PRUSSIA© B.T.W. Onze economie moet in vaste koers PRUS9A6 Drs. Brouwers over de prijsstijging Postcheque- en girodienst en Rijkspostspaarbank khmxhbmans WEIGER BESLIST MEER TE BETALEN 3AC. HERMANS BEURSOVERZICHT Aannemersbedrijf De Witte Tajrtaa 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 3 januari 1969 Concurrentie vermogen op de tocht Weerbericht Hoogwater Zon- en Maanstanden Overheidsbudget Prijsvorming Lonen Veel belangstelling voor de r u i m te vaa rtbaby Bosbranden bij Genua MERKT U NIKS VAN PE WJ 6AAN POOR VOOR OUDE FROZEN INTERNATIONALS MERENDEELS VAST Opnieuw rellen in Den Haag Opbrengst Unicef-act ie Suiker- rantsoenering op Cuba De Franse benzineprijs Loonvoorstelien zuivelindustrie: 7 procent en arbeidstijd verkorting Akkoord Vascomij mislukt Kerstmis in Engeland Exemplaren van Griekse krant in beslag genomen Elastiekfabriek sluit Italiaans elftal versloeg Mexico De prijsstijging dreigt een steeds zwaardere hypotheek op het eco nomisch leven van ons land te leggen. In 1964/'66 bedroeg zij ge middeld 5 a 6 Daarmee werd de aanpassing aan het Europese peil voltrokken. In 1967/'68 was' zij ruim 3 Het leek de overgang naar een relatief normaal te achten1 14 2%. Het gemiddelde peil voor 1969/'70 is waarschijnlijk 4 a 5. t Met Frankrijk snellen wij vooraan in de Europese stoet. Dit schrijft de secretaris-gene raal van het departement van eco nomische zaken, drs. G. Brouwers,1 bij de jaarwisseling in een artikel voor de heden verschenen Econo- misch-Statistische Berichten, waar aan voorts het volgende wordt ontleend: Wij kunnen nu eenmaal niet meer opmaken dan wij voortbren gen, ook al tellen wij het in steeds meer guldens van steeds minder waarde. Ons internationale con currentievermogen staat voortdu rend op de tocht, zoals een toe nemend aantal bedrijfstakken in verkeer en industrie ondervindt. Tot dusver zijn wij er, blijkens de algemene gang van de economie, vrij gunstig doorgezeild, zij het met enige schade aan verouderd touw- en dekwerk. Wij zijn daar door wat zorgeloos geworden. Met een bruikbaar schip onder de voeten speculeren wij voortdurend op de inflatie van de anderen. En met redelijk succes. Maar het zou ons eindeliik wel eens zuur kunnen opbreken. Het wordt tijd dat deze vicieuze spiraal wordt doorbraken. Wij zijn de bedrijfssluitingen haast vergeten. Het gaat, afgezien van de zere plekken oo de kaart, weer goed. De arbeidsmarkt be vindt zich met een reserve, zoals wij tegenwoordig zeggen, van min der dan 2 weer in een even wicht, dat gemiddeld bij volledige werkgelegenheid past. In het wes ten betekent dat reeds overspan ning, in het noorden en zuiden nog steeds een te grote ruimte. Hier openbaart zicheen dilemma tus sen de conjunctuur- en de struc tuurpolitiek. Conjunctureel moeten wij de hernieuwde expansie alweer rem men. Al het water van de zee wast het feit niet af dat wij, onze buitenlandse verolichtingen mee- gecalculeerd, nu al jaren een tekort op de betalingsbalans hebben. Voor 1969 ziet dat er niet veel beter uit, integendeel. De stevige ontwikkeling van onze export is daar niet mee in tegenspraak. .Wij moeten onze goederenexport steeds sterker opvoeren om het relatief teruglopende overschot op onze dienstenbalans goed te maken. Het dekkingspercentage op onze goederenbaians beweegt zich nu omstreeks de 90: Het moet in de komende jaren echter 95 worden om de totaalbalans in evenwicht te brengen. De economische toestand is bij alle expansie niet zeer doorzichtig. De monetaire spanningen vertroe belen de horizon. De recente mo netaire opwinding zou niet nodig zijn geweest als men wat nuchter der tegenover pariteitswijziging zou staan. In deze toestand van monetaire en economische onzekerheid wordt het tijd dat wij onze vicieuze spi raal definitief doorbreken. Dat kan Advertentie „Hij was geweldig blij met m'n cadeau" Een platenbon is altijd raak medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vrijdagavond. Dezelfde temperaturen Vrij veel bewolkt maar geen