Voor inweken,doorwassen, hoofdwas Het geheim van ftffk waskracht: drie-kleurig poeder Inweken,voorwassen, hoofdwas... aff IN 1980 NOG SLECHTS 10.000 LEVENSMIDDELENBEDRIJVEN IN NEDERLAND Consument bepaalt toekomstige ontwikkeling uur Pagina 6 Eén winkel per 1440 inwoners Plafond van atoomvrije kelder ingestort Zware strijd ten noordwesten van Plelkoe All met Enzym-8 doet het totale wasgebeuren. Het weekt in, het wast voor. Het doet de hoofdwas. Matigschuimend All is een totaalwasmiddel. U heeft geen inweekmiddel nodig. Dit zit al in All. Het heet Enzym-8. Het is biologisch, (dat ziet u aan de groene korrels) en verorbert als een gulzige slokop vlekken van bloed, ei, vei cacao, transpiratie, urine... alle vlekken. De blauwe en witte korrels van All maken uw wasgoed onge woon helder, fris en wit. Daar komt het uit de trommelwas machine (of uit de langzaamwasser, de snelwasser of keteL) Wat zegt u? Heerlijk dat er nu All is. DE VRIJE ZEEUW Donderdag 30 januari I960 Nederland telt op het ogenblik 18.000 levensmiddelenbedrijven. Omstreeks 1980 zullen er waar schijnlijk nog maar 10.000 zijn. In 1953, het jaar waarin een studie commissie na een bezoek aan Amerika deze gang van zaken al voorspelde, was ons land zo'n 30.000 kruideniers rijk, plus nog eens 70.000 winkels waarin even eens dagelijkse levensbehoeften werden verkocht, zoals groenten, lrult, aardappelen, vlees, vlees waren, brood, melkprodukten en drogisterij -artikelen. Deze cijfers gebruikte dirs. S. C. Bakkenist, lid van de raad van be stuur van de Koninklijke Zout- Organon en voorzitter van de stichting „Het Merkartikel", giste ren in Utrecht om aan te tonen, hoe snel de ontwikkeling naar schaalvergroting en concentratie verloopt. Hij sprak op een bijeen komst van het centraal onderwijs instituut voor de levensmiddelen branche, waarop aan 49 onderne mers het diploma supermarktma nager werd uitgereikt. De veranderingen in de levens middelenbranche dateren van na de oorlog: In 1938, toen Nederland nog maar acht miljoen inwoners telde, waren er 36.000 kruide nierswinkels (één per 240 inwo ners) met een gemiddelde jaarom zet van 13.000 en een gemiddel de verkoopruimte van dertig vier kante meter. Van de 18.000 levens middelenzaken die er nu zijn, be horen er ongeveer 8.000 tot de sector „zelfbediening en super markten". Het grootste deel daar van beschikt over een oppervlakte van minder dan 100 vierkante meter, maar er zijn er al dertig met een oppervlakte van meer dan 1000 vierkante meter. Voor 1980 wordt gerekend op één winkel met een gemiddelde verkoopopper vlakte van 250 vierkante meter en een gemiddelde jaaromzet van 1,8 miljoen per 1440 inwoners. De heer Bakkenist zei dat de toekomstif" ontwikkeling zal wor den bepaald door de consument. De ondernemer die zich het snelst T(jdens de uitbreiding van het gemeentehuis in Baarn is maan dagnacht het pas gestorte beton nen plafond van een atoomvrije kelder ingestort. Het plafond is vermoedelijk onvoldoende gestut geweest. Volgens de aannemer is wellicht door ouderdom één van de metalen ondersteuningsstem pels bezweken, waardoor ook de andere stempels als luciferhout jes zijn afgeknapt. Het plafond was 6 bij 18 meter groot en had een dikte van 40 cm. Er was on- bij de wensen van de consument aanpast, zal het meest succes hebben. Andere belangrijke