Gemeenteraad van Hoek Driejarig onderzoek naar perinatale sterfte in Zeeland WELKOM DOKTER KAMER VAN KOOPHANDEL TE ROTTERDAM BEZORGD OVER DE E.E.G.-I Bevordering verloskundige hulp Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 8 januari 1969 De heer Haak aangewezen als tijdelijk wethouder Kunstdiefstal in Londen Spit,Spierpij§i VLIEGONGELUK KOSTTE ELF MENSEN HET LEVEN Registratie Samenhang met Drente Verhouding met Amsterdam In Nederland wordt te weinig gebruik gemaakt ZEVEN PROCENT LOONSVERHOGING IN MAASTRICHTSE AARDEWERK INDUSTRIE Vondst van explosieven in Bretagne van s JONGETJE ONDER HEISTELLING BAR UITGEBRAND IN DEN HAAG De gemeenteraad van Hoek benoemde maandagavond tot derde wethouder de heer J. D. A. Haak. Deze benoeming was hodig, nu de eerste wethouder, de heer J. van der Peijl, reeds geruime tijd optreedt als loco burgemeester. Het laat zich aan zien dat de tijdelijke aanwijzing van de heer Haak als derde wet houder zal gelden, totdat de her indeling zijn beslag zal hebben gelere gen. BURGEMEESTERSWONING De gemeenteraad schaarde zich vervolgens met algemene stemmen achter een voorstel van B. en W. om de ambtswoning van de burgemeester aan de Al- tenastraat te verkopen. De huur van deze woning zal per 1 april worden opgezegd. Er was ook een voorstel om voor het eerste kwartaal van 1969 een huurverhoging toe te passen. De heer Tollenaar bracht hier tegen bezwaren naar voren. Hij achtte voor die korte tijd geen verhoging van de huur nodig. Over de beide voorstellen werd schriftelijk gestemd. 'De heer Tollenaar stemde als enige tegen de huurverhoging. m- STRAATNAMEN Enige straten in het uitbrei dingsplan Lovenpolder werden van namen voorzien. Het resul taat was dat Hoek nu ook een bloemenbuurt rijk is geworden, hetgeen blijkt uit de namen Le liestraat; Lijsterbesstraat; Zon nebloemstraat; Anjerstraat; Ge raniumstraat; Korenbloemstraat; Goudsbloemstraat en Meidoorn straat. BENOEMINGEN Als gemeentelijk vertegen woordiger in de Zeeuws-Vlaam- se Waterleidingmaatschappij werd aangewezen de heer J. Leunis. Tot lid van het algemeen bestuur van de afvalwaterlei ding werd benoemd de heer L. Jansen. De heer J. van der Peijl zal zitting nemen in het bestuur van de schoolartsendienst en de schooltandverzorging. Als lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van het centraal bouw- en wo ningtoezicht werden aangewe zen de heren Van der Peijl en Jansen. In de vacature-De Groo- te werd de heer Van der Peijl benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. NIEUWJAARSREDE Bij de aanvang van de verga dering had loco-burgemeester Van der Peijl de traditionele nieuwjaarstoespraak gehouden. Hieraan is het volgende ont leend. Het college zag zich gecon fronteerd met een personeelste kort op de secretarie, omdat de heren De Groote en Van Dron- gelen met pensioen gingen en secretaris Bernard tot burge meester werd benoemd, maar daar zijn we doorheen gekomen tot aller tevredenheid. Het per soneel bestaat nu hoofdzakelijk uit jonge mensen, die onder lei ding van secretaris Fermond goed werk verrichten. Voor onze gemeente is 1968 een jaar geweest van grote voor uitgang. aldus de heer Van der Peijl. De aansluiting op het aard- gasnet is een succes geworden. Waren wij eerst bang dat er weinig aansluitingen zouden zijn, nu blijkt dat er reeds 400 zijn. Dat wil zeggen, dat we de 9000,die we voor de garan tiestelling hadden begroot, niet meer nodig hebben. Als tweede object wil ik noe men de eerste steenlegging van het bejaardentehuis, dat eind dit jaar klaar komt. Wij zijn daar blij mee, omdat onze be jaarden dan in een mooi tehuis kunnen wonen. Verder is het rioolstelsel aan gesloten op de afvalwaterleiding. Al de jaren die achter ons lig gen, moesten wij ons vuil water lozen op de kreken via een om weg door poldersloten, wat de