Richard Milhous Nixon (55), de nieuwe president van de V.S. mammam WELKOM DOKTER Worgels piano's hifi installaties mossel+ SPIRO THEODORE AGNEW, DE NIEUWE VICE-PRESIDENT Vijftigjarige gouverneur van Maryland STUDEN' AMSTERDf Geringe be TAKING AAN UNIVERSITEIT telling voor de tten Esjkol: „De Jordaan is een veiligheidsgrens" Omvangrijke fraude in Rotterdamse badhuizen Êagiaa S Senator In 1950 Nederlaag tegen Kennedy Kritiek op Johnson Harde lijn Orde en rust Tegenstander van Johnson is kaas uit het vuistje de j van jammer, dat was het laatste stukje BELGISCHE INTERNATIONAAL PROTEST TEGEN VOGELVANGST Hoogleraren vertrokken Uitbreiding van Bayer-Antwerpen Jasje omgekeerd Demonstratie in Den Haag Landbouwschap vraagt: Maak de wegen schoon Brand op studentenschip in Rotterdam Op 109-jarïge leeftijd naaf het andere kamp DE VHIJE ZEEUW Donderdag 7 november 1968 Richard („Dick") Milhous Nixon heeft er voor gezorgd dat de Ver enigde Staten na acht jaar weer een republikein als president krijgen. Hij versloeg in de wedloop naar het Witte Huis zijn rivalen, vice- presi dent Humphrey en de onafhankelijke oud-gouverneur van Alabama, George Wallace, en bewees dat hij niet de eeuwige „verliezer" is, zoals velen hem na zijn nederlagen bij de presidentsverkiezingen van 1960 en de gouverneursverkiezing in Californië In 1962 noemden. Richard Nixon heeft een grote ervaring in nationale ambtelijke en politieke zaken. Twee ambts termijnen (van 1952 tot 19601 was hij vice-president onder Eisen hower en zijn optreden in de Ame rikaanse volksvertegenwoordiging dateert van 1946 toen hij tot con greslid werd gekozen. Hoewel Nixon kan bogen op een lange staat van dienst voor land en volk, hebben zijn verliezen hem geen goed gedaan. Tot de republikeinse partijconventie dit jaar hadden velen in zijn partij en ook daarbuiten de indruk dat hij zijn greep op de politiek had ver loren. Tijdens de verkiezingscam pagne is hij echter „gelanceerd" als de nieuwe Nixon de rijpere. Zelf zei hij dat de zes jaar, waarin hij niet naar openbare functies had gedongen, hem in de gelegenheid hadden gesteld zich een bezonken oordeel over belangrijke kwesties te vormen, hetgeen hem in zijn nieuwe functie ten goede zou ko men. Nixon werd 9 januari 1913 te Yorba Linda in Californië als tweede zoon van een citroenkwe ker geboren. In 1937 promoveerde hij aan de Duke-universiteit in de rechten en in 1942 trad hij als ambtenaar in overheidsdienst. In de tweede wereldoorlog diende hij in het gebied van de Stille Oceaan als marine-officier. Na zijn demo bilisatie in 1946 ging Nixon in de politiek. Hij werd dat jaar tot lid van het huis van afgevaardigden voor de staat Californië gekozen. Hij werkte mee aan de opstelling van de Taft-Hartley-arbeldswet van 1947 en trok de aandacht door zijn werk in de commissie voor cmamerikaanse activiteit. In 1950 werd Nixon met over weldigende meerderheid in de se naat gekozen. Toen generaal Eisen hower tot republikeins kandidaat voor de presidentsverkiezingen van 1952 werd benoemd, koos hl] Nixon als kandidaat voor het vice- presidentschap. Het tweetal won de verkiezingen en slaagde er ook in 1956 in aan de macht te blijven. Tijdens ernstige kiekten van Eisenhower in 1955, 1956 en 1957 bekleedde Nixon tijdelijk het pre sidentschap. Toen Eisenhower In 1960 be dankte voor een nieuwe ambtster mijn, werd Nixon de republikein se kandidaat. John F. Kennedy be haalde een krappe overwinning. Velen zelden dat Nixon zijn neder laag te wijten had aan een tele visiedebat met Kennedy, waaruit hij „geschonden" te voorschijn was gekomen. Zeker is dat Nixon tijdens de afgelopen campagne weigerde op uitdagingen van de democratische kandidaat Hum phrey in te gaan om een dergelijk debat ook nu te houden. In 1962 trachtte Nixon het gou verneurschap van Californië