Ministerie van economische zaken vecht tegen sterke prijsverhogingen HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Ajax bekeek het stadion van Golombes De sporttoto RINUS MICHELS: „IK HAD COLUNA ER LIEVER BIJ GEHAD".... BEURSOVERZICHT Marktberichten Woensdag 5 waart 1969 DE VHIJE ZEEUW Pagina? Kappers Garages GEMEENTE TERNEUZEN Vandaag ministerieel gesprek met huisartsen Foto's en scheermesjes Snaanse technici mopren niet weg uit Guinee De opstelling van Benfica Kaarten voor wereld kampioenschap voetbal tot f 46,- Zeven maanden voor oplichting Op het ministerie van econo mische zaken zijn besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van sectoren van het bedrijfsle ven, waarin naar het oordeel van de minister onlangs over een breed front te sterke prijsverho gingen zijn doorgevoerd. Deze besprekingen hebben er in enkele gevallen toe geleid, dat het be drijfsleven heeft toegezegd de te sterk verhoogde prijzen terug te brengen tot een voor het ministe rie aanvaardbaar niveau. In twee andere gevallen daar entegen hebben de besprekingen niet tot een akkoord geleid, waar door het nemen van een prijs maatregel noodzakelijk werd. Deze prijsmaatregelen, die bin nenkort in de staatscourant zul len worden gepubliceerd, zijn de volgende: a. Dames- en herenkappers; de tarieven van dames- en he renkappers zullen niet mogen uitgaan boven het peil van 1 ok tober 1968, vermeerderd met 8 procent wegens kostenstijgingen en de invloed van de b.t.w. In een aantal gevallen werden bij de herenkappers prijsverhogin gen geconstateerd die een gulden méér bedroegen dan als geoor loofd kan worden beschouwd., De meeste prijsoverschrijdingen be droegen echter 26 cent tot 50 cent. Bij de dameskappers waren de prijsoverschrijdingen in een aantal gevallen fors. b. Pedicures. De tarieven van pedicures mogen niet uitgaan bo ven het peil van 1 oktober 1968, vermeerderd met 9 procent we gens kostenstijgingen en invloed van de b.t.w. Hier kwamen prijs stijgingen voor van meer dan 't dubbele van het toegestane per centage. Burgemeester en wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat bij raadsbe sluit van 27 april 1967 hun col lege is gemachtigd tot het uit oefenen van de bevoegdheden tot het nemen van verkeersmaat regelen, gegrond op artikel 132 van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens; dat bij beschikking van de Minister van Verkeer en Water staat d.d. 22 december 1955 nr. 84569, afdeling Waterstaatsrecht de Esschebrug gesloten werd verklaard voor voertuigen waar van de druk van enige as het maximum van 3 ton overschrijdt; dat de genoemde Esschebrug met een deel van de voormalige oostelijke rijkswaterleiding in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente Terneuzen is overgedragen; dat in verband hiermee de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat Directie Zee land, bij zijn brief van 3 febr. 1969 kenmerk 938 heeft medege deeld dat hij aan de Directeur- generaal van de Rijkswaterstaat heeft voorgesteld te bevorderen dat de eerder genoemde ver keersmaatregel komt te verval len; dat het evenwel niet verant woord" is voertuigen en samen stellen» van voertuigen met een asdruk boven 3 ton over de Es schebrug toe te laten zodat het noodzakelijk is de vorenbedoel de gesloten verklaring te hand haven; de genoemde brug is gelegen binnen de bebouwde kom van (de kern) Terneuzen; gelet op het Reglement ver keersregels en verkeerstekens; besluiten: I. door het plaatsen van borden 35 van-de bijlage II van Het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Esschebrug te sluiten voor voertuigen die een asdrük van 3 ton te bo ven gaan; II. