OQ OQ OQ OQ WARMTE - TEKORT? DIELEMAN snelle N DE VERSCHRIKKELIJKE Wij verzorgen o OQ - OQ - OQ OQ OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ - OQ Wij hebben over! Oliegevulde en thermostatisch gevulde RADIATOREN zijn momenteel de ideale oplossing voor een konstante gelijkmatige warmte. o Bloemetje van de kruidenier en eitje van de boer? BEURSOVERZICHT DB VRIJE ZEEUW Pagina 7 Elektro Technisch Bureau een sprinter, een wagen met een nieuwe lijn,waarinu zich veilig voelt en comfortabel zit; lage onder houdskosten, gering benzine verbruik; vele technische ver anderingen In model 1969; de prijs? fantas tisch laag! v.a. En de groentehandel? Man verbrand in Venlo Lasser verdacht van beroving Amsterdamse restauranthouder Degussa bouwt bij Zandvlletsluls (Antwerpen) ADVERTENTIES VAN DE SANDB INTERNATIONALS MERENDEELS VRIENDELIJKER Vooruitzichten Koninklijke/Shell- groep wenst modebewuste voorlleh tlng wilt modieus gekleed gaan verlangt het nieuwste tégen redelijke prijzen wilt verzekerd zijn van een ruime keuze in stoffen - jumpers - vesten - japonnen overgooiers deuX'pièees en is nieuwsgierig naar de nieuwe collectie Hollandia ondergoed - nachthemden - pyame's - dusters en huispakken wordt niet teleurgesteld als u eens binnenloopt bij LI K NOORDSTRAAT 15 TERNEUZEN TELEFOON 01150-2195 En, wat zo handig is, zo'n radiator kimt U overal In uw huta meenemen en neerzetten daar waar een stopcontact 1». Wij hebben momenteel een prachtige kollektie radiatoren in diverse uitvoeringen. Zij zijn niet alleen een 'bron ven warmte maar ook een sieraad in Uw vertrek. Wij verstrekken U gaarne alle inlichtingen over deze mo derne manier van verwarming. NIEUWSTRAAT 28 TERNEUZEN TELEFOON MOT IMPORTRICE H. ENGLEBERT N.V. VOORSCHOTEN TELEFOON 01717-2010 uitgebreid dealernet Automobielbedrijf 'T CENTRUM, TERNEUZEN, Axeisestraat 59, telefoon Of 150 -2961 Dé regering wil het aan de gewone kruidenier toestaan eenvoudige bloemen en plan ten te verkopen naast zijn normale levensmiddelenassor timent. Aan pluimveehouders wil men de vrijheid geven, met hun eieren langs de klan ten te gaan zonder dat daar vóór eén speciale vergunning nodig is. Aan winkeliers in tuinbouwzaden wil zij de mo gelijkheid bieden, ook planten te verkopen. Daarvoor,heelt zij wijzigin gen ontworpen van een 3-tal vestigingsbesluiten: levens- middelenbedrijven, algemene ambulante handel en bloe menverkopers- en hoveniers bedrijven. Deze wijzigings- ontwerpen zijn alle drie voor advies voorgelegd aan de so ciaal-economische raad. Bloemen.en planten kunnen nu al worden verkocht door warenhuizen en supermark ten, dat wil zeggen onder nemingen ook andere levensmiddelen verkopen. Deze zaken kunnen voor de bloemenverkoop ontheffing krijgen van het hoofdbedrijf schap detailhandel. Van de kant van cte kruideniers is echter ook belangstelling ge toond. De kruideniersorgani saties willen voor zelfbedie ningswinkels en supermark ten de mogelijkheid van ge heel vrije verkoop, dus zon- der dat er ontheffingen nodig zijn. Dié vrijheid wil de re gering toestaan voorzover het om éénvoudige losse snijbloe men eri kleine eenvoudige potplanten gaat. Zij meent dat voor het verhandelen hiervan geen vakbekwaamheid nodig is. Bij' de snijbloemen is eén elementaire kennis van bewa ring en verzorging voldoende. De warenhuizen en super markten, die. nu al ontheffing