PROVINCIAAL NIEUWS H.C.T. ZET GROTE SINTERKLAAS ACTIE OP TOUW Hoofdprijs: Vakantiereis naar Spanje Beursoverzicht 30 oktober WERELDSPAARDAG dit nieuws is al 5 dagen oud, toch blijft't interessant voor u! DEMONSTRATIE BIJ BEGRAFENIS VAN PAPANDREOE Mensenmenigte doorbrak politiekordon Pagina 3 Terneuzen Qtaat-ista Axel Aardenburg Goes Groede Sluiskil Vogelwaarde Wemeldinge Lifter berooft dame van 1200 INTERNATIONALS FLAUW Totoformulieren Etalagewedstrijd GRIEP IN ROME Staking In Jeruzalem Sch^olbeHoeften „Democratie zal zegevieren" Het V-teken MarlrfhiiriftlitAit Maandag 4/dinsdag 5 srovember 1968 DE VB JE ZEEUW DRIE BELGISCHE VISSERS VERMIST In de Westerschelde wordt door de rijkspolitie te water van Wemeldinge gezocht naar drie Belgen, die worden vermist. Het zijn inwoners uit Eeck, waaron der twee broers. Zij kwamen gis teravond per auto naar Rilland- Bath en gingen met een boot de Schelde op om te vissen. Toen de auto vanmorgen nog steeds aan de Rattekaai te Ril- land-Bath stond, en de boot ook niet teruggekeerd was, rees onge rustheid. Langs de dijken van Rilland- Bath aan de Westerschelde zijn een roeispaan, een vest en een viskist van de Belgen gevonden. Kamer van Koophandel De zeventiende algemene ver gadering van de kamer van koop handel en fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen zal worden gehouden op donderdag 7 novem ber a.s. om half elf in het gebouw der kamer aan de Burg. Geill- straat te Terneuzen. De agenda vermeldt als voor naamste punten de aanwijzing van een lid in het bestuur van de beschuttende werkplaatsen; de aanwijzing van drie leden in het bestuur van het borgstellings fonds en de behandeling van de begroting der kamer voor 1969. Oliebollenaktie v.v. „Tern. Boys" Evenals vorig jaar organiseert de v.v. „Tern. Boys" weer een oliebollenaktie om de stagende kosten en de dure reizen van het eerste elftal te kunnen dekken. Om deze aktie te doen slagen, rekent het bestuur op een groot aantal leden om te helpen bakken en op de junioren om te ver kopen. Men kan terecht bij de voorzitter, de heer L. de Jonge, Esdoornlaan 35 of bij de sekreta- rise, de heer H. Markusse, Popu lierenstraat 12. De liefhebbers van oliebollen kunnen ze zater dagmorgen om 8.30 uur reeds kopen in de bloemenzaak van de heer Chr. Smallegange aan de Axelsestraat. In de loop van de morgen komen de junioren met de verse voorraad langs de deu ren. Feestavond zwemclub „De Schelde" In De Vriendschap werd zater dagavond met medewerking van het hammondorkest van J. Jonk man een feestavond gegeven voor de leden en genodigden van de zewm- en poloclub „Schelde" ter afsluiting van het zwemseizoen 1968. De voorzitter reikte tevens de club-prijzen uit, bestaande uit medailles en bekers. De bfelahgrijkste trofeeën, n.l. de prestatiebeker en de bekers voor het sportiefste dames- en herenlid, gingen resp. naar de heer Jac. de Groot; mej. T. v. d. Linde en de heer F. Wisse (aan voerder van het polozevental). In de namiddag waren de club- prijzen uitgereikt aan de leden beneden 16 jaar. Vergadering Roode Kruis Hedenavond om half acht be leggen de afdelingen Terneuzen en Sluiskil van het Roode Kruis met het kringbestuur en de colonne een bijeenkomst, waarbij afscheid zal worden genomen van mevrouw VerlindeMaandag, die jarenlang leidster is geweest van de colonne in Terneuzen. Deze bijeenkomst begint om half acht in hotel „Rotterdam". Na af loop zal de afdeling Terneuzen 'n bestuursvergadering beleggen. Schietwedstrijden voor de reserve-politie: beker bleef in Terneuzen Voor de tweede achtereenvol gende keer heeft de reserve-ge- meentepolitie te Terneuzen zaterdag