OPLOSKOFFIE hs,3p3?5 85 65 79 95 59 California Groentesoep 98 95 89 89 Vandaag wordt gestemd over beperking investeringsaftrek 00Ch TermiceUi-fijn eo Oh Gemberbrood Ch Petit Beurre Ch Ghoc. Hagel J39 Ch Bruine Bonen Ch Gebraden Gehakt Ch Mager OntbQtspek Bic Ballpoints TIJDELIJK BIJ Ch Ch Engelse Cake Ch Druivensap Sanguinas Ch TutH FruttI 139 2 2*8 MacQueen Thee Chinese Thee albert heijiï BOEKHANDEL VAN DE SAN DE KERNENERGIE CENTRALE IN EEMHAVEN Normale prijs iy California aanbieding 87 DE VRIJE ZEEÜW RABAT vierlingpot SPECIAAL BIJ ALBERT HEIJN Gelijkheid Tegen ontwikkelings maatschappij Vestigingsverbod prematuur Christelijke beambten Geen drukte maken over frauderende werknemers DonclercTag 6 februari T§6?1 Pagina «T - NI! in dubbelpak 500 gram SSt EP WÊ gesneden half brood dfc 380 gram «<89* .pak 250 gram J6SC puur - zak 500 gram jusr ral' S00 gramBÖ" In jus blik 4 stuks 200 gram) .LOS"* vacuum verpakt per 100 gramjBG* 4a.ta.ia9- vO spCC,/X/^ "(U&ERThc,,^ Met balletjes BUk voor 1 liter soep Prijzen gelden van donderdag 6 t/m woensdag 12februari Fruit In de mseets AH zelfbedtenfngszaketf Metspurvlaggetje 77 met vruchten. .ASngram JLSQT rood of wit. Spaanse bloedsinaasappefer eerste kwaliteit kilo M* .flea 0,68 liter JMT .zak 250 gram _L83~ extra blend (superieure kwaliteit)pakje 100 gram J96" tarry melange (krachtig van smaak) pakje 100 gram JÜ3T TIPI Maak eens uw eigen melange. Elk merk thee maakt u pittiger en geuriger door toevoeging van enkele schepjes Chinese thee. y Niettegenstaande het verzoek van minister De Block de behan deling van de motie van de K.V. P.. A.R.P., C.H.U. en V.V.D. uit te stellen zal deze motie vandaag als onderdeel van de discussie over de maatregelen op sociaal- economisch en financieel gebied opnieuw aan de orde en in stem ming komen. Mr. Nelissen had een motie in gediend, volgens welke de rege ring de beperking van de inves teringsaftrek, voor zover het be treft investeringen in gebouwen niet zijnde woonhuizen of tot be woning dienende gedeelten van bedrijfspanden in de stimule- rings- en herstructureringsge bieden spoedig ongedaan moet maken. Bij het treffen van conjunctu rele maatregelen, aldus de motie, dient zoveel mogelijk rekening te worden gehouden met de ver schillen in economische structuur tussen de verschillende delen van Nederland. De stimulerings- en herstructureringsgebieden heb ben met structurele problemen te kampen. Minister De Block verklaar de dat de regering zich aan de nota zou houden. Regionale differentiatie van de investe ringsaftrek zou afbreuk doen aan het beginsel van neutraliteit en gelijkheid van de belastinghef fing. Het verdiende z.i. de voor keur de motie te behandelen te gelijk met het wetsontwerp be treffende de investeringsaftrek. Mr. Nelissen wierp hier tegen in dat de motie handelt over een materie, die nu aan de orde was. Hij werd bijgevallen door dr. ir. Oele (p.v.d.a.) en drs. P. J. Jans sen (groep-Aarden). De heer Kikkert noemde het door de mi nister voorgestelde uitstel te lang en stelde voor de motie vandaag te behandelen. Dit voorstel werd aanvaard. Ook dr. Oele diende een mede door afgevaardigden van de P. S.P. en groep-Aarden onderte kende motie in, waarin de rege ring wordt gevraagd een ontwik kelingsmaatschappij voor de re gionale industrialisatie op te richten. Deze maatschappij moet worden belast met de actieve be vordering van de industrialisa tie in een beperkt aantal indus trieparken buiten de randstad. Ook deze motie komt vandaag in stemming. De minister vroeg dr. Oele de motie niet aan te houden, zoals door de heer Kikkert was bepleit, maar in te trekken. Een ontwik kelingsmaatschappij voor de re gionale industrialisatie zou moei lijk in het bestaande apparaat zijn in te passen en met name de autonomie van de gemeenten doorkruisen. Mr. dr. Imkamp (D'66) had verklaard dat de motie hem aan sprak, maar meende dat zü moet worden aangehouden voor nader beraad in de vaste commissie. Drs Goudzwaard wenste even