PROVINCIAAL NIEUWS dagelijks 'n goede portie vlees WELKOM DOKTER J GYMNASTIEKLOKAAL TE HOEK ZATERDAG EN GEBRUIK GENOMEN Bern* werd in recordtijd gerealiseerd O 1 MEXICO A k a r~ A i jïr v AA rl -7A Beursoverzicht DE VRTJB ZEEUW Axel Bruinisse Retranchement Sas van Gent Sluiskil Zaamslag 2 Maandag 21./dinsdag 22 oktober 1968 Terneuzen Kind door auto geschept Zaterdagmiddag om drie uur iverd het zevenjarige jongetje E. J. D., toen het zonder op het ver keer te letten met zijn fietsje het kruispunt Guido Gezellestraat Frederik van Eedenstraat over stak, geschept door een auto, die werd bestuurd door H. J. E. uit Terneuzen. Het kind bracht het er goed af. Dokter Van Herk, die spoedig ter paatse was. konsta- teerde kneuzingen aan een been en een lichte hoofdwonde. Het ventje werd naar huis gebracht. De laatste tijd gebeuren op dat kruispunt vele ongelukken, waar bij meestal kinderen zijn betrok ken, die zonder op het verkeer te letten oversteken. De gemeente politie is van mening dat het in de eerste plaats een taak van de ouders is hun kinderen op de ge varen van het tegenwoordige ver keer te wijzen. Ernstig gewonde bij aanrijding In de nacht van zaterdag op zondag om half één heeft op de Axelsestraat ter hoogte van de Leliestraat een aanrijding plaats gehad, waarbij de .bromfietser E. de P. uit Zaamslag ernstige ver wondingen opliep. In de richting Driewegen reden twee fietsers, A. L. R. B. en J. S. uit Terneuzen, naast elkaar. Toen een bromfiets achterop kwam gereden, wilde B. achter S. gaan rijden. Volgens zijn verklaring heeft De P. met zijn voorwiel het achterwiel van zijn fiets geraakt. Beiden kwa men te vallen. De bromfietser bleef bewusteloos liggen. Dokter Van Herk, die de eerste hulp ver leende, constateerde een ernstige hoofdwonde en liet het slacht offer naar het Julianaziekenhuis overbrengen. Jaarvergadering ziekenhuisverpleging Zeeuws-Vlaanderen Onder voorzitterschap van de heer M. Maas uit Biervliet werd in hotel „Rotterdam" de alge mene ledenvergadering van de vereniging „Ziekenhuisverple ging" gehouden. De opkomst der leden was matig. De voorzitter herdacht het be stuurslid, de heer I. Brakman uit Oostburg, die onlangs over leed en voor wie enkele ogen blikken stilte in acht werden ge nomen. De jaarcijfers, samenge steld door de administrateur, de heer F. Heinsdijk, toonden een batig saldo van bijna 31.000. Uit het 35e jaarverslag bleek dat het aantal verpleegdagen -per 1000 zielen (de vereniging telde op 31 december 1967 5345 leden) vorig jaar 2326 bedroeg. De heer Maas zei dat landelijk gezien Zeeuws-Vlaanderen het hoogste aantal ligdagen heeft. De voor zitter meende dit te moeten toe schrijven aan het ontbreken van verpleeginrichtingen. Tengevolge hiervan dienen langdurige zie ken (die men vooral onder be jaarden aantreft) in een zieken huis te worden opgenomen. Het aantal verpleegdagen be droeg 12.557, een ongunstig ver schil met 1966 van 541 dagen. In het overzicht jaar bedroegen de uitkeringen bijna een miljoen gulden, een stijging van ruim 163.000 tegenover 1966. De voortdurende stijging van de kosten dwong het bestuur per 1 januari 1968 een kontributie- verhoging door te voeren, mede gezien het feit dat op zelfde da tum ook de verpleegprijzen werd verhoogd. De verzekeringskamer aan wier toezicht de vereniging is on derworpen, deelde in het najaar van 1967 mee, dat de reserve diende te worden aangevuld tot een bedrag van 250.000. Verschillende overheidsmaat regelen waren er op gericht de kleine vereniging te sturen in de richting van samenwerking of schaalvergroting. Er kwam sa menwerking tot stand met „Het Zilveren Kruis" te Leiden. Hierdoor is bereikt dat de ver eniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuws-Vlaanderen" tezamen met een aantal andere verenigin gen 120.000 leden telt. De heer H. de Jonge, G. F. C. Goethals en F. K. Haak waren aan de beurt van aftreden en werden herkozen. