S7i Omlaag die verbluffende Luxaflex® rolhon ongedierte buiten, frisse lucht binnen. r Woensdag 26 maart" 2W Internationale autodiefstallen EILAND TE KOOP Jongeman verdacht van handel in hasjiesj Arabier in Nabloes tot levenslang veroordeeld Afgetreden bisschop gehuwd DE ONRUST IN PAKISTAN Zij is nietgauwuitgekookt. Zij is nu eenmaal dol op culi naire experimenten. En aardgas legt haardaar- bij geen enkele beperking op, Zij kan elke pan en elke schaal gebruiken diezij maar wil. En zij kan, behalve koken. ook bakken, grilleren, stoven/ sudderen en braden. Toegegeven, laatst brand de de andijvie lelijkaan. Maar dat was meer de schuld van een opbellende vriendin dan van aardgas. En dankzij aardgas kan zij zich zulke kleine "bedrijfson gevallen" eigenlijk wel ver oorloven. Want omdat zij ook nog metaardgasstookt(haarhele huis is altijd lekker warm), betaalt zij het laagste tarief. Waardoor het koken voor haar een zeer voordelige zaak is. In dat opzicht is zij heus wel uitgekookt Ifa! !n. Kmp uit. Stuur op. Wat is beter dan dode muggen? Helemaal geen muggen! En de beste manier om muggen en al dat andere vliegende ongedierte buiten te houden, is gewoon even de 'Luxaflex' rolhor naar beneden doen. Zoefffomlaag! Zoefffomhoog! Een druk op de knop, dat is alles. De verbluffende 'Luxaflex' rolhor laat u zoemvrij slapen. Smetvrij koken. Smakelijk eten. Zonder vreemde luchtjes. Hij kan het hele jaar blijven zitten. Bent u het met ons eens dat het met de'Luxaflex'rolhor veel plezieriger wonen is? En stijlvoller? rolhorren Coupon. Ik wil graag gratis uitvoerige documentatie ontvangen over Luxaflex? Raamhorren en hordeuren Eenvoudige financiering hiervan Volledige informatie via mijn leverander: Hr./Mej./Mevr.: Adres: In envelop zonder postzegel zenden aan L.O.N.- Antwoordnr. 5035 Zeist' hetzelfde merk als de beroemde Luxaflexf jaloezieen. "pagina 8 De gemeentepolitie van Veen- dam heeft in samenwerking met de politie in Groningen vier man nen aangehouden die zich aan verschillende inbraken, zowel in Nederland als in Duitsland en België, hebben schuldig gemaakt. De zaak werd aan het rollen ge bracht door een kabeldiefstal in Smilde (Drenthe). Men zocht toen een zekere B. C. V., die eind december 1968 uit het Dr. Van Mesag asiel in Groningen ver dween. De sporen leidden naar Muntendam en Veendam om uit eindelijk in Groningen te eindi gen. Daar werd V. j.l. donderdag reeds gearresteerd. Bij onderzoek in zfjn kosthui zen in Veendam en Muntendam werden zaken aangetroffen, die er duidelijk op wezen dat V. di verse inbraken en diefstallen van auto's op zijn geweten had. Bij zijn kostbaas K. M. in Veendam werd een auto aangetroffen, die in Deurne (België) was ont vreemd. Terwijl bij de kostbaas D. P. in Muntendam verschillen de voorwerpen van een inbraak in Asschendorff (Did) werd ge vonden, De beide kostbazen wer den tijdens het weekeinde inge sloten. Naar aanleiding van ar restaties van deze drie werd G. O. uit Groningen eveneens aange houden op verdenking bij dit complot te behoren. Hij had sa men met V. auto's in Duitsland gestolen, alsmede in Nederland in Doetinchem, 's-Heerenberg en IJmuiden. Ook werden diverse inbraken in Zuid-Nederland ge pleegd. Alle vier mannen zijn maan dag voor de officier van justitie in Groningen voorgeleid. Het on derzoek duurt nog voort, omdat het vermoeden bestaat dat er nog meer inbraken en diefstallen aan het licht zullen komen. Op korte afstand van de En gelse zuidwestkust is een eiland te koop Lundy, eens de schuil plaats van zeerovers en smok kelaars en sinds honderden jaren een onafhankelijk „koninkrijk". De laatste „vorst", Albion Har man, is vorig jaar overleden. Zijn twee zusters die met hem de eigendom over het eiland deel den, willen Lundy verkopen om dat het onderhoud te duur wordt. De verkoopwaarde wordt ge schat op ongeveer 100.000 pond (870.000 gulden). Lundy is een rotsplateau in de monding van het kanaal van Bristol. Er staan twee vuurtorens, een hotel, een café, een kerk, een winkel en enkele huizen. Er wo nen tien mensen en vele zeld zame vogels. Het eiland kent geen belastingen en accijnzen, geen politie en geen verkeersproble men. Vakantiegangers die van rust houden, zijn welkom. De vader van Albion Harman kocht het eiland in 1925. Lundy heeft eigen postzegels. Vroeger had het ook eigen geld. De politie in Delft heeft in het afgelopen weekeinde de 20-jarige C. L. in Delft in arrest gesteld. De jongeman wordt ervan ver dacht zich schuldig te hebben ge maakt aan handel in verdovende middelen. Het gaat om de ver handeling van hasjiesj. Het on derzoek in deze zaak is nog niet afgelopen. De politie kon niet meedelen om welke hoeveelheid het gaat. Verwacht wordt dat nog meerdere arrestaties worden ver richt. Een Israëlische krijgsraad in Nabloes heeft een 21-jarige Ara bier uit Zerka in Jordanië tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld op beschuldiging van infiltratie en terrorisme. De ver dachte bekende lid te zijn van het „volkfront voor de bevrijding van Palestina" en in het bezit van wapens te zijn geweest. Hij ontkende echter te hebben deel genomen aan een aanval op het bureau van de Israëlische mili taire gouverneur in Nabloes in november j.l. Een van de drie hulpbisschop pen van het aartsbisdom Lima in Peru, mgr. Mario Ravadero, is volgens het avondblad „La Ra- zon" twee weken geleden in het huwelijk getreden. Eerder op de dag was bekend geworden dat hij zijn ambt had neergelegd. De 42-jarige oud-preiaat is op 10 maart in Buenos Aires gehuwd met een voormalige Argentijnse politie-agente, Marta Fernandez Te vino, die hij vorig jaar op een reis naar Rome had leren kennen. In het noorden van Oost- Pakistan heerste ook zaterdag weer terreur. Benden van 200 tot 300 man sterk molesteerden men sen die zij voor „corrupte ele menten" en „fouten" uitmaakten. De politie is onmachtig. 9 Volgens berichten die Karatsji bereiken zijn er mensen onthoofd en gekruisigd. Anderen werden doodgeslagen of in vuren gegooid. Sedert het begin van de maand zijn al 140 doden gevallen, Uitgekookt? BASUNIË en id. j nd j Plaats*

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6