Magere overwinningen voor Twente en Feijenoord Ajax verspeelde een punt in Maastricht Sluiskil verliest punt op Hulst DE SPORTTOTO 98 auto's gestart voor de 16000 km marathon van Londen naar Sydney TISSOT ïïS Pagina 4 Charleroi behield de leiding in Belgische competitie Een horloge a la mode Ajax slechts met 14 spelers naar Istanbul ADO met veertien spelers naar Keulen SLUISKIL—RCS 1-1 Breskens—Goes 2—2 MEEUWEN- TERN. BOYS 4-0 West-Du itsland won met moeite van Cyprus Dakloos na storm Stuivertje wisselen in de Engelse league Post-Duyndam wonnen zesdaagse van Gent Maandag 25/dinsdag 26 november 1968 ENSCHEDE: F.S. Twente—Vo- lendarn (10): twee honden vechten enz. Pahlplatz (l.) slaagde erin te scoren, nadut hij de bal in zijn bezit had gekre gen van een duel tussen doelman Ruiter en Karregat (V.), die in hun ijver de bal te bemachtigen over de grond rolden. De uitslagen van de wedstrij den, die tellen voor sporttoto 15, luiden: TelstarHolland Sport DWSFort./Sitt. PSVSparta AZ '67—NAC VeendamCambuur SVV—Heracles HaarlemVitesse WageningenHelm. Sport 01 Elinkwijk—DFC 0—0 Willem IIDen Bosch 10 LimburgiaFortuna VI. 30 VVV—Roda JC 1—2 Juist ingevuld ziet het totoüor- mulier er als volgt uit: 2—1—3—1—1—1—1—2 2 3 1 1 2. De cijfers van sporttoto 15 lui den: Deelnemers: Inleg: Prijzenbedrag: Eerste prijs: Tweede prijs: Derde prijs: Extra prijs: 898.885 1.938.978 872.540 261.762 174.508 261.762 174.508 Zondagavond hadden zich zes deelnemers met dertien goede voorspellingen gemeld. FC TWENTE—'VOLENDAM 1—0 10. Pahlplatz 10. Toeschouwers: 21.000. De oostelijke ploeg heeft het moeilijk gehad. Dat kwam door de knappe wijze, waarop Volen- dam de Enschedeërs bestreed zonder een moment (te) hard spel als wapen te gebruiken. Daarnaast maakte Twente een matte indruk. Er werd, met name door Drost, zwak geplaatst en de combinaties leverden door goede positiedekking van de Volendam- mers niets op. Dank zij een fortuinlijke tref fer bleef de winst in het stadion Dieckman. Een misverstand tus sen Karregat en doelman Huiter stelde Pahlplatz in staat op ove rigens knappe wijze raak te schieten (10). FEIJENOORD—DOS 2—0 17. Geels 10; 79. Van Hanegem 2—0. Toeschouwers: 40.000. De Rotterdammers hebben geen moment waar kunnen ma ken waarom zij zo hoog op de ranglijst staan. Feijenoord speel de traag en er werd slecht ge plaatst. DOS dat in de Zuidsla- viër Milic zijn gevaarlijkste aan valler had, hield zich goed staan de, al kregen de Utrechters vrij wel geen kansen. Feijenoord was technisch de meerdere maar er ontstonden minder kansen dan men verwacht had. Ook na de rust, die Feijenoord met een kleine voorsprong inging, was het spel het aankijken nauwelijks waard. Meer dan een doelpunt van Van Hanegem kwam er niet meer uit. MVV—AJAX 2—2 4. Groot 01; 21. Brasse 11; 32. Keizer 12; 78. Brokamp 22. Toeschouwers: 12.000. Ajax mag zich gelukkig prijzen dat het een gelijkspel behaalde. De Limburgers wisten zich vele doelrijpe kansen te scheppen en alleen het gemis van een afwer- ker behoedde de landskampioen voor een nederlaag. De enige uitblinker bij Ajax was Piet Keizer. De Zweed Da- nielsson, de invaller voor Cruyff, maakte weinig indruk. MW was vooral in de tweede helft gevaarlijk maar de gast heren konden slechts één doel punt maken. Bonfrère miste kort voor het einde de kans van de