PROVINCIAAL NIEUWS u Stakingen in Suriname duren voort Burgerlijke stand Loop der bevolking Vrouw op eigen verzoek voor rechtbank wegens mishandeling Lezers, die schrijven Sociaal fonds ter bevordering volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten" €13 HET VERVOER IN PARAMARIBO LIGT GROTENDEELS STIL M.T.S. TE TERNEUZEN LEIDT OP VOOR PROCESTECHNICUS Boeiende studie met een grote toekomst Verslag rijkshavendiensi over 1968 SCHEEPVAARTBEWEGING IN TERNEUZEN NAM STERK TOE BOSCH OPTIEK Pagina 3 Terneuzen Aardenburg Breskens Biervliet Sas van Gent Vlissingen Zaamslag 3 Stakingsbreker Bespreking situatie Fehoma Zuidzande - AGENDA - De guerrilla- activiteit In het midden-oosten Werk genoeg Terneuzen de vierde plaats Arrestaties na ontploffingen in Koeweit Vrijdag 7 februari 1969 DE VRIJE ZEEUW Feest voor 104-jarige In het bejaardentehuis „Schel- deoord" wordt maandag a.s. feest gevierd ter gelegenheid van de 104e verjaardag op zondag 9 februari van de heer Hendrik Kaijser. De bewoners van „Schel- deoord" komen om half tien in de rekreatiezaal bijeen voor de kof fie en dan zal er ook voor de vele vrienden en verdere belangstel lenden gelegenheid zijn de jarige hun gelukwensen aan te bieden. Het ligt in de bedoeling de mid dag te reserveren voor de fami lie van de heer Kaijser. Brandweerkorpsen geven demonstraties De brandweerkorpsen uit Ter- HOEK Geboren: 1 jan. Janet, d. van Petrus A. M. van de Griend en Maatje de Klerk, Azaleastr. 17 geb. te Terneuzen. 14 jan. Her- manus, z. van Piet Koesveld en Pieternella de Braai, B 87. 19 jan. Jan Jacobus, z. van Jacobus de Bruijne en Suzanna Verhelst, Crocusstr. 7 (geb. te Terneuzen). 24 jan. Andreas, z. van Walter Fellner en Jannie C. J. Dees, Tulpstr. 24 (geb. te Terneuzen). 27 jan. Heieen, d. van Adriaan J. de Putter en Cornelia de Braai, B 80. 30 jan. Michel Pie- ter, z. van Pieter C. de Doelder en Sara B. F. van Poelje, Aza leastr. 15 (geb. te Terneuzen). Huwelijksaangiften: geen. Huwelijksvoltrekkingen: geen. Overleden: 29 jan. Adriana S. van Hoeve, 75 j., wed van Wil lem de Feijter, 7. 31 jan. Ca- tharina 't Gilde, 77 j., echtg. van Adriaan Leijs, Willemstr. 16. HOEK In de maand januari hebben zich in deze gemeente gevestigd: Th. A. M. L. Molendijk, B 36, van Terneuzen; A. A. J. Visser, Crocusstr. 15, van Terneuzen; J. P. Veenstra en gezin, Crocusstr. 19, van Den Haag; C. Visser en gezin, Irisstr. 11, van Amster dam; J. P. Bostelaar en gezin, Irisstr. 9, van Vlissingen; W. R. van der Schaaf en gezin, Irisstr. 3, van"'Leeuwarden. In dezelfde periode zijn ver trokken: M. C. de Ridder, Tram- str. 6, naar Terneuzen; C. F. Lantsheer, Dr. Leenh.str. 9, naar Velp; J. A. Bliek en gezin, Tulp str. 10, naar Krabbendijke; P. A. C. van Hoeve en echtg., Keijzer- str. 12, naar Terneuzen; K. de Jonge, A 10, naar Leiden. Op eigen verzoek stond don derdag voor de Bredase recht bank terecht de 29-jariee me- vruow M. v. d. M. uit Tilburg, een moeder van twee dochtertjes van vier en anderhalf jaar, die ervan werd verdacht haar kin deren in augustus meermalen ernstig te hebben mishandeld. Zij had de kinderen geschopt en geslagen, omdat zij bang was dat de kinderen ziek zouden .worden als ze niet goed aten. Telkens wanneer de kinderen eten weigerden, sloeg zij erop. De vrouw is de echtgenote van L. M. M. uit Tilburg, die vorig jaar werd veroordeeld wegens het