nieuw kanaal naar Baalhoek PROVINCIAAL NIEUWS WELKOM DOKTER Pqmpo NIEUWE ZEESLUIS IN TERNEUZEN ONDER DE MAAT Nieuw havenbekken Kritiek in België Een tweede kanaal Nieuwe sluif niet voldoende EERSTE GEVALLEN VAN HONGKONG- GRIEP IN NEDERLAND Ziekte (nog) niet van kwaadaardig karakter Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 18 dec. 1968 Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Besmetting Hei inkomen van de kroon Havencontroleur aangehouden Chrysanten) Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Nederlandse spoorwegen verhogen vrachtprijs wagenladingen Nederlandse hulp aan Indonesië Hansweert Hoek Oostburg Retranchement Sluis Zierikzee Hogere inkomensgrens voor bedrijfs beëindiging regeling landbouw Utrechtse aanrander niet toerekenbaar 'v In Terneuzen, maar vooral in Gent wordt donderdag feest ge vierd. Op die dag zullen koningin iuliana en koning Boudewijn van België tijdens een serie officiële plechtigheden de gerecon strueerde en verbrede scheep vaartverbinding tussen deze Ne derlandse en Belgische plaatsen officieel in gebruik nemen. De feestelijkheden, die door vele Nederlandse en Belgische funktionarissen zullen worden bijgewoond, sluiten een gigan tisch werk af, dat de laatste acht jaar door Belgen en Nederlanders is verricht. Ten koste van meer dan 500 miljoen gulden is de voor Gent levensbelangrijke scheepvaart verbinding met de Westerschel- de verbreed en uitgediept, zodat het kanaal nu "kan worden beva ren door schepen tot 60.000 ton. In Terneuzen werd een nieuwe zeesluis gemaakt (kosten alleen al 200 miljoen gulden) en er zijn bruggen en zelfs een tunnel ge bouwd. Rijkswaterstaat kan met trots melden dat op het Neder landse deel van het kanaal de grootste en de op één na groot ste draaibrug van de wereld is geconstrueerd. De Belgen hadden voor de reconstruktie van het kanaal zelfs een gedeeltelijke vernietiging van Zelzate over. In Zelzate werd een volledig nieuw kanaalvak gegraven, wat het slo pen van 500 huizen (een kwart van de wooncapaciteit) eiste. In het akkoord tussen de twee landen over de reconstructie van het kanaal een akkoord dat na jaren onderhandelen in 1960 werd getekend kwam men overeen dat België 80 van de kosten zou dekken, welke op Nederlands gebied werden ge maakt, een nergens betwiste op lossing, omdat de verbeteringen aan het kanaal voorlopig vrijwel Uitsluitend ten gunste van Gent komen. Ondanks de voor Nederland aantrekkelijke kostenformule is men in Zeeland en met name ln Terneuzen niet gelukkig met de nieuwe situatie. Aangezien Ter neuzen niet zoals Gent beschikt over havens die de grotere zee schepen kunnen ontvangen, vreest men in Terneuzen niet te kunnen profiteren van de econo mische voordelen, welke het ver brede en uitgediepte kanaal kan bieden. Ook de Terneuzense middenstand is niet enthousiast. Burgemeester Aschoff zegt dan ook: „Om te kunnen profiteren van de kanaalverruiming heeft het gemeentebestuur plannen klaar liggen voor aanpassing van de Terneuzense havens. Deze plannen voorzien in de aanleg van een nieuw havenbekken, dat dezelfde diepte moet krijgen als het kanaal zelf. Op het ogenblik zijn onze havens niet voldoende diep om alle schepen welke het kanaal opvaren, te ontvangen". .In België is overigens ook kri tiek te horen rond het vernieuw de en gemoderniseerde kanaal. Deze kritiek betreft de tunnel, die de Belgen bij Zelzate onder het kanaal hebben gegraven. Sommigen vrezen dat de tunnel niet diep genoeg onder de kanaal bodem is gelegd, zodat eventuele nieuwe moderniseringen om het kanaal voor nog grotere zee schepen bevaarbaar te maken, door de tunnel onmogelijk wor den. Er zijn er. ook die de bouw van enkele verkeersbruggen over het kanaal een niet al te geluk kige oplossing vinden. Men vreest grote