De V.M.F. zoekt bescherming tegen «overval» De moeilijkheden met Indianen in Guyana BURGERLIJKE STAND Een duurder jaar staat ons te wachten Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 4 januari 1969 Optie-overeenkomst. Ongerustheid. Opnieuw brand in Joods instituut in New York VERZENDING ZEEPOST Petrochemische onderneming? De Rijkspostspaar bank in 1968 NVSH-biad in België in beslag genomen DIERGAARDE BLIJDORP HEEFT SCHORSING HOOFD ADMINISTRATEUR OPGEHEVEN DODELIJK ONGEVAL LONDENSEARTS WILDE GETUIGEN UIT DE WEG RUIMEN TWEE TURKEN IN ARREST WEGENS BEZIT VAN FORSE HOEVEELHEID HASJIESJ SCHIPPER VIEL HUIS VAN WEDUWE AAN EN STAK EIGEN BOOT IN BRAND De V.M.F. (Verenigde Machi nefabrieken Stork-Werkspoor) heeft uit eigen beweging maat regelen genomen om zich te be veiligen tegen een onverhoedse overval van binnen- en buiten landse zijde. Mocht zich het ge val van een onverwacht bod op de aandelen V.M.F. voordoen, zonder dat het bestuur van de V.M.F. daarin is gekend, dan zal van een optie-overeenkomst ge bruik worden gemaakt. Deze op tie blijft echter geheel buiten werking, indien de bieder met de V.M.F. over een uit te bren gen bod wil overleggen. Aldus heeft ir. A. M. Averes, lid van de raad van bestuur van de V.M.F., vrijdag meegedeeld op een persconferentie in het Amstelhotel in Amsterdam. Hij zette uiteen, dat het bestuur zich reeds sinds september, na de actie van de Rijn-Schelde- groep, afvraagt hoe het aan een onverwachte overval het hoofd kan bieden, resp. deze kan voor komen of opvangen. Het middel meent het bestuur gevonden te hebben in een op tie-overeenkomst met een be vriende groep, die het recht ver krijgt in dat geval tot het nemen van nieuw uit te geven aande len in de V.M.F. ad maximaal negentig milj. gulden De aande len kunnen worden verkregen tegen 100 procent, maar zullen zodanig in hun dividendrecht zijn beperkt, dat uitgifte bene den de beurskoers wordt ge rechtvaardigd. De uitgifte zal niet behoeven te leiden tot een vermindering van het dividend op de overige uitstaande aan delen. De optie heeft een tijdelijk karakter. Zodra algemene rege lingen tot stand komen omtrent het ordelijk verloop van over namebiedingen, wordt de over eenkomst ongedaan gemaakt. Het bestuur hoopt trouwens dat eerlang bepalingen zullen afko men, die een zodanig ordelijk verloop garanderen. Het bestuur van de V.M.F. onderstreepte, dat de bedoeling van de optie uit sluitend is een wapen in handen te hebben ingeval van een on verhoedse overval op de ven nootschap, teneinde alsdan de .overvaller te dwingen tot onder handelingen. De werknemersor ganisaties zijn ingelicht. De gezamenlijke werknemers organisaties in de metaalindus trie hebben vrijdagmiddag, naar aanleiding van het feit dat de raad van bestuur van de Ver enigde Machinefabrieken N.V. aan de aandeelhouders heeft be richt over de mogelijkheid van een bod op de aandelen. Naar de mening van de gezamenlijke werknemersorganisaties, „ook ook bestemd is voor de huidige aandeel- en certificaathouders." Een bericht aan de adspirant- koper (s) van V.M.F. „opgesteld dat. naar de mening van de geza menlijke werknemersorganisaties In dit bericht delen de werk nemersorganisaties o.m. het vol gende mee: „Aangezien het niet ondenk baar leek dat dit bod zou wor den uitgebracht zonder voorken nis van deze raad van bestuur, resp. zonder dat hij in de ge legenheid zou zijn invloed op het bod te oefenen, is een aan tal maatregelen getroffen dat u moet dwingen tot overleg" (met ,,u" is (zijn) dus de adspirant- koper(s) bedoeld. - Red. A.N.P.) „Deze handelwijze van de raad van bestuur werd ingegeven door ongerustheid