PROVINCIAAL NIEUWS ZUID-VIETNAM NIET NAAR PARIJS OF NU WEER WEL NAAR PARIJS? Lezers, die schrijven BOSCH OPTIEK origineel geschenk? iets voorde 0fe! Pagina 3 Terneuzen Axel Breskens Clinge Hoek Hulst Oostburg Sluiskil Sluis Zaamslag Grote drukte bij aankomst van Sint Nicolaas te Axel Het proces over dambreuk in Italië - AGENDA - Kritiek op Amerikaans uitstel Maandag Z5/dinsdag 26 november 1968 DE VRIJE ZEEUW KANAAL GENT—TERNEUZEN Scheepvaartverkeer op het Ne- j derlandse gedeelte van het kanaal Gent—Terneuzen over de maand oktober 1968. ZEEVAART Aantal B.r.t. Totaal geschut 695 661.748 Gelost/geladen te: Rede Terneuzen/ Dow Chemical Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 25 453.554 62 48.406 6 19.131 4 1.445 Doorvaart op België 623 592.766 BINNENVAART Aantal Ton Totaal geschut 7497 4.806.610 Gelost/geladen te: Rede Terneuzen/ Dow Chemical 342 368.729 Terneuzen 639 338.869 Sluiskil 188 215.189 Axel Sassing 27 11.992 Sas van Gent 292 149.343 Doorvaart op België 5861 3.475,048 Voetgangster ernstig gewond door slippende auto De 20-jarige mej. A. B. uit Sluiskil, die zaterdagmiddag om kwart over twee, vergezeld van haar tante, over het trottoir in de De Jongestraat liep, werd door een slippende auto aangereden en ernstig gewond. De auto, ko mende uit de richting markt, werd bestuurd door M. M. E. W. uit Gent. In de De Jongestraat slipte de auto in de flauwe bocht en kwam op het trottoir terecht. Daar schepte hij de voetgangster die ernstig aan het been en aan het voorhoofd werd gewond. Dokter Bauwens, die de eerste hulp verleende, liet haar naar het St. Elisabethziekenhuis te Sluis kil brengen, vanwaar zij zondag middag naar een ziekenhuis te Amsterdam werd overgebracht. De tante van het meisje kwam met de schrik vrij. De auto die naar de rechterzijde van de straat schoot, kwam tegen de zijgevel van de woning van tandarts Ver meulen tot stilstand en werd aan de voorzijde geheel vernield. Botsing met zwaan Zaterdagmorgen vloog een zwaan, die in de vijver nabij het bejaardentehuis „De Blide" thuis hoort, laag over de weg. Toen hij wilde landen kwam hij in botsing met een juist passerende auto. De vogel stierf korte tijd later aan de gevolgen van de opgelopen verwondingen. Tegen lichtmast gereden In dirtrdcfht van vrijdag op za terdag tr«t de politie omstreeks één uur in de Westkolkstraat om een lichtmast gekruld een perso nenauto aan, waarin zich behalve de bestuurster mevr. P. van S. D. drie van haar kostgangers be vonden. Daar allen gewond waren, werd de hulp van dokter Nijsten inge roepen. Na behandeling in het Julianaziekenhuis konden drie van de vier inzittenden huis waarts keren. De auto werd totaal vernield. Aanrijding Zaterdagochtend om half elf had op de hoek van de Zonne bloemstraat en Korenbloemstraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. P. O. uit Terneuzen die uit de Korenbloemstraat de Zonne bloemstraat wilde inrijden, nam de bocht te kort en reed op de hem tegemoetkomende auto van K. C. G. W. uit Terneuzen. Beide auto's werden aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Nederlandse vereniging van huisvrouwen Vorige week kreeg de afd. Terneuzen van de Nederl. ver eniging van huisvrouwen in sa menwerking met de Z.V.TJ. in de cantine van de u.t.s. bezoek van de gebroeders J. en R. Boomsma. Deze namen de aan wezigen mee op een tocht door Rusland. Het was hoogst inte ressant om door middel van dia's en het gesproken woord te kunnen genieten van het vele mooie en bijzondere maar soms ook zeer trieste wat Rusland te bieden heeft. Mevrouw W. M. Vermeulen Maarse sprak tot slot haar dank uit voor het gebodene. Ouderavond openbare school Tamarindestraat Vrijdagavond werd in de open bare school aan de Tamarinde straat de jaarlijkse ouderavond gehouden. Om half acht kon de voorzit ter der oudercommissie, de heer H. J. Balk, een stampvolle