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Het geringe aantal leden, dat de voorzitter van de afdeling Terneu zen van het Wit-Gele Kruis, de heer H. Agten, op de ledenver gadering in het K. M. C.-gebouw kon begroeten, was op de een of andere wijze met het werk ver bonden, zodat meer van een grote bestuursvergadering kon worden gesproken. Voor de heer Agten was dit een reden te veronderstel len dat het bestuur bij de 1100 leden het volste vertrouwen ge niet. De voorzitter bracht dank aan de penningmeester, de heer W. v. d. Dries die een werkzaam aan deel heeft gehad in de ledenwerf- aktie. Hij dankte ook de wijkver pleegster, zr. Claeijssens, die veel werk heeft moeten verzetten. De financiën baren nog steeds meer zorgen. Een lichtpunt noem de de voorzitter de samenwerking met het Groene Kruis. De heer Agten' zei dat deze samenwerking nog moet toenemen, vooral in de nieuwe wijken. Het ziet er naar uit dat, als men tot de oprichting van een kruisgebouw in Terneu- zen-zuid zou komen, dit door bei de verenigingen zal worden ge bruikt. Wat betreft de financiële zorgen meent het bestuur dat de gemeen telijke subsidie zou moeten wor den gelijkgetrokken met de rijks subsidie. Mevrouw Hamann en de heren W. v. d. Dries en F. Hagenaar waren aan dé beurt van aftreden en werden herkozen. De heer Van Thiel trad af en stelde zich niet herkiesbaar. Als eerste in Zeeland zijn in Terneuzen de samenwerker 1 kruisverenigingen op initiatief van dr. T. Niehiiser gestart met ge- hoorkontrole bij babies. Er werden 338 kinderen geholpen: 224 babies werden voor de eerste maal orderworpen aan 'n oogkontrole. Bij een gemiddelde contributie van 12,81 ejn een subsidie van 14,47 komen de uitgaven per lid op 29,55. De stijgende kosten verhinderen de aanstelling van een tweede wijkverpleegster, hoewel dit voor 1100 leden niet overbodig zou zijn. Naar herstellingsoorden werden met medewerking van het Wit- Gele Kruis twee kinderen uitge zonden. De paasei-aktie bracht meer dan 1000,op. Vrouwenbond N.V.V. De vrouwenbond van het N.V.V., afd. Terneuzen, kan terugzien op een druk bezochte avond. De heer Van Doorn van de Kwattafabrieken vertoonde een tweedelige kleurenfilm, die een beeld gaf van het ontstaan en de groei van de cacaobonen in Ghana, waarna het primitieve vervoer werd getoond naar de zeeschepen. Eenmaal zo ver gaat alles automatisch, dit in schrille tegenstelling tot het voorafgaan de. Een leerzaam aspect was de fabricage en de verwerking van de cacaobonen, waaraan hoege naamd geen mensenhanden te pas komen. Het was een leerzame en inte ressante avond voor de aanwe zigen. Dia's in het „Trefpunt" Dinsdagmiddag zal in het „Trefpunt" voor de bejaarden een dia-voorstelling worden ver zorgd door de vroegere Axelaar, de Iheer J. Bareman. De heer Bareman die reeds eerder lezingen met dia's in Axel heeft gehouden, zal dit nu voor de bejaarden doen over zijn reis naar Joego-Slavië. Ontspanriingsmiddag voor bejaarden Zaterdagmiddag' 26 oktober zal de r.k. bejaardenbond een ont spanningsmiddag voor de be jaarden geven. Het programma zal worden verzorgd door de groep Jo Jan sen uit Nieuw-Namen. Naast Jo Jansen zal een muzikale groep optreden, waarbij de in Antwer pen wonende gebroeders Wee- maes een groot deel voor hun rekening nemen. Mosselhandel gaat slecht In de mosselhandel gaat het de laatste weken slecht. Mosse len die vorig jaar 16 