PROVINCIAAL NIEUWS LANDBOUWSTUDIECLUBS EN R.LV.D BERAADDEN ZICH OVER AFZETWEGEN Tiende studiedag in hotel „Rotterdam" te Terneuzen EEN MILJARD DOLLAR VOOR INDUSTRIALISATIE IN AFRIKA Snelle groei van de landbouw noodzakelijk „NEGERSTAD" IN AMERIKAANSE STAAT CAROLINA? Pagina 3 Terneuzen Welvaarts- vergrotïng Afzetbeleid Nieuwe marktvormen Forum Breskens Hulst Nieuwvliet Oostburg Sluis Zaamslag Zuidzande 69-jarige wiel rijdster omgekomen Rassenscheiding op Amerikaanse scholen Kapitaal-intensief Technische eisen Haatcampagne onder Oostdultse jeugd Vijf maanden In een grot Anonieme brieven aan gemeente- raadslden van Weesp Betonnen segment doodt automobilist „Carmania" nog steeds op de rotsen Woensdag 15 januari 1969 mi i DE VRIJE ZEEUW Onderwijzersexamen Aan de rijkskweekschool te Mid delburg is geslaagd voor het eindexamen van de derde leer- kring (hoofdakte) de heer P. J. van Wijck te Terneuzen. Auto zwaar beschadigd Doordat de auto van de heer F. W. G. uit Sluiskil op de mr. F. J. Haarmanweg door onbeken de oorzaak gisternamiddag om kwart over twee tegen een licht mast terecht kwam, werd deze totaal vernield. De bestuurder liep lichte verwondingen op, ter wijl de lichtmast werd verbogen. Solistenconcours Tien leden der drumband van de „Harmonie Terneuzen" na men zaterdag deel aan een solis tenconcours voor tamboer en hoornblazers, georganiseerd door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg. De uitslag van de Terneuzense tamboers was aldus: Tweede afdeling. W. Jansen 59 punten, J. Dooms 63 p., P. Eek man jr. 63 p. Eerste afdeling mej. Mieke Jan sen 67 p.. W. Riemens 60 p., J. Doorns 72 p. Afdeling Uitmuntendheid: L Dobbeleir 62 p. L. Stoffels 65 p., C. Karreman 63 p. De jongste deelnemer was P. Eekman jr (7 jaar) van de „Har monie Terneuzen". De heer L. Stoffels behaalde een le prijs en was de hoogste in z'n afdeling, terwijl Jan Doorns een le prijs met lof behaalde. J. Dooms was de op één na de beste solist der 100 deelnemers (sters), waarvoor hij een extra- prijs ontving, bestaande uit een fraaie lauwertak. Tevens ontvingen beiden een mooie beker. Ook mej. Mieke Jansen kreeg een zeer eervolle le prijs in de eerste afdeling. De overige deelnemers van de „Harmonie Terneuzen" hadden hadden een zeer goede 2e prijs. Een prachtig resultaat van de Terneuzense deelnemers en in het bijzonder voor de instructeurs de heren P. Eekman sr en A. van Meurs. Dia's over de Braakman Op de gezinsavond van de afd. Terneuzen van de Z.L.M.' heeft de jachtopziener in het Braak- mangebied, de heer C. Riemslag, een aantal van zijn mooiste dia's getoond. De heer Riemslag had een ge varieerde keuze uit zijn- collectie gemaakt, zodat hij een afwisse lend programma kon tonen, waarin beurtelings bloemen, vo gels, planten en dieren die in het Braakmangebied leven in kleur op het scherm verschenen. Voor velen die een lezing van deze jachtopziener hebben bijge woond en dat gold ook voor de Z.L.M.