zaal welkom heten. Hij vond het teleurstellend, dat van het gemeentebestuur nie mand aanwezig was. Het huishoudelijk deel werd snel afgehandeld. De jaarversla gen van secretaris en penning meester, de heren J. de Hulster en J. Visser, werden goedge keurd. Gezien de inhoud van de ouder- kas werd de school een kollektie sportshirts aangeboden. Door vertrek van een lid moest de oudercommissie worden aan gevuld. De ouders kozen me vrouw G. HoekNijhout tot nieuw lid. Het hoofd der school, de heer Kole, behandelde hierna een aan tal schoolzaken. Na de pauze was het de beurt aan de leerlingen. Elke klas had rond het begrip „Markt" een eigen uitbeelding bedacht. Zo kwamen er kabouters, dieren, markten in vreemde landen en zelfs een ruimtevaartmarkt op 't toneel. Met veel plezier brachten de leerlingen hun zelfgemaakte stukjes. Om kwart voor tien kon de voorzitter de geslaagde bij eenkomst besluiten. Ouderavond Zuidlandschool In „De Schakel" waren ruim 200 ouders van leerlingen van de Zuidlandschool op uitnodi ging van de oudercommissie bij eengekomen om kennis te ma ken met de toneeltalenten van hun kinderen. De voorzitter der oudercom missie, de heer E. Hubregtse, had de aanwezigen verwelkomd en z'n tevredenheid uitgesproken over de grote opkomst. Het spel der kinderen had als inhoud een ballonvaart, waar mee men het bewijs wilde leve' ren dat men sneller door de lucht dan over de weg de Terneuzense markt kan bereiken. De ballon dreef evenwel in de verkeerde richting naar zuide lijke landen. In Spanje viel er een stierengevecht te beleven. In de woestijn versmachten de reizigers van dorst en ze kregen visioenen van dansende slagen en fakirs. Na de overtocht over de ocaan redde Kluk-Kluk hen uit de handen van de Indianen en kwamen ze in China terecht. Daar vluchtten ze uit schrik voor de rode koekjes en ze be landden tenslotte weer op de markt te Terneuzen, waar een behouden thuiskomst het slot vormde van een bonte „wereld reis". Het spel werd hogelijk ge waardeerd en de wekenlange voorbereiding van dit stukje „vernieuwingswerk" werd be loond met een warm applaus der vele ouders. Bazar in 't Trefpunt In het dienstcentrum ,,'t Tref punt" is vrijdag en zaterdag een bazar gehouden van een grote hoeveelheid handwerken, welke door de bejaarden waren ver vaardigd. De opening werd ver richt door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw C. van Dijkevan Dijk. Zij prees de vorm van vrijetijdsbesteding en zij had alle waardering voor het open bejaardenwerk. Zij kreeg een fraai werkstuk aangeboden. Er bestond voor deze tentoon stelling veel belangstelling en er werd ook veel verkocht. Het open bejaardenwerk had een goede dag, want ook de attrac ties brachten geld in het laadje. Uitvoering „Concordia" Vrijdagavond heeft Concordia in het Gezellenhuis zijn jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering ge geven, waarvoor grote belangstel ling bestond. Na het muzikale gedeelte bracht het toneelensemble onder regie van de heer J. A. Tiersen het blijspel „Onno" voor het voet licht. Alle rollen werden goed vertolkt. De avond werd besloten met 'n gezellig bal op de muziek van de „Boerenkapel". Konijnen- en pluimvee tentoonstelling De konijnen- en pluimveehou dersvereniging „Ter Verbetering" hield haar provinciale tentoon stelling in de voormalige open bare school. Wethouder A. H. van der Lee verrichtte de opening. Hij vroeg alle aandacht voor deze vorm van vrijetijdsbesteding en hij 'kon de vereniging gerust stellen, dat volgend jaar zo nodig voor nieuwe expositieruimte zal worden gezorgd. Er waren vele inzendingen en deze waren van goede kwaliteit. De voornaamste uitslagen: Het mooiste grote hoen en kam pioen de heer C. Karelse te Mid delburg. Mooiste kriel, jonge Hollandse patrijs van P. Verijzer te Axel. Mooiste sierduif: oude Lahore- doffer van M. C. Dominicus te