PROVINCIAAL NIEUWS WELKOM DOKTER TSJECHO-SLOWAKIJE VIERDE 50-JARIG BESTAAN DER REPUBLIEK S.E.R.-advies premieverdeling W.A.0. DINGEMANSE FRAUDE MET SPAARBANKBOEKJES EN REISCHEQUES ACHTERHAALD Echtpaar boekte valse stortingen op bijna veertig spaarbankboekjes DAMPO Pagina S DE VRIJE ZEEUW Woensdag SO Oktober 198# Terneuzen Goes Spit,Spierpijn Hulst Oostburg Othene Sas van Gent Bezoek aan graf van Masaryk Hulde aan Tito Arrestaties Sluis IJzendijke KERKDIENSTEN Staking van Britse vrachtrijders Reeds gesignaleerd Moordenaar van Bergen op Zoomse miljonair bekende ook inbraak Longonderzoek bij studenten; 30 ziektegevallen MILITAIR VERONGELUKT Beroep aangenomen Ds. W. H. Gispen, predikant der geref. kerk alhier, die voor het beroep naar Zwolle heeft be dankt, heeft het,beroep naar Dor drecht aangenomen. Examen elementaire verpleging Voor het examen elementaire verpleging slaagden de dames K. van KerkvoortZijlemaker, E. VeermanJonker, C. Pijpelink van Drongelen, M. Versprille van Grol en de heer W. de Pooter. Het examen werd afgenomen door de dames Van Heelvan Dis sel te Goes en VerlindeMaandag te Terneugen. Jongetje in regenput verdronken Maandagmiddag is de 2V2-ja- rige Wim Tblleman uit Hoede- kenskerke in een regenput ge vallen en verdronken. Een dokter heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, maar dit mocht niet meer ba ten. Zeeuwse fruitpluk is vroeg afgelopen Voor de meeste Zeeuwse fruit- bedrijven behoort de fruitpluk weer tot het verleden. Slechts op enkele bedrijven hangen nog ap pels aan de bomen. De pluk is dit jaar vroeger af gelopen dan normaal, hetgeen voornamelijk wordt veroorzaakt door de tegenvallende appeloogst. Peren zijn er dit jaar veel ge weest in Zeeland, maar de appel- oogst zal gemiddeld niet hoger zijn dan 60 procent van een nor male oogst. Goudreinette neemt op veel bedrijven nog een be langrijke plaats in en bij dit ras is er dikwijls sprake geweest van een misoogst. Ook de produktie van Jonathan zal aanzienlijk la ger zijn dan normaal. Een belangrijk deel van de oogst is opgeslagen in de koel huizen om hieruit te worden ge ruimd in de komende winter en voorjaarsmaanden. Voor een groot deel gebeurt dat door mid del van poolvorming, waarbij de teler aan het eind van het seizoen de gemiddelde prijs per kwaliteit krijgt uitbetaald en het aanbod door een commissie wordt gere geld, afhankelijk van de vraag die er is. Hierdoor wordt bereikt dat er steeds voldoende goed fruit te koop is. Bij de fruitveilingen is het aan tal veilingdagen drastisch inge krompen. Bij de veiling Zuid- Beveland" te Goes wordt nog maar drfefkeer per week fruit ge- veild en in Kapelle-Biezelinge twee dagen per week. en reumatische pjjnen wryft U eveneens weg met De vraag naar fruit is op het ogenblik goed. Handappelen kun nen vlot worden verkocht op de binnenlandse markt en ook de exportvraag is toegenomen. Dat geldt eveneens voor peren, waar voor het prijspeil weliswaar nog laag ligt in vergelijking met de kostprijs van dit produkt, maar toch hoger dan de laatste tijd het geval was. Ministerieel bezoek De minister van C.R.M. mej. dr. Klompé, en haar Belgische ambt genoot prof. F. van Mechelen zul len op zaterdag 9 november a.s. te Hulst de viering van het 10- jarig bestaan van het jeugdbui- tencentrum „Het Jagertje" bij wonen. Ook de commissaris der koningin in Zeeland in de provin cie Zeeland, mr. J. van Aartsen, zal hierbij tegenwoordig zijn. „Het Jagertje" houdt zich niet alleen met jeugdwerk bezig, zo als jeugdtoerisme, jeugdweek ends enz., maar het kan worden gezien als het provinciaal jeugd centrum voor Zeeland. Ook met Belgische jeugdorgani saties zijn in de loop der jaren talrijke kontakten gelegd. Leraarsbenoemingen Bij beschikking van de