Provinciaal nieuws WELKOM DOKTER TVorgels piano's mossel+ ALGEMENE VERGADERING COVO TE TER1EUZEN Jaaromzet ruim 27.000 ton (negen miljoen gulden) N-fi installaties ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP „AXELER AMBACHT" Begroting 1969 vastgesteld FEEST IN TERNEUZEN EN SLUISKIL BOSCH OPTIEK Paptoa 2 Saldo ruim 48.000 Bestuurs verkiezing Verhoging havengelden Rotterdam De Arno stroomde over Eerste Israëlische harttransplantatie patiënt overleden Nieuwe directeur Gezinshereniging liep uit op moordpartij Vervuiling Dijkversterking Hoofdingelanden beëdigd Tweede Kamer op recès Terneuzen Axel Goes Sluiskil Brave Zwitsers. DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 20 december 1968 Onder voorzitterschap van de heer Jac. Dieleman te Zaamslag hield de coöp. aan- en verkoop vereniging „Oost Zeeuws-Vlaan- deren" in hotel „Rotterdam" te Terneuzen haar 39e jaarverga dering. In zijn openingswoord liet de voorzitter de belangrijkste ge beurtenissen uit het afgelopen boekjaar de revue passeren, waarbij hij mocht constateren, dat de deelname van de leden aan de verschillende activiteiten der vereniging groot is geweest en wel zodanig, dat van een record-omzet kan worden ge sproken. In alle sectoren, zowel van de granen als van meststoffen, be strijdingsmiddelen en vloeibare brandstoffen is er sprake van een gestadige groei. Hij stond uitvoerig stil bij de structuurvraagstukken, welke zich als gevolg van de algemene ontwikkeling opk binnen het Cebeco-milieu aandienen en gaf als zijn mening te kennen, dat het streven om binnen de orga nisatie tot grotere eenheden te komen aller steun verdient, ten einde ook als coöperaties in de toekomst doelmatig te kunner werken. Na het openingswoord las de secretaris, de heer C. A. de Kra ker, de notulen van de vorigr algemene vergadering, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Uit de jaarstukken bleek, dat de omzet ten opzichte van hef vorige jaar is gestegen var 20.000 ton tot 27.000 ton en var ruim 7.000.000,tot ruim 9.000.000,Na afschrijving op de vastgelegde middelen tot een bedrag van 186.944,55 resteert een voordelig saldo van ƒ48.412,75, van welk saldo ruim 40.000,op de ledenkapitaal rekening zal worden bijgeschre ven en het restant aan de reser ve zal worden toegevoegd. Na de beantwoording van en kele vragen door de voorzitter en de directeur, de heer J. J. Heij gelaar, werd het bestuur décharge verleend voor het ge voerde beheer. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren Abr. Dees en Jac. Dieleman met grote meerderheid herkozen. De heer J. K. de Putter te Axel, die zich niet herkiesbaar stelde, werd in hartelijke be woordingen toegesproken en hem werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij gedurende 24 jaar als bestuurslid voor de ver eniging had verricht. Het bestuursvoorstel om het aantal bestuursleden van 9 op terug te brengen, werd aange nomen. Rotterdam zal met ingang van 1 juli 1969 de havengelden voor schepen geladen met olie verho gen. De stijging van dit haven tarief zal op jaarbasis 9 miljoen gulden opleveren. Dit heeft bur gemeester Thomassen van Rot terdam aangekondigd bij de be handeling van de begroting 1969 in de gemeenteraad. Hij zei dat het niet in de bedoeling ligt al leen de grote schepen extra te belasten. Door deze verhoging van het havengeld zal Rotterdam het tekort op de begroting voor het komende jaar terugbrengen tot 40 miljoen. Als gevolg van de zware regen val waardoor het