verkeersmoeilijkheden, die veroorzaakt zullen worden door deze bruggen, welke in verband met de intensieve scheepvaart op het kanaal dikwijls geopend zul len zijn. De Belgen die deze kri tiek ter tafel brengen, vinden burgemeester Aschoff aan hun zijde: „Het hadden tunnels moe ten zijn. De tijd om over zo'n ka naal een brug te slaan is voor bij", vindt de burgemeester van Terneuzen. De vreugde over het verbrede kanaal Gent-Terneuzen vindt men dus vooral aan Belgische kant. De Gentse havenautoriteiten zien in de verbreding en uitdieping aantrekkelijke gevolgen voor het industriële vestigingsklimaat. Gent heeft al belangrijke raffi naderijen, staalbedrijven en che mische industrieën op zijn indus trieterrein langs het kanaal. Er wordt verwacht dat thans de ani mo van nieuwe industrieën om zich in Gent te komen vestigen nog zal stijgen. In deze Belgische stad meent men overigens niet dat het ver nieuwde kanaal naar Terneuzen voor een volkomen veilige toe komst zorgt. „Schepen" Van den Dale vindt het b.v. noodzakelijk dat zijn haven zo vlug mogelijk bereikbaar wordt gemaakt voor vaartuigen tot 125.000 ton om in de toekomst de bevoorrading van de bedrijven in hét Gentse in- dustriegbied maar ook van die in Henegouwen en noord-Frankrijk te verzekeren. De schepen (wet houder) wil in de toekomst ten oosten van het bestaande kanaal Gent-Terneuzen een nieuw ka naal graven, dat in de Wester- schelde uitmondt tussen Terneu zen en Ossenisse (Baalhoek). Dit kanaal zal een aftakking naar Antwerpen moeten krijgen. Schepen Van den ,Dale wees de meest voor de hand liggende op lossing om Gent bereikbaar te maken voor 125.000 tonners, n.l. een nieuwe verbreding van het bestaande kanaal naar Terneu zen, van de hand. „Door de aan wezigheid van industrieën en stedelijke bebouwing aan beide kanten van het kanaal moet zo'n plan om financiële redenen wor den verworpen", vindt hij. Hij wordt in zijn plannen gesteund door de Belgische oud-vice- premier W. de Clercx. „Men moet vaststellen dat de bereikbaar heid van Gent voor schepen tot 60.000 ton in de toekomst onder de maat blijft. In Gent loopt men het gevaar de nu aan de gang zijnde econo mische expansie te zien wegkwij nen. Wij moeten met weemoed vaststellen dat de sluis van Ter neuzen op den duur niet zal vol doen aan al onze behoeften". De eerste gevallen van Hong- kong-grien in ons land zijn gecon stateerd. Twee leden van één ge zin hebben deze grieD. De virus- ziekte, die gemakkelijk een epide misch karakter krijgt en elders op de wereld levens eiste, heeft men zien aankomen. Tijdig is met de voorbereiding voor de produktie van het vaccin om de ziekte te be strijden begonnen. Het ministerie vah sociale zaken en volksgezond heid verklaarde, dat waarschijnlijk nog deze week het vaccin beschik baar komt. Uit een oogpunt van volksgezondheid acht men het in dit stadium niet gewenst tot mas sale inentingen over te gaan. Als voorgaande jaren is de art sen bericht alleen de grote risico eroepen het vaccin toe te dienen. Hiertoe behoren mensen, wier levens eerder en gemakkelijker in gevaar komen, als zich een com plicatie voordoet, die door griep wordt veroorzaakt. Tot deze groep worden gerekend astmapatiënten, suikerzieken, bejaarden en zwan gere vrouwen. De Hongkong-griep, die ook wel mao-griep is genoemd, heeft ge woed in Azië en Australië, beleeft in Amerika een hoogtepunt, woedt in Engeland en steekt thans zijn kop oo od het vasteland van Euro pa. Bij dé in ons land geconsta teerde gevallen is onmiddellijke „besmetting" niet aanwijsbaar. Hoe het virus naar ons land is geko men, is nog een vraag. Het staat niet voor de volle honderd procent vast, dat de griep in ons land door hetzelfde virus wordt veroorzaakt als elders het geval is. Het nieuwe virus mag dan van