Studenten in Mexico beraden zich over verdere actie PONTIAC Opening sporthal Zaamslag DE JACHT OP DE DOCUMENTEN Regering voelt niets voor speculatie- belasting Brug bij Tholen over Schelde- Rijnverbinding aanbesteed Zaterdag van 14 tot 18 uur sportdemonstraties Veel slachtoffers door cholera en pokken in Pakistan Burgerlijke stand Olympische spelen werden zelfs niet genoemd Pagina S Staking voortzetten Onafhankelijk De professoren Slachting Leefbaar bestaan Militairisme De nieuwe staatslening Van smokkel beschuldigd Vrijdag 11 oktober: Kritiek was voorbarig HELMA PIT Volgend jaar zwemsectie Burgemeester enthousiast Afwisselend programma DE VBtJE ZEEUW Woensdag 9 oJctober 1968 De kans op een sociale omwen teling in Mexico is sinds 't bloed bad op heit „plein van de drie cul turen" en de verklaringen van de daarbij gearresteerde student So crates Lemus aanzienlijk toege nomen. De studentenbeweging, die van een rel tussen twee scho len evolueerde tot een politieke beweging, is door de gebeurtenis sen van de laatste week in het derde stadium gekomen, dat van de sociale agitatie. Overal in de stad hielden de faculteiten bijeenkomsten. Meest al niet op plaatsen, die tevoren waren aangekondigd. De enige faculteit, die het risico nam bij een te komen op het terrein van de universiteit, waar op één na alle wegen zijn afgezet met slag bomen en versperringen van ste nen, was die van de economische wetenschappen. Deze heeft in de gehele beweging een voorname rol gespeeld. De kranten hadden aangekondigd dat een stemming zou plaatsvinden over het al dan niet doorgaan van de staking. Niets bleek minder waar. Er werd gesproken over de taktiek die tegen de achtergrond van de gebeurtenissen gevolgd zou wor den. Dat de staking zal worden Voortgezet, werd voetstoots aan genomen. Aangezien twee afge vaardigden van de medische fa culteit in de nationale stakings- raad, Eduardo Valle en Pablo Go mez waren gearresteerd en de derde spoorloos is, had de praeses van de medische studenten Guil- lermo Fernandez de leiding op zich genomen. Het was zijn taak de voorstellen aan de stakings- raad over te brengen. Deze stakingsraad met welk or gaan Fernandez kennelijk voe ling had gehad, acht de regering nog steeds verantwoordelijk voor de gebeurtenissen op het „plein van de drie culturen". Ook neemt dit orgaan afstand van Socrates Lemos, die na zijn arrestatie ver klaarde uit Cuba te zijn geïnspi reerd. Fernandez brandmerkte Lemus •1« een agent van de regering. „Het was algemeen bekend dat hij een geheim agent was, maar hij stond te sterk om iets tegen hem te ondernemen." „De regering is van taktiek ver anderd", aldus Fernandez, „eerst heeft men de schuld gegeven aan buitenlandse agitatoren zonder daarvoor enig bewijs te leveren. Nu probeert men het voor te stel len, als zouden wij door een poli tieke groepering worden ge bruikt. Men wil ten koste van al les blijven ontkennen, dat onze beweging een volksbeweging is, die groeit na elke poging tot on derdrukking. De regering en de oppositie zijn voor ons hetzelfde. Wij zijn niet in te delen in links of rechts; onze beweging is onaf hankelijk." Vervolgens werd besproken, wat de studenten te doen staat. Fer nandez formuleerde dat in twee punten: 1°. opnieuw de vrijlating eisen van alle politieke gevange nen; 2°. het publiceren van een lijst van de gearresteerden, die terwille van de studentenbewe ging in hongerstaking willen gaan. Interessant werd het toen één van de aanwezige professoren, Roberto Patini, het vorstel for muleerde om oud-president Car denas, die het gebruik van geweld door de studenten heeft veroor deeld, van de stand van zaken op de hoogte te brengen. Hij begon met te verklaren dat de professo ren zich op de achtergrond die nen te houden. Daarop werd hij fel aangevallen door eén van de studenten. „U zult nu moeten praten. De mensen zijn bang geworden. Onze beweging is door de regerings