regen van betekenis. Zwakke tot matige wind tussen noord en west en weinig verandering in tempe ratuur. VRIJDAG 3 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.28 2.04 2.47 2.47 n.m. 1.4b 2.21 3.04 3.04 ZATERDAG 4 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 2.07 2.24 2.43 3.00 3.17 3.34 3.20 3 43 op onder1 dp onder jan. 3 08.48 16.41 18.81 09.18 4 08.48 16.43 16.59 09.56 5 08.48 16.44 18.13 10.22 C 08.47 16.45 19.30 10.42 7 08.47 16.46 20.47 10.5H niet van de ene op de andere dag. Er is een geconcentreerde actie nodig, die onze economie binnen afzienbare tijd ook nominaal in de vaste koers van haar reële ontwik keling brengt. De vraag is, waar in de brandnetels te grijpen. De prijsinflatie moet van drie kanten worden geattaqueerd. Aller eerst van de kant van het over heidsbudget. Wij beseffen allemaal hoe groot de behoefte aan ge meenschapsvoorzieningen is. Maar aan alles is, althans tijdelijk, een grens. Beheersen wij ons hier, dan verlicht dat de belastingdruk. Wij weten dat, met name om interna tionale redenen, een structuurwij ziging in het belastingstelsel nodig is. Wij weten ook, dat het prijs- en looneffect van indirecte en directe belastingen uiteindelijk slechts weinig verschilt. Maar om uit de vicieuze prijs- en loonspi- raal te geraken, is het zaak op dit gebied met behoedzaamheid te werk te gaan. Een betere beheer sing van de uitgaven is daartoe onontbeerlijk. De tweede aanvalslinie ligt in de sfeer van de prijsvorming zelf. Deze is sterk afhankelijk van de loonbepaling. Maar niet alleen. Er is een mate van automatisme in de prijsstijging op de binnenlandse markt ontstaan, die ook recht streeks moet worden bestreden Ingrijpen van de overheid dient hier niet voorop te gaan. Bevordering van de concurrentie is het beste middel. Juist in een maatschappij met volledige werkgelegenheid die nen nieuwe vormen van produktie en distributie ruim baan te krijgen. Daarnaast is de activiteit der con sumenten op haar plaats. Over heidsmaatregelen zijn nodig, waar het automatisme van de prijsver hoging zich hardnekkig hand haaft. In de derde plaats de Ionen. Niemand zal beweren dat de vrije loonpolitiek uit een oogpunt van 's lands evenwicht tot dusver een opzienbarend succes is geweest. Men kan dat in ons vaderland niet zomaar ronduit stellen. De unifor miteit van de geleide loonpolitiek der vijftiger jaren had op de duur bezwaren. Haar kern, de binding aan de nationale produktiviteit, was echter juist. De vriie loonpoli tiek heeft met een verwijzing naar de inflatie van de buitenwereld wel deze binding prijs gegeven, doch nauweliiks de uniformiteit doorbroken. De versnelde inflatie van het afgelopen decennium was er het gevolg van. Een synthese zou mogelijk zijn door de inko menspolitiek in sterker mate op twee pijlers te doen rusten: natio nale produktiviteit en winstdeling. De loonkosten zouden dan de macro-economische limiet niet hoe ven te overschrijden. De inkomens zouden mede worden bepaald door het resultaat van de onderneming. Verschillende grote bedrijven zijn deze weg reeds een eindweegs op gegaan. Het wijdere vraagstuk van de ondernemingsstructuur hangt ten nauwste samen met de groei van de omvang der ondernemingen. Techniek, kostenstijging en inter nationale integratie spelen daarbij elk een rol. Het verschijnsel van de fusies wordt in ons land te angstvallig gewaardeerd. Zowel uit een oogpunt van produktiviteit als (Advertentie) „Ik weet niet waar ze van houdt', Een platenbon is altijd raak van sociaal-economische stabili teit is deze ontwikkeling nuttig en onvermijdelijk. De grote corporaties van deze tijd zijn de kernen van onze wel vaart, zie de produktie- en de ex portcijfers. Dit betekent niet, dat men er in stille aanbidding naar behoeft op te zien. Hun marktge drag moet systematisch aan het algemeen belang worden getoetst. Door een overheidsapparaat dat kwalitatief van gelijkwaardig por tuur is als de partijen waar het mee te maken heeft. De organisatie van het