Ajax met één been in de derde ronde Tweede Kamer opende het debat over de belastingvoorstellen Israël schroeft zijn eisen op GROOT MIST STRAFSCHOP Naar een oplossing of naar een nieuwe uitbarsting ttóïicfèrdag 14 november 1905 Doelpunt cadeau Ajax-Iegioen voor Turkije groeit Jong Oranje speelde gelijk tegen Engeland Europese beker landskampioenen Europese beker bekerwinnaars Tweede helft Molnar „kraakte" scheidsrechter 2—0 Miehels: „Een mooi uitgangspunt" NA DE OVER STROMINGEN IN INDIA Westzaan contra Amsterdam over vestiging Progil Frits van der Poel in beroep tegen zijn ontslag Plaatwerker viel van 20 m hoogte Compensaties Roemeense jongeren krijgen militaire oefening Hart transplantatie patiënt overleden Buitengewone lasten De oostelijke haven Er is geen keuze Diensttitd- verkortërcg in Denemarken Soeharto over Indonesische economische ontwikkeling Onderzoek naar activiteit Westduitse contraspionage LONDENSE BRANDWEER GAAT STAKEN DE vmjE Z7EEUVT Paginal Ajax heeft gisteravond de eer ste wedstrijd voor da Europese beker voor landskampioenen (tweede ronde) tegen het Turkse Fenerbahce in het Olympisch Stadion te Amsterdam met 20 gewonnen. De ruststand was 1—0. Het scoreverloop was: 14. Nu- nnga 10; 74. Muller 20. Een kwart van de wedstrijd, het tweede deel van de eerste helft, heeft Ajax nodig gehad om zich van één mistrap te herstel len. Een mistrap van Henk Groot, die na ruim twintig minuten een ideale kans ongebruikt liet om Ajax een comfortabele voor sprong van 20 te geven. Elf me ter mocht Groot richten op het doel van Yavuz na een reeks tu multueuze situaties. De concen tratie van Groot was aangetast en hij plaatste de bal van de straf schopstip een halve meter naast de paal. I, Ajax miste met die strafschop het tweede geschenk in deze wed strijd, want de treffer van Nu- ninga die de landskampioenen na veertien minuten op 10 bracht, was het rechtstreekse gevolg van een milde gift van linkerverdedi ger Ercan. De speler van Fener bahce plaatste in een volstrekte ongevaarlijke situatie op Yavuz terug en bood daarmee Nuninga een niet te missen kans. Nuninga scoorde gehaast en niet helemaal overtuigend, maar de bal hup pelde langs doelman Yavuz. Aan de strafschop was een duidelijke buitenspelpositie voorafgegaan van Cruyff vóór Yilmaz hem bin nen de beruchte lijnen languit in het gras legde. Twee cadeaus in de eerste speelhelft, maar verder nauwe lijks reële kansen tekenen de de pressie waar Ajax niet alleen na maar eigenlijk ook voor de ge miste strafschop mee worstelde. Begrijpelijk overigens. Enkels bijvoorbeeld hebben voor Turk se verdedigers geen enkele waar de zolang zij tot een tegenstan der behoren en dat dwong de Ajacieden tot de meeste merk waardige slaloms om aan graag trappende Turkse voeten te ont komen. Dat bevorderde uiter aard de balcontrole niet. Voeg daarbij dat Fenerbahce in de buurt van de attente Yavuz ge woonlijk zeyen man groepeerde en bovendien Yilmaz uit die muur nog vrijmaakte om Cruyff stap voor stap te volgen. Op het middenveld had Ajax een stevig overwicht dankzij de accurate Muller en de nauwkeu rig plaatsende Groot, maar in het strafschopgebied liepen vrijwel alle aanvallen vast op de hard ingrijpende Nunweiler, Levent en Sukru. De kansen van Ajax in de eer ste vijfenveertig minuten kunnen Nov voordat de thuiswedstrijd tegen Fenerbahce was gespeeld, hebben al honderden Ajax- supporters zich verzekerd van een vliegbiljet en een toe gangskaartje voor de uitwed strijd in Istanbul, die over 14 dagen volgt. Tot nu toe heeft Amsterdam Air, die driedaagse supportersreizen organiseert, contracten voor vier machines afgesloten, een Boeing-737, een Bristol Britan nia, een CL 44-jetprop en een DC-6b. Een drietal dagbladen gaat met DC-8 machines vlie gen. Het tot dusver gevormde legioen bestaat uit 1200 sup porters. Jong Oranje heeft woensdag avond in Birmingham met 22 gelijkgespeeld tegen het Engel se elftal bestaande uit spelers onder 23 jaar. Bij de rust was de stand 10 voor Nederland. Het scoreverloop was: 33. Geels 0—1: 57. Radford 1— 1; 60. Klijnjan 1—2 en 62. Hurst 22. Er waren 25.000 toeschou wers. Manchester UnitedAnderlecht 30 (rust 00). Celtic Glasgow (Schotl.)Red star Belgrado (Z.