manoeuvre in diskrediet gebracht Maar u bent hang uw baantje bij de grote maatschappijen te ver liezen of hebt u angst voor de ge vangenis? Maar ook u heeft de plicht de democratie te verdedigen. Uw zwijgen betekent medeplichtig heid. Laat uw collega's verklaren dat wij een rechtmatige actie vieren", zo riepen zij. De regering is niet van plan voorstellen tot invoering van een speculatiebelasting te doen. De staatssecretaris van financiën, dr. F. H. M. Grapperhaus, heeft dit meegedeeld in antwoord op vra gen van het tweede-kamerlid drs. J. M. den Uyl, die de wenselijk heid van een dergelijke belasting had bepleit in verband met de forse koersstijging van aandelen Wilton-Fijenoord-Bronswerk als gevolg van de strijd om het aan delenbezit van dit bedrijf. Aan de hand van een tabel toont de staatssecretaris aan dat de koersstijging in de eerste da gen van september 1968 van aan delen Wilton-Fijenoord-Brons werk slechts een gedeeltelijke inhaal betekende van koersdalin gen die in het verleden hebben plaatsgevonden. Ook voor zover sommigen de aandelen tegen een lage koers hebben gekocht en tegen een hoge koers verkocht, staan tegenover deze winsten de verliezen van anderen. De naast speculatiewinsten ook voortdurend optredende speculatieverliezen zouden bij een heffing op speculatiewinsten niet buiten beschouwing kunnen blijven. De incidentele koerswij ziging bij Wilton-Fijenoord in de eerste dagen van september on derstreept naar de mening van de bewindsman dan ook niet de wenselijkheid van een speculatie winstbelasting. Gezien de hoge perceptiekosten mag bovendien slechts een te verwaarlozen net to-opbrengst van een dergelijke heffing worden verwacht De professor antwoordde: „Tot de slachting van vorige week woensdag hebben wij ons duide lijk achter jullie geschaard. Sindsdien is het moeilijk met el kaar in contact te komen. We hebben ons nog geen duidelijk oordeel kunnen vormen over de gebeurtenissen." De zaal nam met deze verkla ring geen genoegen. Na enig aan dringen gaf de hoogleraar toe con tact met zijn collega's te hebben opgenomen en dat hij vooruitlo pend op een latere proclamatie wel wilde zeggen, de actie van de studenten nog steeds als een „zuivere" beweging te beschou wen. Wat is de volgende stap van de studenten? Fernandez zei hierop: „We kun nen geen demonstraties meer houden. Het gevaar dat er op ons wordt geschoten, is te groot." „Tot op beden kunnen we al leen rekenen op de steun van de kleine burgerij: ambtenaren en kleine zelfstandigen. Zij hebben gedaan wat zij konden. Wij kun nen niet van hen vragen onder te duiken. We zullen eerst de erbei- ders uit de fabrieken en de men sen. van het platteland rijp moe ten maken voor onze ideëen door faculteisgewijs groepjes te vor men, die het land opgaan. Op die manier lopen we de minste risi co's, al zullen er ook dan slacht offers vallen. Wij moeten van nu af strijden voor democratie, maar ook voor een leefbaarder bestaan, hogere salarissen en vrijheid in de vak beweging. Zo kunnen wij het volk wakker schudden. Zoals heit nu staat, hebben bij een gewapen de opstand geen enkele kans De zaal was het daar in grote trekken mee eens, maar was van mening dat Fernandez' plannen (die hjj kennelijk eerst had be sproken met leden van het sta kingcomité) te veel getuigden van optimisme. „We moeten be seffen dat we in een militaristi sche staat leven, die elke actie met militaire middelen zal onder drukken", aldus één van de stu denten. Militairen noch politie of leden van de „granaderos" werden ge signaleerd op de lange, moeilijk te vinden wegomleiding die over vrijwel het gehele universiteits complex voerde. Men kan zich af vragen of de Mexicaanse regering uit respect voor de persoonlijke vrijheid bijeenkomsten met een duidelijk subversief karakter als deze tolereert, of wel het aantal bijeengekomenen (een kleine tweehonderd) niet groot genoeg vond om in te grijpen. Eén ding