Nog één week. 10» BRRR-K0RTING. BEL DE PALTHE-MAN. Gemeenteraad van Terneuzen RADIO EDI TELEVISIE Het computer tijdperk staat voor de deur. YANDESANDE Winterkorting zeg maar. Op al uw kleren. Zaterdag 23 november 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 gehouden op donderdag 31 oktober 1968 Schoenfabriek In Dongen sluit Winkelpand ZONDAG 24 NOVEMBER HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Klassieke gram.; 8.00 Nws en waterstanden; 9.15 Klassieke gewijde muziek; 10.00 Eucharis tieviering; 11.00 Nieuws; 11.02 Omroeporkest: populair-klassie- ke muz.; 11.47 Buitenlands com mentaar; 11.57 Med.; 12.00 Kerk orgelconcert; 12.35 NCRV-vocaal ensemble; 13.00 Nieuws; 13.07 Voor de jeugd; 13.20 De psalmen in de nieuwe berijming, muzi kale lezing; 13.35 Cello en pia no; 14.10 Visioen en visie, lite rair progr.; 14.30 Langs de lijn: sportreportages en -uitslagen en lichte gram.; 17.00 Geref. kerk dienst; 18.00 Convent: actuali teiten uit en over de kerk; 18.30 Kinderen en Avondmaal, be schouwing; 18.45 Kerk veraf en dichtbij; 19.00 Nieuws; 19.07 Mu sici Sacra: klassieke gewijde muziek; 19.30 Waar blijven we?, lezing; 19.45 Keuls Kamerork.; J0.05 Geestelijke liederen; 20.30 Stereoklub: muzikale en techni sche tips voor stereo-fans; 22.00 Kruispunt, kerkelijk magazine; 22.30 Nieuws; 22.40 Med.; 22.42 Overweging; 22.47 Audio: muzi kale informatie voor kenners en liefhebbers; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws en soc. strijdlied; 8.18 Weer of geèn weer, gevar. progr.; 9.45 Humanistisch Verbond: Amerika vandaag, lezing; 10.00 Het gela den schip: de rubriek in 't raak vlak van kerk en cultuur; 10.30 Informatie dienst v. d. Remon strantse Gemeente; 11.30 Balans: gebeurtenissen en opinies, ge wogen en getoestst; 12.00 Bonte muzikale show; 13.00 Nws; 13.07 Radiojournaal, waarin: De toe stand in de,wereld; 13.25 Radar: radio-periodiek; 14.00 An even ing with Nina en Frederik: showprogr. uit Londen; 14.30 Noord-Hollands filharmonisch orkest, in de pauze: 15.2515.45 Tot beter begrip: een cursus mu- ziekluistereh; 16.30 Radiorama: veertiendaags mini-magazine; 17.00 Tango rumba-orkest; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws; 18.05 Med.; 18.10 Langs de lijn (II): sportreportages en -be schouwingen; 18.30 Klatergoud: een muzikaal feuilleton; 19.00 in en tegenzin: discussie over 'n actueel onderwerp; 19.30 Nws; 19.35 Pavanes en bolero's: zeven eeuwen Spaanse muziek, muzi kale lezing; 20.00 Caraïbische notities; 20.25 Rits: een open programma; 21.25 Le Laudi, ora torium van Herman Suter, door omroeporkest en koren; 22.30 Nws; 22.40 Radiojournaal; 22.55 Te elfder ure: gevar. muziek- progr.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Platenprogr.; 10.00 Nieuws: 10.02 Juist op zondag; 11.00 Nieuws; 11.02 Muziek Mozaiek; 12.00 Nieuws; 12.02 Verzoekpla- tenprogr.; 13.00 Nieuws; 13.07 Nederlandse artiesten revue op de plaat; 14.00 Nieuws; 14.02 RomeAnkaraMadrid: progr. v. d. gastarbeiders; 15.00 Nws; 15.02 Rabat-Athene-Boedapest: progr. v. d. gastarbeiders; 16.00 Nieuws; 16.02 Muziekkantjes: een progr. van weten(w) aardig heden en on(w)aarheden uit de wereld van de lichte muziek (17.00 Nieuws; 17.02—17.05 Ra diojournaal met toto-uitslagen). BRUSSEL (Ned, uitz.): 12.00 Licht muziekprogr.; 13.00 Nws, weerbericht, med., progr.