dag door, hoewel hij alleen voor Bals stond, naast te schieten. ADO—GO AHEAD 1—1 49. Hoekema 0—1; 55. Maassen 1—1. Toeschouwers: 15.000. ADO heeft in de eerste helft de kansen laten liggen om Go Ahead op de knieën te dwingen. De Deventer verdediging maakte veel fouten en ook doelman Van Zoghei maakte geen grote indruk. De opeenhoping van spelers in het strafschopgebied van Go Ahead speelde ADO parten. Gie- sen en Van den Burch stichtten met hoge ballen verwarring, maar de Haagse aanvallers konden er niet van profiteren. De tweede helft opende met een enerverend kwartiertje. Na vier minuten renden Hoekema en Thie tegelijk naar de bal; Thie was er het eerst bü, maar schoot tegen de Go Ahead-rechtsbuiten op, zodat de bal in de richting van zijn eigen doel stuitte. Bij de paal kreeg Hoekema de bal te pakken en bracht de stand op 0—1. Even later mocht Schoenma ker een vrije trap nemen. Hii schoot de bal scherp voor het doel, waar Maassen gereed stond om Van Zoghei met een onhoud bare kopstoot te passeren (11). Scheidsrechter Brouwer zag het Deventer muurtje op minder dan negen meter staan, maar paste de voordeelregel toe. PSV—SPARTA 1—1 49. Van der Kuylen 10; 69. Heyerman 11. Toeschouwers: 12.500. Jan van Beveren verrichtte grandiose reddingen en stond de Eindhovense schutters niet meer dan één treffer van Van der Kuy len toe (10). Halverwege de tweede helft hielp Pim Doesburg de Rotterdammers een handje bij het scoren van de gelijkmaker die onnodig tot stand kwam na een ongevaarlijke Sparta-uitval. Hij liet na een tam schot van Van Walbeek de bal uit de handen glippen, waarmee Heyerman een niet te missen kans kreeg. Het was een boeiend duel met doorgaans goed voetbal. Behalve uitblinker Van Beveren vestig den ook Schrijvers en Strik de aandacht op zich. NEC—GVAV 2—0 8. Bonnen 10j" 62. Cessel 20. Toeschouwers: 10.000. Reeds na acht minuten namen de Njjmegenaren de leiding. NEC bleef aanvallen en vooral in de tweede helft was de Nijmeegse ploeg de sterkste. Het lukte zelfs na het vroege doelpunt van Bonnen (gescoord met een kopbal uit een hoekschop van Verdonk) de score op te voe ren. In de 62e minuut doelpuntte Cessel na een halve mister uit een pass van Werts. TELSTAR—HOLL. SPORT 1—3 43. Roggeveen 01; 72. Van Mau- rik 02; 74. Bolleboom 03; 90. Clement 13. Toeschouwers: 8.000. De Hagenaars werden in hun produktieve bui geholpen door de verdediging van Telstar en door doelman Van der Meeren, die een slechte dag had. Telstar was in de eerste helft sterker, maar had weinig geluk bij enkele schoten en kopballen. Scneidsrechter Schalks had het even moeilijk de charges tussen Van Maurik en André in te to men. Hij gaf Van Maurik een of ficiële waarschuwing. AZ '67—NAC 2—0 30. Siem Tijm 10; 61. Siem Tijm 2—0. Toeschouwers: 8.000. AZ '67 was aanvallend beter. Siem Tijm, die vervangen moest worden door zijn broer Henk, omdat Peter van der Merwe hem onsportief aanviel, nadat de scheidsrechter reeds voor buiten spel had gefloten, was de uitblin ker in de Alkmaarse voorhoede. Hij werd goed gesteund door de Surinamer Haltman. Na een half uur gaf Siem Tijm AZ de leiding. Hij schoof de bal in het lege doel, nadat hij Luyten en daarna Van der Merwe had omspeeld. Nadat Siem Tijm zes tien minuten na de hervatting voor 20 had gezorgd, kreeg de wedstrijd een grimmig karakter, wat