PROVINCIAAL NIEUWS ._es gt@n is verantwoord eten... vleeseien w w ...en zo lékker! Aanhoudende agitatie van Belgische studenten GEMEENTERAAD VAN AXEL Piloten in geweer tegen vliegtuigkaperij fagfoa 9 Terneuzen Axel Aardenburg Goes "Voel es hoe glad... geweldige snelscheercrême, die Bartex!" 0 Sluis Tholen Zaamslag Vonnissen in Israël De jacht op jonge zeehonden in de Sowjet-Unie Dode vrouw lag drtie weken in keuken Die-regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met. Harmisol van mijn drogist. Grafschender overgeleverd aan Nederlandse politie Studenten betogingen in Spanje Subsidie voor kathol relce bejaarden Vragen naar de bekende weg Wastafel verstopt. Is er nog Fifax? Nee! Haal het even bij de drogist. Dominee Paisley in de gevangenis De stakingen in Italië Italiaanse regering krijgt vertrouwen 3oaêeréa.g 27 maart 1969 DE VRT|E ZEEUW* Hulpcentrale kanaalzoné spoedig van start De hulpcentrale voor de ka naalzone in Zeeuws-Vlaanderen gaat binnen afzienbare tijd, ge schoeid op een nieuwe leest, van start. Het doel van de hulpcentra le is mensen die door de een of an dere oorzaak in nood verkeren de helpende hand toe te steken. On der meer wordt gedacht aan be jaarden en alleenstaanden. De hulpcentrale heeft een algemene grondslag. De nieuwe opzet van de hulp centrale is voortgekomen uit het wijkwerk van diverse kerkelijke en levenbesohouwelijke richtin gen. Er zijn werkgroepen gefor meerd die ieder op hun eigen ter rein bepalen aan wie en op wel ke wijze hulp geboden kan wor den. Het voorlopige bestuur van de hulpcentrale komt dezer dagen bijeen om te beslissen over de definitieve organisatie van de hulpcentrale. Het is de bedoeling dat degenen die zich voor dit werk beschikbaar stellen dit doen op vrijwillige basis. Gevaarlijk ogenbltk tijdens boomfeestdag Hoe vreugdevol een boomfeest dag voor de jeugd ook kan zijn, en dat was het gisteren voor de 800 leerlingen van de vijfde klas van de Terneuzense en Sluiskilse lagere scholen, toch was er in Sluiskil even een misschien wat angstig en zeker spannend ogen blik, toen er bij de „graafwerk zaamheden" rond de speeltuin plotseling enkele geweerskogels en een kleine mortiergranaat bo ven kwamen. De politie heeft er zich over ontfermd. In Terneuzen sprak wethou der M. Nieuwdorp de jeugd toe, die zich voor de taak gesteld zag in de nabijheid van de sportvel den 100 wilgenboompjes te plan ten. Te Sluiskil richtte wethouder F. M. Berbers zich speciaal tot die scholieren, die nog maar zeer on langs in de „orde der jeugdna tuurwachters waren opgenomen". De heer Berbers zag in deze boomfeestdag aanleiding om de jongeren er op te wijzen dat men zuinig moet zijn op alles wat de natuur ons geeft en ook dat zij er trots op konden zijn er voor te helpen zorgen dat Sluiskil weer een beetje fleuriger en macr leefbaar werd. In ht concertgebouw te Terneu zen en in de „De Ark" te Sluiskil werden films vertoond en ook daar werd nog eens op de waarde van wat in de natuur leeft, ge wezen. Schade bij aanrijding Gistermorgen om kwart over tien kwam een personenauto, be stuurd door mevr. A. C. H.