-overz., s.o.s.-berichten v. d. schippers en act.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Opera- en belcan- tomuziek; van 15.00 tot 24.00: Wegwijzers voor automobilis ten: 15.00 Gram.; 15.30 Sport en wegwijzers voor automobilisten: (17.00 en 18.00 Nieuws); 18.30 Kath. godsdienstige uitzending; 19.00 Nieuws en weerbericht; van 19.30 tot 23.40: Amusements- progr.; 19.30 Wij worden Euro- peeër; 22.00 Nieuws en berich ten; 22.10 Dansmuz.; 23.00 Nws; 23.10 Lichte muziek; 23.40 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 15.00 Journ.; 15.02 Weekjournaal met titels voor gehoorgestoorden; 15.25^ Monitor, ontspanningsprogr. v. 6. zondagmiddag (gedeeltelijk in kleur); 17.00—18.00 Leger des Heils-samenkomst te Rotterdam; 18.55 De Fabeltjeskrant; 19.00 Bijbelvertelling voor de kinde ren; 19.05 Kruisverhoor; 19.30 Sport; 20.30 Journaal; 20.35 Rit meester Buat, tvfeuilleton (4); 21.25 In kleur: Rond de wereld in zang en dans: volksmuziek en -zang uit Spanje; 21.55 Jeugdsentiment: De jaren vijf tig, documentaire; 22.25 Jour naal. NEDERLAND II: 18.55 De Fa beltjeskrant; 19.00 Journ.; 19.05 De Vrijbuiters, tv-feuilleton v. d. jeugd; 19.30 De idee van de vrede en de menselijke agressie, progr. over psychiatrie: 20.35 In kleur: Herman Harlekijn van Veen, amusementsprogr.; 21.10 Trio Hellénique; 21.25 Mies en scène; 22.25 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. ultz.): 11.00-11.30 Israëlische eredienst; 15.15 De heersers van Venus, jeugdfeuilleton; 14.30 Raadsel achtig Amerika, documentaire; 15.00 Kapitein Zeppos, jeugd feuilleton; 15.30 Gevar. progr. met sportreportages; 17.15-18.05 Concert; 18.15 Voor de kleuters; 18.35 Sport; 19.05 Ben de beer, jeugdfeuilleton; 19.30 Documen taire; 19.55 Med.; 20.00 Nieuws; 20.15 Sport; 20.40 Amusements programma; 21.30 In volle zee, tv-spel; 22.00 Filmrubriek; 22.50 Nieuw». 10. Rondvraag. (Slot.) De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, ik wil graag eens iets vragen naar aanleiding van de nota van Minister Schut omtrent de huurbe lasting. Ik wil niet te diep ingaan op deze wet ik geloof dat dit ook niet mijn taak is om dat op deze plaats te doen maar voor de duide lijkheid zal ik er toch wat van moeten zeggen. Voorop staat, dat ongeveer 150.000 huurders van woningwetwoningen of premiewoningen deze belasting zullen moeten betalen of moeten verhuizen, omdat ze een belastbaar inkomen hebben van meêr dan f 15.000 per jaar. Dit is niet alleen een brok onrechtvaardig heid, maar ook een aantasting van vrijheden voor bepaalde bevolkingsgroepen. Mijnheer de voorzitter, de huurders met zeer hoge inkomens betalen nooit 10 van hun be lastbaar inkomen aan huur, zelfs ministers niet. Alle partijen in de Tweede Kamer waren er, als ik het goed heb gevolgd, tegen, maar omdat bepaalde partijen ook nog lief wilden doen te gen de minister hebben ze maar voorgestemd. Mijnheer de voorzitter, het gaat nu om de ge volgen voor de gemeente Terneuzen. De Ter- neuzenaren kennen nog wel de „margarine- buurt" en zij kennen ook de naam „goudkust". De laatste benaming duldt dan op de buurten, waar mensen wonen, die het sociaal en maat schappelijk wat beter gaat, althans een hoger inkomen hebben. Als deze belasting gaat door werken, dan krijgt men in bepaalde buurten mensen