Ajax in halve finale van Europacup I Minimumloon per 17 maart gebracht Vreugde, voldoening, vermoeidheid in de kleedkamer Ajax-supporters in Beijie verongelukt op f 142 per week RUSTIGER PRIJS- EH LOONONTWIKKELING IN 1970 LEVENSLANG VOOR GANGSTER BROERS RONALD EN REGINALD KRAY IN LONDEN "risers president Atassi Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 6 maart 1969 Drie-nul zege in de verlenging geforceerd Ook Manchester Un. in halve finales Loting voor de halve finales op 21 maart Kosten van Olympische zomerspelen geraamd op één miliard mark De fout Wedstrijd beslist Tr|est slot Ni^t sympathiek Triomf van de verdediging Achterstallig loon in Peru "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" Het bedrijfsleven Per 1 iaituari kon niet Die-regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. De bacteriologische en chemische bewapening Wastafel verstopt. Is er nog Fifax? Nee! Haal het even bij de drogist. Een fout zou de beslissing meesen Brengen. Daarvoor was geen diepgaande analyse van de eerste fase van de ontmoeting AjaxBenfica noodzakelijk. Met een plaats in de halve fi nales van het toernooi om de Europacup voor landskampioe nen in het vooruitzicht en uiter aard een thuiswedstrijd, die Ajax een bruto-recette van zo'n acht ton zal opleveren neem je geen onnodige risico's. Zeker niet als de tegenstander Benfica heet, tweevoudig bekerhouder en vijf- maai finalist. Vandaar dat de der de en beslissende ontmoeting tussen beide ploegen, in een tot de laatste plaats bezet Stade de Coiombes gespeeld, een wed strijd is geworden waarin de ver dedigingen overheersten. AjaxBenfica is voetbaltech- nisch gezien geen hoogtepunt ge worden in de strijd in de Europa cup I. Wel een wedstrijd die De Engelse kampioensclub Man chester United heeft zich woens dagavond voor de halve finales van het toernooi om Europa cup-1 geplaatst. In de tweede wedstrijd tegen Rapid Wien bereikten de Mancunians in Wenen een doel puntloos gelijkspel. De eerste ont moeting eindigde een week ge leden in een eclatante zege van 30 voor de Engelsen. Op vrijdag 21 maart zal in Brus sel uitgemaakt worden wie Ajax in de halve finales als tegenstan der zal treffen. De Nederlandse kampioensclub is er ondanks een derde noodzakelijk geworden wedstrijd tgeen Benfica als eer ste in geslaagd zich voor de laat ste vier van dit seizoen te plaat sen. Manchester United volgde en kele uren later. De resultaten van de overige kwartfinalewedstrijden tot nu toe zijn: Spartak Trnava (Tsj.-Slowakije) AEK Athene (Griekenland) 21; (de tweede wedstrijd volgt op woensdag 12 maart). AC Milan (Italië)Celtic Glas gow (Schotland) 00 (12 maart). Manchester United (Eng.)Ra pid Wien (Oostenrijk) 30, 0—0. Drie Nederlanders, die met een auto op weg waren naar Parijs voor de voetbalwedstrijd Ajax Benfica, ziin dinsdagnacht te Deurle bij Gent verongelukt. Een vierde werd ernstig gewond. De auto waarmee zii reisden, is in volle vaart in botsing gekomen met een tegenligger, een Neder landse vrachtauto uit Tilburg. De beide wagens werden zwaar be schadigd. Kort na het ongeluk reed nog een Belgische personen auto op het wrak van de Neder landse auto in. Drie inzittenden van de Neder landse personenauto zijn op slag gedood. De slachtoffers ziin de 32- jarige P. Bleeker uit Amsterdam, de 42-iarige G. Kuil uit Schagen en de 35-jarige K. Terwerda, even eens uit Schagen. De vierde in zittende, de Amsterdammer J. de Winter, werd ernstig gewond. De chauffeur van de Nederland se vrachtwagen, W. van Oosten uit Tilburg, en de chauffeur van de Belgische personenauto, liepen slechts lichte verwondingen op. De kosten van de Olympische zomerspelen, die in 1972 in Mün- chen worden gehouden, worden geraamd op 1.008 miljard mark (ruim 900 miljoen gulden). Dat maakte Hermann Reichert, secre