PROVINCIAAL NIEUWS JAARVERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL Marktberichten DELGIE VERSLOEG SPANJE IN RUMOERIGE WEDSTRIJD MET 2-1 CH OPTIEK Sporttoto no. 28 Deursoverzicht DE VRIJE ZEEUW Terneuzen M PM*» U* Axel Breskens Middelburg Oostburg Zuidzande R.A.I. GESLOTEN VRAAG UW LEVERANCIER DE GEZELLIGE SPAARFOLDER Voorronde wereldkampioenschap GEMEENTE TERNEUZEN Vultink Europees kampioen neo-kader n INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Maandag 24/dïnsdag 23 februari 1969 Pagina 3 Gouden huwelijksfeest Zaterdag vierden de heer en mevrouw J. de Louwvan Hal hun gouden huwelijksfeest. Ge durende 36 jaar voer de heer De Louw, die op 1 maart a.s. 26 jaar In Terneuzen woont, als loods bij het Nederlandse loodswezen op de Westerschelde en op het kanaal naar Gent. Op 1 novem ber 1957 ging hij met pensioen. Het gouden bruidspaar en de familie hielden een receptie in hotel Des Pays-Bas. Vele vrien den maakten van de gelegenheid gebruik om de heer en mevrouw De Louw hun gelukwensen aan te bieden. Ook burgemeester Aschoff en zijn echtgenote gaven van hun belangstelling blijk. Diefstallen aan de lopende band De Terneuzense gemeentepoli tie arresteerde een vrouw die als werkster in een zaak aan de Dijk- straat veertien dagen geleden 'n bedrag van tien gulden en j.l. vrijdag vijftig gulden bij haar werkgever ontvreemdde. De vrouw legde een bekentenis af, waarna zij op vrije voeten werd gesteld. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben waarschijnlijk twee jeugdige personen ingebro- 'ken in de m.t.s. aan de Industrie weg. Via een bovenraam kwa men zij het gebouw binnen en ontvreemdden er een bedrag van B a 9 gulden aan koffiegeld. Bij de familie Veerman, even eens aan de Industrieweg, wisten zij' via een raam het kantoor bin nen te komen en stalen daar enkele pakjes rookartikelen en zes paar werkhandschoenen. Tussen één en zes uur in de nacht van vrijdag op zaterdag hëeft een insluiper in een pension aan de Nieuwstraat kans gezien een bedrag van 50,en twee biljetten van een dollar te ont vreemden. De politie heeft in deze inbraken nog geen klaar- heid kunnen brengen. Vissterfte in vijver Zondag dreven in de vijver na bij het bejaardentehuis „De Blide" een 50-tal dode karpers en enkele goudvissen. Voorts zag men langs de kant enkele hon derden karpers, die zeer moei zaam met de vinnen boven water zwommen. Ook deze vissen wa ren kennelijk ten dode opge schreven. Deze karpers zijn een overschot van de tijd, enkele jaren geleden, toén deze vijver viswater was van de hengelaars vereniging „Ontspanning na In spanning". Toen dit viswater ver viel wer<f-de daarin uitgezette vis overgebracht naar de grote vijver (schaatsvijver) enkele bleven achter. Volgens de voorzitter van „O.N.I.", de heer C- J. v. d. Broek, moet het water op de een of andere wijze, b.v. door een lek in een riool o.d.; zijn vergiftigd. Hedenmorgen is de vijver leeg- geslëept en zijn de dode vissen naar de vuilnisbelt gebracht. Drie exemplaren zijn behouden voor 'n onderzoek naar de doods oorzaak door deskundigen. Aanvaring op Westerschelde Zondagochtend zijn een Pools en een Duits schip op de Wester schelde met elkaar in aanraking geweest. Het van Polen naar Antwerpen onderweg zijnde 2981 b.r.t. grote Poolse vrachtschip „Ocjow" en de voor Gent be stemde Duitse kustvaarder „Este- tor" liepen daarbij lichte averij op, maar beide schepen hebben d® reis vervolgd. Jaarvergadering Algemene Bond van ouden van dagen Voorzitter N. F. Dieleman opende de druk bezochte jaarver gadering van de Algemene Bond van ouden van dagen in „De Schakel", met een woord van dank voor de grote