Weer lal van nuttige prijsmaatregelen Voor de zondag KERKDIENSTEN MINISTER BLIJFT DILIGENT Weekenddiensten Directie Meneba: AANTAL BAKKERIJEN ZAL NOG VERDER VERMINDEREN Koningin ontvangt geen „eerste mm HET GOUD BLINKT Geen samenwerking van P.v.d.A. met K.V.P. K.V.P.-jongeren: P. v. d. A.-resolutie bemoeilijkt reg Pagina 2 DE VOTTE ZEEUW -Zaterdag 8 maart I9B9 DURE VUILNISBAK Concentratie- kampen in de V.S.? Vroege lente Fotomateriaal Schoenonderhoud Scheermesjes Hoveniers Shaw contra Garrison Concurrentie zucht Dodelijk ongeval Pelsrtteclie marne groet damesslipje Het maanlandingsvaartuig, dat op het ogenblik zijn eerste vuur proef in de ruimte in een baan om de aarde te verduren heeft, vastgekoppeld aan de Apollo-9, en waarvan elk exemplaar de Amerikaanse belastingplichtigen enkele miljoenen dollars kost, was met ingang van vrijdagavond niet meer dan een ordinaire vuil nisbak. De drie inzittenden van de Apollo-9 hebben het ruimte vaartcentrum in Houston moeten bekennen, dat zij het „huishou delijke werk" in de Apollo niet aan kunnen. De „luchtjes" in hun ruimtewoning worden intenser en ze weten zich geen raad meer. Zij hebben hun lastgevers der halve verzocht, de afval in het maanlandingsvaartuig te mogen deponeren. Wanneer de proeven zijn afgewerkt, moet het vaar tuig toch worden afgesloten. De verantwoordelijken in Houston hebben hun toestem ming gegeven. Het maanlandingsvaartuig wordt dus de eerste reuze-vuil nisbak die om de aarde draait. OMDAT-OPDAT „Zoekt Mij en leeft." Amos 5 4. Straf mag nooit wraak zijn. Wraak laat mogelijk bij de wre ker een gevoel van bevrediging achter. Bevrediging is iets anders dan vrede en de gewrokene voelt bitterheid en vernedering. Straf betekent: omdat-opdat. In het „omdat" (omdat gij dit misdrijf begaan hebt moet ik u straffen) zit het element van ver gelding, gerechtigheid. In het „opdat" (ik straf u, opdat gij tot inkeer zoudt komen) zit het ele ment van barmhartigheid. Dit „omdat-opdat" vinden wij heel duidelijk bij Amos. God, die al de plagen over zijn volk gebracht heeft, is er be droefd over. „Hoort dit woord, dat Ik over u aanhef een klaag lied over u, huis Israëls". God heeft om het heel menselijk te zeggen gestraft met tranen in de ogen. Dat is een straffen (ook bij menselijke verhoudingen) dat nooit kwaad kan. Hier doen de tranen het voornaamste werk. Maar dan moet Israël ook luis teren naar dat: „Zoekt Mij en leeft". In de volgende verzen wordt gezegd, waar Israël het niet moet zoeken. De namen, daarin genoemd, zijn ons vreemd, maar de zaak zelf niet. Het is ge makkelijk om die namen te ver talen. Zoekt het niet op eigen ge kozen wegen, niet in de gods dienstigheid, zelfs niet in de vroomheid. Het enige is de terug keer tot en de overgave aan God, onze Vader in Jezus Christus. DEN HAAG: Het nieuwe con gresgebouw in de residentie na dert zijn voltooiing. Hiere en in- terrieuropname van de grote zaal. De Newyorkse advocaat Wil liam Kunstier, gespecialiseerd in de verdediging van negerradica len, heeft de Amerikaanse rege ring ervan beschuldigd zes con centratiekampen te hebben laten bouwen voor zwarte en blanke politieke agitators. Kunstier, zelf een blanke, zei donderdag op een persconferentie dat een van deze kampen op het ogenblik wordt gebruikt voor het detineren van recruten die weigeren hun dienst plicht te vervullen. Het ministerie van justitie in Washington heeft de beschuldi ging ongegrond genoemd. Op de „Hoge Veluwe" is het voorjaar reeds begon nen. In het nationale park zijn vroeger dan ooit de eerste moeflon-lammeren geboren. Zowel in de Plij men als op het Deelense veld zijn bij de kudden cor sicaanse haarschapen jon nen gezien. Volgens de jachtopzieners wordt zei den zo vroeg in het jaar wild geboren. ZATERDAG 8 MAART 1969 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: Ned. Herv. kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19 15 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 9 MAART 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. H. Doop. Axel: 8.45 én 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. Breskens: 9.30 uur Ds. J. van Vliet, em. ored. te Utrecht. Cadzand: 9.30 uur Ds. J. v. d Hoek, van Zuidzande. Groede: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Hoek: 10 uur Ds. J. Verheul, van Axel; 19 uur in het Kerkcen trum: Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Jeugddienst. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Hu'"!- 9 u"r Mol Ds. H. B de Neeling. H. Doop. Nieuwvliet: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Oostburg: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 11 uur Ds. A. M. Middag, van Knokke. Philippine: 9.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen. Schoondiike: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C Balk St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. H. Doop. Sluis: 0.30 uur Ds. C. Balk Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzeu: Cmte kerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. Scholten. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Beresrna. IJzendiike: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Bevestiging nieu we lidmaten. Zaamslag: 10 uur Ds. A. T. Dei- num; 17 uur Ds. De Bue, van Yerseke, Jeugddienst. Zuidzande: 11 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREFORMEERDE KFRK Hoek: 10 en 14.30 uur Cand. Blok land, van Antwerpen. GEREF. KERK (Vriïgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuioer. Hoek: 10 uur Leesdienst; 16 30 uur Ds. J. v. d. Wielen, van Zoutespui. Terneu'Pn: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuren (Vlooswükstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Student Mol, van Hardinxveld Giesendam. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst: 20 30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans en Kadet-lte H. Wagt- man. ROOMS-KATHOLïEKF. KERK Axel: 815, 9.30 en "1 uur H Mis Biervliet: 7 30 en 10 30 uur H Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H Mis Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Huist: 8, 10, 11.30 en 19 uur H Mis. Ocstburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H Mis 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H M'S. Terneuzen: Ned Herv. kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9, 10 30 en 17 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis Zuiddorpe: 7 30 en 10 uur H: Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mi*. Het voortgezette overleg op departement van economische zaken met vertegenwoordigers van sectoren van het bedrijfs- 'even, waarin de prijzen over het algemeen meer waren ver hoogd dan op grond van de orijsgedragsregels is toegestaan, heeft tot resultaat gehad, dat in een aantal gevallen de prijsver hogingen door het betrokken bedrijfsleven vrijwillig tot een aanvaardbaar niveau zullen worden teruggebracht. In twee andere gevallen was op basis van vrijwilligheid geen resul taat te verwachten, waardoor de minister zich genoodzaakt zag een prijzenbeschikking af te kondigen. De prijzen van het ontwikke len en afwerken van fotomate riaal mogen niet uitgaan boven het niveau van 1 oktober 1968. vermeerderd met acht procent voor het ontwikkelen en met zes procent voor het afdrukken. De beschikking heeft geen betrek king op diapositieven. Bij de vaststelling van de toegestane prijsverhoging is rekening ge houden met de invloed van de b.t.w. en de gestegen kosten. Zo wel bij afwerkcentrales als bij detailhandelaren waren prijsver hogingen geconstateerd tot der tig procent. De prijzen van schoenonder houdsmiddelen, waaronder schoencrême, kleuren hers tellers en middelen tot het waterdicht maken met uitzondering van leerverf, borstels, poetsdoeken e.d. mogen niet uitgaan boven het peil van 1 augustus 1968, vermeerderd met vijf procent wegens de invloed van de b.t.w. In een belangrijk aantal geval len kwamen prijsverhogingen voor die het toegestane percen tage aanmerkelijk te boven gin gen. De prijzen van scheermesjes zullen direct wowrden terugge bracht tot een voor het departe ment aanvaardbaar niveau. Dit betekent, dat de prijzen als ge volg van de b.t.w. hoogstens zes procent boven het niveau van 1 oktober 1968 zullen liggen. Voor scheermesjes waren prijsverho gingen tot 25 procent geconsta teerd. Da organisaties van de hove niers zullen hun leden er op korte termijn toe bewegen, dat de tarieven van het onderhoud