staats secretaris van onderwijs zijn we derom benoemd tot leraar (lerares) 'aan de rijksscholengemeenschap „Koningin Wilhelmina" te Oost burg de dames M. de Waal en M. E. Meijer en de heren drs P. K. Niezing, ir. J. C. P. Quist, T. A. C. van Drunen, P. G. Molenaar, A. J. M. Kuijk, drs C. A. Cappon, J. C. Louws, C. Schijve, ir. A. W. Ause ma en A. H. van Eek. Tot leraar (lerares) in vaste dienst werden benoemd de dames S. G. Wouters en W. Wensink Heersink en de heren A. W. Gos- sije, Z. C. Risseeuw, J. J. Schee' rens, W. J. Vermeulen en D. de Vries. Kaartavond Aan de zaterdagavond te Othene gehouden kaartwed- strijd namen niet minder dan 40 spelers deel. De uitslag was: 1. Jac. Smallegange; 2. P. Verberkmoes; 3. C. Kiel: 4. A. van Fraaijenhove; 5. A. Florus- sen; 6. W. Kaijser; 7, Adr. Ha melink; 8. Jac. de Bokx; 9. A. Stoffels; 10. W. de Pooter. Cultureel centrum Na jarenlang van accomodatie verstoken te zijn geweest voor toneeluitvoeringen en filmvoorstel lingen en met een bibliotheek, on dergebracht in een oude leegstaan de woning, krijgt Sas van Gent nu binnen afzienbare tijd een cultu reel centrum. Het is zo ver nog niet, maar de plannen liggen op tafel. De oude openbare school in de Wilhelminalaan zal worden ver bouwd tot cultureel centrum. Wat (Vervolg van pag. I.) Tijdens de bijeenkomst in het Hradcany-kasteel hield partij leider Duibcek een rede, waarin hij onder meer zei geen grote be loften te willen doen maar „te verzekeren dat wij de voortzet ting van de politiek van na janu ari van dit jaar waarborgen". „Ondanks de ernstige proble men waarvoor de partij zich ais gevolg van de gebeurtenissen in augustus gesteld ziet, is het de rol van de communisten om aan de levensbelangen van de natie te denken, omdat het volk hun zijn vertrouwen heeft geschon ken". Volgens Dubcek toont de geschiedenis van de afgelopen vijftig jaar dat het samengaan met de Sowj et-Unie en de socia listische staten geen toeval is. „Op deze alliantie blijft onze po- ltiiek georiënteerd". President Svoboda zei dat de les van München en de oorlogs jaren hadden aangetoond, dat een andere koers voor Tsjecho-Slo- wakije, dat zich aanvankelijk op het westen had georiënteerd, noodzakelijk was. In het dorpje Lany, waar Tho- ma» Masaryk (de stichter van de Tsjechoslowaakse republiek) en zijn zoon Jan begraven liggen, waren afgevaardigden uit het ge hele land bijeen. Maandagavond laat waren nog duizenden jonge demonstranten op de been. Zij floten uit en rie pen „gestapo". Nadat de betogers vergeefs hadden getracht bij de Russische ambassade een ver zoekschrift in te dienen, waarin om volledige vrijheid werd ge vraagd, trokken zij naar het na tionale theater waar de leiders en hun gasten een gala-uitvoe ring bijwoonden. De ongeveer 3000 demonstranten vonden hun weg versperd door 200 politie mannen, achter wie nog een groep van 100 man stond opgesteld. Een andere groep betogers trok naar de Zuidslavische am bassade waar in spreekkoren hulde aan Tito werd gebracht. Rond middernacht arresteerde de politie een twintigtal jongelui, die op het Wenceslasplein de erewacht bij een monument be trokken. Zij trad daarbij hardhan dig op en maakte gebruik van gummistokken. De Tsjechoslowaakse televisie gaf maandagavond een beeld- verslag van de demonstratie toen duizenden jongeren, nationale vlaggen meevoerend en het volkslied zingend, voor het pre sidentiële kasteel Hradcany wa ren samengestroomd. „Deze me nigte komt uiting geven aan haar toewijding aan de Tsjechoslo waakse leiders. Zij herinnert ons aan de goede tijden van weleer, toen zij de kameraden Tito en Ceaucescu (de staatshoofden van Zuid-SIavië en Roemenië) op het kasteel begroette en toen onze vertegenwoordigers vrijelijk van het balkon konden spreken", zo merkte de t.v.