-Sl.) 51 (rust 1—1). Dynamo BoekarestWest Brom- wich 11. Freje Randers (Den.)Sliema Wanderers (Malta) 60 (20). Dunfermline Athletic (Schotl.) Olympiakos Pireus (Griekenl.) 4—0 (O—0). met minder dan vijf vingers wor den aangegeven, want alleen Groot, na een formidabele solo van Cruyff in de tiende minuut, en Nuninga kwamen in het eer ste kwartier dicht bij Yavuz. Groot mikte gehaast naast de paal, Nuninga greep de unieke kans die hem werd geboden (1 0). Ajax volhardde in zijn druk op het Turkse doel, maar vond geen openingen in de witte verdedi ging. Het was eigenlijk toeval dat Cruyff na twintig minuten in scoringspositie kwam. Een aan val was afgeslagen en na een slechte pass uit de Turkse achter hoede werd de bal onmiddellijk weer naar voren gebracht, waar Cruyff in duidelijke buitenspel positie stond. Scheidsrechter Jennings floot echter niet, omdat zijn grensrechter het advies door spelen gaf. Nadat Cruyff doelman Yavuz had omspeeld en op het punt stond te scoren, werd hij tegen het gras gewerkt. Een strafschop van het zuiverste wa ter. De Turken protesteerden, Selim trapte de bal weg en werd prompt door de heer Jennings opgeschreven. Onder deze om standigheden ontbrak bij Groot de concentratie en de beste veld- speler van de Amsterdammers schoot naast. Diens misser heeft Ajax lang beklemd. De ploeg kon niet meer los komen en de pogingen ver zandden gewoonlijk lang voor het strafschopgebied was bereikt. De schroom van de gemiste strafschop, die Ajax zolang in de eerste helft in zijn greep had ge had, was na rust verdwenen. Fe nerbahce moest steeds verder te rug in de tweede vijfenveertig minuten is Bals een vrijwel over bodige, kleumende sluitpost ge weest van een achterhoede, die bepaald niet alles behoefde te geven. Ajax echter kwam ook niet uit de voeten op de overvolle Turk se helft. Keizer had zijn avond niet, Cruyff kon zich niet losma ken aan de ijzeren greep van Yil maz, Swart liep wat verloren op de rechtervleugel en zelfs het voetbalintellect van Nuninga bleek niet voldoende om de Turk se muur te doen wijken. Er was geen ruimte voor een een-twee combinatie en daarom zocht Ajax een andere weg. Aanvallen over de vleugels met hulp van de verdedigers Suur- bier en Suurendonk en daaruit herhaaldelijk hoge voorzetten, die afsprongen op de altijd hoger springende Yavuz of die afknap ten op de voortreffelijke kop- techniek van Nunweiled en Yil maz. De vooruitzichten werden er bij Ajax niet beter op. Slechter ook niet trouwens, want Fener bahce kwam geen moment ge vaarlijk uit zijn verdediging. In de geweldige drukte voor het Turkse doel toonde Swart niet voldoende parate schotvaardig heid te bezitten. In de tweede minuut 1 verzuimde hij een gaaf stuk werk van Nuninga te vol tooien en ruim een kwartier la ter bood Nuninga hem een ver gelijkbare kans, die tot enorme grootte uitgroeide door een on begrijpelijke mistrap van Le vent. Skart hield het vlammen de schot, dat tot zijn onmisken bare capaciteiten behoort, ech ter in de schoenen. Groot vuurde hoog over na een volgende mis ser in de achterhoede van Fe nerbahce, die in het laatste kwartier van de strijd 't hoofd ook niet meer voortdurend koel hield. Een kwartier voor tijd maakte Ben Muller er tenslotte gebru-'k van. Er heerste verdeeldheid. Tegen over Ben Muiier, die zei dat de overwinning met 20 genoeg was, stond Johan Cruyff, die graag met 'n grotere voorsprong naar de Bosporus was gereisd. Tegenover Klaas Nuninga, die niet ontevreden was over zijn eigen spel stond Henk Groot, die maar niet begreep hoe hij de strafschop had kunnen mis sen. „Precies nagaan kun je zo iets nooit, maar ik denk dat ik