De hele wereld wacht in spanning af Is Barry Goldwater politiek uitgespeeld? Radio en Televisie WELKOM DOKTER WAT WORDT HET: VIET-ND OF VIET-NOOIT?.... EISENHOWER: „DIE MAN IS KNOTS Vrijdag 25 oktober 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 GISTEND SINAASAPPELSAP EXPLODEERDE POGING TOT INBRAAK JONGE OOSTDUITSE BETOGERS GEARRESTEERD GEEN SCHADE REGELING VOOR DE LANDBOUW Veelzeggend Vechten is doelloos VERZENDING ZEEPOST ARABISCHE GUERRILLA'S GEDOOD PROEFVLUCHT VAN RUIMTETAXI Publiciteit Richard Nixon Miami Beach Wallace Ag: new HART TRANSPLANTATIE DOOR INGREEP VAN POLITIE VERHINDERD Nog geen twee weken gaf pre sident Johnson te kennen dat hij de hoop had opgegeven nog tij dens zijn ambtsperiode de Viet namese puzzel te kunnen oplos sen, Dat was zijn manier om tegen de Noordvietnamezen te zeggen: dit is je laatste kans, tenzij jul lie liever helemaal opnieuw be ginnen met de volgende presi- De bewoner van een huis aan het zuideinde in Amsterdam Noord werd gistermiddag ineens opgeschrikt door een explosie in de woning, waarvan hij de oor zaak niet kon achterhalen. Hij vermoedde dat een gasfles was geëxplodeerd. Toen medebewo ners thuiskwamen en een kast openden, bleek dat al het glas- en serviesgoed aan diggelen was gegaan en glassplinters tot 3 mm diep in de kastwand staken. De explosie moet zijn veroorzaakt door het gisteren van eeh restant verdund sinaasappelsap, dat in 'n met een schroefdop afgesloten limonadefles zat. Twee Amsterdammers die bij een modezaak in Zaandam een inbraak wilden plegen, zijn door de politie ingerekend voordat de buit, een aantal bontmantels ter waarde van 17.000, kon wor den meegenomen. Een 54-jarige kleermaker die vroeger bij de modezaak had gewerkt, had zich in het winkelpand laten insluiten. In de avonduren toen een ieder vertrókken was verzamelde hij 30 bontmantels ter waarde van 17.000, pakte dit netjes in en bracht ze naar beneden, waar hij de komst van zijn metgezel, een 19-jarige operateur uit Amster dam, afwachtte. De afspraak was dat de opera- teue-om twaalf uur 's nachts met een auto voor het winkelpand zou verschijnen. De operateur had bij de Hembrugpont waar hij doel loos langs de kant stond de arg waan opgewekt van de Zaan- damse politie. De auto werd tot stoppen gedwongen en de chauf feur aan een verhoor onderwor pen. Hii vertelde de auto geleend te hebben van de kleermaker. Deze was toen de operateur niet verscheen lopend naar Amster dam teruggekeerd. Na een lang durig verhoor bekende het twee tal de poging tot inbraak. In Oost-Berlijn, Dresden, Gotha en andere Oostduitse ste den zijn vele studenten, scholie ren en jonge arbeiders aangehou den die kort na de militaire be zetting van Tsj echoslow akij e sympathiebetogingen voor de Tsjechoslowaakse leiders hadden gehuden, zo is in West Berlijn vernomen. Het aantal arrestanten is onbe kend, maar het zouden voor namelijk kinderen van commu nisten en oud-verzetsstrijders tegen het bewind van Hitier zijn. Op het ministerie van staatsvei ligheid zou een speciale afdeling voor de bestrijding van de jonge betogers zijn opgericht. In Oostberlijn zijn deze week al processen geopend tegen som mige betogers. Maandag begon 'n proces tegen de studentes Erika Berthold en Rosita Hunzinger, terwijl binnen enkele dagen een proces tegen de twee zonen van de in ongenade gevallen profes sor Havemann en de zoon van onderminister van cultuur Horst Brasch moet beginnen. De laatste zou volgens sommige berichten door zijn vader aan de politie zijn uitgeleverd. Het slechte weer dat in sep tember het binnenhalen van de oogst heetf bemoeilijkt is geen reden om een schaderegeling in het leven te roeoen. aldus heeft de minister van landbouw en vis serij, ir. P. J. Lardinois, in ant woord op vragen van het twee- de