Kerstdiner? neem Betere wijn toffj sflffiG®? mee Pueblo^-bemanning na elf maanden gevangenschap in vrijheid .^euw^iisteren 4 PHILIPS KIND IN VLAMMEN OMGEKOMEN Nieuw Luisteren begint met uw eerste apparaat uit de revolutionaire reeks PHILIPS muziek-apparatuur. ^euw^isteren Pagina 5 (hij is een echte wijnkenner!) Noordkoreanen geven de Pueblo99 niet terug Moeder kon nog drie kinderen redden „Theesalon Cecil": thee van 1 op fM5 Elk apparaat uit de nieuwe Philips serie betekent het begin van Nieuw Luisteren. In de eerste plaats natuurlijk door de voortreffelijke individuele prestaties, want Philips muziek-apparatuur betekent vandaag: stuk voor stuk apparaten van klasse, voorzien van de nieuwste Philips vindingen. Maar ook doordat elk apparaat een schakel is in het grote geheel van complete combinaties. Philips apparaten zijn op elkaar afgestemd en maken vele, soms verrassende combinaties mogelijk. Daardoor is een Philips radio meer dan een radio, een Philips grammofoon meer dan een grammofoon. En altijd kunt u uw eisen hoog stellen, omdat het een Philips is. Voor Nieuw Luisteren. 1 n Tientallen verrassende combinaties voor De 82 nog in leven zijnde be manningsleden van het Ameri kaanse oorlogsschip „Pueblo" hebben vandaag te Panmoenjon hun vrijheid herkregen. Het stoffelijk overschot van de 83e opvarende die bij het treffen werd gewond en die later over leed, is eveneens aan de Ameri kanen overgedragen. De „Pueblo" blijft in Noordko- reaanse handen. Voor de vrijlating moest de Amerikaanse gener aal-majoor Gilbert Woodward een verkla ring tekenen waarbij de V. S. schending van de Noordkoreaan- se wateren met spionagedoelein- den toegeven. De verklaring werd echter zowel door de gene raal als door minister van bui tenlandse zaken Rusk, nog vóór de ondertekening, een „waarde loos dokument" genoemd. GEEN VERONTSCHULDIGINGEN Na een vluchtige medische controle in een Amerikaans hos pitaal bij de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel gaat de beman ning naar de V. S. Volgens funk- tionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken zullen de zeelieden met de kerst bij hun gezinnen zijn. Minister Rusk zei voor de tele visie nog dat het naar zijn mening zonder precedent is dat gevange nen worden vrijgelaten op grond van een bekentenis waarvan de Noordkoreanen wisten dat deze als waardeloos werd verworpen. „De Noordkoreanen geloven dat er propagandawaarde is in een waardeloos dokument dat gene raal Woodward in het openbaar als vals waarmerkte vóór hij het ondertekende". De tekst van Woodwards ver klaring was de Noordkoreanen tevoren ter hand gesteld, aldus het ministerie van buitenlandse zaken in Washington. Hij zei: het standpunt van de Amerikaanse regering met betrekking tot de Pueblo is, zoals herhaaldelijk bij de onderhandelingen in Pan moenjon en in het openbaar tot uitdrukking gebracht, dat het schip niet bij illegale activiteiten betrokken was, er is geen over tuigend bewijs dat het schip op enig ogenblik voer in territoriale wateren waarop Noord-Korea aanspraak maakt, en we kunnen geen verontschuldigingen aan bieden voor daden waarvan we gelovend at zij niet plaatsvonden. Het dokument dat ik teken was opgesteld door de Noord koreanen en wijkt af van voor noemd standpunt, maar mijn handtekening zal en kan de fei ten niet veranderen, ik zal het do kument tekenen om de beman ning te bevrijden en alleen daar om". „HOOGETEPUNT" Het Pueblo-incident vormde op 23 januari het hoogtepunt in de sedert 1967 weer toegenomen spanning in het Koreaanse ge bied. Volgens Noordkoreaanse verklaringen voer het elektro nische verkenningsschip met spionagedoeleinden in Noordko reaanse wateren toen het door patrouilleboten werd aangehou den en naar Wonsan opgebracht. In Amerikaanse verklaringen werd gezegd dat de Pueblo ze ker 36 mijl uit de Noordkoreaanse kust voer en later dat het op ruim zestien mijl uit de kust was. Nog later werd de mogelijkheid niet uitgesloten dat de Pueblo binnen de twaalfmijlszone was gekomen. Voor de Noordkoreaanse radio werden enkele malen „bekente nissen" afgelegd die zouden zijn voorgelezen door commandant Lloyd M. Bucher. De Amerikanen stuurden ver sterkingen naar Zuid-Korea, waarbij vliegdekschepen. Ook riepen zij reservisten onder de wapenen en op 26 januari kwam op verzoek van Washington de veiligheidsraad bijeen. Na een voorstel van Noord-Korea werd de zaak in behandeling genomen door de gemengde wapenstil standscommissie in Panmoenjon. Na 28 besloten vegaderingen in elf maanden heeft nu tenslotte de bemanning van het Ameri kaanse schip haar vrijheid terug. Schip en uitrusting blijven in Noordkoreaanse handen. Minister Rusk zei dat zijn re gering het b.etreurt dat de Pue blo niet is teruggegeven. Ook dat zal worden nagestreefd. Kringen op het „State Depart ment" zeiden dat de doorbraak in de impasse bij de betrekkingen in Panmoenjon op 17 december is gekomen toen twee voorstellen zijn gedaan waarbij de „tevoren tegengesproken bekentenis". Men zei niet te geloven dat dit een gevaarlijk precedent in interna tionaal recht zou