nodige stank veroorzaakte en de kreken bevuilde. Dit werk zal zijn steentje bijdragen tegen de lucht- en waterverontreiniging. Dan is onze gemeente een gymnastieklokaal rijker gewor den, een enorme aanwinst voor de schooljeugd en sportminnend Hoek. De verlichting aan de grote weg is het visitekaartje voor on ze gemeente en een aanwinst uit een oogpunt van verkeers veiligheid. Verder zijn er klei nere werken gereedgekomen waaronder de riolering Boere- gat—Verlengde St. Hubrechtstr.; weg Knol enz. WONINGBOUW Er waren in 1968 ruim hon derd woningen in aanbouw, waarvan er momenteel 80 klaar èn bewoond zijn, De rest komt in het voorjaar klaar. De vraag naar woningen is groter dan het aanbod. Er is weer al bouw grond verkocht voor meer dan honderd woningen, hetgeen in houdt dat wij bijna al onze bouwgrond hebben verkocht. Wij zijn dan ook bezig een an der gedeelte aan te kopen. Dat deze bouwactiviteiten Van vloed zijn op het inwonertal, spreekt voor zichzelf. Onze gemeente is in het af gelopen jaar gestegen met 102 inwoners, dit is 4 wat voor onze gemeente veel is, temeer daar het eerste gedeelte van de nieuwe woningen bestemd was voor inwoners van het dorp, die nog altijd voorrang genieten. FINANCIËN Deze ontwikkelingen plaatsen ons voor grote problemen, waar voor burgemeester en wethou ders wel niet terugschrikken, maar die vooral financiële ge volgen hebben. Laat ik bij het onderwijs be ginnen. Dit jaar moeten we twee kleuterscholen bouwen. Dan moeten we komen tot ver bouw van de openbare school omdat deze niet meer voldoet aan de eisen die tegenwoordig gesteld worden. Verder is er de uitbreiding van de school Dr. Leenhoutsstraat die ook te klein wordt. Deze beide scholen krij gen er gestadig leerlingen bij. De school op de Knol die ook in slechte toestand verkeert en die zolang zij nog zoveel leerlin gen heeft wij in stand moe ten houden. Ik wijs ook op de aankoop van grond en bouwrijpmaken uit breidingsplan en.voorts het ter rein aan de ovefzijde van de kreek. Door de uitbreiding van ons dorp en vooral door de verjon ging komt er meer behoefte aan sportaccomodaties. Het is een heel verlanglijstje voor 1969, waaraan wij met z'n allen hard moeten werken, omdat al deze dingen broodnodig zijn. „POTVERTEREN'' Het is beslist niet zo, zoals een raadslid uit een naburige gemeente zei, dat de kleine ge meenten aan het potverteren zijn met het oog op de herinde ling. Wij wijzen dergelijke in sinuaties van de hand. Ik vraag me af, of dergelijke mensen straks mede moeten beslissen over onze gemeente. Over de herindeling zal ik niet veel zeggen. Hoe langer het duurt, hoe meer ik het een tries te zaak ga vinden. En dan laat ik in het midden of het reëel is, dat straks met één pennestreek een groeiende gemeente zijn zelfstandigheid verliest. Nie mand heeft kunnen aantonen dat onze gemeente er beter van wordt. De nadelen moet men me niet tonen, die zie ik zelf wel. Wij zijn baas in eigen huis en wij zetten ons in voor onze ge meente. Wij zijn gekozen door de inwoners, maar ik vraag me af wie van ons de belangen van onze gemeente zal kunnen ver dedigen in die grote gemeente raad. Wat ik van onze inwoners nooit heb kunnen begrijpen is, dat zij voor deze zaak koud noch warm liepen. Toch zullen zij on dervinden, hoe moeilijk het is voor elke kleinigheid naar een andere plaats te moeten. Ik vind deze herindeling een trieste zaak, een politieke touwtrekke rij. De ene gemeente wil de an dere gebruiken om zelfstandig te blijven en wat we rond deze zaak zien gebeuren, komt in 'n oud Hollands spreekwoord voor, n.l. „Terwille van de smeer likt de kat de kandeleer". En dan vraag je jezelf af: Is dit nu nog wel een serieuze zaak Als er nu in deze zo vertrouw de zaal een fee mocht verschij nen, die mij vroeg een wens uit te spreken voor onze gemeente, dan zou ik