-leden die in hotel „Des Pays-Bas" aanwezig waren is dit een openbaring. Een aantal dia's vervullen de heer Riemslag met een rechtma tige trots, b.v. de serie waarin hij de gedragingen van de ijsvogel laat zien; de twee jonge kerk uilen en de nachtelijke opnamen van de ransuil, fazant, patrijs en haas. De zeldzame opnamen van de wespendief; van de schuwe waterral en pijlstaarteend. En als kroon op dit alles twee opnamen van de schreeuwarend, een vogel die maar zelden in ons land wordt waargenomen. De heer D. Scheele, die in de plaats van de heer Van Hoeve de avond leidde, sprak een dank woord. KVP-jongeren spraken over herindeling Bij hun bezoek aan Zeeuws- Vlaanderen hebben de heer Fie- vez, voorzitter van de kamer commissie herindeling, en de contactman de heer Dusarduyn, de jongeren van de K.V.P. in de gelegenheid gesteld hun stand punt betreffende de gemeente lijke herindeling kenbaar te maken. De grondgedachte die bij de herindeling moet worden gehan teerd, dient volgens de jongeren van de K.V.P. te zijn, dat men de gebieden die door hun geo grafische ligging speciale voor delen bieden, tot één geheel maakt. Dit betekent voor het kustgebied recreatie, voor het midden industrie, voor het oos telijk deel industrie en woon gebied èn voor de tussenliggen de gebieden landbouw. In het midden heeft de indus trialisatie twee aspecten, n.l. grote chemische industrie langs de Schelde en klein-industrie langs het kanaal. Hieruit vloeit voort dat er binnen dit gebied Tijdens de tiende Zeeuws-Vlaam- ïe studiedag van de landbouwstu dieclubs en de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, die gisteren in hotel „Rotterdam" te Terneuzen werd gehouden, hebben verschil lede sDrekers het algemeen thema van die dag: oude en nieuwe af- zetwegen voor landbouwproduk- ten onder de loep genomen. In zijn openingswoord stelde de voorzitter, de heer A. de Feijter, o.m. dat de afzet van de land- bouwprodukten momenteel in een impase verkeert. Hij stelde ter verduidelijking de weg die de landbouwprodukten vroeger van de boer naar de consument moest volgen en de wijze zoals dit nu gebeurt. De impasse moet volgens de heer De Feijter worden toege schreven aan de E.E.G. Zeeuws- Vlaanderen, dat na de oorlog een slagvaardig beleid is gaan voeren zit nu min of meer op de puin hopen, aldus de voorzitter. Hij zei in het plan Mansholt de visie on de nieuwe afzetvormen te missen. Daarom meende de heer De Feij ter te moeten stellen dat hierin wel eens de kiem van de misluk king van het plan Mansholt zou kunnen li£gen. Hij memoreerde tevens dat de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst aan een stringente reorganisatie bezig was, ten ge volge waarvan het landbouwcon- sulentschap in Zeeuws-Vlaanderen zou kunnen verdwijnen, hetgeen van een onverantwoordelijk beleid getuigt. De heer De Feijter stelde voorts dat ten aanzien van de afzet alle krachten moeten worden gebun deld, waarbij hij zei te denben aan concentratie van aankoop- en af- zetcoöperaties, waarbij tevens de handel in sterke mate is betrok ken. „Dit zou kunnen betekenen dat wij tot een centrale bundeling van afzet aan de industrie en de consument kunnen komen", aldus de heer De Feijter. Hij zei deze conclusie te kunnen baseren op het feit dat de landbouwer als pro ducent recht heeft op invloed op de afzet. De heer De Feijter achtte dit voorts nodig omdat zonder deze bundeling de boer nooit een goede produktie-planning kan rea liseren. Ir. L. Th. J. M. de Wit, las de inleiding voor die drs. G. H. E. Hilkens zou hebben gehouden, maar die plotseling verhinderd was deze tiende studiedag bij te wonen. In deze inleiding werd o m. gesteld dat voor de landbouw niet meer productiecapaciteit wordt vastgehouden als noodzake lijk is voor de zich daarop richten de vraag *5*n de consument. „Het landbouwbeleid is er tot nu toe niet in geslaagd de ontwikkeling van de landbouw zodanig te be ïnvloeden, dat de doelstellingen voor de bijdrage aan de