Shell Chemie kiest Moerdijk WELKOM DOKTER Begroting van Economische Zaken in Tweede Kamer MINISTER DE BLOCK OOGST LOF EN KRITIEK Weer studentenrumoer in België INVESTERINGEN VAN 600 TOT 900 MILJOEN GULDEN Dordtse Kil wordt uitgediept Paefoa 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 5 december 1968 Het prijspeil Lonen laag houden Broodprijs Nederland beste klant van België Motie Herstel economie Toenemende produktie Slaapwandelende oude vrouw verdronken Vrouw beroofd van 200 gulden Arbeid voor 2000 a 3000 mensen M inister verheugd Westerschelde- bekken achterop? Ver. Staten weigeren uitlevering Sejna Grote toekomst VONK VAN GAS- AANSTEKER VEROORZAAKTE BRAND Defecte wasmachine doodt vrouw Drs G. M. Nederhorst (p.v.d. a.) heeft bij de begrotingsbe handeling- van economische za ken stelling genomen tegen het beleid van minister De Block. Hij verweet de bewindsman ge brek aan openheid, een onnodi ge geheimzinnigheid en een te geringe inbreng bij fusies en bij het verlenen van kredietgaran ties. „In de rechtse kabinetten wordt steeds gewaarschuwd tegen te forse loonsverhogingen, hoe de conjunctuur zich ook ont wikkelt. Uit het tweede half jaarlijkse S.E.R.-rapport blijkt dat de economische situatie gun stiger is dan werd voorzien. De leiders van onze nationale eco nomie met de heer Zijlstra voorop hebben zich op de si tuatie verkeken. Alles is anders uitgevallen, maar het loonpes- simisme bleef gehandhaafd. Hoe ziet de minister dit S.E.R.-ad- vies?" zo vroeg drs Nederhorst, die verder onvoldoende tegen wicht tegen de eenzijdige mone taire visie signaleerde. Bij de fusie Wilton-Feijenoord kwam de minister naar de mening van drs Nederhorst niet in het verhaal voor. Bij de kre dietgarantie aan Verolme kreeg de scheepsbouwer voor de volle 100 procent zijn zin. „De minis ter is onder het juk doorgegaan. Dat is een slecht beleid." Hij in formeerde naar het uiteindelijke kredietbedrag. Toen de K.L.M. een krdietgarantie kreeg, kwa men alle gegevens op tafel. Bij Verolme was daarvan geen sprake." De D '66-afgevaardigde De Goede voorzag met ingang van 1 januari een golf van prijsfluc tuaties als gevolg van de invoe ring der b.t.w. Hij bepleitte een actief prijstoezicht, als neerge legd in zijn motie, welke beoogt vóór 1 januari een algemene prijsbeschikking in te stellen. De heer dr. J. F. de Meijer (k.v.p.) vroeg aandacht voor de werkloosheid en voor de arbeids marktpolitiek. Met name de Limburgse problematiek wilde dr. De Meijer naar voren ge schoven zien. Met mr. Portheine (lib.) toon de deze afgevaardigde zich vol- daan over de vorm van samen werking voor de toepassing van de ultra-centrifugemethode. Drs Wiebenga (pac. soc.) was ontevreden over de werkloos heidsbestrijding. Hij meende dat de regering er van uit gaat, dat het particuliere economische be lang uitgaat boven het algemene economische belang. De c.h.u.-afgevaardigde Van der Mei sprak zijn waardering uit voor het beleid van minister De Block en voor diens bereid willigheid om zijn beleid op elk moment uiteen te zetten. Hij uitte zijn bezorgdheid voor de spanning op de arbeidsmarkt en de stijging van de lonen. Weinig zei hjj te voelen voor de door de heer De Goede bepleitte prijs maatregel. Die moet er pas ko men, als het overleg in het be drijfsleven geen resultaat op levert. Mr. Portheine (v.v.d.) meen de dat grote voorzichtigheid met de loonontwikkeling geboden is. Niemand heeft voordeel bij de opvoering van loon- en prijspeil en de prijsontwikkeling baart inderdaad zorgen. Ir. Van Rossum (s.g.p.) vroeg aandacht voor de kleine scheeps bouw. „Die tak van industrie kan gerust een steuntje in de rug velen." Ook wees hij oo de positie van de Nederlandse gie terijen, die met 275.000 ton per jaar 3 procent van het E.E.G.- produktieproces leveren. De a.r.