Meer dan 6 mili RAIFFEISEM8AWK TERNEUZEN WELKOM DOKTER Voor de zondag ROTTERDAMSE VRIJWILLIGE BRANDWEERLIEDEN DREIGEN MET ONMIDDELLIJK ONTSLAG Vakcentrales blijven verdeeld over loonwet KERKDIENSTEN WeekMjWjïwtea ZESTIG PROCENT VAN HET BROMFIETSGEBRNIK IS ZAKELIJK lfff procent voor spoorweg personeel Maandag begint conferentie E.E.G.-minis*ers van financiën ScMieren slaags met politie in Paramaribo i Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 11 januari 1969 De loonbelasting voor de hogere inkomens oer 1 april EENJAAR VOOR DODELIJKE AANRIJDING Doenbaar vervoer ontbreekt K'Ikdüchtheld Apollo-reportages tijdens Kerstdagen Ter aanvulling van het bericht van gisteren over de aanpassing van de loonbelasting aan de in komstenbelasting voor de hogere inkomens deelt het ministerie van financiën mee, dat het hier gaat om een beter afstemmen van de loonbelasting op de uiteinde lijk verschuldigde inkomstenbe lasting. Het is een maatregel waarmee de staten-generaal reeds in 1968 instemden. IS SIMON NU WERKELIJK PETRUS ,,En aan Simon gaf Hij de bijnaam Petrus". Marcus 3 16 Op de vraag van dit opschrift is tweeërlei antwoord te geven. Het eerste luidt „neen" en het tweede „ja". En dan zegt men nog wel dat „ja-en-neen" niet bestaat. Om bij dat „neen" te beginnen, vindt u dat die nieuwe naam, rotsman, zo goed bij Petrus past? Hij is nu niet bepaald het toon beeld van standvastigheid. Telkens moet de Heer hem terugroepen, tot de orde roepen en dan noemt Jezus hem nadruk kelijk bij zijn oude naam. Bij de waarschuwing, vóór de looche ning, zegt de Heer zo dringend „Simon, Simon, zie, de satan heeft verlangd u te ziften als de tarwe". Kort daarna ligt Simon op de zeef en is het niet allemaal kaf, wat er zichtbaar wordt? „Neen", .en toch helemaal „ja!" Een blij en dankbaar „ja". hebt het gelezen: „Geloofd zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus. Nu luister ik niet naar Simon, maar naar Petrus. Als u maar niet denkt dat Simon voor goed verdwenen is. In Galaten 2 11 schrijft Paulus, dat hij Petrus onderhanden heeft moeten ne men over zijn weinig dappere houding tegenover de Joden christenen. Simon-Petrus, nu laat ik de namen weg en zet er voor in de plaats de bekende uitsoraak van Luther, dat een gelovige tege lijkertijd Is „een rechtvaardige en een zondaar". Men kan deze uitspraak gru welijk misbruiken om er zijn zonde mee te verontschuldigen. Zij betekent, dat het geloof nooit een rust is. een verworvenheid, maar een spanning tussen zijn en niet-zijn, totdat (Uit: 'Hij sprak en ik hoorde'.) Bijna 500 vrijwillige brand weerlieden in Rotterdam hebben op een vergadering ontsla gfor- muliéren getekend. De ontslagen zullen door hun woordvoerders worden ingediend, als het college van B en W van Rotterdam dins dag. niet aan hun verlangens tegemoet komt. De brandweer mensen eisen dat zij ingescha keld zullen blijven bij alle alar men van de brandweer, ook bij het zogenaamde „kleine alarm", dat de wethouder van economi sche zaken, de heer Worst, voor de vrijwilligers wilde afschaffen. In een communiqué verklaarde de wethouder dat hij bereid is te overwegen het klein alarm voor de avonden, de nachten en de weekends voor de vrijwilligers te handhaven. Twee andere punten die de brandweerlieden bij wijze van ultimatum stellen zijn: ge lijkschakeling van de bevelvoe- Het overlegorgaan van de drie vakcentrales is het niet eens ge worden over een gemeenschappe lijk standpunt ten aanzien van de concept-loonwet van minister Roolvink, waarover dinsdag a.s. een tweede-kamerhearing wordt gehouden. Knelpunt is gebleven de bevoegdheid van de minister om individuele, collectieve ar beidsovereenkomsten waarover partijen het eens zijn geworden, onverbindend te verklagen. Daar over wordt door N.V.V., N.K.V. en C.N.V. genuanceerd gedacht. Alleen het N.V.V. is zonder meer tegen.. Zoals bekend werd de hearing eind vorig jaar op verzoek van de vakcentrales uitgesteld, omdat in de kring van het overlegorgaan nog geen standpunt was gefor muleerd. Naar verluidt bestaat thans alleen theoretisch nog de mogelijkheid, dat de drie vak centrales dinsdag met een eens luidend standpunt voor de