de wens doen dat onze gemeente zelfstandig mag blijven en binnen een maand n nieuwe en goede burge meester heeft. Maar omdat fee- en alleen in kinderboekjes voor komen, zie ik het nog niet ge beuren. Ik wil eindigen, zo be sloot de loco-burgemeester, met de wens uit te spreken, dat '69 voor onze gemeente een goed jaar mag zijn en dat wij allen in positieve zin zullen mogen meewerken aan alles wat ons dit jaar wacht en ik hoop dat op dit werk veel zegen mag rusten. Dieven hebben dinsdagochtend 'vroeg de deur van een Londense kunstgalerij ingeslagen en negen schilderijen ter wagrde van circa 85.000 gulden ontvreemd. Daar toe behoorde een landschap van Breughel.- De inbrekers werden door de komst van een concierge gestoord en lieten de overige werken, daarvan de waarde op 3'A ton wordt geraamd, achter. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtvaartonderneming Allegheny Airlines is maandag avond tijdens een landing op het vliegveld van Bradford (Penn sylvania) met 28 personen aan boord verongelukt. Er zouden 17 overlevenden zijn. Dezelfde maatschappij verloor on 24 december ook een toestel. Dit ongeluk gebeurde eveneens oo het vliegveld van Bradford. Toen kwamen 20 mensen om het leven. Beide verontgelukte vlieg tuigen waren van hét type con- /air-580. Later werd be.vèstigd, dat het ongeluk aan elf inzittenden het leven heeft gekost. Mr. W. H. Fockema Andreae, voorzitter van de kamer van koophandel voor Rotterdam, heeft- in zijn nieuwjaarsrede ver klaard, dat het Rotterdamse be drijfsleven het jaar 1969 ingaat met grote zorg over de ontwik keling van de E.E.G. Deze brengt voor het bedrijfsleven onzeker heid, vaak rechtsonzekerheid. EEN GOEDE FEE Voor dit jaar hebben burge meester en wethouders dus veel plannen en wij rekenen dan ook op de medewerking van allen om te trachten ze te realiseren. PP:S In de provincie Zeeland zal ge- registratie en verwerking der ver- irnnrla aan norifula 1 ron loof* - durende een periode van drie jaar een onderzoek worden ingesteld naar de perinatale sterfte, de sterf te om en bij de geboorte. Het pro ject wordt uitgevoerd onder auspi ciën van de stichting streeklabora- torium Zeeland en staat onder lei ding van een werkgroep, samen gesteld uit In de provincie geves tigde gynaecologen en kinderart sen. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft het bestuur van de stichting en de voorzitter van de werkgroep medegedeeld, bereid te zijn voor een periode van drie jaren een financiële bijdrage te leveren voor het project. De rijksbijdrage omvat 100 pro cent van de kosten, verbonden aan het door de werkgroep nodig ge oordeelde laboratorium-onderzoek en het pathologisch-anatomisch onderzoek, voor zover deze kosten niet door het ziekenfonds of door particulieren worden vergoed. Voorts zullen worden vergoed 100 procent van de reis- en ver blijfkosten van de ten behoeve van het project werkzame enquêtrice, alsmede' de kosten van rapportage, zamelde gegevens. Tijdens het project zal een ana lyse worden uitgevoerd van de pe rinatale sterfte, waarvoor de ge gevens worden verkregen door een registratie van alle gevallen van perinatale sterfte, een op nadere indicatie plaatsvindend bacteriolo gisch, serologisch en pathologisch- anatomisch onderzoek en een bij huisartsen, vroedvrouwen en kraamvrouwen te houden enquête Dr. Kruisinga is, aldus een pers bericht van het ministerie, van me ning dat nu de eerste fase van het wetenschappelijk onderzoek onder auspiciën van de gezond heidsorganisatie T. N. O. is afge sloten bij de uitvoering van het hier bedoelde project de volgende twee doelen voorop dienen te staan: a. een gerichte registratie en ver werking van epidemiologische ge gevens, betrekking hebbende op de perinatale sterfte, zowel ten be hoeve van de regionale zorgver lening als ten behoeve van