facto ren zijn de groeiende welvaart, de stijgende lonen en kosten, een steeds groter „produktenpakket" en een voortgaande geldontwaar ding van twee a drie procent per i jaar. geveer 30 kubieke meter beton in verwerkt. De aannemer schat de schade op 20.000 gulden, meer dan de winst die hij zou maken. Door het ongeval, waarbij nie mand gewond raakte, is een ach terstand in de bouw van twee weken ontstaan. AUSTRALIË VERKOOPT TWEE MILJOEN TON TARWE AAN CHINA Australië heeft 2,2 miljoen ton tarwe verkocht aan China, zo heeft de Australische tarweraad dinsdag meegedeeld. Er is een bedrag van 125 miljoen Austra lische dollar mee gemoeid. Over eengekomen is dat beide par tijen het recht hebben de hoe veelheid tien procent naar on der of boven te wijzigen. Leve ring moet plaatsvinden tussen februari 1969 en maart 1970. China heeft het recht de par tijen die in januari/maart 1970 moeten worden geleverd, eerder lp laten verschepen. Het is de I grootste hoeveelheid tarwe die 'de Australische tarweraad ooit NIEUWE APPARATUUR OP ZUSTERSCHEPEN VAN DE „PUEBLO" In zusterschepen van het Ame rikaanse inlichtingenschip „Pue blo" zijn nieuwere en snellere vernietigingsinstallaties aange bracht. Dit hebben functionaris sen van de Amerikaanse marine dinsdag gezegd. De nieuwe apparatuur is ont worpen om codes, code-appara- tuur en andere geheime instal laties te vernietigen. Bijzonder- in één keer heeft verkocht. Als van de optie van tien procent gebruik wordt gemaakt, kan 2,42 miljoen long ton of ongeveer 90,3 miljoen bushel worden geleverd. De grootste partij die tot dus ver aan China werd verkocht, was anderhalf miljoen ton. Dat was in mei 1967. Australië levert voornamelijk tarwe van „fair average quality" maar ook een flinke hoeveelheid van mindero kwaliteit en kleine partijen ex tra-harde en harde soorten. heden zijn niet bekend gemaakt, maar er wordt verondersteld dat er wordt verondersteld dat er explosief materiaal in is opge nomen. De „Pueblo" werd een jaar ge leden door Noord-Korea in be slag genomen. Kapitein Lloyd M. Bucher heeft onlangs voor de onderzoekcommissie van het mi litair gerechtshof in Coronado (California) verklaard, dat zijn verzoek om een betere vernieti gingsinstallatie was afgewezen. Ten noordwesten van Pleikoe hebben Noordvietnamese een heden 320 man verloren, zo deel de een Zuidvietnamese militaire woordvoerder dinsdag in Saigon mee. De strijd duurde van zater dagochtend tot maandagmiddag. Amerikaanse bommenwerpers en artillerie bestookten het strijd toneel. Nieuw! Biologisch Totaalwasmiddel! 'met Enzym S verzwelgt vuil en vlekken of net niets is! 3-3Q Vuil, vol bloed gaat de jas de machine in. Doe je werk All! „Wat dat moet worden", zegt mevrouw Van uur Veefi". Ze is achtbaar ongerust... Zal 't All gelukt zijn? Nu, mevrouw Van Veen? „Onbegrijpelijk!", roept deze uit, „geen vuil, geen vlekje te zien. Smetteloos schoon, hagelwit is die jas weer. Dat All is geweldig!" 3 'IA Ongelofelijke demonstratie in Den Haag. De All-de- JU monstratrice bezoekt slagerij Van Veen in Den Haag uur en vraagt of zij iets heel vuils mag wassen... Moet u de jas van mijn man nemen, zegt mevrouw Van Veen. 3<5C De jas is bijzonder vuil. Maar... de demonstratrice maakt 'm nog vuiler. Hoe? Met rauwe lever!

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6