over de be langen van het 26.000 man tel lende personeel, de continuïteit van de onderneming en de werk- In het Joodse centrum van Brooklyn is donderdag op vijf verschillende plaatsen brand uit gebroken. Alle vuurhaarden kon den binnen een kwartier worden bedwongen; over de omvang van de schade valt nog niets te zeg gen. In de afgelopen vier maanden zijn ruim een dozijn aanslagen ge pleegd op of vernielingen aange richt in Joodse instellingen in New York, die thans in opdracht van burgemeester Lindsay betere politiebewaking -krijgen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ms. „Pasteur" 6-1 Brazilië: ms. „Pasteur" 6-1 Chili: ms. „Ganymedes" 7-1 Ned. Antillen: ms. „Solon" 7-1 Suriname: ms. „Palamedes" 6-1 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuid-West-Afrika: ms. „Randfontein" 7-1 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. gelegenheid in Nederland", zo gaat het bericht van de gezamen lijke werknemersorganisaties verder. „Deze ongerustheid ont stond uit een gevoel van ver antwoordelijkheid voor de aan deelhouders en medewerkers van het concern." De werknemersorganisaties vervolgen: „Aan de gezamenlijke metaalindustrie is de belangen- werknemersorganisaties in de behartiging van een belangrijk deel van de 26.000 personeels leden mede opgedragen. Het ligt dan ook voor de hand dat w'i ons bij de thans aan de gang zijnde aandelenmanipulaties zeer nauw betrokken voelen. De Nederlandse vakbeweging is in het recente verleden ver scheidene malen betrokken ge weest bij fusies en overnemin gen. Dit vrijwel steeds op een zodanig tijdstip dat aan de fei telijke beslissingen niets meer te wijzigen viel. De vakbonden in de metaalindustrie zijn deze ge dragslijn meer dan beu." „Gegadigden zullen er daar om verstandig aan doen bij het eventueel uitbrengen van een bod op de aandelen V.M.F. niet alleen overleg te plegen met de raad van bestuur, doch ook met de vakbeweging. Van het resultaat van dit laat ste overleg kan het antwoord op de vraag, of de fusie, of over neming, in een later stadium als geslaagd kan worden beschouwd, in belangrijke mate afhankelijk zijn. Van doorslaggevende bete kenis hierbij is, of de belangen van het personeel in het over leg optimaal tot hun recht zijn gekomen", aldus de gezamen lijke werknemersorganisaties. De bestuurders van de lande lijke werknemersorganisaties in de metaalindustrie zijn donder dag in een gesprek dat op korte termijn op uitnodiging van de raad van bestuur van de V.M.F. werd gehouden, op de hoogte gesteld van de maatregelen die van de kant van het concern zijn genomen. In dat gesprek is van de zijde van de raad van bestuur geen uitsluitsel gegeven over de iden titeit van degene (n) die belang stelling heeft (hebben) getoond voor aandelen van het bedrijf. Ook zijn daarover geen vermoe dens geuit. Aan werknemerskant heeft men echter de indruk dat men in de raad van bestuur van de V.M.F., zoal niet weet dan toch wel vermoedt, van welke zijde de belangstelling voor het con cern aan de dag is gelegd Bij de werknemersorganisaties heeft men de indruk dat het hier wel eens om een petroche mische onderneming zou kun nen gaan, mogelijk van Ameri kaanse origine, die via contacten in Zwitserland of in de bonds- reepubliek Duitsland, poogt de V.M.F. onder haar hoede te krij gen. In 1968 werd bij de rijkspost spaarbank 1.705 min gulden in gelegd en 1.517 min opgenomen. Het spaarverschil bedroeg der halve 188 min gulden. Tezamen met de bijgeschreven rente ad 200 min gulden steeg hierdoor het inleggerstegoed tot 5.228 min gulden. In het verslagjaar be droeg de gemiddelde verblijftijd van de spaargelden