PROVINCIAAL NIEUWS ïximüiw 6.95 Fusie van Noordbrabantse en Zeeuwse mij van landbouw SS' Ge prijzen moeten en zullen omhoog. Lot van Panagoulis nog onzeker MINISTER BEANTWOORDT VRAGEN OVER MONETAIRE CRISIS EN BESPREKINGEN IN BONN BE TOEKOMSTMOGELIJKHEDEN VAN DE „GOUDEN DELTA" Technische en waterstaatkundige aspecten DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Terneuzen Axel Goes Middelburg Sas van Gent Sluis IJzendijke - AGENDA - Overschot betalingsbalans Verzending zeepost de Tissot PR 516 met extra schokbrekers Muur van silo stortte in Landbouwschap reageert op plannen van dr. Mansholt Werkgroepen Vrijdag 22 nov. 1968 Vier schepen vast op de Westerschelde In de loop van de avond zijn vier schepen op de Westerschelde aan de grond gelopen. In het Nauw van Bath raakte het Noorse vrachtschip „Havjo" (6116 brt), eigendom van Meijer en Co uit Oslo, vast. Het is geladen met stukgoed op weg van Antwerpen naar Rotterdam. Op Belgisch grondgebied bij boei 95 strandde het Liberiaanse vrachtschip „Missouri", 7016 brt. Ook twee binnenvaartschepen benen aan de grond: in het Nauw van Bath de Belgische „River" en bij de westhavendam van Terneu zen een Nederlands binnenvaart schip. Gemeentepolitie deed goede vangst. De gemeentepolitie te Terneu- zen heeft op 21 nov. om ongeveer 03.CO uur een viertal jongelui aan gehouden, die in het bezit waren van een Belgische Volkswagen, die zij rond het middernachtelijk uur te Antwerpen hadden ont vreemd. De eigenaar, die de papieren in de auto'had laten liggen, werd op verzoek van de Nederlandse po litie door de Antwerpse collega's in zijn nachtrust gestoord met de mededeling, dat zijn auto was ge stolen maar dat deze onbescha digd te Terneuzen in beslag was genomen. De politie heeft een goede vangst gedaan met de aanhouding van de 18-jarige O. R. H. uit Rot terdam, de 20-jarige T. M. B. S. uit Hellevoetsluis, de 18-jarige H. C. B. uit Rotterdam en de 17-jari- ge G. K. uit de Meern (bij Utrecht). Uit de verhoren is gebleken, dat de jongelui maandag een Volkswagen in Rotterdam hadden ontvreemd. Deze hadden zij te Middelburg achtergelaten en is door de politie aldaar in beslag genomen. Oo dinsdag hebben zij een Ford Taunus te Vlissingen ontvreemd. Deze zou in Antwer pen achtergelaten zijn, maar is nog niet terecht. Allen bleken in het bezit te zijn van alarmpistolen, die zij in Ant werpen hadden ontvreemd uit 'n warenhuis. Voorts bezaten zij en kele kleinere voorwerpen, even eens uit warenhuizen te Antwer pen ontvreemd. De 17-jarige G. K. bleek op 15 okt. j.l. uit het rijksobservatie- huis te Zeist te zijn ontvlucht. De raad komt bijeen De burgemeester van Terneu zen heeft een openbare verga dering van de gemeenteraad uit geschreven tegen donderdag 28 november om 19.30 uur. In behandeling komen o.m. de volgende agendapunten: benoeming van een vertegen woordiger en een plaatsvervan ger in de stichting „Dagverblijf Midden Zeeuws-Vlaanderen" in oprichting" (voorgedragen wor den resp. de heren M. de Vos en F. M. Berbers); benoeming van een lid in het bestuur van het borgstellings fonds (aanbevolen wordt de heer M. Nieuwdorp); benoeming van een lid in het bestuur van de beschuttende werkplaatsen (aanbevolen wordt de heer J- c- Aschoff, burge meester) herbenoeming van de leden van de commissie van advies als bedeeld in artikel 8 van de W oonruimte wet deelneming aan de gemeen schappelijke regeling inzake het regionaal woonwagencentrum; verkoop van een perceel grond, gelegen in het exploita tieplan „Katspolder", aan de fir ma gebr. De Bruijne en zonen te Terneuzen (450 m2 voor 12.500); verkoop van een perceel grond in het exploitatieplan „Noord" aan de heer L. K. van der Lin den te Bergen op Zoom voor de bouw van een hotel-restaurant motel (8050 m2 a ƒ40); verkoop van een perceel grond in het exploitatieplan „Noord" aan de heer W. L. Wieland te Terneuzen voor de bouw van een bungalow (545 