grootste bedrijf van Ne derland bliift op dit punt bij zijn tijd ten achter. „Het aflopende decennium, ge- kenmarkt door een economische expansie als nooit tevoren, eindigt nationaal en internationaal op een noot van onbehagen. Wij veroveren het heelal. Wij zijn voor het eerst in staat naar onze medemensen elders in de wereld om te kijken. In scherp contrast daarmee heerst twijfel aan de zin van de verkre gen welvaart. Men stoot zich aan de spanning tussen wat mogelijk en wenselijk is. Bereiden wij ons voor op het avontuur, dat het ko mende decennium biedt, daarin verandering te brengen", aldus drs. G. Brouwers in de E.S.B. De ouders van de „Apollo- baby" William James Frank Noel Hopmans te Bergen op Zoom, krijgen veel belangstel ling. Direct de dag na de ge boorte ontvingen ze reeds en kele fraaie cadeaus en donder dag bracht de post tal van brie ven, die soms geadresseerd wa ren aan „de ouders van de ruim tevaartbaby te Bergen op Zoom". Ook uit Californië ont vingen de ouders een brief, waarin een krantenknipsel, af komstig van een emigrant, ge adresseerd aan „de ouders van W. J. F. N. Hopmans, geboren de avond van Kerstmis". De ouders hebben een geboor tekaartje laten drukken met op de voorzijde een „Apollo"-ruim- teschip. Dit kaartje zenden ze onder andere aan de astronauten in Amerika. In de omgeving van Genua woedt sinds twee dagen bos branden, waardoor al duizenden hectaren met voornamelijk pijn bomen verloren zijn gegaan. De brandweer die de verschillende vuurhaarden bestrijdt, wordt ge hinderd door het slechte weer en door de moeilijke begaan baarheid van het terrein. De oorzaak van de branden is niet bekend. Het totale tegoed van de reke ninghouders bij de postchèque en girodienst en de rijkspost spaarbank bedraagt op het ogen blik bijna negen miljard gulden. Dit heeft de directer-generaal der P.T.T., de heer H. Reinoud, donderdagochtend in zijn nieuw jaarsrede voor vertegenwoordi gers van het personeel opge merkt. Het jaar 1968 kenmerkte zich voorts door een stortvloed van nieuwe rekeningen, n.l. bijna 200.000. Bepaald indrukwekkend is het aantal opdrachten, dat in 1968 in behandeling werd ge nomen: 330 miljoen of 11 meer dan in 1967. Volgens recente onderzoekingen beschikt thans ruim 35 van de gezin nen over een postgirorekening, zo vervolgde hij.. De snelle groei van de giro dienst roept echter ook tal van problemen op. Een groot deel van de nieuwe rekeninghouders heeft rekeningen met een rela tief laag saldo waarvan voors hands de kosten veelal hoger zijn dan de opbrengsten. De automatisering zette zich verder door, maar tal van werk zaamheden zoals het ponsen, het openen van nieuwe rekeningen e.d. zijn nog handintensief. Wel wordt intensief naar mogelijk heden van automatisering ge zocht, maar hoe veelbelovend deze ook zijn, zij moeten hun tijd voor ontwikkeling hebben. In dit verband merkte hij op, dat van de brochure omtrent de prijsvraag voor het zodanig in vullen van de blauwe girobiljet ten, dat deze optisch en daar mede automatisch gelezen kun nen worden, 10.000 stuks zijn aangevraagd, waarvan 2500 in de Engelse of Franse taal door buitenlanders. Verder memoreerde de lieer Reinoud, dat de verhuizing naar het nieuwe girogebouw in Arn hem bijna is voltooid en bin nen enige maanden de officiële opening van dit pand zal plaats vinden. Wat de rijkspostspaarbank aan gaat: het spaartegoed steeg met een half miljard tot 5,3 miljard. Met dit bedrag en zijn 5,7 mil joen rekeninghouders blijft de R.P.S. veruit de grootste indivi duele spaarinstelling in ons land. De dit jaar geïntroduceerde postgiro-r.p.s.