uitengewone MARGARINE. ZOKLAARPUDDING Bij de mm voel ie ie thuis! Let ook bij op de uitverkoop-etalage! toiletzeep variété melange 98 antikug 59 perziken sinassticks varkensvlees droptoffees appelsap IN 1970 OPHEFFING EVENREDIGE VRACHTVERDELING Vrije prijsvorming vervoer massa goederen per binnenschip En de gaat alsmaar door met z'n J69 zakSwito nü GER0-PANNEN met nylon handgrepen tegen sterk verlaagde prijs Ook vele andere artikelen DE VRIJE ZEEUW Bedrijfs beëindiging w Sloopregeling 70-jarige dame door auto gegrepen Schipper bij brand omgekomen Slachtoffer van kolendamp vergiftiging Biervlietse jeugdspeler in het jongste Nederlands elftal Tom Okker als derde geplaatst in Australië Oud-kampioen Emil Zatopek ontslagen Goudprijs in ZUrich op recordpeil Vrouw met nieuw hart overleden GEMEENTE TERNEUZEN 6 pakjes h.h. (aardbeien, frambozen/bessen of abrikozen) 110 pot 130 nu 3 pakjes 129 nü -10% 4 stukken I met gratis washandje -10% pak 375 gram 1/1 blik Spar europ 202 nü 1?9-10% 150 gram 85 -10% blik - 200 gram79 -10% zak 225 gram 8 9-10% gezinsfles 59 -10% o.a. HORLOGES HORLOGEBANDEN COUVERTS KLOKKEN enz. N1 EUWSTRAAT 14 - TERNEUZEN - TELEFOON 2284 ÖSnfféröag 10 Januari 1969 Pagina 7 De charmante 20-jarige Ame rikaanse straatcomediante Susan Keeley, die op 29 januari deel zal nemen aan het comedianten- concert in de Londense Albert Hall. Staatssecretaris Keyzer (ver keer en waterstaat) heeft woens dag in Rotterdam verklaard, dat een wetsontwerp in voorberei ding is tot opheffing van de evenredige vrachtverdeling in de binnenvaart per 1 juli 1970. De evenredige vrachtverdeling die plaats vindt op de schip- persbeftrfBU.1. fr- is. een restant van wi^SPRBatregelen van de dertiger jaren, dat tans niet goed meer werkt, zo zei de staatsse cretaris in een rede bii het vijf tigjarig bestaan van de Neder lands Christelijke Schippersbond. Een van de nadelen is, dat het systeem de overcapaciteit be stendigt. „Er vindt geen natuurlijke sanering plaats, omdat het stel sel zelfe aan de zwaksten nog levenskansen biedt. Wie een fchip heeft, heeft recht op fading, zo is ongeveer de rede nering, maar zo gaat het nu een maal niet in het zakenleven. Men krijgt ook niet een recht op Klanten door het simpele feit, dat men een winkel heeft", aldus de staatssecretaris. Hierbij komt een invloed van imitenaf, namelijk het E.E.G.- akkoord van 22 juni 1965, waar bij overeenstemming werd be reikt over een vrije prijsvorming voor het vervoer van massagoe deren per binnenschip. Zulk een prijsvorming is moeilijk onder te brengen in de toerbeurtrege ling van de schippersbeurzen, omdat deze een eenheidsprijs met zich brengt. De staatssecretaris deelde de schippers mee, dat bij het be gin van dit jaar ongeveer 700 aanvragen om bedrijfsbeëindi- gingshulp uit de sector van de binnenvaart, waren ingediend. Deze hulp betekent een perio dieke uitkering voor schippers van 55 jaar en ouder met een schip van ten hoogste 300 ton. Een deel van de aanvragen heeft betrekking op schepen van meer dan 300 ton. De regeling zal gel den voor ten hoogste 1000 schip pers. Voor de sloopregeling in de binnenvaart zijn tot dusver een zestigtal aanvragen binnengeko men. Er wordt gewerkt aan een méér algemene sloopregeling en een hypothecair krediet voor de binnenvaart. Deze kredietver lening zal binnenkort bij het ministerie van economische za< ken beschikbaar zijn, zo liet de staatssecretaris weten. De alge mene sloopregeling zal volgens de opvatting van de E.E.G.