Het voorlopig verslag en de beantwoording van B. en W. Sinterklaas», cadeau-idee? neem Iets gffif)®5S> mee NIEUWE WERKNEMERSVOORSTELLEN IN DE GROOT METAALINDUSTRIE EN BIJ HOOGOVENS Zeven procent loonsverhoging per 1 januari 1969 Eén miljoen gulden DE NEDERLANDSE BIJDRAGE AAM UNICEF NOODHULP AAN VIETNAM Bronchileften De gemeentebegroting van Terneuzen OPTIEK Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 29 november 1968 (in fraaie geschenkverpakking) Studentengevecht in Mexico Werkgevers afwijzend Vakantietoeslag f 720,- Antwoord vóór 6 december Problemen rond de medische studie niet opgelost Hanoi reageerde nog niet Gevecht tussen politie en gangsters Bij een gevecht tussen studen ten is woensdag in Mexico een jongen doodgeschoten en zijn 20 anderen gewond. De ruzie was ontstaan tussen studenten die de strijd wilden voorzetten en voor standers van terugkeer naar hun studie. De politie maakte er een eind aan en bracht drie jongens op. Nadat wjj enige weken gele den de inleiding tot de Terneu- zense gemeentebegroting 1969 in extenso hebben gepubliceerd, volgt hier het verslag der afde lingsvergaderingen van de ge meenteraad met de antwoorden van B. en W. op elk der gestelde vragen. Over de begroting zelf kunnen we onze lezers niets meedelen. Die wordt angstvallig geheim ehouden tot na de openbare be- andeling in de gemeenteraad, j Jaren geleden hebben we op het stadhuis eens een be groting ter inzage gevraagd met de bedoeling onze lezers een uit treksel voor te leggen. De toen malige gemeentesecretaris viel bijna van schrik van zijn stoel toen hij dat hoorde. Dat kon niet en dat mocht niet, want de be groting was strikt geheim tot de dag van de openbare behande ling. Wij hebben het toen maar zo gelaten. Een verwijzing naar het rijk en naar de grote steden hielp niet. Op de derde dinsdag van sep tember deponeert de minister van financiën telkenjare zijn be faamde koffertje met de miljoe nennota in de tweede kamer, maardie nota is daags te voren al aan alle kranten in Ne derland toegezonden, waaruit ze naar hartelust kunnen publice ren. Men stelle zich voor dat men de grote pers in Nederland zou opdragen die publicaties in de pen te houden tot de begrotingen der verschillende departementen in de tweede kamer behandeld waren. Gelukkig dat de raadsleden de volledige begroting in handen krijgen. Er zijn in 1968 nog klei ne gemeenten in Nederland, waar de raadsleden de begroting al leen te zien krijgen, als ze er op het gemeentehuis naar informe ren. Overbodig te zeggen dat zulke gemeenten soms het luidst hun eigen leefbaarheid en hun zelf standigheid aanprediken, als er een herindelingsbuitje dreigt. De twee afdelingen van de Ter- neuzense gemeenteraad verga derden op 20 en 22 november. Een der afdelingsvergaderingen werd naast het college slechts door vier raadsleden bijgewoond (de andere door zeven). Drie raadsleden waren afwezig. Een niet-ingewijde zou zich kunnen afvragen, waarom die hele vra gensteller;} niet in één besloten vergadering wordt afgewerkt. Tijdens het afdelingsonder- zoek waren aanwezig: J. C. Aschoff, burgemeester. F. M. Berbers, M. Nieuwdorp en M. de Vos, wethouders. Afdeling I: J. M. Hamelink, P. J. Huijbrecht, M. J. M. van Nis pen en D. M. Ollebek. Afdeling II: Mevr. J. M. Doppe- gieterThiel, W. A. H. van Al phen, H. A, Brakman, A. C. S. van Breda Vriesman, W. J. van Driel, B. Hol en A. Bamondt. Afwezig met kennisgeving: F. Dieleman, D. Moret en A. J. Ver- brugge. Naar aanleiding van de bege leidende brief werd de vraag ge steld of het te voeren beleid niet wat uitvoeriger aan de orde had kunnen worden gesteld, waarbij men dacht aan de plannen ten aanzien van de havens en de mo- lijkheid van de aanleg van olie leidingen. Binnenkort, aldus het ant woord, zal de burgemeester op een aantal actuele problemen nader ingaan. Daarom hebben B. en W. zich in de begeleiden de brief bij de begroting be perkt tot het geven van toe lichtingen op het gebied van het financiële beleid. BOUWEN Waar sprake