Feijenoord won sfeetloze derby met 1-0 Voorhoede van Ajax scoorde negen maal NEDERLANDS ELFTAL ZONDER MoeilijkheM voer Kessler TISSOT OVERWINNINGEN VOOR TERREUZEN EN AXEL Tern. Boys wonnen zaterdagderby AXEL- ROODWIT 4-1 BOSCH OPTIEK 1 AJAX-SPELERS IN DE VOORHOEDE Man Cruyff geblesseerd IITERN0S- TERNEUZEN 0-4 uraftfterag ZI/OThseag 22 oWober 1968 DE VBtJE ZEEUW raguias Een horloge a la mode Nieuw Nederlands record voor Piet van der Kruk Scheidsrechter kreeg klap van grensrechter Post en Duyndam verloren omnium in Gent Wie zal de bal bereiken? Links doelman Van Beveren van Spar ta en rechts Van Hanegem (Feijenoord) tijdens een wed strijd in Rotterdamwaarbij Feijenoord met 1—0 van Sparta won. SPARTA—FEIJENOORD 0—1 6. Romeyn 01. Toeschouwers: 32.000. Een sfeerloze derby zonder hoogtepunten. Na zes minuten loste Ronreyn uit een terugge plaatste hoekschop een laag schot, dat Van Beveren gemakkelijk zou hebben gestopt, als de linksback Van Buuren hem niet het uit zicht had ontnomen. Dat Feijenoord een dergelijk doelpunt nodig had om het zwakke Sparta te overwinnen, was typerend. De grove manier waarop Israel en Laseroms elke doorbraakpoging van Kleinjan en Heijermans verijdelden, was be denkelijk. Aan Feijenoords povere aan- valsspel had Moulijn geen schuld. Van Hanegem en Jansen, die in de tweede helft geblesseerd raak ten, wisselden slechte met goede momenten af en imponeerden zelden. AJAX—TELSTAR 9—2 Mühren 10; '19. Cruyff 20; 48. Clement 2—1; 51. Van Dui- venbode 31; 53. Cruyff 41; 55. Nuninga 51; 56. Groot 61; 66. Clement 6—2; 72. Nuninga 7—2; 75. Swart 8—2; 78. Cruyff 9—2. Toeschouwers: 19.500. Telstar heeft geprobeerd voet bal te spelen en zich geen moment ingelaten met afbraak. Clement bracht kort na rust de achter stand tot één doelpunt terug. Van dat moment werd het tempo op geschroefd en de aanvalsdrift vergroot. Binnen tien minuten had Ajax er vier doelpunten bij gemaakt. In die periode draaide de Amsterdamse aanval gewel dig. Mühren, opgesteld in plaats van de grieperige Keizer, toonde zijn plaats waard te zijn. Cruyff raakte na zijn derde en Ajax' ne gende doelpunt geblesseerd en in de laatste minuten completeerde Suurendonk het elftal, dat tegen het correcte Telstar geen tiende treffer begeerde. GO AHEAD—DWS 2—1 25. Niehaus 10; 75. Veenstra 20; 89. I^gnsenbrink 21. Toeschouwers: 13.000. Go Ahead kon zijn draai niet vinden en DWS speelde op een gelijkspel. De acties van DWS hadden tegen de verdediging van Go Ahead weinig kans. Nadat een verwoed offensief van Go Ahead zonder resultaat was gebleven, zakte het tempo. Toen Go Ahead een voorsprong had genomen, ging het wat gemakkelijker. Zij waren met de stand van 20 ken nelijk tevreden. DWS poogde vergeefs de achterstand weg te werken. Verkleinen kon het die wel. Kort vóór tijd glipte Geurt- sen door de defensie en schoot de bal voor de voeten van Rensen- brmk, die de eindstand op 21 bepaalde. FORTUNA/SITT.