I I 1 De creatieve vrouw Communicatiewoning Veelzijdige modepresenla'ie Huishoudbeurs met vele hits DE VRtJE ZEEUW ZATERDAG 1 MAART 1969 Pagina 11 De voorjaarsschoenenmode wordt eenvoudig to> verachtig Zacht als de lente, kemt ook de konïngïn der mode in het voorjaar. Licht, elegant en tachtig toont zich de bovenbekleding van de zomer 1969. „Ze kleedt zich weer damesachtig en trekt bewonderende mannenblikken tot zich. Want nu wijken met de eerste warme zonnestralen de goed kledende laarzen voor de toverach tige, lichte elegante schoenen van het nieuwe seizoen." Op deze modeveranderïng is Salamander het best voorbereid, met een aanbieding dat door de bijzondere aktuele model-vormen en kleu renrijkdom geuit is om aan de wensen van de kopers te voldoen. De collectie van de groot ste schoenfabrikanten toont meer dan 1700 artikelen. Mensen zowel uit binnen- als buitenland ont wierpen ze voor een modebewust publiek. Volgens het devies, voor Iedere voetvorm de juiste schoen, werden kostbare leesten door vakmensen vervaardigd modieuze zo wel als vooruitstrevende tendenzen, precï- sieus op gepasvormde leesten overgebracht en zo de basis gelegd voor vorm en opbouw- Door maandenlange intensieve arbeid is een schoenencollectie samengesteld, die in de etalages van de schoenenwinkels de harten der dames sneller doet kloppen en die ook de mannen in haar ban neemt. KLEUREN Welvoegelijk en harmonisch zijn de sympa thieke kleuren van het leer aan die textlel- mode aangepast. Naast de klassieke kleuren zwart en wit zijn er de beide grote kleuren groepen van dit seizoen: bruin en beige. De scala van bruine tinten wordt aangevoerd door Havanna, een krachtig donker bruin. Krokant een roodachtig bruint bouwt die kleurenbrug naar Noot, een geelachtig bruin dat sympathiek aandoet. Nogat, een hazelnootachtig-beige schenkt ieder schoenmodel een vriendelijk aanzicht en opent de rij van beigetinten. Scirocco een geelachtig-beige, Beach, een middelsoort warme beige voor combinatie met bruine tin ten zeer geschikt en als kleurenlieveling van het seizoen. Dierba, een zeer hel zandkleu- rig-beige. De kleuren-regel een krachtig rood en clean een donker blauw, vermengen kracht geven aan de collectie een zeer geschakeer de kleurenbeeld. De pastelkleuren als Reseda. Apricot en Do rado worden aangewend bij sandalen. Leder om de vrouwelijke en elegante mo dernisering van de modelJen te accentueren worden Chevraux en kalfsleer van de fijnste soorten toegepast, omdat een exclusief schoenmodel alleen door gebruik van het fijnste boxenleer het predlcaat chic kan be reiken. Het veelvuldig verwerkte Veneto-kalfsleer met haar zijig karakter is een streling voor iedere damesschoen. Ook slangenleer is weer vertegenwoordigd. De ontwikkeling van het rustieke leestype waar de elegante, zwakronde stroomlijnen hier ook tot uiting komt. De vormen zijn in wezen breed-rond en werken dank zij hun juiste vormgeving het tengere aanzicht in de hand. Ook de leestvormen voor sport- en wandel schoenen hebben zich In damesachtige vorm aangediend. Het bulldog-karakter is opgege ven. •v -O.V v Er zal van 11 tot en met 20 april a.s. heel wat te zien zijn op 24e Internationale Huishoud beurs/Idee te Amsterdam. Deze nationale manifestatie voor het gezin zal dit jaar in het teken staan van 'de „Creatieve Vrouw". In een groots opgezette, levendige stand van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk zullen de bezoeksters niet alleen alles te weten kunnen komen over mogelijkheden voor vrouwelijke creativiteit, sij zullen deze zelfs terplaatse in de praktijk kunnen brengen. Daarnaast zal het Ministe rie het publiek in de gelegenheid stellen alle yewenste ^lichtingen te verkrijgen over be- '-.ngrijke, aktuele onderwerpen, zoals: de Al- emene Bijstandswet, Maatschappelijke Ad vies- en Informatiebureaus (bijv. voor ouders werken), Volksontwikkellngswerk, Openluchtrecrea tie, Sociale Revalidatie e.d. Daartoe zal een team van deskundigen, waar onder een groot aantal sociale raadslieden, dagelijks in de stand van C.R.M. aanwezig zijn. De interieurverzorging, die tegenwoordig zo in het middelpunt der belangstelling staat, zal ook op de Huishoudbeurs/Idee een voorname plaats innemen. In de Europahal zullen de Europa Meubel organisatie en de meest voor aanstaande fabrikanten van huishoudelijke apparatuur een reusachtig centrum vol woon- ideeën inrichten. Ook de woningbouw krijgt op de komende beurs de nodige