mede te wijten was aan ar biter Bentvelzen, die veel to lereerde. Achtennegentig auto's zijn zon dag in een Londense buitenwijk ge start voor de marathon-rally Lon denSydney over meer dan 16.000 km. De eerste wagen die door Desmond Plummer, voorzit tervan de raad van Groot-Londen, met hulp van wereldkampioen Graham Hill werd weggeschoten, was een „Ford cortina gt" van de Brit BIol Bengry. De overige deel nemers volgden met tussenpozen van één minuut. De ondernemen de coureurs werden uitgeleide ge daan door tienduizenden Londena- ren. Onder hen bevond zich Pene lope Plummer. De onlangs tot het mooiste meisje van de wereld uit geroepen Australische verklaarde met een jruillipje: „Ik had graag meegedaan als passagiere, maar niemand heeft me uitgenodigd". De komende tien dagen trekken de 98 deelnemers die afkomstig zijn uit veertien landen, dwars door Europa, over het sneeuw be dekte passen, door de woestijnen van Iran, dwars door India naar Bombay. Daar zullen auto's en in zittenden worden ingescheept voor een negendaagse reis naar Fre- mantle, de startplaats voor de 5600 gruwelijke kilometers door het hart van het zesde continent. Om in aanmerking te komen voor het prijzengeld van 19.700 pond sterling (bijna 170.000) zullen degenen die Sydney bereiken, die nen te hebben afgerekend met overstromingen, sneeuw- en zand stormen, modder en ijs. Tot de deelnemers behoren twee Neder landse Daf-equipes. Er zouden oor spronkelijk 100 equipes zijn ge start, maar op het laatste moment trokken twee Britse wagens zich terug. Door de gelijke spelen van lei der Charleroi en Standard Luik zijn Anderlecht en FC Brugge, die beiden de volle inzet verover den, een punt op de nummers één en twee ingelopen. De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden luiden: Standard LuikLierse 00 UnionAnderlecht 02 DaringRacing White 02 FC Mechelen—FC Luik 2—2 CharleroiBeerschot 11 FC Brugge—St. Truiden 5—0 BeringenGantoise 11 Beveren WaasWaregem 10 De stand aan de kop is: 1. Charleroi 16 pnt. 2. Standard Luik 15 pnt. 3. Anderlecht 14 pnt. 4. FC Brugge 14 pnt. Dit is één van die snoe zige modellen die Tissot tot hét merk maken voor de chique vrouw. Voor de vrouw, die heel veel jaren plezier van haar horloge wil hebben. Goud 218.-; doublé 116. Voor de tweede wedstrijd tegen Fenerbahce, die woensdag in Is tanbul wordt gespeeld, zal Ajax slechts 14 spelers meenemen. Van de kernploeg ontbreken Suuren- donk, Suurbier en Muhren. Suu- rendonk heeft in de wedstrijd tegen Feijenoord een blessure in zijn dijbeen opgelopen en zal niet tijdig fit zijn. Muhren is door een griepaanval niet koortsvrij en kan de reis niet meemaken en Suurbier heeft in de wedstrijd tegen MVV, zoals later is geble ken, zijn ellepijp gebroken. De ploeg die vandaag naar Tur kije is vertrokken bestaat uit: Bals en Stuy, Hulshoff, Pronk, Vasovic, Van Duivenbode, Groot, Muller, Swart, Cruyff, Daniels- son, Keizer en Nuninga plus Krol uit het tweede elftal. Enkele uren na de wedstrijd tegen Go Ahead zaten 14 ADO- spelers en enkele officials al in de trein naar Keulen, waar woensdagavond in het Mungers- dorfstadion de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen FC Köln wordt gespeeld. De 14 spelers zijn: Thie, Van den Burch, Weimar, Mansveld, Vos, Giesen, De Zoete, Heijnen, Schoenmaker, Maassen, Aarts, Vna