te be machtigen, maar hij verloor het duel met de democraat Edmund Brown. Teleurgesteld trok hij zich terug in de advocatuur in de stad New York. Hij zei nooit in de do- litiek te zuilen terugkeren. Tij dens de campagne van 1964 steun de Nixon de kandidatuur van senator Barry Goldwater uit Ari zona, maar nadat deze van John son had verloren, ging hij weer reizen. Zo bezocht hij vorig jaar Zuid-Amerika, Azië, Europa en Afrika. Ook reisde hij veel door de Verenigde Staten en tijdens tal loze persconferenties spuide hij zijn kritiek op de regering-John- son. Hoewel de nieuwe president in het verleden heeft doen veronder stellen ln de kweïtle-Vletnam aan de kant van de „haviken" te staan (zonder echter zo'n hard stand punt als de conservatieven in zijn partij in te nemen), scheen Nlxons mening vödr zijn kandidaatstelling gematigder. Tijdens de laatste weken van zijn verkiezingscampagne scheen zijn toon echter weer harder te worden. Toen Johnson 1 novem ber de bombardementsstop op Noord-Vietnam afkondigde, zei Nixon niets te zullen zeggen dat de Parijse besprekingen in gevaar zou kunnen brengen. Gedurende zijn. hele loopbaan heeft Nixon een „harde lijn" tegenover het in ternationale communisme bepleit. In zijn boek „Six crises" (zes crises) betreurt hij de bereidheid van sommigen om met communis tische landen compromissen te sluiten. „De communisten zijn uit op wereldoverheersing. Zij tasten elke zwakke plek in de niet-com- munistische wereld af. Zij zijn be reid risico's te nemen om hun doe len te bereiken. Het is daarom noodzakelijk dat degenen die de Verenigde Staten vertegenwoordi gen, inzien dat we tot mislukken gedoemd) zijn, tenzij we bereid zijn evenveel te riskeren om ze te vernietigen". Hij heeft vaak ge zegd wel met de communisten te willen onderhandelen, maar dan uit een sterke positie. Op het gebied van de binnen landse politiek heeft Nixon ge pleit voor vooruitgang en gelijke kansen voor alle Amerikanen, maar op voorwaarde dat er orde en rust in het land is. Ook heeft hij gepleit voor aan halen van de banden met de NA VO. Richard Nixon trad ln 1940 in het huwelijk met Patricia Ryan. Het echtpaar heeft twee dochters, Patricia en Julie. gebied Baltimore gekozen (waar onder niet de stad valt), In 1966 had Spiro T. Agnew succes bij de gouverneursverkie zingen van de staat Maryland waarbij hij zijn campagne baseerde op belastinghervormingen, vervan ging van oude scholen door nieu we en betere dagverblijven voor kleuters. Als gouverneur stelde hij een commissie van advies inzake de mensenrechten in, die alle aspec ten van die kwestie moest onder zoeken. In 1967 tekende hij een wet tegen discriminatie op het ge bied van het verhuren van wonin gen. Eind van dat jaar bekrachtig de Agnew een bepaling die discri minatie bij het verlenen van werk gelegenheid in openbare functies verbood. Begin van dit jaar werd Agnew bekritiseerd van de zijde van lei ders van de beweging voor burger rechten In Maryland. Zij beschul digden hem ervan zijn houding tegenover de gekleurde bevolking te hebben gewijzigd. In april, na de moord op domi nee Martin Luther King, ontbood Agnew 100 gematigde negerleiders en las een verklaring voor, waarin hij militante negerleiders als Sto- kely Carmichael en Rap Brown hekelde. Hij beschuldigde de gema tigden ervan vóór de ontmoeting ln het geheim met militante neger leiders te hebben gesproken. Ze ventig van de ontbodenen verlie ten de bijeenkomst met Agnew. De nieuwe vice-president was een van de sterkste tegenstanders van president Johnsons „poor people's campaign" (campagne tegen de armoede). Hij heeft John sons Vletnam-politiek gesteund. Hij uitte zich steeds tegen een eenzijdige terugtrekking uit zuld- oost-Azië. Spiro Theodore Agnew trad in 1942 ln het huwelijk met Elinor Isobel Judeflnd. Het echtpaar