belangstel ling. Daarna werd een ogenblik stilte gevraagd voor de in 't af gelopen jaar overleden leden. Secretaris Dees las de notulen voor van de vorige vergadering, waarin vermeld stond de viering van het 20-jarig bestaan der afd. Terneuzen, evenals het uitreiken van 'n medaille voor 20-jarige trouwe dienst als penningmees- teresse aan mevr. Van Galen. Het jaarverslag gaf een over zicht van het groeiende ledental, -n.l. 113 nieuwe leden in 1968, zo dat het totaal aantal leden 838 bedraagt. Vermeld werden uit stapjes naar Avifauna in Alphen aan de Rijn, de ijsrevue in Ant werpen, waarvoor veel belang stelling was. Uit 't verslag van de penning meesteres bleek dat de kas 'n batig saldo bezat van ruim 700. De voorzitter meende dat met 't géld iets gedaan moet worden; hierover zouden besprekingen plaatsvinden. De kascontrole-commissie had alles in prima staat gevonden; als nieuw lid van deze commissie werd mevr. Klaaijsen aangeno- men. De aftredende bestuursleden, de heren Keijzer, Riemens en Dieleman wilden nog wel een 'jaartje langer „dienen" waarvoor allen hun instemming gaven. Spreker was 't hoofdbestuurs lid de heer Goedbloed uit Vlissin- gen. Deze sprak over het vele werk dat zowel door hoofdbe stuur als rayonbestuur moest ge daan worden, om de vele bejaar- te geven die hen toekomt. Het was een verheugend feit dat weer 'n nieuwe afdeling in Zee land werd opgericht, en wel in Waterlandkerkje met .20 leden. De leuze van de afd. Zeeland vorig jaar, toen er 9600 leden waren, was: op naar de 10.000. En dit is per 1 januari meer dan be reikt. ,t Werden zelfs 10.219 Spre ker sprak over 'n resultaat van veelvuldige besprekingen met diverse instanties, dat nu de A.O.W. 5 verhoogd wordt. De aanwezige heer Stenvert, hoofd van de sociale dienst in Terneu zen, werd geprezen door de heer Goedbloed omdat door zijn veel en goede werk op sociaal gebied de bejaarden niet zoveel gebruik hoefden te maken van 't sociaal adviesbureau. Niet erg te spre ken is de heer Goedbloed over de erbarmelijke behuizing van 't hoofdbestuur in Rotterdam. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Zeescheepvaart 22/23 februari Gepasseerd naar Gent: Ru. „Loksa" (4383 dwt); West- Du. „Ella Oltman" (522 dwt); Eng. ,Kingennie" (1481 dwt); Ned. „Falco" (1096 dwt); De. „Elly Jensen" (515 dwt); No. „Simon" (896 dwt.). Gepasseerd van Gent: It. „Ma ria Fasso" (39005 dwt); Du. „Axel" (700 dwt.); No. „Straum" (526 dwt.); Ned. „Falco" (1096 dwt.). Vergadering N.C.V.B. afd. Axel De N.C.V.B. afd. Axel hield haar vergadering in het jeugdge- bouw aan de Kerkdreef. De presidente opende de ver gadering met het laten zingen van psalm 81 9 t/m 13. Zij hield haar meditatie n.a.v. Hosea 11 14. Bij de bestuursverkiezing werd tot penningmeesteresse ge kozen mevrouw Geelhoedtvan Driel, tot 2e penningmeesteresse mevrouw VerpoorteDaanse. Tot 1 maart kan men zich nog opgeven bij de secretaresse, Van Middelhovenstraat 21, voor de reis naar de regionale bondsdag in juni naar Rotterdam. De spreker van de avond kon door de weersomstandigheden niet komen. Gelukkig was mej. D. de Buck van de huishoud school uit Terneuzen (eerder in Axel) bereid een praatje te hou den over de functie van de huis vrouw in het gezin. Huisvrouw geen beroep, eigenlijk is dit bet meest veelzijdige beroep! Juist in deze tijd is onze verantwoording groot, waar er zoveel nieuwe vin dingen gedaan worden. Ook de voeding kwam ter sprake, even als de indeling van ons huis. Na dit vlotte betoog kwam er nog een geanimeerde nabespre king. De avond werd besloten met 't zingen van gez. 280 15. Amateur-motocross Door het slechte weer van de afgelopen weken