Oudere werknemers en de arbeidsmarkt Medewerkster Gevraagd Ervaren mobiele kraan-machinist Machinefabriek EYKE-H0GEND00RN Boekhandel Van de Sande iedere week een bezoek waard Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 27 maart löSf Acht gewonden bij botsing bus VRAAG UW LEVERANCIER DE GEZELLIGE SPAARFOLDER sa Vermist meisje terecht V.V.V.WWAVANVVWWAV.V.V. VV.VVV.VAVWaV.VV.V.VV.V.W.V Roemenië over agressie Ketelontploffing in Westduitse centrale Het verzet in Venezuela Schilderij van Watteau ontvreemd Op vrijdag 28 maart hopen onze geliefde oudelrs, schoonouders, opa en oma G. DE VRIES en M. E. DE VRIES- DE BRUIJNE hun 45-jarig huwelijks feest te vieren. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun Dierbare kinderen en kleinkinderen. Terneuzen, maart 1969. Dekkerstraat 11. voor spoedige indiensttreding: voor ons kantoor. In zijn woensdagmiddag in het gebouw van de S.E.R. in Den Haag gehouden rede ter installa tie van de 37-hoofdige raad voor het arbeidsmarktbeeid, heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer Rool- vink, de raad een adviesaanvraag over oudere werknemers over handigd. Die aanvraag gaat over de noodzaak en de mogelijkheden van te nemen maatregelen opdat de werkloosheid onder oudere werknemers wordt beperkt of voorkomen. De minister meent dat de raad een onderzoek moet instellen naar eventueel verder te nemen maatregelen naast de algemene middelen ter bestrijding van het vooral kwalitatief ernstige pro bleem van de oudere werklozen. De minister denkt hierbij aan het, meer dan tot nu toe, bevor deren van 't opnemen van oudere werknemers in het arbeidspro ces en ook aan het zoveel moge lijk voorkomen van eventueel ontslag van ouderen. De minister vestigt in de aan vraag de aandacht van de raad op de oudere kleine zelfstandige die, als gevolg van sluiting van zijn bedrijf, is aangewezen op een werkkring in loondienst. De heer Roolvink verzoekt verder ook advies over de financiering en de problemen in het uitvoeringsbe leid, alsmede de differentiatie in de eventueel te creëren maat regelen. Blijkens cijfers over de werk loosheid in de jaren 1958 tot en met 1968 is zowel de mannelijke arbeidsreserve als de totale af hankelijke beroepsbevolking bij 50-jarigen en ouderen vrij con stant gebleven. De duur van de werkloosheid onder deze catego rie is aanmerkelijk langer dan voor de arbeidsreserve der cate gorie van jonger dan 50-jarigen. Het werkloosheidspercentage der afhankelijke mannelijke be roepsbevolking van 50 jaar en ouder is anderhalf tot tweemaal zo hoog als dat der afhankelijke beroepsbevolking van jonger dan 50 jaar. Verwacht wordt dat het ar beidsproces in toenemende mate oudere werknemers zal afstoten. Woensdagmorgen om ongeveer half tien is op de rijksweg tussen Doetinchem en Doesburg een G.T.W.-bus in botsing gekomen met een vrachtauto. De G.T.W.- bus reed onder de gemeente Doe tinchem in de richting Doesburg. Uit tegengestelde richting kwam een file. De voorste van deze rij was een vrachtauto met aanhan ger. Uit deze file kwam een per sonenauto op de linker weghelft om in te halen. De bus wilde de auto ontwijken, week naar rechts uit en kwam van voren tegen een boom. Het achterstuk van de bus slingerde naar het midden van de weg en werd door de vrachtauto geraakt. Het onderstel van de bus werd finaal losgerukt en kwam enkele tientallen meters verder op de naast de rijksweg gelegen parallelweg terecht en tegen een personenauto tot stil stand. De schade is zeer groot. De bus is totaal vernield. Van de in zittenden werden acht personen gewond. Zij werden naar een zie kenhuis in Doetinchem vervoerd. Vier van hen konden meteen na behandeling het ziekenhuis ver laten. Afwisselend werk. Mr. F. J. Haarmanweg 9 - Terneuzen Telefoon 01150—4656 Telefoon 01150—4025 Telefoon 01155—2138 Westkolkstraat 40 - Terneuzen Tel. 01150 - 2272 - 3272 ('s avonds 3493) POCKETvS Boekhandel Van de Sande Ralaton Paint-up muurverf strijkt gemakkelijk, dekt normaal in één keer erV vloeit eischaal-egaal Ineen. Ralston Paint-up muurverf blijft jaren prachtig en u kunt het schoonmaken met alle huishoudelijke reinigingsartikelen. Waaroral zou u met minder aenoesen nemen? Ralston verf is toch voor u gemaakt. SK UH.4V.800 Roemenie heeft maandag ver klaard gekant te zijn tegen het houden van militaire oefeningen nabij de grens of op het grondge bied van een andere staat, als middel om op dat land pressie uit te oefenen. In een rede tot de V.N.-commissie die probeert een definitie voor agressie op te stel len, verklaarde de Roemeense afgevaardigde, dat zijn land „energiek vasthoudt aan het be ginsel van niet-aanvallen". Elk volk heeft het recht zijn eigen toekomst te bepalen en de begin selen van soevereiniteit en natio nale onafhankelijkheid moeten worden geëerbiedigd, aldus de Roemeense woordvoerder. OSAKA: In de Senri-heuvel* i« de buurt van de Japanse stad Osaka wordt op het ogenblik hard gebouwd om alle paviljoens voor de Expo '70 op tijd klaar te krij gen. Op de foto een overzicht van het bouwterrein. Bij een ketelontploffing in een Westduitse elektrische centrale in Schmehausen zijn vier men sen om het leven gekomen en vijf ernstig gewond. De Venezolaanse regering on derhandelt op het ogenblik met verzetsgroepen om een einde te maken aan de gewapende strijd, zo is maandag van doorgaans be trouwbare zijde in Caracas ver nomen. De nieuwe president, Caldera, heeft al herhaaldelijk verklaard, dat de politieke rechten van de verzetsstrijders die de wapens neerleggen, volledig zullen war den gewaarborgd. Ook heeft hij de leiders van de ondergrondse verzetsorganisaties toegezegd, dat zij het land kunnen verlaten als zij dat willen.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4