eens nadere bespreking. In antwoord op opmerkingen van de afgevaardigden Oele, Kik kert, Goudzwaard en Wiebenga (p.s.p.) verklaarde minister De Block te hopen dat besprekingen met het provinciale bestuur van Groningen over het 110 miljoen gulden kostende Eemshavenpro- ject spoedig tot een afspraak over de financiering zullen leiden. Het bedrag van 110 miljoen gulden heeft betrekking op de eerste fase van het project, dat voorziet in een haven voor sche pen tot 40.000 ton. In de tweede fase zal de haven geschikt wor den gemaakt voor schepen tot 60.000 ton. De minister sloot de mogelijk heid niet uit, dat In de Eemsha- ven een kernenergie- of aardgas energiecentrale zal worden aan gelegd. Een debatje over het al dan niet handhaven van de premie die voor het uitbreiden van bestaan de bedrijven in ontwikkelings gebieden wordt verleend, leidde tot een verzoek van de heer Kik kert aan het kamerpresidium om te onderzoeken, in hoeverre me dedelingen die tijdens besloten commissievergaderingen zijn ge daan, uitlekken. De afgevaardigden Joekes, Ne lissen en Goudzwaard hadden de minister gevraagd deze premie regeling permanent te maken. De minister verzette zich hier tegen, omdat z.i. een deel van de uitbreidingen ook wel zonder premie tot stand komt en het geld nuttiger, o.a. voor het be strijden van de werkloosheid, kan worden gebruikt. De na enige aarzeling inge voerde uitbreidingspremie is volgens de minister terecht aan de werkgelegenheidssituatie ge koppeld. Indien de werkloosheid geen zorgen meer baart, zal wor den overwogen de regeling in te trekken. De minister toonde zich niet bereid de kamercommissie voor economische zaken tevoren in te lichten over de datum, waarop de regeling niet langer van kracht zou zijn, om het gevaar te vermijden dat deze datum be kend wordt en het ministerie de laatste dagen wordt overstroomd met verzoeken. De minister had in eerste instantie gezegd dat d« commissie niet waterdicht Was, maar trok dit later in. Minister De Block verklaarde dat een vestigingsverbod voor bedrijven in de randstad onder de huidige omstandigheden prema tuur zou zijn en legde er de na druk op, dat de diverse mogelijk heden die de regering ter be schikking staan om bepaalde streken tot ontwikkeling te bren gen, soepel worden gehanteerd. Het leek he^i moeilijk dienstver lenende bedrijven die zich uit de randstad naar elders willen ver plaatsen, een premie te verle nen. De christelijke bedrijfsbond voor de handel, het bank- en gpr- zekeringswezen, de administra tieve kantoren en de vrije beroe pen (H.B.V.) is van oordeel, dórt het niet nodig is dat zoveel drukte wordt gemaakt over fraudes op het gebied van de sociale verzeke ring. Zoals bekend heeft het C.N.V., waarbij ook de H.B.V. is aangesloten, het misbruik maken van sociale voorzieningen vorige week „diefstal" gneoemd en zijn leden opgeroepen tot verzet tegen dergelijk misbruik. Volgens de H.B.V. kan pas van een algemeen probleem worden gesproken, nadat grondig is nage gaan hoe de zaken er voorstaan. Dit kan, zo schrijft de bond in zijn orgaan „Beginsel en Bedrijf", op een eenvoudige manier gebeuren door de directies van de bedrijfs verenigingen opening van zaken in deze kwestie te laten geven. De bond is ervan overtuigd, dat de buitendienst medewerkers van de uitkeringsorganen voldoende ge- snitst zijn op uitwassen en dat zij alles in het werk zullen stellen om uitwassen te voorkomen. De H.B.V. meent dat. wat er nu over de sociale verzekeringsfrau de in de openbaarheid is gekomen, „riekt naar een zo grove veralge menisering van incidentele geval len. dat het nuttig is de vinger op te steken". Zowel de adjunct-di recteur van hetjarbeidsbureau in Utrecht en de dfrecteür van de so ciale dienst in Utrecht als de di recteur van de bedrijfsvereniging voor detailhandel en ambachten (Detam) hebben tegenover de H.B.V. verklaard, dat er geen sprake is van 'n algemeen kwaad. Luxe Bureau-artikelen

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3