bang was van die keeper. Ik wist dat hij goed was en mis schien dat ik die bal te scherp in de hoek wilde duwen. Ik wist niet waar ik blijven moest, toen ik miste. De jongens hebben het gelukkig goed opgevangen, maar ik geloof dat het toch een keerpunt was in de wedstrijd. Wij waren ons ritme kwijt. Ove rigens, dacht ik, is 20 wel ge noeg". Trainer Rinus Michels, wat nerveus aan zijn das plukkend, zei: „20 is beter dan 00. Ik had natuurlijk wat meer ver wacht, maar onprettig vind ik het niet. Jammer van die penal ty. Je weer dat het eens moest gebeuren, maar het vervelende is dat het juist nu was. In zo'n belangrijke wedstrijd. Maar dat kun je niet van te voren we ten. Het is net als een lekke band. Bom, ineens slingert je auto. Hoe ik die Turken vond? Ongeorganiseerd. Maar dat wist ik al. Zo spelen ze altijd. In Is- tanboel zullen ze alleen er nog wat harder tegenaan gaan". „En ze speelden al zo gemeen", vertelde Sjaak Swart ontsteld na de woorden van zijn trainer. „Ze trokken aan je, trapten naar je en spuugden in je ge zicht. Het was verschrikkelijk. Als ik er voorbij dacht te gaan, pakte die linksback me op een gemene manier. Maar ik heb wel mijn revanche gekregen, ga maar eens naar hem kijken. Z'n ene oog ziet hardstikke blauw. Weet-ie tenminste dat ik ook geen doetje ben". Ignar Molnar, de kleine 69-ja- rige trainer van Fenerbahce, nam geen blad voor de mond. De Brit se scheidsrechter Jennings moest het ontgelden. „Zo'n slechte scheidsrechter heb ik zelden ge zien. Het is voor mij onbegrijpe lijk dat deze man voor een der gelijke belangrijke wedstrijd is aangewezen. Die man treft schuld aan onze nederlaag. De straf schop had hij nooit mogen geven. Daar ging zuiver buitenspel aan vooraf. Buitenspel kun je over het hoofd zien, maar geen tien meter". De Hongaar had niets dan lof voor Ajax. „Ajax heeft de over winning ten volle verdiend. Het is een poeg met louter uitblin kers". Al schertsend vervolgde hij: „Ajax heeft de sportiefste verdediging en de beste voor hoede van Europa ook." Over de kansen van zijn ploeg in Istanboel liet Molnar zich be paald niet pessimistisch uit: „Ik verwacht een veel betere presta tie van mijn mannen dan hier. Alle aanvallers speeden vandaag ver onder hun normale vorm. Thuis zullen ze laten zien dat ze voetballen kunnen". Scheidsrechter Jennings had het "een moeilijke wedstrijd ge vonden. „Alleen bij dat incident rondom die strafschop moest ik er voor zorgen dat de wedstrijd me niet uit de hand liep" aldus de Brit. Over Ajax zei Jennings: „Een goede ploeg, die zeker in de top van de Engelse eerste divisie kan meedraaien". Weer was het een doelpunt dat meer de glans van het for tuin dan de schittering van de kwaliteit in zich droeg. Keizer traote in de grond toen hij een vr';e schop mocht nemen. De bal kreeg daardoor een volstr°kt onverwachte baan en Cruyff reageerde het snelst. Hij maakte de overrompeling van de achterhoede compleet door een lichte voetbeweging en te midden van verblufte verdedi gers gaf Muller het tikje dat Ajax op 20 bracht. Fenerbahce was verslagen en wist het. Twee invallers, Salim voor Abdoelan en Yasar voor Ogun, gaven de ploeg geen nieuwe kracht. Ajax verhoogde zijn druk, maar ook Danielsson, die de aan zijn linkervoet ge blesseerde Keizer verving, kon de schotkraöht van een nog al tijd naar zichzelf zoekende voor hoede niet vergroten. Het aan tal Turkse verdedigers in de buurt van Yavuz was te groot. De angst voor de duhe "benen was zo mogelijk nog groter. De taktiek, trappen naar alles wat beweegt, die de Turken, mee dogenloos spelend van de eerste minuut hadden toegepast, miste zijn uitwerking niet. Zonder zelf een moment het peil van zeer pover te hebben overtroffen, had Fenerbahce Ajax meege sleept naar een laag niveau en daardoor zullen 64.000 toeschou wers de herinnering aan de overwinning met 20 van Ajax vermoedelijk tot in lengte van dagen in verband blijven bren gen met een gure, vervelende herfstavond. In de snikhete Ajax-kleedka- mer wist men het niet helemaal. De recente overstromingen in de Indiase staten Noord-Benga len en Orissa hebben aan 2.786 mensen 't leven gekost, zo wordt officieel meegedeeld. Het aantal daklozen wordt op drie miljoen geschat. 