«aas® msBSSW *203® massw tsstèssL>*«>± sstss&ssr HET GOUD BLINKT VOORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN VAKBEURZEN filmt-foto karwei macroshop verlichting DE „BUIK VAN PARIJS" WORDT VERPLAATST Eeuwenoude markthallen verdwijnen uit het stadsbeeld TWEEDE KAMER OVER 0MTWIKKELINGSH0LP Motie-Jongeling contra Indonesië Beursoverzicht Twentse bedim'sn worden doorgelicht Voor de zondag KERKDIENSTEN DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 1 maart 1969 Ratten Verkeerschaos Afscheid SLUITING LAUWERSZEE Omzetbelasting en bedrijfsmiddelen De accijns op huisbrandolie West-I rian Ontraden STEMMING INTERNATIONALS VIEL TEGEN NAVO-generaal bij vliegongeluk omgekomen SIX CENTS UNITED STATE AMOS ZELF Kustvaarder voor sportvisserij op de Noordzee Voor tienduizenden guldens aan sieraden gestolen TiëBi KON. NED. JAARBEURS UTRECHT OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN VAKBEURS VERLICHTING Mn miinflon r\inQripn Z1 pn W werkdagen van 9-c 18 uur zondag 2 maart van 10-18-uur maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 maart óók van 19 - 22 uur Dit weekeinde komt aan het bestaan van de legendarische hallen, door de schrijver Emlle Zola betiteld als „de buik van Parijs", een einde. De vraag: is of Parijs daarmee ook niet zijn hart verliest. De centrale markt wordt 12 km naar het zuiden verplaatst, naar de voorstad Rungis bij het vliegveld Orly. Het is de grootste wijziging in het stadsbeeld sinds baron Haussmann in de 19e eeuw de boulevards en parken reorgani seerde. De hallen, gelegen tussen de Notre Dame en de beurs, beston den sinds 1135. Van de ouder wetse, vaak onhygiënische bouw sels ging een sfeer uit die de nieuwe klinische „markt van nationaal belang" nooit zal kun nen geven. De kooplui laten een wereld achter van middeleeuw se en 17e eeuwse gebouwen, nau we doorgangen volgepakt m:t groente en fruit, prostituees, res taurantjes en uiensoep. Ze krij gen in plaats daarvan paviljoens met luchtverversing over een oppervlakte van 200 hectare, met 500 telextoestellen, een gesloten televisienet en nieuwe restau rants waarvan er een zich op een brug over een verkeersweg bevindt. Een groot probleem vormen de naar schatting 309.000 ratten die zich voorheen in de hallen tegoed konden doen aan afval, maar nu op „hongerdieet" komen en de omliggende wijken zullen over stromen. Honderdvijftig ratten' vangers staan met 65 voertuigen gereed voor een omsingelings operatie. De verplaatsing van de markt was opgezet als een militaire operatie met inschakeling van het leger en computers, maar dat plan bleek niet te verwezenlij ken. De meeste grossiers konden het er niet over eens worden wat ze mee zouden nemen en nu zal ieder op eigen houtje ver huizen en later de onkosten declareren. Maandag wordt te Rungis voor het eerst markt gehouden. De verplaatsing is, hoewel velen zich er fel tegen hebben verzet, lang van essentieel belang beschouwd wegens de verkeersopstoppingen en de beperkte ruimte. Maar de vrees blijft dat het nieuwe com plex het verkeersprobleem niet zal oplossen. Tot dusver had een chauffeur soms anderhalf uur nodig om bijna twee km in de hallen af te leggen. Veel pessi misten menen dat dit in Rungis ook het geval zal zijn. Er zijn op het marktterrein verkeers- voorzieningen getroffen, maar er leiden slechts twee grote wegen heen die beide vaak al druk ge noeg zijn door het verkeer van en naar het vliegveld en het forenzenverkeer. De pessimisten zeggen dat zo'n tienduizend vrachtwagens per dag erbij een complete chaos zullen veroor zaken, maar de politie ontkent dat. Wie gelijk heeft, zal pas blijken wanneer de markt in be drijf is. In drommen trokken de Parij- zenaars donderdagnacht naar de hallen om deze voor de laatste maal in bedrijf te zien. Er werd druk gefotografeerd. Op