PROVINCIAAL NIEUWS TVorgels piano's hi-fi installaties mossel+ HET GOUD BLINKT Loco-burgemeester J. v. d. Peijl: DE GEMEENTE HOEK IS UIT HAAR JASJE GEGROEID .Stormloop' om grondaankopen DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Retranchement Sas van Gent Sluiskil Zaamslag Pacrfna S Maandag 10/dinsdag 11 maart 1953 Lastige Noor In de naoht van vrijdag op zaterdag, even na twaalf uur, zag een caféhouder uit de Noord straat, die enkele zeelui van het in 't Noorderdok liggende vracht schip „Altnes" op bezoek had, zich verplicht de politie te waar schuwen. Een van de gasten, de 26-jarige C. B. G., werd en bleef vervelend tegen de overige gas ten, de 26-jarige C. B. G. werd en bleef vervelend tegen de overige ten. Toen de politie zich er mee kwam bemoeien verzette hij zich en brak uit pure balorigheid een spiegel die ruim 200, bleek te kosten. De Noor werd voor een nacht opgesloten en vrij gelaten, nadat de kapitein zich voor de boete en de schade garant had verklaard. Receptie deurwaarder De Graaf Heel wat personen die iets met rechtszaken te maken hadden waren zaterdagmiddag aanwezig pp de afscheidsreceptie in hotel Rotterdam van gerechtsdeur waarder M. J. de Graaf uit Hulst. De heer De Graaf kreeg in die funktie op eigen verzoek eervol ontslag per 1 februari j.l. De op merkelijke populariteit die de deurwaarder in bepaalde kringen genoot uitte zich ook in het grote aantal bloemen en cadeaus dat te zijner ere werd aangedragen. Collega's, personeel van de griffie te Terneuzen, advocaten, vertegenwoordigers van de rech terlijke macht en paehtkamer en nog vele anderen kwamen hem en zijn familie de hand drukken. De heer tie Graaf die dezer dagen zijn funktie omschreef als iemand die in feite altijd aan de weg timmert en toch weinig be kijks heeft, had dit nu wel. En het was ook wel voor de eerste maal dat hij het middelpunt was van de hele „zitting" en niet al leen het eerste woord, het afroe pen van de namen, doch ook het laatste had. En wij persmensen werden nu ook niet door hem door de hoofddeur naar onze ge reserveerde tafel geleid, maar zochten gewoon als anderen een plaatsje op deze gezellige recep tie. Bandrecorder voor „de Sterre" Het bestuur van de bridgeclub „Luctor" te Terneuzen, noch de directrice van de „Sterre" te Sluiskil, de inrichting voor ge handicapte kinderen, kon, toen 't plan voor een open paren drive voor die kinderen zou worden ge realiseerd, zich voorstellen, dat het zo'n groot succes zou worden. „Ik durf bijna niet zeggen, waar wij enorm gebrek aan heb ben, zei de directrice, toen de voorzitter van „Luctor", de heer P. J. van der Goes, daar naar in formeerde. „Het is veel te duur," maar tenslotte zei zij het dan toch: „Graag, als het kan, een bandrecorder, omdat „onze" kin deren zo'n behoefte aan muziek hebben." Die bandrecorder stond er vrijdagavond ten aanschouwe van 80 deelnemers uit Zeeuws- Vlaanderen, die bovendien de meeste bewondering hadden voor de zeer vele prachtige prijzen die de middenstand met een zeer royaal gebaar had geschonken. Vóór de drive zette de heer Van der Goes het doel nog eens duidelijk uiteen. „Geen kosten voor administratie of organisatie, alles is voor de kinderen van De Sterre". Het resultaat was ver rassend. Er kwam een bedrag van niet minder dan f 529,bin nen en dat betekende dat een nog betere bandrecorder met drie bandjes kon worden aangeschaft. Die zal op maandag 17 maart a.s. door een delegatie van „Luctor" naar „De Sterre" worden ge bracht. Vergadering Kring Middelburg der K.V.P. Naar aanleiding van het drie daagse congres dat de partij van de arbeid tijdens het weekeinde hield en waarin geen wenselijk heid en mogelijkheid tot samen werking met de k.v.p. aanwezig werd geacht zei drs. W. Locke- feer uit Hulst, j.l. zaterdag op een kringvergadering van de k.v.p. in