F.C. Twente bracht Ajax verrassende nederlaag toe Feijenoord bleef tweede met één punt achterstand DE SP0RTT0T0 anders dan andere i Terneuzen en Axel gaven overwinning weg TERNEUZEN-RAC 2-3 Sluiskil en Hulst blijven winnen Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Maandag 4/dinsdag 5 november 1908 Jong Oranje speelt tegen Engeland Woudrichem— A.Z.V.V. 3-1 constante kwaliteit Anderlecht gelijkspel op eigen veld tegen Waregem Terneuzense schakers leden nederlaag tegen Zierikzee Uno Animo—Axel Breskens—MOC 2—2 7T Wint van Hanegem scoort hier het le doelpunt van Feijenoord. Links Rusters en rechts Frede- rickx (beiden Fortune/Sittardia) F.O. TWENTE—AJAX 5—1 2. Pahlplatz 10; 30. Keizer 1 —1; 34. Van Dijk 2—1; 51. Van Dijk 31; 60. Pahlplatz 41; 81. Van Dijk (via Hulshoff) 51. Toeschouwers: 26.500 (uitver kocht). Ajax is in l*t stadion Diekman volledig onluisterd. Tientallen keren flitsten de combinaties van de oostelijke ploeg in de richting van doelman Bals. Vijf keer schoten Van Dijk en Pahlplatz, de grote uitblinkers, raak, de eer ste keer reeds na twee minuten. Henk Groot bereidde achter zijn voorhoede veel acties goed voor en na een half uur kwam de ge lijkmaker, toen De Vries Cruyff niet kon afstoppen en Keizer uit diens voorzet inkopte. F.C. Twente nam binnen enkele minuten weer een voorsprong toen Van Dijk na een mis lukte uittrap van Bals de bal goed opving. De Enschedeërs hielden tot de rust stand en lie pen na de hervatting binnen een kwartier uit tot 41. De Am sterdammers hadden geen vat op het verrassende aanvalsspel van hun tegenstanders. Toen het 51 werd, raakten de duizenden drui pende toeschouwers helemaal in feeststemming. „F.C. Twente heeft getoond bij de top te behoren", zei de teleur gestelde Rinus Michels na af loop. Zijn collega van Fenerbahce de Hongaar Molnar, verklaarde blij te zijn dat zijn club volgende week niet tegen de F.C. Twente hoeft te spelen. „Maar Ajax kan beter; ik laat me niet misleiden". FEIJENOORD—FORT./SITT. 5—0 19. Van Hanegem 10; 37. Van Hanegem 20; 47. Samardzic 3 0; 87. Kindvall (strafschop) 40; 89. Van Hanegem 50. Toeschouwers: 34.500. Feijenoord was de meerdere van een zwak FSC. Toch konden de Rotterdammers niet impone ren. De middenlinie Boskamp en Jansen had niet zijn beste dag, waardoor de opbouw te wensen overliet. In de Rotter damse voorhoede kwam het meeste gevaar van de Zuidsla- viër Samardzic, die herhaalde lijk voor paniek in de verdedi ging van FSC zorgde. De Zweed Kindvall werd uitgeschakeld door de Westduitser Ernst. Mou- lijn en Van Hanegem ondanks zijn drie doelpunten speelden een onopvallende wedstrijd. Eerst in de slotfase, die twee doelpun ten opleverde, kon het publiek enig enthousiasme opbrengen. PSV—GO AHEAD 0—1 71. Hoekema 10. Toeschouwers: 11.000. Ondanks de aanhoudende re gen, die na de rust het veld moei lijk bespeelbaar maakte, een aantrekkelijke wedstrijd. De ver dedigingen beheersten het duel. In de 26e minuut van de tweede helft verwaarloosde PSV even de dekking, toen Veenstra een hoekschop nam. De vrijstaande Hoekema had alle gelegenheid de bal langs Doesburg te koppen. De Deventenaren hadden niet veel moeite de voorsprong te verde digen. NECADO 01 50. Van der Ham 01. Toeschouwers: 10.000. De Hagenaars speelden door tastender. Onder het toeziend oog van Keulens trainer Merkle kwamen de Hagenaars boven hun eigen spelniveau uit. De combi naties liepen goed en het was te danken, dat NEC niet meer dan één doelpunt hoefde