HEMA Kijk in de Hema voor handschoenen van écht leer 15.75 15.75 15.75 18.75 22.75 16.75 16.75 16.75 Nixon en Vietnam VAN DE SANDE keren, snèL uitkruppenl MODERNE WR Pagina 4 DE VBtJE'ZEEÜW Maandag/dinsdag 11/12 noirerhbeTTVfPir UPLAND handschoenen voor heren 88 VESTIGINGEN Vrouw verdacht van brandstichting gearresteerd Beate Klarsf eld voor Oostduitse televisie Geen Britse vlag meer in Rhodesië 24-uur staking Rotterdamse sleepboten Boekhouder verduisterde 4,5 ton Deel van gebroken tanker tot zinken gebracht Nachtelijke bergingsactie Rotterdamse brandweer VOOR DE VROUW EEN KOSTELIJK BEZIT DE HARTEWENS VAN IEDERE VROUW bestelbon Prijsvoordeel f 7,50 Auto te water: echtpaar omgekomen Man in huis verongelukt - AGENDA - handschoenen voor dames en ontdek hoeveel dat u scheelt! C Nappa fantasie, klassiek halflang model met luxueuze garnering. Geheel hemberg gevoerd. Maten S, M.Len EL ino.a. zwart, blauw of bruin. Metaal op leer 2 modellen: sportief of extra elegant! Nappa met tricot voering. Maten S, M, L en EL in o.a. zwart, blauw, cognac of bruin. Nappa, geheel gevoerd met nylon hemberg, halflang klassiek model. Maten S, M.Len EL O.a. in zwart, olijf, cognac, bruin en marine. Lammy voor dames: halflang model, ongeschoren schapehuid met bont aan binnenzijde. O.a. zwart, camel, bruin, beige of cognac. Maten S, M en L. Lammy voor heren: sportief en warm, ongeschoren schapehuid, bont aan binnenzijde. In o.a. camel, beige, bruin of cork. Maten S, M, L en EL Autohandschoenen geven u goede greep op het stuur, zitten extra soepel. Geheel varkensleer, ongevoerd. Maten S, M en L. Nappa met pebbls grain. Binnenzijde glad, rugzijde pebble grain metwlldleer-effect. Tricot gevoerd,o.a.grijs, beige of bruin. Maten S, M en L Echt varkensleer. Herenhandschoenen met tricot voering. Handgenaaid. In grijs, cognac, zwart of bruin. Maten S, M en L. Richard Nixon heeft zondag verklaard dat er „zonder al te lang uitstel" een vreedzame rege ling van het Vietnamese conflict zal komen als hij op 20 januari 1969 president is geworden. In een vraaggesprek met het weekblad „U.S. News and World Report" zei Nixon dat het Ame rikaanse volk er vurig op hoopt dat de nieuwe regering een mid del zal vinden om de oorlog in Vietnam op eervolle wijze te be ëindigen en dat deze regering dit „zonder al te lang uitstel" zal kunnen bereiken of minstens de kans erop zo goed als zeker zal kunnen maken. Nixon schreef de nederlaag van zijn democratische rivaal toe aan de in de V. S. bestaande onte vredenheid over de wijze waarop de regering-Johnson de kwestie- Vietnam behandeld heeft en het gebrek aan vertrouwen in de re gering. AUTOBUS IN RIVIER Bij het dorp Kericho, ongeveer 250 km van Nairobi, de hoofdstad van Kenia, is een autobus in een rivier gestort en zijn acht mensen om het leven gekomen en 28 ge wond. De Rotterdamse recherche heeft een 36-jarige huisvrouw uit de Maasstad gearresteerd, die op heterdaad betrapt was bij een poging om brand te stichten in het trappenhuis van haar flat in de Beningerstraat in Overschie. De recherche gelooft met de aan houding van de vrouw de dader te pakken te hebben van een grote serie brandstichtingen in trappenhuizen, die zich de afge lopen jaren aan de Beninger straat hebben voorgedaan. De politie had de vrouw al geruime tijd op het oog, en de afgelopen week onafgebroken gepost in de buurt van haar huis. De Rotter damse had de aandacht op zich gevestigd door