een soort ziin, die In Hongkong en New York slachtoffers maakte, de ziekte droeg niet overal en niet bii iedereen een kwaadaardig ka rakter. Het influenza-centrum in Leiden meent, dat de griep in ons land goedaardig is. Dat niet eerder vaccin kon worden bereid, wordt geweten aan de lange duur voor dat het virus was geïsoleerd. Nu de wijziging van de desbe treffende artikelen van de grond wet van kracht is geworden, is bij de tweede kamer een wetsont werp ingediend dat beoogt het in komen van de koningin over 1968 met 2.250.000 gulden te verhogen en over de jaren 1966 en '67 met 4*4 miljoen. Het inkomen van prins Bern- hard wordt in 1968 verhoogd met 175.000 gulden en over 1966 en '67 met 350.000 gulden. Het bedrag dat is uitgetrokken voor onder houd van de koninklijke paleizen 825.000 gulden wordt in 1968 verhoogd met 325.000 gulden en over 1966 en '67 met 650.000 gul den. De Rotterdamse politie heeft de 30-jarige havencontroleur C. E. uit de Maasstad gearresteerd, die zich de afgelopen maanden heeft schuldig gemaakt aan 35 insluipingen en winkeldiefstal len in Rotterdam, Gorinchem, Dordrecht en Ridderkerk. De controleur stal in totaal voor enkele duizenden guldens aan geld en goederen. Een, groot deel van de buit kon worden achterhaald. De politie hield hem aan, toen in zijn auto een grote hoeveelheid uit een winkel ge stolen goederen vervoerde. Zeg het met bloemen. 819 DUSSELDORP: Een imponeren de opname van de nieuwe ver- keersbrug in aanbouw over de Rijn in Dusseldorp, Deze nieuwe brug, die met vreugde begroet zal worden door de verkeersdeel nemers, heeft zes rijbanen. De kosten bedragen ongeveer 150 miljoen mark. Voor de tweede keer binnen een jaar voeren de Nederlandse spoorwegen een verhoging van de vrachttarieven voor wagen ladingen door. In verband met de kostenstij gingen zullen de N.S. de vracht prijzen en de meeste bijkomende kosten voor het vervoer van wa gonladingen per 1 januari 1969 optrekken. Door de invloed van het wegvallen van de omzetbe lasting op die datum blijven deze verhogingen beperkt tot 2,5 pet. De minimumvracht per wagen zal met ƒ2,50 worden verhoogd tot 77,50. De tarieven zijn op 16 april 1968 ook al aangepast. Toen gin gen de wagenladingprijzen met plm. 10 pet omhoog, terwijl de minimumvracht van 70 op 75 werd gebracht. De Nederlandse ambassadeur mr. H. Scheltema en de Indo nesische minister van verbindin gen Frans Seda hébben gisteren in Djakarta een overeenkomst getekend voor de bouw en inrich ting van een afdeling oogheel kunde voor de medische facul teit van de r.-k. universiteit „At- ma Java" in Djakarta. Minister Seda tekende als voor zitter van de raad van bestuur van de universiteit. Nederland draagt 607.000 gul den bij in de kosten, die 810.000 gulden belopen. door Ann Rush 45) „Je bent vorig jaar ongeveer om deze tijd van school gegaan, is het niet?" „Ja, Dr. Eve. En ik heb al eens met Miss Fennell gepraat. Ze was mijn lerares natuurkunde. Ze dacht als ik nu weer op school zou kunnen komen, ik nog wel met deze klas examen zou kunnen doen. Maar u weet hoe het bij ons thuis, is." Dat wist Eve. En ze had er iets aan willen doen eer ze wist, dat Nellie zich zo ongelukkig voelde. En oom Rufus had haar voor de voeten geworpen dat ze zich te veel met het leven van anderen wilde bemoeien. Nu het probleem haar echter in de schoot werd ge worpen, kon ze niet langer doen alsof het niet bestond. Ze moest iets doen. En ze wist niet wat. Ze legde haar hand op de schou der van het meisje. „Nellie, ik weet nog niet wat jij kunt doen of wat ik kan doen maar ik zal mijn best dóen het voor je in orde te maken. Je gaat nu naar school om te zeggen dat je laat eens kijken, het is vandaag donderdag vanaf maandag elke dag zult komen. En ik zal ervoor zorgen, dat je er