was de tweede bekercross tussen de Axelse ama teur-crossers 'n week uitgesteld. Zaterdag waren ze weer present om in een sportieve strijd over drie manches uit te maken wie de volgend twee weken de tijdelijke eigenaar zou worden van de wis selbeker. In de eerste en tweede manche bleek de Maico van Jan Goossens de snelste te zijn. Johan Schelle- man met Zündapp bleef in de drie manches aan de winnende hand, nadat Goossens twee keer met pech af te rekenen had. Wim Verbrugge behaalde een goede derde plaats in de eindrangschik king, gevolgd door Jozef Sijs en Kees Hamelinck. De volgende bekercross wordt gehouden 8 maart a.s. Autobotsing Zaterdag had in een bocht van de Oudeweg een botsing plaats tussen een tankauto en een per sonenauto. De tankauto van het vervoersbedrijf G. en G. uit Rot terdam en bestuurd door H. L. A. M. F. uit St. Jansteen ge raakte in de bocht in een lichte slip en botste tegen de uit tegen overgestelde richting komende personenauto, bestuurd door J. P. O, uit Axel. O. liep hierbij lichte verwon dingen op, terwijl zijn auto zwaar werd beschadigd. De tankauto werd licht beschadigd. Tafeltennis kampioenschap v.v. Axel Vrijdag en zaterdag werd voor de eerste keer het tafeltennis kampioenschap van de v.v. Axel, afd. jeugd, in de kantine gehou den. De wedstrijden die georga niseerd waren door P. Penne, werden een groot succes. In de voorronden van A-, B- en C-junioren, die vrijdagavond en zaterdagmorgen werden ge houden, werd er door de spelers met groot élan gestreden. In de finalewedstrijden (zater dagmiddag) werd er fel om de medailles gespeeld. Uiteindelijk kon de heer Die leman, voorzitter van de v.v. Axel, de prijzen aan de volgende personen uitreiken: A-junioren: 1. F. den Dijcker, 2. E. v. d. Berge, 3. G. de Waal. B-junioren: F. Deij, R. v. d. Berge, 3. A. Deij. C-junioren: C. Tangelder, 2. K. Gans, 3. C, Saman. De wedstrijden konden gehou den worden, dank zij de mede- werlan* va» kapelaan Hermans, die de tafels uit de Jeugdhaven ter beschikking van de jeugd 1/ van de v.v. Axel had gesteld. mr. P. J. V. Roscam Abbing, offi cier van justitie te Middelburg, benoemd tot officier van justitie, hoofd van het arrondissements parket te Dordrecht; Vergadering 5 j Industrieschap Het industrieschap Breskens— GroedeHoofdplaat—Schoon- dijke houdt op 28 februari een vergadering in het gemeentehuis te Breskens om half acht. Het dagelijks bestuur vraagt een aan vullend krediet op de reeds ver strekte 300.000 voor het bouw rijp maken van het industrieter rein, alsmede voor het uitvoeren van openbare werken. Ten gevolge van loonsver hogingen, B.T.W. en kosten open bare nutsbedrijven is deze aan vulling noodzakelijk. Voorts wordt machtiging ge vraagd om het bouwrijp maken van het industrieterrein aan te besteden en een geldlening aan te gaan voor het aanvullend kre diet. T oneeluitvoering Volksonderwijs In het Casino heeft de vereni ging van volksonderwijs de jaar lijkse toneeluitvoering gegeven. Voorzitter J. Robijn kon een groot aantal leden welkom heten. In het bijzonder werden de vele bejaarden en dames V.V.H. wel kom geheten. In zijn openingswoord her dacht hij het overleden bestuurs lid A. Verstraaten. Door de toneelvereniging Tha lia werd het blijspel „Het kleine geluk" opgevoerd. Een dankbaar publiek dankte de spelers voor' hun voortreffelijk spel met een langdurig applaus. Autobotsing Op het Veerplein kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing doordat mevr. G. uit Hoek geen voorrang verleende aan D. uit Vlissingen. Mevr. G. kwam over de uit valsweg gereden toen juist de auto's van de veerboot kwamen gereden. De auto van mevr. G. werd