restaurant „Monopole" te Terneuzen, deze uitspraak zeer prematuur te vinden. „Hoewel ik uiteraard nog geen contact heb gehad met het hoofdbestuur", al dus de voorzitter van de kring Middelburg der k.v.p., lijken mij deze verkiezingen een doekje voor het bloeden". Drs. Locke- feer zei voorts van mening te zijn dat hierdoor de v.v.d. heel wat wind in de zeilen wordt geblazen. „Overigens," zo besloot hij, „is in het verleden toch duidelijk ge bleken dat k.v.p. en p.v.d.a. vruchtbaar kunnen samenwer ken". Verder herinnerde de heer Lockefeer aan de samenspraak met de andere christelijke par tijen, de c.h.u. en de a.r. Hij merkte hierover op, dat dit con tact zeer nuttig is geweest en dat binnenkort opnieuw een bespre king zal plaats hebben. De ver gadering gaf de afgevaardigden naar deze bijeenkomst volmacht om bepaalde beslissingen te nemen. Naar aanleiding van 't feit dat op een k.v.p. kringvergadering die onlangs te Sluis werd gehou den en waar de heer Lockefeer zei niet akkoord te gaan met de IÜn die de k.r.o. thans volgt, zei de voorzitter, dat hierover reeds bericht werd gestuurd naar de partijraad. Uit de kring k.v.p.- jongeren werd de heer J. E. A. Martens te IJzendijke, aange wezen als opvolger van de heer F. Kool in het k.v.p.-bestuur der kring Middelburg. De heer Mar tens was eerder gedurende vier jaar 2e secretaris van de kring Middelburg. Het hoofdpunt van deze zater dagnamiddagvergadering was de bespreking van 't concept-regie ment op de voorbereiding van de statenverkiezingen in de kring Middelburg van de k.v.p. De N.C.V.B. afd. Terneuzén-Centrum hield 45e Jaarvergadering Bovengenoemde vereniging hield één dezer dagen haar 45e jaarvergadering in het gebouw „De Schakel". Met het zingen van psalm 150 vers 1 3 werd deze feestelijke vergadering geopend. De presidente, mevr. J. C. de Jongede Vos, las een bijbelge deelte uit Hebr. 12, waarna de meditatie volgde. Vervolgens werden de vele leden en afge vaardigden van zusterverenigin gen, in het bizonder de declama- trice mevr. VerkerkeTimmer mans uit tiordrecht, welkom ge heten. De secretaresse, mevr. Schriekae Meer, en de pen- ningmeesteresse, mevr. Van Öijk- huizen—Gootjes, brachten ver slag uit over het afgelopen ver enigingsjaar. Een dameskoortje onder lei ding van mevr. Goldschmeding— Rooze bracht enkele liederen ten gehore. Na het eerste optreden van de declamatrice met haar stuk over „Kain.en Abel" volgde de pauze. Het tweede gedeelte van deze avond begon met het zingen van het „Bondslied". De bestuurswisseling bracht enkele veranderingen. Mevr. Schriekde Meer werd opnieuw voor een periode van vier jaar als secretaresse herkozen; van mevr. HuismanVeth werd met harte lijke woorden afscheid genomen. Hiervoor kwam in de plaats mevr. MeeuwsenLittooij, en voor de nog openstaande plaats in het bestuur werd mevr. Meijerde Putter gekozen. Na al deze huishoudelijke aan gelegenheden bracht één der oudste leden van de afdeling mevr. SmoldersKlaassen een prachtig gedicht ten gehore, waarna nogmaals het koortje op trad maar nu met een repertoire waaraan alle aanwezigen konden meedoen. Als laatste nummer van het programma trad weer de decla matrice op, nu met een wat vro lijkere noot. Na alle medewerk sters bedankt te hebben liet de presidente nog zingen Gez. 189 vers 1,3 en 4, waarna mevr. Huis man met dankgebed eindigde. „Olé, si-si-koesj-koesj" „Sedert ik regionaal commissa ris van de K.N.A.C. ben, hebben we hier in Terneuzen nooit eens een bijeenkomst gehad". Dit zei zaterdagavond de heer R. R. Vis ser in de benedenzaal van „hotel Rotterdam" tot een aantal K.N.A.C-leden en genodigden voor de klankdia-avond die de reisjournalist, de heer Wim Dussel, zou verzorgen. De alge- meen-sekretaris van de K.N.A.C., de heer H. J. M. Baay, zei daarna dat dit niet betekent dat de K.N.A.C. voor