m2 voor 17000); overname in beheer en onder houd van de weg over de Kats- polderdijk; vaststelling van het bestem mingsplan „Mauritsstraat II" vaststelling van de drank- en horecaverordening en een wijzi ging van de politieverordening betreffende aanpassing van laatstgenoemde verordening aan de bepalingen van de drank- en horecawet; vaststelling van een wijziging van de politieverordening met betrekking tot het sluitingsuur voor café's e.d.; aankoop van een perceel grond in de voormalige Bontepolder ten behoeve van een vuilnis stortplaats; vaststellen van de kostenbe- dragen, bedoeld in artikel 55ter van de Lager-onderwijswet 1920 over het kalanderjaar 1967 en over de 5-jaarlijkse periode 1963 tot en met 1967; vaststellen van de gemeente lijke vergoeding voor het bijzon der onderwijs over het kalan derjaar 1967; uitkering ineens aan het ge- meentepersoneel over 1968; wijziging van de begroting '68. V ogelten toonstelling Vandaag en morgen houden de leden van „De Vogelvrienden" in -w-'r „La Ec-lle Vue" een vogel- tentoonstejling, waar niet alleen voor d« kweker* vaa kanarie* en tropische vogels, maar ook voor andere vogelliefhebbers heel wat te zien is. Zoals gebruikelijk vormen de kleurkanaries het grootste part (60 procent), terwijl volgens de keurmeesters, de heren De Heer uit Middelburg, Van Bemmel uit Breda en Huygens uit Bergen op Zoom de vereniging met een zo groot aantaal tropenvogels een goed figuur slaat tegenover ande re soortgelijke tentoonstellingen in den lande. Mooi en interessant voor de kenners is het „goudbuikje", het kleinste zaadetende vogeltje ter wereld dat door de heer Rouw met succes wordt gekweekt. Een fraai vogeltje is ook het blauwfa- zantje. Om eens een enkel te noe men. De firma De Roos uit Sas van Gent richtte een grote volière in, waarin een aantal slanke kleurige Japanse nachtegalen te bewonde ren vallen en speciaal voor de kanariekwekers een exemplaar van de frisé-kanaries, een vogel hoog op de poten en zonder vast verenkleed. In alle opzichten een niet grote maar uitstekend verzorgde en daardoor aantrekkelijke tentoon stelling. De uitslagen luiden als volgt: Algemeen kampioen: 't Gilde met een turq. parkiet; kampioen kanaries (eigen kweek): Ver- schueren; kampioen kanaries (open klasse): Sorber; kampioen kanaries stammen van vier: De Waal; kampioen kanaries stellen van twee: Verschueren; kampioen grote parkieten (eigen kweek) 't Gilde; kampioen g-ote parkie ten open klasse): De Doelder; kampioen zebra/Japanse meeuw tjes: P. Eekman; kampioen tropen (eigen kweek): Rouw; kampioen tropen open klasse): De Doelder; kampioen bastaarden: Rouw en kampioen stellen kwartels van twee: De Smet. Klassement van verdienste: 1. de heer Verschueren met 441 pun ten: 2. de heer Sorber met 439 punten en 3. de heer Rouw met 439 punten. Het open schaakkampioenschap De uitslagen van de eerste ronde in de strijd om het open schaakkampioenschap van Ter neuzen waren: M. RinnK. H. Cohen 01 T. J. Karelse P. J. van de Sande 10 Mr. J. E. Hubbeling A. P. Beishuizen 10 D. de JongeC. H. Provoost 01 G. W. de Ridder P. Smolders 10 C. van Cadsand vrij. Er worden vijf ronden volgens het „Zwitserse systeem" gespeeld, zodat deelname nog openstaat bij aanmelding voor de 2e ronde a.s. dinsdag. Veel hamerstukken in de gemeenteraad De agenda voor de dinsdag a.s. te houden vergadering van de ge meenteraad vermeldt merendeels hamerstukken. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een eenmalige subsidie aan de eerste Zeeuwse „Aeroclub" kan aanleiding zijn tot het stellen van vragen. De vereniging stelt z:ch ten doel. zo schrijven B. en W., de belangen te behartigen van de luchtvaart in het algemeen en de vliegsport in Zeeuws-Vlaanderen in het bij zonder. Het college is van mening, dat deze sport ook in ons gewest een kans moet krijgen om zich te ont wikkelen. Een bijdrage in de in vesteringskosten is noodzakelijk, omdat het onmogelijk is zonder het benodigde materieel, o.a. een les-zweefvliegtuig en een vier- trommellier, deze tak van sport op te bouwen. Aangezien de mid delen der vereniging niet toerei kend zijn, stellen B. en W. voor een eenmalig subsidie te verstrek ken van 500. Verder is er nog een voorstel tot herbenoeming van de leden der huisvestingscommissie. Aftre dend zijn mevr. L. Hoorman-Sil- vester en de heren C. J. van den Bos, M. J. van den Berg, J. H. Bouman en J. J. van de Velde. Protestvergadering van fruittelers Tijdens een protestvergadering in Steenbergen heeft de Neder landse fruitteeltorganisatie-af deling Noordwest-Brabant en St. Philipsland haar verontrusting uitgesproken over wat men noemt de concurrentie verval sende maatregelen in andere E.E.G.-landen. Na een betoog van ir. E. Groot, secretaris-directeur van de organisatie, stelden de aanwezigen een resolutie op, die ter adhesie zal worden gezonden naar de kring Zeeland. De fruit telers zeggen daarin, dat er voor hun branche in Nederland een noodtoestand heerst, welke het gevolg is van onverantwoorde en door de overheid gestimuleerde uitbreiding van de fruitproduktie, voornamelijk in Frankrijk en Ita lië. Men eist, dat de Nederlandse regering onmiddellijk stappen onderneemt om hieraan een einde te maken of anders eenzelfde politiek te volgen. Voorts wil men de import van appels en peren in Nederland, ook uit de andere E.E.G.-landen, aan banden leggen in die tijden, waarop de produktie in eigen land te groot wordt. Men wijst er in de resolutie op. dat de Nederlandse fruitteelt, waarbij vele honderden miljoenen gul dens zijn geïnvesteerd en waarin honderdduizenden gezinnen een bestaan vinden, ten onder dreigt te gaan. Inspecteur van het kleuteronderwijs Met ingang van 1 januari 1969 is benoemd tot inspecteur van het kleuteronderwijs met Middelburg als standplaats de heer H. Ver boom, thans leraar aan de Kenne- mer streekschool tot opleiding van kleuterleidsters te Haarlem. Agenda gemeenteraad Dinsdag 26 november a.s. komt de gemeenteraad van Sas van Gent bijeen. Er is onder meer een voorstel tot intrekking van vele oude vergunningen, in het ver leden verleend aan de C.S.M. al hier. Verder wil het gemeente bestuur een ereburgerschap in stellen met een daaraan verbon den erepenning. Men wil een schadeverordening van toepassing verklaren voor het bestemmings plan Westsluis. B. en W. stellen voor garant te staan voor de aan gegane lening van de stichting cultureel centrum met de Bank voor Nederlandse gemeenten. Training „Bruinvis" De zwem- en polovereniging „De Bruinvis" heeft zijn trainin gen hervat nu het zwemmen in een onoverdekt zwembad niet meer mogelijk is. Men is thans voor de conditietraining uitgerust met apparatuur om na opdrach ten de hart- en polsslag op te meten. Vergadering V.V.V. In hotel „Centraal" werd een vergadering gehouden van de plaatselijke V.V.V. onder leiding van burgemeester Van Hootegem. Onderwerp van gesprek was de komende b.t.w.-belasting. Spre ker was de heer G. S. Schelte- ma, adviseur van het hoofdbe drijfsschap detailhandel, die uit voerig inging op de nieuwe bepa lingen, die de middenstanders en andere bedrijfsmensen het ko mende jaar veel hoofdbrekens zullen kosten. Sinterklaas komt zaterdag IJzendijke zal Sinterklaas ont vangen op zaterdag 23 nov. en wel des middags om 3 uur. Verge zeld van zijn knechts wordt hij aan ..De Veste" opgewacht door de drumband. Geëscorteerd door 18 ponyrijders zal de Sint op zijn naard een korte rondrit maken door de gemeente. Hierna zal hij zitting nemen in 't jeugdgebouw, waar de schoolkinderen zullen worden getrakteerd. Esn en an der is mogelijk geworden door de samenwerking tussen gemeente bestuur. winkeliers en de V.V.V. Dr winkeliersvereniging zal tot 5 december een Sinterklaas-actie voeren waarbij de baten ten goe de komen aan de wandelsportver- •miging en het zeehengelcomité. De