Nieuwdorp. Konijnen? kampioen en beste dwergkonijn de heer R. Soethaert te Westdorpe. Mooiste grote rassent Lotharin- ger van S. Overdulve te Axel. Mooiste middenrassen: blauwe Wener van M. Weeda te Axel. Mooiste kleine rassen: Th. Ver- stelle te Philippine. Man uit Katwijk verdronken Zondagmorgen is op het strand te Breskens het stoffelijk over schot gevonden van de 55-jarige L. van der Meij uit Katwijk. De heer Van der Meij werkte op een baggermolen in de veerhaven te Breskens, die eigendom is van de baggermaatschappij Holland. Hij was gedurende het weekeinde belast met de wacht. Het is niet bekend, hoe hij te water is ge raakt. De rijkspolitie te Breskens stelt een onderzoek in. Wapens in beslag genomen De rijkspolitie te Breskens heeft zondagmorgen op 't strand nabij Nieuwesluis een aantal vuurwapens in beslag genomen. Enkele Belgen waren op het strand een privéfilm aan het maken over een jachtpartij. Er werden twee flobertgeweren, twee windbuksen en een hoe veelheid munitie in beslag ge nomen. Tegen de acht Belgen is proces-verbaal opgemaakt. Brommer tegen boom Op de Hoofdplaatseweg nabij Nummer Een is in de nacht van zaterdag op zondag de brom fietsberijder C. F. uit Breskens tegen een boom gereden. Zwaar gewond is hij in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. De brommer werd totaal ver nield. Propedeutisch examen Aan de technische hogeschool te Eindhoven slaagde voor het propedeutisch examen scheikun dige technologie de heer A. G. L. Burm te Clinge. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Hoek vergadert op maandag 2 decem ber a.s. om 19.30 uur. Op de agenda komen o.m. de volgende punten van behandeling voor: voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 aan de christ. school voor de aan schaffing van schoolmeubelen; vaststellen van een overeen komst met de Bank voor Neder landse Gemeenten t.b.v. het kre diet in rekening-courant voor het jaar 1969; benoeming van een vertegen woordiger in het bestuur van het borgstellingsfonds; voorstel tot ihet verkopen van een perceel bouwgrond aan de heer M. van Leenen; benoeming van een lid en een plaatsverv. lid in het bestuur van de bestuursschool Zeeland; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aan koop 30 sets en 1 bureau aan de openbare school; voorstel tot het verkopen van een perceel bouwgrond aan mej. P. de Feijter en aan de heren W. de Feijter en P. F. Dieleman; id. aan mej. M. H. Wittebroodt; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van een hekwerk rond de speelweide achter de open bare school; voorstel tot het verkopen van bouwgrond aan Leenhouts' aan nemingsbedrijf; subsidie aan het plaatselijk St. Nicolaascomité; verlengen van de benoeming van de heer L. C. Fermont tot gemeente-ontvanger; medewerking aan de christe lijke school voor de uitbreiding van het schoolplein; verkopen van een perceeltje grond aan Leenhouts' aanne mingsbedrijf voor de bouw van 10 garages; voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een openbare kleuterschool. Jaarvergadering invalidenbond De Nederlandse katholieke in validenbond afd. Zeeland heeft in de „Blauwe Hoeve" te Hulst een algemene vergadering ge houden. Vice-voorzitter G. van Schaick uit Breskens kon een groot aantal leden welkom he ten. In zijn openingswoord be steedde hij aandacht aan de po sitie van de gehandicapte. Een gehandicapte heeft recht cp een menswaardige plaats in de maat schappij. Daarbij vraagt naast een bepaalde verzorging ook de huisvesting de aandacht. Geluk kig is er veel steun van de over heid. Speciale aandacht zal moeten worden besteed aan arbeidstrai- ning, plaatsing in het vrije be drijf of beschutte werkplaats. De gehandicapte moet zich ech ter bewust zijn van zijn eigen verantwoordelijkheid in 't deel nemen in het arbeidsproces. Meedoen aan het maatschap pelijk verkeer is van groot be lang. Een