haar leden „in de uithoeken van het land" geen be langstelling zou hebben. Gedu rende drie maanden zwierf de heer Dussel met auto, caravan en foto-apparatuur door Spanje, Portugal en Marokko. Hij hield er een serie uitermate fraaie dia's (met klank) en een boeiend ver haal waarnaar ieder gespannen en geamuseerd luisterde, aan over. Hij liet delen van deze lan den zien (vandaar de titel van zijn praatje met plaatje) waar niet iedereen komt. Geen Costa Brava, d'Oro, del Sol of welke andere Costa dan ook, maar wel kleine, schilderachtige en heel boeiende plaatsjes met heel eenvoudige mensen en zo nu en dan, omdat het anders niet kon, eens wat van de grote ste den. Zeer interessant was, dat volgens de heer Dussel, de men sen in Portugal nog vriendelijker en gastvrijer zijn dan in Spanje en in Marokko spannen ze, wat dat betreft, de kroon. Marokko is een land dat zich druk op het toe risme aan het voorbereiden is. Prins Willem had pech De Prins Willem I, 't „bootje", dat zaterdag om 10 uur v.m. de overtocht naar Hoedekenskerke uit Terneuzen was aangevangen bracht het niet tot de Zuid-Beve- landse wal. De machines weigerden tijdens de vaart en de Prins Willem moest in de Put ten anker gaan. Via de V.H.F. radio-communica tie met de zeesluis te Terneuzen kon de rederij Muller worden ge waarschuwd. De jongste aanwinst van de sleepdienst, de „Schotland", voer uit, bereikte de onfortuinlijke veerboot en nam de passagiers zonder auto's e.a. over en bracht deze naar Hoedekenskerke, waardoor het tijdsverlies beperkt bleef. Terug werden enkele passa giers meegebracht en de Prins Willem op deze terugreis in de Put „opgepikt". Met assistentie van de sleepboot opzij arriveerde de Prins Willem in de thuis haven. De produktieve samenwerking van het boot- en walpersoneel met de „Schotland" beperkte de stagnatie in de vaardiensten tot slechts één uur. De Oosterschelde die ter be schikking was kon om 13.00 uur de dienst normaal voortzetten tot de schade van de Prins Willem was hersteld. Toneel De toneelvereniging „Ons Ge noegen" is bezig met het instude ren van het stuk: „Ik geef u nog 3 maanden". Het is een toneel spel in 3 bedrijven van de auteur Maarten van Vught. Regisseur is de heer J. Hakker. Het ligt in de bedoeling dit stuk op te voeren bij de muziekuitvoering van Apollo—Ons Genoegen. Collecte De collecte voor het Leger des Heils bracht te Retranchement 61,15 op. Drie gewonden bij auto-ongeluk Zaterdagavond om kwart over zes zijn de 57-jarige, uit Merksem (B.) afkomstige automobilist J. M. L, L., zijn echtgenote en 6-jarige kleinzoon bij een auto ongeluk in de Zandstraat, nabij de transportonderneming Van Opdorp gewond geraakt. Zij moesten in het St. Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil worden opge nomen. Het ongeluk gebeurde op de weg PhilippineDriekwart. Door onbekende oorzaak verloor de chauffeur de macht over het stuur, waardoor de auto met de beide rechterwielen naast de rij weg terecht kwam, en vervol gens een liohtmast ramde. De be stuurder liep inwendige verwon dingen op, zijn vrouw en klein zoon een gebroken been. De auto werd totaal vernield. Ds. H. Ruis nam afscheid van de gemeente Sluiskil Ofschoon ds. H. Ruis, hervormd predikant in Sluiskil, eerst half april naar zijn nieuwe stand plaats Utrecht zal vertrekken, werd hem vrijdagavond j.l. in „De Ark" een afscheidsavond aangeboden, georganiseerd door de kerkeraad van de N.H, kerk. De heer P. Minderhout heette de aanwezigen na het zingen van gezang 207 en het gebed, van harte welkom. Het eerste gedeel te van de avond bestond uit een boeiende causerie, gehouden door de heer Joh. de Vries over zijn Israël-reis aan de hand van licht beelden. Tijdens de pauze werd 't woord eerst gevoerd door de heer H. Colsen. De heer Colsen hoopte, dat ds. Ruis in het verre Utrecht van