Bilmet Enzym8 verzwelgt vuil en v lekken of het niets i s Geen Europese leidersrol voor de generaal All met Enzym-8 kan zoveel, omdat het een biologisch totaalwasmiddel is. Burgerlijke stand HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Loop der bevolking Voor inweken,voorwassen,hoofdwas Nixon kan de „andere zes" niet voor het hoofd stoten Maandag 24/dinsdag 25 februari 1969 DE VRIJE ZEEUW Niet de stem van West-Europa Belgische automobilisten ontevreden over dfmlichtregel Schade aan tuinbouwcentrum Grootste woede Zuidpoolbasis moest worden geëvacueerd - AGENDA - AU met Enzym-8 doet het totale wasgebeuren. Het weekt in, het wast voor. Het doet de hoofdwas. Matigschui- mend All is een totaalwasmiddel. U heeft geen apart inweekmiddel nodig. Inweken doet u ook met All, want All is biologisch (dat ziet u aan de groene korrels) en All verorbert als een gulzige slokop vlekken van bloed, ei, vet, cacao, transpiratie, urine... alle vlekken. De blanwe en witte korrels van All maken uw wasgoed ongewoon helder, fris en wit. Daar komt het uit de trom melwasmachine (of uit de langzaamwasser, de snel- wasser of ketel...). Wat zegt u?.Heerlijk dat er nu All is. Inweken,voorwassen,hoofdwasaf if Britse treiler in moeilijkheden Pagina'S West-Europa beleeft weer eens zo'n crisis waarvan Parijs het pa tent schijnt te bezitten. Directe oorzaak is dat in Londen op Britse uitnodiging de West- europese Unie (W.E.U.) heeft ver gaderd, zij het dan zonder Frank rijk dat na onderzoek van de sta tuten heeft ontdekt dat er eigen lijk niet is vergaderd. Nu is met een dergelijke letterzifterij een bijeenkomst uiteraard niet onge daan te maken, maar een beter argument kon men in Parijs niet zo gauw bedenken. Wat in de Franse regering steekt is, dat de E.E.G.-partners er geen been in zagen met de Engelsen te gaan spreken over de situatie in het nabije oosten, ook ai had president De Gaulle dit ver boden. Het lijkt er een beetje op, of de Britten door een achterdeur de E.E.G. zijn binnengehaald, na dat De Gaulle bij herhaling de voordeur had dichtgesmeten. Het ergert de Fransen nog meer, dat hun pogingen om tot een poli tieke samenwerking der E.E.G.- landen te komen schipbreuk heb ben geleden op de onwil van de andere vijf om de door De Gaulle gewenste rolverdeling te aanvaar den. Wat hij wenste was, dat de „zes" de grote buitenlandse poli tiek aan Frankrijk zouden over laten. Of anders gezegd: dat Frankrijk de economische beteke nis van de gemeenschap mocht gebruiken als basis voor een grote-mogendheidsallure. Het Westeuropees gesprek komt des te hard aan, omdat Parijs bij het komend overleg der grote vier over de toestand in het nabije oosten had willen optreden als de stem van West-Europa, maar het ziet er naar uit dat Londen dat met meer recht kan doen. Wat de Britse diplomatie heeft klaarge speeld, is de wereld laten zien dat De Gaulle een politieke rol op bluf speelt zonder de machtsposi tie, waarop zo'n rol zou moeten steunen. Behalve een klap voor het Franse prestige is er verder eigen lijk niets aan de hand. De gene raal kan natuurlijk uit de W.E.U. stappen. Dat is wel niet zo'n ge wichtig instituut geworden, maar Het Belgische verkeersvoor- schrift dat 's avonds en 's nachts ook in de steden met (gedimd) groot licht moet worden gereden, is bij het overgrote deel van de Belgische automobilisten niet in de smaak gevallen. Een opiniepeiling van „Touring Wegenhulp", die een half jaar na de invoering van de dimlichtregel is gehouden, heeft aan het licht gebracht dat op ruim 