heeft drie dochters en één zoon. «II* go«d« mtrktn In *in mk Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7584 Ook in Den Haag Groningen Heerlen Organisaties voor vogelbe scherming uit zes Europese lan den, waaronder Nederland, heb ben in een brief aan de Belgi sche regering geprotesteerd tegen het feit, dat Beleië als enige land nog vogelvangst toe laat. Het vangen en doden van zangvogels in België wekt de verontwaardiging op van mil joenen Europeanen, aldus de brief, die is opgesteld op een internationale conferentie van vogelbeschermers te Stuttgart. (Adv.) „Ze heeft een grammofoon. Dus?" Een platenbon is altijd raak v.a. 4,25 Slechts een handjevol ten en een paar hoo zijn woensdag in de i teitsgebouwen in de h< komen opdagen. Of het ven van anderen moet toegeschreven aan sol met de door de algemf dentenvereniging Amsl ASVA) opgeroepen co: king in de medische fac aan het verlangen van d te studenten om thuis te kan de voorzitter van de Paul Verhei), de organise de stakingsbeweging, n \gen. De ASVA-voorzitter zich ingenomen met he van zijn oproep. Niette hij toe dat dit een Pyr winning is. Het was nie doeling dat de stude wellicht gekluisterd a televisietoestel in verba de presidentsverkiezing Amerika thuis zouden „Deze staffing is bed protest tegen de planr minister Veringa voor merus fixus voor medisi denten. Hierover zou gediscussieerd door zov gelijk studenten", aid Verheij. Er werd inderdaad s sieerd, niet zoals de b was een grootscheeps e debat in de hal van di manhuispoort, maar in de zalen van de uwvers Ook in de aula van versiteit en dc Luther: waar een debat was voc was de opkomst gering. Het was volgens een voerder van de uni moeilijk te constateren, hoogleraren aan de staki ben deelgenomen. In collegezalen namen de soren deel aan de geënt discussies; andere zaler verlaten omdat er geen ten kwamen opdagen. De rector-magnificus, A. D. Belinfante, zei niet nen spreken van een van hoogleraren. „Waar soren een lege zaal vont zij vertrokken". Nu gouverneur Spiro Theödore (Ted) Agnew van de staat Mary land naast Richard Nixon is geko zen tot vice-president van de Ver enigde Staten, zal er voor veel Amerikanen geen aanleiding meer zijn te vragen: „Spiro who"? (Spi ro wie?) zoals men na zlin kandi daatstelling deed. Zijn benoeming op de republi keinse conventie tot kandidaat voor het vlce-presldentschap kwam als een grote verrassing, zowel Bayer-Antwerpen, een doch teronderneming van Bayer te Leverkusen, gaat zijn chemische produktie in de Scheldestad uit breiden door bouw van een fa briek voor titaandioxyde (een wit pigment). Het totaal van de Bayer-investeringen in Antwer pen zal daardoor van 215 miljoen gulden op 350 miljoen worden gebracht. De nieuwe fabriek, waar in 1970 de produktie zal be ginnen, krijgt een aanvangscapa- citeit van 20.000 ton. Bayer-Antwerpen produceert ;3dert 1965 ammoniumsulfaat voor kunstmest) en coipralac- m (voor nylonvezels). voor politici als voor waarnemers, Nixon zei over zijn keuze: „Men kan iemand in de ogen zien en wéten dat hij het heeft. Deze man heeft het. Hij is een ouderwetse patriot, geen zuiderling". Zeker is dat de liberale republi keinen hun ongenoegen over Ag- news kandidatuur uitten en dat de conservatieven gelukkig waren. Agnews ouders waren Griekse immigranten. Zijn vaaer emigreer de in 1897 uit Griekenland en heette toen nog Anagnostopoulos. Spiro Theodore Agnew werd op 9 november 1918 in Baltimore gebo ren. Hii studeerde rechten aan de John Hopkins-universlteit en aan de universiteit van Baltimore. Van 1942 tot 1946 diende Agnew bij het Amerikaanse leger. Hij kreeg vier onderscheidingen voor deel neming aan gevechten, een bron zen ster voor moed en een infan- teriegevechtsonderscheiding. In 1946 werd hij als tweede luitenant van de pantser-infanterie gedemo