de voor de jaarlijkse schietwedstrijden door de com missaris der koningin beschik baar gestelde wisselbeker gewon nen. De wedstrijden vonden plaats in de gemeentelijke schiet baan aan de Industrieweg. Er namen 68 leden van rijks- en ge meentelijke reserve-politie uit geheel Zeeland (behalve Vlissin- gen) aan deel. Buiten mededinging, werd de wedstrijd geopend door de hoofd- inspekteur-korpschef van de Ter- neuzense gemeentepolitie, de beer E. Hubregtsen, die 49 pun ten biieensehoot, een aantal dat die middag niet werd geëvenaard. Bij de wedstrijden waren o.m. aanwezig adjudant Koekkoek van de Middelburgse gemeente politie, reserve-adjudant Borrie van de gemeentepolitie te Goes en reserve-adjudant Van Burg van de rijkspolitie. De prijsuitreiking geschiedde in de kantine van de u.t.s. De wedstrijden hadden een vlot verloop, de resultaten waren behoorlijk, er waren mooie prij zen en tevens een verrassings- priis en een extraprijs. De uitslagen waren: 1. Reserve-politie Terneuzen totaal 186 p. met de schutters M. Thalen (47 p.); A. E. van Over- meeren (47 p.); P. M. Meijer (46 p.) en P. J. van der Sneppen (46 p.). Hiermee veroverde deze groep opnieuw de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Zeeuwse commissaris. 2. Reserve gemeentepolitie Middelburg 183 p. 3. Groep reserve rijkspolitie I 167 p. 4. Reservw gemeentepolitie 5. Groep rijkspolitie II149 p. De individuele wedstrijd werd gewonnen door de heer K. Dinge- manse te Middelburg met 48 p. De heer M. Thalen te Terneuzen werd tweede met 47 p. en de heer A. E. van Overmeeren te Terneu zen derde met 47 p. De prijzen waren resp. een beker van de burgemeester van Terneuzen; een standaard van de hoofdinspecteur-korpschef te Terneuzen en een standaard van het korps reserve-gemeentepoli- tie te Terneuzen. De verrassingsprijs en de extra-prijs waren resp. voor de heer M. van Riet te Goes en de heer J- J- la Heijne te Axel. Vierdaagse meubelshow firma Leenhouts De firma Leenhouts uit Schoondijke hield in het paro chiehuis een vierdaagse show van meubels en woninginrichtingarti kelen (gordijnen, vloerbedekking enz.). De firma Leenhouts orga niseerde deze show ten gerieve van de uitgebreide klantenkring in Terneuzen. Uit deze gehele show waarop vooral bankstellen, eetkamers en slaapkamers wer den getoond, bleek dat de firma Leenhouts in staat is de totale in terieurverzorging voor haar rekening te nemen, waarbij de klant een grote keuze en een uit voerige maar vooral deskundige voorlichting wordt gegeven. Aan deze aantrekkelijke show was bovendien een inruilactïe voor bankstellen verbonden. Vele be langstellenden hebben in de loop van deze vier dagen kennis geno men van het vele dat de firma Leenhouts op dit gebied te bieden heeft. Kaartleesrit van ZEVAC De autosportvereniging ZEVAC organiseerde zaterdag een kaart leesrit, waarvoor dertig equipes aan de start verschenen. Begin- en eindpunt was het landhuis Kijkuit, waar de voor zitter, de heer A. Wolfert, ook de priizen uitreikte. Het 60 km lange parcours bleek tal van moeilijkheden op te leve ren en het aantal strafpunten liep dan ook sterk uiteen. De winnaar M. de Jonge uit Terneuzen liep 118 strafpunten op en de laatstgeplaatste rijder kreeg 351 punten op zijn straf lijst. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de exploitant van 't landhuis, werd gewonnen door de heer De Jonge voornoemd. De uitslag was: 1. M. de Jonge, Terneuzen, 118 str. p.; 2. C. J. Verploeg, Aarden burg, 140 str. p.; 3. J. Meertens, Zaamslag, 143 str. p.; 4. H. J. Houg, Terneuzen 147 str. p.; 5. A. Faas, Terneuzen, 169 str.p.; 6. D. J. Dees, Hoek 172 str. p.; 7. W. J. de Bruijn, Terneuzen 179 str. p.; 8. S. Buijze. Zaamslag 179 str. p.; 9. D. C. Houg, Terneuzen, 187 str. p-; 10. C. Verasten, IJzen- dijke 193 str. p.; 11. A de Bruijne, Terneuzen, 199 str. p.; 12. J. Ris- seeuw, Zaamslag 201 str. p.; 13. M. J. Niissen, Terneuzen 202 str. p.; 14. P. Buijze, Terneuzen 205 str. p.; 15. T. v. Tiggelen, Biervliet 216 str. p. Gemeenteraad Dinsdagavond komt de ge meenteraad van Aardenburg in openbare zitting bijeen. Er staat een voorstel op de agenda voor de benoeming van 'n vakleerkracht gymnastiek aan de openb. school. Het college stelt voor. de heer E. Wijffels uit IJzendijke in deze functie te benoemen. Aan de vogelvereniging „De Edelzanger" wil het college een eenmalige bij drage van 100 geven voor het houden van een tentoonstelling op 6, 7 en 8 december. Voor het Sint Nicolaasfeest van de winke liersvereniging is f 150 beschik baar. Pensionpriizen bejaardentehuis niet verhoogd De stichting voor bejaarden zorg te Krabbendijke heeft aan de gemeenteraad van die ge meente de begroting voor 1969 doen toekomen. Daaruit blijkt dat de pensionpriizen in het be jaardenhuis en de huren van de bejaardenflats in 1969 niet wor den verhoogd. De gemeenteraad zal in zijn vergadering van 12 november a.s. de bedoelde begroting behande len. Krabhendiike geeft hier een voorbeeld dat navolging verdient, temeer daar reeds een maand ge leden werd aangekondigd dat de pensionpriizen in beiaarden tehuizen landelijk zouden wor den verhoogd in verhand met de loonstijgingen van het personeel, terwijl od dat moment over de hoogte dier loonstijgingen nog niets hekend was. Aanrijding Op de rijksweg Schoondijke- Breskens nabij Kruisdijk is ee" personenauto, bestuurd door C. F. uit Oostburg, op een land bouwtrekker gereden. De trek ker die bestuurd werd door H. T. uit IJzendijke, reed met bieten in de richting Breskens. Od het moment van de aanrijding kwam een file van de boot en werd het zicht belemmerd door het slechte weer. F. moet de trekker te laat hebben opgemerkt en reed ach terop een bietenwagen. De aan hangwagen liep schade en de per sonenauto moet als total-loss worden beschouwd. Akties Jeugd-Roode Kruis Deze week starten de drie lagere scholen en de school voor l.a.v.o. een z.g. rampenzakjes- aktie, uitgaande van het jeugd rode kruis, onder de schooljeugd. De inhoud van deze zakje bestaat o.a. uit wat klein speelgoed, een voudig schrijfmateriaal, de nood zakelijkste toiletartikelen en be stek. Deze vriendschapspakket ten leveren een internationale bijdrage in de hulpverlening bij rampen door het Rode Kruis. De zakjes zijn bedoeld voor kinderen in rampgebieden. De l.a.v.o.- school vervaardigt in samenwer king met de welfarewerkster, mej. J. R. Mullaert, de zakjes. De lagere schooljeugd zorgt voor de inhoud. Voornoemde scholen zullen evenals vorige jaren ook dit jaar weer deelnemen aan de aktie ge tekende nieuwjaarsgroeten voor zieken en bejaarden. Kraan voor cokesfabriek Donderdag en vrijdag is bij de loskade van de cokesfabriek te Sluiskil een nieuwe 15 tons-kan- goeroekraan van de firma Figee uit Haarlem geplaatst met behulp van de reuzenbok „Ajax". Het plaatsen van de kraan trok veel belangstelling. Het is de bedoe ling, dat deze nieuwe aanwinst voor de cokesfabriek vóór half december bedrijfsklaar is. Ook voor het nevenbedrijf „Ovet" is bij dezelfde firma een drijvende kraan in bestelling. De gemeenteraad vergadert op 8 nov. De gemeenteraad van Vogel waarde is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen vrij dag 8 november a.s. om 19 uur. In behandeling komen o.m. de volgende agendapunten: Aanwijzing lid en plv. lid van het bestuur van A bestuurs- school Zeeland (voorgedragen worden de burgemeester en de gemeentesecretaris) extra-subsidie aan E.H.B.O.