was opmerkelijk: het woord Olympische Spelen is in de vergadering geen enkele maal gevallen Het ministerie van financiën deelt het volgende mede: Het bedrag van de 6% procent lening 1968 III ten laste van de staat der Nederlanden, waarop de inschrijving op 8 oktober 1968 openstond, is vastgesteld op 233.295.000,—. De koers van uitgifte vap deze lening is op 99% procent bepaald. De bedragen, waarvoor is inge schreven tegen de koers van 99% procent, alsmede tegen hogere koersen, worden ten volle toege wezen. RIGA I'U.S.S.R.Het Russische koelschip Tantamoyeheeft 700 mijl uit de kust van Ierland op de Atlantische oceaan het scheep je „Little One" onbemand uit zee opgepikt. In de cabine werd het paspoort gevonden van William Willis van wie bekend is dat hij een zeiltocht rond de wereld wilde maken. De directie bruggen van rijks waterstaat in Den Haag heeft dinsdag aanbesteed het maken van de onderbouw voor een vaste stalen brug, het rijdek op deze brug en de onderbouw en de bo venbouw van de aansluitende viaducten van de brug over de Eendracht in de Sohelde-Rijnver- binding bij Tholen met bijkomen de werken in de gemeenten Tho len, Halsteren en Oud-Vosse- meer. Van de 49 inschrijvers was de laagste de Ned. Aann. Mij v/h firma H. F. Boersma uit Den Haag voor 6.480.000 met verre kening van lonen en sociale lasten of 6,570.000 zonder verrekening daarvan. Hoogste inschrijver was Zanen-Verstoep uit Den Haag met resp. 8.100.000 en 8.180.000. De brug waarvan de bouw twee jaar en drie maanden zal vergen, maakte deel uit van een wegom- legging -rond Tholen. De hoofd rijbaan van de stalen brug is 10.10 m. tussen de vangrails. Daarnaast komt een parallelweg voor Ing- zaam verkeer van 5.30 m. De op 20 sept, in Kopenhagen aangehouden Nederlander P. W. J. van der K. uit Zundert en de Belg C. V. P. uit Gent zijn offi cieel beschuldigd van een poging om 2.396.960 sigaretten naar De nemarken te smokkelen. De of ficier van justitie heeft een niet nader aangeduide gevangenisstraf geëist alsmede een geldboete en betaling van invoerrecht tot een gezamenlijk bedrag van 874.980 kronen (424.365 gulden). Beiden hebben schuld ontkend. De sigaretten waren per trein uit Gent naar Kopenhagen verzon den onder het mom van ijzerwa ren. De twee mannen zijn gear resteerd toen zij met 'n auto naar het Kopenhaagse station kwamen om de goederen af te halen. SWISS MAOf- het meest verkochte merkhorloge in nederland 1 een zq 'carré cambrc" model Sjiuk Iwloge.dot echt noon verveelt dutible I 99 2 een klem fijn uurwerkje m.èen prachtig'gouden"ka^jè met solide (jouden Iwnd I '>'J0 3 een klassiek zeer duidelijk afleêshafê wij/er plain gppd'ïpjKOhl - ten altijd sjieke Podtvic f 174 Het komende weekend zal heet bouw van een gymnastieklokaal in de plannen kon worden opge nomen. In die jaren kon echter niet worden voldaan aan de eisen betreffende het aantal uren, dati wat drukte teweegbrengen in de Sportlaan te Zaamslag. Deze nieuwe straat, die aanvankelijk werd aangelegd om toegang te geven tot het klein-industrieter- rein, heeft een toepasselijke naam gekregen, nu de zuidzijde in de naaste toekomst een com plex gaat vormen van sportzaal, zwembad, tennisveld(en), speel- en zonneweide. Weliswaar ligt een groot stuk van dit terrein er nog onooglijk bij, maar des te op vallender staat daar nu de sport zaal gereed om op vrijdag 11 ok tober a.s. officieel te worden ge opend. De plannen voor een gym- op het programma. Dezè zal in aanwezigheid van een aantal gé- nodigden worden verricht door burgemeester J. de Pree, die hèel dit plan (en wat er verder mee samenhangt) met enthousiasme heeft aangepakt. Samengaand met deze opening wil het gemeentebestuur dit ge bouw ter bezichtiging openstel len voor het publiek, terwijl ook de sportvereniging dit feestelijk bruik moesten maken. Voordat het gemeentebestuur de oude openbare school in de Veerstraat afstootte, waren er onderzoekingen