hebben, moeten de bloemen en planten in luchtdichte plastic verpakking aanbieden. Die eis wil de regering afschaffen, nu het proefstation voor de bloe misterij in Aalsmeer heeft vastgesteld, dat zo'n verpak king niet bepalend is voor de houdbaarheid en iri sommige gevallen zelfs nadelig voor de kwaliteit van het produkt. Het enige waarop de verkoper dient toe te zien, is dat de planten niet te warm staan en vocht kunnen opnemen. De aandrang van de kant van de kruideniersorganisaties is mede ontstaan, doordat In d« torenflat aan de Casino- weg te Venlo is de 59-jarige F. van Weerdt woensdagavond dood aangetroffen door een neefje die zijn alleenwonende oom bezocht. De man was geheel verkoold, evenals de stoel waarin hij zat. De man is vermoedelijk tijdens het roken in slaap gevallen waardoor de brand is ontstaan. voor de bloementeelt geen teeltvergunningen meer nodig zijn. Dat heeft een sterk ver grote aanvoer van de goed kope soorten bloemen en planten teweeggebracht. Van 't hoofdbedrijfschap verneemt het A.N.P., dat ook van de kant van de groentehandel belangstelling is getoond voor bloemen- en plantenverkoop. Van deze branche wordt echter in het wijzigingsbestuit niet gerept. De Amsterdamse politie ver denkt de 22-jarige lasser R. de F. uit de hoofdstad ervan een van de twee mannen te zijn die zaterdagnacht de 40-jarige Chi nese restauranthouder T. S. Lie van een tas met ƒ16.000 en een groot bedrag aan buitenlandse valuta beroofden. De lasser werd woensdagnacht in Amsterdam west van zijn bed gelicht. De restauranthouder werd om half twee op de parkeerplaats bij zijn woning door de mannen opgewacht en toen hij uit de auto stapte, met een ijzeren staaf neergeslagen. De recherche acht het niet uit gesloten, dat de verdachte ook betrokken was bij de overval op de 58-jarige bami-fabrikant E. Lem Bekker op dinsdagavond 1 oktober. Deze werd in zijn bedrijf door een man, die na te Nabij de Zandvlietsluis ten noorden van Antwerpen is woensdag de bouw begonnen van een nieuwe petrochemische fabriek van het Duitse Degussa- concern. Het complex, dat vrijwel uit sluitend door Duitse werkkrach ten wordt gebouwd, zal in an derhalf jaar gereed zijn en che mische derivaten produceren. De investeringen belopen circa 150 miljoen gulden. hebben aangebeld was binnen gedrongen, van een bedrag van 1200 beroofd. Tien minuten eerder was de heer Lem Bekker door een onbekende opgebeld over de levering van loempia's. 41) Een doodse stilte valt in de zaal na de brutale eis van Korban. „Welnu?" vraagt de reus spot tend. „Vindt ge het soms teveel voor zo'n schone bruid als uw Allesandra? Toegegeven, het ver blijf in de kerker'heeijt'haar niet bepaald goed gedaan, doch zodra zjj weer in de buitenlucht komt, zullen de blosjes op haar wangen spoedig teruggekeerd zijn!" Gru- balt balt zijn vuisten in machte loze woede en ook Aram heeft moeite, zich goed te houden. „Goed," spreekt de prins einde lijk, „ik zal het goud halen, doch ge moet mij de tijd geven en de verzekering, dat Allesandra goed behandeld zal worden!" Korban vertrekt zijn mond tot een wrede grijns. „Van dat laatste zult ge u zelve kunnen overtuigen!" zegt hij. ..Ge denkt toch niet, dat ik u laat gaan, voordat het geld hier is? Uw makker, hier," en hij wijst op Aram, „kan het geld halen en om er zeker van te zijn, dat hij geen streken zal uithalen, zal Ramar hem