ka- mercomnrssie verschijnen. In die bijeenkomsten zal het definitieve standpunt worden bepaald, waar bij in theorie de mogelijkheid be staat, dat men terugkomt op eer der ingenomen standpunten. In vakbondskringen wordt deze kans evenwel gering geacht. ZATERDAG 11 JANUARI 1969 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippic# 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuren: Ned. Herv. kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19 15 uur H. Mis. Westdorne: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 12 JANUARI 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. uur Faber. Axel: 8 45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. 14.30 uur „De Vurssche". Biervliet: 10 uur Mevr. H. A. Oos- terveldvan Aken, van Nieuw- vllet. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Snaans. H. Avondmaal: 18.30 uur Ds. L: Spaans. Voortz. en dankz. H. Avondmaal. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- rlng. Groede: 11 uur Ds. G. F. H. Kel- ling, van Biervliet. Hoek: 10 en 18.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse; 10 30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Hulst: 9 uur Mej, Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. Oostburg: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Phlllnolne: 9 uur Ds. E. J. Riet veld. van Terneuzen. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luurlng. Sas van Gent: 10 30 uur Ds. E. J. Rietveld, van Terneuzen. Schoondüke: 10 uur Ds p A..L. Brinkman. Bev. ouderling. 16 uur Streekiei'fddienst o.l.y. Ds. C. Balk, van Sluis. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. (11 uur H. Avondmaal Terneuzen: Grotp kerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Voorber. H. Avondmaal. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Schoiten. Voorber. H. Avond- maai; 19 uur Ds. E. J. Rietveld. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. A. T. Deinum. Zuidzande: 11 uur Ds. J. van.den Hoek. GEREFORMEERDE KERK Hoek: 10.45 uur Ds Noorloos, van Aardenburg: 14 30 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger. Te-neuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. V'er'pg H. Avondmaal en dank zegging. Mozarthof: 9 uur Ds. L. Berger. H. Avondmaal. GEREF. KERK (Vrllgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veef- kind. H. Avondmaal. Hoek: 10 u"r Ds. A. Kuiper, van Axel; 14.30 uur Leesdienst. Temenden- io en 15 uur Ds. K. D. van Diik. Zaamslae: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutesppi- 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Viooswiikstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVAWWT.IE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans en Kadet-lte H. Wagt- man. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel; 8.15. 9.30 en 11 uur H. Mis. B'ervliet: 7 30 en 10 30 uur H. Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H Mis. He-'" H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hidet: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Oe-rburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H Mis. Phikpnine: 7 30 en 10 uur H. Mis. 14.30 uur Lof. Sas vn Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sh'd'rkil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Ternenzen: Ned. Herv. kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. Trin'tnitskerk: 9, 10.30 en 17 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. ring tussen het vrijwillige en beroepsgedeelte van de Rotter damse brandweer en handhaving van vrijwilligers in 't toporgaan van de brandweer. Dinsdagmor gen zullen twee vertegenwoordi gers een vergadering bijwonen van de raadscommissie van eco nomische zaken. Als de uitkomst van het over leg niet naar hun zin is. zullen zij vermoedelijk reeds woensdag de ontslagaanvragen op het raad huis deponeren. Zij willen het ontslag doen ingaan op 1 april en zullen dan tot die datum slechts in uitejste noodzaak meedoen aan.de brandbestrijding. De pre sident-hoofdman van de Rotter damse brandweer, de heer Oster. zei op een persconferentie dat bij de vrijwilligers een gevoel van onbehagen heerst. Hij zei dat met de belangen van de vrijwilligers gesold is. „Het vrijwillige korps is altiid op gelijke voet behan deld. Wij kunnen geen discrimi natie tussen vrijwilligers en be roeps brand weermensen accepte ren", aldus de heer Oster E„ zijn in Rotterdam 750 vrij willigers. Het bero-nskorps be- ~taat Hit ongeveer 300 man. Als de vrijwillige brandweer in Rot terdam zou verdwijnen, zal het beroenskorps moeten worden uitgebreid. Er is becijferd, dat dit per jaar ongeveer zes mil joen zon kosten. TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter H. J. van Ilerk, Bsllamystraat 117, tel. 4000. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. A. C. Leen- houts, van Steenbergenlaan 68, tel. 01150—3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: A. J. Klaassen, Noordstraat 54, tel. 01150—2090. TANDARTS: Op zaterdag van 10—10.30 uur en 1818.30 uur en zondag van 1212.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts: L. W. Nooteboom, Bellamystraat 65, tel. 01150 3780. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Hoekert te Sas van Gent, tel. 011581987 (b.g.g. 008). AXEL ARTSt Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter K. Boor, Noord straat 8, tel. 011501666. DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts: J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaamslag, tel. 01153366. c -,v ■■■Lhv In Rome is het donderdag tot massale vechtpartijen gekomen tijdens een betoging van juristen voor het paleis van justitie, waar president Saragat een nieuw jaarsrede hield. De juristen, on geveer 100 in getal demonstreer den voor hervorming van het rechtsstelsel. Zij hadden o.m. het standbeeld van een Italiaanse onafhankelijkheidsheld volge hangen met leuzen (foto). De officier van justitie bü de rechtbank in Assen, mr. C. J. van Oldenbeek, heeft een jaar gevan genisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist tegen de negentien jarige pluimveeslachter J. G. uit Nieuw Roden. G. reed op 13 oktober onder in vloed in zijn auto een tegemoet komends wielrijdster aan op de Zevenhuister weg in Nieuw Roden. Het meisje, de negentien jarige Trijntje Alkema, was op slag dood. De bromfiets dekt voor de bezitters van deze tweewieler in belangrijke mate de zake lijke vervoersbehoefte, met name on de middelkorte af stand (1020 km). Dit is één van de conclusies u't een on derzoek naar het gebruik van de bromfiets, dat medio 1968 in opdracht van de R.A.I.-af- deb'ng bromfietsen werd inge steld. Hoewel het aantal gebruiks doeleinden is toegenomen, overweegt 't zakelijk pebruik met ca. 60 De bromfietsen worden het meest gebruikt in het woon-werkve'kee-- OM om van huls naar school te rijden (10 en tiidens h-t werk (4 Daarnaast is de brommer belangrijk voor het doen van boodschaonen (20 en om in het weekeinde te gaan rijden (9 en om op visite resn. mee op vakantie te gaan (6 6.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim zes miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar ba ae de spaarbank met volledige bankservice TERNEUZEN AXEL Noordstraat 6 WALSTRAAT 7/BEETHOVENHOF 126 SLUISKIL HOEK Ir. C. Lelyplein 12 Julianastraat 13 door Ann Rush 60) „Je hebt me niet beloofd, dat ik een kliniek krijg als ik blijf", zei ze om een rechtstreeks antwoord op zijn vraag te vermijden. Hij lachte. „Weet je wat ik zal doen? Voor elke dollar die iemand anders in Quit Harbor er voor geeft, zal ik er een bij ge ven. Is dat goed?" Ze kuste hem om hem te be danken voor zijn edelmoedig ge baar. Eve twijfelde er echter niet aan "of Matt zou haar ten huwe lijk vragen. Ze had een lang ge sprek met Fatty en zelfs voordien voelde ze zich al zo goed als zeker ,.Ik hoop maar, dat in januari alles weer geregeld is", had Pat ty gezegd. „Waarom januari?" vroeg Eve, niet opkijkend van het verband waarmee ze bezig was. „Ik hebb Matt beloofd, dat ik zou blijven tot de eerstehulopost goed georganiseerd zou zijn. Ik had ervaring met dat soort din gen en de andere sollicitanten niet. Daarom nam hij mij aan. Maar Tom is in januari klaar met zijn practisch jaar en dan wil ik vrij zijn". ,,Torri?" herhaalde Eve ver baasd. -v-Tom Ewing. Ik ga met hem trouwen. Heb ik je niet