de trap pen van de eerbiedwaardige St. Eustachekerk speelde een fan farekorps mars- en popmuziek. Er werden rondedansen gemaakt om de stapels kisten die de „beu len" van de hallen uit de vracht auto's laadden. Op 10 maart wordt met de sloop van de hallen begonnen. Er komt een ondergronds station voor een nieuwe oost-westver- binding. Het ligt in de bedoeling om het sluikgat van de Lauwerszeedijk in het tijdvak van 22 april tot en met 24 mei te dichten. De rijks waterstaat is in overleg met de aannemers tot de vaststelling van dit tijdvak van sluiting gekomen, na bestudering van alle omstan digheden, die van invloed kun nen zijn bij de uitvoering van de operatie. Een succesvol verloop is name lijk sterk afhankelijk van de verschillen tussen eb en vloed en de onder meer daarmee samen hangende stroomsnelheden in en om het sluitgat. Het te verwach ten getij is in het nu gekozen tijdvak het gunstigst voor de plaatsing van de caissons. Dit heeft tot gevolg dat de laatste caisson volgens deze planning in de morgenuren van de 24e mei, de zaterdag vóór Pinksteren, tot zinken zal worden gebracht. In de daarop volgende dagen zullen de caissons door aanstortingen met steen zo goed mogelijk wor den afgewerkt, opdat de bodem onder en tussen de caissons niet door de stroom zal worden aan getast. Tenslotte zullen op een der volgende dagen de kleppen van de caissons worden gesloten, waardoor de definitieve afslui ting een feit zal zijn. Daarna zal onmiddellijk met de opbouw van het zandlichaam over de caissons in hoog tempo een begin worden gemaakt. Namens de raad voor het mid den- en kleinbedrijf hebben voorzitter en secretaris van die raad de staatssecretaris van fi nanciën verzocht een regeling vast te stellen, op grond waar van de in 1969, 1970 en 1971 niet verrekenbare omzetbelasting op bedrijfsmiddelen ten laste van de winst in die jaren kan worden gebracht. Blijkens mededelingen die de raad hebben bereikt, nemen de inspekteurs der belastingen geen uniform standpunt in over de vraag of de omzetbelasting, die in rekening wordt gebracht voor aanschaffingen van bedrijfsmid delen in de jaren 1969 tot en met 1971, voor de berekening van de winst ten behoeve van de inkom stenbelasting en de vennoot schapsbelasting moet worden be schouwd als deel van de aan- schaffingskosten van die bedrijfs middelen. De Nederlandse organisatie van oliehandelaren heeft aan de minis ters van financiën en economische zaken en aan de vaste commissies van de tweede kamer voor finan ciën, economische zaken en mid- denstandsaangelegenheden een telegram gezonden. In het tele gram wordt verontrusting uitge sproken over het voornemen de accijns op gasolie, waaronder huis brandolie, binnenkort te verhogen. Daarmee zou de bestaande discri minatie ten opzichte van aardgas nog verder worden vergroot, aldus het telegram, waarin begrip wordt gevraagd door huisbrandolie van eventuele accijnsverhoging uit te onderen. Met de verzending van 3.000 ton graan naar de slachtoffers van de oorlog in Nigeria in het kader van de gemeenschappelijke voedsel hulp van de EEG gaat 56 procent van de Nederlandse hulp naar Blafra en 44 procent naar Nigeria, aldus heeft de minister voor ont wikkelingshulp, drs. Udlnk, in de tweede kamer meegedeeld. Deze voedselhulp niet meegere kend was het percentage hulp voor Nigeria 51 en voor Blafra 49. Van de totale hulp die tot nu toe beschikbaar is gesteld, te weten 14,2 miljoen gulden inclu sief het aanbod van een lening aan Nigeria van 3.6 mihoen, werd 9,3 milioen gulden of 65 procent ter beschikking van particuliere organisaties gesteld. Dit geld zou geheel ten goede van de bewo ners van Biafra hebben kunnen komen, maar in de praktük is slechts een deel naar dit gebied gegaan. De 4,9 milioen die de regering zelf voor hulp heeft aan gewend, is