doden van zijn schoonvader. De vrouw was met haar twee kinderen blijven wonen in de Tilburgse Houtstraat, waar de buurtbewoners niets van haar moesten hebben en een aan klacht wegens kindermishande ling tegen haar indienden. Voor de rechtbank verklaarde de vrouw niet te weten hoe zij tot haar daden was gekomen. Volgens een psychiater was de vrouw krankzinnig. Hij had plaatsing in een inrichting gead viseerd aan de officier van justi tie mr. A. Kalthoff, die dan ook niet tot een vervolging wilde overgaan. De vrouw had hier tegen bezwaren gemaakt en de raadkamer van de rechtbank ge lastte daarop een vervolging. „Ik ben erop tegen dat ik naar een j inrichting moet. Ik ben nu tot .rust gekomen en veel beter", zei de vrouw tegen de president. De officier hield zich aan het advies en eiste ontslag van rechtsvervolging en terbeschik kingstelling van de regering. De verdediger, mr. W. Meyer uit Leur, betoogde dat de vrouw in de afgelopen vier maanden in het huis van bewaring zichtbaar vooruitgegaan was en hij acht een nader onderzoek gewenst. Na raadkamer besliste de rechtbank dat de zaak werd ver wezen naar de rechter-commis- saris voor het laten uitbrengen varf een nader psychiatrisch rap port door de observatiekliniek van justitie >in Utrecht neuzen, Sluiskil en de jeugd brandweer geven zaterdag om half elf aan de vijver bij het Zuidersportpark 'n demonstratie waarbij al het rollend materieel zal worden ingezet. Een nieuwe autospuit en een motorspuit zul len voor de eerste maal worden ingezet. Voorop staat dat daar bij de werkelijkheid zoveel mo gelijk zal worden benaderd. Een begin van brand zal wor den aangepakt met twee hand blusapparaten. Gelijktijdig wordt een algemeen alarm gegeven, waarna de poederwagen en de nevelmotortankwagen het eerst op de plaats van de brand zul len verschijnen. Vervolgens ruk ken twee lagedrukspuiten van middelbaar vermogen (2000 liter per minuut) en drie hogedruk spuiten (2600 liter) uit. Als laat ste verschijnt een motorspuit van groot vermogen met water kranen en twee mistwolken. Tenslotte wordt de 20 man sterke jeugdbrandweer ingezet, die voor de eerste maal in het openbaar optreedt. De totale inzet wordt zeven bluseenheden met 20 stralen. Bij een calamiteit kan het spuitver mogen met nog 10 stralen wor den opgevoerd. Uitslagen schaakcompetitie Deze week werden in de Ter- neuzense schaakclub de volgende partijen gespeeld. H. Eberhard— C. van Cadsand 01 C. H. Provoost mr. J. E. Hubbeling 01 C. FossenH. Ebsrhard 01 K. H. CohenC. H. Provoost 10 E. Elbertse A. P. Beishuizen 01 J. E. Langeraert D. de Jonge 01 Volgende week dinsdag wordt er niet gespeeld. Universitair examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor h°t kandidaats examen elektrotechnisch inge nieur, de heer S. A. C. Dierick te Aardenburg. Éénrichtingsverkeer In twee straten zal na plaat sing van borden een éénrich tingsverkeer worden ingesteld met uitzondering van fietsers. Het betreft hier het gedeelte Lange weg tussen Westlandstraat en Dorpsstraat en de Weijkman- 'aan tussen Broodmanstraat en Dorpsstraat. Eerste steen Op 19 februari a.s. zal ds. L. Spaans de eerste steen leggen voor het beiaarden-verzorgings tehuis aan de Ringlaan. Na af loop zal men recipiëren in ,,De Uitkomst". Deze plechtigheid zal plaats vinden om 16 uur. Afscheid ds. Spaans Ds. L. Spaans die een beroep heeft