-fractie verwacht een scherp en effectief prijsbeleid, aldus drs Goudzwaard. Hij wees er op dat afremming van de con- Nederalnd blijft de beste klant van België. Het Belgische ex portcijfer naar Nederland beloopt 6 miljard gulden tegen 5,9 mil jard naar Duitsland en 5 miljard naar Frankrijk. De Belgische handelsbalans met Nederland vertoont voorts een overschot van 1,5 miljard gulden, zo heeft •de Belgische minister van bui tenlandse handel, Fayat, woens dag verklaard in de Belgische kamercommissie voor buiten landse handel. Als de Belgische handel zich op het niveau van de eerste tien maanden van dit jaar blijft handhaven, wordt voor 1968 een totale exportwaarde van 28,8 miljard gulden bereikt, zo voeg de hij hieraan toe. junctuur noodzakelijk kan wor den, zoals minister Witteveen onlangs had gesteld. De rijksbe groting zal een bijdrage moeten leveren, waarbij de heer Goud zwaard dacht aan de dekking van het tekort op het gemeen tefonds. Spr. bepleitte vaststelling van de minimum-broodprijs en een interimwet, vooruitlopend op de wetgeving inzake ordelijk eco nomisch verkeer. In een motie-Krosse (k.v.p.) wordt de regering uitgenodigd op korte termijn tegene de ex cessieve vormen van prijs-con- currentie in samenwerking met heit produktschap granen, zaden en pelvruchten maatregelen te nemen. Aanleiding tot deze mo tie vormde het feit dat door eni ge bedrijven brood tegen stunt prijzen wordt aangeboden. Minister De Block heeft een gunstig beeld gegeven van de huidige economische situatie in ons land. Sedert medio 1$>7 is een her stelbeweging in onze economie gaandei Ais voornaamste oor zaken hiervoor noemde mr. De Block de opleving van de bui tenlandse vraag, het budgetaire beleid en een combinatie van kredietuitzettingen en herstel van de winstmarges. De econo mische groei heeft zich sneller ontwikkeld dan zich liet aan zien De consumptieve uitgaven van overheid en particulieren groei den niet zo snel, mede als ge volg van een afgenome loonstij ging. De export en de inves teringen van overheid en be drijfsleven zijn snel toegeno men. De produktie heeft zich volgens minister De Block voor al aanvankelijk op basis van een sterke produktiviteitsstijging gunstig ontwikkeld. Geleidelijk is de groei van de werkgelegen heid toegenomen, zodat van een belangrijke daling der werkloos heid sprake is. Van oktober op november is de totale werkloosheid gedaald van 81.000 tot 72.000. Enige voor zichtigheid bij de beoordeling van dit cijfer is geboden, daar vorig jaar is gebleken dat de seizoencorrectie juist in novem ber en december zo groot was, dat in de maanden daarna weer een stijging van het gecorrigeer de cijfer optrad. Toch kan, al dus de bewindsman, de huidige situatie positief worden beoor deeld. Vervolgens schonk de minis ter aandacht aan de verwach tingen voor 1969. „Alles wijst er op dat de bestedingen en de werkgelegenheid in hoog tempo blijven toenemen en dat de vol ledige benutting van het pro- duktiepotentieel nadert, althans voor het westen des lands. Ook de produktie zal, naar mag wor den aangenomen, belangrijk toe nemen. De kans op spanning is niet denkbeeldig. Het zal dan ook verstandig zijn de ontwikkeling zo evenwichtig mogelijk te hou den. Overspanning dient te wor den voorkomen. Reagerend op de beschouwing van drs Nederhorst (arb.) inzake het loonbeleid merkte minister De Block op dat het kabinet geen oud beleid voert. Ook in conjunctureel opzicht streeft de regering naar een evenwichtige ontwikkeling van lonen en win sten. Met de lonen moeten wij op langere termijn voorzichtig zijn, niet alleen met het oog op de bestedingen, maar ook om de concurrentiepositie. Tegenover ieder procent hoger loon staat allesbehalve een procent pro- duktiviteitsverbetering. „Te grote loonstijging bete kent minder werkgelegenheid". Regering en parlement hebben de plicht verder te zien. „Daar toe doe ik, speciaal ten aanzien van de lonen, een beroep. Ik vraag niet tot het jaar 2000 te kijken. Voorlopig is 1971 al