welvaarts vergroting, konden worden gerea liseerd. „Van consumentenzijde zal er geen bezwaar tegen bestaan wanneer van landbouwzijde een betere positie op de markt wordt verkregen dan nu als „grondstof- fenaanbieder" in een vrije concur rentie het geval is, zo werd in de inleiding van de heer Hilkens ge zegd. Daardoor zou kunnen wor den bevorderd, dat het prijsaan- dee] van de totale produktprijs zich ten gunste van de landbouw wijzigt en zal ook een genuanceerd aanbod van produkten tot stand worden gebracht. Dr. ir. J. Gevenster, hoofd land bouwkundige afdeling van Uni lever, stelde in zijn „afzetbeleid van industrie en landbouw", dat naast de kwantitatieve afzetmoge lijkheden, ook de wensen van de consumenten op het gebied van de hoedanigheid een belangrijke rol spelen. Dr. Sevenster stelde verder o.m. dat het voor de landbouw in het algemeen en zeker voor de In dividuele boeren onmogelijk is marktonderzoeken enz. toe té pas sen, zoals dit door de grote con cerns wordt gedaan. Tenslotte zei de heer Sevenster dat in het alge meen kan worden gesteld dat de landbouwproduktenverwerkende industrie te ver „verwijderd" is van de verbruikers en de voedings middelenindustrie *te ver van de landbouwproducenten. De hoofdadministrateur bij het direktoraat-generaal landbouw van de Europese gemeenschappen te Brussel, dr. J. van Llerde, zei In zijn Inleiding „naar nieuwe markt vormen in een nieuwe landbouw" een algemene ontwikkeling op het gebied van marktstructuur te ver wachten mogelijke akties op het gebied van de marktstruktuurpoli- tiek, traditionele- en nieuwe marktvormen, binnen en buiten de E.G.G. en horizontale, zowel als vertikale Integratie. 's Namiddags werd een forum discussie gehouden, waarvan het voorzlttersehan werd bekleed door ir. Th. de Wit en als leden de heren C. R. Tybout, directeur na tionale coöperatieve'raad en drs L. B. Padmos, van dé stichting Nederlandse zelfstandige handel en industrie. woonkernen moeten ontstaan, zo ze al niet aanwezig zijn. De J.O.-K.V.P. vindt daarom dat er in midden-Zeeuws-Vlaan deren een gebied dient te komen dat de volgende.^emeenten moet omvatten: Biervliet, Hoek, Phi lippine, Sas van Gent, Westdor- pe, Zuiddorpe, Axel, Zaamslag en Terneuzen. De J.O.-K.V.P. heeft de aan dacht gevestigd op de urgentie van de herindeling. In zijn antwoord verklaarde de 'heer Fievez dat het wetsont werp wellicht spoedig in de tweede kamer zal worden be handeld. Voor de ambtenaren die door de herindeling worden gedu peerd, heeft de J.O.-K.V.P. erop aangedrongen maatregelen te treffen die een goede rechtspo sitie waarborgen. Beide kamerleden vonden het een geanimeerd gesprek. De be spreking vond maandagavond plaats in restaurant „Vijverhof", alhier. Officieel bezoek Tijdens het bezoek dat de com missaris der koningin donderdag a.s. aan Breskens zal brengen, zal ook mevr. Van Aartsen aanwe zig zijn. Mevr. Van Aartsen zal vergezeld van mevr. Eekhout, de echtgenote van de burgemeester, 's middags een bezoek brengen aan het dienstencentrum „Goe- dertijt" waar zij zal worden ont vangen door het bestuur. Voorts zullen enkele woningen en het centrum worden bezich tigd en zal een gesprek met de voorzitter en de maatschappelijk werker worden gevoerd over het bejaarde rrwerk. Onderzoek bejaardentehuis Zoals bekend heeft het kamer lid drs. W. Dusardiuyn uit Goes onlangs vragen gesteld aan de minister over de drastische ver hoging van de verpleegtarieven in het bejaardentehuis „De Blauwe Hoeve" te Hulst. Naar men ons mededeelt zal de controledienst van het departe ment van economische zaken uit Den Haag zich op korte termijn van deze tariefsverhoging op de hoogte komen stellen. Het zou in de bedoeling liggen, zo werd hier aan toegevoegd, dat de controle commissie ook andere bejaarden tehuizen in Zeeland in haar onder zoek zal betrekken. Nieuwjaarsbijeenkomst De afd. Zeeuws-Vlaanderen van de algemene bond van onderwij zend personeel belegt op 24 janu ari a.s. een bijeenkomst te Nieuw vliet. Vergadering Z. L M. De Z.L.M.-kring West Zeeuws- Vlaanderen heeft in hotel „De Eenhoorn" een algemene leden- veregadering gehouden, waar het lid van G. S. de heer A. J. Kaland een inleiding hield over de ont wikkeling, verband houdend met de industrialisatie. In dit verband zal de toekomst op korte termijn moeten worden bekeken. Men moet zich hierbij ook afvragen wat er van Zeeland zou zijn geworden als er geen in dustrie zou zijn gekomen. Maat schappelijk en economisch is in dustrie ondenkbaar. Het land schap zal in de toekomst nog meer veranderen. Men zal van het agrarische meer naar het in dustriële overgaan met met hoge schoorstenen en rookpluimen. Achterblijven van de industria lisatie zou een verpaupering van de dorpen betekenen. Er zijn ook negatieve punten aan deze ont wikkeling, waarbij werd ge noemd de water- en luchtveront reiniging. Maar dit zal op natio naal en regionaal verband moe ten worden opgelost, aldus spr. Dr. J. C. van Beekom uit Goes, hoofdingenieur van de R. L. V.- dienst in Zeeland, zag het aile- maal niet zo somber in. Er zijn nog perspectieven in de land bouw, maar men zal moeten ko men tot een vèr -gaande samen werking. De heer P. de Regt, directeur van de V. V. V. uit Middelburg, meende dat agrarische bedrijven kansen hebben in de recreatieve sector. Ds. H. Strating uit Goes zei als president-directeur voor het maatschappelijk werk in Zee land dat de ontwikkelingen bij de ouderen een gevoel van on behagen oproepen. Men kan de zaken niet meer volgen. D« ont wikkeling wordt door specialis ten gepresenteerd, die een eigen beleid voeren. Hierdoor vervaagt het contact met de mensen. Benoeming Tot onderwijzeres aan de r.k. school te Oostburg is benoemd mej. M. Plassc-haert uit Oostburg. Verkoping winkelpand In café-restaurant „Wilhelmina" werd ten overstaan van notaris Herdink in het openbaar verkocht een winkelpand, in de Oude Kerkstraat. De verkoping, waar voor grote belangstelling was, geschiedde in opdracht van de wed. J. ClaerhoudtAers. Na veel bieden werd het pand voor ƒ90.000 eigendom van de heer A. Simons uit Stalhille (West- Vlaanderen België). Oeververzakking in de „Eendrachtpolder" Aan de buitendijkse oever van de „Eendrachtpolder" ten oosten van Terneuzen op het grondge bied van de gemeente Zaamslag is over een afstand van 150 meter en een breedte van 80 meter een oeververzakking geconstateerd. Bedoelde dijk is nog niet op del tahoogte. Volgens de mededelin gen van het Axeler Ambacht is er geen direct gevaar voor door braak. De oorzaak van deze oeverver zakking schijnt te zijn gelegen in het verval van de bodem doordat bij de bouw van de kleidijk te slappe specie werd gebruikt. Vooral bij laag water en oostelij ke winden wordt de oever door stromingen aangetast. Er zal eerst worden afgewacht of het gat door de stroming dicht zal slibben. Indien dit niet het geval zou zijn, zal het met be hulp van zinkstukken worden gedicht. Wildrit Zondagmiddag ging te Zuid zande de uitgestelde wildrit van start. Hiervoor had zich een groot aantal liefhebbers gemeld. Het was een aardige rit, die de deel nemers veel genoegen zal hebben bezorgd. De meeste rijders slaag den er in de finish te bereiken, zij het dan ook met de nodige strafpunten. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. J. Verstraete, Schoondijke (wisselkruik) 4 strafpunten; 2. L. Basting, Zuidzande 6 str.p.; 3. G. Boonman. Oostburg, 7 str.p.; 4. J. Duste, Oostburg, 8 str.p.; 5. W. Maen-hout, IJzendijke; 6. C. Ko- lijn, Oostburg, 10 str.p.; 7. J. Ris- seeuw, Roosendaal, 10 str.p.; 8. H. van Geïfen, Schoondijke, 12 str. p.; 9. A. Faas, Terneuzen, 13 str.p. en 10. T. van Tiggelen, Bier vliet, 16 str.p. Een volgend Europees ontwik kelingsfonds voor Afrika moet over minstens een miljard dollar voor vijf jaar beschikken. Daar op wordt aangedrongen in een ontwerpresolutie die maandag in Tanarive (Madagaskar) aan de parlementaire conferentie van de associatie E. E. G.-G. A. S. M. (geassocieerde Afrikaanse staten en Madagaskar) is voorgelegd. Tot nu toe is jaarlijks ten be hoeve van de 18 Afrikaanse sta ten 130 miljoen dollar uitgetrok ken. Er wordt dus 70 miljoen dol- laar meer gevraagd per jaar. Een deel van dat geld zal be steed moeten worden voor indus trialisatie, waarmee het in deze Dinsdagmiddag om half vijf is de 69-jarige mevr. P. C.-M. uit Loppersum dodelijk verongelukt. Haar echtgenoot, de 70-jarige heer P. C., werd ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis in Groningen overgebracht. Het echtpaar stak per fiets in Wir- dum (gemeente Loppersum) de rijksweg 43 over en werd ge schept door een personenauto. De vrouw overleed ter plaatse. Floyd B. McKissisk, een van de leiders van de beweging voor gelijke burgerrechten voor blank en zwart, heeft op een perscon ferentie in Washington, die hij samen met minister van land bouw Orville Freeman hield, meegedeeld dat er in „Warren County" in de staat Noord-Caro- lina een stuk land is gekocht voor een half miljoen dollar met de bedoeling daar een „neger- stad" te stichten hij wijze van alternatief voor de negergetto's in de grote Amerikaanse steden. In deze stad, die „Soul City" zal heten, zullen uitsluitend negers komen te wonen en wel in totaal rond 18.000 na tien jaar. „Soul City" zal door negers worden bestuurd. Minister Freeman verklaarde dat hij het project zal steunen. Ook de regering-Nixon zou er welwillend tegenover staan. In het afgelopen jaar is in de radi cale vleugel van de beweging voor gelijke burgerrechten de idee naar voren gekomen om op het grondgebied van de V.S. een negerrepubliek te stichten. Dit denkbeeld heeft echter nooit de instemming gekregen van de grote traditioneel ingestelde or ganisaties voor gelijke burger rechten. Meer dan 771.000 negerkinde ren bezoeken nog steeds scholen alleen voor negers en dit 14 jaar nadat het Amerikaanse hoogge rechtshof de opvatting verkon digde, dat deze scholen ongrond wettig zijn. Dit heeft de Ameri kaanse minister van justitie, Ramsey Clark, maandag meege deeld. Daar komt bij, dat tientallen 'grote ondernemingen en plaat selijke verenigingen nog steeds negers uit hoge functies weren. Ook- is het voor een neger in vele delen van de V.S. nog steeds niet gemakkelijk een huis te kopen, aldus Clark, maar ander zijds is hij ervan overtuigd, dat dit beeld van wijdverspreide rassendiscriminaties zal verdwij nen. ontwikkelingslanden