moeilijkheid is, dat er op het gebied van sport en spel en recreatie nog niet voldoende aanpassingen zijn. Voor een or ganisatie liggen er talloze pro blemen, die moeten worden op gelost. De medewerking van de leden is daarbij nodig. Elke ge handicapte dient lid te zijn van de bond. Mej. M. de Rijck uit Hulst en de heer J. de Bakker uit Ter neuzen werden herkozen als penningmeesteresse en sekreta- ris. Het bestuur werd uitgebreid met mej. Van Kerkvoort uit IJzendijke. Uit het jaarverslag bleken de vele activiteiten in het jaar '67. Bij de rondvraag werd mede gedeeld dat voorzitter W. Wete- rings uit Terneuzen om gezond heidsredenen ontslag heeft moe ten nemen. Namens de leden werd hem een aandenken aan geboden en hij werd benoemd tot ere-voorzitter. Voor het ontspanningsgedeel te zorgde hierna het jeugdcircus Reinardi onder leiding van broe der Perpetuus uit Hulst. Vergadering gemeenteraad Woensdagavond komt de ge meenteraad van Oostburg bijeen. Er moet een groot aantal beslui ten warden genomen voor de fi nanciering van het onderwijs aan de lagere en kleuterscholen en voor het vakonderwijs. Voorge steld wordt eervol ontslag te ver lenen aan de heer H. J. Bronnen- berg als concierge-schoonhouder van de openbare school, dit in verband met zijn benoeming tot amanuensis aan de scholenge meenschap „Koningin Wilhel- mina". Verder zal de aanbie ding plaats vinden van de ge meentebegroting. Examen wiskunde M.O. Voor het examen wiskunde M.O.-B. slaagde te 's-Gravenha- ge de heer C. Schijve jr. te Oost- burg. Geslaagd Te Eindhoven slaagde voor het examen stenografie-Frans onze oud-stadgenote mèj. B. Clem- minck. Vogelvrienden verenigd Hoewel nog niet elke vogel vriend op Sluiskil lid is van de „Sluiskilse Vogelvrienden", is de aanzet met 28 leden van deze nieuwe groep alleszins hoop gevend. Het was het resultaat van een initiatief dat enkele vogellief hebbers te Sluiskil namen op tot de oprichting van een dergelijke club te komen. In café Sluiskil was er bij de oprichtingsvergadering veel be langstelling. Het bestuur bestaat voorlopig uit de heren R. Cortvriendt, voor zitter; J. Bracke, secretaris en A. de Maat, penningmeester. Tentoonstelling „Sluis vroeger en nu" In de raadhuiskelder opende burgemeester Van Hootegem een tentoonstelling „Suis vroeger en nu". Het betreft een groot aantal ansichtkaarten, foto's, prenten, oude landkaarten, kantwerk van de vroegere kantwerkschool „Ko ningin Sophie", feestprogram ma's van vroegere organisaties, alles bijeengebracht door de heer Ch. J. A. Bukkens. Bij de opening waren aanwezig dr. K. van Daalen, directeur van het Zeeuws museum te Middel burg, en een afvaardiging van het bestuur van de heemkundige kring. Veel van het geëxposeer de materiaal is afkomstig van particulieren. Zo zagen we een mooie selectie kaarten met de afbeelding van woningen met de z.g. levensboom boven de ingang uit de verzameling van de heer Enkelaar en stenen voorwerpen van opgravingen van de heer W. J. Visser te Sluis. Vooral voor de ouderen in Sluis en omgeving zal het ma teriaal veel herinneringen op wekken. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 8 december. Vergadering Groene Kruis Voor de vergadering van het Groene Kruis bestond vrijdag avond geringe belangstelling. De voorzitter, de heer J. W. Kusee, kon naast de bestuursleden slechts drie gewone leden ver welkomen. De secretaris, de heer C. J. de Visser, deelde in zijn jaar verslag mee, dat het ledental thans 933 bedraagt. Het aantal bezoeken door de wijkverpleeg ster of haar vervangster(s) be droeg 1158, terwijl aan bejaarden 192 bezoeken werden afgelegd. Daarbij gevoegd een aantal voor rheuma, t.b.c. en geestelijke volksgezondheid, bedroeg het totaal aantal bezoeken 2219. In het consultatiebureau zijn in het verslagjaar 58 zittingen ge houden met 651 consulten. De rekening over 1967 gaf aan ontvangsten