-commentator bij deze beelden op. President Svoboda en partij leider Dubecek werden geest driftig toegejuicht, toen zij het nationale theater verlieten. Nadat de leiders waren vertrokken, keerden de betogers rustig naar huis. de buitenkant betreft blijft er wei nig over van de oude school. Glas zal de boventoon gaan voeren in de nieuwe buitengevel en de en tree komt tussen het gymnastiek lokaal en de voormalige lokalen. De bibliotheek met leeszaal komt op de plaats waar nu het gym nastieklokaal is. Achter de biblio theek komen de sanitaire afdelin gen, de hal en garderobe. Vlak naast de entree rechts komt de schouwburgzaal tevens gymnas tieklokaal. Achter de gymzaal ls dan de berging voor gymnastiek- toestellen. Er zijn verder een foyer en een bar gepland. Er is voor de ver wezenlijking van dit gebouw een bedrag nodig van ruim 500.000. Veel zal gesubsidieerd moeten worden. De gemeente stelt zich garant, maar veel zal moeten ko men van de bevolking zelf. Er zul len enkele tienduizenden guldens op tafel moeten komen. De Sasse industrie zal ook ingeschakeld worden. Men hoopt eind 1969 of begin 1970 het cultureel centrum in gebruik te kunnen nemen. Verhoging bijstandsnormen Naar ons van de zijde van het college voor de verlening van biju stand in de gemeente Sas van Gent wordt medegedeeld, zijn de basis normen voor de uitkeringen inge volge de algemene bijstandswet voör de gemeente Sas van Gent met ingang van 1 september 1968 verhoogd. Zij bedragen thans f 82,50 per week voor een kost winner (zonder kinderen) en 57,75 per week voor een alleen staande. Deze normen worden aan gevuld met een bedrag voor woon kosten, overeenkomend met de verschuldigde huishuur en een be drag voor de te betalen zieken fondspremie en premie aanvul lingsfonds. Belfort-rally Zondagmiddag 19 november a.s. wordt te Sluis de jaarlijkse Bel fortrally verreden. De inzet is het wisselbord, dat door het gemeente bestuur ter beschikking werd ge steld. Het is een oriëntatierit met foto-opdrachten. De lengte be draagt ruim 50 km en de gemid delde snelheid is vastgesteld op 36 km per uur. Op deze rit is het K. N. M. V. reglement 1968 van toepassing. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in café „Lam- minsvliet". IJzendijke heeft aardgas De gehele kom der gemeente IJzendijke heeft het afgelopen weekend aardgas in huis gekre gen. Voor velen was dit een ware uitkomst, want zij hadden vroeg tijdig hun olie- of kolenhaard van de hand gedaan en zaten nu 's avonds in de kou. Drumband bestaat 10 jaar De drumband van „Jeugdbelang" vierde zaterdag het 10-jarig be staan. De mensen werden na een rondgang door het dorp op het Marktplein verrast met een mooie drumbandshow. Ook de drumband „Willem Beukelszoon" uit Bier vliet gaf acte de présence. Kermisschieting In het Hofzichttheater te IJzèn- dijke werd een kermisschieting op de liggende wip gehouden, waar aan dertig schutters deelnamen. Het grootste aantal vogels werd afgeschoten door de heer F. Claijs te IJzendijke. De heer J. Ocké te IJzendijke slaagde erin de beide zijvogels met goed gerichte scho ten te vellen. De heer R. v. d. Ak ker te Waterschoot (B.) nam de hoogvogel mee over de grens. Op 3 november zal een schieting worden gehouden met koeietongen als prijzen. De Sociaal-Economische Raad heeft in zijn op 18 oktober gehou den besloten vergadering de mi nister van sociale zaken geadvi seerd met ingang van 1 januari 1969 de verdeling van de premie van 5,1 procent ingevolge de wet op de arbeidsongeschiktheidsver zekering zodanig vast te stellen dat 3,9 verschuldigd zal zijn door de werkgever en 1,2 door de werknemer (thans, nu de pre mie 4,2 procent is, komt 3,45 ten laste van dewerkgever en 0,75 ten