-M. uit Hoek en een busje, bestuurd door M. I. K. uit Kamperland, op de provinciale weg nabij Hoek, met elkaar in botsing. Beide auto's liepen vrij veel sohade op. Scholieren willen concert bij opening van nieuwe schouwburg De mogelijkheid dat de opening van de nieuwe Terneuzense schouwburg op 18 september niet gepaard zal gaan met een feest- concert, zoals aanvankelijk in het voornemen lag, heeft een aantal leerlingen van de scholengemeen schap Petrus Hondius in het ge weer gebraoht. Het concert zou eventueel wel later in dit seizoen worden ge geven en wel met medewerking van het kunstmaandorkest. De Terneuzense musicus Rudolf Perdeck, als muziekleraar ver bonden aan de scholengemeen schap Petrus Hondius, compo neerde een scherzo voor piano met orkestbegeleiding dat hij op droeg aan de befaajnde pianiste Janine Dacosta, die veel in Zee land optreedt. Leerlingen van het Petrus Hondius vinden .dit scher zo, dat binnenkort door de radio zal worden uitgezonden, een uit gezochte compositie om als fees telijke opening te dienen voor de schouwburg. Kees Saman (16), Paul Smol ders (15) en Gijs Damen (15), leerlingen van atheneum III A, zijn nu van plan bij het gemeen tebestuur stappen te doen om het pianoconcert toch nog in het openingsprogramma opgenomen te krijgen. De drie jongelui willen ook de leden van de gemeenteraad bena deren. Luchtdoop voor 8-jarige Ter gelegenheid van de jubi- leumweek van de Ned. Jeugd Herberg Centrale werden dinsdag boven Axel pamfletten uit een vliegtuig gegooid. Hierbij was één pamflet dat recht gaf op een gra tis rondvlucht boven Axel. De 8-jarige Han Scheele, wo nende Nieuwstraat 42, was er de gelukkige vinder van en zal bin nenkort Axel uit de lucht kunnen aanschouwen. Boomplantdag Ook in Axel is dit jaar weer de boomplantdag gehouden. Alle leerlingen van de hoogste klasse van de lagere scholen waren hier bij aanwezig. Door- 8 leerlingen (van elke school twee) werd ge zamenlijk een boom geplant. De bosbouwkundige hoofdamb tenaar van het Staatsbosbeheer, de heer H. J. M. Goossens, gaf een uiteenzetting van het ontstaan van het Axelse bos.. Na de planting werd onder lei ding van de heer Goossens een excursie door het bos gemaakt. De scholen kregen ook nu weer een herinneringsvaantje, terwijl de leerlingen werden getracteerd. Aardenburgse fanfaren bestaan honderd jaar Op 15 mei is het 100 jaar ge leden dat de koninklijke muziek- sociëteit Aardenburgse fanfaren werd opgericht. Aan het eeuw feest zullen verscheidene festi viteiten verbonden zijn die drie dagen zullen duren. Op 15 mei wordt in de St. Baafskerk een groot muziekconcours gehouden i waaraan twaalf muziekvereni gingen zullen deelnemen. Op za terdag 17 mei worden op het sportterrein volksspelen georga niseerd en de daarop volgende zondag zal Aardenburg daveren van het muziekfestival waarvoor alle muziekgezelschappen in de omgeving zullen worden uitge nodigd hun bijdrage te leveren. Voor de viering van het eeuw feest zal een feestcomité worden samengesteld. Die zal er ook voor moeten zorgen dat de nodige fi nanciën op tafel komen. Een van de eerste stappen in die richting is de bazar die op 11, 12 en 13 april in het clublokaal van de al gemene Aardenburgse sociëteit wordt gehouden. „Om feest te kunnen vieren moeten we eerst het geld ervoor verdienen. En als er wat centen overblijven willen we op de laat ste dag van de jubileumviering een' groot vuurwerk afsteken", aldus de voorzitter de heer Van Daalen. Kasaardbeien latei- door koud weer In de Zeeuwse kassen en waren huizen waarin is gestookt en van af januari de planten kunstmatig zijn belicht, staan op het ogenblik de aardbeien in volle bloei. De laatste jaren is in dit gebied de teelt van aardbeien in kassen belangrijk toegenomen en op de meeste bedrijven wordt de zeer vroege teelt met stoken en belich ten voor een deel van het bedrijf toegepast