aangenomen in Vrooms- hoop, zal op 16 maart 's middags om 3 uur afscheid nemen van de hervormde gemeente te Bres kens. Kloosterbroeder verongelukt Op de Rucphenseweg in Zun- dert is donderdagmiddag de 65- jarige broeder A. A. Verhoeven uit het trappistenklooster in die plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij reed met de fiets uit een uitrit de weg op en werd daarbij aange reden door een autobus. Beheerschap Braakman Dinsdag 11 februari a.s. om 14 uur wordt in het gemeentehuis te Biervliet een openbare verga dering gehouden van het alge meen bestuur van het beheer schap recreatiegebied Braakman. Aan de orde komen o.m. de ver pachting van de kampwinkel; verpachting kantine en toko; be groting beheerschap 1969; het verslag van de algemeen be drijfsleider over het seizoen 1968 en een voorstel tot wijziging van de tarievenverordening. Bram Ranschaert-mars gecomponeerd De heer J. Mannaert, directeur van de harmonie „De Verenigde Vrienden" te Sas van Gent en te vens leraar blaasinstrumenten aan de Zeeuwse muziekschool heeft een Bram Ranschaert-mars gecomponeerd als waardering voor de man, die zich als onder directeur voor de harmonie zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Deze mars werd hem aangeboden tijdens de repetitie woensdag j.l. in het clublokaal Flora. Hierbij werden tevens de heren A. van de Walle (65 jaar lid); Pr. de Maesschalck (50 jaar lid) en G. Keirsbulck, R. Gaelens en P. van Hoecke, allen 25 jaar lid van de harmonie, gehuldigd. Tijdens de eerder gehouden jaarvergadering werden de periodiek aftredende bestuursleden J. Rijnders en R. Verhelst herkozen. „Seaquest" voor reparatie in Vlissingen Donderdagmiddag is het Engelse booreiland „Seaquest" de Vlissing- se Sloehaven binnengesleept. De „Seaquest" zal de komende vijf weken voor algehele inspectie en reparatie aan ankerlieren enz. bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in het Sloe liggen. In de komende vijf weken zul len 200 arbeiders van „De Schel de" en enkele specialisten van de Rotterdamse Droogdok Mij onaf gebroken aan het 100 meter hoge gevaarte werken. „De Schelde" is bijzonder blij met de reparatieopdracht, temeer daar meer booreilanden op de Noordzee gerepareerd moeten worden. Vergadering ZLM-afdeling De afdeling Zaamslag van de ZLM heeft een algemene ver gadering uitgeschreven tegen vrijdag 14 februari om 14 uur in „Het wapen van Zeeland". Na de jaarverslagen moeten twee bestuursleden worden ge kozen wegens periodiek aftre den van de heren M. Boogerd en J. van Hoeve, van wie de eer ste wèl en de tweede niet her kiesbaar is. Verder staat op de agenda de verkiezing van twee kringbe stuurders wegens periodiek af treden van de heren J. J. de Regt en A. Dees. De algemeen secretaris van de ZLM, de heer mr. E. Wage, zal daarna spreken over landbouw politiek van nabij en verre. Na afloop van de vergadering volgt een gezamenlijke koffiemaaltijd. In de week van 10 tot en met 16 februari zal een huis-aan- huis-kollekte worden gehouden voor „Draagt Elkanders Lasten", het sociaal fonds van de christe lijke vakbeweging. Deze inzame ling heeft dit jaar een speciaal karakter. Het C.N.V. bestaat namelijk in juli 1969 zestig jaar. De kolïekte maakt deel uit van de jubileum- aktie, die zal worden gevoerd in- U maakt zich op voor een feestje en U zou uw bril thuislaten? Een bril kan een sieraad