—F.C.TWEtfTE 1—4 10. Ernst (eigen doel) 01; 41. Jeuring 0—2; 45. De Vries 03; 56. Jeuring 0—4 59. Dullens 1—4. Toeschouwers 10.000. Reeds vóór de rust leidde Twen te met 30. De eerste treffen kwam op gelukkige wijze tot stand, toen Ernst een voorzet van Bahlplatz in eigen doel werkte. In de laatste minuten voor rust besliste Twente via Jeuring en De Vries de wedstrijd met nog twee doelpunten. Dat doelman Wings van FSC zwakke momenten ken de, was niet van veel betekenis, want Twente beheerste de wed strijd. Jeuring bracht de stand m de tweede helft op 04 en FSC, kwam slechts eenmaal via Willie Dullens, die een vrije trap ineens inschoot, terug (14). ADO—A.Z. '67 2—0 47. De Zoete 10; 63. De Zoete 2—0. Toeschouwers: 10.000. ADO was iets minder slecht dan de Noordhollanders. Goede com binaties waren zeldzaam. In de eerste helft hield de Alkmaarse defensie zich dank zij een dek- kingstaktiek nog staande. Het dichtst was De Zoete bij een tref fer. Na ruim een half uur trof een fel schot van zijn voet de lat. De Zoete zou in de tweede speeltijd succes boeken. Eerst vlak na de rust toen een A.Z.- verdediger de bal slecht weg werkte, en een kwartier later met en afstandsschot, toen A.Z. even met tien man speelde omdat Siem Tijm geblesseerd langs de kant lag. DOS—HOLLAND SPORT 4—1 8. Van Maurik 01; 37. Van Veen 11; 48. Van Steijn 21; 70. Van Renswouw 41. Toeschouwers 8.500. Een aanvallend sterk DOS had weinig moeite de onzekere Haag se defensie in paniek te brengen. Keer op keer sneden Van Steyn en Maiwald door de Holland Sport-verdediging, maar succes kwam aan de andere zijde. Op het moment dat DOS-doetman Verrips door de verzorger werd geholpen, plaatste Roggeveen de A gaf da nieuwe REMOVA 'n uitgekiend prettig mondstuk en genoeg rookkanalen om licht) ,te trekken en nooit bitter te i worden. Brandt krijtwit. 27 Ct bal in het Ut. htse strafschop gebied schoot VaA Maurik raak. Verrips werd vervangen door Velkjovic. Vóór rust werd het ge lijk toen Van Veen alle tijd kreeg om na een hoekschop van Vgn Renswouw om fe halen. De twee de helft was enkele minuten oud, toen Block een vrije schop mocht nemen, Van Veen handig door- kopte naar Steyn en dat bete kende 21. DOS was de betere ploeg en in de Haagse defensie bleef het haperen. Maiwald en Van Steyn bleven de aandacht vragen en het waren deze spe lers die tot twee keer toe Van Renswouw in staat stelden om de stand op 41 te brengen. GVAVPSV 3—0 12. Guns 10; .49. Franssen 2 0; 78. Eimers 30. Toeschouwers: 9.000. De Eindhovenaren waren vrij vaak in de aanval, maar schoten slecht. Als eenheid maakten de Groningers met de uitblinkende Schipper als „ausputzer" een betere indruk. Het aanvallende trio Visser, Guns en Eimers zorg de voor zoveel gevaar, dat de Eindhovense defensie regelma tig aan de noodrem moest trek ken. Waren de Groningers wat zorgvuldiger te werk gegaan, dan was de zege groter geworden. Het enige wapenfeit van PSV was een schot van Radovic tegen de lat. NAC—MVV 0—0 Toeschouwers: 10.000. Het resultaat was voor NAC teleurstellend. De Maastrichte naren hebben slim gespeeld. Zij hanteerden de strenge mandek king en trokken soms acht man in de verdediging. Niettemin zou MVV zonder enige winst naar huis zijn ge gaan als Körver niet voor prach tige reddingen had gezorgd. In het laatste kwartier had MVV het geluk aan zijn zijde. Het NAC-offensief was te laat inge zet. Bondscoach George Kessler heeft zondagavond de namen bekend gemaakt van de 16 spelers die de reis naar Bulgarije zullen meemaken, waarop 27 oktober in Sofia de wedstrijd BulgarijeNederland voor de eliminatieronden van het toernooi om het wereldkampioenschap wordt gespeeld. De zestien spelers zijn: Jan van Beveren (Sparta), Nico van Zoghei (Go Ahead), Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israël (Feijenoord), Theo Laseroms (Feijenoord), Hans Eijkenbroek (Sparta), Theo van Duiven- bode (Ajax), Rob Rensenbrink (DWS), Coen Moulijn (Feijenoord), Jan Klijnjan (Sparta), Frans Bouwmeester (NAC), Willy van der Kuylen (PSV), Bennie Muller (Ajax), Nico Rijnders (Go Ahead), Henk Groot (Ajax) en Wim van Hanegem (Feijenoord). Dit is één van die snoe zige modellen die Tissot tot hét merk maken voor de chique vrouw. Voor de vrouw, die heel veel jaren plezier van haar horloge wil hebben. Goud 218.