het grote aantal ingezonden stukken aan kranten en de brieven aan gemeentebe stuurders, waar zij haar onge rustheid uitte over het grote •antal brandstichtingen van de laatste jaren. In slechts één van de dertien gevallen van brand stichting werd noemenswaardige schada aangericht* 12.000. SLEEPBOTEN BESCHADIGD Een tot nu toe onbekend ge bleven vaartuig heeft in het af gelopen weekeinde enkele sleep boten van de sleepdienst Broe dertrouw te Zwijndrecht, die bij het kantoor van de rederij langs de Oude Maas waren afgemeerd flink beschadigd. De schade wordt voorlopig op f 30.000 ge raamd. Men ontdekte dat de sleepboten schots en scheef la gen. Bij het onderzoek consta teerde men de schade. Enkele boten die vermoedelijk op drift waren geraakt, waren proviso risch vastgemaakt. Een van de beschadigde schepen moest naai de helling worden vervoerd. In de schepen ontdekte men boven dien een flinke ravage. De rijkspolitie te water, die het onderzoek in handen heeft, vermoedt dat 't onbekend schip van een behoorlijke tonnage moet lijn. FRANKRIJK: De ex-olympische zwemkampioen John Konrads heeft vrijdag het ja-woord ge kregen van de Nederlandse Ma rijke Bunder. Geruchten doen de ronde dat Konrads de nieuwe trainer zou worden van de Neder landse zwemploeg dames, maar voorlopig denkt Konrads maar aan één Nederlands meisje. JUWELENDIEFSTAL Voor 10.000 aan sieraden is zondagavond uit een woning aan de Hart Nibbrigkade verdwenen Door een ruitje aan de achter zijde van de op de parterre ge legen woning in te slaan kon men de woning binnen komen. De sie raden werden aangetroffen in 'n kast op een slaapkamer. Beate Klarsfeld, de jonge vrouw die donderdag in West-Berlijn tot één jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld omdat zij bondskanselier Kiesinger een klap in het gezicht had gegeven, is vrijdagavond voor de Oostduitse televisie verschenen. Zij zei de bewuste klap te heb ben gegeven uit naam van „de dui zenden slachtoffers die tijdens de tweede wereldoorlog zijn omge komen, niet alleen Joden maar ook Duitsers, Polen en Russen die het slachtoffer van het nazi-regime zijn geworden". „De klap kwam uit het verleden, maar geldt ook voor de toekomst, want bondskan selier Kiesinger volgt nog steeds een revanchistische politiek en hij maakt van W.-Duits!and opnieuw een nationaal-socialistische staat", aldus Beate Klarsfeld. De „Union Jack", het laatste symbool van de Britse soeverei niteit, wappert niet meer in Rho desië. In heel Rhodesië is de Brit se vlag zondag neergehaald. In Salisbury werd de Britse vlag neergehaald door een negersol daat die haar daarna overhandig de aan een blanke militair. Deze plechtigheid voor het hoofdbu reau van politie in de stad werd o.m. biieewoond door premier Ian Smith. Vanaf vandaag zal de nieuwe vlag van Rhodesië overal wap peren. De eigen vlag is groen en wit gestreept. Tijdens een zondag in Rotter dam gehouden protestvergadering van de niet erkende onafhanke lijke bedriifsbond verkeer is een 24-uur-staking aangekondigd voor ongeveer 500 man personeel, dat dienst doet op de Rotterdamse stadssleepboten. De staking, die ongeveer 70 sleepboten treft, zou vandaag ingaan. Door de aktie wil het sleepbootpersoneel zijn onge noegen uitdrukken over het feit dat de per 1 april J.l. geëindigde c. a. o. nog steeds niet is verlengd. De stadssleepboten assisteren voornamelijk bij het binnenbren gen. afmeren en verhalen van zee schepen