verteld over Tom?" Eve schudde het hoofd. „Ik dacht, dat je een strik voor Matt had gezet en dat hij zich maar ai te graag liet verstrikken". Nu was het Patty's beurt om verbaasd te zijn. „Matt?. Hij is een aardige jongen maar niet mijn soort. Bovendien is hij gek op jou en ik geloof dat hij het altijd is geweest. Dat zegt hij tenmin ste. Hij heeft me over jou de oren van het hoofd gekletst". Eve lachte. „Daar moet ik het toch eens met hem over hebben zodra ik hem weer zie". En vandaag zou ze hem zien. Het was een zonnige morgen en Eve, die het huwelijk van Marcia en Reed had bijgewoond, voelde zich even zonnig. Ze had na de plechtigheid weer een van de wit te jurken aangetrokken die ze als beroepskleding beschouwde en reed naar de nieuwe kliniek. Haar plan was van de ene op de andere dag tot ontwikkeling gekomen en Quiet Harbor had haar het werk bijna helemaal uit handen genomen. Een van de vele mannen die een vrije dag gaven om het oude huis te schilderen, riep haar vanaf de stellage toe: „Hallo, dr Eve. Begint het er niet mooi uit te zien?" Hij bekeek met trots zijn eigen werk. „Het is prachtig", riep ze, ter wijl ze naar binnen ging. Binnen had het oude huis ook Voor bijna de helft var alle bromfietsers, die oo school zijn of in een beroep werk zaam. bedraagt de af«tand tussen huis en werk of school tussen 2% en 10 km. Bii af standen tot 2V> km speelt naast de bromfiets ook de fiets een rol. Bij 10—20 km is de bromfiets favoriet, terwijl boven de 20 km de auto en het ooenbaar vervoer 't dagelijks transnort meestal overnemen. In vele gevallen Is men. al dus een commentaar van de R.A.I., door de erotere afstan den in de stedelijke agglome raties on eigen vervoermiddel aangewezen, temeer daar een eerder onderzoek (19661 heeft aangetoond, dat alternatief vervoer met name open baar vervoer 'n de he'ft van de gevallen ontbreekt en bij de andere helft enorme tijds- verliezen 'veroorzaakt. Ook de jeugdige asDlrant-kopers den ken hun toekomstige brom fietsen in de eerste plaats te gebruiken om naar werk of school te gaan. Voor deze ca tegorie is een bromfiets een onmisbaar vervoermiddel ge worden. De maandlonen van het spoor wegpersoneel (rond 27.9(10 ma-men en vrouwen) zijn rrrt ingang van 1 januari met vijf procent ver hoogd'. In de nieuwe salaristabel len is eerst d" 1,19 procent nacal- culat'e van 1969 en vervolgens de vijf procent verwerkt. Deze tabellen ziin voorlopig. De oartitaire onderhandelingen over het reglement dienstvoorwaardan en de c.a.o. als geheel worden voortgezet. een nieuwe glans gekregen. Kil ziekenhuiswit was niet goed ge noeg voor het Quiet Harbor Me morial Hospital. Peter Cameron had de ver geschonken en fami lieleden van de eerste en tegen woordige patiënten hadden het houtwerk geschuurd, geverfd en gevernist tot het een glans had waarvan de oorspronkelijke eige naar van het huis alleen maar had kunnen dromen. Het pleisterwerk was warm geel geschilderd, zo dat het leek alsof het zonlicht bin nenkwam en b'eef hangen. Coreen Overby, die nu maar voor halve dagen naar school ging, deed dienst als receptio niste en ze deed dat voortreffe lijk. „Christine Martin wil u graag spreken, dr Eve". Eve knikte. „Ik ga direct naar haar toe. Hoe is het met je moe der, Coreen?" Coreen zuchtte. „Ze doet niets dan huilen, dr Eve. Maar ik ge loof dat het niet alleen van ver driet is maar ook van trots. Ze is trots omdat vader óp die manier is gestorven. Ze vertelt het voort durend aan de kleintjes en ze zegt dan. dat ze trots op hun vader moeten zijn. En dat zijn we ook, dr Eve". „Daar hebben jullie ook alle reden toe. Corsen. Hij was een moedige man. Gaat het goed met de kinderen?" „Ja, dr Eve. Kleine John is een beetje verkouden en dus zullen de anderen het ook wel worden, maar dat is niet zo erg. En dr Eve, u moet eens zien hoe trots de jon gens zijn op het geld. dat ze bij mr Reed verdienen. Ze geven el ke week hun geld aan moeder en zeggen, dat zij mi vaders plaats moeten innemen. En u weet wel, dat vader niet zo heel erg veel inbracht". Eve glimlachte. „Ik ben blij dat het jullie zo goed gaat als onder de omstandigheden maar moge lijk js. En Nellie werkt