boven de rivieren Zeeuws- Vlaanderen, het vaak door vele Nederlanders vergeten Zeeuws- Vlaanderen en met name Sluis kil niet zou vergeten. „U was Sluiskillenaar onder de Sluiskil- lenaars, die op de bres stond voor de Sluiskilse belangen", zo be sloot de heer Colsen zijn ontroe rende toespraak. Ter ere van dit feit klonk het Zeeuwsvlaamse volkslied. Na de pauze boden de heren C. Hamelink en C. Overdulve na mens de hervormde gemeente leden en de jeugdraad ds. Ruis een bureaustoel aan. Mevrouw Ruis werd niet vergeten en kreeg een bloemstuk. Ds. Ruis haakte hierop meteen in met een dankwoord. Hij memoreerde, dat hij in de 5 jaar Sluiskil goed had kunnen wer ken. „Vooral de openheid van de bevolking en de persoonlijke contacten hebben een hechte band doen ontstaan in de loop van mijn Sluiskilse tijd en dat doet mij met gemengde gevoelens naar Utrecht vertrekken," aldus ds. Ruis. De heer W. Goethals sprak daarna in zijn hoedanigheid van voorzitter van 't Wit-Gele Kruis, afdeling Sluiskil, en als voorzit ter van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. Hij dankte de scheidende voor het vele werk, dat hij had verzet om de huidige samenwerking van het Wit-Gele en Groene Kruis in Sluiskil te be werkstelligen. Als dank hiervoor overhandigde hij een boekenbon. Ds. Ruis had de stoot gegeven tot de oprichting van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk in Sluiskil, om de opgroeiende jeugd op te kunnen vangen. Hij bood ds. Ruis namens de Stich- Het gemeentebestuur van Hoek kan nauwelijks de verkoop van bouwgrond bijbenen. Voor de grond van het vierde gedeelte van het bestemmingsplan in de Loven- nolder zijn al voldoende gegadig den. Er zullen 67 woningen en 20 bungalows worden gebouwd. Voor het vijfde gedeelte zal spoedig het schetsplan worden gemaakt. ,,"7e denken de schaduw van de herin deling die ons boven het hoofd hangt weg en werken gewoon rus tig door", aldus loco-burgemees ter J. v. d. Peijl in de gemeente raadsvergadering van j.l. vrijdag avond waar de gemeentebegroting 1969 behandeld, werd. Over de wijze waarop deze be groting was opgesteld hadden alle raadsleden grote waardering. De heer D. J. Tollenaar was de eerste die er iets over zei: „In mijn twintigjarig raadslidmaat schap kreeg ik nog nooit zulk een duidelijke gemeentebegroting on der oven". Hij bracht hiervoor een compliment aan de opstellers. Dat door wijziging van deze nieuwe begroting de oost onvoorz'en daal de van 33.974.81 tot 12 468,39 nam niets van de tevredenheid der raadsleden over deze sluitend" begroting weg. Overigens stond deze wijziging in verband met de bouw van eer\ nieuwe openbare k'euterschool. De aanbesteding h'ervan zal op 1 april plaatsvin den. Ook met de bouw van een chris telijke kleuterschool zal spoedig worden begonnen. Alg»mene beschouwingen wer den bij de behandeling van de be groting niet gehouden. De heer De Kraker maakte wel enkele op merkingen en constateerde dat het stiigend inwonertal van Hoek be wijst dat het er goed wonen is. De loco-burgemeester onderschreef dat de woningbouw in Hoek „ge weldig" is en hoopte dat de her indeling hierin geen negatieve verandering zal brengen. Momen teel is de grondverkoop voor 130 woningen in het derde gedeelte van het bestemmingsplan rond. ..Deze stormloop om grond aan koop hadden wij nooit kunnen vermoeden": Er zal ook een infor matiegids voor de inwoners van Hoek worden samengesteld. „Wo nen en leven in Hoek" zal de bro chure heten. Het' initiatief werd door de heer Tollenaar met in stemming b"groet. „Zet het zo ruim mogelijk op", zei hij. De voorgestelde subsidie van 300 aan de zwemclub De Braak man droeg niet de onverdeelde goedkeuring van de heer De Put ter weg. Hij zag hierin een prece dent voor andere verenigingen. Met de gemeenteliike badinrich ting gaat het ook in Hoek