tot 20 per honderd kg opbrachten (de kwaliteit was toen minder), wor den thans verkocht voor 11,50 tot 13. Vele kwekers zijn ge noodzaakt hun mosselen in te leveren bij het „opvangfonds", dat door het produktschap voor vis en visprodukten in het leven is geroepen om mosselen, waar voor geen koper kan worden ge vonden, op te vangen. Dit alles is het gevolg van een te grote aanvoer. Vorig jaar is daarvoor de „Stichting Algemeen Mosselbelang" opgericht, die de deelnemers op toerbeurt liet leveren, zodat de aanvoer gere geld werd. Daar er echter te veel kwekers buiten de stichting bleven, was het niet mogelijk deze regeling te handhaven. Naarmate men in de stichting de aanvoer inperkte, gingen de kwekers buiten de stichting meer aanvoeren. Ambtsjubileum H. Karstanje Vrijdag vierde de heer H. Kar stanje zijn 40-jarig jubileum als politieman. In de gemeentezaal werd dit feit herdacht in een samenkomst, waar het gezin Karstanje zich in gezelschap bevond van vele geno digden, waarbij talrijke collega's. Na een welkomstwoord gaf burgemeester Leenhouts een overzicht van het gevarieerde ambtsleven van de jubilaris, die als marinier zijn loopbaan begon, vervolgens werkzaam was bij de gouvernementspolitie op Cura sao, dienst deed op een politie- kruiser, de beroemde wereldreis meemaakte met de onderzeeboot K XVIII en vervolgens werk zaam was in Soerabaja tot 1937. Daarna was de heer Karstanje terug te vinden op een wacht schip, op de kaderschool, in krijgsgevangenschap, bij de ma rechaussee, de stadspolitie en de rijkspolitie. In 1950,werd hij postcomman- dant te Retranchement. De jubilaris werd vervolgens toegesproken door de heer A, J. van Thiel, districtscommandant der rijkspolitie in Zeeland, die o.m. wees op het moedige optre den van de jubilaris in 1964 bij de arrestatie van een gevaarlijke Franse misdadiger. Adjudant J. H. Koert richtte 't woord tot de heer Karstanie als commandant van de groep Aar denburg. Wachtmeester T. Jansen uit Sluis sprak namens de Neder 1. politiebond en wachtmeester Heinsdijk uit naam van het deta chement der bereden politie. De jubilaris ontving talrijke geschenken en veel bloemen. Na het officiële gedeelte bleven velen in de gemeentezaal voor 'n gezellig samenzijn. Dodelijk ongeval De 16-jarige J. Velleman uit Sas van Gent is vrijdagavond in zijn woonplaats om het leven ge komen nadat hij, op de bromfiets, door 'een vrachtwagen met aan- hangcombinatie werd geschept. Vereniging van jubilarissen N. S. M. In aanwezigheid van een groot aantal leden opende de vice-voor- zitter van de vereniging van jubi larissen der Nederlandse stikstof mij., de heer R. Onderbeke, in het casino de eerste bijeenkomst van het winterseizoen 1968/1969. In zijn welkomstwoord herdacht de heer Onderbeke twee leden van de vereniging, de heren J. Diele- man en G. den Engelsman die zijn overleden. De secretaris R. de Waal gaf een overzicht van de aktiviteiten. Hij zei dat er na de laatste huldi ging zes nieuwe leden zijn bij gekomen. Het ledental bedraagt momenteel 157, waarvan 58 ge pensioneerden en 99 nog werkende leden. Voorlopig zijn er geen jubi larissen. Aan de onlangs gehouden reis naar Rotterdam namen 183 leden en echtgenoten deel. De heer De Waal voegde er aan toe dat voor de eerste maal de reis 's mor gens begon in plaats van 's mid dags. Dit heeft tot voordeel dat men nu ook reizen naar Nederland kan maken, terwijl men 's avonds toch op tijd thuis kan zijn. Hij vroeg de leden om suggesties voor de reizen. De heer M. Cortvriendt, pen ningmeester, gaf een financieel overzicht. De kas staat er goed voor, dank zij de royale subsidie van de hoofddirek'tie. Hij bracht dank