bij de rijks postspaarbank 3,35 jaar. Het to taal aantal spaarrekeningen be draagt thans 5,7 min. De Belgische justitie heeft het blad „Sextant" van de Neder landse vereniging voor sexuele hervorming" (N.V.S.H.) in beslag laten nemen. Het betreft 1200 van de paar duizend exemplaren, die naar België werden gezonden. Dit heeft de Belgische „bond voor gezinsplanning en sexuele opvoeding" (B.V.G.S.O.) aan het hoofdbestuur van de N.V.S.H. in Den Haag meegedeeld. De reden van de inbeslagneming werd niet opgegeven. Vermoed wordt, dat hierin meespeelt een strengere censuur op afbeeldingen, die in België wordt toegepast. Veron dersteld wordt dat het gaat om etsen, die staan afgedrukt op de achterzijde van het december nummer van „Sextant". Deze af beeldingen zijn van kunstwer ken van Flip van der Burgt uit Amsterdam en werden onlangs geëxposeerd in „Taveerne" in Amsterdam. Wat de economische situatie van Nederland betreft, lijkt alles op dit ogenblik nog goed en sta biel er uit te zien. De depressie van 1967 is weer grotendeels op geheven, er ie over het algemeen Iets meer werkgelegenheid en in de meeste bedrijven waren de winsten over het afgelopen jaar ruim of althans voldoende. Maar we staan nu aan het be gin van een periode waarin vele prijsstijgingen zullen gaan door werken. Stijgingen eensdeels ver oorzaakt door toepassing van de belasting op de toegevoegde waarde (b.t.w.), anderzijds door hogere loonkosten. En ondanks alle zogenaamde prijsbeheersing ontkomen we niet aan de indruk, dat in het door b.t.w. en loons verhogingen veroorzaakte psy chologische proces er ook prijs stijgingen plaatsvinden die min der noodzakelijk of althans lager zouden kunnen zijn. De inflatie spiraal zet zich onverbiddelijk voort, de kosten van levensonder houd zullen in 1969 niet onbedui dend stijgen. Werden aanvankelijk loonsver hogingen voorzien van 4 a 4l/a procent, het is inmiddels wel dui delijk geworden, dat met dit per centage geen reële vooruitgang zou worden geboekt, zelfs mis schien niet geheel de stijgende kosten kunnen worden opgevan gen. doen delen. Voor de grotere en exporterende bedrijven behoeven deze hogere lonen dan ook nog geen onoverkomenlijke moeilijk heden op te leveren, ook al gaan ze aanvankelijk wel uit boven de produktiviteitsstijging. Maar dat zal in de fabrieken van lieverlede wel worden ingehaald. Bedenkelijker wordt het voor de kleinere en de dienstver lenende bedrijven, waar het al tijd moeilijker is om door meer efficiency en mechanisering de produktiviteit te kunnen verho gen. Het zal ons niet verwonde ren als in het komende jaar de situatie in menig bedrijf onhoud baar wordt en menig kleiner be drijf de strijd om het bestaan zal moeten opgeven. Het zit hem trouwens niet al leen in die loonsverhoginen. Ook le staat wordt steeds veeleisen der. De b.t.w. betekent voor alle zelfstandigen en voor alle bedrij ven een nieuwe administratieve funktie ten dienste van de staat. Een funktie die veel tijd en dus geld zal vergen en de winstmo gelijkheden vermindert. Met de belastingen is het zo, dat als de ene eens iets verlaagd wordt er andere voor in de plaats komen of diensten van de overheid ho ger moeten worden betaald. Zo zullen dan ook de aan de over heid verschuldigde lasten in het komende jaar in totaal hoger uit vallen. Een geluk is nog, dat de eerste kamer het wetsvoorstel voor be vordering van de doorstroming in woningwetwoningen heeft afge stemd, zodat deze extra belasting voor een deel van ons volk ten minste achterwege blijft. Neen, doorstroming in de woningwet woningen van degenen, die wel een hogere huur kunnen betalen naar wat duurdere