het na tionale beleid; b. bevordering van de kwaliteit van de gezondheidszorg, in cgsu van de verloskundige hulp. Voor deze kwaliteitsbevordering dient het ter kennis brengen en bespreken van de resultaten van de arbeid van de werkgroep met de betrokken huisartsen en vroed vrouwen. Dr. Kruisinga heeft het bestuur van het streeklaboratorium en de voorzitter van de werkgroep ge wezen op de samenhang tussen het in Zeeland uit te voeren pro ject en dat in de provincie Drente, waar sinds einde 1967 eveneens de perinatale en prenatale zorg op zijn verzoek aan een onderzoek worden onderworpen en funda mentele gegevens betreffende zwangerschap, geboorte, kraambed en pasgeborene systematisch wor den getoetst en een onderzoek naar de op te stellen criteria met betrekking tot de keuze huis- of ziekenhuisbevalling wordt uitge voerd. Met het oog op de samenhang acht hij het gewenst, dat de met de uitvoering van het Zeeuwse project belaste medewerkers en begeleidingscommissie dit project in nauw verband met het Drentse project tot stand zullen brengen. ROTTERDAM: De Duitse tanker „Opawa" is er, ondanks de sta king in de Rotterdamse haven, in geslaagd Vinnen te komen: ge trokken door de Maasbanken aan de achtersteven de ,^uropa" (welke vermoedelijk bemand is met werkwilligen) kwam de tan ker het Europoortgebied binnen. Rotterdam voelt dat scherp, vooral in de vervoerssector. De voorzitter betreurde de geringe invloed van de zakenwereld. „Heeft het veel zin om in ein deloze vergaderingen stapels brieven en resoluties voort te brengen over details, terwijl hoofdzaken over ons en zonder ons worden beslist", zo vroeg de- voorzitter van de kamer zich af. De zakelijke kracht van Rot terdam in de wereld verplicht z.i. het Rotterdamse bedrijfsle ven de hoofdwegen naar de toe komst te bouwen. Mr. Fockema Andreae zei ver der dat het nuttig en nodig zal zijn, dat de kamer van koophan del zich na goede voorbereiding zal uitspreken over een aantal belangrijke onderwerpen als de industrie-ontwikkeling langs de Waterweg (met name over de vestiging van een staalindustrie); samenwerking tussen het be drijfsleven in Nederland en Bel gië bij de ontwikkeling van „de gouden delta", de bestuurlijke indeling in ons land, de verhou ding Amsterdam-Rotterdam, de concurrentievervalsingen door nationale steunmaatregelen cn het Noordzeehavenoverleg. De voorzitter van de Rottere damse kamer stelde dat het be drijfsleven in Nederland en Bel gië niet mag wachten, totdat de landsoverheid eindelijk tot', schikkingen komt met België. De bestuursinrichting (regionale indeling) in ons land is z.i. steeds meer in strijd met de sociaal- economische werkelijkheid. Bij het ontwerpen van wijzigingen zal het bedrijfsleven uit zijn be langensfeer zijn bijdrage moeten geven. Over de tegenstellingen tussen Amsterdam en Rotterdam zei de heer Fockema Andreae: „Am sterdam en Rotterdam blijven de indruk wekken elkaar naar het leven te staan. In alle nuchter heid moet zich het bedrijfsleven durven vergewissen van de vraag „waartoe?". door Ann Rush 57) Ze bande al het andere uit haar geest. Matt zou zijn plicht doen en oom Rufus de zijne. Ze zouden beiden gevaar lopen maar ze zou toch niet willen, dat ze zich af zijdig hielden. En zij zou de plicht doen die nu voor haar lag. „Doop nog een handdoek in dat hete water en geef haar aan mij", zei ze tegen mrs Pusey ter wijl ze het zweet van haar voor hoofd veegde. De baby was een jongen; ten ger, gerimpeld en heel erg rood. Hij zag er zwak uit en alleen de tijd zou kunnen leren of hij le vensvatbaar was. Ze gaf hem over aan mrs Pusey en wijdde verder haar zorg aan de moeder. Ze hoorde de flinke tik die mrs Pusey de jongggeborene gaf en ze hoorde hem huilen. Dat was dus in orde althans voor het ogenblik. Een half uur later lag Marietta te slapen. Er speelde