den Oever, Ardesch en Ad vocaat. Vandaag brachten zij een oriëntatiebezoek aan het stadion en daarna nam ADO zjjn intrek in de Wedau-sportschool te Duis burg. Hier blijven de Hagenaars ook dinsdag en het grootste deel van woensdag om te rusten en te oefenen. Pas enkele uren vóór de wedstrijd, die om 20 uur begint, •ari; het ADO-gezelschap naar Keuten. Een groot aantal toeschouwers omzoomde het Sluiskilse sport park om getuige te zijn van deze belangrijke wedstrijd. In de eer ste helft was RCS technisch de betere ploeg, maar dit kon niet verhinderen dat Sluiskil met een prachtig doelpunt de leiding nam. In de tweede helft maakte RCS gelijk en velen dachten dat Sluis kil door de knieën zou gaan, maar RCS trok zich te veel terug in de verdediging. Het werd even rumoerig in het veld, maar de arbiter wist de rust te herstel len. Sluiskil trad aan met een in valler voor Schelfhout, Maas nam zijn plaats in. De thuisclub schoot direkt met scherp. De Feber loste een hard schot, dat doelman Dijkhuizen corner werk te. Jacobs nam deze goed en spil De Kraker kopte de bal net op t{jd weg, voordat Visser gevaar lijk kon worden. In de 5e minuut volgde de tweede Sluiskilse cor ner, nadat Dijkhuizen rnet veel moeite een schot van Visser bui ten de palen had gewerkt. De Feber zette de bal voor het doel waar Visser het leer opving en met een prachtige omhaal in het doel deed verdwijnen (10). Sluiskil kwam tot driemaal toe terug via Visser, maar De Kraker was het grote struikelblok. In de 19e minuut kon doelman De Smit een door de wind van richting veranderd schot met moeite wegstompen. Even later een verrassend schot van Visser dat rakelings overging. Na ruim een half uur gaf Visser een mooie voorzet, maar Jacobs liep onder de bal door, waardoor een unieke kans verloren ging. Direkt na de rust begon RCS met een gevaarlijk schot van Jac. Meulmeester dat via de lat overging. In de 6e minuut viel de gelijkmaker na enkele fouten. De RCS-rechtsbuiten Waisapij ving de bal in buitenspelpositie op, Rijckaert miste en Dallinga kopte de bal voor de voeten van Meul meester die van dichtbij via de handen van keeper De Smidt hard inschoot (11). De thuisclub bouwde over links weer een aanval op, maar een der Sluiskilse spelers werd tegen de grond gewerkt. Er ont stond onenigheid over de vrije trap en enkele spelers gingen bui ten hun boekje. RCS trok zich daarna in de verdediging. Sluis kil werkte hard voor een doel punt en De Feber miste een kans, toen Visser hem een afgemeten pass gaf, maar hij schoot in het zijnet. Nadat aan weerszijden een doelpunt was geannuleerd, kwam het einde met een uitslag waar mee beide ploegen tevreden kon den zijn. Voor de Sluiskilse penning meester was het een goede dag. Het was merkbaar dat Terneu- zen en Axel niet speelden. HVV '24—BIERVLIET 2—1 In deze spannende, gelijkop- gaande wedstrijd heeft tenslotte de gelukkigste gewonnen. In de 28e minuut kon De Badts op aan geven van T. Vlassenrood HVV een 10 voorsprong bezorgen. Na een half uur spelen in de tweede helft kopte Fr. Vlassen- rood een voorzet van broer Tinus in de touwen (20). Uit een hoekschop bracht I. Lijbaart de achterstand in de 32e minuut terug tot 21, maar ondanks ver woede pogingen van de bezoe kers bleef het hierbij. KOEWACHT—CLINGE 7—0 Bij de rust leidde de thuisclub al met 40. Via Rietjens en Van Damme werd het 2—0 waarna Rietjens, die ten val was ge bracht, via een strafschop er 30 van maakte. Rombout zorgde voor 40. Na de thee voerden Goossen, Van Gremberghe en B. Suij de eindstand naar 70. CORN BOYS—OOSTBURG 1—1 Een harde, slechte wedstrijd met een uitslag die beide ploegen loon naar werken gaf. De Oost- burgspeler De Koning werd uit het veld gezonden. Pas in de 33e minuut van de tweede helft maakte Neve een doelpunt in eigen doel .