kamerlid mr. J. F. G. Schlinge- man (V.V.D.) verklaard. In oktober is het weer iets min der slechtgeweest en het bin nenhalen van de oogst is verge makkelijkt door het extra oogst- verlof voor dienstplichtigen. Mi nister Lardinois gelooft niet, in tegenstelling tot mr. Schlinge- mann, dat zich in het noorden of in andere delen van het land „een ramp" aan het voltrekken is „al zullen de moeilijkheden in een aantal individuele gevallen zwaar kunnen aankomen". Waar nodig kan echter via de bijstands wet hulp worden verleend, aldus de minister dent, die best eens Nixon kan heten. En de Noordvietnamezen heb ben gereageerd: Johnson mag geen groot staatsman zijn ge weest, maar een vernuftig spe ler in de politiek is hij zeker. Waarbij tussen haakjes niet mag worden vergeten dat een goede slag van Johnson de kansen van Humphrey in de verkiezingsslag kan laten keren. Als er echt een hoopgevend contact tussen Was hington en Hanoi is ontwikkeld, zullen veel Amerikanen wel twee keer nadenken, eer ze op zo'n netelig moment van politieke top willen wisselen Wat zich allemaal heeft afge speeld, ging verscholen achter een nevel van vage en soms on ware verklaringen. Maar teke nend is dat de Amerikanen con tact hebben opgenomen met hun bondgenoten over een staking van de bombardementen op Noord-Vietnam. En nog veel- zeggender is dat de oorlog aan zienlijk is teruggedraaid, inclu sief het terugtrekken van Noord- vietnamese eenheden uit het zui den en het weer neutraal maken van de gedemilitariseerde buffer zone. In naam heette het grote pro bleem dat op de Parijse confe rentie aan de orde was, het sta ken van de bombardementen door de Amerikanen, die hier voor een Noordvietnamese tegenprestatie eisten, terwijl de Noordvietnamezen aan geen tegenprestatie dachten. Men zou nu kunnen zeggen dat de tegen prestatie is geleverd zonder er woorden aan vuil te maken en stilzwijgend zou dit probleem dus zijn opgelost. Men mag aannemen dat de on derhandelaars in Parijs al een stap verder waren bij een veel penibeler zaak: wie moet met wie praten over wat? De Zuid- vietnamese regering verzet zich met hand en tqnd tegen het er kennen van het nationale bevrij dingsfront" als gelijkwaardige gesprekspartner. In redelijkheid mag men vast stellen dat die N.L.F., of men wil of niet, een factor van betekenis is en dat praten zonder hem zin loos is. Zoals het ook zinloos zou zijn als de Zuidvietnamese rege ring buiten het gesprek bleef. De Amerikanen zijn tot de er kenning gekomen de bekering van de vroegere „havik" Mc- George Bundy duidt er op dat er ontzettend lang kan worden gevochten, maar dat er geen overwinning in zicht is. Beide partijen kunnen beletten dat de ander wint, maar zelf geen zege forceren. Dat is het overtuigend ste argument dat er gepraat moet worden. Vandaar dat zowel Ha noi als Washington naar zo'n ge sprek uitzien De voornaamste moeilijkheid is nu ook de regering van Thieu tot de erkenning van die werke lijkheid te krijgen President Johnson kan nog maar korte tijd handelen. Het is de vraag of in zo'n korte tijd alle pijnlijke kwes ties kunnen worden opgelost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ms. „Aragon" 30-10 Brazilië: ms. „Black Osprey" 30-10 Canada: ss. „Nieuw Amsterdam" 30-10 Chili: ms. „Cartagena de Indias" 29-10 Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms. „Wilhelm Florin" 31-10 Ned. Antillen: ms. „Kreon" 29-10 Nieuw-Zeeland: ms. „Poona" 28-10 Suriname: ms. „Palamedes" 28-10 Verenigde Staten van Amerika: ms. „Nieuw Amsterdam" 30-10 ms. „Atlantic Saga" 31-10 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuid-West-Afrika: ss. „Radja" 30-10 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Israëlische troepen hebben donderdagochtend vroeg ten noorden van de Damia-brug