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. de Hoofdingenieur-Direk- teur van de Rijkswater staat te Middelburg; c. de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.; de Koninklijke Nederlandse Automobie1 Club: de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging; allen te 's-Gravenhage; d. de Kantonrechter te Ter neuzen; e. de Officier van Justitie, afd. Kantongerechtszaken te Middelburg; f. de Arrondissementsrecht bank te Middelburg; g. de Officier van Justitie b'j de Arrondissementsrecht- i bank te Middelburg. Terneuzen, 25 februari 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Ket gesprek, waartoe de minis' ter van economische zaken de lan delijke huisartsenvereniging heeft uitgenodigd, zal vandaag, woens dagmiddag om 17 uur worden ge houden in het gebouw van het ministerie in Den Haag. Onderwerp van gesprek zal zijn het tarief dat sommige huisartsen hun patiënten in rekening bren gen. a. Werkplaatstarief garagebe drijven. De vertegenwoordigende organisatie van de garagebedrij ven heeft toegezegd de bedrijven er onverwijld toe te -bewegen de werkplaatstarieven te verlagen tot een aanvaardbaar niveau. Dit betekent dat de werkplaatstarie ven hoogstens 9Va procent bovën het niveau van 31 december 1968 zullen kunnen liggen,Hierbijis rekening gehouden mét de in voering van de b.t.w., alsmede de gestegen kosten. In 'vele geval- van kunstgebit-reinigingsmidde len heeft ertoe geleid dat de richtprijzen van deze artikelen zijn verlaagd. Deze verlagingen bedroegen voor grote verpakkin gen 15 cent en voor kleinere ver pakkingen 10 cent. Met vertegenwoordigers van vier andere sectoren, te weten met de hoveniers, fotohandelaren betreffende het ontwikkelen en afdrukken van kleuren- en zwartwit films, producenten van scheermesjes en kattenvoed- sel zullen nog besprekingen plaasvinden, aldus het ministerie Over de afloop van deze bespre kingen zullen vrijdag a.s. mede delingen volgen. In een heerlijk zonnig en lente achtig Parijs is Ajax dinsdag middag even gaan kijken naar 't stadion van Colombes. Benfica stuurde alleen zijn coach Otto Gloria. Deze wilde zijn spelers niet blootstellen aan de lange busreis uit Versailles naar het kille en kale stadion. Ajax nam de moeite wel, maar uit Lesigny was de bus ander - len bleek dat men de tarieven half uur onderweg. met 12 procent en meer had ver hoogd, zonder eerst de oude om zetbelasting op deze tarieven in mindering te hebben gebrécht. b. Kunstgebit-reinigingsmid delen. Overleg met een fabrikant LONDEN: In jimi van dit jaar zullen in Engeland 12.000 pen ningen in omloop kóm&ri 'ter ge legenheid van de inhuldiging van prins Charles als prins van Wales op 1 juli in het Caernavonkasteel. Van de penningen, waarvan het opschrift aan de voorzijde luidt: Inhuldiging prins Charles. van Wales, Caernavoh 1969 en op de keerzijde. De rode d,raak Wijst de weg, zal in zilver Ï3.10s, in verguld brons 6.20s en in brgns 1.60 gaan kosten. „Woensdag zal het vlugger gaan", beloofde Rinus Michels. „Op weg naar de wedstrijd zul len wij politie-escorte krijgen". Het bezoek beperkte zich tot een wandeling over het terrein, waarbij de staat van het veld kri tisch werd bekeken. De meesten waren tevreden, een enkeling zeer tevreden en er waren er ook, die het allemaal niet zo best von den. Keizer: „Het is een ver schrikkelijk veld, ongelijk en er staat weinig gras op". Iemand antwoordde: „In Istanboel heeft Ajax op een slecht veld toch ook goed gevoetbald". Gert Bals wilde zijn linksbui ten wel bijvallen, wijzend op de kuilen en hobbels vlak bij en in het doel. Voor de spelers was het geen grote zorg, zeker niet voor de middenveldspelers Groot en Pronk, die het een lekker veld vonden, waarop zij met normaal genopte schoenen best uit de voe ten zouden kunnen. En Van Praag? Hij zei: „Halve finalist worden ten koste van Benfica zou, zonder twijfel iets heel bijzonders zijn". STOCKHOLM: De charmante, 24-jarige Gabriella Renlund, de eerste verkeersleidster in Zwe den achter de gecompliceerde apparatuur in de verkeerstoren van het vliegveld Arlanda. Er was dinsdagmorgen nog geen melding binnen met dertien goed voorspelde uitslagen' op het kan toor van de stichting de Neder, landse sporttotalisator. Er waren reeds 34 meldingen voor de twee de prijs, 250 meldingen voor de derde prijs en 50 meldingen voor de extra-prijs. Ruim 800 Spanjaarden, hoofd zakelijk vrouwen en kinderen, heb ben tot dusver equatoriaal Guinee verlaten en er zouden er wel meer willen vertrekken, als zij de kans kri'gen. Dit is dinsdag in welin gelichte