heel wat. De regering wil het hare ertoe bijdragen, dat een even wichtige ontwikkeling van een verheugende welvaartsgroei in deze beleidsperiode gehandhaafd blijft". DEN HAAG: Een groep jongeren heeft dinsdagmiddag, na een korte demonstratie op het Bin nenhof, aan minister De Block een suikerhart aangeboden, om zo de aandacht te trekken van de bewindsman voor de rietsuiker- produktie in ontwikkelingslan den. De presentatie vond plaats in aanwezigheid van St. Nicolaas, die als erkend suikerverbruiker mag gelden. De bewindsman revancheerde zich door twee chocoladeletters, met bietsuiker bereid. Vlaamse studenten in Leuven zijn woensdag voor twee dagen in staking gegaan. Zij eisen als aanloop tot een democratische universiteit volledige informatie van de studenten door de raad van beheer inzake onderwijs, wetenschappelijk onderzoek, de begroting en benoemingen. Ook studenten van het tech nische onderwijs in België heb ben besloten een staking te be ginnen. Zij eisen betrokken te worden bij het ontwerpen van een wet op het technische onder wijs en inzake de erkenning van hun studies en titels. In Brussel heeft dinsdagmid dag een groepje studenten herrie gemaakt tijdens een lezing die in de grote aula van de vrije uni versiteit door koning Boudewijn werd bijgewoond. Op het ogen blik dat de koning de zaal bin nenkwam, begonnen zij lawaai te maken, maar ze verlieten even later de zaal. De koning vertrok na de lezing via een zijdeur. Politie en rijkswacht hebben woensdagmiddag in Brussel van traangas en waterkanonnen ge bruik gemaakt om protesteren de studenten van de vrije uni versiteit uiteen te drijven. De politie greep in nadat 200 tot 300 studenten lokalen van het universiteitsbestuur hadden bezet om te protesteren tegen de aanwezigheid van politie in de aula van de universiteit, dins dagavond, tijdens een lezing die door koning Boudewijn werd bijgewoond. Ook de brandweer moest gis termiddag uitrukken voor eeen brandende barricale in een laan bij de universiteit, die de beto gers hadden opgeworpen, nadat ze door de politie met gummi knuppels en traangas uit de uni versiteit waren verdreven. In Leuven hebben woensdag vele studenten van Vlaamse faculteiten gestaakt ter onder steuning van eisen voor betere informatie over het beheer van de katholieke universiteit en medezeggenschap. Ca. 600 stu denten woonden een „vrije ver gadering" bij, waarop over medebestuur en de betrekkingen tussen studenten, universiteits leiding, en hoogleraren werd ge discussieerd. Ook aan vele in stellingen van hoger technisch onderwijs in België is woensdag gestaakt. De leerlingen eisen een herwaardering van hun stu dies en erkenning van hun diploma's op het Europese inge- De 82-jarige mevr. K. Kamp huisBiewinga is in de nacht van dinsdag op woensdag ver dronken in de vijver bij haar wo ning aan de jBilderdijkla|n in Hoogeveen. Vermoedelijk is zij hierin slaapwandelend terechtge komen. Haar zuster, met wie ze samenwoont, ontdekte haar 's morgens niet in bed. Na onder zoek werd het stoffelijk over schot van mevr. Kamphuis in de vijver gevonden. De te Winschoten in de Engel selaan wonende mevr. Kuiper, kreeg woensdagmorgen kort na dat haar man om zeven uur naar zijn werk was gegaan de schrik van haar leven. Door de achter deur kwamen een tweetal gemas kerde mannen binnen die haar dwongen op een stoel te gaan zit ten en geen alarm te slaan. De onbekenden doorzochten daarna verschillende kamers. Met een buit van ruim 200 vertrokken de rovers. De recherche van de Winscho- ter gemeentepolitie is na het alarm direkt mét het onderzoek begonnen. nieursniveau. In Antwerpen trok een 500-tal technische studenten door de stad om op het stad huis een petitie te gaan overhan digen. Bij vechtpartijen tussen stu denten en sterke politiemacht in de omgeving van de Brusselse universiteit zijn verscheidene gewonden gevallen, die naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Voorts is melding gemaakt van een vijftal arres taties. Na uitvoerige bestudering van de mogelijkheden van een 30-tal ves tigingsplaatsen heeft Shell Ne derland Chemie N.V. na overleg met de regering besloten een nieuwe vestiging te realiseren bij de Moerdijk op een terrein dat haar is aangeboden door het „in dustrieschap Moerdijk" van de gemeenten Zevenbergen, Klun- dert en Hooge- en Lage Zwaluwe. Het terrein is gelegen aan de zui delijke oever van het Hollands Diep. Het ligt in de bedoeling dat het industrieschap in de jaren 1969 en 1970 een grondoppervlak van cirea 150 ha bouwrijp maakt. De uiteindelijke grootte van het Shell-terreln zal circa 500 ha bedragen. Shell Chemie verwacht de eer ste fabriek omstreeks 1973 in be drijf te nemen. De investeringen voor fabrieken en installaties zul len over een periode van 10 tot 15 jaar naar verwachting 600 tot 900 miljoen gulden bedragen. Er kunnen nog geen mededelin gen worden gedaan over de aard van de installaties, die zullen wor den gebouwd. Waarschijnlijk zul len het dezelfde typen fabrieken zijn als thans in Pernis in bedrijf zijn. Voor het bouwen van de fa brieken zullen circa 600 tot 1.000 mensen nodig zijn. Het aantal ar beidsplaatsen in de nieuwe fa brieken zal in de beginfase liggen in de orde van grootte van 300 tot 500 man. Bij voortgaande realise ring zal dit aantal toenemen tot 2.000 a 3.000 man. Bij de beoordeling van de vele in het geding zijnde factoren heeft door Ann Rush 36) „Als het mij onmogelijk is, bel ik je over een paar minuten te rug. Anders kun je aannemen, dat het in orde is." Het bleek dat ze nog bij een zieke werd verwacht en 'ze moest zich daarna erg haasten om op tijd bij de bushalte te zijn. Ge legenheid om zich wat op te knappen was er niet en boven dien rammelde ze van de hon ger. „Het is maar goed dat Matt een weduwe van middelbare leeftijd heeft aangenomen", dacht ze. Ze voelde zich stoffig en onver zorgd. „Die zal me tenminste niet beoordelen naar mijn uiterlijk schoon." Als troost schoot haar te bin nen dat de bus meestal te laat was zodat ze misschien nog wel de tijd zou hebben om bij de bus halte, waar een kleine eetge legenheid was, iets te eten en drinken. Bij uitzondering was de bus echter op tijd. De passagiers wa ren al uitgestapt toen Eve nader de. Ze stapte vlug uit en keek rond naar iemand die de ver pleegster zou kunnen zijn. Moei lijk was het niet. Er waren wat mannen en enkele jonge meisjes uitgestapt doch slechts een oude re vróuw. Ze was nogal dik en zag er gezellig uit. Ze had een keurige marine-blauwe jurk aan die echter zeker niet van een modeshow kwam. Haar haren be gonnen aan de slapen wat grijs te worden. Haar gezicht zag er uit alsof ze het dagelijks met bor stel en zeep bewerkte en ze had zich niet opgemaakt. Er kwamen kuiltjes in haar wangen toen ze de chauffeur glimlachend be dankte voor het aanreiken van haar koffer. „O, ze zullen wel zo komen", hoorde Eve haar met een warme, moederlijke stem zeggen. „Ze weten in elk geval dat ik kom." Eve kwam naar voren en legde haar hand op de arm van de vrouw die verbaasd opkeek. Mrs. Curry?" vroeg Eve, glim lachend tegen de vrouw met wie ze in de toekomst, naar ze dacht, wel veel te maken zou krijgen." „Neenee. Ik ben mrs. Gro ver. Mijn zoon Charles woont hier in de buurt. Hij heeft een boerderij bij Crossroads." Uit het groepje passagiers maakte zich een jonge vrouw los. Ze was slank, roodharig, had grote bruine ogen en een wip neus. Ze droeg een modieus bruin linnen .