aan de (afwezige) voorzitter voor zijn bemoeiingen in dezen. Na deze vergadering konden de aanwezigen deelnemen aan een kart- of biljartwedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. Geslaagd Mej. T. A. de Vos, leidster aan de chr. kleuterschool te Zaam slag, slaagde dezer dagen voor de akte van hoofdleidster. Opbrengst Zeeuwse collecte Voor de Zeeuwse collecte werd te Zaamslag een bedrag inge zameld van 756,50, iets minder dan in 1967. Muziekavond Het muziekleven in Zaamslag heeft zich steeds gegroepeerd rond de harmonie „De Volhar ding", die een respectabele staat van dienst heeft. Het bestuur van de harmonie grijpt elke mogelijkheid aan om het publiek van goede muziek te laten genieten. De concerten op de kiosk zijn goed verzorgd, maar deze kunnen alleen in het zomerseizoen wor den gegeven. Bovendien lenen niet alle stuk ken zich er voor om op de muziektent te worden uitge voerd. In de gemeente Zaamslag is geen zaal, waar binnenconcerten kunnen worden gegeven. Nu een klein comité een orgel concert van de Hongaarse orga nist Kovacs voorbereidde en daarbij de harmonie uitnodigde om een gedeelte van de avond te vullen, waren bestuur en direc teur onmiddellijk bereid mede werking te verlenen. Zo zal dins dagavond om half acht ook de harmonie te horen zijn in de her vormde kerk. Als voorlopig pro gramma werd opgesteld: 1. B.B. en C.F.-mars Ord Hume 2. Suite oriëntale Fr. Poppy 3. An der schonen blauen Donau Joh.,Strauss 4. Happy End, mars A. Kappent Ongetwijfeld zullen vele muziekliefhebbers kunnen genie ten van een goede zaaluitvoering van de harmonie en een subliem orgelconcert van de beroemde Hongaarse organist. Bejaardenmiddag Het comité bejaardenzorg heeft de eerste ontspanningsmiddag voor de bejaarden georganiseerd tegen donderdag 24 oktober a.s. in „De Poort" om 2 uUr. Het eerste gedeelte zal staan in het teken van veilig verkeer. De heer A. Janse, secretaris van de afdeling Zaamslag, zal aan de hand van dia's iets vertellen over het gedrag van de bejaarden in het verkeer. Na de pauze zal de dorpsfilm van Zaamslag worden, die een aantal jaren geleden werd opge nomen. Het comité wil zoals steeds de bejaarden, die buitenaf wonen en degenen die niet op eigen ge legenheid kunnen komen, af halen, waarvoor men zich op de bekende adressen kan opgeven. RUNBERG'S HANDELSBUREAU NOORDSTRAAT 78 TERNEUZEN TEl. 01150-2304 LEEGSTAANDE BOERDERIJ DOOR BRAND VERNIELD Door onbekende oorzaak is zondagnacht omstreeks half drie brand uitgebroken in een leeg staande boerderij aan de Bis- schopsweg te Vriescheloo. Eige naar was de heer J. D. Dijkhof. Daar in de omgeving weinig water aanwezig was. moest de brandweer zich beperken tot na- blussingswerkzaamheden. De boerderij bleek veel te laag ver zekerd te zijn. TEGEN LICHTMAST Op de Tolweg in, Den Haag reed zaterdagavond laat een be stelauto, bestuurd door de 32- jarige machinist C. J. Kuyper uit Scheveningen, door onbeken de oorzaak tegen een lichtmast. De heer Hoeker werd naar het ziekenhuis Zuidwal ver voerd, waar hij kort na midder nacht is overleden. Er gaat niets boven de gezel ligheid van een dorpse sfeer. Dat bewees zaterdagmiddag de opening van het nieuwe gym nastieklokaal te Hoek, hetgeen op wel originele wijze plaats vond. Óe 13-jarige Rietje Dij kers, van. de gymnastiekvereni ging V.E.K., bracht van het ge meentehuis de sleutel van de nieuwe aanwinst op een ver sierd kussen door het dorp naar loco-burgemeester J. v. d. Peijl die met een aantal genodigden deze gebeurtenis in de hal van het gebouw stond af te wachten. De loco-burgemeester gaf de sleutel door aan de heer A. Klaassen, inspecteur lichamelij ke