om hierdoor een sprei ding in de aanvoer te verkrijgen. Het ziet er overigens wel naar uit dat door het aanhoudende koude en donkere weer, de oogst van kasaardbeien dit jaar later zal be ginnen dan het vorig jaar. Toen begon in de eerste week van april de aanvoer reeds op gang te ko men maar nu is er op verschillen de bedrijven sprake van een ach terstand van ongeveer veertien dagen. Behalve de achterstand door gebrek aan zon, speelt ook de koude de aardbeientelers da nig parten, want er moet thans voordurend hard en lang worden gestookt om de vereiste tempera turen in de kassen te handhaven. De stookkosten zullen hierdoor aanzienlijk hoger worden dan in normale jaren. Verwacht wordt dat het voor wat Zeeland betreft half april wordt voor er sprake zal zijn van enig aanbod van betekenis van kasaardbeien. Tentoonstelling raadhuiskelder Van 29 maart tot en met 13 april wordt er in de raadhuiskel der een schilderijententoonstel ling gehouden van de werken van Piet Boelens, kunstschilder uit 't Belgische Deurne. Deze expositie wordt a.s. zaterdagmiddag ge opend door burgemeester P. F. van Hootegem. Dodelijk ongeval De 58-jarige A. de Jonge uit St. Annaland, die per bromfiets plotseling de weg overstak en daarbij door een autobus werd gegrepen is in het ziekenhuis te Bergen op Zoom als gevolg van een schedelletsel overleden. Oranjevereniging stelde programma 30 april op In een samenkomst van het be stuur van de Oranjevereniging met vertegenwoordigers van ver schillende organisaties werd het volgende programma voor Ko ninginnedag 1969 opgesteld: 8.30 uur opening van de dag met klok gelui en rondgang van tamboers. In de morgenuren kinderpro gramma met optocht van versier de wagentjes, fietsen en steps, daarna straattekenen. Eveneens in de morgenuren: klassementsproef voor auto's, verzorgd door de Z.E.V.A.C. Rondgang de muziekvereniging. Des middags: korfbalwedstrijd tussen oud-Scampolo en een 12- tal van de sectie korfbal van sportvereniging Zaamslag. Groot se ruiterdemonstratie waarvoor de medewerking is toegezegd door de Julianaruiters te Zaam slag, de Oranjeru iters te Axel, de Honteruiters te Kloosterzande, de Haringruiters te Biervliet, de Hulsterruiters en de Kleppertjes te Axel. Voorts zal er een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen RIA uit Westdorpe en Zaamslag. Volksspelen o.a. hoefijzer gooien, mastklimmen en touwtrekken worden georganiseerd. In de avonduren: Judodemon stratie in het sportgebouw; popu lair concert door „De Volharding" met volkszang; lampionoptocht en instuif. Uit de bereidheid van de aan wezigen om dit programma te realiseren, kon de voorzitter, de heer C. A. de Kraker, conclude ren, dat 30 april een mooie feest dag zal worden met een aantrek kelijk afwisselend maar vol pro gramma. Opening nieuwe schoenhandel Hedenmiddag ongeveer half vier zal burgemeester Ue Pree de nieuwe zaak van schoenhandel en reparatiebedrijf J. C. de Vos- Goossen in de Axelsestraat ope nen. Dit huis is in korte tijd verbouwd tot een doelmatig winkelpand met een oppervlakte van ongeveer 20 m2 .De inrichting hiervan is zo danig, dat alles overzichtelijk kan worden opgesteld, terwijl de eta lage vergeleken bij de vroegere toestand een bijzondere verbete ring is. De acties van leerlingen van 'het hoger technisch onderwijs in België, die reeds enige tijd age- Iren voor een herwaardering van hun studies en diploma's, begin nen na een serie stakingen en straatbetogingen de vorm aan te nemen van „bezettingen". Woensdagochtend hebben eni ge honderden studenten het sta tion van Gent bijna een uur be zet gehouden. De rijkswacht moest ruiten van de toegangs deuren inslaan om zich toegang te verschaffen en de studenten te verwijderen. Van vele beto gers werden de identiteitskaar ten in beslag genomen. Ook in Antwerpen moest de politie woensdag optreden om een einde te maken aan de be zetting van het vleeshuismu seum. Hier werd een twintigtal arrestaties verricht. Dinsdag hebben technische studenten uit Anderlecht het kas teel van Beersel bij Brussel be zet om de aandacht op hun eisen te vestigen. Zij zijn van plan het kasteel enige dagen bezet t? hou den. In het centrum van Brussel, bij de beurs, verrichtte de poli tie woensdagochtend een twaalf tal arrestaties bij het verwijderen van technische studenten, die probeerden een kruispunt te be zetten en het verkeer stil te leg gen. Soortgelijke acties zijn gemeld uit Mechelen, waar studenten het wegdek van een brug met smeer onberijdbaar probeerden te maken, nadat een poging om de brug open te draaien was mislukt. In Gent duurt ook de contes tatie van studenten van de rijks universiteit voort. Het facuitei tenconvent heeft woensdag een staking uitgeroepen uit protest tegen vergeldingsmaatregelen van de academische overheid tegen een aantal studenten, die de afgelopen dagen hebben deel genomen aan betogingen tegen censuur en voor meer inspraak, waarbij o.a. de kamer van de rector werd bezet. Volgens het convent hebben 17 studenten niet alleen een op roep gekregen om zich voor de academieraad te komen verant woorden. Zij kregen tevens de mededeling dat zij niet meer in aanmerking zullen komen voor betaald werk aan de universiteit. Een Israëlische militaire recht bank heeft woensdag vier Arabie ren veroordeeld tot gevangenis straffen, variërend van 10 tot 30 jaar, wegens het bedrijven van ondermijnende activiteit en het lidmaatschap van een verboden or ganisatie. De jacht op jonge zeehonden in het gebied van de Kasoische Zee is geëindigd. Er zijn 60.000 dieren gedood. Dit aantal had nog groter kunnen zijn als de toestand van het ijs rond de plaatsen waar de zeehonden zich plegen op te hou den beter was geweest. In de keuken van haar woning in Venlo is woensdag de 87-jarige mevrouw Van M.T. dood aange troffen. De vrouw moet reeds ruim drie weken dood in haar woning hebben gelegen Uit het onderzoek is gebleken dat de dood omstreeks 3 maart moet zijn ingetreden. De vrouw had geen familie in haar woonplaats en nauwelijks contact met de omgeving. Een meteropne- mer die de deur gesloten vond, in formeerde bij de buren, waarna de politie werd ingelicht KANAAL TERNEUZEN-GENT ZEEVAARTNIEUWS Bestemd voor Terneuzen 25 maart (na 15 uur) Bore X, 1065 dwt (Fin) Catharina W., 250 dwt (Eng.) 26 maart (tot 15 uur): Septimus, 1000 dwt (Deen) La Hague, 5440 dwt (Frans) Bestemd voor Sas van Gent 26 maart Bresam, 881 dwt (Ned.) Vertrokken van Terneuzen 25 maart (na 15 uur): Pioneer, 765 dwt (Ned.) 26 maart (tot 15 uur): Alme, 369 dwt (Ned.) Norderelv, 813 dwt (W.-Dld) Bore X, 1065 dwt (Fin) Meta, 400 dwt (Ned.) Kolobrzeg, 3366 dwt (Pool) Esma B., 416 dwt (Ned.) Gepasseerd naar Gent 25 maart (na 15 uur): Per, 525 dwt (Deen) Falco, 984 dwt (Ned.) Jacinth, 900 dwt (Eng.) Maasborg, 640 dwt (Ned.)' 26 mart (tot 15 uur) Seabreeze, 670 dwt (Ned.) Janne Maria, 559 dwt (Deen) Steinburg, 725 dwt (W.-Dld) Holenweg, 675 dwt (W.-Dld) Parnass I, 1180 dwt (W.