taris van het organisatiecomité, woensdag bekend. boeide door de heroïsche wijze waarop voor elke meter winst werd gestreden. Het was een ont moeting, die deed terugdenken aan het door emoties beheerste watersnood-duel van 1953, toen in het op luttele kilometers gele gen Pare des Princes elf onvoor bereide Nederlandse geladen pro fessionals van het eerste uur het nationale team van Frankrijk versloegen. Het beslissende tref fen tegen het grote Benfica stond nog meer in het teken van de emotie. Daaraan waren veertien Europacuptoernooien en vijftien seizoen betaald voetbal in K.N. V.B.-verband niet vreemd. De fout bracht de beslissing en zorgde voor de inleiding van een drama, dat eerst alleen de kleine, donkere Adolfo scheen aan te gaan. Scherpschutter Inge Da- nielsson maakte er echter een tragedie van voor heel Benfica, de lachende coach Otto Gloria niet uitgezonderd. Op zich was het echter volkomen verklaar baar dat tussen de uiterst late openingstreffer van John Cruyff en het laatste doelpunt van Da- nielsson nog geen twintig minu ten lagen. In het oog van voetbal- minnend Europa is deze 03 ne derlaag in Parijs voor Benfica echter ontluisterend. De wijze waarop hij na een af standschot van Johan Cruyff de bal verkeerd raakte, had uiter aard niet alleen zijn invloed op de kleine Portugese rechterver- dediger, die zijn directe tegen stander zo weinig mogelijkheden had gegeven. Door die ene fout was het op slag onbelangrijk ge worden, dat hij de Amsterdamse aanvalsleider meer dan een hal ve wedstrijd geen gelegenheid tot „vlammen" had gegeven. Het doelpunt, mede ontstaan door een fout van bescheidener orde van doelman Henrique, had in het prille begin van de slo pende verlenging de wedstrijd beslist. Dat begreep het einde lijk uitbundige legioen. Dat be grepen Otto Gloria en de spelers van Benfica. Dat voelden zelfs de pupillen van Rinus Michels, al werd bij hen de vreugde ge temperd door de wetenschap dat zij nog achtentwintig minuten lang Benfica van een doelpunt moest afhouden. Het werd een triest slot voor de Portugese kampioen, het eens zo machtige Benfica eigenlijk on waardig. Niet alleen die 30 telt zwaar, vernederender nog was de wjjze waarop het oppermachtige Ajax het spel „bevroor" en dui delijk liet zien hoe spelers van topklasse als Eusebio, Torres en Simoës waren ontluisterd. Voor de tweede maal in de ge schiedenis van de Europacup I plaatste een ploeg zich voor de volgende ronde, nadat de thuis wedstrijd verloren was gegaan. Voor het eerst bereikte Ajax de halve finales van Europa's hoog ste genoteerde voetbalbeker, na dat Vasas Boedapest in 1958 en Dukla Praag negen seizoenen later, in de kwarteindstrijden te sterk waren gebleken. Eindelijk na zes jaar heeft Nederland weer een vertegenwoordiger in de voorlaatste ronde van het Euro pacup-toernooi. Zes jaar eerder was Feijenoord in die halve fi nales uitgeschakeld door Benfica. Het „ha-ha-glo-ri-a" uit de monden van duizenden Neder landse supporters klonk niet sympathiek zoals er op deze zonnige lentedag in het Stade de Coiombes meet1 daden van Ajax aanhangers waren, die de popu lariteit van Nederland beslist niet zullen vergroten. Duidelijk was die kreet wel. Duidelijk en met een niet te miskennen drei ging voor de man, die Benfica tot grote hoogte heeft gebracht, voor een coach van wereldfaam, die weet dat in Lissabon de faam niet meer telt als de successen uit blijven. Zeker, Gloria kan veront schuldigingen aanvoeren. De donkere coach, charmant bij een zege maar ook bij de nederlaag, weet dat in de kringen van de Benfica-leiding die excuses am per zullen worden aangehoord. De Portugese kampioen heeft veteraan Mario Coluna, goed voor zestig interlands, node gemist. Voor heel Portugal had Gloria echter ook zonder de magistrale heersër van