zó zwaar beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Officier van justitie Bij koninklijk besluit is de heer Kandidaatsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde in de afgelopen week voor het kandidaatsexamen biologie de heer B. M. Huisman te Oostburg. Vergadering gemeenteraad In de raadsvergadering van Zuidzande herdacht waarn. bur gemeester A. Luteijn de over leden gemeentewerkman J. van Houte, die enige jaren raadslid en wethouder was geweest en die zich nauwgezet van zijn taak had gekweten. Het belangrijk ste punt was een motie van de plaatselijke jeugdwerkcommissie, waarin werd aangedrongen op meer recreatiemogelijkheden voor de jeugd. Gevraagd werd om een speelweide en een in- structiebad. De voorzitter merkte op, dat het eerste punt wel was te rea liseren. Contact is opgenomen met een buurgemeente. Een per ceel bouwland kan na de oogst als grasland worden ingezaaid en dan zijn er mogelijkheden voor een speelweide. Een instructiebad is geen haal bare zaak. Ieder van de 14 ge meenten in de streek wil dat en dat gaat bedragen kosten, die niet op te brengen zijn. Men heeft in het verleden getracht samen met het gemeentebestuur van Oostburg te komen tot de stichting van een bad, maar deze onderhandelingen hebben niet tot resultaat geleid. De heer P. Mol kon het be toog van wethouder Luteijn on derschrijven. Recreatie moet be stemd zijn voor alle gemeente naren, oud en jong. Een sport- lokaal achtte hij een haalbare kaart en hij drong aan op het aanboren van alle bronnen om dit mogelijk te maken De raad besloot een bezoek te brengen aan Wilhelminadorp waar een sportzaal staat, zoals de heer Mol die zich heeft ge dacht. Mevr. Van Belois werd op haar verzoek ontslagen als school- schoonhoudster van de openbare school. In haar plaats werd be noemd mevr. L. Duininck-Ver- planke. Tijdens de jaarvergadering van de Kamer van Koophandel in het gebouw te Terneuzen, onder voorzitterschap van ir. R. H. van Krevelen, merkte de voorzitter op dat er in Benelux-verband nog heel weinig samenwerking en samenspraak is. De heer Van Krevelen deed dit naar aanlei ding van het feit dat, toen eind 1968 bekend werd dat de beide houten bruggen over het afwate ringskanaal te Strobrugge voor het verkeer afgesloten waren in verband met de slechte toestand van het brugdek, via de Neder landse Kamer van Koophandel te Brussel ernstig bezwaar werd ge maakt tegen het abrupt afsluiten van deze bruggen waardoor het wegverkeer naar en van België ernstig werd gedupeerd. Bereikt werd dat beide bruggen spoedig hersteld werden, zodat ze op 24 januari j.l. weer voor het ver keer konden worden openge steld. Enige discussie ontstond over de ontwerp-dienstregeling van de N.S., waarop het bestuur van de kamer in een brief aan de N.S. uitdrukking gaf aan zijn teleur stelling over het feit dat de snel treinen op de Zeeuwse lijn slechts vijfmaal per dag te Krui- ningenYerseke (voor beide richtingen) zullen stoppen. Aan vankelijk bestond het voornemen elke sneltrein daar te doen stop pen. Dg kamer heeft hierbij aan gevoerd dat voor het reizend publiek uit Zeeuws-Vlaanderen (vooral Oost- en Midden Zeeuws- Vlaanderen) de mogelijkheden om van de sneltreinen ieder ge bruik te maken hierdoor dras tisch zijn beperkt, temeer daar 't streekvervoer in de onmogelijk heid verkeert op slechts enkele sneltreinen aansluiting te geven en verder op de stoptreinen. Ver zocht werd wegen te zoeken die ertoe kunnen leiden dat het aan vankelijk ontwerp, het stoppen van alle sneltreinen te Kruinin- gen-Yerseke zal worden uitge voerd. De heer Denie merkte hierbij op dat de Z.V.T.M. niet zonder meer zijn diensten