laste van de werk nemer). De raad heeft zich bij zijn oor deelsvorming laten leiden door de in het bedrijfsleven verkregen overeenstemming over de ver deling van de stijging met 0,9 van de premie voor de W.A.O. Op grond daarvan adviseert de raad de minister de stijging van de totale premie voor 1969 met 0,9 (van 4,2 naar 5,1 ge lijkelijk over werkgever en werk nemer te verdelen. DODELIJK ONGELUK De 48-jarige carousseldraaier F. Smit uit Rotterdam is dins dagmiddag op zijn werk by de werf P. Smit aan de Stadion- weg' om het leven gekomen. De man kwam in een draaiende kot- terbank terecht. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek dat hij was overleden. (Hervormingsdag) CHR. GEREF. KERK Zaamslag: Ds. J. C. van Raven- swaay, 's avonds half acht. JUWELIER-HORLOGER - AXELSESTRAAT 46 TERNEUZEN - TELEFOON 3373 Ruim 3.500 vrachtrijders in de Midlands en andere industriële centra in Engeland zijn in sta king gegaan in verband met het van kracht worden van de nieuwe vervoerswet, die de plaatsing van een tachygraaf in vrachtauto's voorschrijft. Dit instrument meet de snel heid waarmee wordt gereden en legt ook andere gegevens vast over de rijdende wagen. Als gevolg van de staking heeft de „British Leyland Motor-Cor poration" haar produktie in Bir mingham moeten stilleggen. Rond 2.600 arbeiders hebben ont slag gekregen. PARIJS: De Notre Dame te Parijs heeft haar zwempak aangetrok ken om van top tot teen gewas sen te worden. De bejaarde dame is in de loop der jaren door de Parijse luchtvervuiling zo vies geworden, dat een schoonheids behandeling nu wel op zijn plaats De hoofdstedelijke recherche is in samenwerking met de postale recherche een zwendel met spaar bankboekjes en reischèques op het spoor gekomen. In een hotel in de binnenstad werd de In Italië wo nende en uit Amsterdam afkom stige mevrouw M. F.F. (26) aan gehouden die de afgelopen maan den met haar Italiaanse echtge noot, de 26-jarige ongeschoolde arbeider J. F., steeds onder een andere naam spaarbankboekjes bij de rijkspostspaarbank en de spaar bank voor de stad Amsterdam aanvroeg. Zij nam de boekjes mee door Ann Rush 10) Ze ging Eve voor naar binnen. In het huis leek het nog killer en onbehaaglijker dan buiten. „Hij is zelf helemaal niet In orde, Marcia. Je moeder zal het deze keer met mij moeten doen." „Maar jij begon Marcia eh daarna lachte ze even alsof ze de humor ervan inzag. „Ik vergat dat je zelf dokter bent maar ik betwijfel sterk of moeder „Dat verwachtte ik wel maar oom Rufus is waarschijnlijk heel wat zieker dan je moeder. Hij heeft vannacht een hartaanval gehad." Marcia schrok. „Ach Eve, wat vind ik dat erg. Hij is zo goed voor ons geweest enIk ge loof echter, dat moeder ook be hoorlijk ziek is." Ze zei het met veel nadruk om dat ze ook wel wist, dat haar moeder in Quiet Harbor alge meen bekend was als de inge beelde zieke. Deze keer simuleerde Mrs. McLeod echter niet Eve zag het reeds terwijl ze nog op de drem- ocl stond. De ademhaling van Mrs. McLeod ging snel, benauwd en hijgend. En toen ze bij het bed stond, zae Eve dat Mrs. Leod bui ten bewustzijn was. Ze nam snel polsslag en temperatuur op en onderzocht nog een paar dingen. Longontsteking. Ze wist zeker dat haar snelle diagnose goed was, maar desondanks begon ze Marcia te ondervragen. „Had ze een benauwde hoest?" Marcia knikte. „Ze had een hardnekkige verkoudheid die dr. Rufus behandelde. En gistermor gen had ze plotseling koorts. Dr. Rufus was ergens buiten de stad voor een bevalling en we konden hem niet hier krijgen. Zelfs van nacht zei tante Rhody dat hij niet kon komen." Eve knikte. Haar oom was zelf ziek en tante Rhody was gewend aan de vele ongegronde klachten van Mrs. McLeod. „Heeft ze geklaagd over pijn in haar