-com missie alleen maar gericht mo gen zijn op het doen verdwijnen van de overcapaciteit. Staatssecretaris Keyzer noem de dat in zijn rede „een kortzicli tige opvatting", die door de Nederlandse regering niet wordt gedeeld. Deze meent dat de sloopregeling -ook de mogelijk' heid zal moeten inhouden van nieuwe investeringen. ..Het kwa litatieve aspect van liet vloot- bestand mag niet worden ver waarloosd". De Nederlandse sloopregeling zal voorlopig tot sanering beperkt blijven. Over de Rijnvaart en het ver schil van opvatting met Duits land (plan-Leber) zei de heer Keyzer o.m.: „Als Duitsland be reid is af te zien van de toe passing van vaste vrachtprijzen en tarieven, dan kan men er ver zekerd van zijn, dat Nederland van harte wil meewerken aan het tot stand brengen van goede capaciteitsregelingen". Woensdagmorgen omstreeks 11 uur is de 70-jarige weduwe Prak de provinciale autoweg voor haar woning in Barsingerhorn overgestoken zonder op het ver keer te letten en daarbij aan gereden door een personenauto. Zwaar gewond werd zij naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar zij na aankomst overleed. Het verkeer op de Wes- terweg in de gemeente Heer- hugowaard sloeg geen a,cht op de signalen met sirne en zwaailicht van de ambulanceauto en ver traagde daardoor het transport van de gewonde aanzienlijk. i Bij een brand aan boord van de kleine binnenvaarttanker Diala" uit Zwijndrecht, liggend in de tweede Katendrechtse ha ven in Rotterdam, is' dinsdag nacht een opvarende van dit scheepje om het leven gekomen. De brand in het roefje, van de Diala" was van geringe omvang. Het slachtoffer is echter als ge volg van de rookontwikkeling gestikt. De brandweerwagen die het eerst ter plaatse was, kon door een defect geen water geven. Korte tijd later lukte het een blusboot van de havendienst het vuur te doven. Het slachtoffer is de 25-jarige, schipper W. B. Mulder uit Gro ningen. Woensdagmorgen trof de kapi tein van een honderd ton meten de olieliehter van de rederij Van Seumeren uit Rotterdam, die voor de gemeentelijke loswal in Rhenen lag, zijn 16-jarige schip persknecht Klaas Terpstra uit Ouderkerk a/d IJsselleyenloos aan in het vooronder. De jongen bleek door kolendampvergifti ging, veroorzaakt door eén antra- cietkaoheltje in zijn slaapvertrek, om het leven te zijn gekomen. Voor het Nederlands jeugdelf- tal, bestaande uit spelers van 14 en 15 jaar, zijn dinsdag zestien spelers geselecteerd, n.l. Jac van der Wardt (Wageningen), Rob Gruben (Biervliet), Freddy Steen bergen (Go Ahead), Siebes Dek ker (Apeldoorn). Roel Bogerd (Asperen), Rob Monnee (ADO), Cees Storm (ADO), Barend Hij koop (ADO), Huub Stevens (FSV), Pierre Bouvrie (MKC), Marinus Bosman (Raptim), Jan van der Plas (Katwijk), Bert Strijdveen (ZAC), Gerrit Kle- ton (Ajax), Arie Ried ijk (For- tuna VI.) en Ronald Spelbos (Velox). Het jongste Nederlands elftal speelt in de komende maanden twee interlandwedstrijden. Op 22 of 29 maart is West-Duitsland tegenstander en op 5 april volgt de wedstrijd tegen Engeland in Coventry. Vóór die tijd speelt de jeugd een viertal oefenwed strijden. De eerste is op 25 janua ri tegen de HVC-jeugd in het K.N.V.B.