zijn, mevrouw! Niet alleen door een apart party-mon tuur, maar ook door ont- spiegelde glazen. Mogen wij u die eens laten zien? Gediplomeerd opticien Gediplomeerd Kontaktlemenspecialist Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat Telefoon 01110—2327 der het motto: „Zestig jaar chris telijke vakbeweging". Instellingen als het fonds D.E. L. blijven ondanks de bijstands wet en andere voorzieningen onmisbaar. Altijd zijn er gezin nen, die tussen wal en schip drei gen te raken wanneer zij door ernstige moeilijkheden worden getroffen. In die gevallen ver leent het fonds financiële hulp. Ook beschikt het over een staf van maatschappelijk werksters die gezinnen in nood terzijde staan. Daarnaast geeft D.E.L. vele ge zinnen raad en hulp bij het aan vragen van bijstand. Dat is vaak nodig, omdat velen niet weten wat te doen, als een aanvraag om bijstand wordt afgewezen. De inschakeling van deskun dige medewerkers heeft herhaal delijk tot resultaat gehad dat na een bezwaarschrift of behande ling in beroep de nodige bijstand moest worden verleend aan ge zinnen, aan wie in eerste instan tie een lagere of in het geheel geen uitkering werd toegekend. De 'koliekten zijn nog steeds een der belangrijkste bronnen van inkomsten voor het fonds D.E.L. Een goede opbrengst ook in onze gemeente kan een be langrijke bijdrage zijn om D.E.L. in staat te stellen zijn diensten te blijven verlenen in de duizen den noodgevallen, waarin maat schappelijke hulp onontbeerlijk is. Terneuzen, 7 februari 1969. Namens de commissie, P. KAIJSER. Welkom op het GRASSO-SCHIPI Er is. bij ons aan boord, héél wat te beteven op het gebied vei) de efficiënte persluchttechniek! GRASSO-specialisten presenteren 1 u een alles omvattend programma. On3 GRASSO-SCHIP Is een varende showroom. Er zijn demonstraties en films. Let op de Juiste datum I Noteer de ligplaats Vandaag nog beslissen: ik wil die GRASSO-BOOT niet missen LAATSTE NIEUWS HET IS IN TERNEUZEN 10 FEBRUARI OVER HET ROZENGRACHT. TEGENOVER BELASTINGKANTOOR GRASSO-SCHIP expositie geopend van 10.00 tot 22.00 uur 'S-HERTOGENBOSCH H3 fcgj LQjHjU LiUlj L Het bestuur van de progres sieve werknemersorganisatie (P. W. O.) heeft besloten zich soli dair te verklaren met de vereni ging van leraren bij het kweek school-, middelbaar en voorbe reidend hoger onderwijs (Vel- mek) in de strijd voor de vak bondsrechten. In een communi qué is onder meer meegedeeld dat de P.W.O. als vakcentrale niet lijdelijk kan toezien dat principiële zaken de vakbewe ging rakende in gevaar worden gebracht. In Paramaribo moesten tien duizenden mensen donderdag te voet naar hun werk, daar de chauffeurs van de landsbus- dienst in staking gingen. Velen kwamen te laat op het werk, waardoor bet ook op de particu liere kantoren en bedrijven in de ochtend opvallend stil was. Grote ontevredenheid in vak bondskringen heeft een beslis sing van de Surinam Alumi nium Company in Paramaribo gewekt, die een van haar vaar tuigen inzette om een van haar schepen binnen te loodsen. In vakbondskringen ziet men in de Suralco nu een stakingsbreker, die partij heeft gekozen in het conflict tussen Velmek/Fehoma en de Surinaamse overheid. De Suralco deelde desgevraagd mee dat het hier om 'n speciaal charterschip ging, dat binnen bepaalde tijd weer op Trinidad terug moest zijn in verband met de bevoorrading van drie an dere bauxietboten, die