van tuinen worden terugge bracht tot 'n niveau, dat in over eenstemming ij met de regels van het prijsbeleid. Dit houdt in, dat de uurtarieven niet zullen uitgaan boven het peil van 1 oktober 1968, vermeerderd met elf procent wegens de invloed van de b.t.w. en kostenstijgin gen. Hier kwamen prijsverho gingen voor van zestien pro cent. Over de prijzen van honden en kattenvoedsel is nog overleg met de betrokken organisaties gaande. Clay Shaw, die is vrijgespro ken van samenzwering om presi dent John Kennedy te vermoor den, heeft donderdag een aan klacht ingediend tegen officier van justitie Jim Garrison van New Orleans die hem voor het gerecht had gedaagd. Shaw heeft een federale rechtbank in Loui siana verzocht Garrison in staat van beschuldiging te stellen we gens vervolging zonder bewijs. De rechtbank heeft het verzoek aan de minister van justitie in Washington doorgezonden. TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 01150—2303. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 01150— 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 01150 2090. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12 12.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts P. Fijn van Draat, Leeu wenlaan 58, tel. 011502320. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hoekert te Sas van Gent, tel. 011581987. AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, tel. 11551555. TANDARTS: Weekeinddienst tandartsen: P. Fijn van Draat te Terneuzen. (Zie verder onder Terneuzen.) DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153—366. Het aantal bakkerijen in Ne derland zal nog verder vermin deren. Enerzijds ziet men een voortgaande stijging van de loon kosten verbonden aan de brood- bezorging, anderzijds wordt de omzet per bezorger uitgehold door een verschuiving van afzet van broodbezorger naar levens- middelenbedrij f Dit zegt. de directie van Mene ba, N.V. meelfabrieken der Ne- derlandsche bakkerij, in haar verslag over 1968. De bakkerij, zo vervolgt het verslag, bevindt zich in een moeilijke periode van haar bestaan. Nog steeds ziet de overheid nauwlettend toe dat de stijgende kosten van de bakkerij slechts getemporiseerd worden doorberekend, terwijl zij ander zijds niet wenst in te grijpen waar brood tegen onverantwoord lage prijzen wordt verkocht. Brood vertegenwoordigt in geld uitgedrukt helaas een verdwij nend klein percentage van het totale levensmiddelenpakket. Het is daarom onbegrijoelijk, dat de prijs van dit orodukt onder zo sterke bevoogding van de zijde van het ministerie wordt ge steld". Per hoofd van de bevolking per jaar is het binnenlandse verbruik van tarwebloem en meel gedaald tot rond 60 kg. Hierdoor is Ne- Op de Lottumseweg in Grub-' benvorst is de 21-jarige B. van der Bult uit Arcén door onbe kende oorzaak met zijn auto van de weg geraakt en tegen een boom gereden. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis in Venlo vervoerd. Daar is hij kort na aankomst overleden. b H. M. de koningin zal, naar de R.V.D. mededeelt, voortaan niet meer het eerste kievitsei in ont vangst nemen. Hoewel de konin gin grote waardering heeft voor de gevoelens van sympathie die uit het aanbieden van het eerste kievitsei snreken, heeft zij uit bezorgdheid over de bedreiging waaraan de natuur is blootgesteld besloten deze sinds ruim een hal ve eeuw bestaande gewoonte te beëindigen. Gebleken is namelijk dat dit gebruik steeds meer wordt nage volgd en dat in het vroege voor jaar op veel groter schaal dart voorheen en soms ondeskun dig naar kievitseieren wordt gezocht, waardoor de stand van de weidevogels in 't algemeen wordt bedreigd. Van de zijde van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk wordt hierover nog het volgende medegedeeld: De laatste jaren wordt in steeds toenemende mate naar kievits eieren gezocht met de bedoeling een eerst gevonden ei van deze fraaie en voor ons land zo ka rakteristieke weidevogel aan lan delijke, regionale en plaatselijke autoriteiten aan te bieden. Dit heeft er mede als gevolg van het feit, dat niet ieder deskundig is op dit terrein nog al eens toe geleid, dat vele vogelnesten werden verstoord. Bovendien wordt bij pogingen om een einde te maken