een flauw glimlachje om haar lippen. Hen ry zat naast haar en zijn blik gleed trots van haar naar zijn zoon; hij kon nauwelijks geloven in het wonder dat deze dag in zijn huis was gebeurd. Eve waste zich snel, pakte haar tas op en haastte zich naar haar auto. Het was nog niet zo lang geleden, dat Effie had opgebeld. Misschien kon ze nog tijdig ge noeg bij de fabriek zijn om hulp te bieden. Nu Eve gelegenheid had om na te denken over hetgeen in de fa briek gebeurd zou kunnen zijn, voelde ze zich diep rampzalig. Haar keel deed pijn en toen ze slikte, scheen haar mond gevuld te zijn met de tranen die ze niet had geschreid. Ze begon harder en harder te rijden. Ze kon er niet vlug genoeg zijn. Oom Rufus zou haar nodig hebben en ze moest zo spoedig mogelijk weten hoe Matt er aan toe was. Rookkolommen stegen op naar een wolkenloze hemel. Soms werd de rook rood, als de vlammen uitschoten. Eve beet op haar lip pen en rilde. Ze had gezien wat vuur kon doen aan het menselijk lichaam. Het was een afschuwe lijk gezicht, zelfs voor een dokter die gehard was in dergelijke din gen. In de buurt van de- fabriek stuitte ze op een menigte men sen die zwijgend en ontzet naar de vlammen stonden te staren. Ziekenauto's en vrachtwagens reden af en aan terwijl leden van de vrijwillige politie de orde handhaafden. Dwars over de weg was een touw gespannen om al te nieuwsgierige toeschouwers op een afstand te houden. Eve stap te uit haar auto en kroop onder het touuw door. Onmiddellijk kwam een van de vrijwilligers op haar af: „Hé daar, dat gaat zo maar niet. Waarvoor denkt u dat we dat touw hebben gespannen?" Eve liet bij wijze van legiti matie haar dokterstasje zien. „Ik ben dr. Eve Cameron en ik. Hij scheen haar nu te herken nen. „Neem me niet kwalijk dr. Eve Hij floot en een andere vrijwilliger kwam naar hem toe. „Breng de dokter even naar de andere kant, Joe, en kom dan di rect terug". Eve probeerde zijn grote stap pen bij te houden en onderwijl hoorde ze flarden van gesprek ken. Iemand vertelde, dat alle employé's nog in de fabriek za ten en levend verbrandden. Een woedende vrouw riep, dat het „hun" verdiende loon was omdat ze „dat stinkende ding" hier had den neergezet. Eve keek naar de stapels hout die haar bij haar eerste bezoek waren opgevallen. Ze brandden nu fel en een prikkelende rook steeg eruit op. Maar het zou toch niet zo erg kunnen zijn als die onbekende stem had gezegd? Niet iedereen kon gedood zijn. De man naast haar zou er wel iets over weten". „Is het.heel erg?" vroeg ze. „Erg genoeg", zei hij grimmig. „Het ziet er naar uit, dat het met de fabriek wel gedaan is. En er zijn doden. Maar we zullen waar schijnlijk pas weten hoe erg het is geweest als alles achter de rug is". Eve slikte moeizaam. Ze had gehoopt, dat hij haar meest drin gende vraag zou beantwoorden zonder dat ze "haar vrees onder woorden behoefde te brengen. „Weet u ook of Matt Sanders in veiligheid is?" Hij schudde het hoofd. „Ik heb hem nog niet gezien. Hij zal wel binnen zijn, op de gevaarlijkste plaats. Dat is net iets voor Matt Sanders". „Ja", zei ze. „Dat idee heb ik ook. En is mijn oom, dr. Rufus Cameron, nog gekomen? „Ja, ik heb hem zelf doorgela ten. Ér zijn nog andere dokters ook maar die ken ik niet alle maal". Ze waren nu op de plaats waar de gewonden bij elkaar waren ge bracht om verzorgd te worden. De mensen lagen op de grond, sommige op dekens, andere op het gras. Er klonk gekreun en nu en dan werd er gegild. Eve knielde neer naast het eerste het beste slachtoffer en al haar per soonlijke zorgen opzij zettend, begon ze hem te helpen. (Wordt vervolgd.) Tussen de vakbonden en de directies van de Maastrichtse aardewerkindustrieën is 'n over eenstemming' bereikt inzake de c.a.o. 1969. De leden van de afdeling Maastricht van de bond voor werknemers en industriële