opvoeding, die de deur van de gymzaal opende. De gehele ceremonie werd muzikaal begè- leid door de muziekvereniging E.N.Z.K. en gadegeslagen door een groot aantal belangstellende dorpelingen, „LEEFBAARHEID" Toen-iedereen binnen was de muziekvereniging incluis - zei de heer Van der Peijl tot de schare: „Wij hebben alle 'inwo ners uitgenodigd (per circulaire) om te laten zien wat wij met ons geld doen". De loco-burgemees ter noemde het nieuwe gebouw geen luxe-voorziening, maar een broodnodige zaa"k. Hoek is een groeiende gemeente met eèn aanwas van een jeugdige bevol king. Met deze sportaccomodatie is een stuk leefbaarheid inge last, die niet kan worden ge mist. De heer Van der Peijl zei dat voor a'lle niéuw gebouwde woningen direct gegadigden zijn. De stuwende kracht voor de bouw van de „sporthal" was ge meentesecretaris C. Bernard, thans burgemeester te Kantens. De firma Simons uit Terneuzen 'Het nieuwe gymnastieklokaal. heeft de bouw in record-tempo gerealiseerd. In maart j.l. gaf de raad zijn fiat, eind april werd begonnen en 16 september kon de zaal in gebruik worden ge nomen. Van dit tijdstip hing overigens de rijksbijdrage van ƒ28.000 af. ÊE i 1 n Alle tijdmetingen bij de B i 1 BM n A Olympische Spelen In Mexico i worden door Omega verricht. 600 miljoen kijkers zien B V./ /VIL. \y/ i j dit op hun TV toestel. 1 1 officiële tijdwaamemer Olympische Spelen Mexico j| $L1Q'09 FANTASTISCH Over dit bouwtempo zei de heer Klaassen later in de ge hoorzaal, waar de genodigden een dronk uitbrachten op de Hoekse sportaccomodatiede zaal was toen al in gebruik "bij VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1275 slachtrunderen en 561 varkens. De noteringen' waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,70 5,10, le kwal. 4,10—4,55, 2e kwal. 3,55—3,90, 3e kwal. 3,35 3,50; Varkens: le kwal. 2,36 2,40, 2e kwal. 2,332,36, 3e kwal. ƒ2,30—ƒ2,33; Stieren ƒ4,25 4,85; Worstkoeien 3,25 ƒ3,40; Slachtzeugen 1,90ƒ2,00; Zware varkens 2,05—-ƒ 2,15; allés per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets korter, de handel redelijk en de prijzen even hoger; Varkens: iets ruimer aanvoer, handel tame lijk en prijshoudend. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 3555 mm 12,50 13,00; Bintje 40 mm opwaarts 13,0014,00; Bintje 55 mm op waarts 13,0013,50; Eigenhei mers 40 mm opw, 16,0019,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. geen notering. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 40 mm opw. geen no tering; Bintje 3555 mm 12,00 12,50; Bintje 45 mm opw. 13,00; Bintje 4060 mm geen notering; Bintje 55 mm opw. 13,00. Zand-aardappelen voor de ex port: Birrtje 35 mm opw. 10,00. Andere blanke rassen van de kleigrond: 45 mm opw. 11,50. Voer-aardappelen 2,004,50. Stemming', binnenland en export flauw. Prijzen vastgesteld per 100 kg af boerderij op auto volgens kwa liteitseisen binnenland c.q. export. door Ann Rush 4) Het vorig najaar was hij dan toch met een verlovingsring ge komen. De diamant was zo klein geweest, dat ze daarna nooit meer een van de ringen had dur ven dragen die ze van haar moe der en grootmoeders had geërfd omdat de ring van Smoke dan al te zeer zou afsteken. Hij had ge zegd, dat ze gelijk had en dat hij een dwaas was geweest. Ze zou den in <Se zomer trouwen en dan zouden ze hun eigen praktijk be ginnen. Hij had haar voor dé in richting laten zorgen maar als ze eenmaal voldoende patiënten hadden, wilde hij niet dat ze nog iets van haar geld voor hem zou gebruiken. Eve was erg gelukkig geweest maar toch was alles niet gemak kelijk gegaan. Smoke was vaak uit zijn humeur en ze vond hem wel erg gauw op zijn tenen ge trapt. Als ze