MARKTBERICHTEN Worgels piano's mossel+ HET GOUD BLINKT N.V. Reineveld - Delft ontslaat 90 werknemers BEURSOVERZICHT Good Luck- Tern. Boys 3-1 A.Z.V.V.- Woudrichem 1-2 VERKEERSONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEND Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag/dinsdag 3/4 maart 1989 RUMOER BIJ PROCES-SI RH AN IN LOS ANGELES SCHAAKCLUB TERNEUZEN VERLOOR VAN SLUISKIL Danszaal uitgebrand AUGUST A. DIELEMAN, Verdachte bekent wurging van 78-jarige Amsterdamer ROGER DE VLAEMINCK WINNAAR OMLOOP VAN „HET VOLK" hi-fi installaties Zestig doden na aardbeving op Celebes GEMEENTE TERNEUZEN Blrhan Sirhan heeft in de rechtszaal in Los Angeles voor opschudding gezorgd door de behandeling te onderbreken met de mededeling, dat hij zich schul dig wilde verklaren aan moord met voorbedachten rade op se nator Robert Kennedy. Rechter Herbert Walker ging hier echter niet mee akkoord en dreigde de verdachte, dat hij aan zijn stoel zou worden geketend en een masker op zou krijgen, als hij zijn mond niet hield. Daarop verklaarde Sirhan dat hij afzag van de steun van zijn advocaten en dat hij zelf zijn verdediging wenste te voeren. Ook dit accep teerde de rechter niet. De discus sie liep zo hoog, dat rechter Wal ker op een gegeven ogenblik schreeuwde, dat hij degene was die het proces leidde. Sirhan riep dat hij terechtge steld wilde worden. Toen de rechter hem vroeg waarom hij zo deed, antwoordde Sirhan: „Dat is mijn zaak". De zitting werd voorgezet, maar kort daarop verdaagd toen Sir- hans 56-jarige moeder in de ge tuigenbank instortte. Negentig werknemers van de jnachinefabriek Reineveld in Delft zullen in verband met een reorganisatie het bedrijf moeten verlaten. Dit heeft een van de di recteuren, ir. B. Braat, meege deeld. Bij het bedrijf zijn ruim 500 personen werkzaam. Een jaar ge leden werd begonnen met het voorbereiden van de reorganisa tie die ten doel heeft de levens vatbaarheid van het bedrijf te ga randeren. De balanspositie van het be drijf is gezond. Van de 90 perso neelsleden die de machinefabriek moeten verlaten, vloeien er on geveer 40 af via natuurlijke weg in verband met pensionering enz. 50 zullen er worden ontslagen. Er zullen besparingen worden ingevoerd en de bedrijfsorgani satie zal worden verbeterd. De nieuwste technische middelen zullen worden benut om de kost prijs van de produkten te verla gen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1209 slachtrunderen en 391 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 5,20 5,65, le kwal. 4,60—5,10, 2e kwal. 4,054,40, 3e kwal. 3,803,95; Varkens: le kwal. ƒ2.72—ƒ2,75, 2e kwal. ƒ2,69— 2,72, 3e kwal. 2,652,69; Stieren 4.505,10; Worstkoeien 3,703,85; Slachtzeugen 2,10 2,24; Zware varkens 2,25 2,40; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was groter, de handel kalm en lager in prijs; Varkens: kleiner aanvoer, met vlotte handel en prijshoudend, enkele prima's bo ven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardapoelen voor het bin nenland: Bintje 3555 mm 9,15 10,25; Bintje 40 mm opw. ƒ10,00ƒ11.00; Bintje 55 mm opw. ƒ10,50ƒ11,50; Eigenhei mers 40 mm opw. 16,0018.00; Furore 40 mm opw. 12,00 13,50 Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. geen notering; Libertas 40 mm opw. geen notering. Klei-aardapoelen voor de ex port: Bintie 40 mm opw. geen han del: Bintje 3545 mm 8,00 8,50: Bintie 3550 mm 8,50 9.50: Bintje 3555 mm 9,75 10,25: Bintie 45 mm opw. 10.00 11,50; Bintie 4060 mm geen notering; Bintje 55 mm opw ƒ10,50ƒ11,50: Furore 40 mm opw. geen notering. Zand-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opw. geen no tering. Andere blanke rassen van de kleigrond: 40 mm opw. geen note ring; 45 mm opw. geen notering. Voer-aardappelen 2,005,CO. Stemming: binnenland rustig en export vlot. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. Zaterdag speelden de Terneu- zense schakers een wedstrijd voor de degradaties le klasse Z.S.B. TERNEUZEN SLUISKIL K. H. Cohen— A. den Hamer 10 A. P. Beishuizen Jaap Dubbeldam VaVa C. H. Provoost J. Gommers VaVa J. NijssenR. Meloen 10 D. de Jonge Jan Dubbeldam 01 T. J. KarelseM. Rinn 01 J. Langeraert H. Destombes 01 B. HovestadtP. de Regt 10 P. Smolders John v. d. Vreede 01 E. Elbertse Jius v. d. Vreede 01 Een uitslaande brand heeft in een half uur tijd zondagavond een concert-danszaal, gelegen achter een café aan het Smidspad in Til burg, geheel verwoest. In ver band met de dichte bebouwing ter plaatse rukte de brandweer met groot materieel uit. Bij aankomst sloegen de vlam men reeds door het dak van de zaal. De brandweer richtte de grootste aandacht op de omstaan de gebouwen en het café zelfs dat behouden kon worden. De schade beloopt naar schat ting 50.000 gulden. Tijdens de blussingswerk- zaamheden werd een brandwacht gewond. Hij is naar een zieken huis overgebracht. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. MARKT IN MINEUR Beursplein 5 heeft de week in gezet met een mineurstemming. Het publiek was met geringe verkopen aan de markt maar daar stond alleen vraag tegen over op een verlaagd niveau.. Zo opende A.K.U. op 121,20 tegen een voorgaand slotniveau van 123. Hoogovens was 40 cent lager op 105. Philips daalde tot 169,90 (171,60) en Unilever tot 122,80 (123,40). Kon. Olie gaf ruim een gulden prijs met een eerste ver handeling op 179,20. Later brok kelden de koersen verder af door aanbod. A.K.U. kwam op 119; Hoogovens op 104,50; Philips zak te in tot 169; Unilver kwam niet hoger dan 122,40, terwijl voor Kon. Olie 178,40 werd betaald. Amsterdam Rubber gaf twee en H.V.A. één punt.prijs op 56% en circa 99. Ook de scheepvaartsec tor moest met koersverliezen ge noegen nemen. DeliMij gaf 60 cent prijs oo 77,10; Heineken was flauw op 163 (166,80); K.Z. Organon daalde 1 gulden terwijl K.L.M. bijna vier gulden inzakte tot 238. Bij het sluiten van de markt gaf A.K.U. een licht koersherstel te zien en kwam op 119,70. Hoog ovens kwam op 104,40; Philips 169,60; Unilever 122,40 en Kon. Olie op 178,60. K.L.M. zakte nog verder in tot 236. In de le periode hadden de koersverliezen de meerderheid. Thom. en Drijver daalde 1.50; Nillmij ƒ6,50: Amev ƒ5; Bols 3; Billiton 7. Desseaux gaf bij na ƒ3 prjjs. Wyers en Nat. Ne derlanden gaven ieder 6 punten prijs. Eerste Nederlandsche daal de 16-punten. v. Nelle en Hoek's machines gingen elk 5 punten la ger uit de markt. Van Berkel moest 7 punten prijsgeven. Ned. Ford en Bergoss stegen 10, Centr. Suiker 5 en Btihrmann 7 punten. Norit liep een gulden omhoog. Alg. Bank Nederland daalde 7 punten. Vettewinkel ging 7 pun ten omhoog. Fokker gaf 6 punten prijs. (NAGEKOMEN ADVERTENTIE) Heden overleed vrij plotseling tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, vol overgave aan Gods heilige wil, 80 jaar oud, onze lieve Vader, Schoon vader en Grootvader, Weduwnaar van Joanna L. van Puyvelde. Gaarne Uw gebed voor onze dierbare overledene. Breda: G. J. V. BLEIJENBERGH—DIELEMAN E. V. M. BLEIJENBERGH en Kinderen Boxtel: A. A. A. DIELEMAN Boxtel, 3 maart 1969. Elisabethstraat 20. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op donder dag 6 maart om 13.30 uur in de Parochiekerk van Maria-Regina te Boxtel-noord, waarna begrafenis op het St. Petrus-kerkhof aldaar. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St. Liduina-ziekenhuis te Boxtel. Bijeenkomst donderdag om 13.00 uur op Elisabeth straat 20. Avondmis: woensdag om 19.15 uur in de Maria- Regina kerk. Gelegenheid tot condoleren voor de Heilige Mis, schriftelijk in de kerk, na de begrafenis in villa „Catharina", Bosscheweg 85, Boxtel. Totaal 46 Temeuzen had wit aan de on even borden. De thuisclub moest door ziektegevallen met vier de> butanten aantreden. Door deze overwinning van Sluiskil is de stand in de beslissingsronde: 1. Terneuzen 6 pnt. 2. Sluiskil 4 pnt. 3. Middelburg 3 pnt. Binnenkort wordt de laatste wedstrijd MiddelburgTerneu zen gespeeld. Indien Terneuzen wint, degra deert Middelburg uit de le klas se. Spelen de Terneuzenaars ge lijk of verliezen ze, dan degra deert Sluiskil. Het zal dus span nen. In een door beide ploegen goed gespeelde wedstrijd heeft Good Luck lets meer gekregen dan het verdiende. De Boys wéren zowel vóór als na de rust iets meer in de aanval, maar zii koiiden dit overwicht niet in doelpunten om zetten. In de 7e minuut moest de Good Luok-doelman een schot van de doorgebroken P. Simons stop pen en ln het daarop volgende kwartier gingen schoten van L. van Dixhoom en F. Bakker net naast en over. Na een half uur kwam Good Luck iets meer los en in de 32e minuut kon doelman Hamelink een schot van Blom maar juist corner werken. In de 37e minuut nam Good Luck de leiding. Verduin spurtte op een mooie pass van Snijders goed door en tegen zijn schot had de Boys- keeper Hamelink geen verweer. De tweede helft begon weer met een Boys-offensief. Een voorzet van de mee opgerukte Schoon- *akker kwam bij Bakker die over schoot en uit een pass van L. Dieleman schoot Deurwaarder langs de voor de Boys verkeerde kant van de paal. Na déze periode sloeg Good Luck weer toe. In de 24e minuut nam De Ruiter een voorzet van Snijders op zijn schoen .en dat betekende 2—0. Vijf minuten later was het weer raak. De Ruiter brak op rechts door en versloeg doelman Hame link met een mooi schot. De Bovs gooiden nog eens alles op de aan val maar verder dan een doelount van P. Simons in de 34e minuut kwamen ze niet meer. Al met al was er enige verbetering bh' de Tem. Boyt hoewel nog niet hele maal de vorm van het competitie- begin werd bereikt. Na een aanvankelijke ontken ning heeft de 30-jarige losarbei der G. K. uit Muntendam vrijdag avond bekend op woensdagavond 19 februari de 78-jarige H. P. Sandbergen uit Amsterdam door wurging om het leven te hebben gebracht. K. werd donderdagmid dag op het Remhrandtsplein te Amsterdam aangehouden. Tijdens het verhoor, de avond van de arrestatie, gaf hij toe in Friesland twee auto's te hebben gestolen. Voor deze feiten was zijn aanhouding eveneens ver zocht. In de loop van vrijdag werd hij enkele malen door de recher che verhoord en tevens gecon fronteerd met enkele getuigen. Vrijdagavond bekende hij zijn daad en vertelde hij zijn onder vragers de toedracht. G. K. ontmoette het slachtoffer 's woensdags in de namiddag op het Rembrandtsplein te Amster dam. Samen gingen zij per trein naar Haarlem. Op kosten van de Amsterdammer dineerde het tweetal daar in de stationsrestau ratie. Vervolgens begaven de mannen zich naar 't schaftlokaal aan de Phoenixstraat, waar G. K. Roger de Vlaeminck kwam, zag en overwon. De 21-jarige Belgi sche oud-wereldkampioen cyclo cross maakte zaterdag in de „om loop van Het Volk" zijn debuut als beroepsrenner op de weg en versloeg op indrukwekkende wijze in deze klassieke openings wedstrijd van het Belgische sei zoen tal van gerenommeerde wegrenners. De Vlaeminck ging mee naar voren, toen na 154 van de 193 af te leggen kilometers Eddy Merckx de beslissende slag inzette. Er vormde zich een kop groep van 17 renners, onder wie de Nederlander Cees Zoontjes. Reeds ver vóór de finish in het Zuidpark in Gent werd de eind sprint ingezet en de sterke De Vlaeminck liet Van Rijckegem duidelijk achter zich. De uitslag was: 1. De Vlaeminck (B.) 193 km in 4.01.00 2. Van Rijckegem (B.) z.t. 3. Van Sweefelt (B.) z.t. 4. Schoeters (B.) z.t. 5. Sercu (B.) z.t. 6. Leman (B.) z.t. 7. Zoontjes (Ned.) z.t. 8. Rosiers (B.) z.t. 9. Guyot (Fr.) z.t. 10. Verbeeck (B.) z.t. 16. Dubois (Ned.) op 2.25 36. Kosten (Ned.) z.t. 40. Pijnen (Ned.) z.t. 41. Van der Horst (Ned.) z.t. 44. Vianen (Ned.) z.t. In een door beide ploegen ma tig gespeelde wedstrijd heeft Wou