-; doublé 116.- Kessler mist voor de belangrijke wedstrijd drie spelers: Johan Cruyff, Wim Jansen en Theo Pahl- platz. De Ajacied ondervond in 't laatste gedeelte van de wedstrijd AjaxTelstar weer hinder van zijn oude enkelblessure en moest het veld verlaten. Nadat dokter Rolink Cruyff had onderzocht, deelde voorzitter Van Praag telefonisch aan Kessler mee dat de Amster dammer beslist niet vóór de inter landwedstrijd hersteld zou zijn. Ook Wim Jansen is niet be schikbaar in verband met een bles sure. In de wedstrijd Sparta Feijenoord liep hij hij een botsing een open wond aan het scheen been op, die moest worden ge hecht. Theo Pahlplatz heeft zich terug getrokken om „zeer persoonlijke redenen". De speler van FC Twen te deelde mee, dat hij Kessler vo' rige week een brief heeft geschre ven waarin hij naar voren bracht dat hij met aanpassingsmoeilijk heden kampt. De Nederlandse elftalgroep komt dinsdag om twaalf uur in Zeist bijeen. Het vertrek is ge pland om half elf woensdagoch tend op Schiphol. Kessler ver wacht dat hij het elftal pas in Bul garije zal samenstellen. TERN. BOYS—AZVV 3—1 Onder ideaal voetbalweer werd zaterdag op het hoofdveld van 't „Zuidersportpark" de Zeeuws- Vlaamse derby gespeeld tussen de Tern. Boys on A.Z.V.V. Het is een aantrekkelijke wedstrijd ge worden waarin de Boys duidelijk sterker waren. A.Z.V.V. mocht met de 31 nederlaag meer dan tevreden zijn. In de tweede helft ontketende de thuisclub een overrompelend offensief, dat twintig minuten aanhield, Simons schoot veel en hard, maar de richting ontbrak. Het was Jonkman die met een Zwaargewicht Piet van der Kruk heeft zaterdag bij de olym pische wedstrijden gewichthef fen met 'n totaal van 487,5 kg een nieuw Nederlands record geves tigd voor de drie olympische oefeningen. Hij was reeds record houder met 477,5 kg. Zijn prestatie op de onderde len waren: drukken 160 kg; trek ken 140 kg en stoten 187,5 kg. Dit laatste is eveneens een nieuw Nederlands record. Het oude ook in het bezit van Van dei- Kruk stond op 185,5 kg. fraaie kopbal in de 25e minuut de zege veilig stelde. De Boys moesten de eerste aan vallen aan A.Z.V.V. laten dat via Lensen en Ruijtenburg naar voren trok. Het schot van de laat ste trof geen doel. A.Z.V.V. kwam terug via Dieleman, maar ook Lensen richtte niet goed. De eerste Boys-aanval leverde een corner. De Boys kwamen direkt terug. Schoonakker gaf een pass naar Buijze en via Van Dixhoorn ging de bal naar Simons die een solo ondernam. Hij passeerde P. Dieleman en schoot hard op doel. Het leer raakte de paal en kwam zo bij Roose, die scoorde maar de tref fer werd afgekeurd. In de 18e minuut ontnam Ruij tenburg aan Buijze een scorings kans. De bal kwam bij L. Diele man die Bakker in het spel be trok. Er volgde een dieptepass naar Roose die na een solo een fraai doelpunt maakte (I0). A.Z.V.V. gaf onmiddellijk ant woord en Ruijtenburg loste een gevaarlijk schot, dat Hamelink over de lat corner werkte. In de 25e minuut kreeg Simons na goed aangeven