biliseerd. In 1946 werd Agnew van demo cratisch republikeins-gezind. In 1957 werd hij als republikein be noemd in de raad van het gebied Baltimore en in 1960 trachtte hij tevergeefs tot rechter van het ge rechtshof in dat gebied te worden gekozen. In 1962 werd Agnew dank zij verdeeldheid onder de democraten in het bestuur van hèt 16) Eve snoof. „Redelijk goed als je in aanmerking neemt, dat haar man delirium tremens heeft en 't op twee na jongste kind kroep. Maar die Nellie van haar is een flink meisje. Ik wilde, dat ik haar altijd als assistente kon hebben." Dr. Rufus knikte ernstig. „Ik heb er wel eens over gedacht voor te stellen haar tot verpleeg ster te doen opleiden maar haar moeder heeft haar zo hard nodig, dat ze vorig jgar net een paar maanden te kart op High School is geweest om het diploma te kunnen krijgen." Eve dacht na. „Ik zou niet we ten hoe ze gediplomeerd ver pleegster kon worden zonder min stens een diploma High School. En haar moeder zal volgend jaar wel weer een baby krijgen en haar dan nog harder nodig heb ben." „Het zou me bijzonder ver bazen als dat niet het geval was," gaf Dr. Rufus toe. „Betalen ze eigenlijk wel eéns?" vroeg Eve. „Als Xe kunnen. Een kip of een stuk van het varken of iets der gelijks, Iedere dokter heeft zo zijn deel San liefdadigheidswerk. studen- wegblij- worden idariteit ;ne stu- ilteit of e tnees- blijven, ASVA, itor van et zeg- toonde succes ■nin gaf rusover- de be nten an het nd met ;en in blijven. ield als en van een nu- che stu- worden ;el mo rs Paul Oude een van iiteit. de uni- se kerk woord- versiteit of ook ng lieb- diverse profes- ameerdc waren studen- prof. dr. te kun- staknng profes- len, zijn door Ann Rush of het nu in een stadsziekenhuis of in een plattelandspraktijk is." Eve voelde zich beschaamd. Ze had nooit nagedacht over haar verplichtingen ten opzichte van mensen die nooit geld hadden. In het ziekenhuis had ze voor hen gedaan wat ze kon want het was een deel van haar werk maar ze had erop gerekend, dat Smoke en zij een praktijk van rijke patiën ten zouden opbouwen mensen die aan het eind van de maand hoge rekeningen betaalden. Mis schien viel het in Smoke te ver ontschuldigen dat hij het dokter zijn ook zag als een middel om veel geld te verdienen. Hij was zijn hele leven arm geweest. Eve zag echter plotseling in, dat er voor haar geen verontschuldiging bestond. Ze had ook begrip moe ten hebben voor dit deel van een dokterspraktijk: Toch voelde ze zich geërgerd. „Als de mensen maar werkten," zei ze. „Als ze maar niet zo lui waren Dr. Rufus schudde het. hoofd. „Je zult nog wel leren, Eve, dat heel weinig mensen zelf hun leven en milieu kunnen bepalen en dat luiheid vaak ook een vorm van ziekte is. En ze hebben je op Voor het overige was het rus tig in de universiteitsgebouwen. Op diverse plaatsen werd ge discussieerd, geheel in overleg en met toestemming van de be trokken hoogleraar. Slechts hier en daar verzette een groepje studenten zich tegen het voor gestelde debat en wenste een normaal college te volgen. In de aula, waar prof. dr. G. Stuiveling een college zou geven, bevond zich 's morgens een hon derdtal studenten die samen met de hoogleraar deelnamen aan een debat over de onderwijsver nieuwing. Naar schatting 600 studenten hebben 's middags op het Binnen hof gedemonsteerd tegen een stu dentenstop voor de medische stu die. Vier studenten werden in het tweede-kamergebouw toegelaten. Daar werden zij ontvangen door drs G. M. Nederhorst en later door minister Veringa van On derwijs. De studenten van wie een aantal in doktersjassen, was gestoken, waren in optocht van het Malie veld door een deel van de binnen stad naar het regeringscentrum getrokken. Op spandoeken, die zij meevoerden, stond o.m; „Onder wijs geen kansspel" en „Stop stu dentenstop". Op het