vergezellen!" De prins wil iets zeggen, doch voordat hij heeft kunnen spreken, treedt Aram naar voren. „Goed, ik zal gaan!" zegt hij vastbesloten. (aoadar «Dig» prljsvachogtag) fcuteatandM Wadao DE VMIE ZEEUW TaL 01150—2079 Te De meeste Internationals zijn gisteren vriendelijker geweest ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Alleen Hoogovens stelde wat teleur met een eerste verhandeling op 118,60 (119,30). Gunstig in de markt lag Kon. Olie op 200,60. Vraag van het publiek deed de koers uitlopen tot 201,20. Philips was prijshoudend op 167,80. Unilever verbeterde 40 cent tot 139,20. AKU kon de koerswinst van woensdag niet alleen handhaven maar voegde daaraan nog 20 cent toe op 105,80. Aangezien Beurs plein 5 het zonder slotkoersen van Wallstreet moest stellen, nam men een afwachtende hou ding aan. Hierdoor was de han del in de hoofdfondsen zeer kalm. De cultures waren verdeeld. AKU verbeterde een half punt tot 115. Amsterdam Rubber moest iets prijsgeven op 62%. Ook in de scheepvaartsektor viel weinig te beleven. Van Omme ren, welk fonds woensdag 13 pnt. steeg, voegde hieraan nog enige punten toe op 248. Rott. Lloyd verbeterde bijna 3 punten tot 165. Kon. Boot en Maatschappij Ne derland waren iets gemakkelij ker. De staatsfondsenmarkt was verdeeld met weinig zaken. Delimij daalde 30 cent tot 76,10, terwijl KZ-Organon zwak in de markt lag op 193. De koersvorming voor Scheve- ningen (E.M.S.) is de laatste da gen wisselvallig geweest. De heer Zwolsman wil zjjn machtspositie in de E.M.S. niét prijsgeven. Hij wil de mening van aandeelhou ders in de jaarvergadering van vandaag vernemen alvorens een besluit te nemen. De heer Zwols.- man bezit een flinke post aan delen E.M.S. De beurs ziet-met spanning de resultaten van de jaarvergadering tegemoet. In de Philipshoek zakte de koers tot 166,90 om op 167,30 de markt te verlaten. AKU sloot op circa 105,60, Unilever op 138,80 en Kon. Olie 201,20. In de scheep vaartsektor verbeterde Scheep vaart-Unie zich tot 102%, Van Ommeren liep 2 punten terug tot 246. In de eerste periode steeg Er- dal 8. Nat, Nederlanden 14, Kon. Papier 13 en Calvé en Veneta ieder tnet 8 punten, Albert Heijft steeg 1,80. Billlton-II steeg ruim 1 gulden. Varrossieau, Ru» haak, Wijers, Ned, Kabel, Gist» Brocades en HolL Beton daalden ieder 5 punten. Hook's machinal gaf 7, Porceleyne Fles 6 en Leid» se Wol 7 punten prijs. Bols daal» de 3 gulden, In een kleine kring waren de gunstige winstcijfers van Des- seaux over het boekjaar 1067/68 bekend. Hierop steeg de koers 10 punten tot 610. Woensdag ver beterde Desseaux 33 punten tot 600. De direkteur voor financiën van de Kon./Shellgroep, P. G. Grimshaw, heeft donderdag in een bijeenkomst van beleggings- deskundigen in Londen gezegd dat voor dit jaar een stijging van 15 procent van de nettowinst (uitgedrukt in Amerikaanse dol lars) „ruim binnen de grenzen van het mogelijke" ligt. Hij zei verder dat er geen reden is voor een herziening van een eerdere raming van de winstverbetering na 1968 van 10 pet. GEMEENTE TERNEUZEN openbare vergadering gemeenteraad De burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Ter- neuzen zal worden gehouden op donderdag 31 oktober 1968, te 19.30 uur, in het gemeentehuis alhier. Terneuzen, 24 oktober 1968. De burgemeester voornoemd; J. C. ASCHOFF,

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7