nog niet rooskleurig is gesteld. Volgens de Belgische liberaal Dewulf, die voor de conferentie een overzicht heeft gemaakt, hebben de meeste Afrikaanse landen slechts vier categorieën industrieën. Dat zijn: verwerking van oliën en vetten, produktie van levensmiddelen en dranken, textielindustrie en houtbewerking en mijnbouw. Ernstig acht hij het ontbreken van basisindustrieën, waardoor de Afrikaanse industrie afhanke lijk blijft van invoer. Hoe moet zich de toekomstige industrialisatie voltrekken? De Belg meent dat dit niet kan zon der een snelle groei van de land bouw die voor een verbetering van de betalingsbalans en voor vergroting van de interne markt moet zorgen. Groei van de land bouw is bovendien nodig om de urbanisatie af te remmen en voor evenwichtiger voeding te zorgen. De industrialisatie moet in eer ste instantie berusten op het ver vaardigen van goederen, die de import verminderen. In een later stadium moet Afrika kapitaal intensieve exportindustrieën krijgen. Gaan.de ontwikkelings landen zich tevreden stellen met het produceren van slechts con sumptiegoederen of lichte indus trie, dan wordt de kloof tussen rijke en arme landen steeds gro ter. Voor het jaar 2000 acht de Belg een Afrikaanse industrie nood zakelijk die aan de hoogste tech nische eisen voldoet en waar de nieuwste technologische vindin gen worden benut, Zo niet, dan voorziet hij dat de Afrikanen niet naar andere werelddelen zullen kunnen exporteren en zelfs niet meer in staat zullen blijken zich op hun eigen Afrikaanse markt te handhaven. Op langere ter mijn acht Dewulf ook de oprich ting van echte gemeenschappe lijke markten in Afrika noodza kelijk en hü meent dat de asso ciatie van sommige Engels spre kende Afrikaanse landen met de E. E. G. de oprichting van derge lijke markten gunstig kan beïn vloeden. In Oost-Duitsland is dinsdag een campagne begonnen die de jeugd moet aansporen om de militaire paraatheid, politieke bewustheid en haat tegen de Westduitsers te verhogen door sport en militaire en politieke oefening. Dit heeft een hoge legerofficier kortgeleden aange kondigd in een interview met het Oostduitse persbureau A.D.N. „De campagne is er op gericht de haat te ontwikkelen van on ze jeugd tegen iedereen, die on ze vreedzame socialistische voor uitgang wil verstoren, tegen de Westduitse leiding, die er naar streeft de status quo in Europa te veranderen met het risico van oorlog", aldus de officier. De campagnes tegen West- Duitsland zijn opgevoerd sinds de inval in Tsjecho-Slowakije. Een maand na de invasie werd in Oost-Berlijn een bijeenkomst gehouden van de organisatie voor para-militaire oefening, waarbij de afgevaardigden, on der wie gedelegeerden uit an dere communistische landen, werden opgeroepen tot grotere inspanning om het land te ver sterken. Een DC-8 van de Scandinavi sche luchtvaartmaateschappij is maandagavond kort voor de lan ding bij Los Angeles in zee ge stort. Op de foto wordt één van de geredden aan land gebracht. Volgens lat.ere berichten blijkt het ongeluk aan vermoedelijk 15 inzittenden het leven te hebben gekost. Er zijn vier lijken gebor gen, waaronder die van een Amerikaan en de stewardess Su- sanne Göthberg. Elf personen (9 passagiers en 2 stewardessen) worden nog vermist. Van de 30 geredden liggen er 9 in het zie kenhuis. Geen van hen verkeert in levensgevaar. De passagiers waren overwe gend Scandinaviërs en Amerika nen. Twee jonge Fransen hebben tijdens een geïsoleerd