-mantelpakje, hooggehakte schoenen en eep pikante stro hoed. Ze was jong, mooi en ze maakte een frivole indruk. Op het ogenblik dat Eve haar zag, voelde ze zich oud, vuil en moe. „Ik ben miss Curry. Heeft mrs. Sanders u gestuurd om me af te halen?" zei ze met een zachte stem, die aan het spinnen van een poes deed denken. Dat „gestuurd om me af te ha len" deed bij Eve de neiging op komen zich om te draaien en miss Curry op de weg te laten staan. „Alsof ik het boodschappenmeis je van Matt Sanders ben", dacht ze. Ze bedwong zich echter. Zij en miss Curry zouden moeten samenwerken en ze moest ervoor zorgen, dat de verhouding niet in de eerste minuut al bedorven werd. „Mr. Sanders is deze week op reis", zei Eve. „Ik ben dr. Came ron en ik heb aangeboden u van de bus te halen omdat zijn secre taresse op dit ogenblik geen auto ter beschikking heeft." Patty Curry nam Eve van hoofd tot voeten op en haar ogen werden nog groter dan ze al wa ren. „Maar waar is mr. Sanders dan?" vroeg ze tenslotte. „Voor zaken naar New York. Tenminste, dat heeft zijn secre taresse me verteld. Hij had niets over u geschreven en ze hadden u niet zo spoedig verwacht." Er kwam een gekwetste blik in haar bruine ogen. „Ik had een patiënt waarvan ik wist dat hij spoedig dood zou gaan en daar om kon ik de door mr. Sanders aangeboden betrekking aan nemen. Als het lang had geduurd, zou ik wel iemand gezocht heb ben om mij te vervangen. Die pa tiënt stierf echter direkt na mijn gesprek met mr. Sanders en aan gezien hij blijkbaar dringend verlegen zat om een verpleeg ster ben ik direkt hierheen ge komen." Haar stem stierf weg op een manier die onzekerheid en verontschuldiging uitdrukte. „Het doet er niet toe", zei Eve opgewekt. „Mijn auto staat aan de overkant en u kunt met mij mee naar huis gaan tot Matt te rugkomt en beslist wat hij verder wil doen. Is dit uw koffer?" Eve pakte de zware koffer op en Patty volgde haar op haar hoge hakken naar de wel stoffige maar toch nog steeds luxueus uit ziende Jaguar die iedereen in de omtrek langzamerhand kende als de auto van dr. Eve. En zoals ze Eve had opgenomen, zo nam Patty nu ook de dure auto op. Terwijl ze in de richting van Quiet Harbor reden, kreeg Patty haar spraakvermogen terug. „Ik kan werkelijk niet met u mee naar huis gaan, dr. Came ron. Dat is veel te lastig voor u. Zet me maar af bij een hotel of desnoods bij een pension. Ik zal het daar wel kunnen uithouden tot mr. Sanders terug is." Haar stem klonk weer poes lief en bijzonder vrouwelijk. En elk ogenblik dat ze langer naast Eve zat, begon ze zich lelijker, vermoeider en onaantrekkelijker te vinden. De glimlach die ze nog wist op te brengen, was werke lijk iets heldhaftigs. tWordt vervolgd.) ook de medewerking van de over heid een rol gespeeld. Zo heeft de beslissing tot het uitdiepen van de Dordtse Kil tot 8 m -N.A.P. een belangrijke invloed op de besluit vorming gehad. Als gevolg hier van zullen schepen tot 20.000 ton voor 70 a 80 beladen de Moer dijk kunnen bereiken. De minister van economische zaken, mr. L. de Block, heeft gis teren in de tweede kamer mede deling gedaan van het besluit van Shell-Chemie in de loop van de komende tien jaar fabrieken ter waarde van circa 750 miljoen gul den te bouwen in het Moerdijk- gebied. De minister zei verheugd te zijn, dat op deze wijze vele duizenden arbeidsplaatsen zullen worden geschapen. Het deed hem genoe gen, dat de werkgelegenheid in de provincie N.-Brabant wordt verbeterd. De mededeling dat Shell Che mie zich aan de Moerdijk gaat vestigen, is voor de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, niet onverwacht. Al geruime tijd was duidelijk, zo deelde mr. Van Aartsen mede, dat het bedrijf andere vestigings plaatsen niet meer in aanmerking wilde doen komen. Nu de kogel door de kerk is, wilde mr. Van Aartsen nogmaals onderstrepen, dat het provinciaal bestuur van Zeeland zich nooit heeft verzet tegen de vestiging van een bedrijf als dit bij de Moerdijk, maar dat het zo'n vestiging toejuicht. Hij heeft er dan ook geen moeite mee de gemeenten in het betrokken gebied met deze vestiging geluk te wensen. Een vraag, waarop mr. Van Aartsen nog geen antwoord weet is of de vestiging van het Shell- bedrijf al dan niet het begin Is van een volwaardige zeehaven