te zien 40.886,48 en aan uitgaven ƒ40.694,35. De begroting 1969 gaf aan in komsten en uitgaven een cijfer te zien van 41.356,75 met een post onvoorzien van 422,50. Bij de verkiezing van bestuurs leden werden de aftredende heren J. van Cadsand, L. Florus- sen en C. J. de Visser herkozen. Bezoek van Sint Nicolaas Op uitnodiging van de winke liersvereniging Zavo bracht Sint Nicolaas zaterdagmiddag een be zoek aan Zaamslag. Bij de Sport- laan wachtte de harmonie „De Volharding" hem op en van daar werd een rondgang over het dorp gemaakt. Het was jammer, dat 't kleurrijke schouwspel van een aantal majorettes en zwarte Pie ten door het trieste regenweer niet goed uitkwam. Op de muziektent kregen de kinderen tot 10 jaar versnaperingen. De Zavo zette hiermee een spe ciale aktie in, die o.a, door het verstrekken van extra-zegels en het organiseren van een wed strijd de komende veertien dagen veler aandacht zal trekken, in het bijzonder op zaterdag 30 novem ber, wanneer in de middaguren in de Zavo-" ken enveloppen met z gels a's surprise zullen worden uitgereikt. Bij de spoorwegovergang heer ste zaterdagmiddag voor de aan komst van Sinterklaas een grote drukte. Gezeten in een open rijtuig arriveerde Sint daar omstreeks 2.15 uur, luid toegejuicht door de kinderen. Voorafgegaan door de drum band „Hosanna" en de ponyclub de „Kleppertjes", ging het via de Stationsstraat en de Weststraat naar de Markt, waar burgemees ter Sinterklaas verwelkomde. De gemeente, aldus de burge meester, heeft nogal wat wensen. Een Italiaanse ingenieur die vandaag met acht anderen te Aquila in noordwest-Italië voor een rechtbank zou verschijnen in verband met een dambreuk in 1963, waarbij zeker 1.900 mensen om het leven kwamen, heeft zon dag in Venetië een eind aan zijn leven gemaakt. De 56-jarige ir. Mario Pancini had steeds ver klaard geen schuld te hebben aan het bezwijken van de Va- jont-dam op 9 oktober 1963, waardoor een reusachtige water massa in enkele minuten 't dorp Longarone wegvaagde. Verwacht wordt dat het pro ces, waarin meer dan 2.500 ge tuigen zullen worden gehoord, zes maanden tot een jaar zal du ren. Volgens de tenlastelegging zouden twee maanden vóór de ramp lichte trillingen ai hebben aangekondigd dat de dam op in storten stond. Hij doelde o.m. op het nieuwe zwembad en zag vervolgens kans die brave Sinterklaas met zijn neus op de gemeentelijke herin deling te duwen, alsof die „Spaanse heilige" er iets over te zeggen heeft. Sinterklaas dankte voor de ont vangst. Hij hoopte dat alle wen sen in vervulling zouden gaan en wees toen op de goed gesorteerde winkels in Axel, waarvoor hij in hoofdzaak was gekomen. Nadat de jeugd een paar lied jes had gezongen, begon de bis schop zijn rondrit door Axel, waarbij zijn zwarte knechts rijke lijk met lekkers strooiden. Het kapsel van een tiener gaat met de mode mee, maar het oog wil ook mo- dieus^ gekleed zijn! Weet je wat blits is? Ontspie- gelde glazen! Een heel apart, hip effekt! Wij hebben ook de nieuwste licht-geldeurde glazen in voorraad. Gediplomeerd opticien Gediplomeerd Kont aktlenzenspecia list Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat Telefoon 01140—2327 DINSDAG 26 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Battle of the bulge". Premier Tran Van Hoeong van Zuid-Vietnam heeft In een vraag gesprek met de „New York Times" verklaard dat Zuid-Vietnam van plan is binnenkort aan het over leg in Parijs deel te nemen, Maar, aldus de Ziudvietnamese premier, de regering in Saigon kan, in het kader van dit overleg geen afzon derlijke besprekingen met het „be vrijdingsfront" aanvaarden en dit front ook niet als een aparte en zelfstandige onderhandelingspart ner erkennen. Toch, zo ging Tran Van Hoeong verder, zou de regering van Zuid- Vietnam onder bepaalde voorwaar den rechtstreeks met het bevrij dingsfront van gedachten kunnen