be drijven „St. Willibrordus" heb ben maandagavond in een ver gadering hun goedkeuring aan de nieuwe c.a.o. gehecht. Overeengekomen werd dat de lonen per 1 januari met 7 pro cent zullen worden verhoogd. Verder wordt gestreefd om per 1 oktober te komen tot een maandloonsituatie voor alle werknemers in de aardewerk- industrie. Tevens werd overeen gekomen dat per 1 januari 1970 de tweede fase van de werktijd verkorting zal ingaan. De minimumvakantietoeslag werd gesteld op 540. Dit betekent voor de laagst be taalden 128,vakantiegeld per jaar méér. Verder werden een aantal se cundaire verbeteringen in het belang van de werknemers in de c.a.o. aangebracht. De Franse politie heeft dinsdag een van de leiders van het „front voor de bevrijding van Bretagne", pastoor Antoine le Bars van het dorp Callac in het departement Cotes du Nord, aangehouden. Bij een oom van hem, die eveneens werd gearresteerd, werd een grote hoeveelheid explosieven gevonden. De explosieven naar schat ting 500 kg lagen verstopt in een greppel. Zij werden ontdekt bij een intensief onderzoek naar aanleiding van de talrijke aan slagen op openbare gebouwen, waarvoor het genoemde front verantwoordelijk wordt gesteld. In de afgelopen tien dagen zijn 17 personen aangehouden. De Bretonse nationalisten worden geleid door Yann Youlet, die in de Ierse plaats Bray woont. President De Gaulle is van nlan eind deze maand of begin februari een bezoek aan Brètagne te brengen. De regering heeft onlangs plannen aangekondigd voor de industriële ontwikkeling van dit gebied, dat volgens de na tionalisten steeds is verwaar loosd door de centrale overheid. s? De taxi wordt in het Neder landse openbaar vervoer te wei nig gebruikt, meent de directie van de Nederlandse spoorwegen. In haar rapport „Spoor naar '75" wordt opgemerkt, dat het verbod om taxi's per zitplaats te verhu ren hierbij een rol speelt. De N.S. pleiten voor verpach ting van dit verbod onder bepaal de omstandigheden. In de steden kan het taxigebruik worden ge stimuleerd door gunstiger tarie ven, de mogelijkheid een taxi aan te roepen en voorts door ver keersmaatregelen, bijv. de ont heffing van stopverboden. Tussen taxi en autobus acht de N.S. de minibus (of streektaxi) denkbaar. De minibus zou op vaste tijden en langs vaste routes diensten in het interlokale ver voer kunnen verzorgen, namelijk daar waar weinig aanbod van passagiers is voor een gewone autobus. De maxitaxi kan zijn plaats vinden in het lokale vervoer. Hij rijdt dan langs een vaste route (bijv. in een cirkel door de bui tenwijk en regelrecht naar het centrum of station of boot. Hij stopt op verzoek (dus niet bij vaste haltes) en berekent een eenheidstarief dat boven dat van de autobus ligt. In Lausanne, Madrid en Tel Aviv is er al ervaring mee opge daan. In Nederland zou men er naar het oordeel van de spoor wegdirectie als tussenvorm mee kunnen experimenteren zonder ze meteen op grote schaal in te voeren. Op een terrein achter het aca demisch ziekenhuis in Gronin gen is maandagmiddag de tien jarige René Knol onder een val lende heistelling terecht geko men en overleden. René was met een paar andere kinderèn aan het spelen, toen de heistel ling viel. Enige mensen, die dit zagen, waarschuwden de kinde ren, die zich uit de voeten kon den maken. René Knol probeer de nog zijn fietsje te pakken, waardoor hij niet op tijd weg kon komen. Maandagnacht is een bar aaa het Noordeinde in Den Haag uit gebrand. De schade wordt ge schat op 100.000 gulden. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. De brand werd ontdekt toen hij reeds woedde in de bar „Kame leon" en op de eerste en tweede verdieping. Het hele pand brand de uit, ofschoon de brandweer het vuur spoedig meester was. Do oorzaak van de brand is niet be kend.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2