zeker hard voor haar diploma?" „Ja, maar ze is nu boven ook bezig als huloverpleegster. Ze vindt het heerlijk". Eve ging naar boven. Misschien dat er nog wel eens geld zou ko men voor een lift maar dat was nog geen dringende behoefte. Bob Gruntley zat naast het bed, waar hij meestal was te vinden, en keek naar het verbonden ge zicht van Christine. Eve klopte hem op de schouder en zei tegen Christine. „Had je me willen spre ken, Chris?" De stem van het meisje klonk alsof ze glimlachte maar omdat haar hele hoofd in het verband zat. was het niet te zien. „Bent u naar de trouwpartij geweest?" „Ja, het was heel mooi". „Ik ben blij voor miss Marcia. Ze heeft lang gewacht. Ik hoop niet zo oud te zijn als ik trouw". Eve vertelde Christine maar niet, dat zij en Marcia van dezelf de leeftijd waren. „Dr Eve, zullen er veel littekens op mijn gezicht overblijven zo veel dat de mensen liever niet naar me kijken?" Eve schudde het hoofd. „Ik kan je niet verzekeren, dat. er hele maal geen littekens zullen over blijven en misschien vind je we], als je voor het eerst in de sniegel kijkt, dat je erg toegetakeld bent maar je zplt eens zien hoe weinig er na een half jaar van die lit tekens is overgebleven". (Slot volgt) Oo de 32e conferentie van de m^isters van financiën der zes E.E.G.-landen zal zeker n i et worden gesproken over wijzi ging van de wisselkoersen van de Duitse mark en Franse frank, zo hebben de president van de Deutsche Bundesbank, dr. Karl Blessing, en de Westduitse staatssecretaris van economische zaken, dr. Johann-Baotist Schöll vrijdag medegedeeld. Er zal worden gesoroken over de eco nomische, financiële en mone taire situatie van de gemeen schap na de monetaire confe rence van november in Bonn. Op de eerste dag van de con ferentie, die in Garmisch-Per- t.enkirchen in Beieren wordt ge houden en maandag begint, zul len de ministers beraadslagen over verbetering van het finan ciële regime der gemeenschap en over fiscale vraagstukken, met name over het vraagstuk van belastingheffing QP.het ka pitaalverkeer en bij fusies vari ondernemingen. n'llli"MI Ruim tienduizend kijkers heb ben bij de N.T.S. gereageerd op de „Apollo"-reportage in de kerstnacht. Ze deden dit op ver zoek van de televisie-presenta tor. De bedoeling hiervan was, om naast het continu-program- ma-onderzoek een indruk te krijgen van het aantal kijkens op het ongewone tijdstip van 03.30 uur. Ongeveer één op de twintig kijkende gezinnen heeft zich hiermee als kijker gemeld. Intussen is uit het onderzoek gebleken, dat de kijkdichtheid van deze nachtelijke uitzending zeven procent bedroeg, hetgeen betekent dat 600.000 personen van vijftien jaar en ouder heb ben gekeken. De „Apollo"-uitzending op de late avond van tweede kerstdag, waarin beelden uit de ruimte werden gebracht, had de groot ste kijkdichtheid van alle „Apol lo"-reportages, namelijk 32 pro cent ofwel 2.720.000 personen. Het publiek van de nachtuit zending vertoonde naar geslacht en opleidingsniveau een vrij normaal beeld. Naar leeftijd ge analyseerd bleek een zékere on dervertegenwoordiging van de vijftien- tot negentienjarigen, alsmede van de 50-tot 64-jari- gen. De verwachting dat rooms- katholieken in verband met het bijwonen van de nachtmis meer zouden kijken dan anderen, werd bevestigd. 3>' Leerlingen van de A.M.S. (al gemene middelbare school) en het lyceum in Paramaribo zijn donderdag slaags geraakt met de politie. Zij wilden demonstreren tegen de plotselinge overplaats sing kort voor hun eindexa'- men van hun wis- en natuur- kundeleraar, ir. S. Devid, naar hèf ministerie van mijnbouw, bos bouw en domeinen. Ir. Devid ië vroeger werkzaam geweest op hèf toenmalige ministerie van op bouw, dat thans het ministerie van mijnbouw, bosbouw en do meinen is. In een beschikking" was meegedeeld, dat de over-' olaatsing het gevolg is van het beschikbaar komen van een wis- en natuurkundeleraar. De politie trachtte de leerlingen uiteen té' drijven, waarop de politiewagen' met stenen werd bekogeld. De po-j litie deelde rake klappen uit en5 nam verscheidene betogers mee* naar het hoofdbureau. 4f

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2