ongeveer fiftv-fifty over Nigeria en Biafra verdeeld. Over hulpverlening aan West- Irian merkte minister Udlnk op dat het probleem thans niet zo zeer van financiële aard is. Van de 30 milioen dollar dia Nederland ter beschikking heeft oesteld van het ontwikkelings fonds voor West-Irian, is 8.3 mil ioen dollar vrijgegeven. Tot eind vorig jaar waren 20 proiecten. waarmee een bedrag van 5 mil ioen dollar was gemoeid, in voor bereiding. Indien de bevolking van West- Trian er de voorkeur aan geeft dee' uit te maken van de republiek In donesië. zal Nederland samen met Indonesië de Aziatische ontwikke lingsbank benaderen. De enige motie werd ingediend door de heer Jongaling -«ede-onderteVend door de har/l" Nuvens (h.o.), Van der Soek fo.s.p.l, I»i""np (D '66) en Dan- k-rs <b.v.d.a.). In deze motie wordt de regering gevraagd Indonesië n'et te hand haven als een der landen wsa-on de Nederlandse onrivikkellngshidn 's geconcentreerd, ind'en het ak koord van New York inzake de volksraadniéging niet loyaal wordt nagekomen. De motie werd door minister TTdink ontraden. Het t.iidgtio voor een af«ewoeen oordeel over dit vraagstuk leek hem nog niet aan gebroken en hij verklaarde zeer teruphoudend te staan tegenover het hanteren van ontwikkelings hulp als een politiek instrument en drukmiddel. De koersen voor de internatio nale waarden zijn gisteren tegen gevallen. De stemming was licht verdeeld. Kon. Olie kon zich ver beteren tot 180,50 (179,90) als na werking op de gunstige cijfers over 1968. Toen deze cijfers don derdagmiddag bekend werden gemaakt, steeg de koers van Kon. Olie tot 183, maar zakte later in tot 181. De vrijdag bekendge- gemaakte cijfers over 1968 van Hoogovens konden gunstig wor den genoemd, maar waren reeds in de koers verdisconteerd. Er vonden in deze hoek wat winst nemingen plaats, die een druk kend effect sorteerden. Gedaan werd 106,50 (107,40). Philips was nauwelijks prijs houdend op 170,50 door gering aanbod. Unilever steeg 20 cent tot 124,50. AKU gaf een halve gulden prijs op 123,20. Later zakte AKU in tot 121,60 door gering aanbod. Philips daalde tot 170,10. Uni lever tot 123,10 en Kon. Olie tot 180,10. De animo in Amsterdam werd afgeremd, omdat Wallstreet donderdag weer lager sloot. De staatsfondsmarkt was in mineur, waarbij de nieuwste 7 net. lening beneden pari noteer de. Deli-mij gaf weinig verande ring te zien, K.Z.-Organon was gemakkelijker en Heineken goed prijshoudend. In de fondsen Varossieau en Vettewinkel werd niet gehan deld in verband met een te ver wachten communiqué. Voor Philips kwam later vraag van lokale zijde, waardoor dit fonds vast sloot op 172 ofwel het hoogste punt van de dag. AKU kon zich herstellen tot 122,80. Unilever verliet de markt op 123,50 en Kon. Olie op 180,20. Hoogovens zakte verder in tot 105,70. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week was AKU deze beursweek flauw evenals Hoogovens. Ook Unilever was gevoelig lager, Philips was zeer vast en Kon. Olie goed gedispo neerd. K.L.M. steeg circa 6. In de eerste periode waren de koersverliezen van de lokale waarden in de meerderheid. Bührmann daalde 8, Nutricia 7, Bergoss 15, Ojgt-Broc 29, Calvé 9 en Wyers 7 punten. Van der Grinten en Albert Heijn gaven ieder 1,50 en Amev 2 prijs. Voor Eerste Nederlandsche werd een 16 punten lagere biedkoers opgegeven op 642 terwijl voor Nillmij 130 gold tegen een laatst- gedane notering van 136,50. Ned. Aanneemmij. ging 7 punten om hoog. Norit was wederom in her stel, ditmaal met 3. Cindu steeg 1,70. De Amerikaanse generaal John Hughes, commandant van de Zuideuropese strijdmacht (Setaf) van de NAVO, is donderdag avond bij een vliegongeluk om het leven gekomen, aldus de po litie van Milaan. Het toestel van de generaal, een licht waarnemingsvliegtuig, verongelukte tijdens de