in de Rotterdamse havens. Enige zeeschepen, die op weg wa ren naar Rotterdam, hadden van hun rederijen of agenten de op dracht gekregen te proberen de Maasstad vóór maandagmorgen te bereiken. De 26-jarige boekhouder H. K. uit Zwaagwesteinde die vrijdag middag naar Leeuwarden was overgebracht, nadat de Spaanse autoriteiten hem aan de Neder landse justitie hadden uitgeleverd, heeft zaterdag tegen de avond be kend, dat hij 450.000 gulden heeft verduisterd ten nadele van zijn werkgever, het aannemersbedrijf W. J. van der Wal uit Zwaagwest einde. Van het geld komt waar schijnlijk ruim drie ton in de vorm van contanten en goederen terug. De rest, een bedrag van 120.000 gulden, is zoek. De firma Van der Wal is hiervoor niet verzekerd. Het achterhaalde geld en de goederen, o.a. een dure auto, en kele kostbare fototoestellen en horloges, zijn nog in Barcelona waar K. in april heen ging in ge zelschap van een Spaanse strip- tease-danseres, die hij in Amster dam had leren kennen. K. werd a! eind mei in Spanje gearresteerd. Hij heeft zijn malver saties over een tijdvak van bijna anderhalf jaar gepleegd. Hij is op gesloten in het huis van bewaring te Leeuwarden. Het boegdeel van de Liberiaanse tanker „Spyros Lemos", die vorige week voor de noordwestkust van Spanje in tweeën brak, is zater dagavond door een Spaans fregat tot zinken gebracht, omdat het als een gevaar voor de scheepvaart werd beschouwd. Naar mededeling van de Spaan se marine is bij het tot zinken brengen van het boegdeel geen olie in zee verspreid. De Rotterdamse brandweer is in de nacht van zaterdag op zon dag uren bezig geweest met het boven water brengen van een personenauto, die in het water van de Middenkous was gere den. Een nachtelijke wandelaar had dat gezien en onmiddellijk nadat hij de politie had gewaar schuwd kwam een gezamenlijk door de brandweer en politie uitgevoerde bergingsactie op gang. Na vele uren zwoegen bracht een takelwagen de per sonenauto op het droge. Tot op luchting van de redders bleek de auto geen inzittenden te heb ben. Na een kort onderzoek werd de politie geconfronteerd met de bestuurder van de wa gen, een 62-jarige ijzerwerker uit Rotterdam. De man vertelde dat hij, na met zijn auto te wa ter te zijn geraakt, rustig de wagen had verlaten, naar de kant was gezwommen en daar op kletsnat naar huis was ge gaan. SPORTAUTO MET 30.000 AAN POSTZEGELS GESTOLEN Een sportauto met postzegels ter waarde van 30.000 is zater dag in Den Haag gestolen. De be nadeelde is de postzegelhandelaar A. Versluis uit Amsterdam. Hij had zijn auto met linnen dak twee minuten onbeheerd in de Kettingstraat in de residentie laten staan. VERRAS UW VROUW OF VERLOOFDE met Elseviers Luxueuze, in kleuren uitgevoerde Winkler Prins encyclopedie met juist al die onderwerpen die iedere vrouw van deze tijd bijzonder interesseren en boeien: mode, kledingadviezen; sieraden; schoon heidsverzorging en cosmetica; haarver- zorging, kapsels en pruiken; etiquette, gasten ontvangen; woninginrichting; an- tiek; kamer- en balkonplanten, bloem schikken; huisdieren; kunstnijverheid; gymnastiek, lichaamsverzorging; onder- werpen op medisch en psychologisch gebied; kinderverzorging en opvoeden; warenkennis; huishoudkunde; moderne voedingsleer, kookkunst; naaien, bor duren, haken en breien, enz. Een omvangrijke, moderne vraagbaak van 512 blz. - hagelwit papier - met honderden illustraties, waarvan verre weg de meeste in