-af- deling Vogelwaarde (ƒ500); gemeenschappelijke regeling inzake de bestrijding van de luchtverontreiniging wijziging van de bouwverorde ning; garantiebesluit eigen woning A. A. M. de Schepper; bezwaar tegen aanslag straat- aanlegbelasting van H. J. M. Jonkheijm en R. E. M. Jonkheijm; subsidie aan sportvereniging „De Kievit" te Hengstdijk 5 per lid); garantie-subsidie sporthal Hulst; subsidie aan stichting katho lieke openbare uitleenbiblio- theek Zeeuws-Vlaanderen-Oost; toepassing artikel 55Q der iager-onderwijswet 1920 voor 1969; vaststelling bedrag per leerling voor bijzonder onderwijs over 1969 op 110; aangaan vaste geldlening 750.000 met Bank Nederl. ge meenten; garantie voor lening, aan te gaan door huize „St. Antonius" te Hontenisse; aanwijzing bestuurslid stich ting Zeeuws-Vlaams borgstel lingsfonds (voorgedragen wordt wethouder W. Gelderland); belegging van kasgelden in deposito; vaststelling begroting voor het dienstjaar 1969. Sleepscbip gezonken Het 2400 ton metende Neder landse sleepschip Damco 86 is omstreeks drie uur zondagmid dag in het Engelse vaarwater in de Oosterschelde gezonken. Alle vijf opvarenden, drie mannen en twee vrouwen, zijn gered door de sleepboot Denzo, die hen in Wemeldinge heeft binnenge bracht. Het schip dat geladen was met fosfaat, zonk nadat het als gevolg van 't slechte weer water had gemaakt. Een echtpaar uit Den Bosch dat zaterdagnacht bij het kruispunt Oudenrijn een tweetal liftende jongemannen mee in de auto had genomen, merkte in Den Bosch, nadat men was uitgestapt, dat uit de handtas van de vrouw een be drag van 1200 was verdwenen. Pogingen om de jongens te ach terhalen mislukten. De politie vond de jongens aan de Aarts hertogenlaan waar zij naar Oss wilden liften. De dader bleek de 22-jarige H. van E. uit Oss te zijn, die door de politie werd inge sloten. Het geld had hij nog in zijn bezit. De vriend wist niet dat hij het geld had gestolen en werd derhalve niet ingerekend. Sinterklaas zal zijn intrede op Zeeuws-Vlaamse bodem doen op 16 november in het koopcentrum Terneuzen. Als dank voor de goede ontvangst die ihern en zijn zwarte Pieten daar weer zal worden bereid, houdt hij voor twee personen een formidabel geschenk in petto: Een veertien daagse reis naar Spanje. „U zult in mijn land niets te kort komen want u krijgt van mij ook 300 gulden zakgeld." Dit zijn woor den van de bisschop zelf, afge drukt op de omslag van het licht rose boekje waarin het HCT zijn St. Nieolaas-activitei- ten aankondigt en dat huis-aan- huis door geheel Zeeuws-Vlaan deren zal worden verspreid. Het H.C.T. dat zoals bekend is onderverdeeld in wijken, heeft gekozen voor een gezamenlijk optreden. Ze hebben hiermee ook hun vreugde willen uiten over de „vaste oeververbinding" van de kom van Terneuzen naar TerneuzenZuid die door mid del van een dam in het kanaal aan de 'Heerengracht haar be slag krijgt. Tot nu toe was het behelpen door het ongerief, dat door de rioleringsputten werd veroorzaakt en de toegang tot de Noordstraat bemoeilijkte. Maar we zijn er bijna overheen want de bestrating komt deze week klaar en St. Nicolaas zal zich met eigen ogen van de ver betering kunnen overtuigen. Het H.C.T. wil weer eens op ouderwetse wijze iets aan het feest doen, daarbij de eigentijd se mogelijkheden benuttend. Er werd een commissie gevormd uit de wijkbesturen. Voorzitter werd de heer L. C. Hamelink, secreta ris de heer I. de Mul en pen ningmeester de heer J. van Vugt. De nagenoeg voltallige