berg afwaarts. In verhoging der tarie ven volgens een suggestie van de heer Leunis zag de voorzitter niets. ..Het is toch al een veriooen tie van een nieuw gebouw kan dus beter aan de nieuwe gemeente worden overgelaten. Overigens, deelde de heer Van der Peijl mee, wordt het gebouwtje op de be graafplaats niet meer voor het onderbrengen van lijken gebruikt, doch gebeurt dit in het Groene Kruisgebouw. In verband met de aanstaande opheffing van de beide rusthuizen Avondrust en De Berk vroeg de heer Tollenaar of de gemeente ook iets kon doen om de afvloeiing van de directies billijk te laten verlopen. Helaas niet, kreeg hij ten ant woord. De gemeente heeft met deze in stellingen generlei bemoeienis. ,Over de directie van het particu liere rusthuis De Berk blies de voorzitter de loftrompet. Wat Avondrust betreft, dit is eigendom van Ho hervormde gemeente, die wel een oplossing voor het perso neel zal vinden, wanneer ook dit rusthuis door de bouw van het nieuwe overbodig zal zijn gewor den. Zowel de heer Leunis als de voorzitter bepleitten een commis- zaak en tariefsverhoging zou wel-| sie van advies inzake het opname- beleid voor het nieuwe rusthuis licht de animo nog verkleinen' De heer Tollenaar vond het rond de gemeente-werkplaats in het Oud-Vlissineen maar een romme lige boel. Hij drong aan op meer toezicht. De he"r Tollenaar wilde ook een beplanting van hoge popu lieren rondom de begraafplaats. War betreft het mortuarium, dat voldoet op geen stukken meer aan de eisen. dat zal worden geëxploiteerd door de protestantse stichtmg bejaar denzorg Zeenws-VIaanderen. Met aantekening dat de heer Tol'enaar had tegengestemd tegen enkele posten die voor hem van nrine'niële aard waren, werd de begroting goedgekeurd. De heer A. L. de Groote werd i in deze vergadering met algemene Voorzitter Van der Peiil ant- stemmen benoemd tot piaatsver- woordde h'erop, dat het kerkhof vangend waarnemend gemeente- waarschijnliik over enkele jaren secretaris en tot plaatsvervangend geëgaliseerd zal worden. De kwes- gemeente-ontvanger. ting een kunstwerk van Rie Ver meulen uit Terneuzen aan, voor stellende een impressie van het kanaal. Namens de jeugd van de socië teit „High-Way" sprak de heer B. Koops de scheidende toe. Hij vergeleek, in een geestig toe spraakje, de komst en het vertrek van een dominee met de aankoop en inruil van een auto. Dat er hier en daar wat mankementen zijn voorgekomen heeft niet kun nen beletten, dat ds. Ruis het jeugdwerk in Sluiskil geweldig heeft gestimuleerd. „Daarvoor zijn we u zeer dankbaar", zo be sloot de heer Koops. Tot slot werd het woord ge voerd door pater Paulinus Kui per, rector van de R.K. parochie. Deze merkte op, dat er vaak oekumene met de handschoen wordt bedreven, maar dat in Sluiskil tussen de beide kerken in de loop der jaren een band is gegroeid in de samenleving en samenwerking in Sluiskil, die ge baseerd was op oprecht weder zijds vertrouwen. Pater Paulinus bood ds. Ruis op originele wijze een door hemzelf gemaakte foto aan van de N.H. kerk met pasto rie. Ds. Ruis dankte een ieder voor de belangstelling en de prachtige geschenken. De heer P. Minderhout besloot «Ho goedo merken In één zaak Middelburg L.Deltt 103-105 Tel. 01180-7M4 Ook in Den Heeg Groningen Heerlen door W. GELDOF 40. Welzeker," zei de sheriff. „Hulp kan je krijgen. Maar toch niet eerder dan dat je ons vertelt waar de kinderen zijn en wie er bij hen zit. Spreek op!" De bekentenissen rolden er nu vlot uit. Het bleek, dat de kinde ren inderdaad in het hol waren ondergebracht, bewaakt door één man. Maar ook die was bewapend. De sheriff keek bezorgd. »En zijn insructies zijn: de kin deren doden, als hij wordt aange vallen. Is het niet zo?" De gewonde knikte. „Hij is on ze aanvoerder. Hij zal het zeker doen." „Je bedoelt: als hij de kans krijgt," zei