prachtige kleuren. Bestel nü en profiteer van de intekenprijs van f 31,50. Binnenkort wordt de prijs f 39,- Vu! onderstaande bon in en verzend hem ais drukwerk! Uitknippen - plakken op briefkaart of als druk werk in open envelop zenden aan BOEKHANDEL NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Gaarne ontvang ik een exemplaar van DE MO DERNE W. P. VOOR DE VROUW a ƒ31,50. Ik betaal bij ontvangst": contant per giro per postwissel Naam Adres Woonplaats Datum Handtekening doorhalen wat niet wordt gewenst AMSTERDAM: H. M. de Konin gin heeft vrijdagavond de olym pische ploeg bezocht, zoals zij verzameld waren in het RAI- gebouw te Amsterdam, Ada Kok sprak zij persoonlijk over de gouden prestatie die Ada in Mexi co leverde. Zaterdagavond vermoedelijk tegen zes uur is ten noorden van Schoorldam een personenwagen geslipt en in 't Noord-Hollands kanaal terechtgekomen. Het in zittende echtpaar Kamp, ca. 58 jaar oud, uit Den Helder, is om het leven gekomen. Eerst zon dagavond is de auto gevonden nadat de kinderen die ongerust werden omdat hun ouders niet thuis waren gekomen, de afge legde route volgden en daarbij bandensporen in de berm aan troffen. De rijkspolitie te water en de marine-brandweerdienst uit Den Helder zijn daarop met duikers gaan zoeken. Men trof de auto midden in het kanaal op de bodem aan. De vrouw werd in de auto aangetroffen. De man is nog vermist. Het por tier stond open zodat men aan neemt dat hij uit de auto is ge slingerd en met de stroom is meegevoerd. De 66-jarige A. H. Huijboom is dit weekeinde in zijn huis aan de Christiaan de Wetstraat van een 26 treden hoge trap geval len. De man werd zó ernstig ge wond dat hij later in een zie kenhuis overleed. SXS<SX»<SXS>®®<SX©<SXSXS<S>®« DINSDAG 12 NOVEMBER Terneuzen: Café „du Commer ce", 2 uur: Verkoop huizen Axelsestraat. ,®"®>®<S><S>«>®®<S>«XSXSXSX5X»,3 a BMpta aaaawwa RVH.aai VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1480 slachtrunderen en 507 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. f 4,7C 5,10, le kwal. 4,10f 4,55, 2e kwal. 3,60—3,90, 3e kwal. 3.3C ƒ3,45; Varkens: le kwal. ƒ2,38 2,42, 2e kwal. 2,35—2,38, 3e kwal. ƒ2,32—ƒ2,35; Stieren ƒ4,40 4,95; Worstkoeien 3,20 3,35; Slachtzeugen 1,85—2,00; Zware varkens 2,052,15; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was groot, de handel redelijk en de prijzen lager; Varkens: iets grotere aanvoer, handel vlot en prijshou dend, enkele prima's boven note ring. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland; Bintje 3555 mm 105011,50; Bintje 40 mm opw. 1112; Bintje 55 mm opw. 12—12,50; Eigenheimers 40 mm opw. 15—17,50; Furo re 40 mm opw. 13,5015,50. Zandaardappelen voor ihet bin nenland: Bintje 40 mm opw.; geen notering. Klei-aardappelen voor de ex port Bintje 40 mm opw.: geen notering; Bintje 3555 mm ƒ10,50ƒ11,50; Bintje 45 mm opw. ƒ13; Bintje 4060 mm: geen notering; Bintje 55 mm opw. 1212,50; Furore 40 mm opw. 1415. Zandaordappelen voor de ex port: Bintje 35 rrwp opw. 9. Andere blanke rassen van de kleigrond; 45 mm opw. ƒ11,50. Voeraardappelen 25. Stemming: binnenland en ex port rustig. Prijzen vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwa liteitseisen binnenland oq, ex port Echt leer omdat het beter zit, beter staat, langer mooi blijft... en echt leer is nu geen luxe met die lage, lage prijzen In de handschoenenafdeting van de Hema.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4