te wonen die minder verdienen dan 15.000 en op andere plaatsen, die meer ver dienen dan 15.000, tenzij de bebouwingsvoor schriften van de bestemmingsplannen zodanig veranderd worden, dat gemêleerde woonwijken ontstaan, zodat niet met één woningtype wordt volstaan, maar een keuze mogelijk wordt in die bepaalde wijk. Men stelt nu wel, dat deze regeling maar 5 jaar van kracht blijft, maar we weten zo lang zamerhand wel hoe lang tijdelijke maatregelen van de regering geldig blijven. Mijnheer de voorzitter, door deze maatregel ontstaat naar mijn mening een ghetto-vorming. Dat is misschien een heel groot woord, maar ik wil dat in dit geval toch gebruiken, vooral om dat hierdoor wijken ontstaan met wat betere woningen en wijken met wat mindere wonin gen. Het college van burgemeester en wethouders heeft ongetwijfeld ook kennis genomen van deze wet. Heeft uw college onderzocht, of de huidige bebouwinasvoorschriften niet de geva ren inhouden, welke ik zojuist schetste? Zijn er voldoende woningen met meer com fort, dus duurdere woningen, waarnaar men kan verhuizen? Als men móet betalen, dan zal men er immers ook meer comfort voor willen hebben. Ik verzoek U dus mede te delen, of uw col lege zich heeft beraden over de gevolgen van deze wet. Wat gaat U doen om deze ghet to-vorming tegen te gaan? Mijnheer de voorzitter, graag wil ik ook nog een geheel andere zaak ter sprake brengen. Vandaag stond in het dagblad „De Stem" een artikeltje over „open-havenfront bij Terneuzen" en met een grote kop er boven: „De minister gaat er iets aan doen." Ik neem aan dat dit krantebericht juist is. Regionale bladen spreken als regel de waarheid, maar dat geldt ook voor andere bladen. Ik lees hier; Tijdens de gisteren gehouden vergadering van de vaste Tweede Kamer-com missie voor Economische Zaken heeft een ka merlid gepleit voor het scheppen van een open- havenfront b(j Terneuzen. Mijnheer de voorzitter, het gaat dus om de haven ten oosten van Terneu zen en als ik denk aan de zaak Texaco, dan rijzen mijn haren nog ten berge, iedere keer als ik daar aan denk. Het antwoord van Minister De Block was toch wel heel vreemd. Hier staat namelijk: Minister De Block vroeg zich verbaasd af of het gemeen tebestuur van Terneuzen misschien zelf niet actief was geweest. Het was hem niet bekend, dat zo'n open haven een urgente zaak is en hij constateerde, dat het gemeentebestuur misschien verzuimd had aan de bel te hangen. Verder verzekerde hij, dat hij er achterheen zou gaan zitten. Mijnheer de voorzitter, ik dacht dat die bel de laatste jaren in Terneuzen niet stil had ge staan en dat deze nog steeds rinkelt en daarom geloof ik, dat deze Minister doof is of het inter departementaal contact in Den Haag is niet goed. In ieder geval zou ik uw college willen verzoeken met de meeste spoed deze Minister in te lichten, want dit is een belangrijk man. Hij zit voor een groot deel ook aan de portemonnee van het rijk. Ik geloof dat het zaak is hem gewoon bij te lich ten over datgene, wat wij in Terneuzen willen, maar vooral ook over wat wij er allemaal al aan gedaan hebben. Hij heeft dus gezegd, er achter heen te zullen gaan zitten; misschien, dat er dan nog wat van komt. De Voorzitter: Ingaande op de laatste vraag van de heer Huijbrecht kan ik mededelen, dat ook ons college kennis heeft