verblijf van bijna vijf maanden in een grottencomplex in het massief van Audiberghe onbewust een cyclus van 36 uur waken en 12 uur slapen aangenomen. Het experiment dat van grote bete kenis voor ruimtereizen kan blijken te zijn, eindigt vandaag. De twee Fransen, de 30-jarige Philippe Englender en de 29- jarige Jacques Chabert, namen op 22 augustus hun intrek in af zonderlijke ruimten in een holen- complex op 70 meter diepte. Englender kwam na ongeveer zes weken in de langere cyclus terecht. Bij Chabert was dat pas ongeveer een maand geleden het geval. De lichamelijke toestand en de hersenactiviteit van de grotbewoners werd met behulp van allerlei apparaten gecontro leerd en geregistreerd. Als de twee boven aarde komen, wacht hun eerst een uitvoerig on derzoek in het medisch centrum van de Franse strijdkrachten in Parijs. Daarna gaan zij naar een speciaal neuro-fysiologisch labo ratorium ,waar zij in een geluid- dicht vertrek zullen worden teruggebracht in de cyclus van 24 uur. Deskundigen denken dat hiervoor meer dan twee of drie dagen nodig zullen zijn. De districtsrecherche van de rijkspolitie in Weesp heeft een onderzoek ingesteld naar de her komst van anonieme brieven, die eind vorig jaar aan alle leden van de gemeenteraad van Weesp met uitzondering van de wet houders waren gezonden. In de brieven, ondertekend door de „Weesper bevolking", werd de raadsleden verweten dat zij geen ruggegraat hadden en alleen maar in de raadsvergaderingen verschenen om presentiegeld op te strijken. Volgens de anonie me briefschrijver sloeg dit voor al op de houding van de raads leden inzake het Weesper gas bedrijf. Er werd aan deze ano nieme brieven een extra-raads vergadering gewijd, waarbij de publieke tribune goed bezet was. Deze vergadering eindigde met een motie van wantrouwen tegen de fractie van de boerenpartij, omdat deze zich achter de in houd van de anonieme brief had gesteld. Na deze extra-raadsvergade ring volgde een tweede serie anonieme brieven, waarin werd meegedeeld, weer door „de Wees per bevolking", dat de anonieme briefschrijver met twaalf sympa thisanten bij de raadsvergade ring op de publieke tribune had gezeten. De districtsrecherche wist wel ke mensen zdch bij deze verga dering op de publieke tribune hadden bevonden. Een verhoor leverde echter geen resultaten op. i Dinsdag om ongeveer 2 uur reed een zware truck met opleg ger in de Bijlmermeer ter hoogte van de Bijlmerdreef in de s- bocht bij Duivendrecht. De truck was beladen met een aantal betonnen segmenten, elk ongeveer VA ton wegende. In de bocht viel een van de segmenten van de wagen en kwam terecht op een tegenligger, bestuurd door de 51-jarige heer J. S. uit Zwollerkerspel. De man was op slag dood. Het Britse passagiersschip „Car mania", dat zondag voor het eiland San Salvador van de Bahamagroep op de rotasn was gelopen, zat maandagavond nog steeds vast. Uit Hamilton (Bahama) ver trok 's werelds krachtigste sleep boot, de Liberaan „Alice L. Mo- ran" van 1167 ton, om te trach ten het schip vlot te trekken. De „Carmania", een 21.370 ton metend schip van de Cunard- Line, heeft 471 passagiers aan boord. Volgens functionarissen -van de reddingsdienst van de Baha ma's hebben duikers geen be schadiging aan de romp kunnen constateren en loopt het schip op de plaats waar het ligt, geen gevaar. Er zijn daar wel vaker schepen zonder al te grote schade vlotgetrokken.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3