winkeliers die er aan deelne men. zullen herkenbaar zijn aan de blauw-witte verenigingsvlag. Levensmiddelenbedrijf heropend Na een grondige verbouwing is woensdag tijdens een druk be zochte receptie het levensmidde lenbedrijf van heer N. Wiema aan de Nieuwstraat heropend. Van de oude dorpswinkel is niet veel meer overgebleven. Het is een lichte en gezellige zaak ge worden, waar alle waren voor de zelfbediening voor het grijpen liggen. Het zal voor de bewoners van de nieuwe wijk aan het be jaardencentrum een groot gemak betekenen om zo dicht bij huis de nodige levensmiddelen te kunnen inslaan. De Noordbrabantse maatschappij van landbouw heeft besloten een fusie aan te gaan met de Zeeuwse zusterorganisatie. Dit werd don derdagmiddag in Breda besloten tijdens de algemene vergadering van de N.B.L.M. Met algemene stemmen schaarden de leden zich achter de samenwerkingsplannen. Op 2 december a.s. zal de Zeeuwse maatschappij van landbouw ook een dergelijke vergadering beleg gen en zal aan de leden eveneens worden gevraagd tot de fusie te besluiten. Ir. J. Prins, voorzitter van de Noordbrabantse en de Zeeuwse organisatie, verklaarde tijdens de ontbindingsvergadering te Breda dat het samengaan der beide organisaties past in het ka der van de schaalvergrotingen. Voor zover bekend is dit het eerste samengaan van twee land bouworganisaties op dit niveau in den lande. Indien ook de Zeeuwse leden akkoord gaan met de samen werking, zullen de organisaties op 31 december a.s. officieel ophou den te bestaan. Wat de Noordbra bantse maatschappij van landbouw betreft, deze bestaat ruim een eeuw. Kinder-klanken-kleuren-plaat, waarop 12 geliefde artiesten 24 kinderliedjes zingen. mèt alle teksten en een bijgevoegde langspeelse plaat met tekeningen om zelf in te kleuren. Zó'n prijs voor z6*n plaat kan alleen maar tijdelijk zijnl En de netto-opbrengst komt ten goede aan het Bio-Revalidatie-centrum (stichting Bio-Vaoantieoord) voor gehandicapte kinderen. rrtrftiwrW eileplaUrAahSdarm VRIJDAG 22 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Battle of the bulge". Café „La Belle Vue", van 1021 uur: Vogelshow. ZaamslagConsultatiebureau, 7 uur: Algemene vergadering „Het Groene Kruis". ZATERDAG 23 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Battle of the bulge". Café „La Belle Vue", van 1021 uur: Vogelshow. ZONDAG 24 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 3 en 8 uur: „Battle of the bulge" MAANDAG 25 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Battle of the bulge". DINSDAG 26 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Battle of the bulge". In een beschouwing over de in vloed van de b.t.w. op de prijs van tal van artikelen sprak het ken onlangs de verwachting uit, minister van buitenlandse zaken, dat de overgang naar het nieuwe systeem van heffing van omzet belasting op de prijs van cos metica en parfumerieën een da lende invloed zou hebben. De „Mepagos", de algemene vereniging van fabrikanten, im porteurs en agenten van merk artikelen in de parfumerie-, cos metische en toiletartikelenbran che, zegt deze verwachting niet te delen. Voor de huidige niet- weelde-artikelen (tandpasta en shampo bijv.) verwacht zij een verhoging van de publieksprijs met circa 6 pet en voor alcohol houdende artikelen zelfs van 10 pet. Voor de weelde-artikelen ver wacht zij in verband met de ac cijnsverhoging en het streven van de fabrikanten om binnen de E.E.G. eenzelfde prijs te bereiken, in elk geval geen of nauwelijks enige prijsverlaging. Omtrent het lot van de ter dood veroordeelde Griek Alexandros Panagoulis was donderdag niets bekend. Men achtte het nagenoeg zeker dat de executie nog niet was uitgevoerd. Journalisten die bij de kazerne van Goudi vlak b.j Athene de wacht hielden, hadden tot dusver geen tekenen waar genomen die op een executie zou den duiden. Doodstraffen wor den gewoonlijk in deze leger plaats voltrokken. 