over de Jordaan vier Arabische guer rillastrijders gedood en één ge vangen genomen. De gevangene is gewond. Dit heeft een Israëli sche militaire woordvoerder mee gedeeld. De vijf mannen maakten deel uit van een groep Arabieren die de rivier was overgestoken. Aan Israëlische zijde werd nie mand gewond. Een strijkijzervormig toestel, dat de voorloper is van de ruim tevoertuigen die astronauten tus sen de toekomstige ruimtesta tions en de aarde zullen vervoe ren, heeft woensdag boven Cali- fornië zijn eerste proefvlucht ge maakt. Het toestel, HL-10 ge naamd, werd op 12.875 meter hoogte losgelaten door een bom menwerper van het type B-52. Het landde zonder ongelukken op 30 km van de vooraf vastgestelde landingsplaats, hoewel de piloot slechts een van de voortstuwings raketten aan de gang kon krijgen, De bedoeling was dat twee van de vier raketten, elk met een stuw kracht van 4.000 kilo, ontstoken zouden worden. De HL-10 is 6.80 meer lang en moet een hoogte kunnen bereiken van-24 km. Het toestel heeft geen vleugels, maar is uitgerust met drie staartvinnen. 9t (Van onze correspondent) In zijn boek „Eisenhower as a person" schrijft Arthur Larson: „ongeveer in die tijd (in het begin van 1964) bracht ik het grootste gedeelte van de dag door bij Eisenhower in Palm Desert, sprekend over de verschillende moge lijkheden van combinaties (voor de vérkiezingen). Toen wij bij Goldwater kwamen zei Eisenhower, dat hij verontrust was door de hoeveelheid jonge mensen, die dogmatische Goldwater-aanhangers werden zonder rationele ver klaring. Een van de problemen van Goldwater was, dat hij een overdreven zelfbewuste opinie had over ieder onderwerp, dat iemand aan de orde kon stellen. (Een punt, dat Eisenhower in eenzelfde soort zitting drie jaar later weer aan de orde bracht). Niemand kon zo zeker van zichzelf zijn over alles. Het deed hem denken aan de definitie van de „Indian River" „An inch deep and a mile wide too deep to plow and to shallow to drink". Dat is hoe Goldwater's meningen over publieke zaken zijn, concludeerde Eisenhower en hij vervolgde: „de man is knots", (the guy is nuts"). Drie jaar later ver zachtte hij zijn beoordeling iets: „Weet je, Goldwater is best een aardige jongen; hij heeft alles behalve hersens". If Het is zeer wel mogelijk, dat de verkiezingsuitslag 1968 bevredi gend zal zijn voor Barry Goldwa ter. Al zal dit een schrale troost voor hem zijn en al zal dit be paald niet door Richard Nixon worden bevestigd. Barry Goldwater, die in 1964 een verpletterende nederlaag leed tegen Lyndon Johnson men heeft het vele malen kunnen horen in de afge lopen maanden: „De republikeinen hadden geen betere man kunnen kie zen om zeker te zijn van een neder laag" is inderdaad een „nice guy". Kort geleden nog verscheen hij op het televisiescherm om met zijn „running mate" Miller uit dat jaar herinneringen op te halen om trent hun campagne. Een aardige vriendelijke man, een heel „mense lijke" man, die weinig imposante dingen meedeelde, maar opmerkelijk integer uit de verf kwam. Zijn exes- sief conservatieve ideeën kwamen in dit interview ternauwernood aan de orde. Daarvoor was het een te vrien delijke informele babbel en Goldwa ter, die bezig is om zijn gedachten te laten uitgaan naar een senaats zetel, was ook duidelijk niet van plan om zich te compromitteren. Nog niet zo lang geleden heeft Goldwater in een geruchtmakend ci viel proces succesvol gepoogd om zijn naam te zuiveren van een aan slag, die de journalist en uitgever Ralph Ginzburg in geschriften op hem had gepleegd. Ginzburg had na melijk indertijd een aantal psychia ters laten verklaren, dat Goldwater te zeer mentaal gestoord was om in aanmerking te komen voor een pu blieke functie. Ginzburg baseerde zijn stunt op het nut van deze open