grootste deel van Italië werd getroffen, is de •rivier de Arno ten zuiden van Florence bij Arezzo buiten haar oevers getreden. Het waterniveau lag op één plaats twee meter bo ven het gevaarlijke peil. Woens dagavond hield de regen op. De situatie roept herinnerin gen op aan de watersnood in no vember 1966, toen Florence ern stig werd getroffen. Er kwamen toen 17 mensen om het leven, 45.000 personen werden dakloos en aan de beroemde kunstschat ten werd grote schade aange richt. De eerste Israëliër die een nieuw hart had gekregen, de 41- jarige Itzhak Soelam, is donder dagochtend, 14 dagen na zijn ope ratie, overleden. Hij is sinds de operatie niet meer bij kennis ge weest. Van de zijde van het zie kenhuis Beilinson bij Tel Aviv werd verklaard, dat het hart goed werkte maar dat de nieren van de patiënt het hebben begeven. Het lichaam bleek de kunstnier niet te kunnen verdragen In de plaats van de heer P. J. den Hamer te Axel, die aan de beurt van aftreding en niet her kiesbaar was, werd tot lid van de commissie van toezicht geko zen de heer A. de Koeijer Fzn te Zaamslag. N De inleiding van de heer S Silvis, hoofd afd. peulvruchten van Cebeco te Rotterdam, werd met grote belangstelling beluis terd, alsmede de causerie van de heer J. H. Blank, inspecteur van Cebeco. De voorzitter deelde mede, dat per 1 juli 1969 tot directeur der vereniging is benoemd de heer A. Loeve te Axel. Aan de heer Heijgelaar werd op zijn verzoek ontslag verleend als directeur der vereniging per genoemde datum. Op een nader te bepalen dag zal er gelegenheid zijn afscheid van hem te nemen, aldus de voorzitter. Nadat de heer Heijgelaar de vergadering had toegesproken werd deze door de voorzitter ge sloten en werden alle aanwezi gen uitgenodigd aan een ge meenschappelijke maaltijd. «11» goeds merken In één zeek Middelburg L.Delft 103-105 Tel.01180.75M Ook In Den Haag Groningen Heerlen Op een bureau van sociale za ken te Carlinville in de Ameri kaanse staat Illinois heeft een 38-jarige man, vader van tien kinderen, woensdag zijn vrouw en drie employés doodgeschoten en vier van zijn kinderen ver wond. Daarna vluchtte hij per auto naar het 95 km verderop ge legen plaatsje O'Fallon, waar hij zijn broer zijn daad bekende en zich vervolgens door het hoofd schoot. Hij is in kritieke toestand in een ziekenhuis opgenomen. De man leefde al geruime tijd gescheiden van zijn vrouw. Maat schappelijke werkers hadden op hun bureau een ontmoeting ge arrangeerd om te zien, of een verzoening mogelijk was. De vader trok echter twee pistolen en schoot erop los. Hij is later in een ziekenhuis overleden. „De vervuiling en de verzilting van de Nederlandse binnenwate ren zijn de laatste decennia levensgroot voor ons komen te staan. Zij zijn het objekt van voortdurende zorg geworden van hen, die met hét beheer ervan zijn belast. Ik ga ervan uit dat de gemeentebesturen de eersten zijn, wie de hygiëne van het mi lieu ter harte gaat, die het wel zijn van hun burgers willen be vorderen. Hier is een gelegen heid om dat daadwerkelijk in praktijk te brengen. Ik heb goede hoop, dat onze verwachtingen niet beschaamd zullen worden". Aldus de dijkgraaf van het wa terschap „Axeler Ambacht", de heer P. van Hoeve, tijdens de al gemene vergadering van het wa terschap in „De Halle" te Axel. Tijdens de vergadering op 11 januari 1968 zei de heer Van Hoeve te hebben geconstateerd, dat het ernstige euvel van de wa tervervuiling binnen afzienbare tijd zou zijn verholpen. „Gelukkig zijn