^Prettige tSint c HEMA Burgerlijke stand Als de kinderen uit school komen... Douwe Egberts rrzut Publikatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. V.W.V.V^V«W.V.m-.WViaAW.VMV.WAW.V.WtV.W.VV.W.V.W.V.VVVA%V"AVVWJ 84 VESTIGINGEN ™w.,.sw^v.vyw.m,,.v.BAWViVAVAVVMww.VAVMU%vBv.™,,JVVAwmmvMl Noodschoot uitgebrand Kunstdiefstal ter waarde van 50.000 mark Engelse politie exposeert gangsterbuit Weer zware vonnissen in Rhodesië GEMEENTE TERNEUZEN 80-JARIGE VROUW VERDACHT VAN OPLICHTING ppfiasrerag 51Iêccfflber 1968r DE VRIJE ZEEUWPagina f Als ze thuiskomen, vertellen 2e honderd-uit Ze moeten zich even uitleven en ontspannen. Dat is het moment voor een geurig, verkwikkend kopje thee. Het doet ze goed. Ze kunnen weer bergen verzetten. - Een goed ideena schooltijd Pickwick thee. - ttW - Een man woont in een huis. Zijn naam staat op de deur. Toch is er niemand die hem kent. De buren zien de man, zoals ze een lantaarnpaal zien. Of een prop papier op straat. Ze zien hem en ze zien hem niet... want mensen zijn meestal zo in zichzelf gekeerd, dat ze geen oog hebben voor een onopvallend medemens. Zo kan een man verdwijnen en niemand die het merkt. Zoals een prop papier weg waait van de straat en niemand die het merkt. De wereld is vol mensen tegen woordig. Maar dat is nog geen reden om ze onverschillig voorbij te gaan. Alle mensen zijn interessant. Daarin verschillen ze van proppen papier. Wie ogen heeft om naar andere mensen te kijken,beleeft de hele dag toneel. Komedies en tragedies. Kluchten en drama's. Doorlopende voor stelling. Gratis toegang. Het enige wat van u gevraagd wordt is üw rol met een beetje gevoel te spelen. ,r- i ÏAN ANTONIO: Geholpen door een van de leden van de veilig heidsdienst stapt president John- ton, als een zorgzame grootva der met zijn kleindochter Lucin- da op z'n arm, voorzichtig van de vliegtuigtrap op het vliegveld Van San Antonio, op weg naar Washington. De familie Johnson keerde tiaar Washington terug na een korte vakantie te hebben doorgebracht op de L.B.J.-ranch in Texas. Een drieklassige noodschool, «taande bij de rooms-katholieke lagere school van Harbrinkhoek (gem. Tubbergen) is woensdag omstreeks het middaguur door brand verwoest. De schade be draagt ongeveer 100:000 gulden. De schooljeugd moest dit ge bouw in allerijl via de ramen verlaten. De brand is vermoede lijk door een defekte geiser in de keuken ontstaan. Voor een waarde can circa 50.000 mark aan kunstschatten is in de nacht van 29 novem ber gestolen uit het kasteel Ren- burg van de familie Von Brau- chjtz, gelegen juist over de Nederlandse grens nabij Ubach over Worms. In totaal zijn acht olieverfschilderijen van klein formaat gestolen, waaronder een van Brueghel (35 bij 25 cm), voorstellende de doortocht van de joden door de Rode Zee, en kleinere schilderijen van Teniers en van Salomon de Koninck (41 bij 35 cm). Verder zijn ont- vrêdmd kostbaar Chinees porse lein en een antieke staande En gelse biedermeierklok. De fami lie von Brauchitz heeft een be loning uitgeloofd van, 3000 mark voor iedereen die over de dief stal inlichtingen kan verschaf fen. De inbrekers hebben zich <,toeg£ng verschaft door het in- en van «an ruit AXEL Geboren: 7 nov. Francois Jose- phus Comelis. z. van Alouisius Dophemont en Neeltje M. Ver schelling, Kanaalkade 110: 8 nov. Ingeborg Ria Franciscus, d. van Jan Ch. L. Verlinde en Suzanna Ph. van Troost, Bachstr. 24; 14 nov. Lambert, z. van Emile F. R. Lockefeer en Magda B. Roelofs, Zeestr. 6; 20 nov. Erwin Petrus Maria Louisa, z. van Wilibrordus d' Hont en Marleen J. M. van Overloop, Julianastr. 81: M- Woltertien Johanna, d. van Karei O. P. Dietz en Johanna S. Hamt- link, Gen. Meijerstr... 17c; 22 nov. Jacobus Krijn, z. van Comelis van den Broeke en Catharina A. Rie- mens, Mozartstr. 38; 28 nov. Pieter Reinier, z. van Reinier J. Boeije en Hendrika Goulooze, Emmastr. 48. Huwelijksaangiften: 4 nov. Ger- rit M. Oorschot (won. te Cappelle a/d IJssel), 19 j., en Nora F. Bri quet, 19 j.; 5 nov. Rudi G. M. van Troost (won. te Hontenisse), 23 j., en Barbara P. Kaijser, 20 j.; 7 nov. R.udi Audenaerd, 22 j., en Eliza beth Hamelink, 20 j.; 15 nov. Jan F. Hamelink (won. te Zaamslag), 22 j., en Dina van den Broeke, 21 j.; Wim Lensen, 23 j., en Grace Gh. J. van Hove, 22 j.; Rudolf E. W. Siewert (won. te Braunschweig Dl.), 29 j., en Maria D. B. de Rooii, 27 j.; 19 nov. Comelis A. Verbunt, 31 jen Treesje M. E. van den Bergen, 24 j.; 20 nov. Mechiel van Doeselaar, 22 j., en Pietemella Nelis, 20 j.; 21 nov. Pieter J. de Bruivne (won. te Zaamslag), 21 j., en Susanna L. Goossen, 21 j.; 25 nov. Paul Th. C. Fassaert (won. te Vogelwaarde), 24 j., en Tilly C. R. Heiimans, 19 j.; 26 nov. Leonardus T. Herman (won. te Sas van Gent), 23 j., en Mathilda L. A. M. Cleij- man; 28 nov. Jan F. Florussen (won. te Zaamslag), 22 