toe te staan. ADO-aanvaller Van der Ham scoorde na een fraaie solo in de vijfde minuut van de tweede helft. In het laatste kwartier probeerde NEC vergeefs gelijk te maken. MVV—SPARTA 0—0 Toeschouwers: 5200. MVV had tal van mogelijk heden op een doelpunt, vaak ver oorzaakt door zwak ingrijpen van de Rotterdamse defensie. Schoten van Pleumeekers, Kerstens, Her ben en Geurten waren onzuiver gericht of een prooi voor doelman Van Beveren. De aanvalslinie van Sparta was zelden gevaarlijk. Een inzet van Wijs, die doelmap Körver reeds was gepasseerd, werd door Zenden over het doel gekopt. AZ '67—GVAV 1—1 15. Visser 01; 29. Van Veen (strafschop) 11. Toeschouwers: 9.000. Vooral na rust, toen GVAV met acht man het gelijke spel trachtte te behouden, was de wedstrijd beneden eredivisiepeil. AZ '67 heeft de beste kansen ge had. Doelman Van Leeuwen voor kwam tot driemaal toe met snel le reakties zeker schijnende doelpunten. GVAV had na een kwartier spelen de leiding ge nomen, toen AZ-doelman Schou ten traag reageerde op een voor zet van Eimers en Visser de bal in het net kopte (01). Een kwar tier later maakte Cornelis hands in het beruchte gebied en Van Veen benutte de strafschop (1-1). HOLLAND SPORT— VOLENDAM 2—1 45. Roggeveen 10; 49. Mau- rik 20; 65. Mühren 21. Toeschouwers: 8.000. De Volendammers waren tech nisch beter, maar zij weigerden op het natte Houtrust één stap te veel te doen. De thuisclub be schikte over een speler die zijn ploeggenoten inspireerde, Sjaak Roggeveen, maar bij meerdere doorbraken faalden de Hage naars. Uit de tiende hoekschop nam Holland Sport een voor sprong Roggeveen benutte via een pass van Don de door Val- kenhoff genomen hoekschop. In de tweede helft gaf Van Maucik met een tweede doelpunt de Ha genaars meer zelfvertrouwen. Mühren verkleinde de achter stand in de 65e minuut. Hoewel Bond en Kras in de laatste mi nuten dicht bij een doelpunt kwa men, slaagde Volendam er niet in een gelijkspel te bereiken. DWSNAC 2—0 61. Rensenbrink 10; 71. Ren- senbrink 20. Toeschouwers: 6.000. In de eerste helft kwamen de doelverdedigers slechts zelden in actie. Na de hervatting opende DWS een offensief, waarin Van der Merwe (in de regen had hij te veel last van zijn bril) werd vervangen door Van Dongen. Uit een combinatie met Van der Vall bracht Rensenbrink de stand op 10. NAC kreeg een kans om gelijk te komen toen Jongbloed bij een ver schot van Bouwmeester de bal op het hoofd van de vrijstaande Visschers stompte. Deze reageerde echter te laat zodat Jongbloed opnieuw kon ingrijpen. Toen Rensenbrink uit een voorzet van de jarige Flinkevleugel, die aanvallend en verdedigend zeer ijverig was, de stand op 20 bracht, was NAC een geslagen ploeg. De uitslagen van de dit week einde gespeelde voetbalwedstrij dendie voorkomen op sporttoto 12 zijn: Holland SportVolendam 21 TelstarDOS 21 F.C. TwenteAjax 51 MVVSparta 00 DWS—NAC 2—0 PSVGo Ahead 01 A.Z. '67—GVAV 1—1 NEC—ADO- 0—1 HVCDFC - 0—0 ElinkwijkHeracles afg. vervangende uitslag 1 HaarlemF.C. Den Bosch 00 Zwolse BoysRoda J.C. 35 GraafschapFortuna VI. 11 Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 1113123231323 De cijfers -van sporttoto 12 zijn: Deelnemers 911.943 Inleg 2.001.656 Prijzenbedrag 900.745 le en 3e prijs 270.225 2e en extra-prijs 180.150 Voor de wedstrijd Engeland Nederland (onder de 23 jaar), die op woensdag 13 november in november Birmingham wordt ge speeld, heeft bondscoach Kessler de volgende spelers geselecteerd: Treytel (Feijenoord); Van