er", aldus de heer Van Hoeve, „drie gemeen ten die hun rioleringstelsel zo danig hebben omgebouwd, dat lozing op de afvalwaterleiding Kanaalzone kan plaats vinden. De dijkgraaf zei het echter te betreuren, dat zijn optimistische verwachting ten opzichte van andere sektoren niet gerechtvaar digd is. Hij doelde met name op de industriële bedrijven. „Ik ben bijna geneigd te ver onderstellen", zei hij, „dat hier onwil in het spel is. Op een ver zoek van onze kant om inlichtin gen, hoever men met het vermin deren en eventueel stopzetten van lozing van vuil water op onze waterlopen is gevorderd, kregen wij ten antwoord, dat men bezig is met een studie over dit vraag stuk. Men zal ons te zijner tijd op de hoogte stellen". De heer Van Hoeve was van oordeel, dat deze studie wel wat iaat is begonnen. Het antwoord van de betreffende industrie was dan ook, zo zei hij, bepaald niet met gejuich door het dagelijks oestuur ontvangen. „Het is voor iedereen duide lijk", voegde hij hieraan toe, „dat een reaktie van deze strekking niet bevorderlijk is om in een ge zamenlijk overleg tot een oplos sing te komen. Wij willen tolera- Del zijn, maar wilien niet aan het lijntje worden gehouden. Op deze wijze worden we gedwongen op een onprettige manier op te treden". De dijkgraaf deelde nog mee, dat tijdens de vergadering van de rjjkraad na de algemene ver gadering een voorstel zou worden gedaan betreffende de verster king van de vooroever voor de dijk van de Eendrachtpolder. De begroting van dit werk beloopt een bedrag van ruim één miljoen gulden. Dit moet betaald worden uit de pot van 12.000.000 die de minister heeft bestemd voor de uitkering aan de waterschappen. De vergadering heeft de begro ting voor 1969 goedgekeurd. Ter dekking van het oorspron kelijk geraamde tekort wordt het dijkgeschot verhoogd met 5 per ha. Een verhoging per ha voor de ongebouwde eigendommen komt overeen met een verhoging voor de gebouwde eigendommen van 1,67 °/o. Als nieuwe hoofdingelanden van het waterschap werden be ëdigd de heren W. Simoen te Ter- neuzen, J. de Pree te Zaamslag, T. Haak te Zaamslag, W. de Put ter te Axel en A. Puijlaert te Zuiddorpe. Dit is de eerste aan vulling van de algemene ver gadering sinds 1965. Besloten werd over te gaan tot verbetering van een aantal wegen in het waterschap. Het be treft hier de Sasdijk in de ge meente Axel, de Polderstraat en de Verbindingstraat in de ge meente Vogelwaarde. In ruilver- kavelingsverband komen voor verbetering in aanmerking de St. Janstraat, St. Marcusstraat en Moerspuistraat. Aan de Karne- melstraat zullen tracé-verbete- ringswerken worden uitgevoerd. Deze wegen liggen in het ruil- verkavelingsblok Koewacht. Voor de kosten, die voor rekening ko men van het waterschap, zal een vaste geldlening worden aanger gaan tot een maximum van ƒ210.000. De jarige voorzitter van de tweede kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, heeft donderdagmiddag voordat de kamer op recès ging tot 21 januari, de hoop uitgespro ken dat de leden in hun huisgezin de kerstvrede zullen beleven die in de wereld niet is te vinden. „Bezinning op de afschuwelij ke situatie in de wereld getui ge de oorlog in Nigeria zal ho pelijk leiden tot nog meer inspan ning om een einde te maken aan deze toestand". Kerstavond huisvrouwen Woensdagavond bood de Ne derlandse vereniging van huis vrouwen afdeling Terneuzen de leden een kerstmaaltijd aan in de cantine van de M.T.S. Na de pauze sprak de heer A. D. Hildebrand over „Kunst rond om het Kerstgebeuren". Hij las een verhaal van Felix Timmer mans voor. De heer Hildebrand leverde een waardevolle bijdrage voor een alleszins geslaagde avond. 