De P.Z.E.M. laat kerncentrale bouwen in Vlissingen INVESTERING VAN f 350 MILJOEN NW-secretaris W. F. van Tilburg overleden KANTONGERECHT TE TERNEUZEN DE VRIJE ZEEUW Woensdag 2 april 196© Mei 1971 in gebruik Leverancier spoedig bekend Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen G.K.N. raadgever Bedrijfszeker 590 ste Staatsloterij Brandstichtingen in Winschoten Pagina 2 De Provinciale Zeeuwse Elek- triciteits Maatschappij gaat in Vlissingen-oost een kernenergie centrale bouwen met een vermo gen van 400 megawatt. Er is nog geen defintieve keuze gemaakt van een leverancier. Vast staat echter, dat de centrale in 1973 in bedrijf zal zijn en dat tenminste 70 van de leveranties voor de bouw door Nederlandse bedrijven zullen worden gedaan. Er is wel overwogen geweest een conventionele centrale te bouwen, gestookt door goedkope aardolie of aardgas, maar de eindconclusie is uitgevallen in 't voordeel van kernenergie. De directie van de P.Z.E.M. heeft over een en ander het vol gende communiqué verstrekt. „Na uitvoerige studies heeft de Provinciale Zeeuwse Elektrici- Iteits Maatschappij besloten om over te gaan tot de bouw van een kernenergiecentrale van 400 me gawatt nominaal. Deze eenheid zal de tweede zijn die op het nieuwe centrale terrein Borssele, grenzend aan het industrieterrein Vlissingen-oost, gereed komt. Teneinde tijdig te kunnen voor zien in de behoefte aan elektri sche energie ter plaatse is te vens besloten tot de bouw van een 185 m.w. conventionele een heid. Voor de conventionele een heid zal de ketel met toebehoren worden geleverd door de N.V. Koninklijke Maatschappij de Schelde te Vlissingen volgens ontwerp van Combustion Enge- neering te New York. De werk druk is 145 atm. en de capaciteit 950 ton stoom per uur. De turbine-eenheid met toebe horen wordt geleverd door Ge- veke-Groenpol te Amsterdam en is van het fabrikaat Stal-Laval- Asea. Belangrijke onderdelen van 'de turbine-eenheid zullen in Ne derland worden vervaardigd, het secundaire gedeelte voor bedie ning en controle van de installa tie wordt geheel door Groenpol uitgevoerd. Het bouwkundig gedeelte Wordt in eigen beheer door de P.Z.E.M. uitgevoerd. Met de werkzaamheden wordt zeer bin nenkort begonnen. Er is met le veranciers een korte bouwtijd overeengekomen zodat de 185 m.w.-eenheid in commercieel be drijf kan zijn in mei 1971. Het besluit tot de bouw van een kernenergie-eenheid is geno men op grond van de daarmee te bereiken kostprijzen voor de ge produceerde kilowatturen. Vrij wel de gehele produktie van de In zijn woning in Bussum is gis ternacht plotseling overleden de heer W. F. van Tilburg, secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, speciaal belast met buitenlandse aangelegen heden. De heer Van Tilburg be reikte de leeftijd van 58 jaar. In de afgelopen jaren werd hij reeds enkele malen door hartaan vallen getroffen. Maandagavond woonde hij nog een vergadering bij van het verbondsbestuur van het N.V.V., waarin afscheid werd genomen van enkele bestuurders van aangesloten bonden, die met pensioen zijn gegaan. De heer Van Tilburg begon zijn carrière bij de vakbeweging in 1936 toen hij in dienst trad van de toenmalige Nederlandse vereniging van fabrieksarbeiders. In deze bij het N.V.V. aangesloten bond heeft hij vele functies vervuld tot hij in 1956 tot lid van het dagelijks be stuur van het N.V.V. werd geko zen. Aanvankelijk was hij belast met de loonpolitiek, doch in 1962 werden de internationale aan gelegenheden aan hem toever trouwd. De heer Van Tilburg was lid van het economisch en sociaal comité van de Europese economische ge meenschap en Euratom en lid van het bureau daarvan. Hij was voor zitter van de T.U.A.C., lid van het bestuur van de Europese bewe ging, lid van het moderamen van de N.O.V.I.B., lid van de nationale raad van advies inzake hulpverle ning aan minder ontwikkelde lan den, vertegenwoordiger van het N.V.V. bij het internationaal ar beidsbureau in Genève, behoorde tot de