Binnenhof riepen de de monstranten in spreekkoor o.m: „Fixus foetsjie"; „Veringa moet beter weten" en „Veringa naar buiten". De minister verscheen evenwel niet. Toen bekend werd dat een delegatie door minister Veringa zou worden ontvangen, klommen enkele tientallen studenten over de dranghekken nabij de toe gangsdeur van het kamergebouw. De politie te paard dreef hen ech ter weer terug. (Adv:) „Ik weet niet waar hij van houdt" Een platenbon is altijd raak v.a. 4,25 de universiteit toch zeker wel ge leerd, dat alcoholisme ook een ziekelijke afwijking is. Je zult moeten leren de mensen te be grijpen." Éve stond zuchtend op. „Ik moet nog even naar de oude Mrs. Evarts toe. Ze is in haar zeven entachtig jaar langzamerhand wel helemaal versleten maar ze blijft er gelukkig opgewekt bij. Maggie Lavendar heeft zoals ge woonlijk weer veel te veel gege ten en heeft last van haar gal blaas. Ik wil echter zo spoedig mogelijk weer bij Mrs. McLeod terug zijn. Ik wilde dat ik iets voor haar kon doen." Minnie Lee McLeod was echter inderdaad moe en had het gevoel, dat haar wereld verdwenen was en haar leven afgelopen. Ze deed geen moeite om te blijven leven. Ze stierf bij het aanbreken van de derde dag nadat ze haar naar het huis van de Camerons hadden gebracht. Ze werd begraven bij het kleine Episcopaalse Kerkje waar ze was gedoopt en getrouwd en waar ze de diensten had bijge woond, meer omdat ze vond dat een dame zulke dingen deed dan uit werkelijke vroomheid. Na de begrafenis ging Eve eerst een patiënt bezoeken en toen ze thuiskwam, vond ze Marcia die bezig was met het pakken van haar weinige bezittingen in een versleten koffertje dat nog van haar vader was geweest. Zo nu en dan moest ze echter ophouden met haar werk otad*t een hoest- aanval haar hel»:ltehaam deed De slechte weersomstandigheden in de afgelopen weken hebben er vermoedelijk toe geleid dat aan het schoonhouden van de wegen door de landbouwers minder aandacht is besteed dan door de wegbeheerders nood zakelijk wordt geacht. Hoewel er bij de wegbeheerders begrip bestaat voor de abnor male situatie, is de medewer king van de georganiseerde landbouw gevraagd, om de landbouwers erop attent te ma ken dat verwaarlozing van de terzake geldende voorschriften uit een oogpunt van verkeers veiligheid niet kan worden toegestaan. De gewestelijke raad van het landbouwschap meent een be roep te mogen doen op de medewerking van de praktijk, opdat moeilijkheden kunnen worden voorkomen. (Adv.) „Hij is morgen jarig en woont ver weg' Een. platenbon - per brief - is altijd raak! v.a. ƒ4,25 Zelfs na de ondertekening van vredesakkoorden en hoe ook de definitieye grenzen zullen uit vallen, er zal in geen geval een buitenlandse strijdmacht op de westelijke oever van de Jordaan komen. Dit heeft de Israëlische premier Levi Esjkol dinsdag avond in antwoord op schrifte lijke vragen in het parlement verklaard. De eerste-minister die er bleek en vermoeid uitzag hij is een maand ziek geweest noemde de Jordaan een „veilig heidsgrens". Dit betekende ech ter niet dat Israël militaire bases zou willen handhaven op het ge bied van een andere soevereine staat. Volgens betrouwbare kringen geeft deze verklaring van Eskjol de kern weer van het Israëlische standpunt ten aanzien van de be zette Jordaanse gebieden. Israël zou pas tot ontruiming van deze gebieden overgaan, als duidelijk is overeengekomen, dat er ten westen van de Jordaan geen vreemde strijdmacht komt. schudden. „Marcia, ben je nu helemaal gek geworden?" riep Eve uit. „Zolang je zo ziek bent, kun je niet teruggaan naar dat koude huis. Je kruipt weer in bed. Ik had je eigenlijk zelfs niet moeten toestaan.om naar de begrafenis te gaan." Maar Marcia die haar hele leven haar moeder gehoorzaamd had, probeerde nu een eigen wil te tonen. „Ik kan niet van jullie