start. Een tweede inzittende van het toestel, de Amerikaanse majoor Edward Haislop, werd eveneens gedood, terwijl twee andere in zittenden met verwondingen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Generaal Hughes, die 51 jaar is geworden, werd in mei vorig jaar commandant van Setaf. Op korte termijn zullen Jr Twente 300 ondernemingen wor den doorgelicht door een aan tal bedrijfsanalisten. Deze be- driifsdoorlichting geschiedt op initiatief van het samenwer kingsorgaan Stedeband Twente en op rijkskosten. Alle gegevens worden vertrouwelijk behan deld. Het betreft uitsluitend het midden- en kleinbedrijf. De kos ten zijn op twee ton geraamd het onderzoek zal ongeveer twee jaar duren. Doel is gegevens te verkrijgen voor het vinden van nieuwe wegen ten behoeve van deze bedrijven. Het streven is te komen tot een voorlichtings programma voor het bedrijfs leven in Twente dat in eerste instantie betrekking zal hebben op die ondernemingen die op enigerlei wijze nadelige invloed hebben ondervonden of zuller ondervinden van de ontwikke lingen in de textielindustrie. In het Almelose gemeentehuis is vrijdagmiddag een begelei dingscommissie voor dit ingrij pende bedrijvenonderzoek ge ïnstalleerd. De Enschedese wet houder drs A. Oldenhof, ver richtte de installatie. Prof. dr. J. Kreiken, hoogleraar aan de tech nische hogeschool Twente, is voorzitter. Indien daartoe aanleiding is zal de mogelijkheid worden ge opend ondernemers die voortge zette en gespecialiseerde advie zen van een organisatiebureau willen inwinnen beperkte finan ciële steun te geven. WASHINGTON: De Amerikaan se postmaster-general heeft don derdag bekend gemaakt dat de postadministratie binnenkort deze zegel zal gaan uitgeven. Op veler verzoek zijn de woorden van astronaut Anders: „In the beginning Godop de zegel opgenomen. Het motief van de zegel is de aarde gezien vanaf de maan door de „Apollo-8" astronauten. „De woorden, die Amos, 'n schapenfokker uit Tekoa geschouwd heeft." Amos 1 1 Amos, een schapenfokker, zo maar achter de schapen vandaan gehaald, volgens zijn eigen getui genis. Uit Juda gezonden naar Israël: Dat is dan ook erg goed te merken aan zijn optreden, zijn taal, dat hij achter de schapen vandaan komt. Hij zegt dat „de Here brult uit Sion". Hij noemt de dames van Samaria „koeien van Bazan", dat waren erge vette koeien. Erg grof en onbeschaafd, vindt u niet? Zoudt u naar de kerk gaan bij een dominee, die het had over 'n brullende God en die u uitschold voor koeien? Misschien één keer, voor dë curiositeit, omdat uw vrienden tegen u gezegd hadden: die moet je toch 'n keer gaan horen. Eén keer, vaker niet. Bovendien, de eerste profetieën, waarvan u een staaltje gelezen hebt, en die ik verder onbespro ken laat, zijn gericht tegen de "olken in de omgeving, die daar in aangesproken worden. Is zo'n onbeschaafde, ruwe man daar de gangewezen figuur voor? Alsof God, de soevereine, zich aan onze maatstaven stoort. „Die God, die het zichzelf kan veroorloven zijn zaak door een herder als 't ware te laten ver tegenwoordigen, die God, die het zichzelf kan veroorloven, zijn Zoon als kind in een stal de we reld te laten zien, die God zal door duizend aardbevingen heen zijn wereld aan de teugel hou den." (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.'') De kustvaarder „Cascade" (400 ton) is bij de werf Figee in Vlaaf- dingen verbouwd voor de sport visserij buitengaats. Per dagreis kunnen 45 sportvissers met de „Cascade" de Noordzee op. De afvaarten zullen plaats vin den uit de Wilhelminahaven in Vlaardingen. i *v door W. GELDOF 34) Te laat besefte Jefferson, dat zijn vrouw heel goed met el zijR geldzorgen op dé hoogte was ge weest. „Ja moeder!" viel John in. „Zo maar er bij verdiend, tussen de bedrijven door. En als het geluk met ons is, zullen wij