-Duld) Marichu, 1850 dwt" (Spanje) Metropole, 365 dwt (Ned.) Helene Waller, 1673 dwt (W.D.) Martha Peters, 2315 dwt (W.D.) Tavi, 1762 dwt (Fin) Regent Eagle, 18.764 dwt (Eng.) Nordwind, 525 dwt (W.-Dld) Gepasseerd van Gent 25 maart (na 15 uur): Hanni, 630 dwt (W.-Dld) Hedwig Panbecker, 450 dwt (W. Did) Don Juan, 1334 dwt (Zweed) Lanrick, 1125 dwt (Eng.) Baltysky 47, 3607 dwt (Rus) Falco, 984 dwt (Ned.) - 26 maart (tot 15 uur): Hammelwardersand, 1164 dwt Brouwersgracht, 1335 dwt (Ned.) Seabreeze, 670 dwt (Ned.) Atlantis, 700 dwt (W.-Dld) Jacinth, 900 dwt (Eng.) De 45-jarige Maastrichtenaar P. S., bekend als de „grafschender", die vorig jaar de België werd ge arresteerd als verdacht van een groot aantal grafschendingen en diefstallen in België, Nederland en Duitsland, is woensdagmiddag door het parket van Hasselt bij de grenspost Veld-Wezelt aan de Ne derlandse politie overgeleverd. Hij is naar Maastricht overgebracht. Sinds 2 oktober vorig jaar ver bleef de grafschender in de gevan genis in Hasselt. Hij bekende daar aan de Belgische o.psporingsbriga- de een groot aantal graf- en kerk- schendingen, alsmede een aantal inbraken in Belgische scholen. De grafschender zal in Neder land worden berecht voor strafba re handelingen, die hij in Neder land heeft gepleegd. Hij wordt verdacht van 102 gevallen van grafschennis en een tiental inbra ken in ons land. Hedenochtend zal hij voor de officier van justitie worden voorgeleid. Hij zal waar schijnlijk aan een psychiatrisch onderzoek worden onderworpen. Voor de derde dag achtereen sinds de opheffing van de uitzon deringstoestand, zijn woensdag studentenbetogingen in Madrid ge houden, die gericht waren tegen de aanwezigheid in Spanje van Amerikaanse luchtbases. Hieraan namen een duizendtal studenten deel. De politie voerde charges uit I en verrichtte drie arrestaties. Tijdens de te Axel gehouden openbare raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester M. K. van Dijke, ging de raad akkoord met het b. en w.-voorstel: een wijziging van de bezoldigings regeling gemeentesecretarissen 1965 en eenzelfde voorstel voor de gemeente-ontvangers. In het algemeen bestuur van de stichting Cultureel centrum Axel werd in de vakature L. A. va-> der Linden voorzien door de verkie zing van de heer D. J. Oggel. Goedgekeurd werden eveneens de voorstellen tot vaststelling van de vergoedingen oer lokaal en per kleuter over 1968, het toekennen van voorschotten aan de bijzonde re lagere scholen en aan de kleu terscholen. Met het b. en w.-voorstel is de raad akkoord om aan de katholie ke bond voor bejaarden en gepen sioneerden en de stichting be jaardenzorg voor katholiek Axel, voor 1969 een subsidie van 3.000 toe te kennen. De heer J. Vink merkt daarhii op te hopen dat het bestuur van deze vereniging samenwerking zal zoeken met andere organisaties, teneinde in het belang van de be jaarden, grotere aktiviteiten te kunnen otnplooien. De heer Oggel ziet in het finan cieel overzicht van de vereniging een groot aantal n'tgaven w>ar geen inkomsten tegenover staan. Hij zou dan ook graag zien dat het bestuur zelf naar middelen zal zoeken om de inkomsten te ver hogen. „Een subsidie om de tekor ten te dekken", vond de heer Oggel goed, maar men mag niet van het standpunt uitgaan, dat men van subsidies kan leven. Op deze wijze komt er geen eind aan, subsidiëren is wel een prettige, maar ook een verantwoordelijke zaak", aldus de heer Oggel. Hij stelde het college voor een rege ling te treffen, waardoor subsidies aan bepaalde normen gebonden zijn. Hoewel de heer J. Dleleman zijn stem niet aan het voorstel w"d= onthouden, was ook hij van mening dat een subsidieregeling noodzake lijk is. Hij vond dit „een start, die veel geld kost". De heer M. 