65.000 on dervraagden er 88,07 teeen was en slechts 11,93 vóór, aldus een artikel in „De Nieuwe Gids". De Belgische raad voor de ver keersveiligheid had de dimlicht- regel ontworpen, mede op grond var ervaringen in het buitenland, omdat te veel auto's met stads lichten alleen te slecht zichtbaar werden geacht. De meeste Belgi sche automobilisten menen echter, dat het euvel van verblinding dat nu optreedt, veel nadeliger voor de verkeersveiligheid is. Opvallend in de opiniepeiling was, dat het grootste aantal tegen standers van de dimlichtregel werd aangetroffen in de categorieën ju risten, artsen en beroepschauf feurs. De zware sneeuwval heeft grote schade aangericht aan diverse tuinderskassen in het Noordlim burgse tuinbouwcentrum. In Venlo en Tegelen en ook in de omliggen de tuindersdorpen zijn diverse kassen onder het gewicht van de ongekend dikke sneeuwlaag inge stort. Nabij Venlo is een kas door de zware sneeuwvracht op het dak in de veenachtige bodem weg gezonken. In tal van kassen zijn vele tientallen ruiten gesneuveld. De schade, die nog niet precies kon worden vastgesteld, beloopt tiaar schatting minstens een paar ion. het heeft altijd nog iets te maken met de Duitse herbewapening en de opneming van de bondsrepu bliek in de Noordatlantische ver dragsorganisatie. Het zou ook voor Parijs een beetje gevaarlijk zijn deze inkap seling van Duitsland op losse schroeven te zetten. De Russen zouden er Parijs ook niet erg dankbaar voor zijn De Franse regering probeert terug te slaan en wel in het bij zonder in de richting Bonn, dat net weer met een Berlijnse crisis zit en daarom niet al. te onaange naam jegens de Fransen kan zijn. Waarschijnlijk zal er een formeel zalfje op de wond worden ge smeerd om het gekwetste presti ge te redden. Maar een andere konsekwentie is niet meer onge daan te maken. De Franse regering heeft al enige malen laten doorschemeren dat het bezoek van president Nixon aan Europa een verbetering in de verhouding ParijsWashing ton zou inluiden. Dit zou vooral worden gekenmerkt doordat Frankrijk Engeland zou aflossen als het Europese land waarmee Washington zich het nauwst ver bonden voelt. Dat is nu onmoge lijk geworden voor Nixon, zonder Engeland, Duitsland, Nederland, België, Italië en Luxemburg de vergaderaars van de Westeuropese Unie voor het hoofd te stoten. Dat ook deze Franse hoop de bodem wordt ingeslagen, wekt vermoedelijk de grootste woede op van de Franse president-generaal. De Chileense marine heeft een Britse basis op het eiland Decep tion in het Zuidpoolgebied ge- evacueerd nadat zich daar een hevige aardbeving had voorge daan, heeft een Chileense marine woordvoerder meegedeeld. Het Britse schip Shackelton had drin gend om hulp gevraagd, waarna het Chileense vlaggeschlp Iloto Pardo te hulp kwam en de eva cuatie met hefschroefvliegtuigen voltooide. In het midden van het eiland zijn drie vulkaankraters ontstaan. Het gebied is in heftige beroering. Op het eiland zou het een hel zijn. Een jaar geleden deed zich daar een hevige uitbarsting voor die het eiland ernstig bescha digde en waardoor de Chileense, Argentijnse en Britse onderzoek- stations moesten worden ontruimd. De Engelsen zijn er later weer heen gegaan. Chileense functionarissen deel den later mee dat de Britse basis door een vulkaanuitbarsting vol komen is vernield. Het personeel heeft het eiland tijdig kunnen ver laten. DINSDAG 25 FEBRUARI Temeuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De piraten van de Dia blo". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Zaamslag: Grote Huyssenspol- der, Kamperseweg 1, 13.00 u.: Openbare verkoping van de landbouwinspan door notaris K. J. Hoving. Hoek: Waterschapshuis, Julia- nastraat 5, 13.30 uur: Openbare vergadering van de Algemene Vergadering van het water schap „De verenigde Braak manpolders". 3.00 Ongelofelijke demonstratie in poffertjeskraam te uur Bussum.Het All-team is in de gezellige poffertjes kraam van de heer en mevrouw Van der Steen. De demonstratrice vraagt, of zij het voorschoot van de kok mag wassen. Het voorschoot is al vuiL Maar het moet veel erger! Wat doet dus de demonstratrice? Zij breekt.» 3.03 6 eieren stnk in het voorschoot: beslag erop en bak- 'uur vet! Mevrouw Van der Steen is daar helemaal niet blij mee. Ze vraagt kribbig: „Heeft u wel eert apart inweekmiddel bij u?" De demonstratrice glimlacht: „Nee, voor inweken nemen we ook All.Het is een totaal was middel, All weekt, wast voor, doet de hoofdwasT 3.06 Het intens vuile voorschoot gaat inde trommelwas- *UUT machine. Mevrouw Van der Steen vindt het nogal gek. Enkele omstanders maken spottende op merkingen. Maar de demónstratrice gaat kalm verder. Strooit AU in de machine, sluit 'm en schakelt het witwas- progcamma in. En nu gedulde 1.5 J Zal AU het gepresteerd hebben?ZuUen zelfs die eivlekken verdwenen zijn? "uur Mevrouw Van der Steen en de toeschouwers zijn verschrikkelijk benieuwd. Daar is het voorschoot... Nu mevrouw Van der Steen? „Ongelofelijk", zegt zij in opperste verbaring, „geen vlekje meer. Smetteloos schoon ca wit!" m 12?. tk.atr TERNEUZEN Geboren: 13 febr. Johny Wil lem Jan, z. van Jacobus Buijze en Cornelia A, Verhelst, Magno liaplein 6. 14 febr. Franky Johan nes, z. van Johannes F. de Mul en Francien L. L. van den Hemel, won. te Philippine, Bastionstr. 6; Mark Jacob, z. van Jacob E. Pol en Dieuwke Markusse, won. te Vreeswijk, Handelskade 27. 15 febr. Tanneke Janna, d. van Fran cois Roose en Adriana D. Hofman, Pijnboomstr. 43; Ronald, z. van Alphons M. Bouehaut en Aaltjè Ottenhoff, Middenstr. 69; Menno z. van Adriaan Korstanje en Ma rian I. de Meijer, Handellaan 56. 17 febr. Martin Joseph Martha, z. Hendricus Th. Dierickx en Maria C. Duerinck, Visartstr. 28; Pieter- Emiel Josephus Maria, z. van Pe trus A. Bertram en Cornelia J. A. M. Vonken, won. te Sas van Gent, Fred. Hendrikplantsoen 3; Erik, z. van Jacob van Dijk en Tonia G. G. Langens, Alvarezlaan 27; An Sofie, d. van Fabianus Ch. A. Acda en Godelieva E. Teeuws, won. te Axel, Beethovenstr. 29; Richard, z. van Geerard J. Eek- hardt en Neeltje M. van Rose- velt, Schumannstr. 8. 18 febr. Mo- neta Greta Gaston, d. van Alfredo Caluri en Marleen J. de Vos, won. te Sas van Gent, Westdam 68. 19 febr. Pieter Jan, z. van Pieter M. J. van de Voorde en Maria de Feijter, Iepenlaan 44. Huwelijksaangiften: 14 febr. Jo- 40) Langzaam slaat Presto de ogen op en kijkt verbaasd om zich heen". „Als ik niet overal zo'n pijn voelde, zou ik denken, dat ik droomde!" mompelt hij. Tever geefs tracht hij zich te herinne ren wat er gebeurd is. Het laat ste wat hij weet is de stekende pijn in zijn achterhoofd. Daarna is alles in een inktzwarte duis ternis gehuld en als hij weer bijkomt, bemerkt hij dathij zich niet eens kan bewegen! Hij doet een poging om zich om te rollen, doch iedere bewe ging veroorzaakt hem zo'n pijn dat hij het al spoedig moet op geven. Angstig vraagt hij zich af, wat er met hem gebeurd kan zijn. Iemand heeft hem aan gevallen. Maar waarom heeft men hem dan niet gedood? Heeft men hem soms alleen maar uit j de weg willen