aandrcht in de „Communicatie-Woning". In dit huis, een zogenoemde „Drive—in" van Eurowoningen, dat op ware grootte zal worden opgebouwd, hebben de bewoners «en maximale onder linge communicatie. Aan dit projekt werd medewerking verleend door Europa-Meubel, American Kitchens en Philips. De traditio nele modeshows krijgen dit jaar een wel zeer veelzijdig karakter. Een team van zeven man nequins zal zes maai per dag een aktuele col lectie confectie voor Moeder en Dochter tonen van Lampe Modehuis/Haags Modehuis. Een dressman van Peek Cloppenburg zal zorgen voor het mannelijke element in deze modemanifestatie. Dankzij de medewerking van Timtur Schoenfabrieken en de Stichting „Oog en Bril" zal men tijdens shows ook een goede indruk krijgen van de nieuwe Schse- nenmode en de laatste snufjes in de brillen- jrode. De dagelijkse levensmiddelen zullen i Y (1 Haishoudbeurs/Idce stellig een boeiend onderwerp van gesprek vormen o.a. door de deelname van de Spar, die in een groots op gezette presentatie de Nederlandse huis vrouw nader willen informeren omtrent het kortelings radicaal veranderde verkoopsys teem waarbij de kortingzegels kwamen te vervallen en de eigen produkten tien procent in prijs werden verlaagd. Bijzondere aandacht verdient een indruk wekkende inzending voor de gehandicapte huisvrouw, waar men een schat aan prakti sche tips zal kunnen vergaren. Wie tenslotte op de Huishoudbeurs/Idee ook het vakantieprobleem wil oplossen, zal daar toe op de beurs volop de gelegenheid hebben, zowel wat betreft bestemmingen in West- als i-< Oost-Europa. HAKKEN De hakken zijn fijn van model en geven door haar welvende vorm aan iedere elegant* schoen een bijzonder jeugdig aanzien. Bij elegante modellen is de hoogte van 52— 60 mm niet zeldzaam. In de sportsector, wandel- en naaldhadden. heeft men 45—45 mm hakken aan en zijn ook' hier de hoekige vormen niet meer aanwezig. Alles wordt lichter en doet tengerder aan. In het middelpunt der belangatelling staan de open-hiel modellen, passend bij elegante da- mesbovenkleding. Veel modelvarianten zijn hier bij te merken. Het uiterlijk van de pumps bestaat uit de fijnste echte biezen, geraffineerde voorblad» vormen als gelijksoortige doorbrekingen, strikken en gespen. Draagster met gevoelige voeten zullen go* makkelijke en modieuse echoenen met een bijzondere pasvorm kunnen kiezen: de Sale- mander 214. Tevens zijn er talrijke gemakmodellen in der* nieuwe collectie. Het zijn gemakkelijks schoenen met een jeugdig uiterlijk, die steeds velen, die dagelijks veel 6taan en lopen ve len heeft aangetrokken met de grote vraag. Er werd bijzonder aandacht besteed aan zo- mersandalen. Elegante boulevard- als strandsandalen ver vaardigd van het fijne kalfsleer in helders kleuren zijn evenzeer in de koliektie als ds fijnere riemsandalen voor uitgang en wande ling. HERENSCHOEN De tijd dat de man zich Tn de zomer tevre den moest stellen met één model is voorbij. Men verlangt nu wat de mode en model be treft variaties, zowel voor schoenen als be kleding. Zo is er rijke keus: Scotch x Brandy in tinten als de gelijknamige dranken, welke zeer pret tig aandoen. De modekleur in Palisander, een roodbruin* tint, welke de mannelijkheid van de horens schoen onderstreept. Voor de jeugd is de kleur: noten, een geefe achtig-bruin ideaal en Havanna een intensief donkerbruin. Hoewel de vormen verder mannelijk blijven Se toch de bulldozer-vorm afwezig. De punt ia ronder geworden en worden de schoenen door hun platter karakter zeer markant Om het bijzonder schoenmodel beter te ka rakteriseren, worden bij de tegenwoordige modellen passend bovenleer verwerkt. In de herenschoenkollektie is de elegante heren schoen zowel als het sportmodel, als de werkschoen aanwezig. Ook vrlje-tijdschoe- nen en gemakkelijke vlotte slippers ontbre ken niet. Ook één, twee en drie gespenslippers ko men de wensen tegemoet. Voor warme dagen zijn er modellen te kust en te keur voorradig. KINDERSCHOEN Bij de nieuwe kinderschoenen is in de eer ste plaats gedacht aan de praktische zijde.' De modellen „Aka 64" tot maat 40 in vele kleurenvariaties, voor intensief gebruik zijn in staat om de kleinen van praktisch en ge zond schoeisel te voorzien. Deze modellen passen zich in hoge mate aan bij het modieuse karakter van die der vol wassenen, zodat zelfs de kleinen niets te kort komen hit de elegantie van het seizoen der schcsnen. I

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 11