vriendelijkheid en liefdadigheid profiteren. Ik zou me doodscha men." Eve schudde haar met voor gewende strengheid door elkaar. „Wil je nu eens goed naar me luisteren en wil je nu direct op houden met je zo dom en trots aan te stellen? Morgen gaat tante Rhody met oom Rufus naar Savannah en die stomme Uarta in de keuken kan nog geen bood schap goed overbrengen, al is ze dan langzamerhand vijftig jaar. Ik moet hier iemand hebben die de telefoon kan aannemen, die zich weet te herinneren waar ik te bereiken ben en die de patiën ten die op het spreekuur komen kalm moet houden als ik niet op tijd aanwezig ben. Ik weet nie mand die dat beter zou kunnen doen dan jij. Maar als je niet beter voor je zelf zorgt en straks ligt te ijlen van de koorts heb ik ook niet veel aan je. En wil je nu maar heel gauw doen wat de dok ter zegt!" (Wordt vervolgd.) BRUSSEL: Minister Luns in debat met zijn Franse ambtge noot Debré tijdens de vergade ring van E.E.G.-ministers. De Rotterdamse recherche heeft een serie arrestaties verricht i'n verband met. omvangrijke frau des bij een aarital gemeentelijke badhuizen. Nadat de: politie vo rige week al zeven Badsuppoos- ten had aangehouden, arresteerde zij dinsdag nog eens vijf em ployees van enige- Rotterdamse badhuizen. Woensdag werden ook nadere feiten bekend omtrent de aard en omvang van de fraude. Volgens de politie hebben de aangehou den suppoosten de afgelopen ja ren in totaal zeven gemeentelijke badinrichtingen voor meer da,n 150.000 benadeeld. De fraudes konden vooral worden gepleegd door de nonchalance.van het py- bliek, dat na betaling.van hét badgeld doorliep zönd.er een be talingsbewijs te vragen. Het bad- personeel kreeg hierdoqr de mó gelijkheid het <lobrj JjgL kaartje betaalde geld in eigen zak te steken, zonder 'dat dit in de boe ken zou opvallen. Het is ook voor gekomen dat reeds verkochte en door de baders weggegooide toe gangsbewijzen door de suppoos ten werden verzameld. De bewij zen werden gladgestreken en op nieuw verkocht. Volgens de re cherche hebben sommige bad- suppoosten door deze fraudes gè- ruime tijd 100 per week extra verdiend. De politie heeft vele weken nodig gehad om het onderzoek in deze zaak rond te krijgen. Het bewijsmateriaal werd goeddeels verzameld door postende recher cheurs, die het aantal bezoekers in diverse badhuizen telden. Het viel op dat de bezoekersaantallen niet overeenstemden met de in komsten uit toegangsbewijzen. De Rotterdamse Brandweer heeft woensdagmiddag veel ma terieel moeten inzetten om een hardnekkige brand té bestrijden, die was uitgebroken in de ma chinekamer van hèt s'tudentën- schip „Seven Seas", dat aan de Parkkade in Rotterdam ligt. ij De brand ging gepaard met zo'n zware rookontwikkeling, dat enkele tientallen studenten die zich op dat ogenblik aan boord bevonden, het schip' om veilig heidsredenen moesten "verlaten. Tientallen brandweermannen hadden bijna twee uur nodig om het vuur in de machinekamer te blussen. Daarbij werd gebruik gemaakt van o.a. persluchtmas kers en schuimblussers.. Ook een blusboot van de Rotterdamse ha vendienst moest in actie komen om de gloeiend hete huid van 'de „Seven Seas" met vele stralen af te koelen. Over de oorzaak van de brand valt nog niets met zekerheid te zeggen. De brand woedde op de bodem van de machipekamer in olieresten, hout en .afval. De re cherche van de Rotterdamse ri vierpolitie stelt samen met de brandweer een onderzoek in. (Adv.)* „Ze vond 't fijn óm .'telf uit te zoeken" Een platenbon is altijd raak v.a. ƒ4,25. - De 109-jarige negeï' AJéx Tan ner uit Salem in Nèw Jelsey, die nog slaaf is geweest, Onthulde dinsdagavond dat hij 'kip vice- president Humphrey had ge stemd, nadat hij sedert' 1880 zijn stem op de republikeinen had uitgebracht. -

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2