het middenveld moe ten winnen. Was het een wonder, dat bij deze taktiek de aanval van Ajax het dubbel zwaar te verduren kreeg? Daarbij kwam nog dat de felle wind voor verraderlijke draaiingen zorgde, die het moei lijk maakte precisie in de passes te leggen. De omstandigheid, dat Sjaak Swart ditmaal een be scheiden rol vervulde kostte de Ajax-voorhoede eveneens de zo noodzakelijke aanvalskracht. Opmerkelijk was de wijze waarop ook nu de supporters op de tribune de wedstrijd beleef den. Met zo'n 35.000 man sterk hadden zij voor een machtig ex tra wapen in het duel met Ben fica kunnen zorgen. Roger Machin, wiens gezag niet onaantastbaar bleek, bleef gelukkig meester op eigen ter rein, alle onverstandige Neder landse vreugdeuitingen ten spijt. Dat was overigens om meer dan één reden maar goed ook. Ook zonder een Coluna op het middenveld is Benfica in de ne gentig minuten „normale" speel tijd sterker geweest. Het over wicht was ditmaal echter niet van beslissende betekenis. Voor een belangrijk deel heeft dat ge legen aan de wijze waarop de verdedigers van Ajax hun op drachten hebben uitgevoerd. Tonny Pronk bracht, net als in het Estadio da Luz van Lissabon, Eusebio bij herhaling tot wan hoop. De breedgeschouderde, la conieke Amsterdammer sprong zelfs bij als het man-tot-man- dekkmgssysteem niet vle.ckeloos werd uitgevoerd. Barry Huishoff deed de dreiging van Torres' ver raderlijke kopballen vergeten. Torres scheen althans figuur lijk de grote Torres niet meer. De vraag blijft of dat schijn was, of dat eerdér zijn oorzaak vond in de briljante speelwijze van de talentvolle achterspeler van Ajax. Door de uitschakeling van Torres en Eusebio had Rinus Mi chels de Portugese aanval al ont regeld. Daarbij kwam dan nog dat de trapvaste Vasovic opnieuw een niet te passeren laatste man was. 9 Na een besnrek'ng van vier uur tussen een delegatie uit het kabi net en het bestuur van de Stich ting van de Arbeid heeft minister binetdelegatie het volgende mee gedeeld. De Stichting van de Arbeid is overeengekomen het kabinet te ad viseren het minimumloon met 2,- per week te verhogen tot f 142,- met ingang van 17 maart a.s. Dat In de Peruviaanse Mala is de politie slaags geweest met 400 mijnwerkers die achterstallig Inoo opeisten. Volgens persberichten zouden er 20 doden zijn gevallen. Het algemeen vakverbond heeft bekendgemaakt, dat de optocht van mijnwerkers door 150 poli tiemannen werd opgewacht, hoe wel er geen officieel toestemming voor de mars was gegeven. Enige vakbondsleiders zijn opgebracht. AMSTERDAM: Bij het vertrek van het legioen naar Parijs von den de Ajax-hoedjes hij de sup porters gretig ajtrek. Ajax heeft zijn vreugde in de kleedkamer bijna een half uur alleen beleefd met de verdiende champagne, die bij gebrek aan passende glazen werd geschon ken en gedronken uit witte soepkommen van aardewerk. De deur van de kleedkamer bleef dicht, nadat aanvoerder Gert Bals als laatste met een bos roodwitte anjers in zijn armen minuten na de anderen, van wie enkelen hun shirt hadden moe ten prijsgeven aan dwaas en thousiaste supporters. Bals, in derdaad honderd procent aan voerder, stapte de kleedkamer binnen met: „Jongens, allemaal hartelijk gefeliciteerd". Nadat de vreugde, de voldoening en de vermoeidheid enigszins waren bezonken, stond Rinus Michels toe, dat binnen de muren van de warme kleedkamers ook an deren kwamen dan diegenen uit de selectiegroep van hen, die het grote succes, het bijna ongeloof lijke hadden verwezenlijkt. Het geluk was voelbaar in de kleedruimte, de voldoening zicht baar, maar het realisme hoor baar. Ajax had gewonnen. „Maar wij hebben een beetje geluk ge had", vertelde Velibor Vasovic. „Zoals wij in voorgaande toer nooien bij Dukla en Real Ma drid werden uitgeschakeld, door dat we juist geen geluk en zelfs