bare mening voor de publieke zaak, Goldwater achtte zich ernstig in zijn goede naam aangetast. Tijdens dit proces kon men al le zen, dat Goldwater eigenlijk zijn ci viele procedure was begonnen om weer in de publiciteit te komen met het oog op zijn seoatoriale wensen. Het feit dat hij een dergelijke ree zaak nodig zou hebben om weer in de publiciteit te komen bewijst boe- zeer hij in de verkiezingscampagne 1968 naar de achtergrond verdwenen was. Een curieuze man, die in 1964 bij voorbaat al kansloos was ge weest tegen Lyndon Johnson. Een man met dergelijke extreem recht se ideëen, dat men zich terecht kon afvragen of zijn party zelfvernieti ging voorstond. Het feit dat hij een dergelijke recht- geweest voor de republikeinse party, dat hy in 1964 al het volkomen ont wrichtte partyapparaat van de re publikeinen zorgvuldig opnieuw is gaan opbouwen. Nixon's overweldi gende overwinning op de conventie in Miami is niet te danken geweest In de eerste plaats aan de voorverkiezingen, maar aan zyn an- begrijpeiyke energie en lust om dag in dag uit, maand in maand uit, naar de meest onherbergzame plaat sen te reizen om voor zijn partij te praten, om aan te zitten aan grauwe diners, om met iedere lokale politi cus geduldig te werken aan de her bouw van het partijapparaat. Rocke feller was niet alleen kansloos om dat hij van de oostkust kwam, een liberaal was en gescheiden, maar ook omdat hy in 1964 de kandida tuur Goldwater zeer bepaald niet had gesteund en omdat hy dierhalve een belangryke ontwrichter van de republikeinse party was geweest. Kortom, Nixon was loyaal geweest to uitermate moeilijke tijden en Roc kefeller was in diezelfde tijden de loyaal geweest. Als de politieke ideeën van Gold- water, voorzover dit inderdaad ideeën waren en geen onlustgevoe lens, thans ternauwernood meer in de verkiezingscampagne van de re publikeinse partij aan de orde zijn, dan bednidt dit dus niet, dat Goldwa ter met zyn verleden niet van in vloed is geweest op de gang van zaken tydens de conventie in Miami. Men kan ook het jaar 1964 niet ver- gelijken met het jaar 1968. In 1964 was Vietnam nog niet der mate ingrijpend aan de orde en vooral in 1964 was de rassen kwestie en de crisis van de steden nog niet de overweldigende zaak, die het thans is. Voor vele Amerikanen Jclinkt Nixon's „Law and order" niet als de uiting van een extreem recht se politicus, maar als de enig moge lijke oplossing voor het voortbe staan voor het leven van de Ver enigde Staten van Amerika. De onlustgevoelens waar de poli ticus Goldwater op speculeerde hoe integer de man geweest mag zyn werden overgenomen door George Wallace, die bezig is een groot aantal „Blue collar workers" aan zich te binden met demagogi sche methodes, waarvan Barry Goldwater niet gedroomd kan heb ben. Het is ook tekenend, dat in de prognoses omtrent de invloed van Wallace op de komende verkiezing van Amerika's president doorlopend gesproken wordt over het aantal re publikeinse stemmen, dat hij zal ont trekken aan Nixon. Men denkt, dat aanzienlyk meer potentiële republi keinen achter het vaandel van Wal lace zullen trachten door te breken dan democraten. Nixon's keuze van Spirow Agnew als zijn vice-president is in niet ge ringe mate gericht geweest op de mogelijkheid om met hem de Wal lace-catastrophe voor de republikei nen zo klein mogelijk te maken. Ag new verkondigt ongetwijfeld een aan tal gedachten, die Goldwater in 1964 de zijne kon noemen. Maar Agnew staat ook in 1968 voor het feit, dat hij verplicht is genuanceerder te den ken dan Goldwater meende in 1964 te kunnen doen. Als hij tenminste zijn mond niet voorbijpraat zoals hij een dezer dagen nog deed (Hij gaat nu nog alleen maar geschreven ver klaringen voorlezen). Voorlopig doen de gebeurtenissen in Chicago Nixon