om u een idee te geven... FRIESCHE VLAG GOUDBAND RADIO DE KOEK 2350- Maiinaeri Een vingerhoed vol Goudband is al genoeg voor het lékkerste kopje koffie: geuriger en met een voller aroma. Plezierig dat juist dje koffiemelk óók de voor deligste in het gebruik is! 'ntWaec^e'en POCKETS VOUW FIETSEN 31% DE MOORD OP DE AMSTERDAMSE WINKELIER Politie zoekt twee onbekende klanten Indonesië heett in 1969 ongeveer 1 500 miljoen dollar nodig voor invoer voedsel en grondstoffen 1139.- Goud by Goudband Philips Kleurentelevisie de fles waar méér in zit Noordstraat 107, Terneuzen. Tel. (01150)-4255 Vijf slagen op het hoofd Zestig rechercheurs in touw Kettingbotsing in de mist Bedolven onder 60 ton grint Stakings aanzegging bij Belgische radio en t.v. (malde "Ijanuari-prijs:) Pagina 0 Othene Prijskaarten Austin-combi v. d. Sande U vindt in onze zaak het beste wat er op kijk- en luistergebied te koop is: Philips. DE VRIJE ZEEUW Donderdag 24 oktober 1968 jjjijjjjaitjj vaste melkbestand- delen. Zuinig in het gebruik dankzij deze hoge concentratie 14 - karaats gouden sieraden! Vraag nieuwe folder met nieuwe prijzen (ingaande 1 juni 1968) aan uw koffiemelkleverancier. De daarin afgebeelde sieraden zijn verkrijgbaar voor ongeveer de helft van da vergeüjkbate winkel waarde Philips bandrecorder voor mensen die een maximum aan geluidskwaliteit en speelmogelijkheden zoeken voor een betaalbare prijs. 449,- De Amsterdamse recherche zoekt naar een circa 28-jarige neger en een 20- tot 25-jarige blonde vrouw die maandagoch tend omstreeks het tijdstip dat de 78-jarige Amsterdamse melk handelaar-kruidenier R. Royé in zijn kantoortje werd vermoord, bij diens winkel in de Jan Steen straat hebben aangebeld en on geveer tien minuten zijn binnen- geweest. Hoewel commissaris Sanders het niet met zoveel woorden zei, bleek duidelijk dat de recherche het tweetal er sterk van verdenkt de daders van de laffe moord te zijn. „Zij zijn mogelijk de laat- sten die de oude man levend heb ben gezien", aldus de heer San ders. „Of ze hem ook dood heb ben gezien, is een andere vraag. Ik kan niet zeggen of zij de ver dachten zijn, maar het zit er dik in." Buren hebben verklaard, dat de man tussen kwart over acht en half negen aanbelde en toen de winkeldeur werd Opengedaan, samen met de vrouw naar binnen was gegaan. Tien minuten later kwamen zij naar buiten en ver trokken lopend. De man, beschre ven als een donkere neger, was circa 1 meter 75 lang en correct gekleed. Hij droeg een donker pak. De vrouw droeg een zwarte lange broek met wijd uitlopende pijpen, donkere schoenen met halfhoge hakken en een bruine mantel. Zij had lang haar. De recherche beschikte reeds op de dag van de moord over deze gegevens. Tot dusver is ver geefs getracht hen te identifi ceren. Bij de sektie is gebleken dat de winkelier tenminste vijf slagen op het hoofd heeft gehad, moge lijk met de platte kant van een bijl of met een koevoet. De recherche trof de woning ordelijk aan en niets wees er op, dat zij grondig was doorzocht. Er werd slechts een kleine hoeveel heid klein geld aangetroffen, maar uit getuigenverklaringen is naar voren gekomen, dat de win kelier enige duizenden guldens in huis moet hebben gehad. Sinds de ontdekking van het misdrijf zijn een 60-tal recher cheurs onafgebroken met het onderzoek bezig. Tot dusver zijn meer dan 200 mensen gehoord, hetgeen een schat aan informatie 'heeft opgeleverd. „We moeten nog veel nagaan en hebben goede noop de dader of daders te vin- jden", aldus de commissaris. Gistermorgen omstreeks half negen is op de weg tussen Rolde en Gieten in dichte mist een ket tingbotsing gebeurd. Zes auto's, waaronder een bus van de n.v. Gado, werden zwaar beschadigd of vernield. Twee inzittenden van een beselauto uit Veendam wer den ernstig gewond naar het Wilhelminaziekenhuis in Assen vervoerd. De bestelauto werd to taal vernield. De kettingbotsing werd veroorzaakt door een on verlichte trekker. Het verkeer op deze weg is ruim twee uur gestagneerd ge weest en moest worden omgeleid. Woensdagmorgen even vóór negen uur is de 42-jarige heer H. Schollema uit Bedum bij een be drijfsongeval in Groningen om het leven gekomen. Als terrein chef was hij werkzaam bij de grinthandel Sijbesma en Van der Veen. De heer Schollema was bezig een vrachtauto te laden met grint uit een trechter. Hiertoe opende hij de schuif van de1 De Indonesische delegatie op de in het Kurhaus te Schevenin- gen gehouden donorlandenconfe rentie heeft de behoeften van zijn land aan nieuwe toezeggingen van buitenlandse hulp voor het kalenderjaar 1969 geraamd op 500 miljoen dollar. Dit bedrag zal worden bestemd voor de invoer van voedsel, grondstoffen en an dere commerciële importen. Ook trechter, waarop deze omviel. Het slachtoffer werd bedolven onder het 60 ton zware gewicht van de trechter met inhoud. Toen de g.g.d. en de brandweer hem een kwartier later hadden be vrijd, bleek hij reeds te zijn overleden. zal het worden besteed voor het uitvoeren van projekten en het aanschaffen van investerings goederen (kapitaalsgoederen), die nodig zijn voor het econo misch herstel van het land. Aldus vermeldt het officiële communiqué na afloop van de conferentie der intergouverne mentele groep inzake hulpver lening aan Indonesië. De delega ties der betrokken landen en der internationale instellingen heb ben op deze vijfde donorlanden conferentie drie dagen vergaderd. Zij hebben besloten wederom bijeen te komen voor de zesde conferentie van deze soort in de tweede helft van april 1969. Ook dan zal de vergadering weer on der Nederlandse leiding staan en in Nederland worden gehouden. Stijgende ontevredenheid on der het leidinggevend personeel van de Belgische (Nederlands- en Franstalige) radio en t.v. heeft woensdag geleid tot een stakings aanzegging. De ontevredenheid is het ge volg van het uitblijven van een beloofde wijziging in het kader en de vrees, dat het recht van vakbondsvertegeriwoordigers op direkte onderhandelingen met de direktie over een aantal pro blemen niet zal worden nage leefd. Het gemeenschappelijk front van de socialistische en christe- lijke vakbonden heeft de direktie een brief gezonden, waarin met een staking per 10 november wordt gedreigd, als geen bevredi gende oplossing wordt gevonden. A.s. zaterdag, 26 oktober, aanvang 7 uur n.m. TE KOOP: Zeer billijke prijs. Adres te bevragen bureau van dit blad. Boekhandel Grote sortering in de merken: MAGNEET FONGERS BURCO RAPIER VESTING en FAUSTO COPPI (ook met handremmen) Nu reeds vanaf (met lamp) Axelsestraat 16 Telefoon 2220 Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 6