gedaan of dat gebouw voor het gymnastiek onderwijs zou kunnen worden bestemd. De plaats, de ruimte en de verbouwingskosten waren oorzaak, dat zulke investeringen niet verantwoord werden geacht. Vaak ten onrechte heeft men bet gemeentebestuur verweten, dat het ten aanzien van sporl- akkomodatie niet genoeg aktivi- teit toonde, maar achteraf bezien nastieklokaal voor lichamelijke zal het onderwijs en de bevolking oefening van de lagere-school- leerlingen bestonden reeds lang. Toen een tiental jaren geleden de nieuwe openbare school werd ge bouwd, trachtte het gemeentebe stuur reeds een lokaal daarbij te verkrijgen. Bij de restauratie van de C.V.O.-school in 1961/62 en het creëren van een nieuw speel plein aan de Koepoortstraat werd opnieuw geïnformeerd of de door Mr. Berjawit 59) Pit hield even op en keek de rijen der aanwezigen langs. Nog steeds was er geen verandering in de houding van de meesten te bespeuren. Alleen de Zwollenaar hing aan zijn lippen; de Dombur gers keken verveeld, doch be leefd, het meisje uit Soest had de hand van de Amsterdammer ge zocht en gevonden. .Gistermorgen, toen het onder zoek naar de diefstal op gang kwam," ging de detective verder, „hadden we een gesprek met in specteur Kramer. Hij verzocht ons, dat zijn mej. Van Krevelin gen en mij, min of meer onopval lend aan de oplossing van de dief stal mede te werken. Daar we met vakantie waren scheen ons dit geen te zware opgave; het ging per slot van rekening om luisteren en vragen. Wat me direct opviel was het gemak, het te grote gemak, waarmede het contact tot stand kwam. De cer- cle ontstond als het ware vanzelf; Helma werd tot secretaresse ge bombardeerd en met verrassende snelheid hadden we een corps vrijwilligers, dat de smet van de gasten wilde wegnemen. Het klonk erg mooi, maar het was klinkklare nonsens. Ik geloof dat de moordenaar"Pit laste een langs pauze in „ons onder schatte toen hij veronderstelde, dat we het aas zonder meer zou den slikken. Het was ons van het begin af duidelijk, dat er aan de cercle twee kanten zaten. Ener zijds konden wij de gasten zien en spreken, zelfs eventueel vra gen lanceren via mej. v. Kreve lingen, en „Gut ja," kwam snugger het meisje uit Soest. Er werd nerveus gelachen. „Ik ga door," herstelde Pit de orde. „Maar de cercle was voor anderen een mogelijke bron van informatie. Immers, mijn secre taresse vormde de brug tussen gasten en politie en via haar kon den ook inlichtingen van politie zijde naar de moordenaar vloeien. Echter, ik moet zeggen, dat deze constructie me ook niet helemaal beviel. Er was namelijk toen alleen nog maar sprake van diefstal hoewel de moord in de situatie lag besloten. De diefstal alleen rechtvaardigde de cercle maar ten dele. Voor mijn gevoel speelden andere motieven mede; diepere achtergronden. Als ik het zo mag formuleren, de cercle werd door bepaalde personen in het leven geroepen om onder linge contacten te hebben in een affaire, die ons voorlopig totaal onbekend was." Hij pauzeerde opnieuw. De spanning was merkbaar gestegen. „Is het tot nog toe u allen duide lijk," vroeg de detective. Van achter uit de zaal knikten enkele politie-mannen. „Toen kwam de moord op de heer Van Zanten," vervolgde Pit. „Het was een grove misdaad, met voorbedachte rade, moord om te doden, om een doel te bereiken, een doel dat de moordenaar niet bereikte." „De sfeer in de serre werd ge laden," schreef Tim later. Helma keek nerveus naar de gasten. De echtgenote van de directeur schuifelde met haar voeten. „Wat was het geval? De heer Van Zanten had ons, dat is het detective-bureau Pit, in de loop van cte dsg verzocht de zaak van de diefstal voor hem te behande len. We hadden zijn verrassende aanbod het geld kon hem im mers weinig schelen in beraad gehouden. Toen vertelde de heer Van Zanten, dat hij mij enkele documenten wilde tonen. Ik had hem namelijk gezegd, dat wij zijn zaak wilden opnemen, indien