John, bevend van verontwaardiging, „Sheriff, dat hol kan van alle kanten beslopen worden, als onze mannen kans zien de heuvels over te komen. Als wij niet waarschuwen en hem overvallen, bestaat er een kans, dat Billy en Betty er heelhuids afkomen." „Je kon wel eens gelijk hebben. Goed, dat zullen we doen." Op nieuw bestudeerde hij de kaart, geholpen door John. Daarna gaf hij zijn bevelen. Allen verspreid den zich nu over het terrein. De laatsten, die weggingen waren Bramble, John en zijn vader. Eén man bleef achter bij de ge wonde; de paarden konden hier toch niet weg komen. Als schaduwen slopen de drie mannen het dal in, tot een flau we bocht verder ongemerkt voortgaan onmogelijk maakte. Doch vanaf dat punt kon men de helling nemen. Na zich op deze langzame wijze een uur te hebben voortbewogen, waren zij het hol zó ve,r genaderd, dat het goed zichtbaar was. Op dat ogenblik wachtte hun een verrassing. De man, die het hol bewaakte, stond met zÜn geweer in de aan slag voor de ingang nauwlettend rond te kijken. Hij vergat echter ook naar boven te kijken en dat was zijn ondergang. Op de rots boven hem werd een gestalte zichtbaar. De Bremsdaler nam een sprong en plofte boven op deze bewaker. Hetzelfde ogen blik waren ze in een worsteling op leven en dood betrokken. Maar van alle kanten kwam nu hulp, want iedereen rende om er bü te zijn. „Niet helpen," hijgde de Brems daler. „Ik speel het alleen wel klaar, schop alleen dat geweer weg." Inderdaad slaagde de aanvaller er in zijn tegenstander te over meesteren. Intussen waren anderen het hol binnengegaan, waar vrolijke kin derstemmen „hoera" riepen. Jef ferson viel zijn kinderen om de hals en John kreeg tranen in de ogen van blijdschap. Ze waren ge bonden, maar hun touwen wer den vlug doorgesneden en nu dansten ze van plezier. „O pappa," riep Billy vrolijk. „Dat was nou een échte boef, hè? En hij kon ons tóch niet vasthou den. Wat leuk was dat!" „Dat heb ik hem ook al hon derdmaal gezegd," viel Betty in. „Ik zei telkens maar: „lelijke boef, ze komen ons tóch verlos sen en vader betaalt geen cent voor ons. Maar hij was zo dom. Hij geloofde het niet eens." Asjemenou!" prevelde Jach Bramble stomverbaasd. Ook de overige mannen waren sprake loos van verwondering. Óat de kinderen de ontvoering slechts als een spelletje hadden opgevat en dat de ernst van hun toestand hun geen ogenblik in de gedachte was gekomen, drong pas later tot hun door. Maar toen begrepen ze het ook. Bramble gaf een wenk, dat de kinderen de gewonde rover niet zouden zien en toen kon iedereen weer glimlachen over de kinde ren, die de gevangen aanvoerder plagend toeriepen: „Lekker, lek ker! Nu ben jij gevangen en wij niet!" Toen moest iederen wel lachen. HOOFDSTUK VII „Eind goed, al goed." Die avond, dat de kinderen weer thuis kwamen, zou men niet licht vergeten. Nog uren later op de avond moest iedereen lachen om de uitgelaten pret van Billy en Betty. Goed, het waren kin derlijke uitingen, zonder begrip voor het grote gevaar dat hen had bedreigd. Maar die bewezen toch, dat de kinderen geen hinderlijke gevolgen van de ontvoering zou den hebben en ze hielpen Alice en haar moeder, die tegelijk lach ten en huilden, over het gebeurde heen te komen en hun zorgen een ogenblik te vergeten. Natuurlijk werd er die avond feest gevierd. Veel hadden de Jeffersons niet in huis, maar toch wl genoeg om een feestmaal te bereiden en de mannen iets te la ten drinken. De sheriff, die nadat zijn gevangenen opgeborgen wa ren, ook kwam feestvieren, was in zijn nopjes. Iedereen wist wel waarom: hij was bezig de beste beurt van zijn leven te maken in Cheyenne. (Wordt vervolgd.) Monstertransport voor Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent Voor de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuiker fabriek te Sas van Gent arriveer