flats is nau welijks te verwachten. De enige juiste oplossin daarvoor is het bouwen van meer eengezinswo ningen. Of men nu in de ene of de andere vierkamerflat woont, maakt niet zo heel veel verschil uit, dat men dit een flink hogere huur waard acht. Degenen die beter kunnen en willen wonen, verlangen daarbij ook naar meer privacy, naar een eengezinswo ning met een al is het nog zo klein tuintje en waarin ze ook nog zoiets als een hobbyruimte kunnen vinden. Maar terugkerend tot ons on derwerp, het leven zal in 1969 niet onbelangrijk duurder worden. Het is een grote vraag of dit na enige tijd toch niet een terugslag zal hebben op onze economie en dus op onze betalingsbalans. We zijn daar niet helemaal gerust op. H. VAN WERMESKERKEN. Er komen nu dan ook c.a.o.'s uit de bus, waarbij de direkte lonen met 6 of 7 pet worden ver hoogd en waarbij de additionele voorzieningen als vakantie en kortere werktijd de loonkos ten tot 8 10 pet in 1969 doen stijgen in vergelijking met het afgelopen jaar. De direkte loon stijgingen zijn ongetwijfeld no dig om de werknemers in de stij- zogenaamde welvaart te ZU1D-VIETNAM: Vrijwilligsters van de vietcong in het hoogland „planten" bamboestokjes met scherpe punten in de grond om eventuele Amerikaanse en Zuid- vietnamese parachutisten ernstig te verwonden. Het bestuur van de Rotterdam se diergaarde Blijdorp heeft de schorsing van de hoofdadmini strateur A. O. Okkerse opge heven. De heer Okkerse (50) die al twintig jaar in dienst was van de dierentuin werd op 7 oktober geschorst, omdat het be stuur redenen had om aan te nemen, dat hij mededelingen had gedaan aan 't Rotterdams Nieuws blad, dat aan de Diergaarde-pro blematiek een kritisch artikel wijdde. Het college van B en W van Rotterdam heeft kort na de publi- katie een commissie van onder zoek ingesteld naar het financieel beheer bij Blijdorp. De dieren tuin ontvangt aanmerkelijke sub sidies van de gemeente. i Op de Fransekade onder de ge meente Bergambacht is donder dagavond de bromfietsberijder Van O. uit Benschop op een groepje van drie mannen ingere den die rechts op de weg liepen. Daarbij is de 54-jarige fabrieks arbeider C. Stekelenburg uit Schoonhoven om het leven geko men. De bromfietser werd ge wond en is in een ziekenhuis op genomen. Het diergaarde-bestuur zegt thans over de positie van de hoofdadministrateur Okkerse, dat overleg tussen de raadslieden van bestuur en de administrateur over de oorzaak van de conflictsituatie heeft geleid tot overeenstemming. De heer Okkerse kan per 13 januari zijn werk hervatten. Volgens een funktionarls van de Guyanese regering zijn don derdagavond zeven politieman nen gedood bij een aanval van Amer-Indianen op een politie post in het Guyanese veeteeltge- bied Roepoenoeni, bij de grens van Brazilië. In niet-officiële berichten heet het, dat ook nog vijf burgers, merendeels Amer-Indianen, om het leven zijn gekomen. De In dianen vielen de plaatselijke po litiepost aan, namen de radio uitrusting ervan in beslag en be zetten het vliegveldje te Lethem, de administratieve hoofdstad van het gebied. De oorzaak van de Indiaanse aanval is nog niet duidelijk. Waarnemers in Georgetown leg gen evenwel verband tussen het incident en de aanspraken van de 35.000 Indianen in Guyana op grond, die hun voorvaderen eeu wenlang hebben bezeten. In Londen is vrijdag een proces begonnen tegen een arts, die er van wordt beschuldigd, pogingen te hebben gedaan om zes getuigen in een zaak tegen hem, betreffen de verdovende middelen, uit de weg te laten ruimen. De arts, de 32-jarige Christopher Swan, zou in zijn praktijk in een Londense voorstad, die hij het „Oost-Londense verslavingscen trum" noemde, jaarlijks 15.0000 pond (130.000 gulden) hebben verdiend met het verstrekken van verdovende middelen. Volgens de tenlastelegging had hij in de gevangenis een mede-ge vangene verteld dat hij er 4000 pond voor over had om twee ge tuigen a charge te laten verdwij nen. De gevangene meldde dit aan de politie. Een rechercheur trad vervolgens op als „huur moordenaar". Dr. Swan verklaar de zich tenslotte bereid om 15.000 oond te betalen, als alle zes ge tuigen 5 charge zouden worden opgeruimd. De arts verklaarde zich vrijdag schuldig aan aanzetting tot moord en aan diverse misdrijven inzake handel in verdovende mid delen. De politie in Utrecht heeft in de nacht van woensdag op don derdag huiszoeking gedaan in het kosthuis van de 28-jarige Turkse arbeider Unal Y. en daarbij be slag gelegd op een plak en een hoeveelheid van 2,8 kilo hasjiesj in poedervorm. De hasjiesj ver tegenwoordigt een waarde van ongeveer 9.000 gulden. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De politie in Utrecht ontving 't verzoek om huiszoeking te doen van de politie in Apeldoorn waar men bezig was met een onderzoek naar het doen en laten van een landgenoot van Y. Ook deze man is in arrest gesteld. Volgens de politie in Utrecht zijn de twee Turken daags voor de Kerstmis naar hun vaderland gereisd en direct weer terugge komen. In enkele dagen legden de Turken in een oude volkswa gen ongeveer 6000 kilometer af. Uit het onderzoek is gebleken dat het tweetal op 28 december in Is tanbul is geweest. De politie in Apeldoorn heeft het onderzoek nog niet afgerond. De Apeldoornse politie heeft 't onderzoek in de hasjiesj-zaak af gesloten. In de nacht van woens dag op donderdag werd de 27- jarige Turk Erol C. uit Beekber gen in verzekerde bewaring ge steld. Na huiszoeking vond de politie ongeveer drie ons hasjiesj (waarde bijna 1000), verpakt in tabletvorm. De man wordt maan dag aanstaande aan de officier van justitie in Zutphen voorge leid. De andere Turk, de 28-jarige Unal Y. uit Utrecht werd door de Utrechtse politie aangehouden. Hij zal eveneens op maandag wor den voorgeleid aan de Utrechtse officier van justitie. Beide Tur ken zijn voor Kerstmis naar hun vaderland gereden om daar de hasjiesj op te halen. Ze hebben tegenover de politie bekend, dat ze de hele partij in Nederland wil den verkopen. MOSKOU: Het Russische super sonische vliegtuig, de TU-144, heeft op 31 december de eerste proefvlucht gemaakt. Op de foto wordt de piloot van het vliegtuig, Edward Eljan, na de succesvolle vucht door de collega's op de schouders genomen. In Musselkanaal heeft in de nacht van donderdag op vrijdag om kwart over twee een 51-jarige schipper G. K., wonende aan boord van zijn schip de „Ida" aan de Sluiskade, grote schrik teweeg gebracht. Bij de weduwe me vrouw G. K. (geen familie van de schipper), moeder van 12 kinde ren, die eveneens aan de Sluis kade woont, gooide hij de ruiten van de benedenverdieping in en schoot hij met een jachtgeweer de ruiten van de bovenverdieping stuk. Vervolgens gooide hij een blik benzine in de woning van de weduwe en stak daarna zijn eigen schip in brand. De brandweer van de gemeente Stadskanaal, kon zich beperken tot nablu^en. Het schip met de inboedel ging ver loren. Tijdens het schieten is niemand gewond geraakt. Ook het blik benzine dat in het huis was ge gooid is gelukkig niet met vuur in aanraking gekomen. Het ge beurde bracht veel mensen op de been. Het motief van zijn daad is waarschijnlijk wrok of minnenijd tegen de weduwe geweest. De man van de weduwe is onlangs overleden. Vroeger was de schip per daar in de kost, doch hij