Stra ten (Den Bosch), Drost (F.C. Twente), Dijkstra (DWS), Atie Graumans (NAC), Rijnders (Go Ahead), Pijlman (DWS), Schnei der (Go Ahead), Veenstra (Go Ahead); Van Dijk (F.C. Twente), Rensenbrink (DWS), Brouwer (NAC), Achterberg (F.C. Twen te), Geels (Feijenoord) en Klijn- jan (Sparta). Na een zeer matige wedstrijd, vooral van de zijde van de Axe laars, zijn Se beide puntjes in Woudrichem gebleven. Vóór rust kwam geen der ploegen tot sco ren. Kansen waren er voldoende, ook voor de bezoekers. Kempe en invaller Bisschop kregen enkele opgelegde kansen, maar net schieten was hopeloos. Na rust scoorde Boulanois in de 25e minuut in buitenspel'positie het eerst doelpunt (10). Een paar minuten later maakte de zelfde speler dankbaar gebruik van een fout in de A.Z.V.V.-de fensie (20). Vijf minuten vóór tijd viel het A.Z.V.V.-tegendoel- punt uit een kopbal van De Vlie ghei- (2—1). Na dit doelpunt trachtte de AZ.V.V.-ploeg nog tot een gelijk spel te komen door met man en macht in het offensief te gaan, maar het individualistisch spel kon de Woudrichem-ploeg niet uit balans brengen. De defensie werd verwaarloosd en dit stelde J. van Straeten in de laatste minuut nog in staat z'n ploeg naar een verdiende 31 overwin ning te schieten. De scheidsrechter deed het niet slecht. Zondagavond waren er bij de sporttoto twee meldingen van dertien goede kolommen binnen gekomen. caba ero Toneelspeelster en TV-sctrlce Sigrid Koets» 25 STUKS f 1.50- EEN LAURENS PRODUCT De uitslagen van de voetbal wedstrijden voor de Belgische competitie zijn: F.C. LuikStandard Luik 43 Racing WhiteBeringen 31 Lierse S.K.Gantoise 21 CharleroiBeveren 14 F.C. Brugge—F.C. Meehelen 1—1 BeerschotUnion St. G. 51 St. Truiden—Daring 2—1 AnderlechtWaregem 22 Na acht speeldagen is de stand aan kop: 1. Charleroi, 13 pnt.; 2. Standard Luik, 12 pnt.; 3. Ander vooral aan Donners en Kornelis lecht en FC Brugge, 10 pnt. Derde klasse D ZIERIKZEE—STEEN 2—2 Met wind tegen speelde Zierik- een goede eerste helft. In de )e minuut maakte Lodewijk het eerste doelpunt, maar een hard schot van De Bot ging via de handen van doelman Stoutjesdijk in bet net. Met een goed gerichte schuiver van Naessens kwam Steen aan de leiding. Juist vóór rust werd het door Vermeulen gelijk: 22. Na de thee dacht Zierikzee aan de volle buit. Maar goed verdedigen van Steen lever de bij het laatste fluitsignaal een winstpunt op. HONTENISSE— GRENSWACHTERS 3—1 Na een gelijkopgaande start nam Hontenisse het initiatief over. Acht minuten vóór rust schoot de jonge Rottier de eer ste treffer in het Putse doel en éven later maakte Van Water schoot er 20 van. Na rust kwa men de bezoekers opzetten en Paardekam wist de achterstand tot 21 terug te brengen. Honte nisse rook het gevaar en ver hoogde het tempo. Zes minuten voor tijd viel de definitieve be slissing. Van Waterschoot rondde zijn solo-actie met een treffer af: 3—1 Vierde klasse H HVV '24—RENESSE 5—0 Bij de rust van deze wat een zijdige wedstrijd had HW '24 nog maar een 10 voorsprong verworven door een doelpunt van T. Vlassenrood. Acht minuten na de hervatting zorgde dezelfde speler voor een 20 achterstand waarna Fr. Vlassenrood de voor sprong in de 20e minuut tot 3—0 opvoerde. Door een doelpunt van De Booy 13 minuten voor het einde werd het 40 en 10 minu ten voor het laatste fluitsignaal bracht De Badts de einduitslag op 50. IJZENDIJKE—SLUISKIL 1—2 Sluiskil heeft ook in deze wed strijd de volle winst voor zich opgeëist al gaf de thuisclub