Nederlandse delegatie naar internationale arbeidscongressen en was enige keren lid van de Ne derlandse delegatie bij de Verenig de Naties. Voor de Partij van de Arbeid is de heer Van Tilburg jarenlang lid geweest van de gemeenteraad van Bussum en van de provinciale sta ten van Noord-Holland. eenheid zal worden opgenomen door de op het moment van ge reedkomen ter plaqtse aanwe zige chemische en metalurgische industrie. Deze afname kenmerkt zich door een zeer gelijkmatige en volcontinue belasting zodat de bedrijfstijd van de leverende een heid zeer hoog is. Ten gevolge van deze zeer hoge bedrijfstijd werd het mogelijk ondanks de hogere investeringen dan voor conventionele centrales tot concurrerende kostprijzen te ko men. Verschillende raffinaderijen hebben studies gemaakt van de mogelijkheden tot de levering van zware stookolie tegen een zo danige prijs dat de bouw van een kernenergiecentrale minder dan wel onaantrekkelijk zou worden. Ook van de zijde van de gasunie is nagegaan of er moge lijkheden waren met aardgas te concurreren. De eindconclussie is echter in het voordeel van kern energie uitgevallen. De definitieve keuze van de le verancier van de kernenergie eenheid is nog niet gemaakt. Te verwachten is, dat deze keuze niet lang meer op zich laten wachten. Er zijn, zoals bekend, verschillende groeperingen die offerte voor de eenheid hebben gemaakt. Daar op het allerlaatste moment nog belangrijke aanvul lende gegevens ontvangen wer den betrekking hebbend op deze offertes, is het gewenst ook deze laatste gegevens nog in de eva luatie te verwerken. Tijdens de onderhandelingen over deze aanbiedingen is wel gebleken dat er allerwege een grote interesse bestaat de op dracht te verwerven. Uit de tot nu toe verkregen resultaten kan in elk geval worden geconclu deerd dat er meer groeperingen zijn die in staat zullen zijn de eenheid op tijd in bedrijf te stel len. De gegarandeerde levertijd bedraagt n.l. circa 50 maanden. Een termijn die overeenkomt met de met de afnemers gemaakte af spraken. Het is tevens zo dat de verschillende aanbieders hun of fertes hebben kunnen baseren op reeds uitgevoerde installaties zo dat ook ten aanzien van de be schikbaarheid van de installatie goede garanties kunnen worden verkregen. Overwogen wordt om, met de opdracht van de kernenergie eenheid ook de brandstofelemen ten inbegrepen, het daarvoor be nodigde uranium tegelijkertijd op te dragen teneinde daarmee de grootste zekerheid voor een totaal passend geheel te hebben. Tenslotte zij nog vermeld dat de opdracht zal worden gegeven in de vorm van een z.g. turnkey- opdracht hetgeen betekent dat de leverancier verantwoordelijk is voor de gehele installatie. Bij de keuze van de hoofdele menten zal de leverancier nauw samenwerken en overleg plegen met de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij. Te vens zal hierbij de N.V. Gemeen schappelijke Kernenergiecentrale Nederland nauw zijn betrokken. De G.K.N. treedt op als raad gever van P.Z.E.M. De uiteinde lijke verantwoordelijkheid voor het goed functioneren van de complete installatie blijft echter bij de leverancier berusten. Te vermelden is nog dat de opdracht zal worden verstrekt met de voorwaarde dat een zo groot mogelijk deel voor Neder landse firma's zal moeten worden geleverd. De percentages voor de verschillende offertes variëren enigszins maar liggen over het algemeen op minimaal meer dan zeventig procent van de totale levering. Zoals hiervoor reeds vermeld, betreft het een kernenergiecen trale van een beproefd type waarmee uitgebreide bouw- en bedrijfservaringen zijn opge daan zowel in Amerika als in Europa. Er kan derhalve gerekend wor den met een bedrijfszekere cen trale waarvan de veiligheid ver zekerd is. Tevens worden vanwe ge de overheid strenge eisen ge steld ten aanzien van veiligheids voorzieningen die zowel op de in stallatie als op het bedrijf ervan betrekking hebben. De construc tie van de installatie houdt ten vole rekening