commissie ontving vanmorgen de pers om de actie toe te lich ten. GEBR. PETTFRSON OPNIEUW WERELDTITEL 100 KM TIJDRIT Voor ruim 69.00(1 toeschouwers hebben de Zweedse gebroeders Petterson hun werelditel op de 100 km tijdrit voor amateurs, die zii verleden jaar in Amsterdam wonnen, on schitterende wijze geprolongeerd. Op het circuit van ..Carrasco" langs de kust van de Atlantische Oceaan vlak bij Montevideo be reikten Gosta, Sture, Erik en To- mas een gemiddelde snelheid van 49,645 km per uur. Zeven kilo meter vóór de eindstreep haal den de Zweden het Italiaanse Vwartet in, dat zes minuten eer der was gestart. Ook de Zwitsers •aren de Italianen te snel af en '"•santen de tweede plaats voor •un neus weg. De uitslag was: 1. Zweden 100 km in l."4.4« 2. Zwitserland 2.01.20 3. Italië 2.02.05 4. Argentinië 2.03.42 5. Chili 2.05.32 Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek moeten inzetten met een flauwe stemming voor de in ternationale waarden. Alleen AKU deed daaraan niet mee, want dit fonds opende een dub beltje hoger op 105. Philips daal de een rijksdaalder tot 162,50, Unilever lag flauw in de markt op 140,10 (143,80), evenals Kon. Olie op 204,90 (209). Voorbeurs werd als hoogste koers voor Philips 163, AKU 105,70, Unilever 142,50 en voor Kon. Olie 206 gedaan. Hoogovens opende ook flauw op 112 maar kon zich herstellen tot 113 (114,40). Het publiek ging over 'n breed front tot het afgeven van stukken over. Morgen (dinsdag) blijft de New- yorkse beurs gesloten. Alle gun stige factoren zijn reeds in de in ternationale waarden op het Damrak verdisconteerd. Van de cultures was Amster dam Rubber flauw op 62%. HVA kon zich iets verbeteren tot 112%. De scheepvaartsector was gemak kelijker. Van Ommeren daalde 2% punt tot 238. Holl. Amerika- lijn lag goed gedisponeerd in de markt op 100. De staatsfondsen- markt was prijshoudend met wei nig zaken. Kon. Olie kwam met een koers van 204,30 op het laagste punt van de dag. Dit gold ook voor Unilever op 139.80. Philips verliet de markt op 162,30 en AKU op 104.70. Hoogovens deed bij het slot 112.50. In de scheepvaartsec tor verscheen de grote koper voor het. aandeel Van Ommeren weer e-ren In de markt. Daardoor steeg Van Ommeren van 238 tot 243. In dp overige scheepvaartwaarden kwam wéinig verandering meer. Do koersverliezen waren in de le periode sterk in de meerder heid. Vijf punten lager waren: Ned. Kabe1. Twentsehe Kabel. Bensdorp G'st-Broc. en Meneba. Tnterlas daalde 15 en Calvé 17 punten. Ned. Ford was 10 punten tager niet af te komen. De laat- koers van Rommenhöller werd nonieuw laser gesteld. Desseaux daalde evenals Hero 6 punten. Refn was 8% pun lagpr. Ind. Mij. -af 9 punten priis. Van de aan- -l»1»n in mil den-noteringen daal- 1° Frinoken 3.20 Bols 2, Billi- '•ep-Tl 1.60, Alb. Heijn 3.50, We reldhaven steeg 9 punten. Rommenhöller daalde 40 pun ten na voorgaande laatkoersen. Alb. Heijn daalde in totaal 5,50. De commissie ging er van uit dat St. Nicolaas een kinderfeest is en schonk daarom in ruime mate aandacht aan het jonge ge slacht. De commissie is over de animo van de handeldrijvende middenstand best te spreken en noemt deze fantastisch. De actie voert als slogan: „St. Nicolaas- toto H.C.T. Terneuzen" en er is een aantal toto-formulieren be schikbaar van 500.000 stuks. Be halve de hoofdprijs worden er negen damesbromfietsen be schikbaar gesteld. De prijsdagen zijn 19, 21, 23, 26, 28 en 30 november en 2, 3, 4 en tenslotte 5 december met de hoofdprijs. Het goed verzorgde boekwerk je telt 32 pagina's en verschaft behalve alle informaties en ad vertenties een gratis toto-formu lier. Deze formulieren