volgende zomer er nog heel wat méér uit halen, nietwaar vader?" „Als de hemel ons bijstaat, ja!" „Nu, dan is de weg heel duide lijk. Ik ga morgen direkt op weg naar Sheyenne." Vader begeleidt me tot Bremsdale. Vandaar rijdt Kitty's vader mee tot Oakridge en bij de Connals zoek jk wel weer een begeleider op. Zou dat niet het beste zijn? Jullie ver trouwen me toch niet alleen met dat goud." Ze vonden het allemaal Uit stekend. „Dan stap ik maar weer eens op," zei Jefferson. „Ik ga de twee ling helpen de schapen in de kooi te drijven. Kitty blijft natuurlijk óók bij ons?" „Nee, dank u, n\gneer Jeff er son! Mijn ouders weten niet eens. dat jk hier hen, dus ik wil vóór donker terug zijn, anders worden ze ongerust!" „Goed, dan ga ik wel met li mee, vader!" zei John. „We zijn binnen uur terug, Kitty! Is dat goed? Dan breng ik je nog even naar huis straks." Dat was goed en de twee man nen gingen op pad. Weldra waren ze bij de schaapskooi, maar reeds aan de her en der verspreid gra zende schapen zag John in éér oogopslag, dat er iets gebeurd was, dat de dieren in opschud ding had gebracht. Hij floot op zijn vingers, om de tweeling te roepen, maar er kwam geen ant woord. Een dodelijke ongerust heid maakte zich van de jonge man meester. Het terrein was njet zó opgelijk of bebost, dat een paard daarin zoek zou kunnen raken. Maar ook van het paard was geen spoor te ontdekken „John!" Vaders stem klonk moeilijk. „Wat. wat betekent dit?" „Ik weet het niet, vader! Billy en Betty sullen tpch geen ple- riemtjf aan het makën zijn?" John aorone van zUn paard af. „Blijft u maar zitten, vader! Ik kijk wel even naar sporen!" Met zijn paard aan de teugel zochl John de grond af. Weldra vond hij, wat hij zocht, namelijk eer massa paardesporen, die niet af komstig waren van het zware werkpaard, waarop de tweeling was gaan rijden. Aan het verloor was te zien, dat de ruiters eer tijdlang heen en weer gereden hadden. Om de kinderen te pak ken te krijgen? John zocht net zö lang, tot hij ook de sporen vond, die van het terrein afvoerden. Ze gingen in de richting van de Black Hills. Een afschuwelijk voorgevoel maakte zich van vader en zoon meester. „John!" De stem van Jefferson klonk schor. „Het zou mij niet verwonderen alsals het weer op dat hol van Nick Smith aan ging!" „Maar dat is toch waanzin, vader! Wie ontvoert er nu kinde ren van amper tien jaar?" „Boeven van hetzelfde slag, jongen! Om een losgeld te bedin gen. Dat krijg je, als je voor schatrijk wordt aangezien. Het noodlot is wél sarcastisch met ons! Al zouden we het willen, we zouden niet eens kunnen be talen!" „Hier moeten we weer direkt achter heen, vader! En gauw ook!" „Maar het begint al donker te worden, John! Dat redden we nooit! Z® kunnen ons horen aan komen en ons opwachten!" „Dan morgen vroeg direkt! Weet u wat, vader? Ik rijd on middellijk naar Jack Bramble, die zal best meegaan. En die weet ook wel een stel betrouwbare mannen uit Bremsdale, die mee willen!" „Dan maar naar huis terug," antwoordde de vader treurig. „Alsof één van ons een oog dicht zal doen." „In elk geval drijven we eerst de schapen in de kooi," besliste John. „Kom vader, moed verlo ren, is alles verloren!" Toen John het hek afsloot, zag hij dat oP de muur een brief was gelegd onder een stuk steen. Het was maar een los vel papier zon der omslag en de hanepoten wa ren in het donker nauwelijks te ontcijferen. „Jefferson! Als je dit leest, zijn je kinderen al mijlen ver weg. Probeer niet ons te vinden, want dat kost hun het leven. Onze prijs is tweeduizend dollar voor eik kind of drie ponden goud. Daar je die stof in overvloed bezit, raden wij je aan te betalen. Waarschuw geen politie, want dat kost zowel jou als de kinde ren het leven! Als je genegen bent te betalen, plaats dan een witte vlag in de top van de grote