be hoorlijk tegenspel. In de 35e mi nuut kon Van Opdorp de thuis club een 10 voorsprong bezor gen. Deze stand bleef tot 20 mi nuten na de rust ongewijzigd. Toen kon De Febèr de balans eindelijk in evenwicht brengen (11). Vjjf minuten later kopte Jacobs zijn ploeg naar de uit eindelijke 1—2 zege. De Terneuzense roodzwarten hebben van de dubbele misstap van RKTVV niet geprofiteerd. Ze verloren onnodig met 23 van RAC, dat een 21 achter stand in de slotfase omzette in een overwinning. Terneuzen speelde zeer onzeker, terwijl de gasten veel directer speelden. In de eerste helft was RAC sterker, maar in de tweede helft was Terneuzen lange tijd in de meerderheid. Nadat de thuisclub met een doelpunt van Jan Doorns de leiding had genomen, had Doorns vlak daarna de overwin ning veilig kunnen stellen, maar hij miste een unieke kans. RAC werkte zich los en met goed ge lanceerde dièptepasses wisten de Brabanders mede dank zij Ter- neuzense defensiefouten de balans in hun voordeel te doen doorslaan. Op een glad veld en onder aanhoudende regenbuien trok Terneuzen ten aanval en reeds in de 4e minuut moest doelman Van Oosterwijk een sc'hot van Lauret corner stompen. In de 14e minuut gooide Deij in naar Dooms, die doorgaf naar Wissel. Van grote afstand vuurde Piet een effectvol schot af en Van Oosterwijk liet de gladde bal in het doel glippen, 10. Terneuzen kwam direct terug via Deij die een dieptepass gaf naar de naar rechts afgezwenkte Wissel, maar diens solo strand de op de snel uitgelopen Van De Terneuzense schaakclub heeft zaterdag „op eigen terrein" een gevoelige nederlaag te incas seren gekregen tegen Zierikzee. De Terneuzenaars die wit had den aan de even borden verloren met 2%—7V2. De gedetailleerde uitslag: TerneuaenZierikzee K. H. Cohen— J. J. v. d. Ende 0 1 A. C. Dubbeldam dr. Westendorp Boerma 0 —I A. P. Beisuihzen R. v. d. Veken 0 1 C. H. Provoost— C. J. M. NoletO —1 D. de Jonge J. M. Bevelander Vt J. Nijssen A. J. Hendrikse 1 0 W. G. de Ridder— M. C. Berrnan 0 1 G. W. de Ridder— P. C. Tak 1 —0 C. v. Cadsand A. de Spirt 0 1 T. J. Karelse A. v. d. Westen 0 1 Totaal 2%—7y2 Oosterwijk. Nu was het woord aan RAC. Thielen was Lauret te vlug af en gaf eén pass naar Incze die een scherpe voorzet gaf. Van der Hooft miste; Van Hulle trapte de bal maar half weg. Er ontstond paniek in de roodzwarte verdediging, waar van Menner profiteerde door hard en zuiver in te schieten (1-1). RAC bleef aandringen, maai de Terneuzense verdediging wist stand te houden, al was het met moeite. In de 30e en 34e minuut had Terneuzen pech. Eerst trof een schot van Wissel de paal; daarna raakte een omhaal van Doorns de lat. Van der Staal zag even vóór de rust een hard schot tot corner gewerkt. Na de thee zat er meer vaart en meer verband in de Terneu zense aanvallen. Geelhoedt kop te een voorzet van Dooms over de lat en even later wist Van Oosterwijk met een fraaie safe een schot van Wissel te keren. De RAC-doelman wierp zich moedig voor de voeten van Van der Staal, voordat deze kon scoren. De druk werd groter. Theeuwis kon Wissel nog juist een scoringskans ontnemen door de bal over de zijlijn te werken. Geelhoedt gooide snel in en Deij gaf een listige pas naar Wissel en Dooms, waarna laatstge noemde een schot losliet dat te machtig was voor Van Ooster wijk. Zo leidde Terneuzen na 19 minuten opnieuw (21). Theeuwis nam een gevaar lijke vrije trap die Meijer weg- kopte naar Deij. Doorns kreeg de bal en deze bereikte Wissel met een