van Jonkman een kans, maar hij schoot naast. Even later had Jonkman pech toen zijn schot de lat trof. In de 30e minuut viel de gelijkmaker. Rechtsbuiten Kempe gaf een voorzet. Van een aarzeling in de Boys-gelederen profiteerde Lensen en het was 11. Bii A.Z.V.V. werd P. Diele man vervangen door Bisschop. In de 37e minuut namen de Boys weer de leiding. De Jonge bracht de bal op en gaf door naar L. Dieleman die Roose bediende. Deze werd door Bakker gevloerd, A.Z.V.V. vormde een muurtje, maar de Boys namen een be rekende vrije trap. Van Dixhoorn raakte de bal even aan, waardoor F. Bakker met een boogbal kon scoren (21). A.Z.V.V. kreeg in de 41e min. een kans voor de gelijkmaker, maar 'n lage voorzet van Kempe ging voorlangs het doel, nadat de gehele Boys-defensie de bal had gemist. Na de thee luidde Vhn Dix hoorn het offensief in met een af standsschot dat Flipse keurig stopte. Er volgde een stormloop van de Boys met goed opgebouw de open aanvallen, maar de A.Z.V.V.-defensie hield het hoofd koel. Bovendien kon Simons de juiste richting niet vinden. Roose vond het doel wél, maar deze goal werd geannuleerd wegens bui tenspel. Nadat Hamelink met veel moeite een schot van Bis schop corner had gewerkt, kregèn de Boys in de 25e minuut loon naar werken. Via L. Dieleman en Van Dixhoorn belandde de hal bij Roose. Er volgde een hoge voorzet en Jonkman kopte fraai in (3—1). Met nog drie minuten te spelen kwam A.Z.V.V. via Lensen en Ruijtenburg nog eens in de aan- Een aanval van de thuisclub wordt afgeslagen. val. maar Haak liet de pass van Ruijtenburg onbenut en zo k^vam het einde van een derby die in hoog tempo was gespeeld en die verdiend doqr de Boys werd ge wonnen. Terneuzen heeft met één in valler voor Lauret een ruime zege behaald op een zwak en geen moment gevaarlijk Inter nos. Gelukkig heeft de scheids rechter die bepaald zijn dag niet had, niet te veel invloed op de uitslag kunnen uitoefenen. In het begin was hij er meermalen naast. Ondanks de veldmeerder- heid der gasten Suurde het tot kort vóór de rust, eer de eerste treffer viel. Van der Staal pro fiteerde handig van een fout in de Brabantse defensie en hij schoot raak (01). Na een minuut of tien in de tweede helft kreeg Doorns uit een pass van Deij de kans om de score tot 02 op te voeren, waarvan hij dankbaar gebruik maakte. Een kwartier daarna brak Van der Staal door, maar voordat hij gevaarlijk kon worden, werd hij in het strafschopgebied ten val gebracht. De arbiter kende Ter- neuzen een penalty toe en Wis sel zorgde voor 03. De overwinning stónd toen al vast, maar Dooms nam enkele minuten vóór het eind het zekere voor het onzekere en bracht de eindstand op 0-4 met een schot dat keeper De Vreee verraste. Terneuzen en Uno Animo heb ben nu elk tien punten uit zeven wedstrijden, drie minder dan R.K.T.V.V. dat tegen V.C.W. met de hakken over de sloot kwam. Een verrassende maar in elk opzicht verdiende overwinning voor Axel, dat van het begin af fel op de bal zat en Rood Wit wei nig kansen bood, al waren de Brabanders qua spel niet de minderen. Het was bovendien een geluk kige omstandigheid dat de thuis club reeds na een minuut spelen succes boekte. Uit een voorzet van Lensen schoot Jopie Diele man onhoudbaar in (10). Dat was een stimulans voor de Axe laars om opnieuw in de aanval te gaan, maar Rood Wit kwam er allengs beter in en maakte na een half uur op fortuinlijke wijze ge lijk. toen