ontwikkeling. Tegen een zodanige ontwikkeling bestaan aan Zeeuw se zijde overwegende bezwaren. Dat zou namelijk de zeehavenont wikkeling van het Westerschelde- bekken alleen maar achterop kunnen brengen. Van de voorwaarden die de rijksoverheid aan Shell-Chemie heeft gesteld, had mr. Van Aart sen nog geen kennis kunnen ne- De Verenigde Staten hebben afwijzend beschikt op een Tsje- choslowaaks verzoek om uitleve ring van de voormalige generaal- majoor Sejna, die in februari van dit jaar onder geheimzinnige om standigheden zijn land verliet. Da Tsjechoslowaakse autoritei ten beschuldigen Sejna van mal versaties en machtsmisbruik. Destijds was gezegd dat de hoge militair, die hoofd was van de partijafdeling van het ministerie van defensie in Praag, betrokken was geweest bij een poging van zijn vriend Novotny om met be hulp van de strijdkrachten het aan de macht komen van de libe rale Alexander Dubcek ongedaan te maken. Novotny was toen al als eerste-party'secretaris afge zet, maar was nog president. Deza funktie verloor hU 22 maart. men. Hij veronderstelt dat bü de overwegingen die tot het besluit hebben geleid, een evenwichtige afweging van belangen heeft plaats gevonden. Concreter ge zegd: dat niet alleen economische factoren maar ook de belangen van de ruimtelijke ordening, de waterstaatkundige aspecten en zaken van milieu-hygiëne een rol hebben gespeeld. „Vele inwoners in onze streek hebben gedacht: de plannen zijn te groots; er zal wel niets van -ko men", zo verklaarde burgemees ter Schaminee van Zevenbergen, de gemeente die in de toekomst het grootste deel van de werkers in het nieuwe industriegebied moet opvangen. De beslissing van Shell-Chemie, zo zei hij, is met vreugde ontvangen. Het terrein kan volgend jaar worden opgespoten. Eind 1969 kan dan de eerste 100 hectare bouwrijp worden opgeleverd. Het terrein aan het Hollands Diep zal, zo verwacht de burge meester van Zevenbergen, onge veer 11.000 industriële. arbeids plaatsen opleveren. Enr^isi dat leert de ervaring, bij zo'n ontwik keling ook een forse groei In de zgn. dienstensector, die nog eens 11.000 werknemers kan opnemen. Nu vertrekken iedere werkdag uit Klundert, Hoge en Lage Zwa luwe en Zevenbergen zo'n twee duizend mannen om in Rotterdam te werken. Vele anderen zy'n werkloos. Voor de burgemeester van Ze venbergen is de beslissing van de Shell niet als een verrassing ge komen. Tevreden is hjj dat Rot terdam zijn ervaringen by het ontwikkelen van industriegebie den zal inbrengen. Het Rotter damse havenbedrijf zal ook het aantrekken van meer bedrijven op zich nemen. Dinsdagavond is een van de oude panden van de vesting Naarden geheel uitgebrand: h.l. een negentiende eeuws huis, waarin de beer J. H. B. "Wissen burg een groothandel in luxe, huishoudeiyke en rokersartike len had. De heer Wissenburg was bezig met het repareren van een gasaansteker, toen een vonk van het vuursteentje plotseling een steekvlam deed ontstaan, welke in luttele ogenblikken het gehele pand in lichte laaie zette. De heer Wissenburg kon zich ternauwernood in veiligheid stellen. De brand was in een klein uur bedwongen, maar niet voorko men kon worden dat het gehele pand met de totale voorraad goederen verloren ging. Belen dende percelen, die" een ogen blik gevaar liepen, werden be houden. Alleen aan het dak van een woning werd enige brand schade aangericht. Wel bekwam dit huis veel waterschade, maar militairen uit de kazerne slaag den er tijdig in alle huisraad naar buiten te brengen. De totale schade wordt o; ruim een ton geschat. Tijdens het wassen met een wasmachine in een lavet is giste ren de 38-jarige mevr. A. de Batz uit Arnhem om het leven gekomen. Zij stond op haar blote voeten in het lavet en moet toen, doordat de isolatie Van de was machine defekt was, jn aanraking met stroom zijn gekomen. Zij was op slag dood.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2