genomen van dit be richt. Uiteraard 'kunnen wij er op dit moment officieel nog niet op reageren, omdat wij eerst de officiële handelingen willen lezen. Voorlopig moeten wij op dit bericht in de krant afgaan. Ook wij zijn hierover ten zeerste verbaasd. Het is uw raad bekend, dat wij herhaaldelijk aan de bel hebben getrokken. Ik zou daarvan allerlei voor beelden kunnen noemen. Ik zeg u graag toe, als wij de officiële handelingen hebben ontvangen, een nota te zullen opstellen en overhandigen, waaruit duidelijk blijkt, dat wü niet stil hebben gezeten, niet ten opzichte van Economische Zaken, maar zeker ook niet ten aanzien van Ver keer en Waterstaat, welk departement in dit ge val minstens even belangrijk is. Wij zullen hier op reageren in de geest van het zojuist gespro kene door de heer Huijbrecht. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, ge vraagd is of burgeemester en wethouders zich al hebben beraden omtrent deze wet. Ik meen, dat dit eigenlijk nog moeilijk kan, want deze wet, hoewel aangenomen door de Tweede Kamer, is nog altiid wetsontwerp en dit ontwerp moet ook nog de Eerste Kamer passeren, maar de kans dat dit ontwerp straks wordt afgekondigd als wet zit er natuurlijk wel dik in. Overigens hing iets dergelijks de mensen al lang boven het hoofd. Ik ben van mening, dat wij de nodige differen tiatie in de bouwplannen altijd zoveel mogelijk hebben betracht. In alle bestemmingsplannen zijn er mogelijkheden om woningwet- of premie- woningen te bouwen naast de vrije sectorbouw. Ik meen dan ook, dat de bouw van diverse typen woningen In onze bestemmingsplannen mogelijk is. Overigens wil ik niet zo ver gaan als de heer Huijbrecht, die van ghetto-vorming spreekt. Ik ben het wel met hem eens, dat bij de totstand koming van dit wetsontwerp en de verdere be handeling de realiteit wel een beetje uit het oog is verloren, omdat de mogelijkheden van door stroming naar betere woningen niet bijzonder groot is. In Terneuzen is deze mogelijkheid tot voor kort aanwezig geweest, maar op dit moment niet, omdat het nog wel een poosje zal duren alvorens weer een belangrijk aantal nieuwbouw woningen gereed komt. Ieder die van 'n woning, welke hij b.v. al 15 jaar bewoont, gaat verhuizen naar een nieuwe woning, zit daardoor al in een duurdere woning. Ook wijs ik er op, dat het bouwen van duurdere woningen geen kunst is, maar het bouwen van betere woningen, die weer net niet te duur zijn, is een veel grotere kunst. Naar u bekend is, staan in deze gemeente ook nog woningen leeg, maar deze zijn te duur voor die mensen, waarvan het inkomen juist iets boven 15.000,ligt. Dit is een heel moeilijk probleem en ons is nog niet zo erg lang geleden gebleken, dat het zelfs niet eenvoudig is premies los te krijgen voor wat betere woningen. Een plan van de woning bouwvereniging, dat voorziet in de bouw van 156 premiewoningen wat duurdere, maar beslist ook betere woningen wordt om die reden op gehouden. Ik meen, dat er op korte termijn in Terneuzen geen belangrijke mogelijkheden zijn voor door stroming van goedkopere naar duurdere en ook betere woningen. Dit neemt uiteraard niet weg, dat wij-al het mogelijke zullen doen om de bouw van premiewoningen te bevorderen en rekening te houden met de nodige differentiatie in de toe komstige bestemmingsplannen. Binnenkort