42 woningen in plan oost In de maandag a.s. te houden openbare vergadering van de ge meenteraad van Axel komt een voorstel van B. en W. aan de orde tot verkoop van enkele per celen grond, in totaal ongeveer 7250 vierkante meter, gelegen in plan oost, aan de regionale Zeeuws-Vlaamse woningbouw vereniging te Kloosterzande voor de bouw van 42 woningen. Volkskerstzangdienst In het kerkgebouw van de her vormde gemeente alhier werd woensdagavond 'n gemeenschap pelijke kerstzangdienst gehou den. Voor deze zangdienst war grote belangstelling. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van het orga- niiisatiecomité, de heer J. Th Klein, leidde de fanfare van de chr. muziekvereniging „Hosanna" de samenkomst in met koraalmu- ziek. Voorts werkten aan de dienst mee een mannenkoor dat was sa mengesteld uit koorleden van het katholiek kerkkoor, de zangver eniging „Asaf" en van het her vormd kerkkoor. Burgemeester Van Dijke hield een bijbellezing uit Lucas 2. De heer Klein sprak naar aan leiding van de thema ..Kersfeest is een kinderfeest" demeditatie uit. De dienst werd besloten met samenzang van „Ere zij God". Yerseke en Bruinisse willen schadevergoeding deltawet Het niet opnemen van gemeen schapsschadevergoeding in de door de regering ingediende del tawet heeft in Zeeland tot teleur stelling geleid. „Het valt ons zwaar tegen", L npi burgemees- Hoewel de opening van het verbrede kanaal en de inbedrijf- stelling van de nieuwe zeesluis niet door alle Terneuzenaars wordt toegejuicht en door velen als een handicap voor de ontwik keling van Terneuzen wordt ge zien, heeft het gemeentebestuur gemeend toch enige festiviteiten te moeten entameren bij gelegen heid van het bezoek van koningin Juliana en koning Boudewijn. Nadat de schoolkinderen 's mor gens de koninklijke gasten had den toegejuicht, werd 's middags in het patronaat en in „De Sluis" een kinderkermis gehouden. In „De Schakel" was voor de 11-, 12- en 13-jarigen een bingo-mid dag en voor de 10 tot 14-jarigen startte vanaf ,,'t Kotje" een eta lagewedstrijd. Deze aktiviteiten Feestvreugde in het patronaat. werden georganiseerd door de Terneuzense jeugdraad in samen werking met 't gemeentebestuur en het H.C.T. „Terneuzen Groeit" zijn twee tentoonstellingen in de cafés „Du Commerce" en „Centraal", die zonder verdere plichtplegingen om twee uur waren geopend. Zij zijn een realisatie van de cultu rele adviesraad, de vereniging „Oud Ternezen", de vereniging openbare leeszaal en bibliotheek, het lager onderwijs, het instituut voor kunstzinnige vorming en de afdeling planologie van de ge meente Terneuzen. Deze tentoonstellingen, waar op wij in onze volgende editie terugkomen, zijn vandaag en ter C. Pijl Hogeweg van Yerseke. De gemeenschapsschadevergoe ding is net zo belangrijk als de schadevergoeding aan individue- len en wij hebben er dan ook op gerekend, dat de gemeenschaps schadevergoeding in de Delta- schadewet zou worden opgeno men. Ik neem echter aan dat er in de tweede kamer wel een en ander over gezegd zal worden. Drs Th. J. Westerhout, lid van de tweede kamer voor de p. v. d. a., zegt over het niet opnemen van de gemeen schapsschadevergoeding „Ik denk het niet opnemen van de schade- Beloond voor jaren trouwe dienst! Beloon Uw ogen voor hun jarenlange trou we dienst. Verwen ze eens