is van het treffen van noodmaatregelen ter voor ziening in de behoefte van huis vesting van de gemeentelijke diensten, wordt geïnformeerd of hierover nadere mededelingen kunnen worden gedaan. Voorgesteld is reeds de huis vesting van de dienst openbare werken uit te breiden teneinde meer ruimte te scheppen voor de afdeling bouw- en woning toezicht. Hoewel thans nog niet te voorzien kunnen incidentele maatregelen ook in een nabije toekomst nodig blijken te zijn. Met belangstelling wordt ge vraagd erf het college mogelijk heden ziet ten aanzien van het verkrijgen van voldoende bouw volume voor plannen van de wo ningbouwvereniging en andere in de premiesector. Gewezen wordt op de noodzaak van da bouw van woningen te Sluiskil. Gezien het geringe volume dat is toegewezen aan Zeeland zowel wat de woningwetwonin gen als wat de premiebouw door corporaties betreft zijn de verwachtingen niet hoog ge spannen. Daarom zal worden getracht de bouw door particulieren van woningen in de premie- en vrije sector zoveel mogelijk te stimuleren om althans een re delijk aantal woningen in aan bouw te krijgen. ONDERWIJS Met betrekking tot het onder wijs is met instemming kennis genomen van het ondernemen van pogingen een nieuwe bouw- stroom voor scholen op gang te brengen. Onderkend wordt, dat de noodzaak hiervan in het bij zonder aanwezig is voor wat be treft de kleuterscholen. Gevraagd wordt of hierover nader inlich tingen kunnen worden verstrekt. Plannen voor de bouw van kleuterscholen zijn in behan deling bij de bouwkundige hoofdinspecteur. Zodra de goedkeuring is ontvangen, ho pen wij nadere voorstellen te kunnen doen. AANPASSINGSWERKEN Volgens de begeleidende brief zullen de aanpassingswerken tengevolge van de kanaalwerken in en om de oude binnenstad voltooid worden in het begro tingsjaar. Geïnformeerd wordt of dit eveneens het geval zal zijn bij de aanpassingswerken, uit te voeren te Sluiskil. Weliswaar zal de rijkswater staat in het voorjaar van 1969 de werken in en rond de kom van Terneuzen voltooien, maar dit betekent niet, dat alle van gemeentewege te treffen voor zieningen dan gereed zullen zijn. Ten aanzien van Sluiskil is de situatie moeilijker, omdat eerst een transactie nodig is tussen de waterstaat en de spoorwegen. Hoewel van gemeentewege al het mogelijke wordt gedaan, loopt de procedure tot over dracht uitermate langzaam. VUILVERWIJDERING Aangezien reeds geruime tijd sprake is van studie voor andere mogelijkheden tot vuilverwjjde- ring dan het storten, wil men nader worden ingelicht omtrent de resultaten daarvan. Onder streept wordt de noodzaak van een vroegtijdige voorbereiding. De studie, waarvan hier sprake is, heeft betrekking op de vuilverbranding. Niet uit het oog moet worden verloren, dat de kosten daarvan hoger liggen dan die van het storten. Afgezien daarvan kan ook bij deze nieuwe methode een stort plaats niet worden gemist, om dat voor het restant (Vs ge deelte van het aan te voeren vuil) alsnog een stortplaats no dig is. Wij kunnen niet toezeggen, dat op korte termijn voorstel len op dit punt kunnen worden gedaan. „CULTUUR" Met instemming is kennis ge nomen van de samenwerking met andere gemeenten om te komen tot een coördinatie op het gebied van de culturele voorzieningen, opdat in de kanaalzone optimaal van de aanwezige accomodatie kan worden geprofiteerd. Ge vraagd wordt of nadere mede delingen kunnen worden gedaan. Incidenteel hebben bijeen komsten plaats met de betrok ken gemeentebesturen op het gebied van de culturele voor zieningen teneinde tot afspra ken te komen voor coördinatie. Een en ander bevindt zich nog in een pril stadium, zodat het moeilijk is een uitgewerkt schema samen te stellen. Men zou gaarne vernemen of het vaststaat, dat binnen afzien bare tijd zal worden overgegaan tot het gunnen van de stadhuis bouw. Wij hebben de vaste overtui ging, dat de bouw van een nieuw stadhuis in het voorjaar 1969 zal kunnen worden ge gund. Mede gezien het toenemende verkeer wordt het gewenst ge acht