82.000 stuks vee zijn ver dronken. ADO—F.C. KöLN 0—1 ADO verloor dinsdagavond in het Zuidersportpark met 01 van Köln. Op de foto een Duitse aanval op het heiligdom van doelman Thie, die echter geen succes opleverde. De eventuele vestiging van een zwavelkoolstoffabriek van Progil n.v. in het westelijk ha vengebied van Amsterdam is woensdag opnieuw aan de orde gekomen in de gemeenteraad van Amsterdam naar aanleiding van 'n adresvan de raad van West zaan waarin instemming werd ge vraagd de beslissing afhankelijk te doen zijn van een onderzoek door een onafhankelijke commis sie. De Amsetrdamse wethouder H. Verhey betoogde dat dit ver zoek van Westzaan overbodig is, omdat bereids een dergelijke commissie met een onderzoek bezig is in samenwerking met het ontwikkelingsschap van de Zaan streek. Hij meende dat de resul taten moeten worden afgewacht en dat men er van uit kan gaan, dat een wezenlijk objectief en on afhankelijk onderzoek aan de gang is. De K.R.O. heeft aan de unie van beambten en hoger perso neel medegedeeld niet te willen terugkomen op-het aan de heer Van der Poel gegeven ontslag op staanden voet. Hierdoor is de laatste poging om in onderling overleg tot een oplossing van het geschil te komen vastgelo pen. De heer Van der Poel heeft thans in overleg met de Neder landse vereniging van journa listen en de unie B.H.P. besloten de nodige stappen te zetten om een uitspraak te verkrijgen op basis van artikel 58 van de c.a.o. voor 't omroeppersoneel waar in is vastgelegd, dat geschillen met uitsluiting van de gewone rechter aan de uitspraak van arbiters kunnen worden onder worpen. Intussen werd daartoe een juridische raadsman aange trokken. De 31-jarige Duitse plaatwer ker H. Scholten is woensdag middag bij een ongeval op het Essoterrein aan de Botlekweg in Rotterdam om het leven geko men. De plaatwerker verloor op een stelling het evenwicht en kwam te vallen van 'n hoog te van 20 meter. Hij werd met ernstige verwondingen overge bracht naar het havenzieken huis, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. (Vervolg van pag. 1.) De C. H.-woordvoerder m,r. Scholten zei het te betreuren, dat dit jaar geen wetsontwerp tot wijziging van de regeling van heffing van inkomstenbe lasting van de werkende ge huwde vrouw is ingediend. De K.V.P.-er drs. Notenboom vroeg p Bij het Roemeense parlement is een wet op de verplichte mili taire oefening van jongeren voor de nationale verdediging inge diend. Het ontwerp voorziet in militaire dienstplicht van alle jongens en meisjes tussen 18 en 20 jaar. Zij zullen worden ge oefend in het gebruik van lichte wapens, luchtverdediging, me dische dienst en speciale diensten. De ministeries voor de strijd krachten, van binnenlandse za ken en van staatsveiligheid en 't verbond van communistische jongeren zullen met de opleiding worden belast. Voor studerenden zal de opleiding op de scholen plaats hebben, terwijl werk gevers de werkende jeugd gedu rende de oefeningsuren vrij moe ten geven. Volgens de toelichting op het ontwerp is de maatregel noodza kelijk ter versterking van de de fensiemogelijkheden onder „de huidige omstandigheden van im perialisme en internationale re actie". Sidney Lebowitz, een lid van het huis van afgevaardigden van de staat New York, is dinsdag in het episcopaalse ziekenhuis van Houston overleden, waar hij op 5 november een nieuw hart had ontvangen. De doodsoorzaak is volgens me dische zegslieden een weinig voorkomend geval van afstoting van het overgeplante orgaan. o.m. aandacht voor de kinder aftrek in de belastingen. Tus sen 1960 en 1965 was de stijging van de belastingdruk op ieder inkomensniveau groter naarma te het gezin groter is, zo merk te hij op. Deze ontwikkeling mag niet doorgaan, aldus drs. Notenboom. „Wanneer wij het hebben over verhoging van de omzetbelasting en de gevolgen daarvan voor laagstbetaalden en kinderrijke gezinnen, dan wen sen wij dat ook in de compen satoire sfeer de kinderriike ge zinnen niet achterblijven", zo merkte hij op. De K.V.P.