hem niet raadpleeg de voor elk detail, dan voelde hij zich gekwetst. En als ze hem wel iets vroeg, dan merkte hij op: „Jij betaalt alles en je moet het dus maar doen zoals jou goed lijkt." Toch was ze er zeker van ge weest, dat alle moeilijkheden een einde zouden nemen als ze maar eenmaal getrouwd en met hun gezamenlijke praktijk begonnen waren. Dat gebeurde toch altijd als twee mensen van elkaar hiel den! Bij de herinnering aan die zekerheid een zekerheid die nog had bestaan toen ze enkele minuten geleden haar kamer binnenkwam voelde ze zich diep vernederd. Ze herinnerde zich iets waaraan ze, tijdens de jaren d,at ze met Smoke was om gegaan maar zelden had gedacht. Hij had vaak gezegd, dat ze de mooiste vrouw van de wereld was. Hij had haar briljant ge noemd ofschoon 'hij het toch niet goed kon verkroppen, dat zij ge makkelijk kon leren waarop hij moest blokken. Hij had haar ge zegd, dat ze lief en charmant was en nog honderd andere deugden bezat. Hij had echter nooit gezegd, dat hij van haar hield. Soms had ze zich daarover een beetje be zorgd gemaakt als ze 's nachts niet kon slapen maar de morgen had altijd weer zekerheid ge bracht. Ze herinnerde zich dan dat Smoke zich in andere op zichten ook niet gemakkelijk uitte, dat hij was opgegroeid in een weeshuis waar weinig plaats was voor liefde en dat stille wa ters diepe gronden hebben. Ze was er ondanks alles absoluut van overtuigd geweest, dat hij van haar hield. Ze vroeg zich met schrijnende nieuwsgierigheid af of hij anders zou zijn tegen Margie Snowden, die niet alleen sproeten had maar die ook een beetje lang zaam van begrip was en zeker niet de mooiste vrouw van de wereld genoemd kon worden. Ze veronderstelde, dat Margie naar hem keek zoals ze ook vaak naar haar keek met een wat dom me maar innemende glimlach als ze zei: „U bent zo knap, dr. Cameron, maar wilt u het mjj nog eens uitleggen?" Plotseling was Eve woedend. Dat verpleegstertje was mis schien wel helemaal niet zo dom. En die ellendige Smoke had haar al die jaren aan het lijntje ge houden. Maar als ze eerlijk wil de zijn, dan moest ze ook de an dere kant van de zaak toekijken. Ze had haar hele leven gekregen wat ze wenste en ze had Smoke Jones willen hebben. Hét was nooit bij haar opgekomen, dat iemand van wie zij hield wel eens niet van haar kon houden. Haar woede had echter de overhand nog heengaan maar ze wilde nu liever vanavond vertrekken zo dat niemand hier haar nog zou zien. Want iedereen, dacht ze ge kwetst, zou waarschijnlijk weten en dat al maanden lang, dat Smoke achter haar rug met Mar gie Snowden optrok. En zij had al die tijd niets gemerkt. Ze was doorgegaan met het maken van plannen, het voorbereiden van hun gezamenlijke toekomst. Hoe had ze zo stekeblind kunnen zijn? Ze wist niet wat ze moest doen met de ruimte die ze voor hun praktijk had gehuurd. Ze kon toch niet hier in de stad blijven werken waar ze Smoke elk ogen blik zou kunnen tegenkomen? En de flat die ze ook had gehuurd een grote flat want mensen ontvangen was zo goed voor een dokterspraktijk zou leeg en onbewoonbaar zijn als zij er al leen introk. Alles was al inge richt maar ze moest het achter laten, Ze moest ergens anders heen, ze moest ergens anders haar beroep gaan uitoefenen maar ze wist niet waar. Tot op dit ogenblik was ze meer verbijsterd dan verdrietig geweest maar toen het goed tot en ze scheurde de brief eerst in-i-haar doordrong, dat ze alles zou stukken en daarna in snippers. En terwijl ze anders altijd zo netjes was, gooide ze die snippers op de vloer. Ze stond op. Er moes ten beslissingen worden geno men, er was veel te doen. Ze zou morgen naar Quiet Harbor