kan uitbrei den, daaraan toevoegend dat hij op deze maatregel ernstig heeft geprotesteerd. Hij begreep overi gens niet waarom niet alle snel treinen in Kruiningen kunnen stoppen. Voorts deelde de heer Denie mede dat een inkrimping van de diensten, wegens de „nij pende" toestanden overwogen wordt. De heer D. Biesbroeck (Hulst) begreep in de eerste plaats niet .waarom Y.V»Y,'a hierop niet gereageerd hadden. Vervolgens vroeg hij zich af waarom in het spoorboekje van de N.S. alleen maar de dienst op Terneuzen staat aangegeven. Hierop repliceerde ir. Denie met de opmerking dat de Z.V.T.M.-dienstregeling in zijn geheel naar de N.S. wordt ge stuurd. maar dat de direktie der Z.V.T.M. niet aansprakelijk kan worden gesteld voor hetgeen de N.S. wél en niet overneemt. De opmerking van de heer M. Remery over het openstellen van het douanekantoor ook voor het wegvervoer tot 's avonds 10 uur te Sas van Gent, zal nader met de inspekteur worden besproken. KRUISPUNT BIJ ST. ANNAPOLDER NIET GEVAARLIJK Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft aan de kamer van koophandel te Terneuzen een brief geschreven waarin wordt gezegd dat het kruispunt nabij St. Annapolder niet als onveilig kan worden gekwalificeerd. De Kamer van Koophandel had vorig jaar augustus om verkeers maatregelen ter plaatse verzocht. In het antwoord van het pro vinciaal bestuur wordt verder opgemerkt dat door de provin- caile waterstaat met de korps chef van de gemeentepolitie te Terneuzen reeds op 16 augustus 1968 een bespreking daarover had plaats gehad. Daarbij is ge bleken dat de kruising voldoet aan de eisen die aan een groot Met een .bezoekersaantal van 380.991 sloot zondagmiddag de 58e RAI-automobieltentoonstel- ling. Dit tweede weekeinde was zeer druk: er waren 97.436 be- zoekers. Volgens de RAI blijkt uit het drukke bezoek en de ge boekte resultaten, dat de belang stelling voor de auto, ondanks 't grote aantal reeds in gebruik zijnde wagens, nog steeds toe neemt. Dit verschijnsel loopt pa rallel met de ontwikkeling in an dere Europese landen, aldus de RAI, die hieraan toevoegde dat vele exposanten zeer positieve resultaten meldden. AARDAPPEEBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin- Bintje 35—55 mm 8,75—9,25 40 mm opw. 9,0010.00 55 mm opw. 10,0011,00 Eigenheimers 40 mm opw. 15,0017,00 nenland: Furore 40 mm opw, 12,00—13,50 Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintje en Libertas geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opw. geen handel 35—45 mm 7,508,00 3550 mm 8,008,50 35—55 mm 8,75—9,25 45 mm opw. 9,5011,00 4060 mm geen notering 55 mm opw. 10,00ƒ11,00 Furore 40 mm opw. geen notering Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. geen notering Andere blanke rassen van de kleigrond: Voer-aardappelen 2,005,00 45 mm opw. geen notering 40 mm opw. geen notering Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (excl. omzetbel.) vastge steld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenland c.q. export. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1156 slachtrunderen en 423 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 5,20 5,65, le kwal. 4,65—5,10, 2e kwal. 4,154,50, 3e kwal. ƒ3,90ƒ4,05; Varkens: le kwal. ƒ2,70—ƒ2,75, 2e kwal. 2,67— 2,70, 3e kwal. 2,64—2.67; Stieren 4,605,20; Worstkoeien ƒ3,75—ƒ3,90; Slachtzeugen ƒ2,10 2,25; Zware varkens 2,25 2,40; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets korter, de handel stug en iets stijver in prijs; Varkens: gro ter aanvoer met vlotte handel en iets gedrukt in prijs. i lSfi4AKf8& OPENBARE VERGADERING GEMEENTERAAD De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Ter