domme pech hadden, hebben wij nu de halve finales bereikt om dat het niet tegenzat". ANGST Daarover praatte Rinus Mi chels niet in de eerste plaats. Hij vond het wel een gelijkopgaan- de wedstrijd, waarbij vooral in de verlenging de zekerheid be stond, dat het eerste doelpunt beslissend zou zijn. Die treffer 's echter voorafgegaan door een anderhalf uur durend taktisch .schaakspel" op het voetbalveld, waarin Michels zijn plan zag sla gen. „Ik wilde mijn spelers man dekking laten spelen, zij hebben dat voortreffelijk gedaan en Va sovic als ausputzer achter de hand gehouden. Voor die conse quente dekking had ik vijf men sen nodig plus natuurlijk Vaso vic. Er bleven dus vier aanval lers over, die naar bevind van zaken moesten handelen. Benfi ca speelde het eigenlijk net zo. Alleen hadden zij hun laatste man op rechts geplaatst. Jacinto moest daar als extra hulp fun geren om Cruyff en Keizer op te vangen. Het bleek dus d-.t Benfica angst had voor onze voorhoede. En dat gaf mij ver trouwen, net zoals het sterke spel van die vijf verdedigers. In zo'n wedstrijd, waarbij je elkaar kent, is er maar één grote vraag: wie moet zich aanpassen aan wie. Ik geloof dat Benfica zich aan ons heeft moeten aanpassen, omdat wij geleidelijk sterker zijn geworden. Waar mijn spelers zich echter hebben moeten aan passen, deden zij dat geweldig. DE ARBITER In alle opzichten, ook op het punt van de aanpassing bij het in Europacup noodzakelijke soort voetbal. Die scheidsrech ter was goed, daar niet van, maar hij liet toch bepaalde din gen toe, waardoor wij ons niet moesten laten overbluffen. Dat is niet gebeurd". De man die zich door niets uit zijn spel liet brengen, was Ton Pronk. Hij zei: „Ik heb af en toe het idee gehad, dat Eusebio door de scheidsrechter heilig was verklaard. Er is tegen mij afge floten op momenten dat ik .wer kelijk geen overtreding maakte. Een paar jaar geleden zou ik misschien impulsief gereageerd hebben, en daardoor uit mijn spel zijn geraakt. Nu wist ik mij te beheersen". Je bent rijper geworden. Men zegt wel dat je beste jaren ko men als je zo'n 27, 28 bent. Ik ben nu 27 dus misschien komt mijn gouden tijd nu. Ik hoopte net zo goed te spelen als in Lis sabon en als het kon beter. Dat doel heb ik voor mijn gevoel na de rust bereikt. Toen durfde ik zelfs wat mee te helpen aan de opbouw en deed ik dus eigen lijk meer dan mijn taak was: Eusebio uitschakelen. Dat lukte, en dat geeft je zo'n geweldig stuk zelfvertrouwen dat je ook je oorspronkelijke opdracht weer beter gaat uit voeren". Duidelijk aangetast door het slopende, beklemmende.; duel waarin de verdedigers geen ga ten moeten laten vallen, waren Huishoff en Henk Groot. Barry Huishoff: „Ik heb geen gevoel meer in mijn benen. Torres blijft altijd een verschrikkelijk moeilijke speler. Je weet nu on geveer wat hij gaat doen. Je kent elkaar tenslotte, maar het is niet alleen maar een man die koppen kan, technisch doet hij ook de geweldigste dingen". Henk Groot: „Als ik nu mijn handen uit mijn zakken zou ha len of de veters van mijn schoe nen zou laten losmaken, hèb ik het idee dat mijn handen en voe ten van mijn lichaam afvallen. De spanning en de druk in deze wedstrijd heel wat anders dan in Lissabon is verschrikke lijk. Daarvan word je doodop". Suurbier en Van Duivenbode, wier taak vaak buiten het be dreigde centrum lag, voelden de last van de strijd minder. Suurbier: „Consequent 'n man dekken is natuurlijk gemakke lijker dan op de positie spelen. Je verkleint de risicofactor maar je krijgt zelf natuurlijk niet de gelegenheid iets te ondernemen want daardoor zul je automa tisch minder lopen". Theo van Duivenbode: „Wat Keizer vandaag heeft gevoet bald is onvoorstelbaar. Hij heeft de tegenpartij geen kans gege ven een aanval op te bouwen. Door steeds maar te storen en