en Agnew op rozen zetelen- Ondanks de verpletterende reporta ges van krant en televisie over de acties van Mayor Daley's politie blij ken 9 van de 10 Amerikanen het eens te zijn met Dalev. Een harttransplantatie op de universiteit van Stanford in Cali- fornië heeft door de opeising van het stoffelijk overschot der do nor door de politie geen doorgang kunnen vinden. De donor, de 18-jarige Donald Bush, was dinsdag in het zieken huis bezweken aan een ernstige hoofdwond, die naar men aan nam ontstaan was bij een zelf moordpoging. Hoewel de ouders van de jon gen toestemming hadden gegeven voor overplanting van het hart, eiste de politie het stoffelijk overschot op voor een lijkschou wing, odat Donald Bush het slachtoffer zou zijn geweest van een vechtpartij. ZATERDAG 26 OKTOBER NEDERLAND I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Op het eerste gehoor: lichte muziek met nieuws en act. (7.40 Olym pisch journaal); 8.00 Nws; 8.11 Gewijde muziek; 8.30 Nieuws; 8.32 V. d. huisvrouw; 9.00 Theo logische etherleergang; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gymnastiek v. d. huisvrouw; 9.15 Klassiek mu- ziekprogr. met aansluitend luis terwedstrijd; 10.55 Kunstkro niek; 11.00 Nieuws; 11.02 Denk patronen en praxis, lezing; 11.15 Solistenkamer, muzikaal vraag gesprek; 11.55 Med.; 12.00 Lich te orkestmuziek; 12.14 Marktbe richten; 12.16 Overheidsvoor lichting: De politie nu; 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Act.; 12.50 Zonder grenzen, een rubriek door Ann Rush 7 Tante Rhody liep haar achter na en toen ze buiten gehooraf stand van oom Rufus waren, zei ze: „Gelukkig dat je thuis geko men bent, liefje. Ik dacht werke lijk, dat hij vannacht dood zou gaan. Zijn lippen waren helemaal blauw en ik kon zijn hartslag niet vinden. Hij werkt veel te hard. Hy wilde zelfs niet in bed blijven toen hij vorige maand zware griep had". Eve knikte ernstig. „Ik zal hem onderzoeken zodra ik terug ben. Maar het zal wel moeilijk zijn om daarvoor zijn toestemming te krijgen". „Hij zal brullen als een stier. Het lijkt wel alsof hij niet meer dezelfde is sinds mr. Peter die fabriek hier in Quiet Harbor heeft gesticht. Ik heb nooit twee mannen ergens zo hevig ruzie over horen maken. En nu praat mr. Rufus niet meer tegen mr. Peter en ik geloof, dat mr. Rufus zich alles erg aantrekt. Niet al leen van de fabriek maar ook dat mr. Peter hier niet meer komt". „Een fabriek?" vroeg Eve ver baasd. „Hebben ze je dan geen van beiden ooit geschreven, dat mr. Peter hier een papierfabriek heeft gesticht?" vroeg tante Rhody. Eve schudde het hoofd. „Daar om ruikt het hier natuurlyk zo af schuwelijk. Oom Peter moest zich schamen. Zijn eigen geboor testad!" Tante Rhody schudde instem mend het hoofd maar ze kon nog maar steeds niet begrijpen waar om geen van de ooms Eve had ingelicht". „Ik denk, dat mr. Peter al ge noeg te stellen had gehad met mr. Rufus", zei ze. „En mr. Ru fus was zo verdrietig over wat er gebeurd is, dat hij er niet toe kon komen jou er ook maar over te schrijven". Eve snoof de stank nog eens diep in en trok een lelijk gezicht. „Zelfs al zou oom Rufus heb ben toegestemd, dan was het nog niet behoorlijk van oom Peter om zoiets te doen. Quiet Harbor is altijd de woonplaats van de Ca- merons geweest, al van voor de Vrijheidsoorlog". Ze kon het zich nog steeds niet voorstellen, dat oom Peter iets dergelijks zou hebben gedaan. „Dat behoef je mij niet te ver tellen", zei tante Rhody. „Maar als mr. Peter zich eenmaal iets in zijn hoofd heeft gezet, krijg je het er toch niet uit". „Probeer oom Rufus weer in bed te krijgen, tante Rhody. Het bevalt me helemaal niet zoals hij er uitziet". „Mij evenmin", zei tante Rhody en verdween hoofdschuddend in huis. Het tankstation op de hoek was nog gesloten toen