's Nachts zou er een bijeen komst zijn geweest van de leden van de militaire junta. Volgens bepaalde inlichtingen zou daar bij over de zaak-Panagoulis zijn gesproken en zou men tot een besluit zijn gekomen. De strek king daarvan is echter niet be kend geworden. Het hof van beroep heeft een door de advocaat van Panagoulis ingediend verzoek om herziening van het vonnis verworpen, zo is donderdag uit betrouwbare bron vernomen. De verwerping is ge baseerd op een bepaling in de krijgswet, dat alleen de veroor deelde zelf of de openbare aan klager revisie kunnen vragen. Zoals bekend heeft Panagoulis' moeder verzocht het leven te sparen van haar zoon, die zelf weigert gratie te vragen. Het feit, dat het hof het revisieverzoek heeft afgewezen, betekent niet dat voltrekking van het vonnis nu onvermijdelijk is. De regering heeft nog de mogelijkheid ver zachtende maatregelen te tref fen. :S if. v l De minister van economischeom, zo verklaarde hij in antwoord op een vraag van drs. Nederhorst zaken, mr. De Block, heeft gisteren in de tweede kamer als minister van financiën ad interim in ant woord op vragen van dr. ir. A. Vondeling (p.v.d.a.) over de mone taire crisis verklaard, dat de aan wezigheid van zes van de tien ministers van financiën in Bonn, evenals de aanwezigheid van zes van de tien presidenten der natio nale banken van de groep van tien, een bewijs is dat de zes lan den van de E.E.G. in nauw con tact staan en dat sprake is van goede samenwerking. Dr. Vondeling had opgemerkt, dat na voltooiing van de econo mische unie der E.E.G.-landen over ongeveer een jaar verande ring van de wisselkoersen vrijwel onmogelijk zou zijn. Het leek hem gewenst dat bij het zoeken van een oplossing van de huidige crisis niet al te zeer wordt vooruitge lopen op de toestand van volgend jaar. De groep van tien is niet op ini tiatief van Nederland bijeengeko men, zo verklaarde minister De Block. De kamer zal zo spoedig mogelijk op de hoogte worden ge steld van het verloop der bespre kingen. Uit een conjunctuuroverzicht, van de E.E.G. blijkt dat de pro duktie in alle zes landen toeneemt, dat de werkloosheid in West-Duits- land scherp is gedaald, in Neder land in redelijke mate afneemt en in Frankrijk stationair is. De prijs stijgingen zijn redeliik, de handels balans is in het bijzonder in de bondsrepubliek gunstig en de goud en deviezenreserves in Frankrijk zijn toegenomen. De minister meende dat bij de besprekingen in Bonn de bepalin gen van het E.E.G.-verdrag worden nageleefd. De Europese commissie is in Bonn vertegenwoordigd. Hij verklaarde nog niet te kun nen antwoorden op een vraag van drs. Van den Doel (p.v.d.a.), of een revaluatie van de mark zou leiden tot een opwaartse druk op de prijzen in Nederland. De grote stroom van kapitaals verschuivingen die zich thans voordoet, gaat buiten Nederland Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zjjn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Rio Corrientes" Australië: m.s. „Dresden" Brazilië: m.s. „Cap San Antonio" Chili: m.s. „Ceres" Indonesië: m.s. „Ulysses" Ned. Antillen: m.s. „Neptunus" Suriname: m.s. „Oranje Nassau" Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Atlantic Saga" Zuid-Airika (Rep.) m.i.v. Zuid west-Afrika: m.s. „Zaankerk" m.s. „Taveta" 27-11 25-11 27-11 26-11 25-11 26-11 27-11 28-11 27-11 29-11 (p.v.d.a.). - Het geraamde overschot oo de betalingsbalans van 500 miljoen gulden zal niet worden gehaald. Bij beslissingen zal met deze om standigheid rekening worden ge houden, zo verklaarde hij in ant woord op een vraag van drs. Goudzwaard (a.r.p.) over de koers van de gulden. De Tissot PR 51S is een echt horloge voor de actieve man die zwemt, golft, tennist, paard-cnautorijdt.Hetuw werk heeft schokbrekers en is ^wevend" in de kast op- gehangen. Daardoor eerst echt onbreekbaar. Automatisch met datum, in staal of doublé fl98tenf 200.' Zonder datum, met