zijn gegaan om vanuit het oude fa miliehuis te trouwen. Ze zou er moeten opgeven waaraan ze de laatste maanden met zoveel ver wachtingen had gewerkt, liet ze zich weer in haar stoel vallen, begroef haar gezicht in haar han den en barstte in snikken uit. (Wordt vervolgd.) de gymvereniging dat hij dit „een fantastische prestatie vond" waaraan hij aanvankelijk niet wilde geloven. „Als daï lukt, geef ik zelf de eerste les", had hij gezegd toen hem het tijdstip van 16 septem ber in het vooruitzicht werd ge steld. Overigens noemde de in specteur een volwaardige acco- modatie nog geen garantie voor een volwaardige wijze van les geven. In het onderwijzersvak is 'het nog niet zo dat bet per soneel regelmatig wordt bijge schoold. Zij moeten zelf het ini tiatief nemen om up to date te blijven. De heer W. Simons felicieerde- namens de aannemersfirma en schonk een nuttig cadeau, n.l. een elektrische klok. Onderwijl vond in het lokaal in de Langestraat een turnde- monstratie plaats door de gym nastiekvereniging met publiek en muziek van „Elk naar zijn krachten". Het nieuwe gymnastiek- gebouw staat achter de open bare school aan de Lange straat. De gymzaal is 10 bij 20 m„ er staat voor 20.000 aan toestelen in en de totale kosten voor het gebouw be dragen 250.000. INTERNATIONALS MERENDEELS VAST Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek ingezet met een prijs houdende stemming. Dit gold speciaal Philips op geruchten over 'n stockdividend plus offi ciële notering in Wallstreet. Te vens verwacht men dat 't Philips- concern binnenkort met gunstige 3e kwartaalcijfers 1968 voor de dag zal komen. Philips opende op 169,20 tegen vrijdag als slotprijs 165,60, Voorbeurs werd als hoog ste koers 169,70 betaald. Zij aan zij met Philips ging AKU met een eerste verhande ling op 104,20 waarna de koers uitliep tot 104,90 (102,40). De handel bij de opening was actief. Dit gold ook voor Hoogovens. Dit fonds verbeterde 1,20 tot 119,80 maar moest later iets van de. koerswinst prijsgeven. Unilever opende 20 cent hoger op 139,90 waarna 140,20 werd gedaan. Kon. Olie was nauwelijks prijshou dend op 200. Voor KLM werd een advieskoers opgegeven van 183 tegen vrijdag 177,50. KLM sloot vrijdag in Wallstreet 2 dollar hoger. De markt in Amsterdam werd gesteund door de vaste slotkoer- sen in Wallstreet. Vooral de auto fondsen werden in New York uit de markt genomen. Hierdoor kwam General Motor met 89% op het hoogste niveau van 1968. De cultures waren verdeeld met Amsterdam Rubber flauw op 63 en HVA in herstel tot 117. Van de soheepvaartwaarden steeg Scheepvaart-Unie twee punten tot 143, Van Ommeren was twee punten lager op 233. Er werd geen notering opge maakt in de aandelen Meelfabr. Ned. Bakkerij. Ter beurze gingen geruchten over een te verwach ten bericht. Men kon in dit ver band het woord „overname" be luisteren. AKU kon zich nog verder ver beteven tot 105. Philips liep uit tot 170,10. Kon. Olie verliet de markt op 200,20 en Unilever op 139,50. Hoogovens deed 119,20. KLM steeg 7 gulden. Bergoss steeg 6, evenals Bühr- mann, Holl. Melksuiker 10, Rom- menhöller en Maintz 10 punten. Heineken was zeer vast met een koerswinst van 6 gulden. In Meel fabr. Ned. Bakkerij werd opge geven 230 bieden en 270 laten tegen vrijdag 280 laten en een laatstgedane notering van 321 Tnterlas daalde 6, Nat. Nederlan den en Delta ieder 5. Kon. Tapii' 9. Bataafsche Aanneemmij. 7 Wyers 10, Bijenkorf Beheer 11. Enkes 6 en Gist-Brocades 23 pun ten. Sanders Behang was 18 puf ten lager niet af te komen. Sche veningen (E.M.S.) daalde 3.50. Geveke en Alb. Heyn ieder f 1,50 k

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2