een tweede agent te Sluis kil te stationeren. Eveneens acht men het nodig, dat de verkeersregelende agen ten tijdens de wintermaanden op vallender kleding dragen. Aan gezien foutief parkeren aan de orde van de dag is, rijst de vraag of het mogelijk is dergelijke wa gens te verwijderen en zo ja, of de gemeentepolitie over de nodi ge middelen beschikt. De burgemeester stelt zich voor met de korpschef van de gemeentepolitie en de raadsle den een oriënterend gesprek te voeren over het werk van de politie. Hij merkt daarbij °P> dat hij er geen bezwaar tegen heeft, wanneer er in het alge meen over het gemeentelijk politiebeleid vragen bij de raad leven, deze in een openbare vergadering te beantwoorden. VEILIGHEID Met het oog op de hoogbouw in het bestemmingsplan „Oude- landse Hoeve" verzoekt men mede te delen of de aanschaf van een magirusladder ten behoeve van de brandweer wordt over wogen. Gevraagd wordt of de blus installaties op de sleepboot van deskundige zijde regelmatig wor den gecontroleerd. Bij de bouw van de fiats in het bestemmingsplan „Oude- landse Hoeve" zijn in overleg met de brandweerinspectie zo danige voorzieningen getrof fen, dat het al of niet aanwe zig zjjn van een magirusladder van weinig betekenis zal zijn voor de veiligheid van de be woners. Overigens vormt het aanschaffen van een dergelijk object onderwerp van bespre king met de inspectie. De blusinstallaties op de sleepboten worden eenmaal per jaar van deskundige zijde gecontroleerd. Ze bevinden zich in een uitstekende staat. Met verwondering wordt ge constateerd, dat geen bedrag is geraamd voor een algemeen be volkingsonderzoek. Weliswaar worden de werknemers van de grotere bedrijven geregeld on derzocht, maar de noodzaak van een algemeen onderzoek acht men aanwezig. Wij zullen ons schriftelijk wenden tot de desbetreffende instanties met verzoek in 1969 alsnog een bevolkingsonder zoek te organiseren, aldus het antwoord van B. en W. Nu het gebruik van de badhui zen afneemt, acht men de tijd ge komen deze te sluiten, omdat het niet verantwoord is voor een der gelijk klein aantal mensen voor zieningen te exploiteren, welke aanzienlijke tekorten opleveren. Wij zijn voornemens te zij ner tijd een voorstel te doen tot sluiting van beide badinrich tingen in het voorjaar 1969. Wat betreft het badhuis te Terneu zen ligt dat wat eenvoudiger waar binnen afzienbare tijd zal worden overgegaan tot af braak van het gebouw, waarin deze voorziening is gevestigd. SANERING Ten aanzien van het sanerings plan Dekkerstraat/Kerkhoflaan wordt geïnformeerd hoe het staat met de daadwerkelijke sanering van dit gebied. Indien zich daartoe moge lijkheden voordoen, wordt tot aankoop van woningen over gegaan. In de sanering van de Dekkerstraat/Kerkhoflaan is evenwel nog geen rijkssubsidie toegezegd, zodat een meer ac tieve sanering eerst plaats kan vinden, nadat het subsidie is verzekerd. Waar enige tijd geleden is be sloten de kermis te Terneuzen met één dag te verlengen, ver zoekt men mede te delen of de kermis alszodanig beter en aan trekkelijker is geworden. De verlenging van de kermis moet worden gezien als een verbetering voor de uitkom sten van de exploitanten. Zoals bekend wordt de kermis tijdens de zaterdagen druk bezocht. Daar nu twee zaterdagen in de kermisperiode zijn opgenomen, is het risico van een „slechte" dag verkleind, hetgeen overi gens ook zjjn weerslag vindt in de pachtsommen. L O. M.-SCHOOL Gaarne zal men nader worden ingelicht omtrent de in oprichting zijnde school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den. Met het oog op het totaal van de aanwezige onderwijsvoorzie ningen wordt het betreurd, dat deze school nog niet tot stand is gekomen. Zodra het minimumaantal leerlingen voor de l.o.m.