-rekeningen blijken een groot succes. Ultimo decem ber bedroeg het tegoed hierop ruim 200 miljoen gulden. Aldus de directeur-generaal dere P.T.T. SAIGON: James „Nicki" Rowe uit Texas is de Amerikaanse of ficier die na 5 jaar krijgsgevan genschap heeft weten te ontsnap pen uit de handen van de viet- cong. Bij terugkeer werd hij op genomen in het ziekenhuis om te onderzoeken of zijn lange gevan genschap nadelige gevolgen had gehad. (Advertentie) „Ze is morgen jarig en woont ver weg" Een platenbon is altijd raak KAAPSTAD: Tandarts B krib erg heeft het heuglijke feit herdacht, dat zijn nieuwe hart hem al een jaar trouw dient. Beursplein 5 heeft donderdag het beurs jaar 1969 ingezet met 'n vaste stemming bij de opening voor de internationale waarden. Alleen Kon. Olie bleef hierbij ten achter, doch hier is de onrust in het Midden-Oosten een tegenwer kende factor, die tot voorzichtig heid maant. De overige toonaan gevende fondsen kwamen goed voor de dag. A.K.U. en Hoogovens lagen gevraagd in de markt door het publiek, alsmede voor buiten landse rekening. A.K.U. opende op 125,80, tegen maandag als ge middelde koers van de laatste tape op 123,20, Aanhoudende vraag voor het A.K.U.-aandeel deed de koers later verder uitlo pen tot 126,70. Voor Hoogovens kwam een eerste koers uit de bus pp 104,30, waarng nog 104,50 werd gedaan (101,80). Dit fonds onderging over 1968 een forse koersdaling. Dit in tegenstelling tot de meeste overige internatio nale waarden, die toen flinke koerswinsten te zien gaven, waar van vooral A.K.U. Philips was 80 cent hoger op 164,20. Kon. Olie echter daalde 60 cent tot 182,30. Hoogovens en A.K.U. waren bij de opening actief. Unilever steeg 70 cent tot 126 om daarna verder op te lopen tot 126,50. In Zwitser land bleef de markt in Zurich donderdag gesloten, hetgeen aan de activiteit in de hoofdfondsen in Amsterdam gisteren te merken was. Wallstreet was maandag flauw en dinsdag iets gemakkelijker. De onrust in het Midden-Oosten had verkopen in New York tot gevolg, terwijl daarnaast nog wat late be lastingverkopen plaatsvonden. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aandelen daalde er bij na 9 punten tot 943,75. De Neder landse fondsen gaven in Wall street geen veranderingen van be tekenis. De cultures lagen er wat verla ten bij met geringe koersdalingen. De scheepvaartsector had een gunstig verloop, vooral voor Van Ommeren, Scheepvaart-Unie en Holl. Amerika-lijn. Rott. Lloyd "enter daalde drie punten tot 152. *n de staatsfondsenhoek gaven de 7 en 6% pet leningen wederom hogere noteringen te zien, zodat ook hier 1969 gunstig werd inge zet. K.Z.-Organon en Beli Mij kon den zich iets verbeteren. Heine- ken Bier werd vanaf gisteren in -even tijdvakken verhandeld. Ge iend werd op 158 (157). De viering van oud- op nieuw jaar is door de Haagse jeugd gis teravond voortgezet met rellen. De politie voerde met de wapen stok verschillende keren charges uit en arresteerde zeven jongelui. De rellen deden zich voor op diverse punten in de stad zoals de Ivoorhorst, het Gouverneurplein en omgeving en andermaal op de Hoefkade en het Kaapseplein. De opgeschoten jongelui in leeftijden van 14 tot 20 jaar variërend, hiel den zich voornamelijk bezig met "iet vernielen van straatnaam- en ■erkeersborden. Ze wierpen drang hekken omver en bekogelden de oolitie met lege bierflesjes en ste nen. De baldadigheid noopte de oolitie al het beschikbare perso neel in te zetten en om kwart voor tien waren zeven jonglui aange houden. Een 13-jarige en een 16- iarige jongen die met flessen had den gegooid, een 15-, een 16- en een 17-jarige die stenen naar de politie wierpen en een 16- en 19- jarige jongen die hekken omver gooiden en ook brand hadden ge sticht.- A.K.U. kon zich nog verder ver beteren en verliet de markt op 127,10. Hoogovens kwam op 104,20, Philips deed 164,20, Unile ver 126,30 en Kon. Olie 182,30. De handel bleef kalm. In de le periode wéren de koerswinsten van de lokale waarden verre in de meerderheid. Zes punten hoger was Wyers, Bührmann, Duyvis en Dagra. In- terlas steeg vijf, Naarden 11, Ned. Kabel en Houth. Jongeneel ieder 10, Porceleyne Fles en Nutricia ieder vijf, Daalderop 15, Mijn- bouwk. Werken 10 en Gist-Broca- des 23 punten. Synress was 10 punten hoger niet aan te komen. De biedkoers van Mulder-Vogem werd 10 punten hoger gesteld op 80. Fokker steeg 9 punten. Van de guldensnoteringen