drichem een verdiende overwin ning behaald. Technisch waren de Brabanders beter dan de AZW'ers. Vóór de rust wisten zij hiervan echter geen profijt te trekken. Bij de thee keken ze tegen pen 10 achterstand aan. In de 28a minuut had halfspeler Hamelink die goed mee in de aanval was gegaan, met een onhoudbaar schot AZW de leiding gegeven. Even later kreeg Wim Lensen de kans om de score te vergroten. Hij schoot hard in maar de Brabantse doelman redde uitstekend. Na de rust een sterk aanvallend Woudrichem. Het duurde niette min tot de 19e minuut eer er een evenals andere daklozen wel eens de nacht doorbracht. K. vertelde de recherche, dat hij bij het afre kenen in de restauratie had ge zien dat de Amsterdammer over geld (later bleek dit ruim 200 gulden te zijn) beschikte. Hij heeft „uit narigheid" zo verklaar de hij een fles op het hoofd van de bejaarde geslagen en hem ver volgens gewurgd met de wollen sjaal, die de Amsterdammer droeg. K. beroofde zijn slachtof fer van diens portemonnee en eèn gouden polshorloge ter waarde van ongeveer 800 gulden. De verdachte is na zijn daad naar het station gegaan, heeft daar aan een kioskjuffrouw een pleister gevraagd omdat zijn hand bloedde, om vervolgens de trein naar Amsterdam te nemen. On derweg haalde hij het geld uit de portemonnee en gooide deze uit het raam. Op het gouden horloge ontdekte hij tijdens de reis initia len. Uit vrees heeft hij dit toen naar buiten geworpen. In de loop van de volgende dagen heeft G. K. bet geroofde geld in drank om gezet. De verdachte was op 2 februari met proefverlof gezonden uit het rijksasiel in Avereest, waar hij als ter beschikking van de regering gestelde werd verpleegd. Deze maatregel was hem opgelegd na dat hij wegens diefstal had te recht gestaan. De man heeft slechts korte tijd op een boerderij in Friesland gewerkt, waar hem een baan was aangeboden. Daar na ging hij naar Haarlem, waar hij zoals andere daklozen in het schaftlokaal sliep. De recherche vermoedde al spoedig dat K. de dader zou zijn. Zij had na het vin den van de nota van de stations restauratie contact opgenomen met de ober. Zowel deze getuige als de kioskjuffrouw zijn met de verdachte geconfronteerd. Beiden herkenden zij K- Ook de bebloede jas van K. was ais stille getuige gevonden in het schaftlokaal. Vanochtend is K. voor de offi cier van justitie te Haarlem ge leid. DODE EN TWEE GEWONDEN Op een kuising van de Schip- holweg in Haarlemmermeer is vrijdagavond een personenauto met drie inzittenden aangereden door een militaire vrachtwagen. De drie inzittenden van de per sonenauto liepen bij de aanrij ding ernstige verwondingen op. Eén van hen, de 51-jarige mevr. K. GlansdorpKadicks uit Rot terdam, is 's nachts in een zieken huis in Amsterdam aan haar ver wondingen overleden. AUTO ONDER TREIN Omstreeks half vijf zaterdag middag is op een niet-beveiligde all* goad* merkan In iin zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7984 Ook In Dan Haag Groningen Heerlen tegendoelpunt viel. Hét was J. Verstraten die met een zuiver schot de stand op 11 bracht. Tien minuten later greep de AZW- defensie onvoldoende in en A. Tek wist hiervan te profiteren (12). Hierna kwam AZW nog sterk opzetten, maar de gelijkmaker bleef uit. Scheidsrechter Ofsinga floot te laat af. Hij liet de tweede speelhelft tot vijftig minuten uit lopen. overweg in Waarland, gemeente Harenkarspel, een personenauto gegrepen door de sneltrein Scha- gen-Alkmaar. De bestuurster van de auto werd na ongeveer 20 meter uit de auto geslingerd en was op slag dood. De auto werd over een lengte van een kilometer door de trein meegesleurd. De omgekomen bestuurster was de 24-jarige mevr. M. Kaan Stammes uit Kolhorn. Zij was de enige inzittende. AUTO BOORDE ZICH DOOR MUUR De 27-jarige mevr. T. Lange- veld is vrijdagavond laat met haar auto in de Dordtsestraat te De Koog op Texel tegen