overigens ook aluminium en aluinaarde van de Suralco vervoeren. Wan neer de Suralco geen maatrege len had genomen om het schip binnen te brengen, zou dit gro te financiële gevolgen voor en de Surinaamse overheid en de Suralco hebben meegebracht. De partijraad van de nationale (regerings)-partij zal zondag on der voorzitterschap van minis ter-president Pengel bijeenko men ter bespreking van de po litieke situatie in Suriname en alles wat daarmee samenhangt. De federatie van hogere en middelbare ambtenaren heeft voor het eerst het aantal hogere en middelbare ambtenaren ge noemd dat in staking is gegaan. In totaal hebben 290 landsdiena ren gevolg gegeven aan het sta kingsparool van de Tehoma. Slechts een kleine groep leden onder wie medische specialisten hebben voor het lidmaatschap bedankt, aldus de federatie. Ledenjaarvergadering Oranjevereniging Het bestuur van de oranjever eniging te Zaamslag heeft de jaarvergadering belegd op maan dag 10 februari op de bovenzaal van de oude hervormde pastorie. Voor deze vergadering zijn niet alleen de leden uitgenodigd, maar tevens de besturen van de diverse Zaamslagse verenigin gen. Het ligt namelijk in het voornemen om op deze verga dering plannen te maken voor koninginnedag. Ruiteravond De landelijke rijvereniging „De Julianaruiters" te Zaamslag or ganiseert op vrijdag 14 februari een ruiteravond. Het bestuur is er in geslaagd de hippische olympiadefilm „Van Avandero tot Mexico-City" te tonen, ter wijl medewerking wordt ver leend door de heer M. Schoen maker uit Terneuzen, die Vlaamse humor" op de plan ken zal brengen. Burgemeester De Pree zal op deze avond de wisselbeker uitreiken aan de .ruiter van het jaar". Jaarvergadering plattelandsvrouwen In hotel „De Rode Leeuw" te Zuidzande werd de jaarvergade ring gehouden van de afd. Zuid- zande-Cadzand-Nieuwvliet van de Nederl. bond van plattelands vrouwen onder leiding van me vrouw Luteijn-van Cruijningen. Er bestond voor deze bijeen komst, waarvoor ook de afd. Sluis was uitgenodigd, grote be langstelling. Het ledental bleef het afgelopen boekjaar constant. Grote activiteiten werden ont plooid, zoals activering van handwerken en kantklossen en een succesvolle tuinierscursus, alsmede het thuis vervaardigen van attenties voor bejaarden. De bestuursleden mevr. S. Ris- seeuw-de Ridder en mevr. L. Verplanke-Knibbe waren aftre dend en niet herkiesbaar. Ge kozen werden de dames M. Lu- cieer-de Kraker en M. Roosen- daal-de Koster. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte was er een lezing van het bedrijfsleven over be hang en de toepassing daarvan in onze woning. De wetenschappen fysica (na tuurkunde) en chemie (schei kunde) ziin toegepast in de fabri cage van vele kunststoffen, levensmiddelen, geneesmiddelen enz. In ons land worden steeds meer industrieën gevestigd, die produkten vervaardigen, welke wij tot nu toe niet kenden en nooit toepasten. Hierbii kan wor den gedacht aan de petrochemi sche industrie en aan het storm ach tig toenemend gebruik van spuitbussen. Naast de blijvende vraag naar technici in de bekende sectoren zoals werktuigbouwkunde, elec- trotechniek en bouwkunde zal een technicus met een andere opleiding nodig zijn. Dit wordt de procestechnicus. Hij zal kennis moeten hebben van fysica en chemie, maar voor al ook zal hij de man moeten zijn die inzicht heeft in het auto