zal aan u worden voorgelegd het plan voor de Ser- lippenspolder en u zult dan zien, dat er moge lijkheden zijn voor gedifferentieerde bouw. De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, met differentiatie bedoel ik niet, dat in een be stemmingsplan een wijk wordt geprojecteerd van goedkope woningen. Integendeel, men moet proberen in één wijk woningen te bouwen voor bevolkingsgroepen met verschillende inkomens, door b.v. straatsgewijze diverse soorten wonin gen te doen bouwen. Dan bestaat de kans nog wel, dat men de ene straat de margarinel;uurt noemt en de andere de goudkust, maar dat is dan toch minder het geval. De heer Van Breda Vriesman: En de varkens- buurt. De heer Huijbrecht: En de varkensbuurt, al» u dat zo graag hoort. Mijnheer de voorzitter, die kans is dan echter toch kleiner dan anders het geval zou zijn. Ik verzoek uw college dit nog eens met de stedebouwkundige te bespreken en daarop de aandacht te vestigen. Ik vind het ove rigens betreurenswaaridg, te moeten horen, dat zelfs de mogelijkheid tot het verkrijgen van bouwvolume voor betere woningen niet aan wezig is. Dit betekent dus gewoon de mensen het geld uit de zakken te halen, wetende dat men toch niet duurder kan gaan wonen. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, ik wilde op dit laatste nog even ingaan. Ik heb dus zojuist verteld, welke ervaring wij nog niet zo heel lang geleden hebben opgedaan, maar het is best mogelijk, dat uit het bouwvolume van vol gend jaar ruimere bouwmogelijkheden zullen kunnen ontstaan. Wij moeten dat echter afwach ten en het beste ervan hopen. Voorts heb ik al gezegd, dat onze bestemmingsplannen diverse mogelijkheden bieden. De vorige raadsvergade ring is overigens naar aanleiding van een grond- verkoop ook door de heer Huijbrecht gevraagd 'om spoed te betrachten met het plan voor de Serlippenspolder, Ik geloof dat het niet verstan dig zou zijn, nu het bijna zover is, om er nog weer aan te gaan dokteren, vooral niet omdat dit plan de volgende maand ter visie kan worden gelegd en dit plan ongeveer een maand daarna kn worden vastgesteld. Ik meen, dat wijziging ook niet nodig zal zijn. U zult binnenkort kun nen zien, dat het plan voor de Serlippenspolder meerders mogelijkheden inhoudt. De heer Huijbrecht: Ik wacht het graag af, mijnheer de voorzitter. De heer Van Breda Vriesman: Mijnheer de voorzitter, de vorige keer heb ik via u aan da wethouder van openbare werken gevraagd, hoe het staat met de stank in de Hendrikstraat en ook andere straten. Is daarover inmiddels al meer bekend geworden? Er hebben een paar berichtjes in de krant ge staan, dat de steiger bij de aanlegplaats van de provinciale boot des avonds wordt afgesloten,, omdat er weieens zeelieden aan boord van deze boot gingen en de nachtrust verstoorden van het personeel van deze provinciale boot. Dit wordt echter een moeilijke zaak als er ongelukken ge beuren in de „put". Soms moeten dan mensen 's nachts liggend op een brancard aan wal ge bracht worden en dan vormt die afsluiting een probleem. Er zijn verschillende oplossingen. Men zou b.v. moeten weten waar de sleutel van het hek te verkrijgen is of er zou ook alleen maar een hek langs de boot kunnen worden gezet, zo dat de ponton wel bereikbaar is. De situatie is nu zó, dat als iemand 'een ongeluk krijgt op de. Schelde met het lossen of laden van schepen, dan ligt hij nog niet zo maar in het ziekenhuis. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, inder daad heeft de heer Van Breda Vriesman ge vraagd naar klachten over rioolstank. Dit is nog in onderzoek en hieraan wordt gewerkt. Het be trof helaas niet alleen de buurt dit hij noemde, maar er zijn ook ernstige klachten ontvangen van bewoners in de buurt van het rioolgemaal Zuid. Ook daaraan is al het een en ander gedaan,: maar het is de vraag of het nu helemaal ver holpen is. Ik heb daarover kortgeleden een be spreking gehad met Ir. Bos van het ingenieurs bureau Witteveên en Bos die de directie voert over de afvalwaterleiding. Hij heeft mij beloofd hieraan alles te zullen doen wat mogelijk is. Ook hij was hierover telefonisch benaderd en wa» hiermede al bezig. Zijnerzijds zal hierover een rapport worden opgesteld hoe de situatie was en wat er aan gedaan kan worden. In ieder geval kunt u er van verzekerd zijn, dat hier al het mogelijke aan gedaan wordt. Er moet nog al wat gebeuren, want de kwestie is, dat de gemalen niet precies afsluiten en de stank kan ook via da straatkolken indien de stankafsluiters daarin defect zijn naar buiten treden. Daarom wor den de straatkolken in de desbetreffende buur ten stuk voor stuk gecontroleerd en wanneer het nodig is wordt er wat aan gedaan. De Voorzitter: Mijnheer Van Breda Vriesman^ u hebt ook gewezen op de afsluiting van de stei ger en ponton van de aanlegplaats van de provin ciale boot. Ik ben het geheel met u eens, dat ge probeerd moet worden maatregelen te treffen, zodat deze toch voor bevoegden bereikbaar blij ven. Wij zullen daartoe pogingen in het werk stellen. De heer Brakman: Mijnheer de voorzitter, is er al meer inzicht bij het college van burgemees ter en wethouders ten aanzien van de invloed van de BTW? Ik meen gehoord te hebben, dat vanwege de belastinginspectie ambtenaren ter beschikking worden gesteld voor het geven van voorlichting. In dat verband vraag ik me af, of het niet dienstig zou zijn een voorlichtingsbijeen komst te doen houden voor het gemeenteperso- neel. De Voorzitter: Ik kan u zeggen, dat dit de be doeling is in combinatie met andere gemeenten uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Mevrouw DoppegieterThiel: Mijnheer de voorzitter, in verband met de BTW doen enorm» verhalen de ronde, terwijl niemand precies weet, wat waar en wat niet waar is. Ik meen dan ook. dat de gemeente toch wel op vrij korte termijn ingelicht moest zijn. De Voorzitter: Inderdaad doen er allerlei ver halen op dit punt de ronde, maar er komt spoedig een goede voorlichting. De Voorzitter sluit de vergadering. MAANDAG 25 NOVEMBER 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nws: 7.10 Het levende woord; 7.15 Klass. en moderne muz, (7.30 Nws; 732 Actual.; 7.50 Overweging; 8.00 Nws); 8.30 Nws; 8.32 Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden); 10.00 De komen de week; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 11.30 Bejaardennrogr.; 11.55 Mededelingen: 12.00 Gevar, orogr. (12.21 Voor boer en tuin der; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actual.); 14.05 Schoolradio; 14.30 Klass. klavecimbelmuz.; 1.5.00 Geref. middagdienst; 15.30 Informatie over Groningen, afge wisseld met