse jeugdraad te zijn. „De bejaarden en de jeugd kampen met hetzelfde probleem, n.l. ge brek aan ontspannings- en amu- ssmentsmogelijkheden." zegt hij. Een van de eerste verlangens van de jeugdraad is een uitbreiding van het sportveld zodat er ook door de volwassenen gevoetbald kan worden. „Alle lof voor diegenen die, on danks gebrek aan financiën, alle moeite doen om het een en ander voor de bejaarden van de grond te krijgen. Laat ieder het zijne bijdragen om de jeugd en de be jaarden iets bij te brengen wat amusement of kennis betreft. Dan kunnen we met recht zeg gen „Wij samen vormen Zuid dorpe" en hoeven we niet te mop peren dat er toch niks gebeurt," aldus de raadgeving van de heer ■Tos de Groene, de penningmees ter van de bejaardenbond. Hij zou ook graag zien dat er meer communicatie was tussen de be iaarden in Zuiddorpe en die daar buiten. het plan dat aan de overzijde van de kreek ligt en waar vijf tien bungalows zullen worden gebouwd, bouwrijp te maken. Voor de gemeentelijke badin-, richting is er ook in de gemeen te Hoek niet veel fiducie. De tarieven zullen per 1 mei wor-- den verhoogd doch ook dan zal de exploitatie nog grote tekor ten opleveren. De geschiedenis van dit badhuis zal ook hier haar laatste jaar wel ingaan, aldus de verwachting van de voorzitter. Met het voorstel om als wel standscommissie de stichting In stituut Stad en Landschap te doen fungeren, wsfcen noch de voorzitter, noch de raad erg in hun sas. „We kunnen er niet on deruit", aldus de voorzitter, die echter de vraag van de heer De Putter, of het in de bedoeling van de commissie was, „want, vanwaar dan die naam „Wel standscommissie", of deze zou verhinderen dat er een arbeider naast een dokter komt, te wo nen, ontkennend beantwoordde. De raad besloot zonder dis cussie aan de samenwerkende stichtingen voor het maatschap pelijk werk in Zeeuws-Vlaande- ren, een aanvullende subsidie te verlenen. Verder werd de gevraagde: medewerking verleend aan voor zieningen voor het fröbel- en lager onderwijs. PRINSES BEATRIX EN PRINS CLAUS NAAR ZEELAND H.K.H. prinses Beatrix heeft het voornemen op vrijdag 18 april een bezoek te brengen aan de on langs geopende verpleeginrich ting „Vijvervreugd" te Middel burg. In aansluiting op dit bezoek brengen prinses Beatrix en prins Claus een bezoek aan de Out ward Bound school, gevestigd in het slot Moermond in Renesse, de werken van de rijkswaterstaat aan de sluiting van het Brou- wershavense gat te Scharendijke en het buitencentrum voor het volksonderwijs te Noordgouwe. Rusland heeft donderdag op de ontwapeningsconferentie in Ge- nève het Amerikaanse argument verworpen, dat volledige demilita risering van de zeebodem „ondoen lijk" is. Volgens de Russische af gevaardigde Rotsjtsjin zou een al leen voor kernwapens geldend ver bod, als voorgesteld door Ame rika, maar aanleiding geven tot „een wilde wedloop op het gebied van conventionele bewapening". Verbood men alle militaire acti viteit op de zeebodem dan zou de controle ook heel wat gemakke lijker zijn. Landen hoefden dan niet bang te zijn dat inspectie van hun installaties !n zee militaire geheimen aan het licht zou bren gen. Uitrusting voor de opsporing van onderzeeboten van een poten tiële vijand moest binnen de 12- mijlszone uit de kust worden ge houden, die in het Russische ont- werp-verdrag is vastgelegd. Van Amerikaanse ziide werd opgemerkt dat de pacificatie van de zeebodem al onderwerp vormt van directe contacten tussen Russen en Ame rikanen, waarbij wordt gepoogd „punten van overeenstemming" te vinden. Men betreurde dat Rotsj tsjin donderdag niet „de op som mige punten gewenste ophelde ring" had verschaft. De Roemeense gedelegeerde Ecobesco sprak in een lange rede tot driemaal toe over de nood zaak van terugtrekking van bui tenlandse troepen binnen hun na tionale grenzen en het verbieden van „militaire oefeningen en ander machtsvertoon aan de grenzen of op het grrrdgebied van andere staten". Hij bepleitte niet-inmen- ging in de interne aangelegen beden van andere landen en op heffing van NAVO en Warschau pact. „Wij zijn van mening dat de ontwikkeling van de toestand als geheel in Eurona gunstige moge lijkheden, positieve tendensen in de richting van ontspanning en samenwerking aanduidt", verklaar- i de hij. Ecobesco sprak zich ten-; slotte uit voor een wereldconfe rentie over ontwapening, het be«' trekken van China bij de regeling,' van alle actuele internationale' problemen en afkondiging van een „ontwapeningsdecennium 1970— '80 van de Verenigde Naties". Een rechtbank in Neurenberg heeft woensdag de voormalige al gemeen directeur van het Grundig- concern, Schafer, wegens malver saties veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en boeten tot een totaalbedrag van ruim een miljoen mark. Schafer stond terecht op be schuldiging het bedrijf voor onge veer een half miljoen mark bena deeld te hebben. Hij verweerde zich met het argument dat bij de bouw van het concern, dat een van de grootste producenten van radio's en tv-toestellen is, soms maninulaties noodzakelük waren die niet strookten met de wet. Schafer, die nu belastingconsu lent is. vluchtte in november 1965 naar Zwitserland. Bij een twee iaur geleden "evoerd c'viel nroces kwamen Schafer en Grundig tot een vergelijk waarbij werd over eengekomen dat de eerste een mil joen mark in d° kas van het con cern zou terugstorten. De manipulaties van de direc teur kwamen aan het licht toen deze met vakantie in het buiten land was tijdens welke periode een grondig onderzoek in de boeken van het concern werd ingesteld. Schafer bekleedde toentertijd lei dende functies in veertien onder nemingen van het Grundig-con- cem,

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3