zij?" Dat bevestigde Marcia. Maar waarover had haar moeder in de loop van de jaren niet geklaagd? Dag in dag uit, een eindeloze stroom klachten. Marcia had zich aangewend maar met een half oor te luisteren. Eve zond Marcia naar de keu ken om een injectienaald klaar te maken. In haar tas had ze peni cilline en alcohol. Er brandde 'n klein kolenvuurtje in de haard maar toch was de kamer ijskoud, Ze voelde dat zelfs door haar bontcape heen. Ze keek om zich heen en zag de verflenste weelde die in haar herinnering alle grote huizen in Quiet Harbor kenmerkten en ter wijl ze zo deed, herinnerde ze zich iets dat haar bij haar binnen komen onwillekeurig was opge vallen maar waaraan ze verder geen aandacht had besteed. In de hal was het leeg en ze wist zeker, dat dit vroeger niet het geval was geweest. Voorzover ze zich kon herinneren, hadden alle kamers vroeger vol gestaan met prach tige antieke meubelen. Toen ze de injectie had ge geven, ging ze met Marcia naar de hal. Het was niet goed om in het bijzijn van een bewusteloze patiënt te praten want soms drong er toch iets door en Mrs. McLeod was, als ze gezond was, al bezorgd genoeg voor haar ge zondheid. En angst zou de schaal nu misschien juist in haar nadeel kunnen doen overslaan. Ze keek Marcia ernstig aan. „Het is longontsteking. Marcia. En haar toestand is verre van gunstig. Ik wilde, dat oom Rufus haar gisteren had bezocht. Of dat ik er al geweest was." Er kwam een angstige uitdruk king op Marcia's gezicht. „Maar niemand heeft toch tegenwoordig nog ernstige long ontsteking. Met die penicilline en zo Eve schudde het hoofd. „Ik heb haar nu penicilline gegeven maar het zou beter zijn geweest als ze het eerder had gehad. En je zult het ln haar kamer wat warmer maand gevangenisstraf en twee jaar ontre.orgins; na dodelijk ongeval De officier van justitie bij de rechtbank in Utrecht heeft tegen de 23-jarige nomnbediende W. J. van K. uit De Bilt een maand gevangenisstraf, ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van twee jaar met aftrek en te ruggave van het door de justitie ingenomen rijbewijs geëist. De pompbediende stond te recht omdat hij onder invloed in de nacht van vrijdag op zaterdag 17 augustus 's morgens omstreeks kwart voor twee met zijn sport auto tegen een goed geparkeer de trekker met dieplader was ge reden. als gevolg waarvan ziin passagier en vriend Hendrik Edelkoort (22) op slag werd ge dood. De vrienden waren eerst naar Soesterberg gereden, waar zij in een café bier hadden gedronken. Daarna ging het naar een café in Zeist. Omdat E. de drank niet zo goed verdroeg, had hii Van K. gevraagd zijn auto te willen be sturen. Met 0.90 promille alcohol in zijn bloed zette Van K. zich in Zeist achter het stuur om naar huis te rijden. Hij reed met een snelheid van 70 km tegen de ach terkant van de dieplader die zes brandende achterlichten te zien gaf. De wagen werd zwaar bescha digd. De heer Edelkoort overleed vrijwel onmiddellijk. Bij sectie bleek dat hii 0.60 promille in zijn bloed had. Volgens de chauffeur van de trekker, die onmiddellijk na de botsing ter plaatse was. re gende het maar was het zicht goed. moeten maken. Stook de haard maar flink op." Marcia, die meestal onder alle omstandigheden nogal kalm bleef, barstte plotseling in snik ken uit. „Er zijn geen kolen meer, Eve. Er is niets meer." „Zeg maar wat je nodig hebt," zei Eve rustig. „Dan zal ik het wel voor je bestellen." Marcia begon nog wanhopiger te huilen; ze had haar handen voor haar gezicht geslagen en haar magers schouders schokten. „Je begri.iot het niet, Eve. Er is geen geld. En ik weet niet waar ik nog geld vandaan zou kunnen halen." Eve staarde haar geschokt aan. De Mc Leods waren altijd heel rijk geweest. „Maar dp bank zal ie