muz. (16.0016.02 Nws); 17.20 Surinamejourn.; 17.30 Voor de kleuters: 17.45 Voor de kinderen: 18.00 Meisjeskoor met instrumentaal sextet: 18.19 Uitzending k.v.D.: 18.30 Nws en weerpraatje; 18.46 Actual.; 19.05 Radiokron. over boeken, schrij vers en toneel; 19.20 Informatie over kerklied en kerkmuz. in klank en geschrift; 19.50 Amuse- mentsmuz.; 20.15 Lichte gr. muz.; 20.25 Op de man af, praatje; 20.30 Oude en moderne koormuz.; 21.15 Gesnrekken over ontwikkelings werk in Oost-Afrika; 21.40 Mo derne koorwerken: 22.20 Avond overdenking; 22.30 Nws; 22.40 Cultureel progr.; 22.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws en ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijd lied; 7.23 Lichte gr. muz. en re portages (7.307.35 Van de voor pagina) 7.54 Deze dag; 8.00 Nws en actual.; 8.20 Uitgeslapen (ver volg) 9.00 Klass. muz.; 10.00 Voor de vrouw; 11.00 Nws: 11.02 Pano rama van beroemde symfonie orkesten; 12.00 Gevar. progr.; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.29 Muzikale aan winsten; 12.50 Praatje; 13.00 Nws; 13.10 Informatie; ontwikkelings werk; 13.20 Pro memorie; 13.25 Klass. muz.; 14.25 Schoolradio; 14,45 Amusementsmuz.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Jazzmuz. in oude stijl; 16.00 Nws; 16.02 Oude clavecimbelmuz.; 16.30 Voor de ieugd: 17.30 Brabant journ.; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nws; 18.16 RadiojOurn.; 18.25 Ik verbind u doorpraatje; 18.30 Prome nade orkest en solisten; 19.05 Muz. klankbeeld over The Dutch Swing College; 19.30 Nws; 19 35 Lezing over futurologie; 20.05 De vereniging van dienstplichtige militairen, discussie; 20.30 Progr. rond Charles Ives: 21.30 Espe- vanto-uitzending: 21.50 Klank beeld over de Paralympics, de Olympische Spelen voor invali den; 22 20 Progr. voor blinden; 22 30 Nws; 22.40 Radiojourn.; 22.55 Jazz in aktie; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Licht platenprogr.; 10.00 Nws; 10.03 Popstation (11.00 Nws); 12.00 Nws; 12.03 Lynx (of Los); 13.00 Nws; 13.03 Actual.: 13.08 Licht platenprogr.; 14.00 Nws; 14.03 Pop-in; 15.00 Nws; 15.02 Pop- en countrymuz.; 16.00 Nws; 16.03 Popmagazine; 17.00 Nws; 17.02 Actual.; 17.07—18.00 Verzoekplatenprogr. BRUSSEL VI.: 12.00 Nws: 12.03 Lichte muz.; 12.08 Landbouw- kron.; 12.15 Lichte muz. (12.40 Weerber., mededelingen, progr. overz. en SOS-ber. voor de schip pers); 12.55 Buitenlands pers overzicht, SOS-ber. voor de schiooers en beursber.; 13 20 Tafelmuz.; 14.00 Nws: 14.03 Schoolradio (15.0015 03 Nws): 15.57 Gr. muz.: 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nws. weerber. en mede delingen: 17.15 Lichte muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Prot.-godsdienstige uitzending; 18.45 Soortkron.; 18.52 Taalwen- ken; 18.55 Gr. muz.; 19.00 Nws, weerber- en actual.; 19.40 Gr. muz.; 19.45 Missieklankbeeld; 20.00 Operakron.; 20.30 Concert (21.20—21.40 Nws en berichten); 22.40 Literatuur; 22.55 Gr. muz.: 23.00 Nws: 23.10 Muz. lezing; 23.40 Nws; 23.450.30 Voor d« zeelie den. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 18.40 Teleac B.T.W. (les 4); 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant: 18.56 Reel.; 19.00 Journ.; 19.03 Reel.; 19.06 In kleur: Rinaldo Rinaldini, TV- feuilleton; 19.31 Kenmerk, de wekelijkse informatierubr. over kerk en samenleving; 19.56 Reel.; 20.00 Journ.; 20.16 Reel.; 20.20 In kleur: No. 4100Ariba!, repor tage van het transport van een kernreactor drukvat: 21.05 Bureau Bristol, TV-feuilleton uit de Engelse serie Softly, softly; 21.55 Aktual. rubr.; 22.20 Pasfoto, gesprek: 22.25 Zeg eens tegen je zelf: Kijk naar jé eigen!, Progr. van de Bond zonder Naam; 22.3522.40 Journ.; 22.50 Teleac B.T.W. (herh. les 4); 23.00 Teleac: Meten en vergelijken (les 10, herh.). NEDERLAND II: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant: 18.56 Reel.; 19.00 Journ.; 19.03 Voor de kleuters; 19.08 Muz. mozaiek; 19.55 Even napraten: 20.00 Journ.; 20.16 Keel.: 20.20 AVRO's Televi- zier: 20.45 Peyton Place, TV- feuilleton; 21.10 In kleur: High Chaparral, TV-feuilleton; 22.00 AVRO's Regiovizier; 22.25—22.30 Journ. "^Tegen het midden van de jaren tachtig zullen computers het werk hebben overgenomen van de helft van het aantal mensen dat nu in de geïndustrialiseerde lan den in het bedrijfsleven werk zaam is. De werkloosheid zal dan een veel ernstiger probleem vor- BELGIE VI.: 14.05—15.15 Schooltelevisie: 18.30 Duitse les; 18.55 Zandmannetje: 19.00 Zorro, jeugdfeuilleton; 19.25 Postzegel- rubr.; 19.40 Openbaar kunstbezit; 19.50 Taalwenken; 19 55 Weerbe richt; 20.00 Journ.; 20.20 I'll cry tomorrow, speelfilm; 22.15 Gast- progr.; 22.45 Nws. men dan momenteel, zo menen de meeste van de 200 computer deskundigen die deelnemen aan een internationale conferentie in het Deense Helsingoer. Tegen het jaar 2000 zullen alle grote concerns volledig door elektronische breinen worden geleid. In de jaren negentig zal geld tot het verleden behoren. De persoonlijke inkomsten en uitgaven, van salarisuitkeringen tot kruideniersrekeningen, zul len volgens de deskundigen dan worden geregeld door een elek tronisch informatiesysteem en er zou geen geld meer hoeven te circuleren. Nog enkele andere voorspellingen: In de jaren zeventig zullen computers normale hulpmid delen zijn bij het onderwijs. Tegen 1974 zullen de patiën ten in de ziekenhuizen dag en nacht onder elektronische controle staan. Omstreeks 1980 zullen de artsen met t.v.-apparaten ver bonden computercentra kun nen gebruiken om alle bij zonderheden over hun pa- Naar de direktie heeft mede gedeeld, zal de produktie van de schoenfabriek v/h firma J. van Loon te Dongen binnen afzien bare tijd worden stopgezet. Voor de afvioeiing van het uit 25 per sonen bestaande personeel zijn met de betrokken instanties be sprekingen begonnen. Men verwacht dat dit perso neel, gezien de huidige situatie in de schoenindustrie, In zijn ge heel door andere bedrijven kan worden overgenomen. tiënten te weten te komen; ze zullen ook computers ge- gebruiken voor het stellen van diagnoses. In de jaren negentig zullen computers in de huizen even gewoon zijn als telefoons en televisietoestellen nu. TE KOOP: t« ZAAMSLAG, POLDERTRAAT 18. Te bevragen; Kerkstraat 9, Axel, tel. 01155-1541 DRUKKERIJ Uw adre» voor VERENIGINGSDRUKWERK FOLDERS GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN ROUWCIRCULAIRES ENVELOPPEN NAAMKAARTJES enz. enz. TERNEUZEN B.T.W.-problemen vereenvoudigt U met DHNER tel- en rekenmachines vanaf ƒ350, Rgnberg's Handelsburean Terneuzen Noordstraat 78 Tel. 01150 - 2304 S t nlj11i.t$k tiné* IMf GAUW!

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5