-school aanwezig is, zal hiermede wor den gestart. Van gemeentewege ziin alle voorbereidingen getroffen, die noodzakelijk zijn. De aanmel ding laat evenwel te wensen over, waarbij wij aantekenen, dat het reeds aangetrokken schoolhoofd zijn best doet om een spoedige start te bevorde ren. De aandacht wordt gevestigd op de slechte staat, waarin het gymnastieklokaal aan de School- weg verkeert. Nu het gaat om een vrij oud gebouw, wordt betwijfeld of ten aanzien van dit lokaal zodanige verbeteringen kunnen worden aangebracht, dat het weer voldoet aan de eisen. In dat verband vraagt men of mo gelijkheden aanwezig zijn een an der lokaal aan te bieden, b.v. door opschuiving. (Wordt misschien de School- LAAN bedoeld? Bed.) Uiteraard zijn wij ook van oordeel, dat zowel het school gebouw als het gymnastieklo kaal niet meer voldoen aan de eisen. In het kader van een nieuwe bouwstroom zal worden ge tracht beide te vervangen. Mo gelijk dat de te bouwen sport hal, althans wat het gymnas tieklokaal betreft een oplossing biedt. INDUSTRIE In het kader van de industrie vestiging en stimulering van de economische ontwikkeling wordt het betreurd, dat Terneuzen niet vertegenwoordigd was op de Europoort-tentoonstelling. Wij mogen er op wijzen, dat Terneuzen wel op andere be langrijke exposities, o.a. de Z. L.M.-tentoonstelling te Goes, vertegenwoordigd is geweest, aldus B. en W. Voorts wijzen wij er op, dat wij alle mogelijke documen tatiemateriaal omtrent Ter neuzen aan vele bedrijven en instituten doen toekomen on der meer ook aan het ministe rie van economische zaken, DE BEJAARDEN BETALEN MééR Nu mag worden aangenomen, dat de verzorgingsprijzen van de bejaardentehuizen per 1 januari zullen worden verhoogd, wordt de vraag gesteld of hiermede in de begroting rekening is gehou den. Met de bedoelde prijsverho gingen is in de begroting geen rekening gehouden. Wat de fi nanciële positie van de ge meente betreft is dit niet di rect noodzakelijk, omdat de ministers van binnenlandse za ken en van financiën de ge meenten in de regel de nodige compensatie ter beschikking stellen zodra terzake een over zicht is verkregen. PLASTIC Aangezien onlangs is overge gaan tot een proef met het ge bruik van plastic zakken bij het verwerken van het huisvuil, wordt geïnformeerd naar de re sultaten daarvan. De proef is bevredigend ver lopen. Wij zijn voornemens dit systeem algemeen op vrijwil lige basis door te voeren. Waar het gebruik van containers t.b.v. de scholen efficiënt kan worden ingesteld, zal hiertoe worden overgegaan. STADSPARK Met betrekking tot de bestem mingsplannen wordt geopperd bijde verdere stadsuitleg reke ning te houden met het projecte ren van een stadspark van be perkte omvang. Vooralsnog achten wij het realiseren van een stadspark geen haalbare zaak. In dit verband merken wij op, dat om en nabü de Otheen- se kreek 9 ha recreatieterrein in gereedheid wordt gebracht. Het ligt in de bedoeling deze winter aan te vangen met het volgende gedeelte, dat zal lo pen van de jachthaven in zui delijke richting. Waar mogelijk zullen in de bestaande bebouwing groen voorzieningen worden aange bracht. Aangezien de mogelijkheden voor het houden van tentoonstel lingen vrijwel niet meer aanwe zig zijn en een expositieruimte voor Terneuzen van belang wordt geacht, dringt men aan op een acceptabel alternatief voor de kortgeleden gesloten Galerie J 34. Het college blijft uitkijken naar een geschikte expositie ruimte. NOGMAALS DE „LEEFBAARHEID" Voor de leefbaarheid van Ter neuzen wordt het goed functio neren van „Vreemdelingenver keer" belangrijk geacht, omdat deze vereniging diverse aktivi- teiten tot ontwikkeling kan bren gen uit de particuliere sector. In dit verband wordt een subsidie van ƒ500,per jaar te laag ge noemd, waarbij overigens wordt uitgesproken, dat een verhoging gepaard moet gaan met grotere activiteiten en met hogere finan- De gezamenlijke werknemers organisaties in de metaalindustrie en bij Hoogovens hebben de werk geversorganisaties, resp. de raad van Hoogovens, gisteren meege deeld bereid te zijn tot het afslui ten van een collectieve arbeids overeenkomst voor één jaar, n.l. 1969. Zij hebben die bereidverkla ring verbonden aan een aantal voorwaarden. Wat de c.a.o. groot-metaal