kringen te Madrid ver nomen. De Guinese autoriteiten zouden echtér met name Spaanse technici en ambtenaren verhinde ren weg te gaan.) Het merendeel van de evacué's komt uit Rio Muni op het Afri kaanse vasteland; waar de anti- Snaanse woelingen begonnen met het. doden van een Spaanse op zichter en het verbranden van Spaanse vlaggen. '"In Rio Muni woonden oorspronkelijk, ongeveer 2000 Spanjaarden. Equatoriaal Guinee bestaat vérder uit 't eiland Fernando Poo. Ruim 25 km butien Parijs, in de streek waar Jan Janssen vo rig jaar het grootste Nederlandse sportsucces van de laatste jaren verwezenlijkte, wacht Ajax in *t dorpse Lesigny op de wedstrijd tegen Benfica. Trainer Michels hield zich voor de derde keer in drie weken be zig met het probleem Benfica; een probleem, dat Michels net zo be nadert als de eerste keren: „Ben fica is niet meer de ploeg van vijf jaar geleden, maar het is nog al tijd een Europese topploeg. Het blijft een sterk elftal, moei lijk te dwingen tot een defensie ve taktiek. Het lijkt mij niet dat Otto Gloria van speelwijze zal veranderen. Daarom vond ik het niet no dig nog eens naar Portugal te gaan om het elftal te tien spe len. Het maakt ook niet veel uit dat Coluna er niet bij is. Het moet mogelijk zijn een gelijkwaardige vervanger te vinden. Zo'n speler, die zijn kans krijgt, wil wat laten zien. Eerlijk, ik had liever gehad dat Coluna er bij was. Ieder nieuw gezicht kan het moeilij ker maken". Michels was gelukkig met het verblijf ver buiten Parijs: „De spelers hebben rust hier. Ik ben een beetje bang geweest voor die 30.000 supporters in de stad. Al zouden er maar 100 naar het ho tel zijn gekomen, dan merkt de ploeg het toch. Om het logies maakt het' niet zoveel uit dat we buiten de stad zitten. Een voet baller slaapt toch alleen maar goed in zijn eigen bed". Otto Gloria, de trainer van Benfica, heeft dinsdagmiddag in Parijs het elftal bekendgemaakt dat in het Stade de Colombes te gen Ajax utikomt. Centrale ver dediger Coluna, die zondag in een wedstrijd voor de Portugese com petitie gewond raakte, is vervan gen door Humberto. De opstelling van Benfica is: DOEL: Henrique. ACHTER: Adolfo, Humberto I, Humberto II en Cruz. MIDDEN: Toni en Augusto. VOOR: Graca, Torres, Eusebio en Simoës. De prijzen van de kaartjes voor het wereldkampioenschap voet bal, dat in 1970 in Mexico wordt gehouden, zullen variëren van ƒ1,65 tot ƒ46,Het organisa tiecomité heeft alle bij de Fifa aangesloten landen bestelformu lieren voor toegangsbewijzen ge stuurd. De voorverkoop begint reeds op 1 april van dit jaar. INTERNATIONALS OVERWEGEND FLAUW De internationale waarden hebben zich gisteren niet kunnen herstellen na de flauwe stem ming van maandag. Vrijwel al deze waarden moesten wederom met koersverliezen genoegen nemen door gering aanbod van het publiek in een dunne markt. Bij AKU kwam nog enig aanbod voor buitenlandse rekening. Hierdoor daalde AKU van 119,10 tot 118 tegen een voorgaand slot- niveau van 120. Maandag daalde AKU ƒ3. Een paar weken ge leden werd voor AKU als hoogste koers nog 136 betaald. Hoogovens zakte bijna een halve gulden tot 103,60. Philips was aan de flauwe kant op 167,80 na 168 (169,50). Unilever hield zich aanvankelijk goed op 122,10 maar kon het later niet houden en daalde tot 121,60 (122,40). Alleen Kon. Olie stond als een rots in de branding. Voor dit aan deel was de stemming vast op ca. 180 (178,70). Er was in deze hoek lokale en wat buitenlandse vraag en dit was voldoende voor een koersherstel na het verlies van maandag. Wallstreet gaf maandag een licht koersherstel te zien voor de eigen markt, maar was voor de Nederlandse fondsen gemakke lijker. Van de cultures was Amster dam Rubber in herstel en HVA opnieuw gemakkelijker. Ook de scheepvaartsector gaf lagere i koersen te zien. De staatsfond- i senmarkt was voor de 7 pet. leningen aan de vaste kant. AKU zakte nog iets verder in tot 117,60 hetgeen de laagste koers van de dag was. Hoogovens verliet de markt op 103,70, Phi lips 168 Unilever 121,70 en Kon. Olie 179,60. KLM daalde 2,50 tot 234,50. In de le periode waren de koersverliezen in de meerderheid. Bijenkorf-Beheer en Ass. Rotter dam gaven evenals Varossieau 7 punten prijs. Proost en Brandt daalde 6 en Ned. Kabel 9, Eerste Ned. Verz., Muller, Hoogenboseh en Wereldhaven gaven elk 5 pun ten prijs. Verder daalde Vette- winkel 13 punten. Desseaux en Norit waren ieder 4 lager. Ber- goss steeg 14, Naarden 5, Bühr- mann en Bat. Aanneemmij. ieder 6 punten. Bols werd 2.50 hoger afgedaan. Calvé steeg 8 en Gist-Broc, 11 punten. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier in Amsterdam luiden: Londen Montreal New York Parijs Brussel Frankfort Stockholm Zürioh Milaan Kopenhagen Oslo Wenen Lissabon Madrid De rechtbank te Arnhem heeft dinsdag de 51-jarige ontwerpster J. van Gaasteren uit Doetinchem conform de eis veroordeeld tot 7 j maanden gevangenisstraf met af- i trek en voorwaardelijke terbe- j schikkingstelling van de regering. Tot de voorwaarden behoort on der toezichtstelling van de „Dr Meijers-vereniging" tg Arnhem. De ontwerpster had zich schui dig gemaakt aan een 25-tal oplich tingen, zowel in Nederland als in Duitsland. In één geval, lichtte zij een familie op voor 14.500 gulden. Zij gaf zich uit als vèrpleegstér, ar tiste of voor andere kwaliteiten die in bepaalde gevallen wehseliik hle- ken, paste haar geloof aan bij dat van de aspirant-slachtoffers; ver telde over doodzieke familieleden en met wachtende erfenis in het vooruitzicht kende haar fantasie geen grenzen. In het verleden had zij al verscheidene veroordelingen opgelopen. "T" 8.65—8.75 3.35—3.40 3.60—3.65 69.50—71.50 6.89—6.99 89.70—90.70 69.50—70.50 83.90—84.90 57.00—59.00 47.70—48.70 50.20—51.20 13.92—14.12 12.55—12.83 5.08—5.23 46) Het lijkt Presto een eeuwig- héid toé, voordat de hertog ant woordt. „Het is 'n vreemd verhaal, dat ge me daar verteld hebt," zegt hij, „en ik begrijp niet goed, dat heer Aram zelf niet over de ge beurtenissen pp Barranca ge sproken heeft, toen hij hier was!" „Maar toen was er eigenlijk nog niet veel over te vertellen," valt Presto de hertog in de rede. „Het begon pas vreemd te Wor den op de burcht van heer Lorca, en toen wij merkten, dat deze als twee druppels water op de ver moet iets doen!" De vurige ijver van de schildknaap doet even een glimlach op het gelaat van de hertog verschijnen. „Goed," spreekt hij dan. „Wij zullen zien! Wij zullen zelf met een aantal mannen naar Grandu- lia rijden om deze zaak te onder- dwenen stalknecht leek! Toe, u zoeken!" Presto ka» wel juichen en het is maar goed, dat hij niet weet, dat Aram zich reeds niet meer op Grandulia bevindt! In de nabijheid van Lorca's burcht, er gens op een open plek in het bos, komt Aram langzaam tot bewust zijn.. M VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van dinsdag 4 maart werden aangevoerd 160 slachtrunderen, 596 gebruiksvee, 55 vette kalve ren, 194 graskalveren, 3567 nuch tere kalveren, 18 biggen, 6 paar den, 3 veulens, 87 schapen of lammeren, 11 weidelammeren en. 36 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ5,20—ƒ5,65, le kwal 4 60— ƒ5,10, 2e kwal. ƒ4,05—ƒ4,40 3e kwal. ƒ3,80—ƒ3,95; vette kalve ren: le kwal. 4,25—4,50, 2e kwal. 4,054,20, 3e kwal. ƒ3,80—ƒ4; stieren (alle kwab) ƒ4,50ƒ5,10; worstkoeien ƒ3,70 ƒ3,85. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien ƒ1115— 1575; vare koeien 8751200; vaarzen 9751150; pinken ƒ700—ƒ900; graskalveren ƒ475 650; nuchtere kalveren 125 135; mestkalveren 110 ƒ205; schapen ƒ145ƒ170; lam meren 160200. De aanvoer van slachtrunde ren was groter met kalme han del en prijzen als maandag; iets groter aanvoer van kalf- en melkkoeien, handel willig, prijs houdend; vare koeien; iets rui mer aanvoer met rustige handel, prijzen stabiel; vaarzen en pin ken: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen onveranderd; graskalveren: iets minder aan voer met redelijke handel, iets gedrukt in prijs; vette kalveren; aanvoer klein, handel stroef en goed prijshoudend; de aanvoer van nuchtere kalveren was groot met levendige handel, prijzen all vorige week; schapen en lam meren: aanvoer korter, handel vlug, «taande prijzen.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7