met ontspiegelde glazen. Uediplomeerd opticien Gediplomeerd Kontaktlenzenspecialist Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 011502337 Bolst Korte Nienwstraat Telefoon 01110—2327 vergoeding in de tweede kamer aan de orde te stellen. Het is zeer belangrijk dat niet alleen individuele schadevergoe ding wordt betaald, maar dat ook de gemeenschappen, die schade lijden door de uitvoering van de deltawerken, een schadevergoe ding krijgen. Ik denk hierbij in het bij zonder aan de gemeenten Yerseke en Bruinisse. Tengevolge van het verlies van de mossel- en oester- cultuur gaan deze gemeenschap pen te gronde. Ook burgemeester C. H. van der Linde van Bruinde gaf blijk van teleurstelling. „Wij willen niet het kind van de deltawerken worden", zo zei hij. „Onze ge meenschap bloedt dood en de ge meenschapsvergoeding is even belangrijk als de individuële schadevergoeding." Viering opening kanaal Ook in Sluiskil werd gisteren de opening van het kanaal ge vierd. Om ongeveer 1 uur stonden de kinderen van de kleuterscho len en lagere scholen met vlagge tjes in plaats van met de geplan de ballonnen in de hand langs het kanaal. Ook de plaatselijke drumband en fanfare en vele be langstellenden waren aanwezir om de schepen voorbij te zien trekken. De schoolkinderen had den zelfs spandoeken meege bracht, waarop stond te lezer „Sluiskil groet vorst en vorstin" en 'n spandoek, waarop stond „Sluiskil groet de Belgische wa- door Ann Rush 47) „Niet zo vlug oordelen, Reed. Die flegmatieke Nellie kwam vanmiddag bij me, op de rand van een zenuwinstorting omdat ze in de toekomst niet anders zag dan wat ze nu heeft. En Coreen heeft het ook niet makkelijk want ze wil iets bereiken in de wereld en dat valt niet mee als je uit een dergelijk milieu komt. Ik geloof echter, dat ik wel iets voor hen doen kan. Ik had het nu met je willen hebben over de jongens Josh junior en Harry. Je kunt me zeker over hen ook wel het nodige vertellen." „Genoeg. Kleine Josh is het evenbeeld van zijn vader. Lui en zo nu en dan ook al dronken. En ik geloof, dat Harry geestelijk wat achter is." Eve keek hem verwonderd aan. ,Denk je dat werkelijk?" Hij haalde zijn schouders op. „Ik weet het natuurlijk niet zeker. Hij is traag en als je iets tegen hem zegt, staat hij op een voet en kijkt naar de andere. Maar het zijn beiaen vuile ondeugende jon gens." Eve knikte. Ze had nog niet zo veel aandacht besteed aan de jon gens maar haar indruk kwam wel overeen met wat Reed vertelde. Omdat hij het echter ook ten op zichte van de meisjes bij het ver keerde eind had, bleef ze hopen dat de jongens misschien wat beter waren dan je op het eerste gezicht zou zeggen. „Heb Je geen jongens die je blad rondbrengen?" vroeg ze. De afschuw op Reeds gezicht was niet helemaal voorgewend. „Luister eens, Eve, je knaipt me niet op met die jongens van Over- by. Zelfs niet omdat je me het leven hebt gered. Zelfs niet om dat je beeldschoon bent en ik je vurig zal beminnen tot aan het einde van mijn dagen." Ze glimlachte afwezig en stond op. „Goed, dan zal ik iets anders moeten zoeken. Ik zal Mrs. Over- by toch op de een of andere ma nier moeten helpen. Er dient daar wat meer geld in huis te komen." Toen ze in de hal was, riep hij haar terug. „O.K., je hebt me in je macht. Ik zal er een handeltje van maken. Ik zal die jongens van Overby nemen als jij dat verband van mijn voet haalt, zodat ik ein delijk weer eens vrij man kan zijn." Eve lachte. „Dat verband moet ie nog minstens tien