't Gilde vond het van groot belang dat de beiaarden gesteund worden en hij pleitte tevens voor het scheppen van een mogelijkheid waardoor de beiaar den hun vrije tijd in plan Oost kunnen besteden en er niet voor naar plan West moeten gaan. Burgemeester Van Dijke zei in de opmerkingen van d^ s<v-Pve-s een gelijkluidende gedachtengang te hebben gehoord. Ook hij zou graag meer samenwerking zien. „Ons heeft een tweede diensten centrum in plan Oost voor ogen gestaan", aldus de heer Van D ike, „en de katholieke beiaardenbond was in principe bereid om tot sa menwerking te komen in een twee de dienstencentrum. Van de zi'de van het ministerie was men echter niet bereid h'eraan financiële steun te geven". De voorzitter onderstreepte dat het bedrag van f 3000 een startsubsidie is. hetgeen niet betekent dat de volgende van gelijke grootte zal zijn. Ook het voorstel tot verhoging van de subsidie voor de gezinszorg aan de diverse stichtingen wordt goedgekeurd, nadat de heer Oggel heeft gezegd het te betreuren dat de administratie zo ver achter is en wethouder Van der Lee daar tegen in bracht dat, gezien de ernst van het werk, het nuttig is de subsidie alsnog te verhogen. Voor het houden van een motor cross op zaterdag 3 mei a.s. "eeft de raad een subsidie van f 750. Het voorstel tot wijziging van een deskundig college van adv'es voor het welstandstoezicht inge volge de woningwet en de bouw verordening, doet de heer Van Luijk de vraag stellen of het mo gelijk is een regionale commissie in te stellen. De voorzitter zegt dat volgens de heer Dekker dit een vertraging in de bouw zal geven. „Ik heb goede hoop dat dit parellel zal kunnen lopen met het technisch werk door bouw- en woningtoe zicht. Deze commissie geeft niet alleen maar advies, een regionale commissie zou veel meer kosten," aldus de voorzitter, die zegt van mening te zijn dat voor de ge meente het voordeligste zal zijn het instituut „Stad en landschap" in te schakelen. Bij het voorstel tot het vaststel len van enljele begrotingswijzigin gen maakt de heer Oggel namens zijn fractie, ziin compliment aan de dienst van financiën. Bij de rondvraag vraagt de heer Oggel, naar aanleiding van de weigering van gedeputeerde staten om bestemmingsplan Noord 1 goed te keuren, of nooit een kleiner plan werd ingediend en wat hier van de reden is. „U vraagt naar de bekende weg", zo antwoordt burgemeester Van Dijke, „ik dacht dat wij de raad verschillende malen inzicht omtrent dit plan hebben gegeven". „Er is regelmatig contact geweest met de stedebouwkundige en hier bij is gebleken dat uitvoering in fases niet mogelijk is. Wel is er nu een schets gemaakt voor een deelnlan, waarbij een nieuwe in valsweg vanuit Terneuzen is ge creëerd. Tenslotte vraagt de heer Diele- man of het plan Noord toch nog steeds in het college leeft „en misschien is het toch nog mogelijk het in fases te laten verlopen?" „De verwerving moet in zijn ge heel geschieden", aldus de voor zitter, „daarna zou het wel moge lijk ziin het in gedeelten te reali seren." Hierna sluit de voorzitter de vergadering met het dankgebed. Dominee Ian Paisley, leider van de protestantse extremisten in Noord-Ierland, en zijn as sistent majoor Ronald Bunting, zitten sinds dinsdag in de gevan genis, waar zij een straf