steeg Albert Heijn drie, Elsevier vijf, Hage- meijer twee en Billiton bijna 1% gulden. Delta ging zeven punten omhoog. Lager was Erdal met 13, Kemo 6, DRU 7, Bijenkorf 8. Ned. Ford 20, Centr. Suiker 5 en Gazel le eveneens met 5 punten. Klu- wer daalde bijna 3. Calvé steeg 10 punten. Gist- Brocades ging in totaal 33 punten omhoog. Het beleggingsfonds Unitas was zeer vast met 'n koers winst van 13. (Advertentie) eft een gr an Dus?" Een platenbon is altijd raak „Hij heeft een grammofoon Dus?" Danny Kaye, de bekende ac teur en ambassadeur van Uni cef, heeft na de korte televisie- aktie die door de N.T.S. van 4 tot 10 december werd uitgezon den, tot en met 30 december een totaal -bedrag ontvangen van 191.916,97 op zijn eigen giro rekening nummer 1920. Zoals bekend wordt het gehele saldo van deze rekening onverkort aan het wereld-kinderfonds Unicef afgedragen. Dit bedrag is af komstig van 10.626 contribuan ten, hetgeen een gemiddelde be tekent van 18,06 per gever. De giften komen nog steeds binnen. Op de voorlaatste dag van het jaar ontving Danny Kaye nog ten behoeve van Uni cef 10.178,45 van 328 contri buanten. Premier Fidel Castro van Cuba heeft een rantsoenering van sui ker op Cuba aangekondigd. Zij gaat vandaag in. Cuba is een van de grootste suikerproducerenre landen ter wereld. Castro sprak tot een menigte van een miljoen mensen op het revolutieplein in Havanna. Hij vroeg de menigte deze maatregel goed te keuren omdat hij van groot economisch nut voor het land was. Het suikerrantsoen zal voor de bewoners van Havanna 2,7 kg per persoon per maand bedragen en op het platteland iets meer. De rantsoenering van suiker is overigens reeds eerder van kracht geweest na slechte oogsten. Met ingang van 1 januari is de benzineprijs in Frankrijk met on geveer 3 centimes per liter ver hoogd. Super kost nu in Parijs 1,13 fr. en normaal 1,04 fr. per liter. In één jaar is de benzine prijs in totaal met 7,87 centimes gestegen. De bij de c.a.o. voor de zuivel industrie betrokken vakbonden verlangen een verhoging van de functieionen met zeven procent, verwerking van 20 procent van de prestatiebeloningspremie in de functieionen en een arbeids tijdverkorting van een kwartier per dag. De bonden hebben de wijzigingsvoorstellen voor de nieuwe c.a.o. die op 1 april moet ingaan en een looptijd heeft tot eind maart 1971, donderdag bij de kerncommissie zuivelindustie (de werkgeversvertegenwoordi ging) ingediend. Bij de c.a.o. voor de zuivelindustrie zijn cir ca 28.000 werknemers betrok ken. De vakbonden wensen met in gang van de nieuwe contracts periode voorts de volledige vijf daagse werkweek te realiseren. De huidige werkweek in de zui velindustrie bedraagt 43% uur per week. Voorgesteld wordt voorts de spreidingsregeling af te schaffen. Volgens deze rege ling wordt aan de werkgevers de mogelijkheid geboden gedu rende een aantal weken per jaar de werknemers langer te laten werken en een aantal weken korter, hetgeen verband houdt met de aanvoer van de melk. De bonden hebben ook twee extra vakantiedagen gevraagd voor werknemers met 'n dienst verband van 25 tot 39 jaar en vier dagen extra voor werkne mers met een dienstverband van langer dan 40 jaar. De minimum-vakantietoeslag voor boven 23-jarigen en kost winners beneden 23 jaar wen sen de bonden vast te stellen op ƒ600,Ook willen de bonden in de c.a.o. opnemen, dat het wettelijk vastgestelde minimum loon voor alle werknemers van af 23 jaar geldt. De overeen komst met de werkgevers be treffende een toeslag voor de georganiseerden willen de bon den met een jaar verlengen. Verwacht wordt dat de on derhandelingen over de nieuwe zuivel-c.a.o. nog deze maand zul len beginnen. Een woordvoerder van de ge meente Heerlen heeft donder dagmiddag medegedeeld, dat van bewindvoerders en direktie van de Vascomij bericht is ontvangen, dat een éénstemmig akkoord tus sen concurrente crediteuren en o.a. de banken Van Lanschot uit Den Bosch en De Bary uit Am sterdam (tweede hypotheekhoud