dieptepass. Via Geel hoedt kwam het leer bii de vrij lopende Dooms die evenwel over schoot. Terneuzen was direct terug via Wissel die de bal voorzette. Doorns kopte in, maar Van Oosterwijk bracht met een fraaie sprong redding. Er waren nog twaalf minuten te spelen en RAC werkte zich los. Thielen zette een aanval op, die in eerste instantie werd af geslagen, maar Incze kreeg op nieuw de bal te pakken en gaf door naar de linkervleugel waar de snel opgerukte achterspeler Butjs een kogel afvuurde. Van Hulle liet de bal gaan in plaats van te kojppen, waardoor Roose zich verkeek op bet verre schot en het was 22. De Brabanders roken de winst. In de 41e mi nuut 'kreeg veteraan Brooymans de bal vrij. Hij bedacht zich geen moment en gaf ineens door naar de vrijstaande linksbuiten Leyten die onhoudbaar scoorde (2-3). Terneuzen deed nog een paar verwoede pogingen maar RAC wist de voorsprong te behouden. Een teleurstellend resultaat voor Terneuzen. RAC had een betere ploeg en zal stellig nog een woordje meespreken in de competitie. Op een zwaar veld en in een stromende regen heeft Axel in Loon op Zand een in alle op zichten verdiend gelijk spel be vochten. Vór de fusto-was de thuisclub meer in de aanval, maar tot goals kwam het niet. Axel stichtte nu en dan met snelle tegenaanvallen verwar ring in de Brabantse defensie, maar ook dit leidde niet tot tref fers. Zo kwam de rust met dub- belblanke stand. Ook na de hervatting waren de eerste aanvallen voor Uno Animo, maar nu bleek er al spoedig in de tegenaanvallen van Axel meer gevaar te zitten. Na een kwartier plaatste Jaap Lensen de bal gepast naar Jopie Deij en deze schoot onhoudbaar in de rechterbenedenhoek (0 1). Vier minuten later kreeg Lensen de baLin goede positie toegespeeld van Bouschaut en van zeker vijftien meter schoot Lensen keihard in de linker hoek (0—2). Na deze doelpunten zakten de Brabanders even in elkaar. Len sen en Jonkman kregen kansen om de voorsprong te vergroten, maar ze misten beiden. In de 23e minuut stompte doel man Oppeneer, die zich tot zo ver van zijn beste zijde had la ten zien, bij een hoge voorzet de bal voor de veten Van een der Uno Animo-aanvalers. Deze aarzelde geen moment om met een effectvolle bal te scoren (1 2). Het was Van der Made die de achterstand verkleinde. Aangemoedigd door dit succes kwamen de Brabanders terug en een kwartier vóór het einde zag dezelfde speler kans om met een hard schot de partijen op gelijke voet te brengen. Er werd van beide zijden ge zwoegd om alsnog tot winst te komen maar zonder resultaat. Zo miste Lensen en paar minu ten vóór het eindsignaal nog een vrijwel opgelegde kans, toen hij alleen voor de Brabantse keeper doordrong. Vermoeid verlieten 22 spelers het zware veld. Misschien allen tevreden met het gelijke spel, maar de Axelaars toch wel wat teleurgesteld, omdat ze de winst uit handen hadden gegeven. De ploegen liepen elkaar niet veel uiteen. De wind was een ge duchte spelbreker. Vóór de rust maakten de beide aanvalslinies niet veel klaar. Dank zij een fout van de Breskens-keeper, die te ver uitliep, kon Suijkerbuijk In de 41e minuut de gasten een voorsprong bezorgen (01). Na de rust weer een gelijk op gaande strijd. In de 22e minuut maakte De Nooijer gelijk, maar amper twee minuten later keek de thuisclub weer tegen een ach terstand aan. Foppel, scoorde on houdbaar. Breskens vocht door en kort vóór het einde zorgde Fenijn voor de gelijkmaker.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4