nooit een verdediger vrij te la ten opkomen. Ik heb daardoor eigenlijk nooit moeten kiezen wie ik zou aanvallen. Ik kon, zonder problemen mijn eigen man houden. Dat maakt je werk niet moeilijker. Door Piet en na tuurlijk ook door Johan hebben wij Benfica uitgeschakeld. Nu dat is gelukt, denk je bij jezelf: ,Wy hebben een ploeg van top klasse". De ijverige Piet Keizer had bewondering voor zijn di recte tegenstanders Jacinto en Adolfo. „Zij hebben het redelijk goed gedaan. Die mannen had den natuurlijk een opdracht, maar zij misten echter de durf om zelf mee naar voren te gaan advies zal het kabinet overnemen. Er is afgesproken te trachten in gezamenlijk overleg in 1970 een rustiger prijs- en loonontwikkeling te bereiken dan nu het geval is. Van de kant van het kabinet namen aan het gesprek verder deel de ministers De Block, Witteveen en Lardinois, alsmede staatssecre taris Grapperhaus (financiën). Bij de voorzitters van de vak centrales ontbrak de heer A. H. Kloos, voorzitter van het N.V.V., die al enige tijd buiten spel is om gezondheidsredenen. Er is afgesproken dat het ko mende halfjaarlijkse rapport van de S. E. R. meer aandacht zal schenken aan mogelijke ontwikke lingen in 1970. Ir. J. Bosma, werkgeversvoor zitter der stichting, merkte op dat de werkgevers in het licht hebben gesteld dat de prijsontwikkeling van de laatste twee maanden voor een deel het gevolg is van maat regelen buiten het bedriifsleven. De invloed van het bedrijfsleven op de prijsontwikkeling is gering geweest, maar door de ruimte aandacht die er aan is besteed, overschat tengevolge waarvan een vertekend beeld is ontstaan. De heer J. van Eibergen, voor zitter C.N V. en sprekende na mens de vakcentrales, kwam terug over de overeenstemming cl'e de stichting, voorafgaande aan h?c ge sprek met de kabinetsdelegatie, had bereikt over de verhoging van het minimumloon met 2,per week tot f 142, De verhoging kan niet ee-'der ineaan dan 17 maart, omdat veel bedriiven met een gemechaniseer de administratie wprken Het was de vakbewening liever geweest de datum van ingang te stellen op 1 maart en nog liever op 1 januari j.l., maar daar was geen denken aan. De 35-'arige tweelingbroers Ro nald en Renin aid Krav ziin woens dag in de O'd Bailv te Londen we gens moord en medenliehtigheid aan moord tot levenslange eevan- "euisstraf veroordeeld. De veroor deling van de he'de gangs+e-lei- ders ging vergeeld van een aan beveling van refter Melterd Ste venson dat zij 30 jaar gevangen zullen hl'iven. Zonder een derge- liike aanhevellog betekent levens lang in de Britse nraktiik moestal n'et meer dan 10 jaar gevangenis straf. Na een proces van 39 dagen het langste moordproces in de En gelse fechtsoraak vond de jurv Ronald schuldig aan moord on George Cornell en Jack „de hoed" McVitie, terwiil Reginald schuldig werd verklaard aan moord op McVitie en medeplichtigheid aan moord op Cornell. en daardoor van het bestek af te wijken. Deze angst drukte trouwens aan beide zijden. Ik heb wat meer ge lopen misschien dan gewoonlijk. Ik ben werkelijk ook door de wind en de verlenging dood-op, maar Suurbier b.v. heeft minder gedaan dan anders. „Dat is de angst. Je durft minder risico te nemen. En aanvallen van achter spelers blijft riskant.". Johan Cruijff maakte het eer ste doelpunt, de treffer, die Ben fica knakte. Voelde hij zich daar door de nuttigste speler? „Wel nee, dat was ik lang niet. Maar ik ben wel de gelukkigste. Letterlijk en figuurlijk". Inge Danielsson: „Als je in een ploeg als Ajax mag spelen, moet je zulke kansen kunnen pakken". Geen kansen weggeven was de taak van Vasovic. „Dat was voor mij een verschrikkelijke druk. Dertigduizend mensen kwamen naar ons kijken. Dan mag je geen fout maken, want je weet dat wie een doelpunt maakt, wint. Ben fica bleek niets