ons zou blijken, dat hij het recht aan zijn zijde had. Hij zou ons dat be wijs tegen 's avonds acht uur tonen. Om die tijd leefde hij nog, maar hij kwam niet naar mijn kamer. Hij is na acht uur ver moord. In dit tijdsverschil lag enorm veel opgesloten. Mevrouw Van Zanten was °m half acht vertrokken. Hij was dug alleen en had naar we redelijkerwijs mogen aannemen niets meer te doen. De papieren, kennelijk gewichtige, moesten uiteraard geordend en voor het grijpen zijn. Waarom kwam de heer Van Zanten echter niet op tijd?" ïSÊP.ecteur. Kramer brak de spanning met de vraag; „Ja, waarom eigenlijk niet?" Pit glimlachte; toen direct weer ernstig; „Het had voor hem om acht uur geen zin bij ons bin nen te lopen, omdat de documen ten waren verdwenen. En zonder de papieren, zonder het bewijs van zijn betrouwbaarheid, zou 't onderhoud immers doelloos zijn? De papieren waren spoorloos. Dat bleek ons ten overvloed, nadat we de kamer toén de moord was ontdekt doorzochten. Ten onrechte heb ik even in de ver onderstelling geleefd, dat de moordenaar ze zou hebben mee genomen. Maar het tijdschema, dat ik u zo even schilderde, werpt deze suggestie omver. Of de moordenaar moest voor acht uur zijn diefstal hebben gepleegd, of de heer Van Zanten had de papie ren vrijwillig verwijderd, of ze waren door een derde meegeno men." „En," vroeg de politiechef. „Ze waren door een derde weg genomen," onthulde Pit. „De moord op de heer Van Zanten was, ook van het standpunt van de misdadiger uit, volkomen zin loos! Erger nog, hij bracht de ge hele politie-machinerie in bewe- gng en ontketende zoveel acties, dat hij zich verplicht achtte zijn misdrijf voort te zetten met een tweede moordaanslag, in de wan hopige hoop, dat, door het uit de weg ruimen van andere ingewij den, zijn incognito bewaard zou kunnen blijven. Daarom ging hij over tot moordaanslag op me vrouw Clerebaan tot Balkoor. Wil de moordenaar misschien be kennen en ons het vervolg bespa ren?" (Wordt vervolgd.) ermee gediend zijn, dat in voor gaande jaren geen noodoplossing tot stand is gekomen, want nu staat er een zaal, die aan alle eisen voldoet en daarenboven ge legenheid biedt, dat ook ouderen in diverse takken van sport „ak- tiêf" bezig kunnen zijn. Toen de mogelijkheden tot bouw van gymnastieklokalen werd verruimd, heeft het ge meentebestuur deze aangegrepen en een plan laten opstellen, dat niet alleen dit gebouw omvatte, maar tevens de aanleg van 'n in- struktiezwembad met zonnewei de. En om te voldoen aan de be hoefte van meer oefenterrein kreeg de overige grond aan de Sportlaan eerder genoemde be stemming. Zodra de kans aanwezig was, dat hiervoor de vereiste goed keuringen konden worden ver kregen, kwam een aktiecomité uit de bevolking in het geweer om te trachten één sportvereni ging op te richten, die de ver schillende takken van sportbe oefening zou coördineren. Deze opzet werd gekozen om versnippering tegen te gaan en tevens om het gebruik van zaal en terreinen zoveel mogelijk in tern te regelen, terwijl ook de gemeentelijke subsidie centraal kon geschieden. Van meet af aan werd een ba sis gelegd, waarop alle levensbe schouwelijke groeperingen uit de Zaamslagse bevolking elkaar konden vinden. In de statuten werd vastgelegd, dat de sportvereniging Zaamslag op zondag geen sport zal beoefe nen. Na een uitgebreide voorberei ding, o.a. door middel van een sportenquête, bleek dat tot defi nitieve oprichting in begin juli kon worden overgegaan. De struktuur van deze vereni ging is zodanig, dat er sekties zijn gevormd voor gymnastiek, korf bal, volleybal, tafeltennis, judo en tennis. De sekties hebben een afzonderlijk sektiebestuur en een afgevaardigde in het overkoepe lend hoofdbestuur. De mogelijk heid tot uitbreiding met andere sekties is opengelaten. Het ligt voor de hand dat volgend jaar een sektie zwemmen wordt ge vormd. Het bestuur kon na al de voor bereidingen een verzoek tot het