-woordvoerder zei voorts kritisch gestemd te zijn over 'het ontbreken van pogin gen om de accijnsverhogingen voor sigaretten en kerftabak in Beneluxverband te doen ge schieden, Hij vroeg de toezeg ging, dat versterkte grenscon trole zal worden gehouden. Drs. Notenboom vroeg de aandacht voor de pogingen om te komen tot een fonds te fourneren door de industrie ten behoe ve van de meest getroffen win keliers in de grensstreek met België. Uit de kamer werd kritiek ge oefend op het voorstel tot ver lenging met twee jaren van de voor dit jaar getroffen regeling voor de aftrek wegens buiten gewone lasten in de inkomsten en loonbelasting. Zoals bekend werd voor 1968 de grens van de voor eigen rekening te nemen ziektekosten en dergelijke van 2% percent van het inkomen cq (ƒ500) verhoogd tot vijf per cent (ƒ750). De C.H.-afgevaar- digde Scholten toonde zich over het ontwerp van wet niet ge lukkig. Met enige tegenzin, zo zei hij, zal zijn fractie dit voor stel aanvaarden. De heer De Goede (D '66) diende 'n amen dement in om de regeling in plaats van met twee jaren slechts met één jaar te verlen gen. De eindbehandeling van de wetsontwerpen zal eerst vol gende week plaats hebben. In de avondvergadering zegde minister Witteveen (financiën) toe, dat in 1970 wanneer de omzet belasting opnieuw zal moeten worden verhoogd de priis voor sigaretten en kerftabak niet op nieuw zal worden verhoogd. De bewindsman haakte daarmee in op de opmerkingen van die kamer leden, die er op hadden aangedron- gen niet te dikwijls de prijs voor tabak te herzien. Minister Witteveen zei volkomen begrip te hebben voor deze wens. Bij de noodzakelijke verhoging van de omzetbelasting in 1970 zal, zo deelde "hij mee, een maatregel worden getroffen waardoor de prijs van sigaretten en kerftabak niet opnieuw behoeft te worden verhoogd. Een verdere verhoging van de belastingvrije voet in 1970 ook voor hogere Inkomens zei hij be paald somber in te zien. Bij een eventuele verdere verlaging van de loon- en inkomstenbelasting zal, zo zei de minister zuiver en alleen de inflatie-correctie de grootste, prioriteit hebben. Staatssecretaris Grapperhaus zei de suggestie om de shag-tabak vrij te stellen van de voorgenomen accijnsverhoging te moeten afwij zen. Het scheppen van deze uit zondering zou z.i. aanleiding ge ven tot verscherpte concurrentie verhoudingen. Aanvaarding van 't amendement-De Goede over de af trekregeling voor buitengewone lasten zei hij te moeten ontraden. Volgende week woensdag 20 no vember zal de kamer over de vier belastingvoorstellen een eindbe slissing nemen. Er lopen hardnekkige geruchten dat de bemiddelaar der Ver. Na ties in het nabije oosten, Gunnar Jarring, zijn taak wil neerleggen. Hij is al zo lang aan het bemidde len en met zo weinig resultaat, dat vrijwel alle perspectieven zijn ver vlogen. Aan de andere kant doen echter ook geruchten de ronde dat in New York uit het informele contact tussen diplomaten uit de Arabische landen en Israël iets is gegroeid dat hoop geeft op een oplossing. Dat contact komt het dichtst bij wat Israël altijd als noodzakelijk heeft gezien: rechtstreekse onder handelingen tussen de Joodse staat en zijn buren. In New York heb ben beide partijen de hoop uitge sproken dat Jarring er nog niet de brui aan zou geven. Zijn werk is nog lang niet ten einde. Op dat moment komt Israëls premier Esjkol met enige uitspra ken aandragen, die neerkomen op wat Israël al sinds de juni-oorlog beweert, maar die bovendien nog wat zijn opgeschroefd. Vrije doorvaart door het Suez- kanaal, gegarandeerde