een woonhuis gereden. Zij was op slag dood. De auto boorde zich door de muur van het huis en werd totaal vernield. De be woonster kwam met de schrik vrij. KLAPBAND Zaterdagmiddag is op rijksweg 2 tussen Amsterdam en Utrecht onder de gemeente Maarssen een personenauto van de rijbaan ge raakt en tegen een boom gebotst, vermoedelijk als gevolg van een klapband. De 65-jarige mevr. H. Ophejj van Eerd uit St. Oedenrode kwam daarbij om het leven. Haar 35- jarige zoon G. M. Opheij, die de auto bestuurde, werd ernstig ge wond en overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Utrecht. A'DAM: Het Amsterdamse tram verkeer heeft zaterdag veel ver traging ondervonden door de pro- testaktie die de socialistische jeugd hield tegen de verhoogde prijzen van het gemeentelijk ver voerbedrijf. Op de foto trachten demonstranten een tram te ver overen, wat hen niet lukte. MEISJE OVERREDEN De 4-jarige Katharina van Gils is zaterdagmiddag op de Ton- gelreseweg in Diessen (N.-B.) nabij haar ouderlijke woning verongelukt. Zij stak achter een geparkeerde auto de weg over en werd gegrepen door een pas serende personenauto. door W. GELDOF 35) Ontzet luisterde de vader naar het voorlezen. „Maar dat is waan zin, John! Vierduizend dollar in totaal, daar kunnen we niet eens aan toe komen, zelfs al verkopen wij al het goud, dat wij bezitten!" „Nee, maar met de schapen en de koeien er bij zouden wij een heel eind komen!" dacht de zoon, doch hij antwoordde: „In de ver ste verte niet en daarom is er maar één antwoord: zo snel mo gelijk aanvallen!" Ieder vervuld van eigen droeve gedachten reden de twee mannen naar huis, waar men ook al wat ongerust was geworden. Aan de gezichten der twee laatkomers zagen ze onmiddellijk, dat er iets heel ernstigs was voorgevallen. „Waar zijn de kinderen?" kreet de moeder ontzet. Zwijgend be trad de kreupele Jefferson de grote kamer, terwijl John voor de paarden zorgde. „Het is mis ze zijn weg!" kreunde de oude man. Toen verborg hij zijn hoofd in de handen en snikte als een Jqnd. Toen Jojrft binnenkwam werd hij rnet vragen overstelpt. Kitty, die eigenlijk al lang naar huis had gemoeten, vergat dit helemaal en bleef trillend van emotie zitten. John vertelde kort en goed wat er ontdekt was. Radeloos lazen de vrouwen het brutale briefje. Opeens vond Kitty woorden. „Bewaar dat briefje goed, John, want dat is een bewijsstuk! En 't kan ons meteen helpen. Kijk maar: er staat, dat als jullie ge negen bent te betalen, dat je dan een witte vlag in de top van de esdoorn moet hangen. Dat bete kent, dat er ergens een handlan ger op de uitkijk staat en wel op een plaats, waar hij die vlag kan zien. We zullen dus een stuk of tien mannen moeten optromme len, die de omgeving uitkammen. Het zou dan gek moeten gaan, dacht ik, of we vinden die ene ke rel. En ik wou, dat ze hem dan maar zó goed aanpakten, dat hij gauw vertelde waar zijn spits- broederes met de kinderen zijn!" „Je kon wel eens gelijk hebben, Kitty!" antwoordde John naden- keknd. „Kom dan direkt mee, John! Je zou me toch nog naar huis bren gen. Dan nu meteen aan de slag. Het is helemaal donker, dus geen mens kan zien, dat jij naar mijn vader toegaat. En die kan op zijn beurt in het donker zijn mensen optrommelen en de prairie instu ren. Als één van ons dan morgen een witte doek in die boom hangt moet de val gesloten kunnen worden, dacht ik". Haar woorden gaven de overi gen weer moed. John en Kitty vertrokken onmiddellijk. De overtocht over Black River bood geen moeilijkheden meer en daar na ging het in een snelle draf de helling naar Bremsdale op. Voor geminnekoos was nu geen stem ming aanwezig. Beiden dachten er over, of ook deze rit, die in de stille nacht goed hoorbaar was, kwaad kon. Zouden de kinderro vers er niet uit afleiden, dat de sheriff gewaarschuwd werd? John sDrak die gedachte uit, maar Kitty weerlegde die. „On