met deze eisen. Met de bouw zal een termijn gemoeid zijn van vier jaar zodat in 1975 voor het eerst elektrische energie aan het openbaar net zal worden geleverd. Het opgesteld vermogen in de centrale van de P.Z.E.M. bedraagt thans 345 m.w., waarvan enkele maanden geleden 160 m.w. is ge reedgekomen. Door het door het gereedkomen van de conventio nele eenheid van 185 m.w. zal midden 1971 zijn opgesteld 530 m.w. waaraan midden 1973 zal worden toegevoegd ruim 400 m. w. nucleair vermogen wat het to taal zal brengen op 930 m.w. in verband met reeds gesloten con tracten met afnemers als Hoechst en Pechiney zal dit vermogen toereikend zijn tot 1975 ongeveer. Voor het geval zich intussen nog meer afnemersz ouden mel den heeft de P.Z.E.M. zich verze kerd van de mogelijkheid tot snelle uitbreiding door het nemen van een optie op zowel een con- centionele eenheid van 185 m.w. als op een kernenergie van 400 m.w. De totale investering van de beide eenheden zal naar raming 350 miljoen bedragen. Aan aan deelhouders is een machtiging gevraagd tot het aangaan van geldleningen tot dit bedrag. Ge zien de contractuele afspraken zullen de betalingen die hiermee in verband staan pas in een laat stadium van de bouw moeten worden gedaan. Met dit besluit van de P.Z.E.M. heeft Nederland zich gevoegd in de rij van landen die zich voor de commerciële opwekking van elektrische energie in de kern- ergie hebben begeven". Aldus het communiqué van de P.Z.E.M. GRENSVOLK door Jakob Schopmaru 13 Schoon is de blauwe zee onder de hemel van zuidelijke landstreken wanneer zij zich als een vlakke spiegel uitstrekt. Schoon zijn de wijde goudgele korenvelden, die deinend golven in de voorbijtrekkende wind. Schoon en geheimzinnig is het geruis in de kruinen van eiken- en beukenbossen, waarin de vo gels zich wiegen en hun heldere zang laten weerklinken. Maar schoner dan dit alles de bloeiende heide, die zich onaf zienbaar ver over de golvende heuvels uitstrekt als een dik ta pijt van rode en paarse kleuren. Wanneer iemands hart van leed vervuld is, dan draagt hij het uit in de eenzaamheid. En wanneer iemand een smar telijk onrecht is aangedaan dan zoekt hij troost bij de eenvoudige bloemen des velds. En wie uit het diepst van zijn hart wil bidden, die verwijdert zich ver van de mensen om God meer nabij te kunnen zijn. „Moeder, ik ben moe, m'n voe ten branden van het hete zand!" „Wacht maar m'n kind, spoedig zullen we bij vader zijn!" zo sprak Lena van Dorenkamp tot haar dochtertje, met wie ze naar buiten was gegaan, de heide op, omdat zij het verblijf in huis haast ondraaglijk begon te vin den, evenals de telkens terugke rende vragen van het kind. „We gaan hem zoeken, Annemarie!" had ze in een plotselinge opwel ling gezegd, en nu liepen ze hier over de heuvels. Maar zij wist, dat 't zoeken geen zin had en dat het slechts een vlucht was uit haar gewone omgeving, waar al les haar herinnerde aan haar on geluk en waar alles benauwende vragen opwierp voor de toekomst. En zij wilde niet denken, zij voel de zich niet langer bestand tegen de martelende zelfkwelling van de gedachte, dat alles misschien heel anders gegaan zou zijn als zij slechts tijdig gesproken had en zich niet door trots daarvan had laten weerhouden. „In die richting is hij gegaan", sprak Lena van Dorenkamp het kind opnieuw moed in. Moed, die zij zichzelf niet kon geven, „en als we hem gevonden hebben, dan tilt vader je heel hoog op z'n schouders en behoef je niet meer te lopen. Hij is zo sterk De wanhoop had haar langza merhand in een staat van verdo ving gebracht, maar als ze praat te met het kind, dan voelde ze een vlijmende pijn in haar borst. Verder moesten ze, verder. Niet stil houden en geen tijd verliezen. De vrouw begon haar bezinning te verliezen. Ze trok de kleine Annemarie voort zonder te den ken aan haar vermoeidheid. Het 1 april 1969 Derde klasse Prijzen van f f f f f f f f f f 25,— 50,— 50,— 50,— 50,— 100,— 200,— 400,— 1.000,— 