((U-l). Ooskbura leek nog te zullen winnen, maar vlak voor -het einde kopte Van de Kerkhove uit een hoekschop de gelijkmaker in de touwen (11). IJZENDIJKERENESSE 3—3 Nadat Groosman de thuisclub naar 10 had geschoten maakte Ragas gelijk, maar nog vóór rust bepaalde Van Opdorp door het benutten van een strafschop de stand op 21. Na de thee bracht Besuijen de balans weer in evenwicht (22) en even later gaf hij de bezoekers zelfs de meeste kans op de zege (23). Tien minuten voor tijd sleepte Vermeulen nog een pun tenverdeling uit het vuur (33). Derde klasse D HONTENISSE—STEEN 0—1 Geen hoogstaande wedstrijd, maar de spanning vergoedde veel. Bij de thuisclub werd Van Kruijs- sen erg gemist. In de 12e minuut had Naessens met een fraaie om haal succes (01). Daarna had Hontenisse een overwicht, maar de Steen-defensie bleek paraat bij de vele aanvallen. Onder grote spanning bleef het bij één treffer. Er werd vóór de rust hard ge speeld, maar geen der ploegen kon het tot scoren brengen, al waren er aan beide kanten ver schillende goede kansen geweest Een paar keer moest de doellat het ontgelden. Na de rust gaf De Kruijter in de elfde minuut Breskens de lei ding. Er kwam nu meer spanning Lamijn zorgde in de 22e minuut voor de gelijkmaker. In de 31e minuut gaf Versluijs de gasten een voorsprong (12). Kort voor het einde bracht Ver- duijn de partijen weer op gelijke voet, hetgeen de verhouding weergaf. De Boys hebben in Zoutelande een overtuigende nederlaag ge leden. Dat was in overeenstem ming met de verwachtingen want de Meeuwen zijn dit seizoen ongenaakbaar en ze zullen vol gend jaar in de 2e klasse een ge duchte tegenstander worden voor de „Hollandse" ploegen. Hoewel de Boys zich in de eer ste helft heel goed weerden keken ze bij de rust al tegen een 20 achterstand aan. Francke en Van der Heijden zorgden voor de doelpunten. Na de rust beheerste de thuis club het spel. Na tien minuten werd het 30 door Dingemanse en in het laatste kwartier van de wedstrijd scoorde Francke nog een vierde treffer. Bij de Meeu wen viel het doortastende spel van Van Melis op. West-Duitsland heeft zaterdag in groep zeven van de voorronde van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Nico sia met 01 gewonnen van Cy prus. De Duitsers hadden het op het door stakingen bijna geheel van de buitenwereld afgesloten eiland heel moeilijk tegen de zich fanatiek verdedigende Cyprioten. Pas toen de officieuze speeltijd reeds twee minuten was verstre ken, kon de 23-jarige Gerd Mül- ler zijn ploeg naar een krappe overwinning schieten. De stand in groep 7 luidt: 1. W.