aan de in een aantal Westeuropese lan den nog beoefende jacht op kie viten en andere weidevogels het in ons land bestaande gebruik met betrekking tot het eerste kievitsei als een der tegenargu menten naar voren gebracht. door W. GELDOF 39) Met gemengde gevoelens ver liet John het terrein. Hij wist, dat een verhoor door een woedende sheriff zeer hardhandig kon zijn. Maar hij wist tevens, dat er moei lijk een andere weg kon worden gevonden om de waarheid te weten te komen. Lang had hij trouwens geen tijd om zijn ge weten te pijnigen, want Alice kwam hem al tegemoet en Kitty was bij haar. „John, wat is er gebeurd? Is er iemand gewond?" „O, welnee, maak jullie je maar niet ongerust hoor. Een beetje geweervuur om de spion aan te moedigen zich over te geven. Kom mee, ik ga vader halen. Ga niet die kant uit, Kitty, je wordt tóch teruggestuurd. Ze zijn bezig de waarheid uit de ge vangene te persen en. nu ja, dat zal niet erg zacht gaan." Toen het drietal thuiskwam, was ieder- ren gerustgesteld, althans voor dit ogenblik. Zelfs Jim kon niet nalaten 'n goedkeurend gemom pel te laten horen, toen hij van het welslagen van het eerste deel van de operaties vernam. „Maar nu het tweede deel," zei Jefferson grimmig. „De paarden staan al gezadeld op stal. John, kom mee." Opnieuw begon moeder te hui len, maar John sloeg een arm om haar heen. „Kom, moedertje, moed verlo ren is alles verloren. Wij hebben zo grote overmacht, het kan niet anders meer dan goed gaan. Tot straks." Later op die middag bleek, dat het nog best anders had kunnen gaan. Toen John en zijn vader terug waren bij de schaapskooi, was de sheriff er in derdaad in geslaagd de waarheid van zijn gevangene los te krijgen, maar het slachtoffer zag er be klagenswaardig uit. Er was nog iemand bijgekomen intussen: Tony Miller, die het geweervuur had gehoord en vernomen had wat er gaande was. Tony begroet te zijn oude vriend hartelijk. „En nu moet je nog eens zeg gen, dat ik niet mee mag," riep hij, kwasi boos. „Je gaat mee, mits je goed be grijpt, dat IK hier de leiding heb, jongeman," besliste Jack Bram ble. „En nu, Jefferson, ik zou zeg gen, rij maar met je zoon voorop, want jullie weten de weg. De ezels hebben inderdaad het hol van Nick Smith uitgekozen als verblijfplaats. Goeie, ouwe Nick. Hij heeft ze er prachtig inge jaagd." „Hoeveel mannen zitten daar?" informeerde Jefferson. „Twee, althans volgens die schobbejak daar. O ja, Brighton, jij blijft achter. Nee. Voor den drommel als ik het zeg is dat toch voldoende? Jij gaat met de ge vangene naar de boerderij, zorg, dat 'ie wat opgelapt wordt, maar ontsnappen is er niet bij, deze keer, hè? Nu ja, dat kan ik gerust aan jou overlaten, maar handen thuis als het niet nodig is. Man nen, de Jeffersons gaan voorop, volt ons." Het was een hele cavalerie-af- deling, die zich nu in beweging zette. John wist de weg nog beter dan zijn vader en in een snelle rit bereikten ze tegen 't middag uur de dorenhelling. Hier werd halt gehouden om posten uit te zetten. John legde de situatie van het terrein uit en de sheriff gaf bevelen. Hij liet aan weerszijden van de heuvelrug drie ruiters olaats nemen om te voorkomen, dat iemand over de heuvels heen zou ontsnappen. Met de overigen werd nu een doortocht gebaand naar het dal, dat John en zijn vader zo goed kenden en dat hun nog koude rillingen bezorgde. Nauwelijks echter waren de dorenstruiken gepasseerd of een welgemikte kogel trof het paard van de sheriff, dat dood neerviel. Het dier was midden in het voor hoofd getroffen. „Als dat voor mij bedoeld is, is het in elk geval mis," riep Jack Bramble, die al van zijn paard af was nog vóór het dier stil lag. „Dekking zoeken, mannen. Wij moeten de toegang tot het dal af sluiten en dan zien uit te vinden, waar die kerel zit." Maar John had een rookpluim op Zien stij gen van achter een rots op de linkerhelling van het dal. „Mooi," gromde de sheriff. „Dan moeten twee mannen die heuvel van de achterzijde be klimmen. Wij zullen wel zorgen, dat die kerel niet van achter zijn steenklomp tevoorschijn komt." Het duurde een half uur, toen klonken enkele schoten van de top van de aangeduide heuvel. Even later zagen de sheriff en zijn mannen, hoe de scherpschut