dagen hou den maar ik denk dat je morgen wel weer naar je kantoor kunt gaan. Gebruik een stok en laat vooral geen zetsel op je voet val len." „Hoera," schreeuwde hij zo hard dat ze haar handen tegen haar oren drukte. „Kom hier en laat me je kussen." HOOFDSTUK XVI Eve had gehoopt die avond vroeg naar bed te gaan en eens behoorlijk te kunnen uitrusten maar toen ze op het punt stond met haar middagspreekuur te be ginnen, rinkelde de telefoon Mark Hazard, de postmeester, hac' al verschillende dagen over pijn in zijn zij geklaagd. Nu had hij zo'n pijnlijke kramp gekregen, dat hij op de vloer van het post kantoor was gevallen. Eve liet de spreekkamer over aan de zorgen van tante Rhody. die er op moest toezien dat Dr. Rufus zich zo kalm mogelijk hield, en reed naar het postkan toor waar ze belangstellende en nieuwsgierige buren vond bene vens een bijna hysterische Mrs. Hazard. Zoals Eve na de telefo nische boodschap wel had ver wacht, was de blindedarm van Mr. Hazard al doorgebroken. Ze belde om 'n ziekenauto en bracht hem onmiddellijk naar het zie kenhuis in Savannah. Het was geen gemakkelijk werk je. Als deel van haar opleiding had ze weliswaar oppereren ge leerd maar het was niet het dee] van haar werk waar ze het meest voor voelde, zeker niet als de om standigheden zo onaangenaam waren als bü een doorgebroken blindedarm. Toen ze klaar was. voelde ze zich doodmoe en nogal terneergeslagen. Terwijl ze haar handen stond te wassen, kwam dr Gordon binnen. „Zo, ben je hier nu weer", be groette hij haar met een brede glimlach. „Ik dacht dat ik je naar huis had gestuurd om een gezin op te zetten". Het lukte haar een zwak glim lachje tevoorschijn te brengen. „Ik ben er nooit verder vanaf ge weest, Dr. Gordon. Ik zou echter een man, die het niet ernstig meende, niet aanraden mij van avond ten huwelijk te vragen Dan zou hij wat te horenkrijgen. Dr. Gordon keek haar onderzoe kend aan. „Heb je een patiëntje verloren, meisje?" Ze schudde het hoofd. Ze was te trots om te huilen, maar de tranen brandden in haar ogen. „Nee, dat geloof ik niet. Hij is een oude man en ik heb hem mijn hele leven gekend. Peritonitis, maar ik denk dat hij het wel zal halen." Dr. Gordon bleef haar aankij ken, alsof hij een diagnose wilde stelien. „Wanneer heb je het laatst gegeten?" Haar ogen werden groot van verbazing. Het eerste ogenblik wist ze werkelijk niet wanneer dat was geweest. „Waarom., waarom.stamelde ze. „Je zult na het ontbijt wel niets meer gegeten hebben. Of mis schien heb je zelfs wel niet ontbe ten ook. Ik ken dat. Mrs Gordon is naar haar ouders en ik ben dus vrijgezel. Mijn recept luidt: diner met de dokter binnenlaten we zeggen, twintig minuten. Af gesproken! Zijn ogen twinkelden. Eve was zo geroerd door dr Gordons medeleven in haar ter neergeslagen stemming dat ze even haar ogen moest afvegen met een kanten zakdoekje. „Ik geloof inderdaad, dat eten het voornaamste is, dat ik op het ogenblik nodig heb. Dank u, dr Gordon. Ik denk dat ik anders weer naar huis gereden zou zijn zonder ook maar aan eten te den ken". De oude dokter grinnikte. „Dat is een van de redenen waarom een dokter harder een vrouw nodig heeft dan iemand anders". Eve maakte haar gezicht op, bracht haar kapsel zo goed a!s mogelijk in orde en streek de plooien uit haar witte jurk. Toen ze in de hal van het ziekenhuis kwam, stond dr Gordon op haar te wachten, maar hij was niet al leen. (Wordt vervolgd) morgen van 14 tot 22 uur en van 10 tot 22 uur geopend. Te