mogelijk. jongen! De overval is maar enkele uren geleden ge beurd en dus hebben de rovers alle tijd nodig zich grondig uit de voeten te maken. En aangezien hun sporen naar de Hills leiden, kunnen ze nooit hier in de buurt zitten en ons horen. Kijk, panDa staat buiten op ons te wachten!" Terwijl de beide jongelui van hun paard sprongen, begon de sheriff al te mopperen. „Welja! Dat laat de oudelui maar in angst zitten en gaat weg zonder wat te zeggen! En dan de paarden half dood jagen om op tijd te zijn. Kit ty, ik." „Pappa.., houd op! Er zijn be langrijker dingen! De tweeling van Jefferson is geroofd! Er moet snel gehandeld worden! Snel!" „Wat zeg je me nu? Ik had riet bezoek van een paar heren uit Cheyenne! Wij zaten net gezellig een kaartje te leggen en „Bramble! Geloof ons", drong John aan. „Er is haast bij!" „Kom dan eerst binnen en ver tel precies wat er aan de hand is. Ja, zet die paarden maar aan de muur vast. Of wacht". Bramble kreeg een ingeving. „Vertel het hier maar, dan kun nen die heren binnen het niet ho ren. Misschien is het beter het hun later te vertellen!" In één minuut was het verhaal verteld. „Zo, zo!" reageerde Bramble grimmig. „Dus de heren hebben toegeslagen. Kom nu maar eerst binnen en doe maar net alsof jullie dikke vrienden bent, maar laat vooral niets mer ken!" „Ja maar, er is haast bij!" fluis terde John. „Weet ik! Maar doe wat ik je zeg, want ik heb zo'n bepaald ge voel, dat die heren niet voor niets zjjn gekomen!" Hoe moeilijk dit ook ging. de beide jongelui betraden nu samen met de sheriff de grote ruimte binnen de muren. In het keuken gedeelte, vóór de vrolijk vlam mende haard, zaten twee net ge klede heren, die onstonden toen het drietal binnenkwam. (Wordt vervolgd) In de ruïnes van 300 huizen die tijdens de aardbeving van zon dag in Madjene op Celebes zijn ingestort, zijn de stoffelijke res ten van 60 mensen gevonden. Dit heeft het ministerie van sociale zaken in Djakarta bekendge- zaakte aardverschuivingen. Langs de kust van Madjene werden vis sershuisjes verwoest door de vloedgolf, die op de aardbeving volgde. Vaststelling bestemmingsplan „Serlippenspolder" De burgemeester van Terneu zen maakt, ingevolge het bepaal de in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat vanaf 10 maart 1969 gedu rende één maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter in zage ligt het door de gemeente raad in zijn vergadering van 27 februari 1969 vastgestelde be stemmingsplan „Serlippenspol der" met voorschriften. Genoemd plan betreft een aan passing van het vigerende be stemmingsplan „Serlippenspol der" aan 't inmiddels uitgevoerde spuitplan van Rijkswaterstaat, van het vigerende bestemmings plan „van Steenbergenlaan Oesterputten" aan een nieuwe situering van de ter plaatse ge dachte flatgebouw en van de voorschriften aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende bovenvermelde ter mijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Terneuzen, 28 februari 1969. De burgemeester voornoemd, J. C. ASCHOFF. Vaststelling bestemmingsplan „Oudelandse Hoeve" De burgemeester van Terneu zen maakt, ingevolge het bepaal de in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat vanaf 10 maart 1969 gedu rende één maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter in zage ligt het door de gemeente raad in zijn vergadering van 27 februari 1969 vastgestelde be stemmingsplan „Oudelandse Hoeve" met voorschriften. Genoemd plan betreft 't geven van detailbestemmingen aan het gebied, gelegen tussen de Han- dellaan, de Katspolderdijk en de invalsweg-Zuid, alsmede een aanpassing van de voorschriften aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende bovenvermelde ter mijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Terneuzen, 28 februari 1969. De burgemeester voornoemd, J. C. ASCHOFF.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2