minder te zijn dan wij. Dat is een extra last. Wij heb ben geluk gehad met het doelpunt en met de scheidsrechter. Die man heeft eht zeer goed gedaan". „Eindelijk een keer geluk", lachte Sjaak Swart. „Noem het een mazzelgoal. Oké, mag het? We hehjben het moeilijk genoeg gehad. Tonnie Pronk was gewel dig Misschien daardoor is Euse bio mij vandaag wat tegengeval len. Ik ben eruit gegaan omdat ik een tik in mijn knie-holte had ge kregen. Het was niet omdat ik moe was". Gert Bals vond dat de wind, die de krachten van de spelers sloop te, het hem niet moeilijker had gemaakt. „Eusebio kon zijn cor ners niet zo goed krijgen als an ders. Torres heeft daardoor weer minder kansen gekregen om te koppen. Bang ben ik niet geweest voor Benfica". Otto Gloria, die in gewonnen positie liggend toch verloor, zei: „Op het punt van de conditie was Ajax beter. Onze spelers waren al vermoeid voor zij aan de wed strijd begonnen. Dat was erger dan het ontbreken van Coluna en dat ging tellen in de verlen ging. Al was de ploeg na het eer ste doelpunt nog niet gebroken, aangeslagen was zij wel. En daar door konden wij niet meer terug komen". De gebroeders Krav, voormalige boksers uit de volkswük East F.nd, hadden zich onbewerkt tot leiders van een afnersings- en ..bescher- mint»s"-hende, maar deden zich voor als fi'an tronen. Tüdens het proces, dat plaatsvond onder strenge veiligheidsmaatregelen, onthulden petuivn, wier identiteit °ehe;m werd gehouden om hen te beschermen teven eventuele ver geldingsmaatregelen van de on derwereld, de ware aard van de gehrs Krav als uitvoerders van 'n schrikbewind, waarbij niet werd teruggedeinsd voor moord. George Cornell, een kleine mis dadiger, werd in 1966 door Ro nald Krav in café „De blinde be delaar" in East End doodgescho ten. Oo aansnoring van ziin broer stak Reginald een jaar later Mc Vitie dood. In hetzelfde proces werden ze ven andere verdachten, die lid van de bende zijn geweest, tot gevan genisstraffen van twee tot 20 jaar veroordeeld. Onder hen was de 41- jarige Charies Kray, een broer van de bendeleiders. Het Syrische staatshoofd en premier. Noeredin A+assi. heeft een manifest gepubliceerd, dat aan alle afdelingen van de baas- partii is gericht. Hierin wordt de revolutie van bet Syrische leger te»en de partïi veroordeeld. Twee Libanese kranten hebben woens dagmorgen bet vertoog van Atas si, die ook secretaris-generaal van de baas-oartii is, uitgegeven. In ziin manifest vraagt Atassi de Svrische minister van defen sie. Hafez Assad, „naar de lega liteit" terug te keren. „De hui dige situatie toont aan, dat de baas-nartij niet langer het gezag in handen heeft als gevolg van de door „kameraad" Hafez Assad ondernomen actie". President Atassi eist van As sad, dat hij de door hem genomen maatregelen opheft en schrifte- liik de secretaris-generaal van de baas-partij toezegt, dat hij zich zal onthouden van „het schep pen van een abnormale situatie, die de eenheid van de baas-par tij ondermijnt". Het Svrische staatshoofd ver langt verder van generaal Assad, dat hij de bijeenkomst van het buitengewone congres van de Syrische baas-partij verzekert en geen enkele actie zal onder nemen tijdens da- zitting van hef congres. De Sowjet-Unie heeft op het gebied van de ontwikkeling van bacteriologische en chemische wapens een zevenvoudige voor sprong op de westelijke wereld. Dit heeft generaal James Heb- beler, chef van de afdeling voor ontwikkeling van kernwapens van het Amerikaanse leger, woensdag verklaard in een be- sjoten hearing van een commis sie van het huis van afgevaar digden. Uit een onderzoek van het con gres bljjkt, dat de Ver. Staten jaarlijks 300 tot 350 miljoen dol lar uitgeven aan de ontwikke ling van bacteriologische en dtè- mische wapenen,

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4