Eve voorby reed en ze dacht er vluchtig aan, dat ze wel gauw benzine nodig zou hebben. Ze had sinds de vo rige middag geen benzine inge nomen. De gedachte werd echter verdrongen door haar bezorgd heid over haar oom. Hij was bij hitte en koude onvermoeibaar erop uitgetrokken, hij had zich bij epidemiën uitgeput en had wel drie maal het geld verdiend dat hy had ontvangen. Het was geen wonder, dat zyn hart was aangedaan. Toch was hij nog niet echt oud. Vijftig dacht ze, misschien een- envyftig. Dat was tegenwoordig nog betrekkelijk jong. Ze moest erop toezien, dat hij wat beter voor zichzelf zorgde. Ze kon ech ter niet terwille van hem in Quiet Harbor blijven. Zelfs al had oom Peter zijn fabriek niet gesticht, dan zou dat nog onmo gelijk zijn geweest. Het stadje was te doods. Er gebeurde nooit iets. En bovendien zou ze niet on der de mensen durven komen als iedereen wist en dat zou heel spoedig het geval zijn dat haar huwelijk was afgesprongen. Mis schien kon ze oom Rufus zo ver krijgen, dat hij naar Savannah ging, alleen spreekuur hield doch geen huisbezoeken aflegde. Dat deden dokters in de stad tegen woordig vaak. In deze stinkende, rommelige plaats was niet meer te leven. Zelfs oom Rufus zou dat niet meer willen. Haar motor kuchte beleefd, daarna nog een paar maal en ver volgens stond haar auto midden op de weg stii. De geluiden wa ren h"a vertrouwd, zelfs al zou ze niet "geweten hebben dat haar benzine bijna op was. Ze zuchtte en keek hulpeloos om zich heen. Voor zover ze wist was er maar een tankstation in Quiet Harbor. Het was nog on geveer een halve mijl naar het huis van de Mc. Leods en ze had nog steeds de schoenen met de heel hoge hadden aan waarmee ze was vertrokken. Bovendien was de wind stil. Ze trok haar minkcape vaster om haar schou ders en reikte naar achteren om haar dokterstasjes te pakken. Ze moest zich haasten want anders zou Marcia oom Rufus weer op bellen. Achter haar kwam een auto tot stilstand en een boze mannen stem riep: „Weet u niet dat het midden van deze weg geen plaats is om te parkeren?" Ze opende het portier en stapte uit op de smalle asfaltweg. De may achter het stuur van de an dere auto kwam haar bekend voor maar ze kon toch niet bedenken wie hij was. Hy had rood haar en een mager gezicht. Ze wist in een oogopslag dat hij verhoog de bloeddruk had en dat hy haar niet sympathiek was. Het was voor de tyd van het jaar en voor dit deel van South Georgia een buitengewoon kille dag maar haar stem was nog een paar graden killer toen ze zei: „Zelfs een man kan weten dat iemand niet zonder reden midden op de weg stilstaat. Ik heb geen benzine meer". „Een andere reden kan zijn, dat ze Eve Cameron is en denkt, dat de weg van haar alleen is". Zyn stem konk zeker niet min der ijzig dan de hare. (Wordt vervolgd.) over missie en zending; 13.00 Een oplossing voor de alcoholi cus, vraaggesprek; 13.15 Vlie gende schijven: verzoekplaten v. d. militairen; 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes (16.0016.02 Nws); 16.30 75 jaar E.H.B.O., reportage; 16.45 Links voorrang?, gesprek; 17.00 De Olympische winterspelen '68 in Mexico (18.30 Nieuws; 18.46 Ac tualiteiten; 19.00 Musicerende dilettanten: kinderkoor; 19.25 Gram.; 19.30 Sjook: progr. voor de twintiger; 20.00 Verzoekpla- tenprogramma; 21.30 Cursief, 'n orogramma dat schuin tegen de lingen aankijkt; 22.0002.00 De Olympische Spelen 1968 in Me xico (22.30 Nieuws; 22.40 Med.: 22.42 Overweging; 22.45 Goal, muzikaal sportprogr. met com mentaren en gekruide nieuw- tjes;23.55 Nieuws). HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgym.; 7.20 Socialisch strydlied; 7.23 Van de voorpagi na; 8.15 Gevarieerd progr.; 10.30 Werkgeven en nemen: veertien daags progr. over arbeid en ar- bels verhoudingen: 10.50 Weg wijs: tips voor trips cn vakan ties; 11.00 Nieuws; 11.02 Bij Do- rus op visitie: cabaretprogram ma (herh.); 11.25 Amerikaanse verkiezingskroniek; 11.45 Salon orkest; 12.10 Een nieuw geluid: ionge artisten; 12.26 Med. t.b.v. 