is nog door de echtgenoot van de weduwe uit de woning gezet. K. is ingesloten in het bureau van politie te Stadskanaal. Hem zai ten laste worden gelegd poging tot zware mishandeling, poging tot brandstichting in de woning van de weduwe en brandstichting in zijn eigen schip. AXEL Huwelijks-aangiften: 5 dec. Eduard J. van den Brande, won. te Hulst, 24 j. en Irene J. P. Cambeen, 23 j.; Petrus A. R. van Waterschoot, won. te Hontenis- se, 25 j. en Adriana M. D. de Roos, 25 j.; Jan Geluk, won. te Breskens, 23 j. en Laurina M. Dieleman, 20 j. 9 dec. Freddy A. van Poecke, 23 j. en Marijke J. J. de Brauwer, 21 j. 10 dec. Ger- rit Groenewoud, 48 j. en Levina W. Matthijs, 20 j., Frederik Bak ker, won. te 's-Gravenhage, 23 j. en Anna M. L. G. van Acker, 28 j. 23 dec. Bennie C. de Rid der, 23j. en Georgette A. M. Vol- leman, 30 j. Huwelijks-voltr.: 4 dec. Gerrit M. Oorschot, won. te Capelle a/d IJssel, 19 j. tn Nora F. Briquet, 19 j. 12 dec. Pieter J. de Bruij- ne, won. te Zaamslag, 21 j. en Susanna L. Goossen, 21 j. 13 dec. Jan F. Hamelink, won. te Zaam slag, 22 j. en Dina van den Broeke, 21 j. 16 dec. Paul Th. C. Fassaert, won. te Vogelwaarde, 24 j. en Tilly C. R. Heijmans, 19 COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VL A ANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 3 januari 1969. GROENTEN Per stuk: Sla II 1128 ct. Per kg: Boerenkool 37 ct; Breekpeen 725 ct; Knolselderij 2645 ct; Prei 1544 ct; Savoye kool 2747 ct; Rode kool 27—37 ct; Spruiten 108146 ct; Uien 10 24 ct; Waspeen 53 ct; Deense witte kool 14—15 ct- Witlof A II 98—117 ct, B 93—115 ct, B II 81— 107 ct, afw. 885 ct. HARD FRUIT Per kg: Appelen. Golden Deli cious II m. 75 39 ct, III grof 15 25 ct; St. Remy n m. 65 3235 ct, m. 60 7—30 ct. m. 55 15 ct, III fijn 2627 ct; Conference I m. 55 25—28 ct, m. 50 16 ct, III grof 24 ct. j.; Leonardus L. Herman, won. te Sas van Gent, 23 j. en Mathil da L. A. M. Cleijman, 23 j. 19 dec. Petrus A. R. van Water schoot, won. te Hontenisse, 25 j. en Adriana M. D. de Roos, 25 j.; Jan F. Florussen, won. te Zaam slag, 22 j. en Dina A. de Keizer, 22 j.; Jan Geluk, won. te Bres kens, 23 j. en Laurina M. Diele man, 20 j. 20 dec. Joannes G. Moison, won. te Heinkenszand, 30 j. en Rosalia C. Platjouw, 37 j.; Cornelis A. Verbunt, 31 j. en Treesje M. E. van den Bergen, 24 j. 23 dec. Gislain E. van Goe- them, won. te Wachtebeke, 23 j. en Krina Buijze, 20 j. 27 dec. Rudolf E. W. Siewert, won. te Braunschweig (Dl.), 29 p. en Maria D. B. de Rooij, 28 j.; Fred dy A. van Poecke, 23 j. en Ma rijke J. J. de Brauwer, won. te Vlissingen, 21 j.; Mechiel van Doeselaar, 22 j. en Pieternella Nelis, 20 j.; Eduard J. van den Brande, won. te Hulst, 24 j. en Irene J. P. Cambeen, 23 j.; Wim Lensen, 23 j. en Grace G. J. van Hoeve, won. te Hulst, 22 j. Geboren: 2 dec. Andrea, d. van Jan Dieleman en Maria de Kraker, Baehstr. 69. 21 dec. Pie ternella Jantina, d. van Jan I. Meesen en Anna S. van Driel, Julianastr. 95; Emy Fanja Al- phonsus Maria, d. van Domini- cus A. Verschraegen en Maria J. I. C. Kesbeke, Baehstr. 1. 22 dec. Jacob Pieter, z. van Marinus P. de Fouw en Tanneke G. Wol- fert, De Sav. Lohmanl. 5. 23 dec. Francies Prudent Cornelis, z. van Adriaan de Pooter en Ca- tharina Audenaerd, Baehstr. 19. Overleden: 1 dec. Krina M. S. Verberkmoes, 60 j., echtg. van Jozias Verstraten. 3 dec. Johan nes P. Mobach, 82 j.,geh.gew. met Louisa M. van Aerde. 16 dec. David Bareman, 73 j., echtg. van Ebrina C. Koster. 27 dec. Daniël Dekker, 73 j., geh. gew. met Anna de Visser. 30 dec. Marinus de Fouw, 85 j, geh. gew. met .Janna C, Meiier.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4