van drie maanden moeten uitzitten. Het drie maanden geleden over beide mannen uitgesproken vonnis is bekrachtigd. Paisley en Bunting werden veroordeeld wegens over treding van de wettelijke voor schriften inzake illegale bijeen komsten. Zij hebben geen borg som willen storten. Het werk in de haven van Triëst, een van de belangrijkste van Italië, heeft dinsdag stil ge legen, tienduizenden arbeiders zijn veor 24 uur in staking ge gaan om zo de overheid te dwin gen tot een snel ingrijpen ter verbetering van de slechte eco nomische toestand in Triëst en omgeving. Intussen zijn honderden ben zinestations dinsdag in Italië ge sloten gebleven omdat de pomp houders, die meer provisie van de oliemaatschappijen willen, in I staking zijn gegaan. DEN HAAG: De nieuwe zomer- zegels die op 15 april van dit jaar zullen uitkomen. De zegel van 12 8 cent toont de villa Hui» ter Heide van R. van 't Hoff in de keuren bruin en grijs; 15 10 ct woonhuis Utrecht van G. Riet veld; 20 10 ct eerste openlucht- school A'dam van J. Duiker; 25 10 ct Burgerweeshuis A'dam van Aldo van Eyck, en 45 20 et Nederlands Congresgebouw Den Haag van J. J. P. Oud. Wanneer een staat nalaat een. vliegtuigkaper op de juiste ma nier te straffen, dan zal de ïfalpa (intern, federatie van nationale verkeersvliegersverenigingen) ertegen maatregelen gaan nemen, aldus is woensdagmiddag una niem door 41 delegaties besloten od de voorlaatste dag van het Ifalpa-jaarcongres in het Am sterdamse RAI-congrescentrum. Onder deze maatregelen kan worden verstaan: 1. Zo groot mogelijk gebruik van de diplomatieke kanalen, 2. Het sturen van een Ifalpa- delegatie naar de desbetref fende staat voor overleg met de regering. 3. Het staken van alle luchtver keer naar en in deze staat. 4. Samenwerking met andere organisaties om het luchtver keer en de aanvoer van vracht door de lucht en ook over de weg te beper ken. 5. Een pilotenstaking over de hele wereld van 12 a 14 uur om de publieke belangstelling voor dit zeer dringende pro bleem van de veiligheid in de lucht te trekken. 6. Andere op dat moment ge schikt te achten akties. De piloten waren tevens over eengekomen dat in geval van vliegtuigkaperjj een staat de kaper moet straffen of terug moet sturen naar het land waar het vliegtuig staat ingeschreven. Hieronder zijn ook inbegrepen gevallen waarbij aanslagen wor den gepleegd op vliegtuigbeman ning en passagiers op de grond. Ook moet er bij de regering op worden aangedrongen in bilate rale luchtverdragen bepalingen op te nemen die bestraffing van vliegtuigkapers garanderen. Piloten moeten gezien worden als onschuldige buitenstaanders, aldus ïfalpa, en wanneer door de autoriteiten van het land is be wezen dat zij dit inderdaad zijn, moeten ze binnen 48 uur worden vrijgelaten. Gebeurt dit niet, dan zal het betreffende land onmid dellijk door een boycot of een andere aktie van de piloten ge troffen worden. De Italiaanse regering heeft woensdag met 327 tegen 230 stemmen het vertrouwen van het parlement gekregen aan het ein de van het debat over het ont slag van minister van onderwijs Fiorentino Sullo. De regering stelde de vertrou wenskwestie dinsdag nadat de communisten een motie van wantrouwen hadden ingediend, waarin premier Rumor werd verweten dat hij had getracht ernstige politieke problemen ver borgen te houden. Doordat de re gering de vertrouwenskwestie stelde waren de communisten ge dwongen hun motie in te trek ken. 4

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3