hebben? Doch dat j kan maar één ding betekenen' Zijn heer is in gevaar! Wanho-I pig begint de knaap opnieuw aan zijn banden te rukken. Inmiddels heeft Aram geruime tijd gezocht. Hij kan geen spoor van zijn schildknaap ontdekken en niemand schijnt de jongen gezien te hebben. „Hier steekt meer achter!" mompelt Aram eindelijk ver stoord. „Ik geloof, dat het tijd wordt om eens een hartig woordje met vriend Lorca te gaan praten!" En met grote schreden begeeft hij zich naar de burchtzaal. hannes H. M. Weerts, 55 j., geh. gew., won. te Klimmen en An drea J. Hollinga, 48 j., jd. 17 febr. Jacobus de Blaeij, 21 j., jm., won. te Zaamslag Veer en Janna S. de Jonge, 16 j., jd. 19 febr. Henk G. de Feber, 26 j., jm. en Elizabeth J. Stoffijn, 19 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 14 febr. André G. Strijdonck, 23 j., jm en Wilhelmina van Drongelen, 22 j., jd. 19 febr. Willem de Fouw, 19 j., jm. en Jacoba C. de Waele, 16 j., jd. Overleden: 14 febr. Anna J. de Bruijne, 73 j., geh. gew. met W. M. Romein, Kazernestr. 25; Leo- nardus van de Winckel, 91 j., geh. gew., Goudenregenstr. 4. 15 febr. Jannis W. Kools, 67 j., geh., Wil lem de Zwijgerlaan 52. 16 febr. Leonia V. van den Abeele, 50 j., echtg. van L. M. de Hert, won. te Westdorpe; Eduardus Kalle, 74 j., geh., won. te Westdorpe. 18 febr. Marinus G. van Merode, 74 j., geh., won. te IJzendijke; Mat- theus J. Lindhout, 59 j„ geh., Ie Verbindingsstr. 18; Trijntje Dijk stra, 55 j., echtg. van M. Hen driks, Vinkenstr. 31; Geerard de Ridder, 86 j., geh. gew., Schelde- kade 33. TERNEUZEN In de periode van 13 tot 20 febr. hebben zich in deze gemeente ge vestigd: P. A. C. van Hoeve, Bovenweg 80, van Hoek; M. A. C. van Riel, Berliozhof 6, van Berkel; L. K. van der Linden, Dorus Rijkers straat 12, van Bergen op Zoom; P. B. A. Kolmeijer, V. v. Gogh- str. 36, van Sliedrecht; J. Hame link, Middenstr. 27, van Rotter dam; J. Taklambouris, Schu mannstr. 6, van Marseille (Fr.); C. M. J. Braet, Vogelschorstr. 22, van Sas van Gent; C. D. van Ham, Breitnerstr. 20, van Brouwers haven; J. Terburg, Brederostr. 4, van Zuidlaren; J. G. Harder, Nieuwstr. 41, Maastricht; L. Jakobsen, Rozenstr. 2, van Vlis- singen; A. B. Smulders, Corelli- str. 28, van Neuchatel (Zw.); C. F. Brajot, Breitnerstr. 75, van Asnieres (Fr.); J. Doorns, Sta tionsweg 4a/b, van Haaften; R. P. J. Daalman, H. Heijermansstr. 25, van St. Jansteen; A. Kolijn, van Steenbergenlaan 25a, van Zaamslag. In dezelfde periode zijn ver trokken: R. van ZantenRijksen, Dijk- str. 61, naar Beesd; C. J. den Exter, Vondelstr. 79. naar Hoek; W. J. Manni, van Steenbergen laan 25a, naar Delft; M. P. de Poortere, van Steenbergenlaan 25a, naar Gent (Be.); A. C. van Driel, Rozenstr. 67a/b. naar Ant werpen (Be.); M. E. Topman, de Genestetstr. 6, naar Rotterdam; W. J. H. van Moorsel, Beethoven- hof 12, naar Sluis; H. van der Plas, V. van Goghstr. 22, naar Zaamslag; ri. K. Markusse, Popu- lierenstr. 12, naar Zaamslag; W. de Fouw, Consciencestr. 12, naar Zaamslag. De Britse treiler „Olivean" is zondag ter hoogte van het licht schip Spum voor de monding van de Humber op de Noordzee door de bemanning verlaten. De radio meldde dat het schip was verlaten, maar volgens een Noors schip dreef de „Olivean" nog. Het Britse schip „Rosscheek" heeft later de elf schipbreukelin gen opgepikt. De „Olivean", die door het Brit se schip op sleeptouw is genomen, was in aanvaring geweest met de Noorse tanker „Asp". Nieuw! Biologisch Totaalwasmiddel

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5