toch wel iets willen lenen op de plantage, op dit huis, op Marcia-bleef huilen maar haar stem klonk geërgerd. „Ik zei je toch al, dat je het niet begreep. Wp zijn de plantage kwijt. Vader had geld erop geleend en toen stierf hij. We namen een hypo theek op dit huis en je oom Peter kocht de grond erom heen voor zijn ellendige krotten. Het meu bilair heb ik stuk voor stuk ver kocht. Moeder wil niet dat ik het huis verkoop er, bovendien zou 't niet veel meer opbrengen dan de hypotheek. En ze zegt, dat ze zal sterven als ik ga werken. O, Eve, ik ben zo moe en Ze snikte "zo, dat 'z'ë' verder geen woord meer kon uitbrengen. (Wordt vervolgd.) naar Italië, boekte valse stortin gen, waarna haar man deze met een vals stempel „legaliseerde". Het echtpaar kreeg op deze wijze de beschikking over twintig post spaarbankboekjes en achttien boekjes van de hoofdstedelijke spaarbank. In alle gevallen wér den de saldi verhoogd tot circa f 3.000. De vrouw kwam vorige weèk naar Amsterdam om een poging te doen de boekjes van de Amster damse spaarbank leeg te halen. De overige had zij op twee na ver nietigd omdat zij deze gezien de strenge controle bij de P. T. T. niet durfde te gebruiken. Het was haar niet bekend, dat de postale re cherche inmiddels achterhaar Identiteit was 7 gekomen en zij sinds eind september bij de politie stond gesignaleercL Bij haar aanhouding bleek zij van drie boekjes reeds 3.000 te hebben opgenomen. Dit geld was nog in haar bezit. Alle boekjes werden op haar kamer aangetrof fen. Het tweetal stapte op spaar bankboekjes over nadat zij met succes vervalste reischèques van de A. N. W. B. en de Vlaamse automobilistenclub hadden geïnd. De A.N. W. B.-chèques leverden f 7.400 op, de V. A. C.-chèques f 4.000. Bij een voortgezet verhoor in het huis van bewaring te Breda is komen vast te staan, dat de 21- jarige J. F. uit Hoogerhëide, die is aangehouden als verdacht van moord op de miljonair C. Rogier in Bergen op Zoom, ook de dader is van een inbraak in huize St. Catharina te Bèrgen op Zoom op 30 juni j.l. Hij heeft ook in deze zaait een bekentenis afgelegd. Uk een niet afgesloten brandkast stkl hij ongeveer 5.500 aan bank papier, benevens een aantal enve loppen met klein geld uit collecte bussen. Tijdens zijn verhoor be kende F. het grootste gedeelte van het geld te hebben omgezet in bars in Rotterdam, Scheveningen en Antwerpen. Het longonderzoek bij de in schrijving van de studenten aan de rijksuniversiteit in Utrecht (12.500 foto's en ruim 8.000 mantoux- proeven) heeft er toe geleid dat vier gevallen van aktieve long- tuberculose werden gevonden, elf gevallen van andere afwijkingen en vijftien studenten met recente infectie. Verscheidene dubieuze reakties op de mantoux-proeven moéten nog worden onderzocht. Van de vier studenten bij wie actiéve long- tuberculose werd ontdekt, zijn er drie ter behandeling opgenomen. Dinsdagmorgen is de dienst plichtig cornet J. de Rooij tijdens een oefening op de Ginkelsehelde te Ede uitgegleden en onder een trekker gekomen. Met ernstige in wendige verwondingen is hij in bet Julianaziekenhuis te Ede opge nomen, waar hij in de loop van de middag is overleden. De militair behoorde tot de 25 afdelingen lichte luchtdoelartillerie uit Ede en was woonachtig in Overberg, ge meente Veenendaal. OPPERMAN OVERLEEFT VAL VAN ZESTIEN METER Een 48-jarige Haagse opper man is vrij ernstig gewond ge raakt bij een val van 16 meter hoogte op een bouwwerk in de technische hogeschoolwijk in Delft. De man, die bezig was met het demonteren^ van transport rails, viel toen één van de rails plotseling losschoot. Hij werd met rugletsel, een gebroken arm en nierkwetsuren in het gasthuis te Delft opgenomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2