worden bij inkopen door de deelnemen de winkeliers verstrekt. De for mulieren kunnen worden gede poneerd in stembussen die op verschillende punten worden geplaatst. Iets nieuws is, dat aan deze actie ook verschillende at tracties voor de winkeliers zelf zijn verbonden. De winkelier bij wie het winnende totolot valt, krijgt een fles campagne. Hij deelt alzo in de feestvreugde van winnaar of winnares en degene bij wie de hoofdprijs valt de reis naar Spanje kan zich lichtelijk verheugd gaan voelen, want voor hem ligt er een origineel aniker Spaanse wijn klaar (inhoud 38 liter). Dan is er ook nog een etalage wedstrijd in Spaanse sfeer. Een onpartijdige jury zal de uitstal lingen beoordelen. Als prijzen worden een H.C.T.-wisselpla- quette, een plaquette, een me daille en drie eervolle vermel dingen uitgereikt. Als extra- prijs zal er een persprijs ter be- schiking worden gesteld, dit ter beoordeling van enkele ver tegenwoordigers van de dag bladpers die ook zitting heeft in de jury. Wat de kinderattractie betreft, deze is ook niet gering. Tijdens de intocht zullen de zwarte pie ten aan alle kinderen die langs de route staan, gratis loten uit reiken waarop fraaie prijzen te winnen zijn, o.a. een fiets. Er zijn 5000 loten. Om half vijf zal de verloting op de markt plaats hebben door notaris mr. F. Barbé. Wat wij nodig hebben in de komende dagen, is dus behalve goed weer bij de intocht van de Sint zoveel mogelijk totoformu lieren en een beetje geluk bij het invullen. De koopavonden zijn in het boekje vermeld. De feestverlichting zal tot 10 uur blijven branden. Twee doden bij aanrijding De 26-jarige A. G. Sigger en zijn 23-jarige echtgenote E. J. SiggerScheggertman uit Eiber gen zijn zondagavond het slacht offer geworden van een aanrij ding in Haaksbergen. Hun auto botste op een loslopend varken en daarna op een tegemoetko mende personenwagen. Een griepepidemie heerst thans in Rome. Er zouden al 200.000 ziek zijn. Een vaccin wordt over enkele dagen beschikbaar gesteld. In het Arabische gedeelte van Jeruzalem is zaterdag een alge mene staking uitgebroken. De Arabische bevolking wil daarmee haar protest laten zien tegen de verklaring van 2 november 1917 van lord Balfour, waarin deze een eigen grondgebied in Palestina voor de Joden beloofde. 't Was Wereldspaardag op 30 oktober, nu 5 dagen geleden, ft StosA fors in de krant, maar we willen u er toch nog even aan herinneren. Want de kinderen van nu hebben straks recht op een leefbare wereld. Waarin ze kunnen studeren, wonen, werken en zich ontspannen. Daaiv aan draagt u belangrijk bij door nu voor hen te sparen. Want sparen is vooruitzien. Sparen is: zorgen voor de mens van morgen, Dat js zorgen voor het kind van nu. Voor uitvoerige inlichtingen: Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Postbus SI, Den Haag, Publikatie van hit Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid ia samenwerking met: Banken, Boerenleenbanken, Bondsspaarbanken. Bouwfondsen, Lcvensvcrzekerinasmaatschappgea, Raden van Arbeid (V.O.V.), Rijkspostspaarbank en deSpaaiiassen.. s Boekhandel VAN DE SANDE Tienduizenden Grieken hebben zondag de uitvaartplechtigheid voor oud-premier George Pa- pandreoe tot een indrukwekken de demonstratie voor vrijheid en democratie gemaakt. Reeds uren vóór het begin van de be grafenis was de kathedraal van Athene vol mensen. In het cen trum en de oude stad werden de mensenmenigten steeds gro ter. Grote politieversterkingen wer den naar het centrum gediri geerd, toen de demonstranten tegen de regering gerichte leu zen begonnen te roepen als „weg met de junta", „weg met de fascisten" en „het volk