be treft stellen ze voor: 1. Verhoging van lonen en sala rissen met zeven procent op 1 januari 1969; 2. Vaststelling van een minimum vakantietoeslag voor werk nemers van 23 Jaar en ouder en voor kostwinners beneden 23 Jaar, 3. Storting van een bepaald per centage van de loonsom in een fonds waaruit aan de georgani seerde werknemers bij het be reiken van de postactleve pe riode een uitkering kan worden gedaan; 4. Faciliteiten voor vakbondscom. munlcatfe op het niveau van de onderneming. Daarnaast willen de werknemers een concrete afspraak over de ver korting van de wekelijkse arbeids duur per 1 Januari 1970; voorts 'n bereidverklaring van de werk gevers tot het treffen van mate riële en niet-materiële maatregelen met het oog op de economische en technologische ontwikkeling; ten slotte een bereidheid tot reëel overleg over mogelijke maatrege len voor bezitsvorming. De werkgeversorganisaties van de federatie metaal- en elektro technische Industrie (F.M.E.) me nen bij eerste kennisneming van het nieuwe voorstel te kunnen vaststellen, dat voor 1969 mate rieel hetzelfde wordt gevraagd als in het eerste voorstel. De werkgeversorganisaties heb ben de indruk dat het nieuwe voorstel de mogelijkheid tot het bereiken van overeenstemming niet vergroot. Wat de nieuwe voorstellen aan de raad van bestuur van Hoog ovens aangaat zijn de werknemers bereid een c.a.o. voor 1969 af te sluiten als aan tien voorwaarden is voldaan. Die tien voorwaarden zijn: 1. salarisverhoging van zeven procent per 1 januari a.s.; 2. werktijdverkorting per 1 janu ari 1970 (werktijd boven 40 uur per week met een derde inkor ten); 3. bezitsvormende maatregelen per 1 januari 1970; 4. faciliteiten voor het werk van de vakbonden op onderne mingsniveau; 5. regeling van de positie van de interne overlegorganen; 6. minimum vakantietoeslag van 720,—; 7. verbetering reeds ingegane we duwen-, wezen- en ouderdoms pensioenen in 1969; eindloon- regeling onafhankelijk maken van bedrijfsresultaat van 1970 af; 8. bespreking personeelsbeleid; ciële bijdragen van de directbe- langhebbenden. Het ligt in ons voornemen met de betreffende vereniging eens van gedachten te wisse len over de tot nu toe gevolg de werkwijze. Indien dit ge sprek aanleiding geeft tot een hogere subsidie, zullen wij een voorstel doen. Wat betreft de subsidies voor het societeitswerk voor de be jaarden worden inlichtingen ge vraagd omtrent het verschil tus sen het subsidie voor de sociëteit van de federatie vrouwelijke vrijwillige hulpverlening en dat van de r.k. bejaardensocieteit. Het gesignaleerde verschil vindt zijn achtergrond in de verschillende huren van het gebouw. 9. opvangen van de sociale ge volgen van de technische en economische ontwikkeling; 10. hogere ondernemingsbijdrage voor ziektekostenverzekering. Mededelingen over de nieuwe voorstellen zijn gedaan in Nieuws poort in Den Haag. De heer M. Zondervan (voorzit ter metaalbedrijfsbond N.V.V.) zei dat de nieuwe voorstellen moeten worden gezien als een poging de onderhandelingen over de c.a.o.- grootmetaal alsnog op gang te brengen. De werknemers hebben de F. M. E. en de raad van bestuur van Hoogovens meegedeeld uiterlijk donderdag 5 december antwoord te verwachten. Naast voorstellen voor groot metaal en Hoogovens hebben de werknemers „klein-metaal" aan de federatie van werkgevers in de metaalnijverheid ook nieuwe voor stellen gedaan. De werknemers achten het ge wenst het gesprek met de werk gevers in deze bedrijfstak voort te zetten en wel over een verlen ging van de huidige arbeidsover eenkomsten met een half jaar, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. De werknemers in klein-metaal hebben de werkgevers meegedeeld dat vóór 1 januari overeenstem ming moet bestaan over o.a.: uit breiding van de vakantie van vijf tien tot zestien dagen; aanvulling van de uitkering krachtens de W. A. O. gedurende het tweede jaar van arbeidsongeschiktheid; invoering van een minimum va kantietoeslag voor 23-jarigen en ouder en voor kostwinners