Sluiskil werd in „De Ark" een filmvoorstelling voor kinde ren gegeven. Voor de le en 2e klassen van de lagere scholen had een optreden plaats van het poppentheater van het museum voor volkskunde te Gent in het Concertgebouw. n Om half zeven gisteravond maakte de harmonie van Terneu zen een korte muzikale wande ling en om zeven uur werd nabij de binnenvaartsluis een vuur werk afgestoken. In het patronaat begon om acht uur het optreden van de beat- groups „The Pebbles" en „Group 1850", terwijl in „De Ark" te Sluiskil „The fun of it" veel be langstelling trok. terstaat voor 80 en de Nedei> landse waterstaat voor 20 %'L De beide vorsten kwamen niét op het dek tijdens het voorbij varen. De kinderen hebben verder op de dag genoten van de avonturen film „Flipper de dolfijn", die in „De Ark" werd vertoond. 's Avonds was er voor de oudere jeugd een beatbal met medewer king van het Haagse beatorkest „The fun of it". Sluiskilse gemeenschap Een groot aantal belangstellen den woonde deze wgek^ëeu.,sa- menkomst in „De Ark" bij, waar werd gesproken om te komen tot de vorming van een Sluiskilse ge meenschap. Onder de aanwezigen waren enige in Sluiskil wonend^ leden van de gemeenteraad en verder vertegenwoordigers van vakorganisaties, middenstanders, sportbesturen, bestuursleden van de stichting voor sociaal en cul tureel werk, mensen iut de on derwijssektor en leden van beide kerkbesturen. Na een uitgebreide diskussie die geleid werd door ds Ruis bleek men van oordeel, dat de vorming van een Sluiskilse gemeenschap wenselijk was. Om tot een zo breed mogelijke verte genwoordiging te komen zal men aansluiting zoeken met alle in Sluiskil bestaande organisaties en groeperingen. Op grond hiervan zullen in de toekomst alle groepe ringen een evenredige vertegen woordiging in de Sluiskilse ge meenschap hebben. De midden standsverenigingen krijgen drie 'eden in het bestuur, evenals de gezamenlijke vakorganisaties, voorts twee leden van de kerkbe sturen, twee leden afkomstig uit de sportverenigingen en de stich ting voor sociaal en cultureel werk. Ook de industriële werkge' vers zal worden gevraagd een be stuurslid te kiezen. De aanwezigheid als gasten van in Sluiskil wonende raadsleden van de verschillende gemeenten, waartoe het dorp behoort, zal door de raad worden gewaar-, deerd. Het is niet de bedoeling, dat de Sluiskilse gemeenschap zal fungeren als plaats waar instruk- tie wordt gegeven aan gemeente raadsleden, maar meer als ge- sprekscentrum. Regelmatig kon- takt tussen gemeentebestuur en vertegenwoordigers van de ge meenschap is hoofddoel. Vrijwel zeker van een plaats in het bestuur ziin de heren Bleyen- berg, L. Sanderse, P. L. de Wit, pater Kuippers en J. A. St rij donk. De andere leden zullen begin ja nuari worden aangewezen. Tenslotte werden van verschei dene kanten kwesties naar voren gebracht, waaraan op korte ter mijn aandacht zal worden be steed. Half januari hoopte de gemeen schap met de werkzaamheden te kunnen starten. Uitvoering kerkkoor Het hervormde kerkkoor en het r.k. gemengd koor uit Sluiskil ge ven hedenavond om half 8 met de fanfare „Hosanna" uit Axel een zanguitvoering in de hervormde kerk te Sluiskil. Morges, een Zwitserse plaats aan het meer van Genève, viert al een naar dagen een bijzonder feest. Voor het eerst sinds 1925 zijn in de gevangenis alle cellen leeg. Er hangt nu een witte vlag uit om de bevolking op dit heug lijke feit te wijzen. I 4

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2