de vandaag 'n nieuwe uitlogings- trog, die een lengte heeft van 9,70 meter, een hoogte van 3,35 meter, een diameter van 3.00 meter en een gewicht van 26 ton. Afge monteerd en in bedrijf bedraagt het gewicht 35 ton en in produk- tie ongeveer 60 ton. Deze uitlogingstrog dient om 't suikersap uit de gesneden bieten te verwijderen. Van de in 1957 geplaatste soort gelijke installatie dient thans een gedeelte te worden gesloopt en in een andere hal van de coöpera tieve suikerfabriek te worden ge plaatst. In de plaats daarvan komt de nieuwe uitlogingstrog. De afdeling waar het snijden en uitlogen van de suikerbieten plaatsvindt, is thans geheel ge automatiseerd wordt tijdens de bietencampagne door slechts een man per ploeg bediend. Mag het bij een oppervlakkige beschouwing voor de buiten staander er op lijken dat de C.B.S. in de loop der jaren niet veel is veranderd, als men de fabriek eens van binnen zou be kijken, zou men al spoedig tot de conclusie komen, dat de oude in stallaties döor de modernste zijn vervangen en men. in Sas van Gent de spectaculaire heden daagse ontwikkelingen op tech nisch gebied op de voet volgt. I deze avond met gebed. Daarna was iedereen in de gelegenheid ds. Ruis en zijn echtgenote per soonlijk de hand te drukken. Jaarvergadering C.V.O. De vereniging voor chr. volks onderwijs te Zaamslag hield vrij dagavond haar jaarvergadering in de school. De voorzitter, de heer S. van Hoeve, vermeldde in zijn openingswoord de totstand koming van de nieuwe speel plaats en fietsenstalling aan de Koepoortstraat en de aanleg van de siertuin, waardoor het voor aanzicht van de school aanmer kelijk is verfraaid. Nadat de secretaris, de heer J. W. Kusee, en de penningmeester,® de'ïreer A. Dekker, hun verslagen hadden uitgebracht, vond de verkiezing plaats van drie bestuursleden. De aftredende heren C. de Kubber, J. W. Kusee en M. J. Verbrugge werden herkozen. Tot bestuurs lid van de chr. kleuterschool werd namens de vereniging voor C.V.O. de heer J. F. Lensen her benoemd. Het hoofd der school, de heer P. de Leeuw, verstrekte mededelingen uit het schoolleven van 1968. Aan het eind van de vergade ring complimenteerde de voorzit ter de heer A. Dekker met zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap. Uit waardering overhandigde hij hem een boekenbon. De ouderavond, die andere jaren op deze ledenvergadering volgde, zal na ingebruikneming van het nieuwe verenigingsge bouw volgen, Joantje" komt De Oranjevereniging zal op woensdag 12 maart in „De Poort'' de Westzeeuwsvlaamse film „Joantje" vertonen voor leden en belangstellenden. Aangezien hiervoor een flinke toeloop wordt verwacht, dienen de leden om 7.15 u. in de zaal aanwezig te zijn om van een plaats verzekerd te zijn. OOK PARIJSE AUTOMOBILISTEN WORDEN GEPLUKT De Parijse automobilisten moe ten parkeergeld gaan betalen. Zaterdag is een gemeenteveror dening in werking getreden die bepaalt dat in het centrum van de stad, de wijk van de Bastille, met ingang van 12 maart par keergeld wordt gelheven. Voor de eerste vier uren wordt een frank per uur, voor elk volgend uur anderhalve frank geheven. Alleen op zondag mogen de Parijzenaars er hun wagen vrij neerzetten. BRANDSTICHTER GEPAKT De brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag in een eer ste etage in de Rustenburger dwarsstraat in Amsterdam heeft gewoed, blijkt te zijn aangesto ken. In verband daarmee is een vroegere bewoner van de eta de 37-jarige Italiaan P. F. aan gehouden. De man heeft de brandstichting bekend. Vermoedelijk heeft hij gehan deld uit wraak. De man leefde gescheiden van zijn vrouw die de etage nog bewoonde, maar daar niet aanwezig was. Hij is via een ladder de etage binnen gedrongen. De brand werd ont dekt door bewoners van de tweede etage.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2