zal overwinnen". Enkele personen werden gearresteerd. Toen de met bloemen en kran sen en de Griekse vlag overdek te kist met het stoffelijk over schot van de oud-oppositieleider de kerk werd binnengedragen, riepen duizenden samenge stroomde Grieken: „PapandTeoe - Papandreoe" en „„Onsterfe lijk, onsterfelijk". Ook werd het Griekse volkslied gezongen. On der het schreeuwen van „de re gering moet aftreden" doorbrak de massa het politiecordon". De diepst werd geleid door de primaat van de Grieks-orthodo xe kerk, aartsbisschop Hierony- mos van Athene. Tot de geno digden behoorden vele buiten landse diplomaten, vertegen woordigers van de koning, de regent en de regering, Griekse oud-ministers en afgevaardig den van Papandreoe's unie van het centrum en de conservatieve partij, de E.R.E. De 82-jarige Nikolaos Bakopoulos, fractie voorzitter van de unie van het centrum in het parlement, zei in een lijkrede onder lulde bij val: „De democratie zal zegevie ren". De voorzitter van de E.R.E., oud-premier Kanellopou- los, die evenals Papandreoe in september is ontslagen uit een huisarrest van vijf maanden, wees op het belang van eenheid voor de democratie ondanks de politieke tegenstellingen. Hij werd bij het betreden en verla ten van de kathedraal door het publiek met gejuich begroet. Toen de kist naar buiten werd gedragen, klonken opnieuw spreekkoren. De demonstranten hrakeu door de afzettingen om de stoet te volgen. Toen de stoet de begraafplaats naderde, maakten duizenden het V-teken van Churchill onder het roepen van: „Hier kiezen wij, dit is de volksstemming". Het schreeuwen om vrijheid werd steeds sterker. Een reeks politie auto's baande zich met loeiende sirenes een weg door de menig te naar de poort van de begraaf plaats, waar deelnemers aan de stoet met de politie in gevecht raakten. De politie riep de men sen per luidspreker op zich te verwijderen, waaraan de mees ten gevolg gaven. Verscheidene personen werden gearresteerd. Bij het graf werden talloze kransen neergelegd, onder meer van de reder Onassls en de com ponist Theodorakis. Papandreoe's zoon George hield een kort* grafrede. aiaiovw MVaaaJai VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 13S8 slachtrunderen en 489 varkens. De noteringen waren als vol et: Slachtrunderen: extra kwal 'f4,75 f 5,15, le kwal. f 4.15—f4,65, 2# kwal. f 3.65f 4,00, 3e kwal f 3,40—3,55; Varkens: te kwal. f2,38—ƒ2,42, 2e kwal. f2,35— f2,38, 3e kwal. 2,33—f2,35: Stieren f 4,90f 4,95: Worstkoeien f3.30f3.45: Slachtzeugen fl.90 f2.00: Zware varkens f2,05— f 2.15; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was groot, de handel redelijk en eoed prijshoudend; Varkens: min der aanvoer, vlotte handel en nau welijks prijshoudend, enkele pri ma's boven notering. AARDAPPF.Ï .BEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaan de volgende noteringen ongemaakt: Klei-aardannelen voor het bin nenland: Binti» 3555 mm f 10— f 11: Bintje 40 mm opw. f 11 f 11.50: Bintie 55 mm opw. f 11.25 f 11,75- Eigenheimers 40 mm opw. f 14f 18- Furore 40 mm opw. f 13.50—f 15.50. Zand-aardaooelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintie 40 mm opw. geen notering Bintie 3555 mm f 10f 10.50; Rintie 45 mm oow. f 12f 12.50; Bintie 40—60 mm f 11—11,50; Bintie 55 mm onw. f 11,50. Zand-aardanoelen voor de ex port: Bintie 35 mm opw. f 9. Andere Manke rassen van de klei-grond: 45 mm opw. geen note ring. Voer-aardappelen 2f 4,75. Stemming: binnenland en export rustig. Priizen vastgesteld per 100 kg *f bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland c.q. export.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3