Verberkmoes zo onge lukkig was de bal in het eigen doel te werken. De thuisploeg raakte er niet door van de kook, maar had on middellijk een felle aanval als antwoord klaar. Lensen kreeg de bal te pakken, ondernam een be kwame solo-actie en hij scoorde tot vreugde van de Axelse aan hang de tweede treffer (21). U verwent Uzelf? Verwen uw ogen eens door een bril met ontspiegelde glazen te dragen. Ze hef fen hinderlijke spiegeling op, voor Uzelf èn voor degene met wie U in ge sprek bent. Heel prettig en ook rustgevend! Gediplomeerd opticien Gediplomeerd •contaktlenzenspecia list Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat Telefoon OU 10—2327 Opnieuw trok Axel naar voren en Lensen die een goede partij ten beste gaf en die onvermoei baar bleek, bracht de stand op 31, nadat hij zich handig vrij had. gespeeld. Na de rust speelde Axel een ge wonnen wedstrijd, vooral toen Jopie Dieleman hij 'n aanval on heus tegen de grond werd ge werkt en de scheidsrechter naar de elf meter-stip wees. Lensen plaatste zich achter de bal en hij schoot onhoudbaar in (41). Het was een zege die de Axelaars weer moed heeft gegeven voof de verdere wedstrijden. Derde klasse D VOGELWAARDE STEENBERGEN 1—1 Na een 00 ruststand nam de thuisclub na 5 minuten in de tweede helft doop- egn onhoud baar schot van Lambert de lei ding. Steenbergen vocht terug en kwam 5 minuten voor tijd op gelijke hoogte. Een vrije trap van midvoor Dam werd door Stallaert van richting veran derd, waardoor doelman De Schepper kansloos werd. Een juiste uitslag 11 van twee ge lijkwaardige ploegen. STEEN—BRESKENS 1—3 Een beter spelend Breskens heeft 'n verdiende zege geboekt. Vijf minuten voor rust schoot Fenijn tegen de lat, maar in tweede instantie had de Bres kens speler wel geluk (01). Na 65 minuten schoot Hoeinagels zijn ploeg naar 02. Een ge slaagde doorbraak-van Verstrae- ten had vijf minuten later suc ces, maar de verdiende winst ging naar Breskens, dat door Hoefnagels naar 13 uitliep in de 36e minuut. METO—HONTENISSE 2—2 Meto had er zin in en in de 20e minuut had Hans van Hoek met zijn omhaal succes 10. Tien minuten later stond het 20 door een hard laag schot van rechtsbuiten Heeren. Toen de doorgebroken Van Water schoot onreglementair door doel man Verrezen werd aangeval len, mocht Hontenisse een sti-af- schop nemen. Van Waterschoot maakte geen fout 21. Juist voor rust verkeek Verrezen zich op een tam schot van Bogaert 22. Na de thee wisselende kan sen, maar geen doelpunten. Scheidsrechter Hoofs hééft de wedstrijd BekkerveldWaubach voor de derde klasse B van dis trict Zuid-II in de 72e minuut ge staakt, omdat hij een klap had ge kregen van grensrechter Thijssen van Waubach. De oorzaak van het optreden van de grensrechter lag in het feit dat de scheidsrechter hem buiten de lijnen had gewezen. De grens rechter was op het veld gekomen om de bal, die door een Bekker- veld-speler was neergelegd om een vrije trap te nemen, te ver plaatsen. Peter Post en Leo Duyndam hebben zondag op de wielerbaan van Gent een omniumwedstrijd tegen het Belgische koppel Sercu Van Looy verloren. Sercu won de sprint vóór Post, die de pun- tenrit op zijn naam bracht. De kilometer „a l'américaine" lever de een Belgische zege op. Sercu en Van Looy behaalden vier pun ten tegen Post en Duyndam vijf. Later wonnen de Nederlanders ook een race over 50 km.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5