zijn. Bij een brand in de Hugo Mole naarstraat In Rotterdam is van morgen een twee-jarig iongetje om het leven gekomen. De moeder van het jongetje kon zich met nog drie kinderen juist In veiligheid stellen. De brand woedde op de tweede etage van het huis, waar de fami lie woonde. De poging van de brandweer om het kind te redden, kwam te laat. Een dienstplichtig marechaussee heeft kort na het uitbreken van de brand samen 1 met een brandweervrijwilliger ge probeerd het kind te redden. De brand kon door de Rotter damse brandweer vrij snel worden bedwongen. De gehele tweede etage van het huis en een deel van de daarboven gelegen zolderver dieping brandden uit. Op de plaats van de brand waren de Rotterdam se officier van justitie en hoofd van het parket, mr. S. J. van der Hoeven en diens substituut mr. W. Het eerste-kamerlid mr. J. A. W. Burger (p.v.d.a.) heeft de mi nister van economische zaken gevraagd, of hij zich inderdaad- in staat acht prijsopdrijving over het brede gebied van de detail handel en het horecabedrijf tegen te gaan. Is bij wijze van voorbeeld de minister bij machte voorzienin gen te treffen tegen de recente prijsverhoging door „Theesalon Cecil" in Den Haag van een potje thee van een gulden op een gulden en vijftien cent welke verhoging plaats vond onder mo tief van de (nog niet ingevoerde) belasting toegevoegde waarde en zo ja, is hij bereid dit te doen, aldus mr. Burger. D. Meeter aanwezig. Naar de Rotterdamse politie meedeelde is de brand vermoede lijk ontstaan doordat twee van de vier kinderen uit het gezin in de voorkamer met brandende kaarsen aan het spelen waren. Toen de vrouw de kinderen „brand" hoor de roepen, rende zij met water uit de keuken naar de voorkamer, die toen al in lichter laaie stond. Zij zag kans drie van haar kinderen naar beneden te brengen. De twee jarige Isaac verbrandde in zijn le- dikantje dat in de tussenkamer stond. t 1 Een voortreffelijke Stereo combinatie van op elkaar afgestemde apparaten voor een aantrekkelijke prijs. Volautomatische stereo/monoplatenspeler met transparant deksel. 4 snelheden. Keramisch stereo/mono opneemelement met diamanten saffiernaald 145.' Philips All-transistor Stereo/mono versterker met balans-, volume- en gescheiden hogeen lage tonenregeling 259.- Bijpassende luidsprekerboxen 79.- per stuk. Totale combinatie 662.- op voet met transparant deksel. Twee snelheden, r ens Met diamantnaald. Op palissander of teakhouten voet 299.- ®HiFi/Stereo radioversterker- combinatie. AU-transistor. 4 Golf gebieden. Automatische FM/Stereo-eenheid. Stereo- indicatielampje. 2x12 watt musiekvermogen. Ingebouwde voorversterker. Gescheiden hoge- en f156.- per stuk. Philips alt-transistor AM/FM- tafelramo in moderne notehouten kast. FM-bavd, lange-, twee maal midden- en korte golf. FM-zenderkeuze-systeem voor feilloze instelling op drie voorkeurzenders. Automatische FM-fijnafstemming voor optimale afstemming op FM-zenders. Grote dubbelconus luidspreker. Klankkleur-regelaar voor hoge en lage tonen. Aansluiting voor grammofoon, reeorder en extra luidspreker399+ fafifptg (if.Of f'bo ®FM/Stereo radiogrammofoon met vijf golf gebieden. 2x10 watt musiekvermogen. Twee grote dubbelconus-luidsprekers. Automatische FM!Stereo-eenheid. FM-zenderkeuze-systeem. Uitschuifbare, automatische stereo-platenwisselaar. Ruimte voor grammofoonplaten en/of recorder. Afmetingen: 79 x 110 x 36 cm. In notehoid f949.-, hoogglans f969.-, palissander f999.- Aü transistor. 2x12 watt musiekvermogen. Balans- en fysiologische volumeregeling. Gescheiden hoge- en lagetonenregeling. Ingebouwde voorversterker. Teak- of notehouten kast f399.- I pk van 79.- grammoroons van izv.-tot799.- Philips Radio-ontvang eenheden van 339.-tot599.- Philips Versterkers van 259.-tot 699.- Philips Luidsprekerboxen .- Philips Platenspelers van 82,-lot (79.- Philips Radioversterker combinaties van 599.-tot 999.- Philips Radio-tafelapparaten van 159.-tot 599.- Een van de mogelijkheden van Nieuw Luisteren is om de platenspeler (2) te combinerenmetdePhilips HiFi - Stereoversterker (6). Voegt u hieraan twee Philips luidsprekerboxen toe, dan hebt u een voor treffelijke combinatie die een sublieme weergave van uw lievelingsplaten garandeert. De platenspeler (2) kunt u natuurlijk ook koppelen aan de Philips radio-ver sterker- combinatie (3) Ook deze Philips combi natie verschaft u maxi maal luister genoegen, zowel voor radio als voor grammofoonplaten. Vanzelfsprekend hoeft u dat niet allemaal tegelijk te doen. U kunt beginnen met een platenspeler en die aansluiten op de radio die n al hebt. Of u kunt een voortreffelijke FM- tafelradio kopen als no 4. En straks verder zien... Want dat is ook het ver rassende van deze com binaties voor Nieuw Luis teren. U kunt klein beginnen (ook financieel gezien) en groot eindigen. De combinatie (1) is daar een goed voorbeeld van. Geleidelijk bouwt u ge heel naar eigen wens en inzicht een geluidsinstal latie van grote klasse op. En altijd kunt n uw eisen hoog stellen. Omdat het Philips is.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3