2.000,— zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevalen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers Een prijs van 5.000 is gevallen 5.000, is gevallen 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen De prijs van f 10.000 is gevallen f 25.000 is gevallen f 50.000 is gevallen f 100.000 is gevallen op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer eindigende op 1 eindigende op 81* eindigende op 40 eindigende op 98 eindigende op 22 eindigende op 43 eindigende op 755 eindigende op 042 eindigende op 590 eindigende op 3893 069649 009077 081676 075511 083664 070894 023440* 025919 080045 De extra prü's van f 500.000,is gevallen in de serie „D" op het nummer en de troostprijs van f 5.000,op het nummer van elk van de andere series. 037360 037360 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen De Winschoter politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag twee mannen aangehouden, verdacht van brandstichting. Het betreft hier een inwoner van Winschoten en een inwoner van Heiligerlee. Voorbijgangers hoorden om streeks het middernachtelijk uur explosies in een opslagruimte aan de Venne van de N.V. Ne- ma, een technische onderneming. Zij zagen twee mannen weglo pen. Meteen constateerden de voorbijgangers dat het gehele pand in brand stond. In de op slagruimte bevonden zich 80.008 kind klaagde ook niet meer en scheen evenzeer slechts door één gedachte vervuld te zijn: vader, die gevonden moest worden. Steeds verder trokken ze, het kind al vaker struikelend en slechts van een val teruggehou den door de moeder, die haar vasthield en die zich met koorts achtige ogen voorstellingen be gon te maken van haar geluk, als zij Dorus heroverd zou hebben op het noodlot, dat hen geschei den had. Zij hield zichzelf voor, dat zij hem moest inhalen eer het te laat zou zijn. En voor hen uit in het westen zonk de zon reeds omlaag achter de heuvels. Zij moesten voortmaken wilden ze nog voor de nacht bij hem zijn. Een haasje sprong voor hen uit de weg over, maar ze zagen het niet. Evenmin hoorden ze het avondlied, dat een vogel begon te zingen in een bos je jeneverbesstruiken, of voelden ze de stekels van de bramen, die hun handen en voeten openreten. Lena van Dorenkamp had het zweet in dikke droppen op haar voorhoofd staan, haar wangen gloeiden en haar ogen schitterden koorsachtig. „Moeder, ik kan niet meer", zei plotseling Annemarie met zwakke stem en viel neer in het zand. Zij nam het kind in haar ar men met de laatste krachten, die haar nog restten, en versnelde nog haar stap. Voort, moest het, voort, als de nacht viel, zou het te laat zijn. Te laat, voor altijd. Daar, waar de zon onder ging, zou Dorus zijn. Daar zou zij hem vinden en als een opgejaagd dier repte zij zich verder, het van uit putting in slaap gevallen kind als een steeds zwaarder drukkende last met zich torsend. De gedach- gloeilampen, enkele tientallen wasautomaten en wat glaswerk. Zowel het pand als de gehele voorraad gingen verloren. De schade wordt geraamd tussen de anderhalf en twee ton. Eerder op de dag had de Win schoter recherche enkele deze week voorgevallen straatbran- den en brandjes in onbewoonde huizen tot klaarheid gebracht. Dit bleek kwajongenswerk te zijn. Vrijdagavond was de politie extra paraat in verband met de serie branden van de laatste da gen. Eerder op de avond, om streeks negen uur, was er een brand gemeld eveneens aan de Venne in een al geruime lijd leegstaand pand. Deze brand kon de politie snel zelf blussen. te haar doel niet meer te zullen bereiken zweepte haar telkens opnieuw tot nieuwe inspanning op. Ze voelde de grond niet meer onder haar voeten. Haar kleren kleefden aan haar lichaam en haar adem ontsnapte met een fluitend gehijg. Verder, verder. In haar angst en verwarring begon ze te bidden: „Heilige An- t.onius, help. Ik moet hem gevon den hebben, eer ik sterf. Ik moet hem gezegd heb ben, dat ik on schuldig ben. O God, help me!" Ze stoof voort over de heide alsof ze door de dood