gemeentebestuur richten om bij de inrichting van de zaal reke ning te houden met een veelvul dig gebruik door de sportvereni ging, opdat dit gymnastieklokaal aan de gehele Zaamslagse bevol king zijn dienst zou kunnen be wijzen. Het gemeentebestuur heeft de noodzaak erkend en zodoende is de inrichting uitgebreid met toe stellen en werktuigen, die voor het lager onderwijs niet nodig zijn. Ook de oppervlakte van de zaal heeft hiervoor nog uitbrei ding gekregen. Eind april ging de eerste paal de grond in en tegen alle ver wachting in is de aannemer erin geslaagd het prachtige gebouw half september reeds zover be drijfsklaar te maken, dat de scho len er gebruik van konden ma ken. Nu de laatste weken de „fi nishing touch" is gegeven en ook het gebouw van de straat af be reikbaar is gemaakt, staat de of ficiële opening tegen vrijdag 11 oktober des namiddags om 4 uur de scholen hiervan minstens ge- gebeuren wil accentueren, o.a. door sportdemonstraties. Zowel voor bezichtiging a|s voor het bijwonen van sport demonstraties is zaterdag 12 ok tober gekozen van 2 tot 6 uur. Het bestuur van S.V. „Zaam slag", bestaande uit de heren F. Dieleman, voorzitter; M. Stege- man, secretaris, en C. Goossen, penningmeester, bijgestaan door commissarissen, heeft een aan trekkelijk programma wetên óp te stellen, dank zij veler mede werking. Van 14 tot 15 uur geeft de gym nastiekvereniging „Thor" uit Sas van Gent onder leiding van de heer Vermandei een demonstra tie gymnastiek en turnen. Van 15 tot 16 uur zal de zaal voor het publiek ter bezichtiging open zijn, terwijl in diezelfde tijd een korfbalwedstrijd wordt gé- speeld op het nabijgelegen sport veld tussen oud-„Scampolo" en het twaalftal van de sektie korf bal van de sportvereniging. Tussen 16 en 17 uur zal de ta feltenniskampioen van Zeeland, de heer F. van Waterschoot, de liefhebbers boeien met zijn flit send spel, terwjjl daarna de judo geïnteresseerden (meer jongeren dan ouderen) aan hun trekken kunnen komen als ?ij gëóëfende judoka's op de mat zufleij_zién onder leiding van de hëër De Moor uit Axel. Van 17 tot 18 uur komt de vol leybal-kampioen van Zeeuwji- Viaanderen, Térhole 1, binnen de lijnen in de zaal. Natuurlijk is te verwachten, dat de belangstelling voor deze demonstratie groot zal. zijn en daarmee zit het gemeentebestuur in een wat moeilijk parket. De vloer van deze sportzaal laat al leen maar toe, dat men op blote voelen of met speciaal sport- schoeisel er in kan. Het gemeen tebestuur zal langs de wanden hardboardplaten laten leggen, maar kan de speelruimte niet al te zeer beperken. Daarom zal aan de bezoekers worden gevraagd voor een doorstroming te zorgen, zodat ieder toch een gedeelte kan meemaken. Sportvereniging „Zaamslag" wil op deze dag tot in de avond uren trachten het aantal léden en donateurs te vergroten, zodat ook degenen, die tot dusver aarzel den, zich nog kunnen aangeven. In de distrikten Patoeak-Hali en Bhairab in Oost-Pakistan zijn 90 mensen aan cholera en 40 aan pokken overleden. Dit meldt hét blad „Pakistan Observer". ZAAMSLAG Geboorten: 17 sept. Barbara- Ann, d. van J. M. van Beek en A. de Vries, Terneuzensestra.af 41. 19 sept. Pieternella, d. van 'J. Deurwaarder en C. Duerink. Polderstraat 66. 27 sept. Hendrik Jan, z. van J. S. Buijze en S. M. Leunis, Plein 27; Johanna Anna, d. van F. A. Meeusen en J. A. Hamelink, Veerstraat 19. Huwelijksaangiften26 sept. Pieter Florussen, 26 j. en Catha rine Jansen, 20 j. 27 sept. Jan Pieter Dieleman (won. ie Axel), 22 j. en Jacomina Cornelia de Regt, 18 j. Huwelijksvoltrekkingen: 6 sept. Abraham E. van Tatenhove (won. te Axel), 25 j. en Catha rine Dieleman, 19 j. 27 sept. Pie ter Ooms (won. te Streefkerk), 30 j. en Corrie de Bruijne, 28 j. Overleden: 24 sept. Jan Cor nells Kaijser, 94 j„ wedn. van E. Dieleman. 25 sept. Maarten de Vos, 78 j., echtg. van C. Dtmze, v

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2