hand' opwinding f 135.' en 131.. Woensdag is bij Scholtens aard appelmeelfabrieken in Foxhol een gedeelte van een muur van de aardappelmeelsilo ingestort. In de silo, waarin 8.000 ton aard appelmeel was opgeslagen, ont stond een groot gat, waaruit 180 ton meel zich een weg baande. Om de silo niet verder te belas ten werd het nieuwe aardappel meel direkt in bulkauto's geladen en naar zusterondernemingen in omliggende plaatsen vervoerd. De produktie van het aardappel meel is voor enkele dagen stop gezet, maar men heeft goede hoop lijke ongelukken voorgedaan. De instorting is vermoedelijk te tijdstip heeft plaats gevonden dat geen personeel aan het werk was, hebben zich geen persoon lijke ongelukkenk voorgedaan. De instorting is vermoedelijk te wijten aan een zwakke plek in de muur van de meelsilo. In zijn vergadering van woens dag 20 november heeft het be stuur van het Landbouwschap kennis genomen van wat tot nu toe bekend is geworden over de agrarische hervormingsplannen, die door dr. Mansholt in de Euro pese commissie worden ver dedigd. Het vond hierin aanlei ding er nog eens op te wijzen, dat op grote schaal nieuwe passende werkgelegenheid zal moeten worden ontwikkeld, alvorens de door dr. Mansholt bedoelde ver snelde afvloeiing van boeren en agrarische werknemers zou kun nen plaats hebben. Op de onderdelen van het plan-Mansholt kon het bestuur nog niet ingaan. Het is met dr. Mansholt van mening, dat in het belang van de welvaart op het Europese platteland en dus ook in het algemeen belang een krachtiger agrarisch struktuur- beleid, gericht op een rationel» landbouwproduktie en op stabi lisering van de markten, nood zakelijk is. Dit doel zal volgens het bestuur alleen op een aan vaardbare wijze kunnen worden bereikt met een sterke sociale be geleiding. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de BMtkeatarê© Het overlegorgaan zeehavenont wikkeling zuidwest Nederland, dat onder leiding staat van de commis saris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, heeft bijzonder heden bekend gemaakt over diver se werkgroepen, die de toekomst mogelijkheden van de „gouden delta" zullen bestuderen. Aan de orde bii dit studiewerk komen o.m. de uitbreiding van de Maasvlakte, het Sloegebied, Te-- neuzen-Ossenisse, het Moerdijk- gebied en het Reimerswaalplan Zo zal een werkgroep ingeste'-' door het centraal planbureau zich bezighouden met een studie per project van de technische en wa terstaatkundige aspecten, een ra ming van de noodzakelijke investe. ringen en de te verwachten so ciaal-economische opbrengsten. Andere werkgroepen: een werk- commissie bevolkingsontwikkeling en ruimtelijke ordening onder lei ding van prof. ir. J. L. Klein, hoofddirecteor van provinciale waterstaat in Zuid-Holland; een werkgroep deltaverbindingen, eveneens onder leiding van prof. Kletai een «tRdlegrgep beheer»- vorm voor de „gouden delta" on- ''er leiding van de griffier van Zeeland, dr. D. van der Wal; een commissie o.l.'v. burgemeester <Whoff van Terneuzen, die een bureau voor acquisitie (van in dustrieën), informatie en coördina tie gaat voorbereiden. Verder zullen per provincie werkgroepen aan de slag vaan met als onderwerp de uitbreiding van de Maasvlakte (Zuid-Holland) de uitbreiding van Vlisslngen-oost. de kanaalzone b!i Terneuzen, het ha- veneebled bij Ossenisse en een studie van het Moerdiikgebied. Later zullen de werkgroepen Zeeland en Noord-Brabant samen een stodie maken van het Reimers waalplan. De coördinatie van deze drie werkgroeDen is in handen van ir. H. A. Gergoson. hoofdingenieur directeur van rijkswaterstaat be nedenrivieren. Mr. Van Aartsen heeft, in Rot terdam op een vergadering van het overlegorgaan zeehavenontwikke ling voor het deltagebied de hoop uitgesproken, dat de eerste resul taten uit de commissies op korts termijn aan de orde kunnen wor den gesteld.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3