werd ach tervolgd. Het begon reeds donker te worden en hete tranen spron gen haar uit de ogen. Plotseling zag ze een gestalte voor zich op doemen in het schemerduister. „Daar, daar was hij!" En met een smartkreet uit het diepst van haar gekweld en onrustig hart klonk haar roep over de eenzame heide: „Dorus van Dorenkamp". Uitgeput viel ze met haar kind op de grond neer, half bewuste loos. Na enige tijd kwam ze weer tot zichzelf en langzaam drong het tot haai' door, dat wat zij voor een gestalte had aangezien niets anders was dan een hoog opge- choten grillig gevormde jenever boom. Haar hart kromp ineen on der deze nieuwe slag, die haar overspannen verbeelding haar had toegebracht. Ze voelde alle kracht uit zich wegvlieden en legde met een uiterste wilsin- spanning haar arm.om de slapen de Annemarie. Toen zag ze zich plotseling in haar huis verplaatst. Ze zag haar man onder de zacht gele kegel van het lamplicht zit ten. BAARN: Koningin Juliana heeft maandagmiddag het nieuwe schoolgebouwencomplex van het Baarns lyceum officieel geopend. Prinses Beatrix en prinses Mar griet, beiden oud-leerlinge van de school, vergezelden haar. Na de opening maakte het gezelschap een rondgang door het gebouw. Op de foto: koningin Juliana prinses Margriet en prinses Bea trix in het talenlaboratorium. IWordt vervolgd.) Zitting van dinsdag I april. K. A. I. te Clinge had aldaar in de Gravenstraat even omge keken niet in wrok toen hij er met zijn bromfiets reed. Zodoende was hij op een ge parkeerde auto gereden. „Het was 's avonds laat", zei de ver dachte. „Nee, 's morgens vroeg" verbeterde de officier van jus titie mr. C. W. Mouton. „En u had negen of tien glazen bier gedronken" voegde hij eraan toe. De toestand van I. liet zich na het ongeval aanvankelijk ta melijk ernstig aanzien. Men vreesde een zware hersenschud ding, maar, na een paar dagen was I. weer boven Jan. De officier zeide dat de ver dachte geluk had dat er geen bloedproef genomen was en noemde het schikkingsbedrag van 125 veel te laag. Toch wil de hij met zijn eis niet hoger gaan. Aan de bromfeits van I. zaten enkele foutieve onderde len. De uitspraak luidde con form. Te hard gereden met hun auto hadden H. G. H. te St. Niklaas (B.) en J. M. te Terneuzen. De laatste beriep zich bij zijn ver weer o.a. op het feit, dat zijn auto was uitgerust met een mij lenteller, waardoor hij de door hem gevoerde snelheid te laag schatte. De officier verminderde bij zijn eis het schikkingsbedrag met 25 en eiste 5. De uit spraak luidde conform. H. werd veroordeeld tot 40 boete. Mevr. G. M.L. te Terneuzen was bij het nemen van de bocht in de Grenulaan richting School- laan in de rechterberm tegen 'n geparkeerde auto gebotst. De boete hiervoor luidde f 50. De eis was 75. H. J. de L. te Terneuzen, schip per van de sleepboot „Braak man", werd tot 25 boete ver oordeeld, omdat de onderlinge afstand van de toplichten van zijn vaartuig te groot was en omdat ze zich niet loodrecht on der elkaar bevonden. Een ande re zaak, namelijk, dat hij zou gevaren hebben met een sleep- söhip achter de boot, zonder dat er iemand aan het roer stond, werd voor het horen van de ver balisant aangehouden. Een korte blozende jongeman, donker krullend haar, dito ogen, Italiaan van nationaliteit, tijde lijk gedomicileerd te Hoek, pos teerde zich voor het hekje. Zowel zijn verschijning als zijn optreden brachten iets fleu rigs van het zonnige zuiden in de rechtszaal. Hij zou in de Nieuwstraat te Terneuzen zijn auto verkeerd hebben gepar keerd en bovendien een fout bij het wegrijden hebben gemaakt, waardoor hij een aanrijding ver oorzaakte. Nadat de kantonrechter hem de dagvaarding had voorgelezen antwoordde de jongeman: „Gar nichts verstanden", waarop hij verder ging in zijn landstaal. Kantonrechter: „Nee, u moet niet in 't Italiaans beginnen, want dan krijgt u van mij niets terug". De kantonrechter pro beerde het vervolgens in het Duits en voegde aan de tenlaste legging toe: „En dat mag niet". Waarop de Italiaan, ontwapenend vriendelijk en verwonderd: „Nicht Hij was verder wel van me ning, dat de bestuurder van de auto die hij had aangereden, had „gerutscht". Hij had te grote geschwindigkeit. Kantonrechter: „En nu in het Nederlands, want anders is al les wat wij zeggen nog ongeldig. Wie was de man die naast U zat De Italiaan: „Iwan". „Ach", zei de kantonrechter verschrikt, „en welke moedertaal spreekt deze heer Uit het antwoord van Giovanni C. bleek, dat zijn vriend een Joegoslaaf was, die. ."