neuzen, gehouden zal worden op donderdag 27 februari 1969, te 19.30 uur, ten gemeentehuize. Terneuzen, 24 februari 1969. Da burgemeester voornoemd, J. C. ASCHOFF. kruispunt dienen te worden ge steld. Door provinciale water staat werd nog een nader onder zoek ingesteld. Om na te gaan of er inderdaad aanleiding bestaat dit kruispunt als onveilig te kwa lificeren, is o.m. een vergelijking gemaakt tussen het oude „kruis punt" (T-aansluiting) en het nieuwe. De uitslag van dit onderzoek is dusdanig dat niet van een on veilig kruispunt kan worden ge sproken. Er werd dan ook geen reden aanwezig geacht de minis ter te verzoeken een maximum snelheid vast te stellen op het weggedeelte HoekDriewegen Zaamslag, zoals door de kamer werd bepleit. De provinciale Waterstaatsdienst zal nauwlet tend het ongevallenbeeld volgen, terwijl het voorts in het voor nemen ligt snelheidsmetingen te laten verrichten op het wegvak HoekDriewegenZaamslag, ter hoogte van het kruispunt St. Annapolder. Voor een zakenman is „kor- rekt gekleed" een eis. En waar de aandacht het eer ste op uw bril valt, laten wij U graag eens speciale monturen en glazen zien, die U zeker zullen interes seren! Kent U het comfort en het effect van ontsipie- gelde glazen al? Gediplomeerd opticien Gediplomeerd Kontaktlemenspeeiatist Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat Telefoon 01M0—232Ï Het Belgischi* voetbalelftal heeft zondag in Luik de wed strijd tegen Spanje in de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap met 2—1 gewonnen. Bij rust had België een voorsprong v^n 10. De stand in groep 6 is: België 5 4 1 0 9 14—4 Zuid-Slavië 3 1113 9—4 Spanje 3 0 2 1 2 2—3 Finland 3 0 0 3 0 3—17 De droom van Spanje om zich te kwalificeren voor de eindron de die volgend jaar in Mexico wordt gehouden, is door België wreed verstoord. De Belgen die in vier wedstrijden nog niet ver loren, bleven ook in het bikkel harde duel tegen de Spanjaarden overeind. België heeft nu negen punten verzameld. Van de con currenten zijn alleen de Zuidsla- viërs nog niet kansloos. Wanneer zij de drie resterende wedstrijden winnen, kunnen de Zuidslaviërs zich nog via een beslissingswed strijd voor Mexico plaatsen. De 36.000 toeschouwers in sta dion van Luik, onder wie tien duizend gastarbeiders hebben een verbitterd duel gezien, waarin de Spanjaarden technisch wellicht iets beter waren, maar in de aan val ongevaarlijk bleken. De enige keer dat doelman Trappeniers in gevaar kwam, was bij een kop bal van Va va in de zesde minuut. In de Belgische ploeg was Jo han Devrindt de grote man. Hij bezorgde België in de 34e minuut de leiding. Zeven minuten vóór tijd scoorde Devrindt opnieuw, nadat Van Himst en Semmeling De vervangende uitslagen van de wedstrijden, die gelden voor sporttoto 28: NEC—DOS 1 TelstarSparta 2 FeijenoordGo Ahead 1 MVVGVAV 1 DWS—ADO 3 PSV—AZ '67 1 HVCDen Bosch 3 ElinkwijkHaarlem 3 Helm. SportBlauw Wit 1 VolewijckersSVV 2 EDORoda JC 1 HDVSFortuna VI. 2 VeloxGooiland 1 Juist ingevuld ziet het totofor mulier er als volgt uit: 121 1313312121 Voor sporttoto 28, die speelde op de afgelaste voetbalwedstrij den van het afgelopen weekeinde, hebben zich zondagavond al ze ventig winnaars met dertien juist voorspelde uitslagen gemeld bij het bureau van de sporttoto. De cijfers van toto 28 zijn: Aantal deelnemers 761.944 Totale inleg ƒ6.35.225 Prijzenbedrag 735.851 le en 3e prijs ieder ƒ220.755 2e en extra prijs ieder 147.170 Door in de finale met een slot- serie van 188 caramboles de Belg Corin te verslaan heeft Hans Vul tink de eerste Europese titel neo- anker kader veroverd. Hij eindig de met een algemeen gemiddel de van 48,29, een vestiging van een Europees record. De laatste uitslag was: Corin 257 6 73 42.83 Vultink 300 6 188 50.00 De eindstand: Resp. matspunten; hoogste serie; algemeen gemiddelde. enkele kansen hadden gemist. Nauwelijks een minuut na het tweede doelpunt van de Belgen kwam Spanje op 21 door een goal van Guades, die in de 68» minuut Claramunt had vervan gen. Het laatste kwartier speelden de Spanjaarden met tien man, nadat de te tolerante Deense ar biter Sörensen Eladio van het veld had gestuurd. 