matisch verlopende proces, dat -teeds maar doorloopt, 24 uur per dag. Hij zal de evolutie moeten bij houden die er steeds zal blijven. ZATERDAG 8 FEBRUARI TerneuzenLuxor-theater, 8 uur: „Point Blank". ZONDAG 9 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-theater, 2.30 uur: „Speedway"; 5 en 8 uur: „Point Blank". MAANDAG 10 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-theater, 8 uur: „Speedway". DINSDAG 11 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-theater, 8 uur: „Speedway". Het bezoek van schepen aan Terneuzen en de doorvaart in de kanaalzone zijn in 1968 sterk toe genomen. In 't havengebied van Terneuzen losten en laadden vorig jaar 973 zeeschepen met 'n totaal van 2.942.853 brutoregister ton. Dat waren 102 schepen resp. 267.122 b.r.t. meer dan in 1967. De Zeeuws-Vlaamse kanaal zone werd vorig jaar bezocht door totaal 1079 zeeschepen, dat is 106 meer dan in 1967 het geval was. Er werd in dit gebied 2.838.905 ton lading verscheept tegen 2.122.148 ton in 1967. Deze cijfers staan vermeld in het jaarverslag over 1968 van de rijkshavendienst te Terneuzen. Op de rede van Terneuzen, in de westbuitenhaven en bij Dow Chemie?! kwamen 178 zeesche pen (1967: 1301 van totaal 2.176.590 b.r.t. (1967: 2.030.481 b.r.t.) om te laden en te lossen. Sluiskil werd door 87 (90) zee schepen bezocht, met totaal 207.257 b.r.t. (161.963 b.r.t.). In Sas van Gent losten en laad den vorig jaar 84 zeeschepen tegen 83 in 1967 van totaal 47.640 b.r.t. (1967: 62.728 b.r.t.). Wat de hoeveelheid verscheep te goederen door zepscheoen be treft werd in do Terneuzense kanaalhnvens 487.558 ton gelost en 206.092 ton geladen Oo de rede van Terneuzen, in de west buitenhaven en bii Dow waren de los- en laadeijferS 1.296.155 i-eso. 513.761 ton. In Sluiskil werd 121.790 ton gelost en 144.747 ton "eladen en in Sac van Gent 20.070 ton eelost en 44.499 ton geladen. Vorig jaar voeren 5498 zee schepen (in 1967: 5142) van en naar België. BINNENVAART Wat de binnenvaart betreft werden 73.111 binnenschepen in de Terneuzense sluizen geschut tegen 66.459 in 1967. Zij hadden een totaal laadvermogen van 40.588 649 ton (in 1967: 34.575.956 ton). Van en naar België voeren 58.533 binnenschepen (32.453.585 toni tegen 56.410 schepen met 27 909.249 ton in 1967. Er werden in het havengebied van Terneuzen 10 959 binnen schepen met een totaal laadver mogen van 7.700.167 ton gelost en geladen. In 1967 losten en laad den 9.679 binnenschepen met totaal 6.377.571 ton. In de kanaalzone werden 13.237 binnenschepen met een totaal van 8.814.647 ton laadver mogen gelost en geladen (1967: 11.476 schepen met 7.251.272 ton). De oont te Sluiskil vervoerde in 1968 239.700 voetgangers en 303.587 fietsen. DOOR BRAND VERWOEST: GARAGEBEDRIJF Schade half miljoen Donderdagavond omstreeks half acht heeft een felle brand het garagebedrijf annex tank station van de firma Rosier in Drachten totaal vernield. De di rectie van het bedrijf schat de schade op tenminste een half miljoen gulden. Het bedrijf was tegen brandschade verzekerd. De brand ontstond in de ga rage, maar toen de brandweer met dertig man en vier wagens arriveerde, stond het hele pand in lichterlaaie. Het blussings- werk werd bemoeilijkt doordat de benzinetanks van de in de garage geparkeerde auto's ont ploften. Ongeveer twintig auto's werden een prooi der vlammen, terwijl een aantal onder de ga rage geparkeerde auto's water schade opliep. Persoonlijke on gelukken hebben zich niet voor gedaan. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Israëlische militairen hebben bij een treffen in een verlaten woestijngebied ten zuiden van de Dode Zee twee Arabische guer- rilleros gedood en zes gevangen genomen. Naar een legerwoord- voerder in Tel Aviv meedeelde werd een grote hoeveelheid ex plosieven en wapens die met ka melen werden vervoerd, buit gemaakt Het werk zal nooit eentonig zijn. Integendeel, het diploma waarborgt een boeiende, verant woordelijke en goed betaal de baan. Na het behalen van het diplo ma m.t.s. zal men niet lang hoe ven te zoeken. Er is werk ge noeg. Er moeten er in Noórd- Brabant en Zeeland honderden zijn die aan de minimum-eisen van toelating voldoen, zowel jon gens als meisjes. Ook meisjes passen in de technisch-admini- stratieve functies, zoals de be drijfsplanning, werkvoorberei ding maar ook in de research. Behalve gediplomeerden van de l.ts. zullen er leerlingen ko men van de scholen voor u.l.o, en van de nieuwe mavo-scholen. Jongelui met als opleiding 3-ja- rige h.b.s. of die komen van de nieuwe h.a.v.o. (4 ir.), hebben voldoende basis om de opleiding procestechniek te volgen, wan neer ze als keuzevakken wiskun de en natuurkunde hebben ge volgd. Op drie plaatsen in Nederland was er een m.t.s. met een oplei ding procestechniek en wel in Amsterdam, Hilversum en Roer mond. Terneuzen wordt de vier de plaats waar deze opleiding kan worden gevolgd. Zeeland en West-Brabant zullen plaats vrij maken voor de vestiging van chemische en andere bedrijven waar de procestechnicus zich zal thuis voelen. De vereniging Nederlandse che mische industrie (VNCI) heeft voor 24 februari in Vlissingen een contactdag voor Zeeland ge organiseerd, waar vele uit over heidsinstellingen, bedrijven en onderwijs kennis kunnen nemen van de nieuwe situatie waarin wij komen te verkeren. De m.t.s. te Terneuzen (de voormalige u.t.s.) Is paraat en tracht deze gehéle ontwikkeling op de voet te volgen. Daarom wordt dit jaar gestart met de opleiding procestechniek. Een handige folder licht deze opleiding nader toe. Alle inlich tingen zijn verder te verkrijgen bij de directeur van de m.tjs. te Terneuzen, teL 01150—2743. De politie van Koeweit heeft bijna 300 arrestaties verricht na ontploffingen, die zich hadden voorgedaan in de nabijheid van regeringsgebouwen. Het blad „Al Rai al Aam", de voornaamste krant in Koeweit, zegt dat het ministerie van bin nenlandse zaken heeft gerappor teerd, dat acht van de gearres- teeden (inheemsen en buitenlan ders) van het voorbereiden van aanslagen zullen worden be schuldigd. Het blad meldt ook de arresta tie van 418 mensen, die geen ver blijfsvergunning hadden. Het merendeel van hen was uitgewe zen. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Met grote droefheid geven we kennis van het plotseling overlijden van ons geliefd 3-jarig Zoontje en Kleinzoontje PIETER CORNELIS. P. A. van Bendegem W. C. van Bendegem- Dek P. van Bendegem- Hamelink C. Dek-Hollebek Axel, 5 februari 1969. Bylocquestraat 2. Daar boven juicht een grote schaar van kin deren voor Gods troon. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 8 februari om 2 uur van af het verenigingsge- gebouw der Geref. Kerk, Kerkdreef.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3