•venals hijzelf „ein bisschen Deutsch" sprak. Zijn achternaam was voor de heren achter de balie zo onuitsprekelijk, dat hij deze moest opschrijven. De zaak werd aangehouden, waarbij wel even de vraag rees, of men zich van de bijstand van een Joegoslavische tolk zou moe ten bedienen, en waar men deze vandaan moest halen. Giovanni verliet onderwijl glimlachend en beleefd buigend tegen de rechterlijke macht en wuivend naar de perstafel, de rechtszaal. „Opgevoerde bromfietsen gaan steeds meer lijken op originele stoomfietsen". Deze verzuchting slaakte kantonrechter mr. C. J. M. van Hees en de officier van justitie, mr. C. W. Mouton, noem de snelheid iets zeer fascine rends. Het verweer van D. P. te Terneuzen die zeide met een dergelijke bromfiets de maxi mum snelheid niet te hebben overschreden, verwierp hij dan ook als ongeloofwaardig. „Ik zou dat wel hebben gedaan", zei hij. „Overigens is niet bepalend voor de strafmaat hoe hard men gereden heeft, doch hoe hard men met een bromfiets kan rij den". - Met de raad zijn bromfiets door de politie te laten 'keuren, vorderde de officier een boete van 55 en teruggave van het inbeslaggenomen voertuig. Hij waarschuwde wel. dat bij een volgende overtreding verbeurd verklaring en ontzetting uit de rijbevoedheid zou worden ge vorderd. Hetzelfde gold voor H. A. N. te Sas van Gent. Deze zou zelf aan zijn bromfiets hebben ge sleuteld, hoewel (hij dit ter zit ting ontkende. Het vehikel was al sinds twee maanden in beslag genomen. De kantonrechter wees erop, dat het verkeer steeds on rustiger en 't beeld ervan steeds onoverzichtelijker wordt. Tegen N. had de officier 60 boete ge- eist. Het vonnis van de kanton rechter luidde tegen beiden con form. Op de Hulsterweg te Terhole had N. J. S. te Rotterdam te hard gereden. Hij erkende dat zijn snelheidsmeter niet hele maal in orde was en zei dat hij door een wegomlegging zich had vergist in de bebouwde kom. 50 conform de eis was de wel standsderving voor deze auto mobilist. 1 H. S. uit Oostacker (B.) was niet verschenen. De beledigde partij in zijn zaak, J. K. te Sas van Gent, wel. S. had deze man toen hij op zijn bromfiets over de Paardevest te Sas van Gent reed geen voorrang verleend. De man had aan de aanrijding die hierop volgde enige gekwet ste vingers en materiële schade overgehouden. De boete voor S. bedroeg 75, overeenkomstig de eis. De Terneuzenaar P. C. v. W. voerde een levendige discussie met de officier over de schuld vraag. Van W. zou vanaf de Axelsestraat de bocht naar de Jac. Catsstraat te ruim hebben, genomen, waardoor hij met zijn auto links op de weg kwam. Van W. ontkende niet geheel, doch zeide zich sterk te verwon deren, hoe de twee verbalisan ten, wier wagen geparkeerd was „op een plaats waar dit voor een burger verboden was", en die vanuit het portierraam een gesprek hadden met een fietser, in de autospiegel hadden kunnen zien hoe links hij wel reed. Op zijn verklaring dat hij reeds ja ren auto reed en nog nimmer was geverbaliseerd, antwoordde de officier, dat dit on zichzelf niet inhield, dat hij nog nimmer een overtreding had begaan. Hii eiste 30 boete, omdat hij het links rijden van Van W. bewe zen achtte en plaatste hierbij dc opmerking, wanneer deze dit teveel mocht vinden, hij dan- wel diende te bedenken, dat de' kosten van een begrafenis duur der zijn. Mr. Van Hees ging niet ak koord met de boete-eis en hal veerde deze.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2