sters), over het aanbod van Heer len om via een onderhandse ver koop van de Vascohuizen alsnog een financiële regeling tot stand te brengen, niet mogelijk is ge bleken, 1 januari was de uiterste datum die de gemeente Heerlen had gesteld voor haar aanbod, en hoewel het aanvankelijk uit de bij bewindvoerders en direktie van de Vascomij binnengekomen reakties leek alsof concurrente crediteuren en genoemde banken de weg naar een vergelijk op het laatste nippertje met de gemeente Heerlen, de eerste hy potheekhoudster op de Vasco huizen, open wilde houden, is deze verwachting uiteindelijk niet gerealiseerd. Men mag thans aannemen, dat de openbare ver koop van de Vasco-woningen op 20 februari inderdaad zal door gaan. De gemeente Heerlen heeft op Vascomij een restant vorde ring van 35 miljoen gulden. Een faillissement van de Vascomij lijkt nu praktisch niet meer te voorkomen. In Engeland heeft een conser vatief lagerhuislid, Gresham Cooke, voorgesteld Kerstmis voortaan te vieren op de eerste zondag na 25 december. Volgens hem zou dan voorkomen worden dat de kerstviering ontaardt in een „braspartij met een kater", waardoor de industriële produk tie wordt ontwricht door absen- teïse. Protestantse en rooms-katholie- ke woordvoerders zeiden geen religieuze bezwaren tegen een dergelijke verandering te zien, omdat men aanneemt dat de ge boorte van Christus ongeveer twee maanden later heeft plaats gevonden. Wel zou men er reke ning mee moeten houden dat kerstfest een internationaal feest is. De Griekse overheid heeft exemplaren in beslag doen nemen van het blad „Thessalie", dat woensdag een nieuwjaars boodschap afdrukte van de in ballingschap wonende Griekse koning Konstantijn. De hoofdredakteur van het blad heeft gezegd, eerst vergun ning gehad te hebben van de Griekse censuur om de bood schap te publiceren. Maar de overheid was later van mening veranderd. Wegens de grote concurrentie die reeds enige jaren in de sector band- en vlechtindustrie van bin nenlandse en met name van bui tenlandse zijde wordt ondervon den, heeft de N.V. Ned. Elastiek fabriek te Oosterbeek de laatste jaren met verlies gewerkt. Het bestuur van de onderne ming heeft daarom besloten om de produktie te stoppen en het per soneel ontslag aan te zeggen. Met, de vakbonden is een regeling ge troffen betreffende de afvloeiing van het 18 man tellende personeel. Lopende orders zullen nog wor den uitgevoerd, aldus een mede deling. Spelers en scheidsrechter wer den in de tweede helft van de vriendschappelijke voetbalinter land MexicoItalië (23) sa mengedrongen op het midden veld door woedende toeschou wers. In Mexico-stad gebeurde dit nadat de Mexicaanse scheids rechter Javier Aguilar een doel punt van de Mexicanen had af gekeurd, waardoor de Italianen hun voorsprong van 21 behiel den. Een groot deel van de 90.000 toeschouwers demonstreerden hun ongenoegen door met de zit kussentjes te gaan gooien. Een kleiner, maar duidelijk meer op gewonden aantal toeschouwers- vond dit bewijs van woede nog niet voldoende en klom over de hekken. Aan het eind van deze meest langdurige en wildste „opstand" van voetbalsupporters sinds lang in de Mexicaanse hoofdstad, bleek dat de spelers geen haar was gekrenkt, waar door de wedstrijd na tien minu ten kon worden voortgezet. Aan het incident was in de eer ste helft de Mexicaanse openings treffer van Borje voorafgegaan. In de 13e minuut van de tweede helft maakte Riva gelijk en twee minuten later gaf Anastasia de Italianen een voorsprong. Na het incident werd het 20 minuten voor tijd toch nog gelijk door Gonzales. In de laatste seconden van de wedstrijd scoorde Riva echter opnieuw voor Italië, dat vrijwel de hele wedstrijd heeft moeten verdedigen tegen de ster kere Mexicanen, maar met flit sende uitvallen hard terugsloeg. Zondag ontmoeten de beide elftallen elkaar opnieuw. Donze-Visserstraat 75 Terneuzen wenst cliëntèle, vrienden en bekenden een GELUKKIG EN VOORSPOEDIG 1969

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2