tot het einde van Het schooljaar elke dag komt, al moet ik zelf op de kinderen gaan pas sen." Er kwam in de ogen van Nellie eenzelfde uitdrukking als bij Christine wanneer ze over Matt sprak. „Ja, Dr. Eve,'' zei ze en ze stond op om naar de school te gaan, zoals haar was gezegd. Eve keek op haar horloge. Ze had nog ongeveer een uur de tijd eer haar spreekuur begon. „Ik kan je eigenlijk wel even bren gen. Ik moet toch zelf ook met iemand praten." Het had heel wat voeten in de aarde. Eve moest praten met de directeur, met Coreens klasse leraar en tenslotte met de leraar van wie Coreen op dat ogenblik les had maar tenslotte zat het meisje dan toch naast haar in de auto. „Ik heb begrepen, dat je eer zuchtig bent en dat je weg wilt uit je tegenwoordige omgeving," begon Eve aarzelend. Coreen liet haar niet uitpraten. „Dat wil ik zeker. Ik ben niet van plan om me op dezelfde manier te laten behandelen als Nellie. Als je van jezelf een voetveeg maakt, moet je ook niet verbaasd zijn als je als voetveeg wordt gebruikt," Eve keek naar het harde, jonge gezicht en de schrandere blauwe ogen. Coreen zou wel bereiken wat ze wilde. „Wat voor soort werk zou je willen doen?" vroeg ze. Een ogenblik scheen de gelaats uitdrukking van Coreen te willen zeggen: „Wat gaat jou dat aan?" maar direkt daarna leek ze te be denken, dat het niet verstandig zou zijn Dr. Eve tegen te werken. Ze zou kunnen helpen als ze dat wilde. Eve las Coreens gezicht als een open boek en wachtte rustig af wat ze zou antwoorden. „Ik zou secretaresse willen worden. Als je goed kunt typen en stenograferen, kun je overal terecht. Ik wil een betrekking hebben in Seattle, in Washing ton Eve onderdrukte een glimlach. „Dat is een heel eind weg." Coreen knikte. „Ja, Dr. Eve. Zo ver dat niemand bij het horen van de naam Overby zal zeggen: „O, dat is er een van John Overby. Wat kun je daarvan verwach ten?" Er klonk zoveel bitterheid in haar stem, dat Eve ervan schrok. „Zo voelt Nellie het ook." „Onzin. Nellie is net als mijn moeder. Zij is die voetveeg waar over ik het had. Iedereen kan over haar lopen. Over mij niet. Ik ga eerst in de fabriek werken en als ik genoeg heb geleerd en genoeg ervaring héb, verdwijn ik. Nellie zal haar hele leven hier blijven hangen, vader en de jon gens achterna lopend." Eve schudde ihet hoofd. „Nee, ik ben van plan haar naar een verpleegsterscursus te sturen." „Uwat?" Coreens mond viel open en ze keek naar Eve als of ze haar oren niet kon geloven. En ook alsof ze zichzelf verweet, dat zij niet zo slim was geweest als Nellie en Dr. Ëve voor haar wagentje had gespannen, „Ze zal natuurlijk eerst het diploma van de High School moe ten hebben," ging Eve rustig ver der. „Ze begint maandag weer." „En wie moet moeder dan hel pen?" vroeg Coreen op bijna jam merende toon. Kalm maar beslist antwoordde Eve. „Jij. In elk geval zul je je deel moeten doen." Coreen begon tegen te sputte ren maar ze was te verbijsterd over de onverwachte gang van zaken om iets verstandigs te kun nen zeggen. „En als ze volgend jaar met die verpleegsterscursus begint, zul je nog wel wat meer moeten doen. Ga op de fabriek werken als je daar zin in hebt maar je zult thuis moeten helpen bij het schoon maken, koken en afwassen. Mis schien zelfs wel eens wat verstel len en de kleintjes verschonen," ging Eve onverbiddelijk verder. Coreen had haar evenwicht nu weer in zoverre bereikt, dat ze aan Dr. Eve kon vragen of die werkelijk dacht, dat zij, Coreen, ook een sloof wilde worden. Ze dacht er niet aan om tg schrobben en te boenen. Ze had ambities. Ze wilde iets bereiken. Wordt' vervolgd. Provinciale Staten voor zo westelijk mogelijke vaste oeververbinding over de Westerschelde De Zeeuwse provinciale staten hebben dinsdagmiddag tijdens de behandeling van de