'and- en tuinbouw; 12.29 Lichte gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Wara- varia; 13.15 Tijd voor tenagers; 13.50 Uitlaat: progr. voor twin tigers; 14.25 Uilenspiegel: stu- dentenprogr.; 14.45 Radio Jazz Magazine: 15.20 Frans - Duits - Engels: een luisterprogramma; 16.30 Nationale Brassband; 16.50 Licht platenprogr.; 17.25 Radio- weekjournaal; 17.55 Med.; 18.00 Nieuws; 18.16 Commentaar op het nieuws; 18.22 Melodieën Ex pres; 18.45 Verzoekplatenprogr. van klassieke en moderne muz.; 19.30 Nieuws; 19.35 Artistieke -.taalkaart; 20.15 Viool en piano; 20.35 De Kampioen: (hoorspel; 21.55 Metropoleshow; 22.30 Nws; 22.40 Loco, een progr. zonder motief; 23.15 Licht platenprogr.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 12 Gevar. progr. (10.00 en 11.00 Tws); 12.00 Nieuws; 12.03 Ski- ?.toon: informatie over nieuwe -ngspeelplaten; 13.00 Nieuws; 13.03 Big Band Special: The Ramblers; 13.30 Zuidzee-serena- de; 14.00 Nws; 14.03 T(w)ien: progr. voor tieners en twens; 15.00 Nieuws; 15.03 Licht platen- programma 16.00 Nieuws; 16.03 Country en westernmuz.; 16.30 Pop Think-in: tienermuz., kri tisch beluisterd; 17.00 Nws; 17.02 18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte gram. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.43 Weerbericht; med., progr.-overz. en s.o.s.-berichten v. d. schip pers; 12.45 Gram.; 12.55 Buiten lands persoverzicht; 13.00 Nws, sveerber. en dagklapper; 13.15 Gevar. muziekprogr. (14.00 Nws); 15.00 Nws; 15.03 Gram.; 16.30 Toccata; 17.00 Nws, weer bericht en med.; 17.10 Noord en Zuid; 17.35 Jazmuziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Hoofdstad van Europa; 18.10 Het andere oog; 18.30 FranSe les; 18.32 Lichte muz.; 18.52 Taalwenken; 18.55 Gram.; 19.00 Nws, weerbericht en act.; 19.40 Pianorecital; 20.00 Showtime; 22.00 Nieuws en be richten; 22.15 Jazz in Europa (tussen 22.3024.00 Olympische flitsen); 23.00 Niuws; 23.10 Lich te liedjes; 23.40 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 07.30—09.00 In kleur: Olympische Spelen '68; 09.30—11.00 Teleac: 09.30 Meten en vergelijken (les 6); 10.00 No ten en tonen (les 6); 10.30 Kijk eens wat ik zeg (les 6); 15.30 Journaal; 15.3217.00 Teleskop: zaterdagmiddagprogr. voor de jeugd; 17.0017.40 In kleur; Olympische 1968; 18.15 Olympi sche Spelen 1968; 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; STER: 19.03 Reclame; 19.06 In kleur: Vaders tegen wil en dank, tv- feuilleton: 19.32 In kleur: Cap tain Scarlet, tv-feuilleton; STER: 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; STER:: 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: Run for your life, tv- feuileton; 21.10 In kleur: De Lou van Burg-show; 22.25 Journaal; 22.300210 Olympische Spelen 1968. NEDERLAND II: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Pick-Up: Presentatie van nieuwe gram.; 19.35 Tweekamp, studentenquiz; 20.00 Journaal;, STER: 20.16 Reclame; 20.20 Een grote liefde, Tsjechisch tv-spelj- 21.50 Evangelie; 21.55 Actuali* teitenrubriek; 22.25 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. uitz.)i 12.3014.00 XlXe Olympiade te' Mexico; 14.30 Schooltelevisie;! 15.00 Volksuniversiteit; 17.00 19e Olympiade te Mexico; 17.45 Schooltelevisie; 18.50 Zandman* netje; 18.55 Ja zuster, nee zus* ter: tvserie; 19.50 Franse taai- wenken; 19.52 Zoeklicht: cultu rele actualitieten; 19.57 Med.; 20.00 Nieuws; 20.25 100.000 of niets; spelprogr.; 21.40 Echo;' 22.10 Twee tekenfilmpies; 22.20 Nieuws; 22.30—2.10 19e Olym piade in Mexico.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 9