-centrum te Zeist. Tom Okker is bij het herenen kelspel van de eerste open Aus tralische tenniskampioenschap pen, die maandag in Brisbane be ginnen, als derde geplaatst achter de Wimbledon-kampioen Rod Laver en Ken Rosewall. Bij de dames voert Wimbledon-kam- pioene Billie Jean King de rang lijst aan. De plaatsingen luiden: Herenenkelspel: 1. Rod Laver (Aust.); 2. Ken Rosewall (Aust.); 3. Tom Okker (Ned.); 4. Tonny Roche (Aust.); 5. John Newcom- be (Aust.); 6. Paneho Gonzales (V. S.); 7. Fred Stolle (Aust.); 8. Marty Riessen (V. S.); 9. Andres Gimeno (Sp.); 10. Bill Bowrey (Aust.); 11. Roy Emerson (Aus.); 2. Ray Ruffels (Aust.). De vroegere lange-afstandlo- per en olympisch kampioen Emil Zatopek is volgens de schaak grootmeester Ludek Pachman ontslagen uit zijn baan bij het ministerie van defensie in Praag. De Tsjechoslowaakse oudkam pioen is door de Russen sterk gekritiseerd wegens zijn open lijke veroordeling van de invasie in zijn land. Pachman schrijft in een open brief aan het ministerie van defensie in het journalistenblad „Reporter", dat de nieuwe funk- tie van Zatopek bij de atletische club van de strijdkrachten in Praag een grote schade betekent „vöOr een van onze beroemdste persoonlijkheden gedurende meer dan 25 jaar". „Daar protesteer ik tegen", schrijft Pachman, die door de Russische pers eveneens is aangevallen. Woensdag is de goudprijs in Zürich tot het hoogste peil van de afgelopen tien maanden ge stegen. Voor het eerst na de in stelling van een vrije godmarkt in Zürich tin maart van het vorige jaar) werd de 43 dollar per ounce bereikt. Het goud opende woensdag op 42,75 bie den 43,00 laten. Na de vaststel ling van de Londense goudprijs op 42,75 dollar daalde de prijs in Zürich tot 42,60/42,80. Alleen op de eerste dag van de vrije goudhandel in Zürich (18 maart) kwam de prijs boven de 43 dol lar. Er werd woensdag overigens geen bijzondere druk uitge oefend. De regeringswisseling in de Verenigde Staten zou een storende factor kunnen zijn, zo meenden de handelaren. Verder werd opgemerkt dat de bezitters van goud niet graag tot verkoop overgaan, zolang de prijs stijgt. De 48-jarige mevrouw Virig- nia Asche, die in september een nieuw hart ontving, is dinsdag in het medisch centrum van de Stanford-universiteit in Califor- nië overleden. Van de negen personen die in Palo Alto een harttransplantatie hebben ondergaan, zijn er hog drie in leven. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter al gemene kennis, dat vanaf heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen de door de gemeenteraad in zijn verga deringen van 28 november 1968 en 12 december 1968 vastgestel de Verordeningen tot wijziging van de Algemene Politieveror dening voor de gemeente Ter- neuzen, respectievelijk betrek king hebbende op het sluitings uur voor café's e.d. en het uit zetten van vuilnis. Deze verordeningen worden tegen betaling van de kosten verkrijgbaar gesteld. Terneuzen, 16 januari 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Kijk maar: weer eigen Spar-artikelen x tijdelijk in prijs verlaagd. Een hele Buitengewone Troef Week lang. Dus? Komen. Profiteren. Al die super- voordelige artikelen zijn natuurlijk van de onvolprezen Spar-kwaliteü JAM VAN DE i zolang de voorraad strekt JUWELIERS HORLOGERS

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7