wisselen. Men zou binnenlandse politieke kwesties kunnen bespre ken met een delegatie van het front, mits dit toegeeft dat het slechts een oppositiegroep vormt in Zuid-Vietnam en niet zo iets als een regering. Voor dit overleg zou het front een afvaardiging naar Saigon kunnen sturen of, ais het dit niet wil, naar een ander land zoals bijv. Laos, waar „wij dan ook heen zullen gaan", aldus de premier. Toegejuicht door enkele duizen den sympathisanten hebben de lei ders van de delegaties van Noord- Vietnam en de vietcong naar het Parijse vredesoverleg, resp. Xoean Thoey in de Franse hoofdstad felle kritiek geleverd op het uitstel van de vredesonderhandelingen. Amerika, dat de deelneming van Zuidvietnamese regeringsvertegen woordigers had gegarandeerd, stel den zij daarvoor verantwoordelijk. Zit van hun kant hadden al genoeg blijk gegeven van „inschikkelijk heid" door het Amerikaanse voor stel te accepteren om Saigon tot het overleg toe te laten. Nu er geen vertegenwoordigers van de regering-Thieu kwamen opdagen, weigerde Amerika in te stemmen met een conferentie van drie par tijen. Kennelijk, zei Xoean Thoey, willen noch de Verenigde Staten noch de marionettenregering in Saigon de vrede in Vietnam her steld zien en wensen zij door te gaan met „de bloedige misdaden tegen het Vietnamese volk". De bijeenkomst was georgani seerd door de Franse vredesbewe ging en werd bijgewoond door de leider van de Franse communisti sche parfii. Waldeck Rochet, en vakbondsleiders. ^Mid-Vietnam laat gevangenen vrij De Zuidvietnamese regering zal zaterdag 30 november 140 viet- cong-gevangenen vrijlaten, zo heeft een woordvoerder van de re gering in Saigon meegedeeld. De vrijlating moest men zien als een „gebaar van welwillendheid". Er zullen er negentig door premier Tran Van Hoeong op een plechtig heid voor het stadhuis van Saigon in vrijheid worden gesteld, 36 in de stad Pleikoe en 14 in Danang. OE KOMMEN ZE D'RBIE Eèl graag wil 'k een briefje schrieven an die twèè Terneuze- nèrs, want 'k èn udder stukje goed gelezen. En geliek 'ebben ze. 't Is waar, ze schrieven soms maa raak in de kranten en ze weten er 'èèl dikkels niks van. Je vraag j'n eigen af: oe kommen ze d'rbie. Je kan nog mad beter dg ad vertenties lezen. Da déé m'n grötemoeder ök, soms méé de krante op z'n kop. J'oor t'r niks wiezer van, maar daddoor je van die verhaaltjes van die zööge- naamde zjoernalisten ök nie. Ja, as je goed leest, kom je soms wa tegen. Zöö brak van de weke m'n klompe, toen an'k op èèn en utzellefde blad in een krante een stukje zag staan over een voetbalmets. Da gieng over Klienge en 'XJlst. In het èèste be richtje stong datt'r „zich onge regeldheden hadden voorgedaan die resulteerden in een massale vechtpartij voor de kleedkamer. In deze van Clinge-zijde hard en onsportief gespeelde wedstrijd" enz. enz. Ma kiek, 'n endje verder, een sentimeter of twaalve na rechts, stong ter op dasselfde blad te lezen, da Clinge ondanks een groot HVV-overwicht de aanval sportief bleef verstoren". Noe judder en dan ikke. Wa moen 'k noe glööven? 'Oe zit dü noe eigelijk? Wan' datt'r bie die krante iets nie kloptda's zeker. En daddis nie d'èèste keer, 'oor. Nèè, dan ka'je toch nog ma beter d'advertensies lezen. Da' moeje ok ma glööven wadda daarin staat, maar a'je ga kööpen, ka'je toch zien of a't waar is wa ze schrieven. Sappige appelesienen kunnen wel's 'èèl dröög zien en an appels kunnen wel's lilleke plekjes zitten, maar die 'oef je nie an te pakken, a'je nie wil. Ja, ja, die Temenzenèrs 'ad- den geliek. Ze willen in die kran ten 'n mens van alles wies ma ken, maar 't is goed datt't is ge- zeid, 'oor. Misschien asse dan een bitje beter op d'r kievieve 'oren. 't Is t'ópen a 't judder goed gaat. 'k San op 'n keer nog wel 's schrieven, ma noe bin 'k er moeg van. LINDERT. is 13£

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3