begroting voor 1969 met algemene stemmen een motie aangenomen waarin er oij &edeputeerde staten van Zee land op wordt aangedrongen, m hun advies over het dezer dagen te verwachten schrijven van de minister van vetkee.; en water staat, betreffende het trace voor een vaste oeververbinding tussen de oevers van de Westerschelde, een duidelijke voorkeur uit te spreken voor de z.g. middenroute; in ieder geval voor een zo weste lijk mogelijk gelegen tracé. Zoals bekend zou dit een trace zijn ter hoogte van Terneuzen, dat kan aansluiten op de Zeeland- brug over de Oosterschelde. De provinciale staten dringen voorts aan op een spoedige beslis sing over het tracé en vragen ge deputeerde staten daarna voorbe reidingen te treffen voor een snel le realisering van de vaste oever verbinding. Zee- en binnenvaart november Opgave van het aantal geloste/ geladen schepen op het Nederlands gedeelte van het kanaal van Gent naar Terneuzen over de maand november 1968. ZEEVAART Aantal B.r.t. Totaal geschut 628 556.679 Gelost/geladen te: Rede Terneuzen/ Dow Chemical 13 229.342 Terneuzen 71 45.963 Sluiskil 2 7.269 Sas van Gent 5 2.641 Doorvaart op België 472 444.933 BINNENVAART Aantal Ton Totaal geschut 6506 3.304.590 Gelost/geladen te: Rede Terneuzen/ Dow Chemical 173 204.958 Terneuzen 393 205.781 Sluiskil 247 223.351 Axel Sassing 31 10.097 Sas van Gent 267 140.562 Doorvaart op België 4239 2.281.264 Aanvaring op Westerschelde Het Duitse motorschip „Meu- lenthor" (765 ton) is maandag bij het verlaten van de haven van Hansweert in aanvaring gekomen met het Nederlandse schip „Scheldestroom" (300 ton) van schipper Joh. Meints uit Rotter dam. Het Nederlandse schip werd zwaar beschadigd en sloeg lek. Sleepboten haalden de vrouw en de vier kinderen van de schip per van boord en zetten de „Scheldestroom" voor een provi sorische reparatie op de slikken voor Hansweert. Kerstfeest op de Knol De bewoners van de buurtschap Knol zullen dit jaar het kerst feest gezamenlijk vieren in de school en wel op zaterdag 21 december om 19 uur. Behalve de kinderen van de lagere school zullen ook de kleuters aanwezig zijn. Bij de aanvang zal aan de aan wezigen een programma worden uitgereikt. Uit vermeldt o.m. een kerst «ertelling. solozang en fluit spel. Er zal ook samenzang zijn met begeleiding van het electro- nisch orgel. Bijeenkomst heemkundige kring De heemkundige kring „West Zeeuws-Vlaanderen" had een bij eenkomst in de aula van de scho lengemeenschap „Sint Eloy". Er werd een film vertoond door de Vlaamse cineast Gilbert Lambert over de Vlaamse dichter Guido Gezelle. Aan deze film was o.m. medewerking verleend door de stadsbesturen van Brugge, Roe- selaere en Ostende en verschillen de particulieren. Aan de hand van een gesproken tekst naar het werk van Gezellf door enige Belgische voordrachts kunstenaars werden de jaargetij den in het Vlaamse landschap op fraaie wijze in beeld gebracht. Het was een geslaagde avond, waardoor de voorzitter van de kring, burgemeester J. L. van Leeuwen, dank bracht. Jaarvergadering V.V.V. Voor de vergadering van de plaatselijke afdeling van V.V.V. bestond maar weinig belangstel ling. Bij afwezigheid van de voorzit ter stond de vergadering onder le'ding van de heer H. Zwier sr. Deze bracht als administrateur het jaarverslag uit. Financieel was het jaar niet zo gunstig. Er waren minder over nachtingen tengevolge van het minder gunstige weer en het samenvallen der vakanties. De verhuur van zomerwonin gen en appartementen was goed. Jammer dat nog veel eigenaars van zomerwoningen niet bij V.V.V. zijn ingeschreven. De heer Zwier drong er op aan alle ge gevens direct aan de administra tie door fa geven. Via het gemeentebestuur was bericht ontvangen dat wegens materiaalgebrek op de markt geen telefooncel kan worden ge plaatst. Ook aan het verzoek de tweede postbestelling uit te brei den kon niet worden voldaan. Van de gemeente werd een be drag van 200 toegezegd om mee te werken aan de totstandkoming van een nieuwe streekfolder. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Risseeuw gekozen in de vakature, die was ontstaan door het bedanken van de voor zitter, de heer J. A. A. Pattist. De heer J. v. d. Voorde werd bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. Ieder jaar is het vaststellen van een evenementenlijst een lastig agendapunt. Het lukte tijdens de vergadering enkele punten te noteren, die door het bestuur nader zullen worden onderzocht. Bij de rondvraag kwam weder om de wens naar voren de waller open te stellen voor het publiek. BIJ VERKOUDHEDEN Personeelsavond De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" gaf een uitvoering van de klucht „Gevaarlijk snoepgoed" door Max Andrea. Deze uitvoe ring werd gegeven voor het per soneel van Leenhouts' aanne mingsbedrijf te Sluis. Verder werd aan deze avond medewer king verleend door de plaatselijke band „Accordeonetta". Kerstverlichting De plaatselijke V.V.V. heeft de kerstverlichting aangebracht in de vorm van een aantal grote kerstbomen, die op markante punten in de gemeente werden uitgezet. Overigens is er al enige kerststemming in Sluis, want het bandje van het carillon is thans voorzien van kerstliederen. Zeeland zonder telefoonverkeer door draglinefout Een dragline die maandagmid dag in Zierikzee bij werkzaam heden een bundel telefoonkabels stuk trok, heeft veroorzaakt dat het telefoonverkeer tussen Zee land en de rest van Nederland goeddeels uitviel. Ook, Hat.plaat selijke net was gestoord, v De dragline sneed drie Kabels door, waarvan twee draaggolf- kabels. Ongeveer 1400 kanalen voor het verkeer met de rest van Nederland vielen uit en enkele tientallen verbindingen voor het verkeer binnen de provincie. Ook waren een 100 a 150 verbindingen met Engeland uitgevallen. De P.T.T. nam aanstonds maat regelen om het telefoonverkeer in de latere avonduren weer moge lijk te maken. Het bestuur van de stichting „ontwikkelings- en Sanerings fonds voor de landbouw" heeft de maximum-inkomensgrens van de vergoedingsregeling voor de be drijfsbeëindiging verhoogd van 10.000 tot 12,500. In de laatste drie jaren, waar voor op het tijdstip van aanvrage van de beëindigingsvergoeding 'n definitieve aanslag in de inkom stenbelasting was opgelegd, mag derhalve het totaal fiscaal zuiver inkomen van de aanvrager gemid deld niet meer hebben bedragen dan 12.500. Aanleiding tot deze verhoging vormt het feit, dat in het fiscaal zuiver inkomen ook uitkeringen met een sociaal karakter kunnen voorkomen, zoals de kinderbij slag. Het ontleden van het totale fiscaal zuiver inkomen voor elke afzonderlijke aanvrage zou een aanmerkelijke verzwaring van de administratieve goedkeurings procedure betekenen. Teineinde dit te voorkomen heeft het be stuur besloten tot een algemene verhoging van de inkomensnorm. De minister van landbouw heelt de vereiste goedkeuring verleend aan het besluit van hét fondsbe stuur. De Utrechtse recherche heeft de 19-jarige Utrechter Van M. aangehouden, die wordt verdacht van zware mishandeling. Van M. maakte Utrecht vorige week onveilig. Hij stak drie meis jes zonder enige aanleidingi in de buik. De aanrander blijkt ontoe rekeningsvatbaar te zijn. Hij heeft een bekentenis afgelegd. De politie kreeg verschillende tips binnen. Nadat alle meldingen waren geschift, bleven vier moge lijke daders over. Om 9 uur maan dagavond werd Van M. in zijn woning aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. Twee van zijn slachtoffers herkenden hem na confrontatie als de aan rander.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2