j., en Dina A. de Keizer, 22 j.; 29 nov. Joan nes G. Moison (won. te Heinkens- zand), 30 j., en Rosalia C. Plat- jouw, 37 j. Huwelijksvoltrekkingen: 1 nov. Bastiaan W. Verduin, 23 j., en Nelly Beeldens, 23 j.; 8 nov. Fran cois de Pooter, 23 j., en Dina van Het politiebureau van Brent wood in de Engelse provincie Es sex heeft de buit van een gang ster tentoongesteld en zal dat de volgende twee weekeinden nog maals doen. De gangster was Tony Maffia, die in juni werd vermoord. De politie hoopt -met de „expositie" slachtoffers van Maffia in de gelegenheid te stel len hun eigendommen op te eisen. De buit van Maffia bestaat uit goud- en zilverstnukken, edel stenen, zeldzame postzegels en vele enveloppen vol bankbiljet ten. In de Rhodesische plaats Boe- lawajo zijn maandag drie negers tot levenslang en twee andere tot resp. 15 en 10 jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat zij ge wapend het land zouden zijn bin nengekomen „met de bedoeling de handhaving van orde en rust in gevaar te brengen". De vijf verdachten verklaarden deze be doeling niet te hebben gehad. Dixhoorn, 21 j.; Joseph G. M. Ver schuren (won. te Hontenise), 20 j., en Jacomina E. Verberkmoes, 20 j.; 15 nov. Robertus A. van Drles- sche, 23 j., en Vera A. Geerinck, 22 j.; en Willy C. van Damme, 28 j., en Godeliva D. C. Moorthamer, 20 j.; 16 nov. Marinus A. Smal- heer, 30 j., en Neeltje Mieras, 30 j.; 22 nov. Abraham J. den Hamer, 22 j., en Geertrui de Pooter, 20 j.; 28 nov. Rudi Audenaerd, 22 j., en Elizabeth Hamelink, 20 j.; 29 nov. Rudi G. M. van Troost (won. te Hontenisse), 23 j., en Barbara P. Kaijser, 20 j.; Adriaan Bakker, 23 j., en Janneke Jansen, 19 j. Overleden: 14 nov. Levinus A. Verberkmoes, 62 j„ echt'g. van- J. F. van Sweeden; 19 nov. Jacóbus Schouwenaars, 55 j., echtg. van M. R. de Clippelaar (won. te'Terneu- zen); 27 nov. Salomon Hamelink, 76 j„ echte, van E. J. Mlnnik. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis dat ter gemeente secretarie van Axel ter inzage ligt een verzoek van de Neder landse Stikstof Maatschappij N.V. Industrieweg 10 te Axel, om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden en wijzigen van een chemisch fabriek door het bijplaatsen van een installatie tot het vervaar digen van kunstmest (ureum, 5e eenheid), op het perceel Indus trieweg 10 te Axel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie A nummer 1149. Gedurende tien dagen na dag tekening van de bekendmaking bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van deze ver gunning in te brengen bij het gemeentebestuur van Axel. Bovendien zal op maandag 23 december 1968 des voormiddags 11.00 uur in het stadhuis van Axel een openbare zitting wor den gehouden, waarbij monde linge bezwaren tegen inwilliging van de aanvrage kunnen worden ingediend. Een ieder kan ter secretarie van Axel kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd dat tot beroep gerechtigd zijn, de aanvrager van de vergunning en degenen die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde openbare zitting zijn ver schenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht en niet woonachtig is in die gemeenten waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 4 december 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeesier. A. J, VAN PAGEÜ secretaris. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN „MAURITSSTRAAT II" De burgemeester vaii Terneu zen maakt, ingevolge het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend, dat vanaf 16 december 1968 gedurende 'één maand ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het dooi de gemeenteraad in zijn verga dering van 28 november 1968 vastgestelde bestemmingsplan „Mauritsstraat II". Genoemd plan betreft het geven van de bestemming „win kel en hotel, café en restaurant met bijbehorend erf', aan een gedeeltelijk reeds bebouwd ter- reintje, gelegeir~aarrde Maurits straat tussen achtererven van de Irenestraat en- --de -Willem de Zwijeerlaan. Gedurende bovenvermelde ter mijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezvShïeh tegen dit bestemmingsplan...indienen. De burgemeester van Terneuzen, J. C. ASCHOFF. Drie postzegelhandelaren heb ben bij de politie van Haarlem aangifte gedaan van oplichting. Het gaat om postzegels tot een waarde van duizend gulden. Ge bleken is, dat de verdachte, een 80-jarige vrouw uit België,, zich ook in andere delen van het land aan oplichting heeft schuldig ge maakt. De vrouw had-de Haarlemse handelaren per brief postzegels te sturen naar een hotel in Vlissingen. Aan dit ver zoek werd voldaan, Intussen is gebleken, dat de hoteleigenaar de brieven op verzoek van de vrouw naar Valkenburg door zond. Daar werden ze afgehaald. De politie tracht de vrouw od te sporen. Fijne Engelse Melange

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7