be neden de 23 jaar. Bij hun voorstel om de c.a.o.'s met een half jaar te verlengen verlangen de werknemers per 1 januari a.s. verhoging van de Ionen en salarissen met zeven procent. Gediplomeerd opticien Gediplomeerd tcontaktlenzenspecUtlitt Een kostbaar bezit, zo'n reserve. Hebt U voor uw ogen (nóg veel kostbaarder!) wel voor reserve gezorgd? Terneuzen Noordstraat 18 Tel. 011502337 Hulst Korte Nleuwstraat Telefoon 01140—2327 ■aSD lUW i Blijkens een interim-rapport dat de uitvoerend directeur van het kinderfonds van de verenigde na ties (Unicef) aan de Nederlandse regering heeft overgelegd, was op 30 september jl. de besteding op gang gekomen van de Nederland se bijdragen van 1 miljoen gulden aan Unicef voor hulp van deze or ganisatie in Vietnam. Het grootste gedeelte van dit geld, te weten 622.000 gulden, wordt besteed aan hulpgoederen ten bate van 20.000 kinderen en moeders in verschillende delen van Zuid-Vietnam, zoals lakens, dekens, vitaminepreparaten, zeep, Hoestdrank in fa biet vorm 95ct De problemen rond de me dische studie in Leiden zijn niet opgelost met het verbieden van een vergelijkend examen. Dit deelt het bestuur van de Neder landse studentenraad (N.S.B.) mee in een commentaar op de uitspraak in het kort geding, dat voor de president van de Haagse rechtbank diende. Wil men tot een werkelijke ef fectuering van de uitspraak ko men, dan moeten volgens de N.S. E. twee voorwaarden worden ge steld. democratisering van het bestuur van de medische facul teit van de Leidse universiteit en het door het ministerie mogelijk maken, dat de verantwoordelijk heid van de kwaliteit van het on derwijs kan worden gedragen. Over de eerste voorwaarde wordt opgemerkt, dat er anders een grote kans is, dat de faculteit toch een verkapte studentenstop zal instellen. De examens en ten tamens liggen namelijk uitslui tend in handen van de hooglera ren, die voorstander bleken van invoering van de studentenstop. Met betrekking tot de tweede voorwaarde meent de N.S.B., dat er op korte termijn materiële voorzieningen moeten worden getroffen. De studenten dringen opnieuw aan op stichting van een achtste medische faculteit en van een klinische medische hoge school vervoermiddelen en keukenuit rustingen. "Verder werden uitga ven gedaan voor hulp aan twee ziekenhuizen, n.l. te Danang en Guang Ngai in de vorm van hos pitaalbarakken, ziekenhuisuitrus tingen, ziekenauto's, salarissen voor hulpverpleegsters. Bij de toezegging van deze be- stedingsbijdrage heeft de Neder landse regering de wens uitge sproken, dat het bedrag zou wor den aangewend voor projecten in geheel Vietnam. Daarom werd 378.000 gulden gereserveerd voor noodhulp aan kinderen in Noord- Vietnam. De contacten tussen Unicef en de regering te Hanoi hebben echter nog niet geleid tot een officieel verzoek om hulp. In juni 1967 besloot de raad van Unicef, dat de hulp van deze or ganisatie mede gericht moest wor den op de noodsituatie die in Viet nam door de oorlog was ontstaan. Dit leidde tot de opstelling, on der meer in samenwerking met de regering van Zuid-Vietnam. van een programma voor noodhulp aan vluchtelingen-moeders en -kinderen in de vorm van voe ding,, geneeskundige en zieken huishulp, Het was in het licht van dit programma, dat minister Udink op 31 oktober 1967 tijdens een bezoek van de uitvoerend di recteur van Unicef, de heer Hen ry B. Labouisse aan Den Haag, de bijdrage van 1 miljoen gulden aan Unicef heeft toegezegd. Bij een schietpartij tussen de po litie en een groep door Interpol gezochte Franse gangsters in een hotel in Barcelona is woensdag avond een gangster doodgescho ten. Twee politiemannen en een gangster liepen verwondingen op. De dode is de 20-jarige Emile Pe- riochee, bekend onder de naam de „Chinees". De gewonde bandiet, de 38-jarige Pierre Remond, be kend onder 't pseudoniem „Paulo", wist te ontsnappen. De twee vrouwen die in het gezelschap van de bandieten waren, zijn gear resteerd.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2