-Duitsland 2 2 0 0 4 3—0 2. Schotland 1 1 0 0 2 2—1 3. Oostenrijk 3 1 0 2 2 8—5 4. Cyprus 2 0 0 2 0 18 In het stadje Killarney, 112 km ten noorden van Brisbane, zijn 800 mensen dakloos geworden na een hevige storm. Ruim 60 per sona) Uaöan verwondingen op. DEVENTER: Beeld van de zater dag op de kunstijsbaan gehouden strijd om de IJsselcup: Cees Ver kerk liet hier duidelijk zien, dat hij nog steeds meetelt. Hier stuift hij in volle vaart langs bonds coach Leen Pfrommer, tijdens de rit over de 1500 meter welke hij aflegde in de tijd van 2.13,2. Tweede klasse B ZEELAND SPORT— VLIJMENSE BOYS 0—0 Het gelijke spel gaf een juist beeld van de krachtsverhoudin gen. De verdedigingen, met de beide doelverdedigers Lange- maire van Zeel. Sport en De Vos bij de bezoekers, hielden de aan vallers volledig in bedwang. De Vos redde op spectaculaire wijze, toen Elve voor de rust een vrije trap op doel schoot. Het leverde nu niet meer dan een hoekschop op. Na de thee was Vlijmense Boys wel iets sterker, maar tot doelpunten kwam het toch niet. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden voor de eerste divisie van de Engelse league zijn; ArsenalChelsea 01 IpswichWest Ham 22 Leeds Un.Everton 21 LeicesterSheffield W. 11 LiverpoolCoventry 20 Manchester C.West B. A. 51 Queens Park R.Nottingh. 21 SouthamptonTottenham 21 Stoke CityManch. Un. 00 SunderlandBurnley 20 Wolverh. W.Newcastle 50 Everton, sinds 17 augustus van dit jaar ongeslagen,"treeft de race om de eerste plaats (voor lopig) moeten opgeven. In Leeds verloor de jonge formatie van manager Catterick met 21 van bekerhouder Leeds United, dat in Giles en Gray zijn doelpunten makers had. Door de nederlaag van Everton zit stadgenoot Li verpool nu weer alleen op de troon. De „reds" liadden het in eigenhuis voor 45.000 toeschou wers allerminst gemakkelijk tegen een fel Coventry. Alleen St. John en Callaghan schoten ieder een keer raak. Roger Hunt echter, die al vijf wedstrijden lang op een doelpunt zit te loe ren als hij nog één keer scoort evenaart hij het clubrecord van 233 leaguetreffers slaagde er niet in de doelman van Coventry te verschalken. Arsenal leed de eerste nederlaag op eigen veld van dit seizoen. De „gunners" verloren tegen Chelsea met 10. Een andere roemruchte Londen se club, Tottenh. Hotspur, proef de in Southampton ook al de bit tere smaak van de nederlaag. Jimmey Greaves gaf de Spurs met zijn 24e doelpunt van dit sei zoen de leiding, maar twee doel punten van Ron Davies bezorg den Southampton de overwin ning. West Ham United had het in Ipswich zwaar te verduren en mocht zijn handen dichtknijpen met de 22 eindstand. De Lon- denaren bezetten nu de vijfde plaats met 24 pnt. uit 20 wed strijden achter Liverpool (20 ge- cpeeld, 30 pnt.), Leeds United (19- 29), Everton (20-28) en Arsenal (19-25). Peter Post en Leo Duyndam hebben zondagavond de wieier- zesdaagse van Gent gewonnen. Het Nederlandse koppel had één ronde voorsprong op de Belgen Patrick Sercu en Rik van Looy. Zaterdagmiddag lagen Sercu en Van Looy nog op kop met een ronde voorsprong. In de nacht van zaterdag op zondag echter maakten de Nederlanders de achterstand goed en zondagavond namen zij op hun beurt een ron de voorsprong, wat niet meer ver anderde. De eindstand: 1. Post-Duyndam 386 pnt. op één ronde: 2. Sercu-Van Looy 290 pnt. 3. Fritz en Louis Pfenningar 256 pnt. op 2 ronden: 4. Schulze-Seeuws 310 pnt. 5. Beghetto-Porer 174 pnt. op 5 ronden: 6. Gilmore-Deloof 531 pnt. 7. Koel-Lawrie 298 pnt. 8. Severeyns-Verschueren 216 pnt. 9. Bracke-Foré M0 pot.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4