ter met een zakdoek begon te zwaaien. Dekking zoekende ach ter stenen struiken kroop ieder een voorwaarts tot men de man aanroepen kon. „Het bekende recept, schobbe jak," riep Bramble. „Handjes om hoog en hierheen. En geen kunst jes of het is te laat." Maar de man kon niet meer lopen. Hij strom pelde enige passen voorwaarts en viel toen neer. Dat kon een truc zijn. Voorzichtig werd hij van alle kanten ingesloten. Toen zag iedereen, dat het geen truc was. Een schot vanaf de heuvel had zijn rechterbeen verbrijzeld en de man leed ondragelijke pijn. Hij kermde luid om hulp. (Wordt vervolgd.) derland met de Ver. Staten, En geland en Zwitserland gekomen in de groep van landen met een lage bloem- en meelconsumptie. Een verdergaande daling lijkt niet waarschijnlijk. Overigens meent de directie van Meneba, dat het in deze situatie van het grootste belang is, dat stappen worden ondernomen om het broodverbruik te stimuleren. De directie zegt begrip te kunnen opbrengen voor de gedachte, dat een vrije prijsconcurrentie tot lage prijzen en tot een voordeel voor de consument kan leiden. Zij vraagt zich echter af, of de overheid niet dient in te grijpen, voordat door onverantwoorde concurrentiezucht een situatie ontstaat, waardoor een belang rijk aantal bedrijven in de bak kerijsector in financiële moei lijkheden geraakt, waardoor de bezorging van brood geheel zal verdwijnen. De tekst van de motie betref fende samenwerking met de K.V.P. die vrijdag door het con gres van de P.v.d.A. is aanvaard luidt als volgt: „Het congres, gelet op het besluit van het congres in november 1967 om te streven naar het tot stand ko men van een progressief stem busakkoord, gelet op de politieke opstel ling van de huidige K.V.P. en de oprichting van de politieke par tij radicalen, spreekt zich uit, dat de P.v.d.A. voor de komer. '- kamerverkie zingen niet met de K.V.P. een stembusakkoord zal aangaan, dat de P.v.d.A. aansluitend op de komende kamerverkiezingen geen regeringssamenwerking met de K.V.P. zal aangaan". Deze motie kwam in de plaats van een motie welke was inge diend door Han Lammers, een der voormannen van nieuw links en mede-ondertekend door 19 partij-afdelingen, volgens welke voor de verkiezingen geen stem busakkoord zal worden aange gaan, en na de verkiezingen geen regeringssamenwerking. De overwegingen van de mo tie welke ten slotte -werd aan vaard, namelijk de verwijzing naar het besluit van het congres 1967 en naar de politieke opstel ling van „de huidige K.V.P." en de oprichting van de P.P.R., werden op voorstel van het be stuur aan de motie-Lammers toegevoegd. Han Lammers kon zich met deze wijzigingen verenigen en trok zijn motie in ten behoeve van die van het hoofdbestuur. Het dageliiks bestuur van de K.V.P.-iougerenorganisatie heeft medegedeeld dat het met veront rusting kennisgenomen heeft van de resoiut'e, die oo het congres van de Partii van de Arhe:d is aan genomen en d'e een afwiiz;g!ng in houdt van de K.V.P. als regerings partner ongeacht de uitslag van de verk'ezingen van 1971. Het is van mening, dat genoem de resolutie de regeerbaarheid van het land nog verder zal bemoei- lilken. Het betreurt voorts dat de Partii van de A-beid hiermee het Dartiibeisng stelt boven het lands belang. Tevens spreekt uit deze re solutie, naar de mening van het bestuur, een wantrouwen in eigen kracht en gebrek aan vertrouwen in de eigen inbreng bü een even tuele regeringscombinatie met de K.V.P. Officieren en bemanning van vijf Belgische münenvegers heb ben donderdag bij het binnen varen van de haven van Ply mouth 'n dampsylin gegroet in plaats van de NAVO-vlag. Britse officieren van het ont vangstcomité ontdekten te laat dat het dundoek van het weste- lük bondgenootschap door stu denten was gestolen en vervan gen door lingerie. Een snel naar de vlaggemast gezonden matroos haalde de „vlag" neer die een briefje be vatte waarin een „losgeld" voor en plaatselijke liefdadige in stelling werd gevraagd. De ma rine betaalde twee pond sterling en neeen shilling zes pence om de NAVO-vlag terug te krijgen waarna, aldus een officier, de moeilijkheid resttte hoe de grap aan de Belgen te verklaren.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2