grenzen e.d. zijn gebleven, maar daarnaast wil men nu beheersing van de straat van Tiran, de verbinding tussen de Israëlisohe haven Eilath en de Rode Zee. Een Egyptisch fort op een klein eiland bestrijkt die zeeweg en kennelijk wil Israël daar zelf ook militaire macht heb ben. Op het eerste gezicht geven die eisen weinig hoop oo inwilliging. De tactiek is natuurlijk veel vra gen om althans iets te bereiken. Intussen is de situatie zo gewor den, dat er iets móét gebeuren. Voor Israël worden de guerrilla- acties onhoudbaar en bij de buren worden de massa's lastig, omdat men hen al zo lang heeft gepaaid met herkrijgen van de bezette ge bieden, terwijl er in feite niets ge beurt. Hoesseins regime heeft er last van; in Syrië rommelt het ook al en zelfs in Egypte zijn er meerdere tekenen van ongenoegen en onge duld, waarvan Nasser maar moet afwachten of die alleen tegen Is raël zijn gericht of ook tegen de eigen heersers Er is eigenlijk geen keuze. Er moet een oplossing komen óf een nieuwe uitbarsting, die voor beide partijen fataal zou worden. Als de omstandigheden een hand je meehelpen, kan Jarring mis schien nog tot enig resultaat ko men met zijn vredesmissie, teuzii als zo vaak de redelijkheid en het gezonde verstand weer het loodje leggen in de chaos van 't midden oosten. De Deense regering heeft gis teren bij de indiening van de defensiebegroting voorgesteld de dienstplicht van 14 op 12 maanden terug te brengen en een gezamenlijk opperbevel voor de strijdkrachten oo te richten. (De NAVO-bevelhebber in Europa, generaal Lyman Lem- nitzer, heeft dinsdag oo de ver gadering van het NAVO-parle- ment in Brussel verklaard dat dienstplicht korter dan 18 maan den militair gezien ongezond en in feite nutteloos is). In de begroting van minister Erik Ninn-Hansen blijft het voor defensie uit te trekken bedrag ongewijzigd. Ook wil hij de per soneelssterkte van de strijd krachten op het huidige peil handhaven, n.l. een paraat leger van 13.000 man met 65.000 re servisten, een marine van 60 schepen en een luchtmacht be staande uit zeven eskadrons van 16 vliegtuigen. President Soeharto heeft nog maals duidelijk gesteld, dat de structuur van de Indonesische economie zich niet zal ontwik kelen in de richting van libera lisme. In een geschreven bood schap voor de openingsbijeen- komst van de conferentie die de Indonesische coöperatieve be weging op het ogenblik houdt, zei hij dat het doel van de eco nomische democratie in Indone sië de welvaart van de gemeen schap stelt hoven die van het individu. De president zei dat men niet werkeloos moet gaan zitten toe kijken en dat men ook geen grote verwachtingen van de overheidshulp moet koesteren. Als gevolg van het ontbreken van voldoende financiële mid delen heeft het land nog steeds buitenlandse hulp en leningen nodig, maar deze hulp en lenin gen moeten alleen maar hulp middelen voor de economische ontwikkeling vormen. Generaal Soeharto drong ei- bij de coöperaties op aan kapi- taalvergaring door de gemeen schap te bevorderen en een doeltreffend gebruik van het kapitaal te maken ten behoeve van de produktie. Op voorstel van de sociaal democraten heeft de Westduitse bondsdag woensdag een com missie ingesteld, die de activi teit van de Westduitse contra spionage en veiligheidsdiensten moet onderzoeken. Tegen de achtergrond van de recente ge vallen van spionage en zelf moord in de bondsrepubliek moet de commissie nagaan, of de contraspionage en de andere veiligheidsorganen in verband met hun huidige bevoegdheid en onderlinge verhouding hun taak wel naar behoren kunnen vervullen. De Londense brandweer is van plan, van a.s. maandag af alleen in spoedgevallen in actie te ko men. Men vindt dat de lonen te laag en de werktijden te lang zijn. Voor branden zal men wel uitrukken, maar allerlei werk zaamheden binnen de kazernes zal men weieeren ta verrichten.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5