esdoorn naast de schaapskooi en wij zullen je laten weten, hoe, waar en wanneer jé betalen kunt. Wees gewaarschuwd!" (Wordt vervolgd,) ZATERDAG 1 MAART 1969 Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H Kruiskerk: 19 uur H. Mis Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Ras van Gent: 19 15 uur H. Mis. Rluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: Ned. Herv. kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19 15 uur H. Mis Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 2 MAART 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H Faber. Axel: 845 en 10.30 uur Ds. J Verheul. (10.30 uur H. Doop.) Biervliet: Ds. P. J. Pennings, van Axel. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Snsans Openbare beliidenis; 18.30 uur Opramenlijke dienst in de Geref. kerk. Cadzand: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring. Groede: 11 uur Ds. L. Soaans, van Breskens. Bevestiging nieuwe lidmaten. Hoek: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Hnntenipcv 10 30 uur Mej. Ds H B de Neeling. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Huist- 9 qur Mej. Ds. H B dr Neeling. Nieuwvliet: 11 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. Oostburg: 10 uur Ds. J. v. d. Hoek, van Zuidzande. Retranehement: 9.30 uur Ds. W. C Luuring. Schonndjike: 10 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. St. Anne ter Muiden: 11 uur Ds C Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. fi?n uur Ds. C. Balk Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. I. Scholten. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. E. J. Rietveld. H. Doop; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B Berasma. IJzendiike: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. 7; o e tv, Mee; J f) pn 4 30 our Ds A T. Deinum. (10 uur H. Doon.) Zuidzande: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK Hoek: 10 en 14 30 uur Ds. Verbeek, van Mechelen. Sas van Gept: 19 uur Ds. L. Ber- ger. Terneuzen: Noordstraat: 10.30 uur Ds. L. Berger; 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Mozarthof: 9 uur Ds. W. H. Gis pen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veef- kind. Hoek: 10 uur Leesdienst; 16 30 uur Ds. A. C. Haitsma, van Zaam- slag. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespu'"- 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswükstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; Ï4 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur- Student Mol, van Hardinxveld Giesendam. Terneuzen (Frens Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9 30. 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVAN^CTTF. GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans en Kadet-lte H. Wagt- man. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en II uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10 30 uur H. Mis. Ciinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Huist: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Occtburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis. 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. M's. Terneuzen: Ned Herv. kerk: en 11.45 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9, 10.30 en 17 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7 30 en 10 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H Mis. DINSDAG 4 MAART 1969 GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19.30 uur Ds. A. Snoep, van Vlissingen. Een groot aantal sieraden, waar onder antieke, zijn in de nacht van woensdag op donderdag gestolen bij een inbraak in een juweliers zaak op de Ceintuurbaan in Am sterdam. In afwachting van de in ventarisatie wordt de waarde van het gestolene geraamd op 150.000. 4

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2