1. Vultink 12 191 48.29 2. Corin 10 169 40.06 3. Mulder 10 294 36.30 4. Schauwen 8 258 '41.36 5. Galvez 6 161 27.28 6. Bessems 5 241 25.54 7. Spielman 5 116 19.18 6. Yiera 0 15J3 Beursplein 5 heeft vandaag de nieuwe beursweek bij de opening ingezet met iets hogere koersen t.o.v. het voorgaande slotniveau. De stemming was vriendelijker tot aan de vaste kant. Dit laatste gold Kon. Olie. In deze hoek kwam een eerste koers tot stand van 180,40 (179,20). Het publiek nam hier wat stukken uit de markt. Dit was ook 't geval voor AKU, Unilever en Philips. AKU verbeterde 20 Cent tot 125,20, zakte even in tot 124,80 doch kwam later weer op 't openings niveau terecht. Unilever ging 3 dubbeltjes omhoog tot 128, ter wijl Philips een halve gulden verbeterde tot 167,50. Hoogovens liet het afweten op 108 (108,20). De handel in al deze fondsen was minimaal. Het Damrak moest het vandaag dan ook zonder de richt lijnen van Wallstreet stellen, omdat de beurs aldaar vrijdag, wegens Washington's Birthday, gesloten bleef. Het conflict tussen Frankrijk en Engeland, de situatie in het midden-oosten alsmede de aan- staande verkiezingen in Berlijn weerhouden het publiek en da beroepshandel om met ruimere koopopdrachten in de markt te stappen. Verder wacht men af wat de aanwezigheid van presi dent Nixon in Europa zal opleve ren. Van de cultures ging Amster dam Rubber een punt omhoog tof 59)4, HVA was iets gemakkelij ker op 101%. De scheepvaartsec tor gaf geen veranderingen van betekenis te zien. De stemming was licht verdeeld. Rott. Lloyd echter, welk fonds vrijdag vast was, moest de toen behaalde koerswinst vandaag weer geheel prijsgeven op 154 (159). Vast was de nieuwste 7 pet. staatslening' met 'n opening op 100%. Vrijdag werd deze lening op 100 1/16 ver handeld. Thans blijkt, dat de toe wijzing op deze lening van' 24,2 pet. tekorten voor de inschrijvers heeft teweeg gébracht. Deze te korten werden vandaag aange vuld. Toen daaraan was voldaan' daalde de koers tot 100 De ove rige staatsfondsen waren over 'n breed front lager, waarvan voor al de 6% pet. leningen. Het aangekondigde dividend- voorstel van K.Z.-Organon van 4, waarvan 2 in agio-aandelen, tegen vorig jaar 4 in contanten, acht de beurs gunstig doch kwam er in de koers niet goed uit. Ge daan werd ca. 195,50 (195,20). Deli-Mij. was een gulden hoger op 80, KLM goed prijshoudend op 237, terwijl Heineken vrij vast in de markt lag op 176,50 (174,80). Als gevolg van winstnemingen zakte Hoogovens in tot 107. AKU verliet de markt op 125, Philips 167,40, Unilever 128,30, en Kon. Olie op 180. In de le periode steeg» eerst Ned. Verz. 12, Bergoss 10 en V.R.G.-Papier 5 punten. Amev was 5, Van der Grinten 1 en Overzeese Gas ƒ2 hoger. E.M.S. (Scheveningen) ging ƒ2,50 om hoog als nawerking op de be- stuursformatie. Naeff steeg 5 punten. Edy daalde 6, Bred, Ver. Bedr. 7, Delta .9, Kondor 8, Nat. Nederlanden 10 en Bührmann 5 punten. Bijenkorf Beheer was 15 lager niet af te komen. Billiton-2 gaf ƒ2,50; Ned. Lloyd ƒ3, Norit 4 en Nillmij. 1,30 prijs. Vette- winkel daalde 16 punten op de sterfe seöMlde winst,

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3